Janik
Janik
Mnohí ste sa ma už pýtali, akú mám miestnosť a čo tam vlastne mám. Úprimne – miestnosť, kde počúvam a kde som si dal spraviť samostatný prívod pre audio, je stále posledná v poradí na rekonštrukciu. Na našom starom dome robíme každý rok niečo.
Minulý rok sme vymenili elektrické rozvody, tento rok sme dokončili kúpeľňu a WC (už len dvere chýbajú). Predo mnou je ešte obnova rovnej strechy (zateplenie, nová krytina) a klimatizácia na dolnom podlaží. Potom príde na rad aj moja pracovňa/posluchovka so stierkami a úpravou interiéru.
Prikladám pár fotiek. Zosilňovač je čisté Áčko od Petra SPX – model A40, špičkový koncák. Predzosilňovač mám tiež od neho, ale zatiaľ nie je vo full verzii. Na tú čakám ešte tento rok, keď sa to s Petrom časovo podarí.
Reprosústavy su STH12 no nie úplne podla projektu. Podľa mňa im prospela úprava v podobe novej vnútornej kabeláže (Chord), kvalitnejších výhybiek (Jantzen vzduchové a iron cievky, odpory, kondenzátory Alumen/Cross/Superior…) atd... stale sa vsak pohravam s myslienkou postavit si nejake vintage repro ale nemam nato cas (aj ked mam niekedy slabe chvilky).
Novinkou je clamp od SP Audio a presun celého systému na bok, aby medzi reprosústavami zostal voľný priestor. Inšpiráciu som zobral od kamaráta – hudba sa tak vníma viac naplno.
Pribudol aj regál s hammer finishom, ktorý mi sadol do jemne industriálneho/funkčného priestoru. Prekvapivo ladí aj s phonom. V rohu má svoje miesto aj práčka – odtiaľ ju zoberiem len keď ju potrebujem.
S akustikou sa občas pohrám, ale už mám vychytaný mód, ktorý mi podľa sluchu sedí. A pri komentovaní buďte prosím zhovievaví – mám malé deti, sliepky, psy, veľkú záhradu a času fakt málo.
Aj tak som rád, že si vždy nájdem chvíľu na vypnutie hlavy a dobré počúvanie.
Minulý rok sme vymenili elektrické rozvody, tento rok sme dokončili kúpeľňu a WC (už len dvere chýbajú). Predo mnou je ešte obnova rovnej strechy (zateplenie, nová krytina) a klimatizácia na dolnom podlaží. Potom príde na rad aj moja pracovňa/posluchovka so stierkami a úpravou interiéru.
Prikladám pár fotiek. Zosilňovač je čisté Áčko od Petra SPX – model A40, špičkový koncák. Predzosilňovač mám tiež od neho, ale zatiaľ nie je vo full verzii. Na tú čakám ešte tento rok, keď sa to s Petrom časovo podarí.
Reprosústavy su STH12 no nie úplne podla projektu. Podľa mňa im prospela úprava v podobe novej vnútornej kabeláže (Chord), kvalitnejších výhybiek (Jantzen vzduchové a iron cievky, odpory, kondenzátory Alumen/Cross/Superior…) atd... stale sa vsak pohravam s myslienkou postavit si nejake vintage repro ale nemam nato cas (aj ked mam niekedy slabe chvilky).
Novinkou je clamp od SP Audio a presun celého systému na bok, aby medzi reprosústavami zostal voľný priestor. Inšpiráciu som zobral od kamaráta – hudba sa tak vníma viac naplno.
Pribudol aj regál s hammer finishom, ktorý mi sadol do jemne industriálneho/funkčného priestoru. Prekvapivo ladí aj s phonom. V rohu má svoje miesto aj práčka – odtiaľ ju zoberiem len keď ju potrebujem.
S akustikou sa občas pohrám, ale už mám vychytaný mód, ktorý mi podľa sluchu sedí. A pri komentovaní buďte prosím zhovievaví – mám malé deti, sliepky, psy, veľkú záhradu a času fakt málo.
Aj tak som rád, že si vždy nájdem chvíľu na vypnutie hlavy a dobré počúvanie.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: Janik
Ahoj mám to úplně stejně jako ty každý rok něco dělám na bytě ke kterému mi náleží i zahrada atd
Každopádně je dobré že jsi si ponechal poslechovou místnost na konec alespoň jsi měl čas popřemýšlet nad tím jaký bude výsledek docela se těším až přidáš nějaké fotky až budeš mít prostor hotový
Každopádně je dobré že jsi si ponechal poslechovou místnost na konec alespoň jsi měl čas popřemýšlet nad tím jaký bude výsledek docela se těším až přidáš nějaké fotky až budeš mít prostor hotový
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2 audiotechnica oc9xml
Ortofon verto
Trigon Vanguard iii
Noble audio sunrise v3
DIY Horn tqwt markaudio alpair 10.3
Van den hul
Furutech
DIY Mirek Pytel
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2 audiotechnica oc9xml
Ortofon verto
Trigon Vanguard iii
Noble audio sunrise v3
DIY Horn tqwt markaudio alpair 10.3
Van den hul
Furutech
DIY Mirek Pytel
Re: Janik
Zas som sa trocha hral s rozmiestnenim a postavenim repro. Je uzasne pocut ako mala ci velka zmena postavenia vie uplne pokazit vsetko alebo zas aj opacne. Povedal by som, ze to je az nutne skusat ak nas priestor si nevieme zvacsit alebo sa prestahovat do vacsieho. Ziskat tak co sa da. Treba si vsak povedat, ze najst nejake preferovane mody v miestnosti je drina aj preto som si to ulahcil a postavil aspon repro na kolieska. Asi som nasiel rozumny kompromis. Nieco za nieco ale tak to v zivote je. Musis obetovat nieco aby si zas nieco ine ziskal.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: Janik
Ahojte, rad by som to tu trochu oprasil. Isty cas som mal pocit, ze sem uplne nepatrim, medzi tuto partiu ludi. Napriek tomu musim uprimne povedat, ze je to stale jedna z prvych stranok, ktore si otvaram.
Toto forum mi prirastlo k srdcu aj napriek vsetkym negativnym veciam, ktore sa tu odohrali, odohravaju a pravdepodobne sa este budu odohravat. Myslim si, ze jedinym riesenim je vzajomna ucta a respekt k nazorom druhych - aj ked su kriticke.
Co sa zmenilo u mna. Nebudem zdielat vela detailov tak len napisem, ze mam maleho syna (19m), ktoremu potvrdili geneticku tazku poruchu sluchu (ja som zdravy nositel aj moja manzelka a spolu mame 25% (nevedeli sme to)). Pre mna ako cloveka, ktory miluje pocuvanie hudby to bola dost tazka situacia. Mal som pocit, ze sa nato uplne vykaslem. No prisiel druhy dych a aj napriek tejto okolnosti a co nas caka (kochlearna implantacia) som si uvedomil, ze mi chyba pocuvanie hudby cez repro. Medzicasom sa mi podarilo zacat renovaciu mojej posluchovky / pracovne. Este mam naplane kopec veci ale uz teraz je ten hruby zaklad k mojej spokojnosti.
Kedze som koncak SPX A40 predal musel som zacat riesit zosik. Kedze som nechcel Acko a s Dckom som nemal ziadne skusenosti, vyber padol na nejake slusne ABcko. Isty cas som sa pohraval s myslienkou vratit sa ku BV. Potom sa zacal pohravat s myslienkou bazar nejakej znamej znacky. No ked to urychlim dospel som k rozhodnutiu kupit si zosik od znacky, ktora mi je velmi sympaticka - Canor. Dost mi ulahcil vyber aj novy I4S, ktory je AB. Ked som zistil, ze v melodyshope v BA ho maju skladom dokonca vo farbe (bronze), ktoru som chcel nevahal som a dohodol si stretnutie. Hned som ho vzal. A ten jeho "cukrikovy" prejav sa mi potvrdil aj doma. Hra to fakt velmi pekne. Prijemne sa to pocuva a nic tomu nechyba. Vykon az az. Ovladanie je na vysokej urovni. Phono sekciu som zatial skusal len s mono prenoskou, kedze moja EMT je v Budapesti (L. Vencel) na oprave a kontrole.
Preto som zatial vacsinu casu pocuval cez dac od Toppingu. V tych vyssich frekvenciach mi chybalo viac informacii respektive bolo to prilis digitalne, ostre take nijake. Zrejme moje ucho sa vytrenovalo pocuvanim hifimanov, ktore vedia tie frekvencie. Pred zopar dnami som sa stretol s Bleskom v BA. A on mi spomenul, ze zrejme mi tam chyba harmonicke skreslenie. To ma motivovalo pozriet sa v ponuke predajcov. Z techhousu som dostal info ohladom Fiio Warmer ale s vymenou elektroniek JJ za Brimar z 60 rokov. Oni to tak predavali s parom elektroniek Brimar. Ten par elektroniek je zmerany profesionalnym zariadenim a sparovane. Co som nevedel a bolo mi vysvetlene, Brimar elektronky sú známe tým, že pridávajú párne harmonické skreslenie, jemne „zaoblia“ výšky (odstránia ostrosť, digitálnu tvrdosť) a vytvoria pocit „hladšieho“ zvuku. Tak som vcera zasiel pre ten dac (zrejme posledny s tymi elektronkami).
Inak tie elektronky predava tento predajca na bazosi (techhouse ich mali od neho vo vacsom mnozstve) - https://www.bazos.cz/hodnoceni.php?idma ... meno=Pavel
Prisiel som domov a po rozbaleni som zacal s vymenou elektroniek. Neskusal som to s tymi povodnymi kedze mi bolo povedane, ze to je obrovsky rozdiel. Po vymene druhej a stvrtej elekronky za Brimar som dac zapojil. Samozrejme nemal som iny usb-c <-> usb-c kabel ako od telefonu. Zapojil som to. Z pc(roon)->jplay->dac. Nechal som to bezat asi zhruba 2-3hod a odisiel som (nahodnu hudbu). Po tych 2-3hod som zacal pocuvat william, mutter, yo-yo ma, metheny atd. Zacal som byt velmi spokojny. Okrem toho, ze nastala redukcia ostrosti na vyskach. Sranda je, ze pocitovo ma hudba viac vzduchu + detailu a podrhuje prijemnost pocuvania co je pre mna dost dolezite. Neviem do akej miery zato mozu elektronky Brimar alebo R2R architekura no spokojnost sa dostavila. Podla predajcu by sa to malo este zlepsit.
Toto forum mi prirastlo k srdcu aj napriek vsetkym negativnym veciam, ktore sa tu odohrali, odohravaju a pravdepodobne sa este budu odohravat. Myslim si, ze jedinym riesenim je vzajomna ucta a respekt k nazorom druhych - aj ked su kriticke.
Co sa zmenilo u mna. Nebudem zdielat vela detailov tak len napisem, ze mam maleho syna (19m), ktoremu potvrdili geneticku tazku poruchu sluchu (ja som zdravy nositel aj moja manzelka a spolu mame 25% (nevedeli sme to)). Pre mna ako cloveka, ktory miluje pocuvanie hudby to bola dost tazka situacia. Mal som pocit, ze sa nato uplne vykaslem. No prisiel druhy dych a aj napriek tejto okolnosti a co nas caka (kochlearna implantacia) som si uvedomil, ze mi chyba pocuvanie hudby cez repro. Medzicasom sa mi podarilo zacat renovaciu mojej posluchovky / pracovne. Este mam naplane kopec veci ale uz teraz je ten hruby zaklad k mojej spokojnosti.
Kedze som koncak SPX A40 predal musel som zacat riesit zosik. Kedze som nechcel Acko a s Dckom som nemal ziadne skusenosti, vyber padol na nejake slusne ABcko. Isty cas som sa pohraval s myslienkou vratit sa ku BV. Potom sa zacal pohravat s myslienkou bazar nejakej znamej znacky. No ked to urychlim dospel som k rozhodnutiu kupit si zosik od znacky, ktora mi je velmi sympaticka - Canor. Dost mi ulahcil vyber aj novy I4S, ktory je AB. Ked som zistil, ze v melodyshope v BA ho maju skladom dokonca vo farbe (bronze), ktoru som chcel nevahal som a dohodol si stretnutie. Hned som ho vzal. A ten jeho "cukrikovy" prejav sa mi potvrdil aj doma. Hra to fakt velmi pekne. Prijemne sa to pocuva a nic tomu nechyba. Vykon az az. Ovladanie je na vysokej urovni. Phono sekciu som zatial skusal len s mono prenoskou, kedze moja EMT je v Budapesti (L. Vencel) na oprave a kontrole.
Preto som zatial vacsinu casu pocuval cez dac od Toppingu. V tych vyssich frekvenciach mi chybalo viac informacii respektive bolo to prilis digitalne, ostre take nijake. Zrejme moje ucho sa vytrenovalo pocuvanim hifimanov, ktore vedia tie frekvencie. Pred zopar dnami som sa stretol s Bleskom v BA. A on mi spomenul, ze zrejme mi tam chyba harmonicke skreslenie. To ma motivovalo pozriet sa v ponuke predajcov. Z techhousu som dostal info ohladom Fiio Warmer ale s vymenou elektroniek JJ za Brimar z 60 rokov. Oni to tak predavali s parom elektroniek Brimar. Ten par elektroniek je zmerany profesionalnym zariadenim a sparovane. Co som nevedel a bolo mi vysvetlene, Brimar elektronky sú známe tým, že pridávajú párne harmonické skreslenie, jemne „zaoblia“ výšky (odstránia ostrosť, digitálnu tvrdosť) a vytvoria pocit „hladšieho“ zvuku. Tak som vcera zasiel pre ten dac (zrejme posledny s tymi elektronkami).
Inak tie elektronky predava tento predajca na bazosi (techhouse ich mali od neho vo vacsom mnozstve) - https://www.bazos.cz/hodnoceni.php?idma ... meno=Pavel
Prisiel som domov a po rozbaleni som zacal s vymenou elektroniek. Neskusal som to s tymi povodnymi kedze mi bolo povedane, ze to je obrovsky rozdiel. Po vymene druhej a stvrtej elekronky za Brimar som dac zapojil. Samozrejme nemal som iny usb-c <-> usb-c kabel ako od telefonu. Zapojil som to. Z pc(roon)->jplay->dac. Nechal som to bezat asi zhruba 2-3hod a odisiel som (nahodnu hudbu). Po tych 2-3hod som zacal pocuvat william, mutter, yo-yo ma, metheny atd. Zacal som byt velmi spokojny. Okrem toho, ze nastala redukcia ostrosti na vyskach. Sranda je, ze pocitovo ma hudba viac vzduchu + detailu a podrhuje prijemnost pocuvania co je pre mna dost dolezite. Neviem do akej miery zato mozu elektronky Brimar alebo R2R architekura no spokojnost sa dostavila. Podla predajcu by sa to malo este zlepsit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: Janik
Ahoj Janíku, děkuju za vhled do tvé poslechovky.
Jak věci vybíráš je mi sympatické.
Velmi mě mrzí zdravotní komplikace syna, avšak co sem pracoval s neslyšícími jsou velmi silné osobnosti s odolností proti stresu a tlaku v současném systému.
Ten DAC je krásný, konečně pořádné a vkusné meřáky.
Dokonce plně symetrický. Víš že potřebuje vždy párovanou čtveřici? Však je-li povznášející a krásný, cíl je naplněn. Bez hudby je mi nevolno a úzko a krása poslechu je životně nutná. Přeji to nejlepší.
Jak věci vybíráš je mi sympatické.
Velmi mě mrzí zdravotní komplikace syna, avšak co sem pracoval s neslyšícími jsou velmi silné osobnosti s odolností proti stresu a tlaku v současném systému.
Ten DAC je krásný, konečně pořádné a vkusné meřáky.
Dokonce plně symetrický. Víš že potřebuje vždy párovanou čtveřici? Však je-li povznášející a krásný, cíl je naplněn. Bez hudby je mi nevolno a úzko a krása poslechu je životně nutná. Přeji to nejlepší.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Re: Janik
Ahoj dakujem za koment. Bolo mi to tak povedane predajcom zrejme to maju overene aj u vyrobcu. Pokial by som pouzival XLR tak musia byt aj tie ostatne vymenene ale kedze pouzivam len RCA nie je to potrebne.
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: Janik
Janík:
Nehádž "flintu do žita". Držím palce, aby sa Ti chlapček uzdravil. Ale napriek tomu môže mať v živote veľa iných radostí a záujmov, ako počúvanie hudby. Len od vás rodičov všetko závisí, hlavne bude potrebovať veľa, veľa lásky. Držím "palce, aby všetko dobre dopadlo a to pre vás všetkých. To, že sa na všetko vykašleš (myslím hifi), tým nikomu nepomôžeš, práve naopak.
...
Gratulujem. Aj ja mám phono Canor. Na všetkých výstavách ma ich zvuk najviac zaujal. Na rozdiel od iných popredných výrobcov sa Canor zameriava na bežné počúvanie v štandardných bytových podmienkach. A darí sa im to. Čo sa týka elektróniek, vyskúšaj Gold Lion. Ja ich dávam všade, kde sa to dá. Mám ich aj vo phono v Canore. Sú mimoriadne tiché, dynamické a na môj vkus majú nádherné, teplé stredy a výšky a pevné basy. Do budúcna plánujem aj predzosilňovač Canor.
Nebudem zdielat vela detailov tak len napisem, ze mam maleho syna (19m), ktoremu potvrdili geneticku tazku poruchu sluchu (ja som zdravy nositel aj moja manzelka a spolu mame 25% (nevedeli sme to)). Pre mňa ako cloveka, ktory miluje pocuvanie hudby to bola dost tazka situacia. Mal som pocit, ze sa nato uplne vykaslem.
Nehádž "flintu do žita". Držím palce, aby sa Ti chlapček uzdravil. Ale napriek tomu môže mať v živote veľa iných radostí a záujmov, ako počúvanie hudby. Len od vás rodičov všetko závisí, hlavne bude potrebovať veľa, veľa lásky. Držím "palce, aby všetko dobre dopadlo a to pre vás všetkých. To, že sa na všetko vykašleš (myslím hifi), tým nikomu nepomôžeš, práve naopak.
...
dospel som k rozhodnutiu kupit si zosik od znacky, ktora mi je velmi sympaticka - Canor.
Gratulujem. Aj ja mám phono Canor. Na všetkých výstavách ma ich zvuk najviac zaujal. Na rozdiel od iných popredných výrobcov sa Canor zameriava na bežné počúvanie v štandardných bytových podmienkach. A darí sa im to. Čo sa týka elektróniek, vyskúšaj Gold Lion. Ja ich dávam všade, kde sa to dá. Mám ich aj vo phono v Canore. Sú mimoriadne tiché, dynamické a na môj vkus majú nádherné, teplé stredy a výšky a pevné basy. Do budúcna plánujem aj predzosilňovač Canor.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Re: Janik
Janík: So synom velmi držim palce nech dobre dopadne implantácia.
Je úplne pochopitelné, že ťa to odrovnalo a mal si pocit že nemajú zmysel také podružnosti ako nejaký posluch hudby…
Je zároveň dobré znamenie, že sa záujem o počúvanie hudby aj na repro u teba vracia.
Veľa sme si v rámci krátkeho stretnutia nestihli povedať. Cca si ale viem predstaviť kam by si to chcel posunúť. Nie sú na to velmi použitelné rady od stola, ale keďže som repro ako máš mal možnosť počuť (zhodou okolností na kombo BV PA300 SSE a Pre 1), tak mám nejakú predstavu.
“ Pred zopár dňami som sa stretol s Bleskom v BA. A on mi spomenul, ze zrejme mi tam chyba harmonicke skreslenie”
Myslel som najmä prirodzené harmonické nástrojov.
Nemal som na mysli vyslovene pridávenie harmonického skreslenia.
Zároveň tie tvoje repro sú úzko zväzkové, tak vyžiaria viac výkonu dopredu ako do strán a tým neprodukujú toľko odrazov, ktoré sa podielajú na vnímaní “obklopovania” resp 3D priestorového zobrazenia (nebrať ma prosím za slovo, nie je to zdaleka len to) a zároveň sú menej “vzdušné”. No a R2R DAC-y a vačšinou aj elektronkové prístroje bývajú harmonicky hohatšie (nie nutne dané len vyšším skreslením a tiež nie nutne len vyššimi párnymi harmonickými). Ceste k dobrému a uspokojivé u zvuku nie je rozhodne len jedna a priamočiara.
Je úplne pochopitelné, že ťa to odrovnalo a mal si pocit že nemajú zmysel také podružnosti ako nejaký posluch hudby…
Je zároveň dobré znamenie, že sa záujem o počúvanie hudby aj na repro u teba vracia.
Veľa sme si v rámci krátkeho stretnutia nestihli povedať. Cca si ale viem predstaviť kam by si to chcel posunúť. Nie sú na to velmi použitelné rady od stola, ale keďže som repro ako máš mal možnosť počuť (zhodou okolností na kombo BV PA300 SSE a Pre 1), tak mám nejakú predstavu.
“ Pred zopár dňami som sa stretol s Bleskom v BA. A on mi spomenul, ze zrejme mi tam chyba harmonicke skreslenie”
Myslel som najmä prirodzené harmonické nástrojov.
Nemal som na mysli vyslovene pridávenie harmonického skreslenia.
Zároveň tie tvoje repro sú úzko zväzkové, tak vyžiaria viac výkonu dopredu ako do strán a tým neprodukujú toľko odrazov, ktoré sa podielajú na vnímaní “obklopovania” resp 3D priestorového zobrazenia (nebrať ma prosím za slovo, nie je to zdaleka len to) a zároveň sú menej “vzdušné”. No a R2R DAC-y a vačšinou aj elektronkové prístroje bývajú harmonicky hohatšie (nie nutne dané len vyšším skreslením a tiež nie nutne len vyššimi párnymi harmonickými). Ceste k dobrému a uspokojivé u zvuku nie je rozhodne len jedna a priamočiara.
2x iFi iSilnecer>Audio PC+Daphile+DRC>Topping HS02+Shanti LPS>Rockna Wavedream Signature Balanced>Canor AI 1.20>Marten Django XL, 230V:Torus TOT Max modif,Furutech,Viablue,Viborg,prepoje:DYI XLR,Audioquest
Re: Janik
Dakujem za pekne slova povzbudenia chlapi.
@aretax zaujimalo by ma ci novsi phono preamp je vyrazne lepsi ako ten predchadzajuci. Ak by si mal cas to popisat v svojom vlakne bol by som urcite nie len ja vdacny, kedze je to jeden z tych phono predzosilnovacov, ktory moze byt “konecna”. Canor je pre mna srdcovka.
@blesk Dakujem ti za upresnenie a prepac ak som to zle pochopil a interpretoval. STH12 urcite nemaju ten detail na vyskach ako tie najpodarenejsie kaloty. Kazdopadne citil som, ze ten vrsok vie byt lepsi a v podstate aj ked som ta zle pochopil zrejme ako slepe kura dospel k jeho vyrieseniu. Dufam, ze niekedy sa nam podari sa stretnut aj u mna doma. Zaujimal by ma tvoj nazor.
@aretax zaujimalo by ma ci novsi phono preamp je vyrazne lepsi ako ten predchadzajuci. Ak by si mal cas to popisat v svojom vlakne bol by som urcite nie len ja vdacny, kedze je to jeden z tych phono predzosilnovacov, ktory moze byt “konecna”. Canor je pre mna srdcovka.
@blesk Dakujem ti za upresnenie a prepac ak som to zle pochopil a interpretoval. STH12 urcite nemaju ten detail na vyskach ako tie najpodarenejsie kaloty. Kazdopadne citil som, ze ten vrsok vie byt lepsi a v podstate aj ked som ta zle pochopil zrejme ako slepe kura dospel k jeho vyrieseniu. Dufam, ze niekedy sa nam podari sa stretnut aj u mna doma. Zaujimal by ma tvoj nazor.
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: Janik
Ahoj Janíku, jsem rád, že jsi zpět a že jsi se vrátil ke zvuku a hudbě je dobré mít koníčky i ve složitých chvílích.
Přeji ať všechno se synkem zvládnete to je samozřejmě nejdůležitější.
Ať ti obměněná sestava hraje ke spokojenosti
Přeji ať všechno se synkem zvládnete to je samozřejmě nejdůležitější.
Ať ti obměněná sestava hraje ke spokojenosti
Oppo BDP-105D Casea mk2+zdroj
Tesla NC500 s Ortofon 2M Bronze, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž a filtry: Supra, Crystal Cable, Sroll, Oehlbach, Viablue
TV LG OLED55B56LA
Tesla NC500 s Ortofon 2M Bronze, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž a filtry: Supra, Crystal Cable, Sroll, Oehlbach, Viablue
TV LG OLED55B56LA
Re: Janik
Ak by si mal cas to popisat v svojom vlakne bol by som urcite nie len ja vdacny, kedze je to jeden z tych phono predzosilnovacov, ktory moze byt “konecna”. Canor je pre mna srdcovka.
Zvuk popisovať nebudem, lebo je to hodne subjektívne hodnotenie. Aj pre mňa je to "srdcovka". K jeho popisu iba toľko: oproti 306 VR+ je výrazne lepší. Aj pre mňa je to konečná. Vyskúšal som asi 7 phono predzosilňovačov (Audio Research, Musical Fidelity, Octave...), Canor hral výrazne najlepšie. Do budúcna plánujem aj predzosilňovač Canor. V mojom vlákne nájdeš aj fotku môjho upgradu, ktorý dosť podstatne ovplyvnil zvuk. Ak máš záujem, príď si ho ku mne vypočuť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Re: Janik
To Janik...
Zivot prinasi bohuzel neprijemne zpravy, okamziky, obdobi. Mrzi me tve trapeni, ale urcite se prekona a synek si bude zivota uzivat a budete mit spolecne radost i tak
.
Drz se svych konicku, muziky. Ikdyz na to nemusi byt nalada vzdy, ale kdyz si ji pustis ci budes se zabyvat zmenami, upravami ap., radost se dostavi. Je to lek i na spatna obdobi.
A jak vidno, i pres obcasne blesky jsou i u nas na foru fajn lidi
. At ti to hraje a je lepe.
Zivot prinasi bohuzel neprijemne zpravy, okamziky, obdobi. Mrzi me tve trapeni, ale urcite se prekona a synek si bude zivota uzivat a budete mit spolecne radost i tak
Drz se svych konicku, muziky. Ikdyz na to nemusi byt nalada vzdy, ale kdyz si ji pustis ci budes se zabyvat zmenami, upravami ap., radost se dostavi. Je to lek i na spatna obdobi.
A jak vidno, i pres obcasne blesky jsou i u nas na foru fajn lidi
1. Jadis DA88S MkII,ML5101,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,McIntosh MCD500,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES, BW PV1D
2. Electrocompaniet ECI6D,McIntosh MCD500,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES, BW PV1D
Re: Janik
Dakujem @Pajuna
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: Janik
Ahoj Janiku,
jsem rád, že se vracíš k poslechu hudby přes repro. Zajímavá volba zesilovače a DACu. Canor vypadá opravdu moc hezky - bronzový kabátek mu neskutečně sluší. Fiio Warmer vypadá taky velice zajímavě s možností ladění pomocí elektronek - zajímavá mnou neprobádaná volba - třeba také jednou tuto možnost vyzkouším.
Moc vám přeji, aby synkova implantace dopadla dobře. Přeji mnoho sil celé Tvé rodince.
Snad se jednou osobně potkáme třebas na nějaké akci a o HI-FI a nabraných zkušenostech pohovoříme - rád bych tě osobně poznal.
Měj se fajn
Marián
jsem rád, že se vracíš k poslechu hudby přes repro. Zajímavá volba zesilovače a DACu. Canor vypadá opravdu moc hezky - bronzový kabátek mu neskutečně sluší. Fiio Warmer vypadá taky velice zajímavě s možností ladění pomocí elektronek - zajímavá mnou neprobádaná volba - třeba také jednou tuto možnost vyzkouším.
Moc vám přeji, aby synkova implantace dopadla dobře. Přeji mnoho sil celé Tvé rodince.
Snad se jednou osobně potkáme třebas na nějaké akci a o HI-FI a nabraných zkušenostech pohovoříme - rád bych tě osobně poznal.
Měj se fajn
Marián
SPaudio-P1(S)+A400(S)+D1(S),STRANKA GT2
ROON Nucleus,Parasound JC3+/ProJect RPM10 (own edition)
Lyra Kleos,Ortofon SPU Royal N, A-T AT33MONO
PSaudio P20,solo přívod
STRANKA VERITAS (REPRO+RCA), POWER + POWER MAX,Roth Orfeo,PSaudio AC-12
STRANKA RBS
ROON Nucleus,Parasound JC3+/ProJect RPM10 (own edition)
Lyra Kleos,Ortofon SPU Royal N, A-T AT33MONO
PSaudio P20,solo přívod
STRANKA VERITAS (REPRO+RCA), POWER + POWER MAX,Roth Orfeo,PSaudio AC-12
STRANKA RBS
Re: Janik
@Mana tiez by som sa s tebou chcel stretnut. Dufam, ze raz sa to podari niekedy u teba :-). Dakujem za pekne slova.
@PGH Myslim, ze v tych slovach "Hudba lieci" je velmi vela pravdiveho. Je mi luto tvojho syna. No napriek tomu, mozeme pre nich vela dobreho urobit aby sme im ulahcili zivot. A hudba nam zas pomaha zotavit sa a byt stale ready ked nas budu potrebovat.
@PGH Myslim, ze v tych slovach "Hudba lieci" je velmi vela pravdiveho. Je mi luto tvojho syna. No napriek tomu, mozeme pre nich vela dobreho urobit aby sme im ulahcili zivot. A hudba nam zas pomaha zotavit sa a byt stale ready ked nas budu potrebovat.
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: Janik
To by bylo super! Pokud bys měl cestu do Prahy a nějaký čas navíc, tak se ozvi a nebo na některé další akci - pokud to okolnosti dovolí, tak letošní akce u mě zcela jistě nebyla poslední 
SPaudio-P1(S)+A400(S)+D1(S),STRANKA GT2
ROON Nucleus,Parasound JC3+/ProJect RPM10 (own edition)
Lyra Kleos,Ortofon SPU Royal N, A-T AT33MONO
PSaudio P20,solo přívod
STRANKA VERITAS (REPRO+RCA), POWER + POWER MAX,Roth Orfeo,PSaudio AC-12
STRANKA RBS
ROON Nucleus,Parasound JC3+/ProJect RPM10 (own edition)
Lyra Kleos,Ortofon SPU Royal N, A-T AT33MONO
PSaudio P20,solo přívod
STRANKA VERITAS (REPRO+RCA), POWER + POWER MAX,Roth Orfeo,PSaudio AC-12
STRANKA RBS
Re: Janik
Dnes mi doslo tiez zopar krabic
. Po rychlom nastaveni a zapojeni som ostal jak po facke. Mrzi ma a ospravedlnujem sa vsetkym ktorym som kedykolvek povedal nieco negativne k pouziti subwoofera v stereu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: Janik
Mnohokráte se mi zdálo že vím... naše ego odmítá jiné závěry, vždyť naše jsou draze a těžce nabyté.
Janíku neomlouvej se tedy, všichni chybujeme.
Sladit basáky je fuška, však odměna je sladká.
A zase to není směroplatné vždy, kamarádovi sloužily 2 basáky REL k sloupkům Proac. Nové reprokabely a kvalitnější zesilovač vytlačují tak kvalitní zvuk až dolů, že basáky prodal.
Ideální je vice sestav a poslechovek pro žánry dle libosti libida hudebního.
Janíku neomlouvej se tedy, všichni chybujeme.
Sladit basáky je fuška, však odměna je sladká.
A zase to není směroplatné vždy, kamarádovi sloužily 2 basáky REL k sloupkům Proac. Nové reprokabely a kvalitnější zesilovač vytlačují tak kvalitní zvuk až dolů, že basáky prodal.
Ideální je vice sestav a poslechovek pro žánry dle libosti libida hudebního.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Re: Janik
Janík: Neospravedlňuj sa. Pokora a schopnosť priznať si chybu je dôležitá súčasť toho ako nezamrznúť v stagnácii. To platí vo všetkom nielen v hifi.
Vecne. Tie repro čo máš na pohľad zvádzajú si myslieť že to je plnorozsahová bedňa. Nie celkom. Sú tam osadené PA meniče, kde ten basák od BS Aucoustics model SICA12SR3PL je síce sám o sebe designovqný ako PA subwoofer, ale dolnú rezonančnú frekvenciu má asi ako 8” “hifi” basák a to 36Hz. Navyše som počul tieto repro u Soarona a spodok je pomerne dosť “suchý”. Výhoda je že to nemá moc sklon vybudzovať najnižšie módy bežnej obývačky. Je to dané naladením a najmä použitým PA basákom a bedňa hrá reálne tak od 40Hz.
Takže verím že suby tomu vedia dodať tak trochu chýbajúcu “štavnatosť” na spodku. Užívaj.
Vecne. Tie repro čo máš na pohľad zvádzajú si myslieť že to je plnorozsahová bedňa. Nie celkom. Sú tam osadené PA meniče, kde ten basák od BS Aucoustics model SICA12SR3PL je síce sám o sebe designovqný ako PA subwoofer, ale dolnú rezonančnú frekvenciu má asi ako 8” “hifi” basák a to 36Hz. Navyše som počul tieto repro u Soarona a spodok je pomerne dosť “suchý”. Výhoda je že to nemá moc sklon vybudzovať najnižšie módy bežnej obývačky. Je to dané naladením a najmä použitým PA basákom a bedňa hrá reálne tak od 40Hz.
Takže verím že suby tomu vedia dodať tak trochu chýbajúcu “štavnatosť” na spodku. Užívaj.
2x iFi iSilnecer>Audio PC+Daphile+DRC>Topping HS02+Shanti LPS>Rockna Wavedream Signature Balanced>Canor AI 1.20>Marten Django XL, 230V:Torus TOT Max modif,Furutech,Viablue,Viborg,prepoje:DYI XLR,Audioquest
Re: Janik
Musim povedat ze som mal z tych RELov najprv trochu respekt hlavne v malej miestnosti cca 12m2. Nakoniec som skoncil pri 2x REL T/7x a uprimne som dost prekvapeny ako to cele funguje.
@blesk musim povedat, ze mas v principe pravdu. Tie moje repro hraju realne velmi dobre od cca 40Hz a ten spodok je skor suchsi, rychly a velmi kontrolovany. A mam to tak rad takze mne vlastne nikdy nechybal “bas” v zmysle mnozstva. Skor tam chybal ten uplne spodny ambient a objem priestoru.
A presne tam tie RELy robia nieco zaujimave. Nie je to vobec kino efekt ani dunenie. Naopak. Ked ich vypnem tak mam pocit, ze sa zmensi cela scena a hudba pride o telo a atmosferu (to co milionkrat pisal @Jano_Hifista). S RELmi je to zrazu neuveritelne 3D, hlboke a kludnejsie. Najviac to pocut na jazze, kontrabase, klasike a starych rockovych nahravkach. Bas samotny skoro “nevnimam”, ale ked ich vypnem tak je to akoby zmizla cast miestnosti z nahravky.
Zaujimave je aj to, ze teraz mozem ist ovela hlasnejsie v tak malej miestnosti s tak velkym ozvucenim. Vsetko ma vacsi klud a pritom viac detailov a lepsie telo nastrojov. Mam pocit, ze ked repro nemusia “bojovat” s tym uplne najspodnejsim pasmom, tak sa stredy psychoakusticky vycistia a vsetko znie prirodzenejsie a uvolnenejsie. A horny toto ukazu brutalne dobre.
Zatial som skoncil relativne nizko:
crossover cca 40-45Hz, gain okolo 11tej hodiny a prave tam sa to cele zacalo pekne spajat. Nemam mikrofon takze iba uchom som to zatial ladil. Ale budem sa s tym este hrat a skusat.
@blesk musim povedat, ze mas v principe pravdu. Tie moje repro hraju realne velmi dobre od cca 40Hz a ten spodok je skor suchsi, rychly a velmi kontrolovany. A mam to tak rad takze mne vlastne nikdy nechybal “bas” v zmysle mnozstva. Skor tam chybal ten uplne spodny ambient a objem priestoru.
A presne tam tie RELy robia nieco zaujimave. Nie je to vobec kino efekt ani dunenie. Naopak. Ked ich vypnem tak mam pocit, ze sa zmensi cela scena a hudba pride o telo a atmosferu (to co milionkrat pisal @Jano_Hifista). S RELmi je to zrazu neuveritelne 3D, hlboke a kludnejsie. Najviac to pocut na jazze, kontrabase, klasike a starych rockovych nahravkach. Bas samotny skoro “nevnimam”, ale ked ich vypnem tak je to akoby zmizla cast miestnosti z nahravky.
Zaujimave je aj to, ze teraz mozem ist ovela hlasnejsie v tak malej miestnosti s tak velkym ozvucenim. Vsetko ma vacsi klud a pritom viac detailov a lepsie telo nastrojov. Mam pocit, ze ked repro nemusia “bojovat” s tym uplne najspodnejsim pasmom, tak sa stredy psychoakusticky vycistia a vsetko znie prirodzenejsie a uvolnenejsie. A horny toto ukazu brutalne dobre.
Zatial som skoncil relativne nizko:
crossover cca 40-45Hz, gain okolo 11tej hodiny a prave tam sa to cele zacalo pekne spajat. Nemam mikrofon takze iba uchom som to zatial ladil. Ale budem sa s tym este hrat a skusat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: Janik
Som rád že si spokojný kam sa to posunulo.
Teraz k jednotlivostiam:
“ mam to tak rad takze mne vlastne nikdy nechybal “bas” v zmysle mnozstva. Skor tam chybal ten uplne spodny ambient a objem priestoru”
Velkosť scény a 3D layering:
Áno velmi podstatnou vecou u toho keď repro hrajú aj nižšie frekvencie je že sú tam obsiahnuté informácie o velkosti sálu - teda dôležité najma u live nahrávok.
Vnímanie hľbky priestoru vzniká najmä z kontrastu priameho zvuku a dozvukov (direct vs ambient). No a práve najnižšie basy majú aj v zázname najdlhší dozvuk. Táto informácia viac či menej v live nahrávke vždy je. Záleži akým spôsobom vzinkala (preto sú pri nahrávaní doležité aj ambient (spatial) mikrofôny a ich “pomer” k spotovým). Toto je velmi široká téma takže zatial len toľko - ano nižšie basy ak nie sú znehodnotené príliš dlhým dozvukom v posluchovej miestnosti a módmi, tak velmi vplývaju na vnímanie hľbky a velkosti scény. (pozor nevytvárame ju tým ale reprodukujeme z nahrávky ktorá tú informáciu už obsahuje).
Správnosť pripojenia a zladenia subov s repro:
Pozerám že tie rvoje Rel nemajú nastavitelnú fázu. Dá sa to “dobehnúť” správnym umiestnením, nemusí to byť nutne v línii s repro lebo ako pozerám séria T/x používa zrejme analógový preladiténý LPF (dolno priepustný filter). Všetky takéto filtre mino prvého rádu natáčajú fázu. Nepredpokladám že použili prvý rád.
Tým pádom “sfázovanie” sa dá riešiť len polohovaním subov voči repro.
Suby sú tak konštruované, že si ich musel zapojiť len cez nesymetrické low level vstupy priamo “rozdvojením” signálu z L a P out z DAC-u/preampu, teda hlavné repro hrajú nadalej “full range, takže odlahčenie na basoch hoavným repro, je len subjektívnym vnímaním. Reálne repro hrajú presne to čo doteraz, len si doplnil suby a teda v najakom pásme sa nejako prekrývajú a keď si to utrafil tak je len dobre.
Odmeranie určite pomôže doladeniu. “Otrocky do rovna” však nemusí byť subjektívne najlepšie.
Teraz k jednotlivostiam:
“ mam to tak rad takze mne vlastne nikdy nechybal “bas” v zmysle mnozstva. Skor tam chybal ten uplne spodny ambient a objem priestoru”
Velkosť scény a 3D layering:
Áno velmi podstatnou vecou u toho keď repro hrajú aj nižšie frekvencie je že sú tam obsiahnuté informácie o velkosti sálu - teda dôležité najma u live nahrávok.
Vnímanie hľbky priestoru vzniká najmä z kontrastu priameho zvuku a dozvukov (direct vs ambient). No a práve najnižšie basy majú aj v zázname najdlhší dozvuk. Táto informácia viac či menej v live nahrávke vždy je. Záleži akým spôsobom vzinkala (preto sú pri nahrávaní doležité aj ambient (spatial) mikrofôny a ich “pomer” k spotovým). Toto je velmi široká téma takže zatial len toľko - ano nižšie basy ak nie sú znehodnotené príliš dlhým dozvukom v posluchovej miestnosti a módmi, tak velmi vplývaju na vnímanie hľbky a velkosti scény. (pozor nevytvárame ju tým ale reprodukujeme z nahrávky ktorá tú informáciu už obsahuje).
Správnosť pripojenia a zladenia subov s repro:
Pozerám že tie rvoje Rel nemajú nastavitelnú fázu. Dá sa to “dobehnúť” správnym umiestnením, nemusí to byť nutne v línii s repro lebo ako pozerám séria T/x používa zrejme analógový preladiténý LPF (dolno priepustný filter). Všetky takéto filtre mino prvého rádu natáčajú fázu. Nepredpokladám že použili prvý rád.
Tým pádom “sfázovanie” sa dá riešiť len polohovaním subov voči repro.
Suby sú tak konštruované, že si ich musel zapojiť len cez nesymetrické low level vstupy priamo “rozdvojením” signálu z L a P out z DAC-u/preampu, teda hlavné repro hrajú nadalej “full range, takže odlahčenie na basoch hoavným repro, je len subjektívnym vnímaním. Reálne repro hrajú presne to čo doteraz, len si doplnil suby a teda v najakom pásme sa nejako prekrývajú a keď si to utrafil tak je len dobre.
Odmeranie určite pomôže doladeniu. “Otrocky do rovna” však nemusí byť subjektívne najlepšie.
2x iFi iSilnecer>Audio PC+Daphile+DRC>Topping HS02+Shanti LPS>Rockna Wavedream Signature Balanced>Canor AI 1.20>Marten Django XL, 230V:Torus TOT Max modif,Furutech,Viablue,Viborg,prepoje:DYI XLR,Audioquest
Re: Janik
Ešte doplním k zapojeniu, aby to bolo presné:
Mám to zapojené High-Level podľa odporúčania výrobcu REL (T/7x), teda zo zosilňovača idú signály L / R + GND cez Speakon priamo do subov.
Canor ma inu topologiu preto je odporucane brat skutočnú zem / gnd zo zosilňovača podľa schémy REL (nie ako negatívny výstup jedného kanála).
Hlavné repro sú pripojené normálne a hrajú plno-pásmo, takže suby nie sú v sérii ani neodoberajú výkon – len sa paralelne „pridávajú“ cez vysokú úroveň signálu.
Práve toto High-Level zapojenie je najprirodzenejšie v stereo, lebo sub dostáva úplne rovnaký signálový charakter ako hlavné repro, nie „odfiltrovaný“ line-out z preampu.
Mám to zapojené High-Level podľa odporúčania výrobcu REL (T/7x), teda zo zosilňovača idú signály L / R + GND cez Speakon priamo do subov.
Canor ma inu topologiu preto je odporucane brat skutočnú zem / gnd zo zosilňovača podľa schémy REL (nie ako negatívny výstup jedného kanála).
Hlavné repro sú pripojené normálne a hrajú plno-pásmo, takže suby nie sú v sérii ani neodoberajú výkon – len sa paralelne „pridávajú“ cez vysokú úroveň signálu.
Práve toto High-Level zapojenie je najprirodzenejšie v stereo, lebo sub dostáva úplne rovnaký signálový charakter ako hlavné repro, nie „odfiltrovaný“ line-out z preampu.
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
- Jano hifista
- Příspěvky: 328
- Registrován: 02 pro 2023 19:32
Re: Janik
No vidis Janik,ako sa vraví,clovek sa uci cely zivot a aj tak umrie sprosty :-D
No kazdopadne som rad ze uz si to poznal aj ty,ze su tie suby vzdy prinos,nech su tie hlavne bedne akekolvek.Oni tie suby maju vlastne len podtrhut spodok a nemaju sa velmi prekryvat s hlavnym repro.Inak sa moze stat ze zacnu zahmlievat....
Aj ja som dosiel k tomu ze to umiestnenie je predsa len lepsie z vnutornej strany repro....
Suby teda prehlbia scenu a aj ju rozsiruju,ale napr. priestorovost - ta uz je danna zas stredovyskovym pasmom
Ak to chces este nejak poriesit,daj suby bud na aperta sub podlozky alebo rovno na gaia...
No kazdopadne som rad ze uz si to poznal aj ty,ze su tie suby vzdy prinos,nech su tie hlavne bedne akekolvek.Oni tie suby maju vlastne len podtrhut spodok a nemaju sa velmi prekryvat s hlavnym repro.Inak sa moze stat ze zacnu zahmlievat....
Aj ja som dosiel k tomu ze to umiestnenie je predsa len lepsie z vnutornej strany repro....
Suby teda prehlbia scenu a aj ju rozsiruju,ale napr. priestorovost - ta uz je danna zas stredovyskovym pasmom
Ak to chces este nejak poriesit,daj suby bud na aperta sub podlozky alebo rovno na gaia...
Qobuz, Tidal, BW 702s2 + komplet repas výhybky na Jantzen, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, wireworld electra 7, wireworld silver eclipse XLR, SOtM pCBL-SS8-F, SOtM dCBL-CAT7, Ediscreation OCXO II standard, V5 Syncro Uni 16.
Re: Janik
Diky za koment. Je to tak ucime sa cely zivot a kto je ochotny otvorit si mysel tak sa posunie.Jano hifista píše: 09 kvě 2026 20:36 Suby teda prehlbia scenu a aj ju rozsiruju,ale napr. priestorovost - ta uz je danna zas stredovyskovym pasmom![]()
Ak to chces este nejak poriesit,daj suby bud na aperta sub podlozky alebo rovno na gaia...
K tej priestorovosti je to ovela komplexnejsie. Ale samozrejme aj to vplyva na tento atribut. Momentalne skusam a experimentujem so submi. Rozdelil som si to do tyzdnov... Tyzden som skoro mal tak ako vyrobca odporuca. Dnes som dal jeden sub za posluchove miesto do rohu. Budem to pocuvat a dam report po vsetkych testoch. S Fidjim sme si pisali a poslal mi materialy - https://audioroundtable.com/misc/icad2005F96.pdf Toto chcem vyskusat o tyzden. Po prvych tonoch s jednym subom za posluchovym miestom a jednym pri lavej bedni 30cm za liniou je zvuk iny a mam pocit, ze bas je viac vrstveny. Zrejme to pomaha eliminovat mody tejto absolutne neidealnej miestnosti.
Co sa tyka podlozenia. Mam ich na sendivici, ktory je od podlahy - alu/sorbotam, hlinikova platna, zula, original rel nohy. Budem skusat aj ine samozrejme vratane gaia, s ktorymi mam velmi dobre skusenosti.
@Vinco odkial si kupoval tie primacoustic platformy? da sa to niekde pozicat?
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
- Jano hifista
- Příspěvky: 328
- Registrován: 02 pro 2023 19:32
Re: Janik
Ja som za tie moje skusenosti prisiel k tomu,ze zaklad pre dobru priestorovost,hudobnu scenu a s tym suvisaci predo-zadny a lavo-pravy priestor je hlavne dostatocna miestnost v m3 - ano aj strop je dolezity - a pozícia repro/suby v tejto miestnosti.
Toto je zaklad a kto toto nema,moze mat neviem aku zostavu,nebude to proste dobre hrat.Vyniknu trebars take kvality ako jemnost ci detaily ktore su atributom high end komponentov,ale celkovy stereo obraz tam nebude taky,aky by mal byt a hlavne aky by mal odpovedat kvalite tychto komponentov.
a teraz neprijemna pravda : velmi malo hifistov nikdy nezazije plny potencial svojej zostavy,lebo im to limituje hlavne miestnost !!!
Uvediem priklad : miestnost 16 m2 akusticky upravena basstrapy v kazdom rohu,komponenty xavian prometeo + komplet T+A elektronika,kabelaz nejdem ani zmieniovat lebo to ide do tisícov Eur/kus
a chlap proste sam povedal,ze nema zdaleka taky stereo obraz aky mam ja s mojim sytemom v mojich 30m2.Proste to je "neme" a "dudy" ako sa vraví.
Toto je zaklad a kto toto nema,moze mat neviem aku zostavu,nebude to proste dobre hrat.Vyniknu trebars take kvality ako jemnost ci detaily ktore su atributom high end komponentov,ale celkovy stereo obraz tam nebude taky,aky by mal byt a hlavne aky by mal odpovedat kvalite tychto komponentov.
a teraz neprijemna pravda : velmi malo hifistov nikdy nezazije plny potencial svojej zostavy,lebo im to limituje hlavne miestnost !!!
Uvediem priklad : miestnost 16 m2 akusticky upravena basstrapy v kazdom rohu,komponenty xavian prometeo + komplet T+A elektronika,kabelaz nejdem ani zmieniovat lebo to ide do tisícov Eur/kus
Qobuz, Tidal, BW 702s2 + komplet repas výhybky na Jantzen, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, wireworld electra 7, wireworld silver eclipse XLR, SOtM pCBL-SS8-F, SOtM dCBL-CAT7, Ediscreation OCXO II standard, V5 Syncro Uni 16.
Re: Janik
Dolezite je umiestnenie a co chces dosiahnut. Kazda miestnost sa chova inak a preto tomu treba venovat cas. Ja mam momentalne jeden sub pri lavom vo vnutri a druhy som presunul diagonalne do rohu k posluchovemu miestu. Vela parametrov sa zlepsilo a momentalne som s tym VELMI spokojny
.
Vacsiu miestnost by bolo lepsie samozrejme ale mat samostatnu miestnost na pocuvanie je pre mna dolezitejsie. Mohol by som to dat do haly ale to nie je to iste. Chyba tam ta intimita a nedovoli mi psychika aby som hocijako obmedzoval deti a manzelku ked chcem ja pocuvat.
S akustikou velmi pomali. Da sa zabit vsetko vratane priestoru. Inak tvoj kamos by mal vyhodit vsetky akusticke panely a zacat iba posuvat a skusat system na kazdej strane. Tam kde dosiahne najlepsie vysledky bez akustiky nech system necha. Postupne pridava nabytok a az nakoniec nejake akusticke prvky. Ale postupne a nech ma cas na pocuvanie. Ak tomu nebude venovat cas pocuvanim velmi rychlo sa stane ze zabije zvuk ako celok vratane priestoru.
Vacsiu miestnost by bolo lepsie samozrejme ale mat samostatnu miestnost na pocuvanie je pre mna dolezitejsie. Mohol by som to dat do haly ale to nie je to iste. Chyba tam ta intimita a nedovoli mi psychika aby som hocijako obmedzoval deti a manzelku ked chcem ja pocuvat.
S akustikou velmi pomali. Da sa zabit vsetko vratane priestoru. Inak tvoj kamos by mal vyhodit vsetky akusticke panely a zacat iba posuvat a skusat system na kazdej strane. Tam kde dosiahne najlepsie vysledky bez akustiky nech system necha. Postupne pridava nabytok a az nakoniec nejake akusticke prvky. Ale postupne a nech ma cas na pocuvanie. Ak tomu nebude venovat cas pocuvanim velmi rychlo sa stane ze zabije zvuk ako celok vratane priestoru.
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: Janik
Docela zvláštně napsáno. Podle mě se to dá vyložit tak, že vlastně velmi mnoho hifistů vlastně zažije plný potenciál své sestavy. Takže huráááJano hifista píše: 23 kvě 2026 22:24 a teraz neprijemna pravda : velmi malo hifistov nikdy nezazije plny potencial svojej zostavy...
Re: Janik
Nejake foto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
- Jano hifista
- Příspěvky: 328
- Registrován: 02 pro 2023 19:32
Re: Janik
Mirus píše: 24 kvě 2026 09:44Docela zvláštně napsáno. Podle mě se to dá vyložit tak, že vlastně velmi mnoho hifistů vlastně zažije plný potenciál své sestavy. Takže huráááJano hifista píše: 23 kvě 2026 22:24 a teraz neprijemna pravda : velmi malo hifistov nikdy nezazije plny potencial svojej zostavy...![]()
Qobuz, Tidal, BW 702s2 + komplet repas výhybky na Jantzen, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, wireworld electra 7, wireworld silver eclipse XLR, SOtM pCBL-SS8-F, SOtM dCBL-CAT7, Ediscreation OCXO II standard, V5 Syncro Uni 16.
Re: Janik
V klidu. To s tím opravováním příspěvků je na jednu stranu na prd, ale na druhou, upravovat staré příspěvky by potom nemuselo v návaznosti na reakce ostatních, žádný smysl. Já se snažím, než něco odešlu, si to pořádně přečíst aby to mělo hlavu a patu a bylo to pokud možno gramaticky v pořádku.
Jinak, každému normálně uvažujícímu člověku je jasné co jsi tím výrokem myslel
.
Jinak, každému normálně uvažujícímu člověku je jasné co jsi tím výrokem myslel
- Jano hifista
- Příspěvky: 328
- Registrován: 02 pro 2023 19:32
Re: Janik
On tam mal pred tym iba otvorene police s knihami a potom az daval basstrapy a zmenilo sa len to,ze po ich pridaní mu to zdaleka tak neduní.Janik píše: 24 kvě 2026 08:02 S akustikou velmi pomali. Da sa zabit vsetko vratane priestoru. Inak tvoj kamos by mal vyhodit vsetky akusticke panely a zacat iba posuvat a skusat system na kazdej strane. Tam kde dosiahne najlepsie vysledky bez akustiky nech system necha. Postupne pridava nabytok a az nakoniec nejake akusticke prvky.
Qobuz, Tidal, BW 702s2 + komplet repas výhybky na Jantzen, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, wireworld electra 7, wireworld silver eclipse XLR, SOtM pCBL-SS8-F, SOtM dCBL-CAT7, Ediscreation OCXO II standard, V5 Syncro Uni 16.
Re: Janik
Ked to duni s najvacsou pravdepodobnostou je najvacsia energia smerovana na najslabsiu alebo na jednu z najslabsich stien (priecku atp). Preto som pisal treba to skusit na vsetky styri strany.Jano hifista píše: 24 kvě 2026 11:12On tam mal pred tym iba otvorene police s knihami a potom az daval basstrapy a zmenilo sa len to,ze po ich pridaní mu to zdaleka tak neduní.Janik píše: 24 kvě 2026 08:02 S akustikou velmi pomali. Da sa zabit vsetko vratane priestoru. Inak tvoj kamos by mal vyhodit vsetky akusticke panely a zacat iba posuvat a skusat system na kazdej strane. Tam kde dosiahne najlepsie vysledky bez akustiky nech system necha. Postupne pridava nabytok a az nakoniec nejake akusticke prvky.
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
- Jano hifista
- Příspěvky: 328
- Registrován: 02 pro 2023 19:32
Re: Janik
Dunenie uz je znacne mensie,ako dal tie basstrapy,ale proste u neho je problem v tom ze sa mu nevie "otvorit scéna".cely zvukovy obraz je viac akoby "zbitý v kope".
Qobuz, Tidal, BW 702s2 + komplet repas výhybky na Jantzen, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, wireworld electra 7, wireworld silver eclipse XLR, SOtM pCBL-SS8-F, SOtM dCBL-CAT7, Ediscreation OCXO II standard, V5 Syncro Uni 16.
Re: Janik
Doniesol som si z techhousu na skusku SRS kable. Som zvedavy ako sa to prejavy ked bude komplet SRS power (lista, kable) od zasuvky.
https://www.techhouse.sk/p/srs-black-power-1-5m
1m dac
1,5m amp
2 x 3m suby
https://www.techhouse.sk/p/srs-black-power-1-5m
1m dac
1,5m amp
2 x 3m suby
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: Janik
Dobra sprava napajacie kable SRS nic nepridavaju respektive nezhorsuju oproti Djrix kablom, ktore pouzivam dlhe roky. Kedze potrebujem 3m tak si nechavam 2 (zosik a jeden sub) a tie 2 kratsie vraciam. Zrejme je potrebne siahnut po kvalitnejsich kabloch aby ten rozdiel bol markantnejsi.
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
- NA-Noble Audio
- Příspěvky: 1134
- Registrován: 23 pro 2010 22:19
- Bydliště: Ústí nad Labem
- Kontaktovat uživatele:
Re: Janik
Jardak,
Janík píše, že ten nový kabel nepřináší změnu proti jeho dosavadnímu kabelu, a Ty píšeš o zcela něčem jiném.
Ty píšeš s prominutím významově úplný nesmysl, protože nikdo nezná stav absolutního neutrálního kabelu, takže už logicky nejde ani říct, že nějaký kabel nic nemění, protože chybí ten etalon dokonalosti pro porovnání, chápeš?
Janík píše, že ten nový kabel nepřináší změnu proti jeho dosavadnímu kabelu, a Ty píšeš o zcela něčem jiném.
Ty píšeš s prominutím významově úplný nesmysl, protože nikdo nezná stav absolutního neutrálního kabelu, takže už logicky nejde ani říct, že nějaký kabel nic nemění, protože chybí ten etalon dokonalosti pro porovnání, chápeš?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Heaven, Lindemann CD1SE, Noble Audio Atlantis, Noble Audio Stonehenge
Noble Audio Heaven, Lindemann CD1SE, Noble Audio Atlantis, Noble Audio Stonehenge