Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Doporučte ostatním členům nahrávky, které se vám líbí.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Uvádějte pouze ty nejlepší nahrávky z ČR, SK a Československa. Nepište sem nadprůměr, ale to co Vám připadá jako opravdu zvukově top.

Za mě to je debutové album Sluneční orchestr - Sluneční orchestr 1995
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Heaven, Lindemann CD1SE, Noble Audio Atlantis, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2771
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od PavelDosko »

AG Flek - Dohrála hudba (Supraphon 1989)
Pavel Fajt - Drum Trek (Indies 2001)
Navarová & Gutiérrez & KOA - Skleněná vrba (Indies 1999)

atd
neni placka, neni highend

AMP : Simaudio Moon W8, passive Big Hattor Dual Mono
streamer : Lumin U2
DAC : Rockna Wavedream Edition XLR
repro : Elfton Vegas MkII
kabely : DIY solid core Ag cables
energy : RiAudio, samostatny privod el. a uzemneni
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3336
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od Dieter Burmester »

Alvik – Breathing Geometry
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2771
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od PavelDosko »

to je fajn, pochopil jsem to tak ze by to mela byt alba z Cech
neni placka, neni highend

AMP : Simaudio Moon W8, passive Big Hattor Dual Mono
streamer : Lumin U2
DAC : Rockna Wavedream Edition XLR
repro : Elfton Vegas MkII
kabely : DIY solid core Ag cables
energy : RiAudio, samostatny privod el. a uzemneni
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3336
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od Dieter Burmester »

To jsi pochopil správně a Alvik vše splňuje :thumbup:
Dieter Burmester
m+m
Příspěvky: 1003
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od m+m »

Ag Flek - Tramtárie 1991 (LP)
Iva Bittová a Netherlands Wind Ensemble Ples Upírů 2002 Indies Records (CD)
Jiří Stivín - Alchymia Musical 1995 Arta Records 1995 (CD)
Kolotoč- Transrotor Dark Star Reference, Raménko Glanz MH-9B, Přenoska Shelter 900 IIl ,předzesilovač Hegel V10, l CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
Yiakubou
Příspěvky: 243
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od Yiakubou »

Buty - Piskej si, Piskej
Buty - Ppoommaalluu
J.A.R. - Homo Fonkianz
Vltava - Mladi i tak velkou lasku bere s humorem

...vse puvodni CD
Velke hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > Trinnov Nova > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 biamp > Mega V2 Plus Custom. Male hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Maitréja
Příspěvky: 13
Registrován: 15 srp 2024 19:00

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od Maitréja »

Sluneční orchestr 1995
J.A.R. - Jezus Kristus neexistus 2023
Agilent
Příspěvky: 157
Registrován: 12 črc 2023 08:10

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od Agilent »

Antonín Dvořák: Symfonie č. 9 e moll "Z Nového světa" - Česká filharmonie, Václav Neumann, Hi-Res 24/192 z roku 2018 (původní nahrávka z roku 1972):
https://www.supraphonline.cz/album/3728 ... eta/hi-res
Yiakubou
Příspěvky: 243
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od Yiakubou »

Maitréja píše: 29 zář 2025 21:46 J.A.R. - Jezus Kristus neexistus 2023
S tim bych si dovolil nesouhlasit, tohle album je klasicka moderni zkomolenina a rozhodne ne nejaka reference. Po Homo Fonkianz uz pak veskera pozdejsi tvorba jde zvukove dolu. Jeste tak mozna Nervak, ktery mam hodne rad a hodne naposlouchany, ale uz bych to jako neco referencniho neoznacil. Vlastne i s Homo Fonkienz jsem vahal, ale na ceske pomery dejme tomu :angel:
Velke hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > Trinnov Nova > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 biamp > Mega V2 Plus Custom. Male hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 1267
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od dvader »

Vladimír Mišík - Noční obraz (LP 45RPM)
PGH
Příspěvky: 3717
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od PGH »

Iva Bittová Bílé Inferno
Vladimír Mišík Vteřiny, měsíce a roky
Všachny desky Steely Dan
lachim
Příspěvky: 1164
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od lachim »

CD HOMOLOVÁ ZUZANA/REDL VLASTA - SLOVENSKÉ BALADY
Pro me naprosty strop v kvalitě nahrávky v Cz.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2771
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od PavelDosko »

souhlas
neni placka, neni highend

AMP : Simaudio Moon W8, passive Big Hattor Dual Mono
streamer : Lumin U2
DAC : Rockna Wavedream Edition XLR
repro : Elfton Vegas MkII
kabely : DIY solid core Ag cables
energy : RiAudio, samostatny privod el. a uzemneni
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Děkuju všem za zapojení se do tohoto vlákna.

K mnoha tipům nemůžu nic uvézt, protože je nevlastním.

Vladimír Mišík - Vteřiny, měsíce a roky, je příjemná záležitost, ale na to abych jí osobně mohl zařadit k mé zvukové referenci schází této nahrávce větší živost a preciznost.
HOMOLOVÁ ZUZANA/REDL VLASTA - Slovenské balady - zde mam drobnější výhradu k vokálům, jsou až moc neleštěné a tím mi kazí pocit dokonalosti, mam tuto věc už hodně dlouho a proto jsem jí slyšel již na vícero bednách, zesilovačích i kabelech které prošly mou poslechovkou a tento můj pocit dodnes přetrvává.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Heaven, Lindemann CD1SE, Noble Audio Atlantis, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Doplním další moje referenční
Bitová , Václavek - Bílé inferno 1997.
Pro mě jsou zde vokály přirozeněji znějící.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Heaven, Lindemann CD1SE, Noble Audio Atlantis, Noble Audio Stonehenge
PGH
Příspěvky: 3717
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od PGH »

NA-Noble Audio píše: 01 říj 2025 09:18 Děkuju všem za zapojení se do tohoto vlákna.

K mnoha tipům nemůžu nic uvézt, protože je nevlastním.

Vladimír Mišík - Vteřiny, měsíce a roky, je příjemná záležitost, ale na to abych jí osobně mohl zařadit k mé zvukové referenci schází této nahrávce větší živost a preciznost.
HOMOLOVÁ ZUZANA/REDL VLASTA - Slovenské balady - zde mam drobnější výhradu k vokálům, jsou až moc neleštěné a tím mi kazí pocit dokonalosti, mam tuto věc už hodně dlouho a proto jsem jí slyšel již na vícero bednách, zesilovačích i kabelech které prošly mou poslechovkou a tento můj pocit dodnes přetrvává.
Tak Mišíka mám na 2LP a zvukově patří k tomu nej co na černých deskách mám. Porovnával jsem to s CD a LP jednoznačně vede.
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 313
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od Mamut »

Nemáte někdo, nevíte jak je na tom 2 LP Z. Navarová- Všechny barvy (Koa)
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2771
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od PavelDosko »

neni placka, neni highend

AMP : Simaudio Moon W8, passive Big Hattor Dual Mono
streamer : Lumin U2
DAC : Rockna Wavedream Edition XLR
repro : Elfton Vegas MkII
kabely : DIY solid core Ag cables
energy : RiAudio, samostatny privod el. a uzemneni
Janik
Příspěvky: 1983
Registrován: 14 pro 2020 15:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od Janik »

Mamut píše: 01 říj 2025 14:29 Nemáte někdo, nevíte jak je na tom 2 LP Z. Navarová- Všechny barvy (Koa)
Mam to (2LP z 2022) ale je to slabsie ako

https://www.discogs.com/release/5555652 ... %C5%A1ecky

(myslim, ze o dost)
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
LordRIP
Příspěvky: 7
Registrován: 15 pro 2020 12:27

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od LordRIP »

Stará Láska Nerez a Vy /1993 ... na CD pro mne referenční nejen mezi Live nahrávkami...
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 313
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od Mamut »

Janik píše: 01 říj 2025 16:39
Mamut píše: 01 říj 2025 14:29 Nemáte někdo, nevíte jak je na tom 2 LP Z. Navarová- Všechny barvy (Koa)
Mam to (2LP z 2022) ale je to slabsie ako

https://www.discogs.com/release/5555652 ... %C5%A1ecky

(myslim, ze o dost)
Díky! Pořídím jí stejně nakonec. Přehrávám si Putlerovou, není to také špatný.
https://www.discogs.com/release/3358496 ... %A9-Stromy
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
Zdeny
Příspěvky: 521
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od Zdeny »

Možná se mi budete smát, ale z české tvorby za mě co do kvality zvuku vede jedna jediná skladba: Václav Neckář Royal z trilogie PPB. Ale musí jít o LP!!! Na CD je už strašně zmršená. Vynikající je i nahrávka Perla, opět jen z LP.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
PGH
Příspěvky: 3717
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od PGH »

Kdysi se používala jako reference testovací nahrávka od J. Nohavici Divné století
Dlouho jsem to neslyšel a teď co na něj vypluli ty problémy s STB už si to ani nepustím
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2771
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od PavelDosko »

Divne stoleti je komplet prebasovana nahravka, stejne jako Nerez Ke zdi, ktere byvalo casto za zvuk chvaleno
neni placka, neni highend

AMP : Simaudio Moon W8, passive Big Hattor Dual Mono
streamer : Lumin U2
DAC : Rockna Wavedream Edition XLR
repro : Elfton Vegas MkII
kabely : DIY solid core Ag cables
energy : RiAudio, samostatny privod el. a uzemneni
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 1267
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od dvader »

Ze mě ještě toto CD:
BSP - Michal Pavlíček for Kamil Střihavka with the assistance of Ota Balage
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od NA-Noble Audio »

J. Nohavici Divné století - jak uvádí PavelDosko, má to dost přeexponované basy
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Heaven, Lindemann CD1SE, Noble Audio Atlantis, Noble Audio Stonehenge
DADA
Příspěvky: 14
Registrován: 30 srp 2020 20:34

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od DADA »

AP Virgo - Shunyata Andromeda - Pass x150 - Shunyata Stratos XLR - Pass x2 - Shunyata Altair - Ayon CD2 - SR PowerCell + SR Element C.T.S., Shunyata Python, Black Mamba, Delta NR, Taipan Alpha,Cerraball, AAI max
WaVe_99
Příspěvky: 190
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od WaVe_99 »

Dovolil bych si souhlasit s Alvik – Breathing Geometry a dovolím si přidat například Boboše, více jeho CD je zvukově velmi povedených. Poslední dobou mi ještě prolétly rukama Sestry Steinovy - Jen děcko se bojí, to je také velmi povedené. Zmiňované Divné století já osobně za svou referenci považuji :-)
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1926
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od pajuna »

NA-Noble Audio píše: 02 říj 2025 19:32 J. Nohavici Divné století - jak uvádí PavelDosko, má to dost přeexponované basy
Ja tu nahravku obcas posloucham, je lepsi nez nektere jeho jine usycene. Myslim, ze dobre nahrana, ikdyz je pravda hutnejsi.
1. Jadis DA88S MkII,ML5101,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,McIntosh MCD500,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES, BW PV1D
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 1267
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od dvader »

Ono je tohle dost obtížný posuzovat.
Nahrávka by se měla blížit živé reprodukci, ale ta samotná nebývá kolikrát zcela ideální. Nohavicu naživo jsem bohužel neměl tu možnost zažít, ale třeba Plíhala jo. Spousty takových koncertů jsou amplifikované a v různých sálech…

Takže bych to za sebe viděl (slyšel) tak, že je to subjektivní a každý má jinou citlivost třeba na basovou složku.

Za mne třeba album Koncert (Nohavica & Kapela) je zvukově celkově autentické a pěkné, ale přijde mi až moc “plné” basové složky…
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Připomenu, že toto vlákno je o referenčních nahrávkách, tedy těch úplně top, proto sem logicky nepatří ty jen nadprůměrné.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Heaven, Lindemann CD1SE, Noble Audio Atlantis, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 1267
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od dvader »

Jak poznám referenční nahrávku? Je na ní nějaké definované logo?
Nebo že o ní nějaký počet posluchačů referuje?

Možná by tedy nebylo od věci sem dát seznam, ať víme, čím se řídit…
Agilent
Příspěvky: 157
Registrován: 12 črc 2023 08:10

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od Agilent »

Referenční neznamená "úplně top," referenční to s čím "něco" porovnáváme, je to to co slouží jako výchozí bod k porovnávání. Tudíž referenční je taková nahrávka, kterou jako referenční použijeme, tedy vlastně jakákoli.
https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web. ... referencni
PavelN
Příspěvky: 104
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od PavelN »

Za mne:

Hradišťan: O slunovratu (Indies, 1999)
Bratři Ebenové: Tichá domácnost (Bonton Music a.s., 1995)
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Rado
Příspěvky: 30
Registrován: 03 říj 2011 11:24

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od Rado »

Při posledních upgradech analogové části sestavy se mi stalo referenčním české LP Šťastný/Žáček. Hlasy, jednotlivé nástroje, ticho na pozadí...
Uživatelský avatar
zappa - Mecca studio
Příspěvky: 2883
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od zappa - Mecca studio »

Tady bych v zásadě souhlasil, ale zároveň je dobré si uvědomit, v jakém významu slovo referenční používáme. Může jít o „referenční“ ve smyslu špičkové, vzorové nahrávky, která představuje určitý ideál zvuku – anebo o „referenční“ jako o jednu z klíčových testovacích nahrávek, které používáme pro srovnávání. A právě o tom se tu ve skutečnosti bavíme.

Pokud je řeč o testování komponentů nebo celé sestavy, pak za špičkové referenční nahrávky považuji konkrétní výběr titulů. Nechci zde vypichovat jednotlivé skladby, protože každému může fungovat něco trochu jiného. Mnohem důležitější je samotný typ nahrávky, protože ten jednoznačně odhalí charakteristické vlastnosti dané sestavy.

1. Kvalitní nahrávka klasické hudby, ideálně velkého symfonického orchestru
Tento typ je pro mě základ. Právě v něm se nejlépe odhalí rytmika (PRaT), práce basu, makrodynamika i mikrodynamika, schopnost sestavy vykreslit velký 3D prostor a samozřejmě rozlišení jednotlivých nástrojů spolu s jejich tembry. U mohutných orchestrálních ploch je navíc okamžitě slyšet, zda systém dokáže udržet kontrolu a nepřemění desítky nástrojů v jednu nerozlišitelnou zvukovou kouli.

2. Nahrávka s vokálem, ideálně s více hlasy
Lidský hlas je pro ucho extrémně citlivý zdroj informací. Vícehlasé vokální nahrávky krásně ukážou přesnost lokalizace, čistotu středního pásma, tonalitu a schopnost sestavy podat jemné detaily bez ostrosti či přehnané analytiky.

3. Metalová, hardrocková nebo punková nahrávka
Tento žánr je výborný pro zjištění, zda sestava nezní tence, dutě nebo unaveně. Hudba tohoto typu musí mít tah, energii a jistou robustnost. Pokud zní ploše nebo příliš jemně, poslech ztrácí zábavnost a drive.

4. Elektronika
Elektronická hudba dokáže obnažit limity v oblasti hlubokého basu, jeho kontroly a dynamického nástupu. Sestava zde nemá „alibi“ v podobě akustiky nástrojů – vše je synteticky přesné a nesmlouvavé, takže je okamžitě slyšet, jak hluboko a jak autoritativně dokáže systém zahrát.
Aries Cerat : Symphonia, Impera II Reference, Ianus Essentia, Kassandra, Signal Projects kabely, Masterpiece server,Sroll Quantum,Divine Acoustics, Ediscreation ,Network acoustic Tempus, Velikinac audio https://mecca-highend.cz/
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 1267
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od dvader »

Já bych k tomu doplnil ještě jeden typ:
Nahrávky se sólovou akustickou kytarou a obdobně s houslemi, obojí s minimem dalších nástrojů - tyto strunné nástroje poskytnou test přirozenosti zvuku.
Antony
Příspěvky: 292
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od Antony »

Agilent píše: 05 pro 2025 00:15 Referenční neznamená "úplně top," referenční to s čím "něco" porovnáváme, je to to co slouží jako výchozí bod k porovnávání. Tudíž referenční je taková nahrávka, kterou jako referenční použijeme, tedy vlastně jakákoli.
https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web. ... referencni
To není přesné. S jazykem je třeba pracovat kontextuálně, a ne se vrhnout po libovolném výkladu lexika. Použitý zdroj nemá úroveň jazykového arbitra. Slovník cizích slov vychází z volně dostupných databází bez odborného jazykového dozoru.

Dle UJC ASCS:
Referenční (1) = ukázkový (vzorek)
Referenční (2) = porovnávací (hodnota)

Zde lze z kontextu odvodit, že se nejedná o referenci jakékoli zvukové kvality nahrávky, ani špatné, ani průměrné, ale výhradně ukázkové, tedy ukázkově dobré.
Filtr - Sroll Purity Quantum / Zesilovač - Sroll Rhythm MkIII / Repro - Raidho C 3.1 / Gramo - Transrotor Fat Bob / Rameno - Kuzma 4Point 9 + Kondo Silver Wire/ Přenoska+předzes - DS Audio DS-W3 set / DAC - Sroll Muse / Kabeláž - Sroll Purity Quantum
manev
Příspěvky: 117
Registrován: 24 lis 2021 11:52

Re: Vaše zvukově referenční nahrávky místní provenience

Příspěvek od manev »

Já myslím,že podmínkou přehrávání ukázkově dobré nahrávky(jak to nazval Antony)je,aby to znělo dobře na zařízení majitele sestavy,který pouští návštěvníkům hlavně věci,které u něj znějí pohodově a neagresivně.Některé v zahraničí vydávané audio samplery jsou sestavené tak,že na průměrných sestavách je polovina věcí neposlouchatelná.Proto i někteří prodejci nemají moc v lásce tyto audio výběry a svým způsobem mají pravdu-u muziky bychom měli relaxovat a bavit se.
Dvader tu jmenoval dva akustické nástroje,které by mělo dobré zařízení umět reprodukovat.Já bych přidal další-klarinet.Z domácích nahrávek je zajímavé album Clarinet Factory-Out of Home.
Nebude to asi ta něj zvuková reference,ale z vlastní zkušenosti vím,že přehrát to neagresivně a přitom poutavě neumí každý řetězec.
Odpovědět