Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Příspěvek od davidm535i »

Zdravim,

vazeni, nechci vam tu jako novy clen rozdmychavat nejake vasnive diskuze, ale jako reakci na probihajici anketku na tema kabely jsem si dovolil nasledujici link:

http://mp3ornot.com/

At si to kazdy kdo ma zajem v klidu vyzkousi, a pak po pravde napise jak dopadl.

Podobne testy jsem si delal jiz drive sam na sobe, a pokud jsem vedel, co hraje, tak bylo vse jasny, pokud ne, tak jsem dopadl zhruba asi tak jako sedlaci u Chlumce. Mam sluchatka Sennheiser HD600 a myslim ze hluchej opravdu nejsem.

Kabelaz je na tom podobne...

Tak se predvedte :D

David
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Příspěvek od bigjoe »

:lol: :lol: :lol:
Davide, již ve tvém vlákně jsem ti psal, že je to pouze tvoje věc, jestli používáš (nebo věříš, chceš li) nějaké lepší kabely. Myslím, že ti tady nikdo nic nevytýká a ty si žij, bydli a poslouchej s čím chceš. Každý jsme tvůrce svého "štěstí" a každý to má takové, jak mu to vyhovuje, takže se tady nemusíš ospravedlňovat a vkládat hloupé dětské hříčky.
Teď už chápu, že jsi zatím nezaznamenal rozdíl v reprodukci.
Aspoň já bych si na testování rozhodně nezvolil počítač, ale určitě bych si zvolil akustickou hudbu a lidský hlas (a hlavně něco, co mám hodně dobře naposlouchané).
Dvoulince zdar bigjoe :lol:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Příspěvek od davidm535i »

Nu, ono kdyz spojim laptop (docking station) digitalnim kabelem s mym DP-65V, tak laptop je jen jako transport(ctecka jednicek a nul) a kvalitu zvuku neovlivnuje.

Doufam, ze vsichni meli 100%ni kvotu =))

Mimochodem, ta ukazka se da pustit treba milionkrat, takze vymluvy na naposlouchane skladby se nedaj brat vazne :lol:

David
mp3 + špunty
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Příspěvek od Guliver »

Obrázek
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Odar

Re: Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Příspěvek od Odar »

128 VS 320 musi pocut kazdy. Horsie to uz je 320 VS FLAC. Tam zalezi od kvality a volby nahravky. Cosi podobne sa riesilo kedysi tu http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... 1#p8459561
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Příspěvek od MB »

Obrázek

Sorry , ale použil som repračky na notebooku od Lenovo ThinkPad E525....ak to nepočujes na HD600, tak hladaj chybu niekde inde
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Příspěvek od gabik »

Tohle uz jsem zkousel driv, a jsem rad, ze jsi sem dal ten odkaz. Nesoustredena zkouska, tj. muzika do sluchatek (jake jsou kvality netusim, ale jsem s nima spokojen, do prace staci) - vysledek nahodny.

Soustredeny poslech, uspesnost 75 - 80%). Ale do mych sluchatek zapojenych primo pres pocitac je tam rozdil minimalni. K tomu, abych si poslechl rozdil ruznych mp3 na my aparature jsem se jeste nedokopal. Ale muzu rict, ze nektery mp3 jsou totalni hruza i pres notebook. Ale to je otazka nekvality jejich zdroje a jak byly udelany, coz v podstate neni mozne zjistit.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Příspěvek od zappa »

Nu, ono kdyz spojim laptop (docking station) digitalnim kabelem s mym DP-65V, tak laptop je jen jako transport(ctecka jednicek a nul) a kvalitu zvuku neovlivnuje.
I digitální kabely hrají různě,už jsem se o tom přesvědčil na vlastní kůži a bylo to pro mne také překvapení,to samé transporty a pc ,no prostě všechno ovlivní zvuk,i tvoje nálada,psychika,únava,alkohol,léky,akustika ............Nebránit se a zkoušet....
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Příspěvek od MB »

Myslis alkohol s liekmi, no to sme dopadli =))
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Příspěvek od bigjoe »

Jasně, jestli chceš 3D, tak to jinak nejde :thumbup:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Příspěvek od pajuna »

davidm535i píše:Zdravim,

vazeni, nechci vam tu jako novy clen rozdmychavat nejake vasnive diskuze, ale jako reakci na probihajici anketku na tema kabely jsem si dovolil nasledujici link:

http://mp3ornot.com/

At si to kazdy kdo ma zajem v klidu vyzkousi, a pak po pravde napise jak dopadl.

Podobne testy jsem si delal jiz drive sam na sobe, a pokud jsem vedel, co hraje, tak bylo vse jasny, pokud ne, tak jsem dopadl zhruba asi tak jako sedlaci u Chlumce. Mam sluchatka Sennheiser HD600 a myslim ze hluchej opravdu nejsem.

Kabelaz je na tom podobne...

Tak se predvedte :D

David
Mam dojem, ze si z nas tady delas trochu srandu :shock: . Predpokladam, ze nejaka mp3 a styl tveho testovani je takovy maly vtipek ;) Myslim ze bigjoe ti to napsal dobre. Jeste bych pochopil, kdyz napises - Testoval jsem kabely XYZ na tom a tom zarizeni a nemelo to zadny vliv...
Jestli mas zajem, seber se a prijed k nekomu kdo s tim ma zkusenost a on ti propoji par kabelu a poslechnes. Pak si muzes udelat nejaky nazor a prezentovat ho. My uz jsme za posledni leta zazili prilis teoretickych vysvetleni proc to nemuze mit vliv, ze uz z toho jde obcas husi kuze. Vypovida to i anketa. Tak se nezlob, ze to pisu primo, neni to ve zlem, jen na zaklade zkusenosti.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Příspěvek od davidm535i »

Tenhle link jsem zde uvedl proto, ze ne vsechny veci jsou v praxi tak jednoznacne, jak se v teorii zda.

Normalne se bude kazdy bit do srdce, ze to preci ani nemusi poslouchat, ze to je uplne jasny. Staci vsak malo (treba ne uplna pohoda), a hned je vse jinak.
Sorry , ale použil som repračky na notebooku od Lenovo ThinkPad E525
No, to jses pak holt v uplne jine kategorii, jdu shanet cesnek :D

Horsie to uz je 320 VS FLAC
Proc zminujes zrovna FLAC? FLAC je losless, takze po ripu a komprimaci identicka informace co se nachazi na standardu CD-Audio

S pozdravem
David
mp3 + špunty
Odar

Re: Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Příspěvek od Odar »

Pretoze pri 128 kbps MP3 encoder vrch tvrdo orezava (ak si dobre pamatam, tak od 15 kHz smerom hore). Tym padom je to velmi dobre rozlisitelne oproti 320 kbps MP3. Tie vysky su proste pri 128 kbps "divne".
Pri porovnavani 320 kbps VS FLAC ma dopad na kvalitu hlavne bitrate. A tam zalezi od typu nahravky a kvality jej masteringu. Pri nejakom deadmetale s DR okolo 4 nemas sancu :lol: Na akejkolvek top end zostave. To, ze to nie je niekto schopny rozlisit neznamena, ze je hluchy. V tej rovnici je mnoho premennych :cool:
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Příspěvek od Mirek »

Pajuna to vystihl přesně :thumbup:
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Příspěvek od MB »

davidm535i píše:
Sorry , ale použil som repračky na notebooku od Lenovo ThinkPad E525
No, to jses pak holt v uplne jine kategorii, jdu shanet cesnek :D
Maš problem s upírmi alebo iba nedokážes uniest to čo som napísal. Myslím, že zdelenie bolo jasné a stručné...
Ale ak ma chceš urážat, tak to napíš rovno a nebud "autocenzura"...ale zaregistruj sa radšej na iné forum, tam kde sa na urážanie špecializujú
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Příspěvek od MB »

p.osera a autocenzura, to si robite ML s pajunom srandu?
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Příspěvek od davidm535i »

Ale ak ma chceš urážat, tak to napíš rovno
Boze, jestli tohle :D neni znak pro srandu, a ty to nechapes, tak fakt nevim...

Radsi at admin tohle vlaknou uzavre, a bude snad klid.

Jdu spat...
D.
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Příspěvek od Maretti »

:D

toto už jsem jednou zažil - ne a ne ane, a basta :shock:

Jojo, nědo prostě rozdíl neslyší - nezlobte se na něj. Šťastný to člověk - ušetří desitky nebo stovky tisíc za kabeláž.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Příspěvek od MB »

Za smajliky sa neschovavaj, založil si toto vlákno, ja som si na odkaz klikol ale PC nemam spojene s hifi v kancli a tak som ti napísal ako som to počul, uši mam na stratove formáty vytrenované dost na to, aby som to počul aj na repráćkoch od notasu.

Inak prajem dobrú noc
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
monte

Re: Jsem hluchy nebo ne? At si to kazdy zkusi...

Příspěvek od monte »

U Mp3 nemá smysl takový dotaz. Možná šedesátníci a výše už nic nepoznají :lol: , ale hluchota nás čeká všechny a s přírodou nic neuděláme. Pak budeme zvuk rvat na sluchátka a usmívat se, pokut budou zuby. Mp3 napsal někdy v devadesátých letech p. Fraunhofer pro potřebu internetu a byl placený. Dnes pracuje u NERA. I vývoj internetu byl velmi trnitý a pokud jste měli net v roce 1996(asi, už nevím), tak víte o čem píšu. Hluchotu je lepší testovat z CD a budete se divit, spíš po čtyřicítce. Osobně slyším tón asi na 12000 Hz a The End :lol:
Odpovědět