Aký gramofonový kábel?
Aký gramofonový kábel?
Zdravím. Aký gramofónový kábel na prepojenie RCA - RCA s Phono preamp kúpiť. Pokiaľ možno nie moc drahý. Moja výbava v podpise a parametre na prepojenie nižšie. Ďakujem za odpovede.
Prenoska:
Hana EH MC
Technické parametry
Tvar snímacího hrotu eliptický
Materiál hrotu syntetický diamant
Chvějka aluminium
Výstupní úroveň 2 mV / 1 kHz
Rozdíl mezi kanály méně než 2 dB / 1 kHz
Tlak na hrot 2 g
Snímavost 70 μm / 2 g
Přeslech mezi kanály 25 dB / 1kHz
Kmitočtový rozsah 15 - 25.000 Hz
Impedance 130 Ω / 1 kHz
Doporučená zátěž 47 Ω
Hmotnost 5 g
Phono:
Zisk 40 dB - 66 dB
Zkreslení (THD) <.01% (MM) / <.012% (MC)
Vstupní impedance MM 47 kOhm
Vstupní impedance MC 75, 100, 500, 1k, 10k, 47k ohmů
Vstupní kapacita 100pF
Prenoska:
Hana EH MC
Technické parametry
Tvar snímacího hrotu eliptický
Materiál hrotu syntetický diamant
Chvějka aluminium
Výstupní úroveň 2 mV / 1 kHz
Rozdíl mezi kanály méně než 2 dB / 1 kHz
Tlak na hrot 2 g
Snímavost 70 μm / 2 g
Přeslech mezi kanály 25 dB / 1kHz
Kmitočtový rozsah 15 - 25.000 Hz
Impedance 130 Ω / 1 kHz
Doporučená zátěž 47 Ω
Hmotnost 5 g
Phono:
Zisk 40 dB - 66 dB
Zkreslení (THD) <.01% (MM) / <.012% (MC)
Vstupní impedance MM 47 kOhm
Vstupní impedance MC 75, 100, 500, 1k, 10k, 47k ohmů
Vstupní kapacita 100pF
Amp: Primare I32
Analog: P-J 2Xperience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Digital: Primare CD32, IBasso Dx 150, RME ADI-2 DAC FS, STRONG LEAP-S1
Repro: 2A acoustic EMPIRE
Káble: Chord, Cardass, YYAUDIO, SRS Power Socket6
Sluchátka: IT 01s, Senn. HD 660 S
Analog: P-J 2Xperience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Digital: Primare CD32, IBasso Dx 150, RME ADI-2 DAC FS, STRONG LEAP-S1
Repro: 2A acoustic EMPIRE
Káble: Chord, Cardass, YYAUDIO, SRS Power Socket6
Sluchátka: IT 01s, Senn. HD 660 S
Re: Aký gramofonový kábel?
Ak nie drahý, tento je úplne v pohode
https://lepsizvuk.sk/product/2901-supra ... rsary-1-5m
https://lepsizvuk.sk/product/2901-supra ... rsary-1-5m
Re: Aký gramofonový kábel?
Van den Hul mc 501 hybrid. Pokud bys vzal verzi silver, máš vystaráno doživotně 
Re: Aký gramofonový kábel?
Výborný kábel ale striebro treba najskôr dobre vyskúšať.tm.watch píše: 02 zář 2025 23:53 Van den Hul mc 501 hybrid. Pokud bys vzal verzi silver, máš vystaráno doživotně![]()
Niekomu na konkrétnej zostave /aj mne/ doslova kazí zvuk /okreše basy a je to celé nepočúvateľné/.
Ale počul som zostavu, kde to malo jednoznačný prínos.
U mňa po vyskúšaní rôznych značiek skončil medený Ortofon....
Re: Aký gramofonový kábel?
Stříbro nelze vinit ze špatného zvuku.
Vždy je problém někde jinde,nikdy ne ve stříbrném kabelu.
Já osobně mám ve stříbrném provedení celou analogovou větev,od přenosky,přes rameno až do koncových zesilovačů
Vždy je problém někde jinde,nikdy ne ve stříbrném kabelu.
Já osobně mám ve stříbrném provedení celou analogovou větev,od přenosky,přes rameno až do koncových zesilovačů
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Re: Aký gramofonový kábel?
Nechcem tu pleveliť vlákno o striebre áno alebo nie.
Keď vyskúša - uvidí.
Nesúhlasím s tvojim názorom, že striebro je všeliek. Ako som písal, niekde sadne - niekde nie. A nie som sám, kde nesadlo.
Mal som rameno prekáblované do striebra a tiež to nebolo to pravé orechové...
Howg!
Keď vyskúša - uvidí.
Nesúhlasím s tvojim názorom, že striebro je všeliek. Ako som písal, niekde sadne - niekde nie. A nie som sám, kde nesadlo.
Mal som rameno prekáblované do striebra a tiež to nebolo to pravé orechové...
Howg!
Re: Aký gramofonový kábel?
Ahojte. Ďakujem všetkým za tipy. A čo hovoríte na toto?
https://www.l-e.sk/audioquest-golden-ga ... roEALw_wcB
https://www.l-e.sk/audioquest-golden-ga ... roEALw_wcB
Amp: Primare I32
Analog: P-J 2Xperience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Digital: Primare CD32, IBasso Dx 150, RME ADI-2 DAC FS, STRONG LEAP-S1
Repro: 2A acoustic EMPIRE
Káble: Chord, Cardass, YYAUDIO, SRS Power Socket6
Sluchátka: IT 01s, Senn. HD 660 S
Analog: P-J 2Xperience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Digital: Primare CD32, IBasso Dx 150, RME ADI-2 DAC FS, STRONG LEAP-S1
Repro: 2A acoustic EMPIRE
Káble: Chord, Cardass, YYAUDIO, SRS Power Socket6
Sluchátka: IT 01s, Senn. HD 660 S
Re: Aký gramofonový kábel?
Skús sa dohodnúť s predajcom na zapožičaní. Dobrý predajca s tým nemá problém.jolefoto píše: 03 zář 2025 12:39 Ahojte. Ďakujem všetkým za tipy. A čo hovoríte na toto?
https://www.l-e.sk/audioquest-golden-ga ... roEALw_wcB
Všetko je o skúšaní ako píše Janík.
- Subumbra - SPaudio
- Příspěvky: 473
- Registrován: 07 říj 2023 08:59
Re: Aký gramofonový kábel?
Přátelé, dovolím si rovněž poznámku ke zde diskutované otázce, nebudu samozřejmě hodnotit zde zmińované výrobky a zůstanu v obecné rovině.
Pravdu má jednoznačně Dasta, když říká:
může se navíc přidat i chyba v konstrukci kabelu, (laněný vodič místo solid core) a vše je opět "čitelnější" a může vytvářet dojem, že na vině je stříbro.
Není tomu ale tak. Se stříbrnými vodiči je vždy lepší rozlišení, jemnější a méně agresivní výšky i mohutnější bas. Chyby je tedy třeba hledat skutečně jinde. Obecně bývá problém v ceně kabelu a naprosto chápu, že se každému nehodí utratit 100k za super Ag kabel i třeba proto, že zbytek sestavy k němu svou úrovní neodpovídá. V takovém případě je nejsnažší cesta ke slušnému kabelu vlastní výroba, každý má doma pájku nebo kamaráda s pájkou, DIN 5kolík se dá koupit dnes všude, RCA doporučuji od KLE z mnoha důvodů, všechno mohutné mosazné pozlacené a pod. je úplně špatně,
a metráž lze pořídit třeba od Duelundu, vyhněte se lankům, takže solid core, pro phono stačí 0,4-0,6 průměr, ideálně ale plochý vodič.
Kupované kabely za 150-300Eur toho opravdu moc nabídnout nemohou a půjde skutečně o to, zda jejich špatné vlastnosi sednou k jiným chybám v řetězci a způsobí poslouchatelnou kompenzaci, nebo se naopak chyby sečtou a výsledek nebude poslouchatený vůbec.
Toto jsou nesystémová řešení, protože každá potenciální změna v řetězci přinese jiné podmínky(chyby) a dříve vyhovující kompenzace se může stát rázem nevyhovující.Proto spousta lidí neustále něco mění a hledá a diskutuje o tom co k sobě sedí a nesedí, vždy se jedná ale o komponenty(i kabel je komponent) s chybami které se snaží kompenzovat jinými chybami u druhých komponentů.
Ještě k Tvé vložce, Hana EH MC je za mě dost nešťastná volba, zřejmě si řešil výstupní napětí, ale v takovém případě přicházíš prakticky o veškeré výhody MC a dostáváš systém srovnatelný s MM navíc bez možnosti vyměnit ulomenou chvějku, těch 130 Ohm co má vnitřní impedanci Tě dokonale připraví o energii a rozlišení, ani verze EL ale není žádný hit 30 Ohm cívky, je to prostě těžké a žere to energii, například AT dělá obdobné vložky v řadě AT33 s DCR 10 Ohm, Tvé phono MC nějak asi umí takže není důvod používat HO MC vložku, ačkoli velmi často phona v dostupných cenovkách MC moc neumí a je lepší varinta použít MM vstup a SUT, je to vždy spousta řešení a samozřejmě se opět jedná o peníze, ale věř že levná varianta se supr zvukem neexistuje :-)
Pravdu má jednoznačně Dasta, když říká:
schopnost stříbrného vodiče odhalit delikatesy ve zvuku nahrávky je bohužel, ale zcela logicky doprovázena i schopností odhalit nedostatky v řetězci,Dasta píše: 03 zář 2025 10:46 Stříbro nelze vinit ze špatného zvuku.
Vždy je problém někde jinde,nikdy ne ve stříbrném kabelu.
Já osobně mám ve stříbrném provedení celou analogovou větev,od přenosky,přes rameno až do koncových zesilovačů
může se navíc přidat i chyba v konstrukci kabelu, (laněný vodič místo solid core) a vše je opět "čitelnější" a může vytvářet dojem, že na vině je stříbro.
Není tomu ale tak. Se stříbrnými vodiči je vždy lepší rozlišení, jemnější a méně agresivní výšky i mohutnější bas. Chyby je tedy třeba hledat skutečně jinde. Obecně bývá problém v ceně kabelu a naprosto chápu, že se každému nehodí utratit 100k za super Ag kabel i třeba proto, že zbytek sestavy k němu svou úrovní neodpovídá. V takovém případě je nejsnažší cesta ke slušnému kabelu vlastní výroba, každý má doma pájku nebo kamaráda s pájkou, DIN 5kolík se dá koupit dnes všude, RCA doporučuji od KLE z mnoha důvodů, všechno mohutné mosazné pozlacené a pod. je úplně špatně,
a metráž lze pořídit třeba od Duelundu, vyhněte se lankům, takže solid core, pro phono stačí 0,4-0,6 průměr, ideálně ale plochý vodič.
Kupované kabely za 150-300Eur toho opravdu moc nabídnout nemohou a půjde skutečně o to, zda jejich špatné vlastnosi sednou k jiným chybám v řetězci a způsobí poslouchatelnou kompenzaci, nebo se naopak chyby sečtou a výsledek nebude poslouchatený vůbec.
Toto jsou nesystémová řešení, protože každá potenciální změna v řetězci přinese jiné podmínky(chyby) a dříve vyhovující kompenzace se může stát rázem nevyhovující.Proto spousta lidí neustále něco mění a hledá a diskutuje o tom co k sobě sedí a nesedí, vždy se jedná ale o komponenty(i kabel je komponent) s chybami které se snaží kompenzovat jinými chybami u druhých komponentů.
Ještě k Tvé vložce, Hana EH MC je za mě dost nešťastná volba, zřejmě si řešil výstupní napětí, ale v takovém případě přicházíš prakticky o veškeré výhody MC a dostáváš systém srovnatelný s MM navíc bez možnosti vyměnit ulomenou chvějku, těch 130 Ohm co má vnitřní impedanci Tě dokonale připraví o energii a rozlišení, ani verze EL ale není žádný hit 30 Ohm cívky, je to prostě těžké a žere to energii, například AT dělá obdobné vložky v řadě AT33 s DCR 10 Ohm, Tvé phono MC nějak asi umí takže není důvod používat HO MC vložku, ačkoli velmi často phona v dostupných cenovkách MC moc neumí a je lepší varinta použít MM vstup a SUT, je to vždy spousta řešení a samozřejmě se opět jedná o peníze, ale věř že levná varianta se supr zvukem neexistuje :-)
Luxman PD555 Gold, STRANKA Carbon 250, A95, PerWindfeld, SAEC WE308 AT33MC Mono, Clamp 4.0, Slip Innox 2,5
Lux CL30, MB3045, Entre ET100
CDP X77ES
Altec 605A, STRANKA VERITAS BiWi
STRANKA Silver RCA
STRANKA Silver Power Max
vše na RBS
Lux CL30, MB3045, Entre ET100
CDP X77ES
Altec 605A, STRANKA VERITAS BiWi
STRANKA Silver RCA
STRANKA Silver Power Max
vše na RBS
Re: Aký gramofonový kábel?
https://www.ebay.co.uk/itm/324206852485
idealne napisat priamo Yannisovi info@cabledesigns.co.uk
mam odneho 2 kable oba su perfektne spracovane a hned po zapojeni sa chovaju velmi neutralne (xlr-xlr, 5din- rca). ja si idem tiez teraz objednat kabel medzi phonom a sut od neho tento silvecord plus. (mal zatvoreny obchod vyse mesiaca bol niekde na dovolenke a ja som mal slabu chvilku a chcel som vyskusat daco ine...)
idealne napisat priamo Yannisovi info@cabledesigns.co.uk
mam odneho 2 kable oba su perfektne spracovane a hned po zapojeni sa chovaju velmi neutralne (xlr-xlr, 5din- rca). ja si idem tiez teraz objednat kabel medzi phonom a sut od neho tento silvecord plus. (mal zatvoreny obchod vyse mesiaca bol niekde na dovolenke a ja som mal slabu chvilku a chcel som vyskusat daco ine...)
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
- Subumbra - SPaudio
- Příspěvky: 473
- Registrován: 07 říj 2023 08:59
Re: Aký gramofonový kábel?
To co tady doporučuje Janík určitě dává smysl, je to skoro jako bychom se domluvili, ten kabel má všechny věci které jsem doporučoval pro vlastní výrobu, za ty peníze se 100% nic lepšího koupit nedá a věřím, že obstojí i proti desetinásobné cenovce, dobrý tip Janík 
Luxman PD555 Gold, STRANKA Carbon 250, A95, PerWindfeld, SAEC WE308 AT33MC Mono, Clamp 4.0, Slip Innox 2,5
Lux CL30, MB3045, Entre ET100
CDP X77ES
Altec 605A, STRANKA VERITAS BiWi
STRANKA Silver RCA
STRANKA Silver Power Max
vše na RBS
Lux CL30, MB3045, Entre ET100
CDP X77ES
Altec 605A, STRANKA VERITAS BiWi
STRANKA Silver RCA
STRANKA Silver Power Max
vše na RBS
Re: Aký gramofonový kábel?
Ahoj. Díky za názor. Asi budem za sprostého, ale čo je to SUT?Subumbra - SPaudio píše: 03 zář 2025 14:55 Tvé phono MC nějak asi umí takže není důvod používat HO MC vložku, ačkoli velmi často phona v dostupných cenovkách MC moc neumí a je lepší varinta použít MM vstup a SUT, je to vždy spousta řešení a samozřejmě se opět jedná o peníze, ale věř že levná varianta se supr zvukem neexistuje :-)
Janik, dá sa niekde na webe pozrieť káble čo vyrába Yannis?Janik píše: 03 zář 2025 15:53 https://www.ebay.co.uk/itm/324206852485
idealne napisat priamo Yannisovi info@cabledesigns.co.uk
mam odneho 2 kable oba su perfektne spracovane a hned po zapojeni sa chovaju velmi neutralne (xlr-xlr, 5din- rca). ja si idem tiez teraz objednat kabel medzi phonom a sut od neho tento silvecord plus. (mal zatvoreny obchod vyse mesiaca bol niekde na dovolenke a ja som mal slabu chvilku a chcel som vyskusat daco ine...)
Amp: Primare I32
Analog: P-J 2Xperience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Digital: Primare CD32, IBasso Dx 150, RME ADI-2 DAC FS, STRONG LEAP-S1
Repro: 2A acoustic EMPIRE
Káble: Chord, Cardass, YYAUDIO, SRS Power Socket6
Sluchátka: IT 01s, Senn. HD 660 S
Analog: P-J 2Xperience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Digital: Primare CD32, IBasso Dx 150, RME ADI-2 DAC FS, STRONG LEAP-S1
Repro: 2A acoustic EMPIRE
Káble: Chord, Cardass, YYAUDIO, SRS Power Socket6
Sluchátka: IT 01s, Senn. HD 660 S
- Subumbra - SPaudio
- Příspěvky: 473
- Registrován: 07 říj 2023 08:59
Re: Aký gramofonový kábel?
Ahoj,
vůbec.....
SUT je step up transformátor, to co Ti z MC přenosky zvedne výstupní napětí z běžných 0,2-0,5mV na pro MM vstup vhodných cca 5mV, Janík Ti může popsat jak to pořídil na eBay, jdou i jednodušší, ale samozřejmě se to zase někde projeví, pokud neplánuješ neustálé posuny, je dobrý kompromis plug in SUT od SONY(prodávalo se to i jako Ortofon) HA-T10 , dělalo se i HA-T30 a HA-T50, ale to je dnes rarita a zase je cena vysoká
https://www.ebay.com/itm/326722897271
hlavní výhoda je že ušetříš jeden pár RCA kabelů, nejen finančně ale hlavně to že tam ten kabel vůbec nemáš :-), ty T30 jsou už docela dobrý kompromis, ale žít se dá v pohodě is T10.
Pokud bys měl větší ambice a řešil různé vložky a chtěl lepší impedanční přizpůsobení, pak je to co má Janík od Entré lepší volba, ale je to vždycky na tom co od celého phona očekáváš, či jak moc se tomu chceš věnovat.....
S tou Hanou EH, nevím zda už jí skutečně máš, či jsou to jen plány, pokud jen plány, zvaž něco s klasicky nízkým výstupním napětím a co nejmenším DCR (odpor cívek - velikost cívky počet závitů) chceš z principu co nejmíň, ale je k tomu nutnost SUT, asi je ideální najít si někde možnost poslechu takového systému a to vícekrát, aby sis udělal vlastní představu, zda je to pro Tebe přínos po kterém toužíš, nerad bych Ti nějak rozbil plány, takže všechno zvaž a co nejvíc podiskutuj s těmi kde to můžeš poslechnout......
vůbec.....
SUT je step up transformátor, to co Ti z MC přenosky zvedne výstupní napětí z běžných 0,2-0,5mV na pro MM vstup vhodných cca 5mV, Janík Ti může popsat jak to pořídil na eBay, jdou i jednodušší, ale samozřejmě se to zase někde projeví, pokud neplánuješ neustálé posuny, je dobrý kompromis plug in SUT od SONY(prodávalo se to i jako Ortofon) HA-T10 , dělalo se i HA-T30 a HA-T50, ale to je dnes rarita a zase je cena vysoká
https://www.ebay.com/itm/326722897271
hlavní výhoda je že ušetříš jeden pár RCA kabelů, nejen finančně ale hlavně to že tam ten kabel vůbec nemáš :-), ty T30 jsou už docela dobrý kompromis, ale žít se dá v pohodě is T10.
Pokud bys měl větší ambice a řešil různé vložky a chtěl lepší impedanční přizpůsobení, pak je to co má Janík od Entré lepší volba, ale je to vždycky na tom co od celého phona očekáváš, či jak moc se tomu chceš věnovat.....
S tou Hanou EH, nevím zda už jí skutečně máš, či jsou to jen plány, pokud jen plány, zvaž něco s klasicky nízkým výstupním napětím a co nejmenším DCR (odpor cívek - velikost cívky počet závitů) chceš z principu co nejmíň, ale je k tomu nutnost SUT, asi je ideální najít si někde možnost poslechu takového systému a to vícekrát, aby sis udělal vlastní představu, zda je to pro Tebe přínos po kterém toužíš, nerad bych Ti nějak rozbil plány, takže všechno zvaž a co nejvíc podiskutuj s těmi kde to můžeš poslechnout......
Luxman PD555 Gold, STRANKA Carbon 250, A95, PerWindfeld, SAEC WE308 AT33MC Mono, Clamp 4.0, Slip Innox 2,5
Lux CL30, MB3045, Entre ET100
CDP X77ES
Altec 605A, STRANKA VERITAS BiWi
STRANKA Silver RCA
STRANKA Silver Power Max
vše na RBS
Lux CL30, MB3045, Entre ET100
CDP X77ES
Altec 605A, STRANKA VERITAS BiWi
STRANKA Silver RCA
STRANKA Silver Power Max
vše na RBS
Re: Aký gramofonový kábel?
Ten link z ebay je Yannisov ebay shop. Ten jeho webshop je este zatvoreny.
https://www.shop.back-promo.co.uk/
Ale mal by byt otvoreny coskoro. Myslim ze vsetko info ohladne toho modelu silvercord plus najdes na to ebay linku. Vie urobit ake chces ukoncenie a rozne znacky koncoviek.
https://www.shop.back-promo.co.uk/
Ale mal by byt otvoreny coskoro. Myslim ze vsetko info ohladne toho modelu silvercord plus najdes na to ebay linku. Vie urobit ake chces ukoncenie a rozne znacky koncoviek.
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: Aký gramofonový kábel?
Prenosku HANA EH mám teraz aktuálnu. Je to v podpise.
Amp: Primare I32
Analog: P-J 2Xperience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Digital: Primare CD32, IBasso Dx 150, RME ADI-2 DAC FS, STRONG LEAP-S1
Repro: 2A acoustic EMPIRE
Káble: Chord, Cardass, YYAUDIO, SRS Power Socket6
Sluchátka: IT 01s, Senn. HD 660 S
Analog: P-J 2Xperience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Digital: Primare CD32, IBasso Dx 150, RME ADI-2 DAC FS, STRONG LEAP-S1
Repro: 2A acoustic EMPIRE
Káble: Chord, Cardass, YYAUDIO, SRS Power Socket6
Sluchátka: IT 01s, Senn. HD 660 S
Re: Aký gramofonový kábel?
Díky.Janik píše: 03 zář 2025 18:43 Ten link z ebay je Yannisov ebay shop. Ten jeho webshop je este zatvoreny.
https://www.shop.back-promo.co.uk/
Ale mal by byt otvoreny coskoro. Myslim ze vsetko info ohladne toho modelu silvercord plus najdes na to ebay linku. Vie urobit ake chces ukoncenie a rozne znacky koncoviek.
Amp: Primare I32
Analog: P-J 2Xperience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Digital: Primare CD32, IBasso Dx 150, RME ADI-2 DAC FS, STRONG LEAP-S1
Repro: 2A acoustic EMPIRE
Káble: Chord, Cardass, YYAUDIO, SRS Power Socket6
Sluchátka: IT 01s, Senn. HD 660 S
Analog: P-J 2Xperience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Digital: Primare CD32, IBasso Dx 150, RME ADI-2 DAC FS, STRONG LEAP-S1
Repro: 2A acoustic EMPIRE
Káble: Chord, Cardass, YYAUDIO, SRS Power Socket6
Sluchátka: IT 01s, Senn. HD 660 S
Re: Aký gramofonový kábel?
Chlapi, nechcem to dupľovať ale poprosím vás pozrite sa na toto vlákno: https://highendforum.cz/viewtopic.php?t=9165
Ďakujem.
Ďakujem.
Amp: Primare I32
Analog: P-J 2Xperience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Digital: Primare CD32, IBasso Dx 150, RME ADI-2 DAC FS, STRONG LEAP-S1
Repro: 2A acoustic EMPIRE
Káble: Chord, Cardass, YYAUDIO, SRS Power Socket6
Sluchátka: IT 01s, Senn. HD 660 S
Analog: P-J 2Xperience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Digital: Primare CD32, IBasso Dx 150, RME ADI-2 DAC FS, STRONG LEAP-S1
Repro: 2A acoustic EMPIRE
Káble: Chord, Cardass, YYAUDIO, SRS Power Socket6
Sluchátka: IT 01s, Senn. HD 660 S
Re: Aký gramofonový kábel?
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: Aký gramofonový kábel?
Díky za info. Pozeral som na to. Hmmm a teraz ktorý vybrať? Zase dilema. Ty doporučuješ ktorý, respektíve aký máš ty?Janik píše: 07 zář 2025 12:24 Uz otvoril obchod.
https://www.shop.back-promo.co.uk/produ ... rd-plus-v3
Amp: Primare I32
Analog: P-J 2Xperience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Digital: Primare CD32, IBasso Dx 150, RME ADI-2 DAC FS, STRONG LEAP-S1
Repro: 2A acoustic EMPIRE
Káble: Chord, Cardass, YYAUDIO, SRS Power Socket6
Sluchátka: IT 01s, Senn. HD 660 S
Analog: P-J 2Xperience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Digital: Primare CD32, IBasso Dx 150, RME ADI-2 DAC FS, STRONG LEAP-S1
Repro: 2A acoustic EMPIRE
Káble: Chord, Cardass, YYAUDIO, SRS Power Socket6
Sluchátka: IT 01s, Senn. HD 660 S
Re: Aký gramofonový kábel?
Ja mam ten co je natom linku a dnes som objednal s klei koncovkami
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: Aký gramofonový kábel?
Silvercord plus 1m rca-rca KLEI classic harmony
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: Aký gramofonový kábel?
No popozerám na to . Zatiaľ dík.
Amp: Primare I32
Analog: P-J 2Xperience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Digital: Primare CD32, IBasso Dx 150, RME ADI-2 DAC FS, STRONG LEAP-S1
Repro: 2A acoustic EMPIRE
Káble: Chord, Cardass, YYAUDIO, SRS Power Socket6
Sluchátka: IT 01s, Senn. HD 660 S
Analog: P-J 2Xperience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Digital: Primare CD32, IBasso Dx 150, RME ADI-2 DAC FS, STRONG LEAP-S1
Repro: 2A acoustic EMPIRE
Káble: Chord, Cardass, YYAUDIO, SRS Power Socket6
Sluchátka: IT 01s, Senn. HD 660 S
Re: Aký gramofonový kábel?
S ohledem na sestavu ve které jsou gramofon , prenoska a phono používaný skutečně nemá cenu se příliš trápit a investovat do drahého kabelu. V takovýchto kombinacích plně vyhoví vyrobený kabel RCA z metráže Mogami Neglex 2534. Určitě je to lepší a levnější řešení než nějaký levný kabel renomované značky sprej. Van Den Hull
Re: Aký gramofonový kábel?
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: Aký gramofonový kábel?
Taky si myslim ze to je komedie
Re: Aký gramofonový kábel?
Aby sme sa chapali. Yannis Tome nerobi kable ako lacnejsia kopia trebars aj spomenuteho VDH. Silvercord plus je v prvom rade solid core nie lanko ako to je v pripade VDH.
Tip na tento konkretny kabel a kontakt som dostal od Troelsa Gravesena.
Tip na tento konkretny kabel a kontakt som dostal od Troelsa Gravesena.
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: Aký gramofonový kábel?
Janik, díky za tip. Silvercord plus je objednaný, tak som silne zvedavý čo z toho polezie. Dúfam že sklamanie sa nedostaví, lebo som neplánoval dať za phonokábel toľko peniažkov.
Amp: Primare I32
Analog: P-J 2Xperience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Digital: Primare CD32, IBasso Dx 150, RME ADI-2 DAC FS, STRONG LEAP-S1
Repro: 2A acoustic EMPIRE
Káble: Chord, Cardass, YYAUDIO, SRS Power Socket6
Sluchátka: IT 01s, Senn. HD 660 S
Analog: P-J 2Xperience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Digital: Primare CD32, IBasso Dx 150, RME ADI-2 DAC FS, STRONG LEAP-S1
Repro: 2A acoustic EMPIRE
Káble: Chord, Cardass, YYAUDIO, SRS Power Socket6
Sluchátka: IT 01s, Senn. HD 660 S
Re: Aký gramofonový kábel?
Osobně používám z gramofonu do phono Nordost Heimdall 2 ( pevné jádro, postříbřená měď) a z phono do zesilovače Stránka Cable 2 RCA ( nahradil Kimber ). Tato kombinace mi perfektně vyhovuje. Heimdall tomu dá brilanci a Stranka krásné podání vše co leze z phona.
Re: Aký gramofonový kábel?
Mono: Denon DA-309 10” + AT33mono
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Stereo: Bokrand 12” + EMT JSD6G
SuT: ET-100
Amp: Canor Virtus I4S
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth
Dig: Fiio & JPLAY & Roon
Repro: STH12 + 2xREL T/7x
Power: SRS, AHP, SommerCable, Fururech, Rix, Viborg
Re: Aký gramofonový kábel?
Vyzerá veľmi dobre. Aby aj dobre prenášal hudbu a je to OK.
Amp: Primare I32
Analog: P-J 2Xperience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Digital: Primare CD32, IBasso Dx 150, RME ADI-2 DAC FS, STRONG LEAP-S1
Repro: 2A acoustic EMPIRE
Káble: Chord, Cardass, YYAUDIO, SRS Power Socket6
Sluchátka: IT 01s, Senn. HD 660 S
Analog: P-J 2Xperience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Digital: Primare CD32, IBasso Dx 150, RME ADI-2 DAC FS, STRONG LEAP-S1
Repro: 2A acoustic EMPIRE
Káble: Chord, Cardass, YYAUDIO, SRS Power Socket6
Sluchátka: IT 01s, Senn. HD 660 S


