Bel Canto REF 1000M

Diskuze o výkonových zesilovačích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od Mark Levinson »

Nedávno jsem narazil v tisku na nové monobloky Bel Canto REF 1000M, jejich typické cihličky sympatického vzhledu a nevelkého rozměru. Za to dokáží pekelně dobře hrát, ve Stereu dostali 94% za zvuk při ceně 6.000,- € za pár, to je laťka hodně vysoko. Terminály WBT, možnost připojení chinch i XLR, úctyhodný výkon víc než 500 W na kanál! Pohled pod pokličku prozradí, že se jedná o tikitál, no a co? Když má 94% za zvuk!


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od aretax »

Máš pravdu, je to zosilovač s impulsným zdrojom. Ja mám monobloky Jeff Rowland 501, pracujúce na tom istom princípe, výkon 2x500W/8 ohm a 2x1000W/4 ohm. Keď som ich pred niečo vyše rokom kupoval, vyberal som práve medzi Bel Cantom a JR. Vyhral JR, pretože zvukovo sa mi zdal o niečo dynamickejší, teplejší a pevnejší na basoch. Bel Canto zas boli o niečo detailnejšie, hlavne na výškach (ale je to vec názoru). Skrinky na ne akoby vyrábala jedna firma, aj cena je podobná - 7000 €. Oba, aj Bell Canto aj JR vážia cca 6 kg. Ľudia majú pred impulsnými zdrojmi obavy. Je pravda, že donedávna bolo ich použitie v high end veľmi problematické, ale dnes niektoré firmy prekonajú aj špičkové transformátorové zosilovače - viď Bel Canto a JR. Za podstatne nižšiu cenu nimi dosiahnete naozaj špičkový zvuk (ako viete, kvalitné trafo stojí pekný balík). Zodpovedne môžem povedať, že monobloky JR dokážu bez problémov konkurovať 14000€ koncákom, ako napr. Audio Research, Elektrocompaniet (najvyšší model), Krell a Levinson ani nehovoriac (je to subjektívne, ale mne zvuk týchto značiek nevyhovuje), nakoniec viď testy Stereo (Bel Canto), Audiophille (Jeff Rowland).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
AUDIOMAGIC
Příspěvky: 3
Registrován: 17 bře 2012 14:40

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od AUDIOMAGIC »

ahoj kluci , kdyby jste je někdo chtěl mit doma , tak je mam na prodej , jsou od 1 majitele v excelentnim a technicky 100% stavu , cena 60000kč , foto mohu poslat meilem .
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od blesk666 »

ja mam posluchovu skusnost s JR na nautils 802 s lampovym predzosikom Audio Research a mne ten zvuk na vacinu nahravok nesedel na vyskach. Mali zmensene/zjemnene/zplostene udery na cinely. a Sykavky spevacky boli o nieco viac C-kavky. Neviem nakolko to bolo sposobene bednami a nakolko zbytkom aparatu, ale na Matrix801S2 pohanane Bryston 4B SSt a Bp25 to bolo pre mna o kus blizssie realite. Bud som hluchy alebo mam holt ine preferencie.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od Mark Levinson »

Blesku, díky za zkušenost. Každý má jiné preference to je jasné, není důvod považovat se za hluchého. Bryston to je legenda v amplifikaci, suchá realita (myšleno v dobrém smyslu slova) bez příkras a přibarvení a hifisti ho buď milují nebo se mu obloukem vyhýbají.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od Dieter Burmester »

blesk666 píše:ja mam posluchovu skusnost s JR na nautils 802 s lampovym predzosikom Audio Research a mne ten zvuk na vacinu nahravok nesedel na vyskach. Mali zmensene/zjemnene/zplostene udery na cinely. a Sykavky spevacky boli o nieco viac C-kavky. Neviem nakolko to bolo sposobene bednami a nakolko zbytkom aparatu, ale na Matrix801S2 pohanane Bryston 4B SSt a Bp25 to bolo pre mna o kus blizssie realite. Bud som hluchy alebo mam holt ine preferencie.
A zrovna nedavno v jinem vlakne nekdo velebil BW bedny prave amplifikovane JR monobloky jako skvelou kombinaci a nejlepsi projev BW beden, jaky kdy slysel. Sto lidi, sto chuti :thumbup:
Dieter Burmester
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od dkc69 »

Ahojky kolegové hifisti.Moc tu nepíšu-spíše si čtu Vaše příspěvky.Já mám doma už nějakou dobu tikitál Nuforce reference 9 V2 SE a zvuk je pro mé uši velice příjemný.Na názorech se toto téma propíralo docela dlouho (rušení, atd).Jsem s nima spokojený už pro jejich skvělou kontrolu na basech,krásný prostor a živost.Dle mého laického názoru co do nich pustíte-to vyleze ven.Proto jsou obecně tyto highend digitály dost náročné na kvalitní předek a samozřejmě zdroj hudby a jeho převodníky.Já mám zdroj digitální muziky OK,jen ten předek hledám a občas se i spálím,ale to je bohužel můj problém.Nevím jak jsou řešeny výstupy u JR a Bel Canto,ale u mne je třeba dát hodně velký pozor na připojení zátěže na výstupní svorky,pokud toto člověk opomene jde konec ....však víte kam.Naštěstí jsou konce dělané tak,že se sami odpojí a dojde jen k přehřátí pasivních součástek na výstupu.Toto je snad jediné mínus na které jsem u sebe přišel. :evil:
mám to co mám...a jsem za to rád
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od tujatuja »

Kdoví kolik budeme platit za elektřinu za pár let a uživit třeba 50 wattová monstra ve třídě A nemusí být levná záležitost, takže je jenom dobře, když konstruktéři zdokonalují své koncepce "digitálních" zesilovačů...... :clap:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od aretax »

blesk666 píše:ja mam posluchovu skusnost s JR na nautils 802 s lampovym predzosikom Audio Research a mne ten zvuk na vacinu nahravok nesedel na vyskach. Mali zmensene/zjemnene/zplostene udery na cinely. a Sykavky spevacky boli o nieco viac C-kavky. Neviem nakolko to bolo sposobene bednami a nakolko zbytkom aparatu, ale na Matrix801S2 pohanane Bryston 4B SSt a Bp25 to bolo pre mna o kus blizssie realite. Bud som hluchy alebo mam holt ine preferencie.
Asi viem, kde si túto zostavu počul. Neboli to JR 201? Ten zvuk - viac smerovaných do vyšších frekvencií majú na svedomí B&W. Ja mám celú zostavu JR, konce 501, predzosilňovač Synergy IIi a phono Cadence. Mal som doma k nim požičané B&W 802D (chel som ich kúpiť) ale posluchový dojem som mal taký, ako Ty (ja som to nazval "cukríkový" zvuk). Teraz mám k nim Dynaudiá Contour S5.4. Na môj vkus to pasuje spolu vynikajúco.
Celkovo k tzv. digitálom" resp. triede "D" len toľko - kto nevie, o čo hraje, pri samotnom počúvaní nezistí, že hudba ide z "digitálu". Sú to jednoduch predsudky. Digitálny je iba napájací zdroj, signálová cesta je kompletne analógová a to tak pri JR, ako aj pri Bell Canto a NF. Prednosti sa ocenia hlavne v lete, keď je cez 30°C a v izbe sa dá bez klimatizácie počúvať - stroje sú za plnej prevádzky iba vlažné a navyše sa vôbec nemusia vypínať zo siete (JR predzosilňovače ani žiaden vypínač nemajú, ani vzadu). Spotreba je minimálna a stroje sú vždy pripravené. Čo sa týka predzosilňovača AR, taktiež veľmi dobre pasuje k JR, spolu má zostava nádherné, čisté stredy a výšky, priestor,...(skúšal som REF 5) - čiže ani tento nemá na svedomí tie výšky, o ktorých píšeš.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
BVaudio

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od BVaudio »

Digitálny je iba napájací zdroj, signálová cesta je kompletne analógová a to tak pri JR, ako aj pri Bell Canto a NF.
Nie je to pravda, sú to čisté digitály, PWM. Aj zdroje, aj konce. Prečo asi nehrejú?
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od blesk666 »

den po zostave AR+JR+801N som pocuval Bryston+801M a aj ked som tam siel skepticky ze mi asi 801M nesadne - ze asi to nebude lepsie ako som pocul den predtym tak som neveril ako velmi som sa mylil.
Rozdiel v prospech druheho dna bol hlavne vo vyskach...
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od aretax »

BVaudio píše:AD JR
blesk666 počuje dobre,
http://www.stereophile.com/content/jeff ... not-good-1
Tomu naozaj nerozumiem. Prečo sa tu porovnávajú hrušky s jablkami? JR Concerto je predsa úplne iný zosilovač, ako JR 501, alebo 201. Na tieto konce sú práve v Stereophile diametrálne odlišné recenzie a testy, ako uvádzate. Ale najlepšie je počúvať vlastnými ušami. To, že to nesadne k starým B&W neznamená, že na iných bedniach to nebude hrať ináč. Viem, o čom hovorím, lebo JR 501 vlastním a testoval som ich s viacerými koncákmi, napr. Electrocompaniet, AR, PASS, Krell, ML a rozdiely som počul na vlastné uši. Viac k tomu nemá zmysel písať, hlavne keď sa porovnáva na základe nejakých článkov a predsudkov voči triede "D". Blesk666 môže počuť dobre. Ak sa mu viac páči kombinácia s Bryston, je to jeho voľba. K tomu sa nevyjadrujem, ja som to nepočul Ale on to počul!!!. nepísal stanovisko na základe komentárov v časopise. Mne osobne sa kombinácia AR REF3 + JR 201 + B&W 802N veľmi páčila. Taktiež som túto zostavu počul a nehodnotil som ju na základe nejakých článkov. Je zaujímavé, na jednej strane sa na tomto fóre pranierujú rôzne hodnotenia v časopisoch a marketingové "ťahy" výrobcov a obchodníkov, ale ak to niekomu vyhovuje, tak práve na tieto hodnotenia sa odvoláva.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od palipol »

Posudzovať je potrebné každú zostavu zvlášť, komponet po komponente. Je jedno, či je v nej zaradený lineárny, alebo spínaný zosilňovač a nie vyzobávať z textov (nielen) zahraničných hifistov so závermi páči/nepáči len to "nepáči", a vydávať to za definitívny záver diskusie o akýchkoľvek spínaných siličoch, bez rozdielu :thumbdown: . Bolo a je to nefér, ale v podmienkach čs. fór si tikitalisti na perzekúcie tohoto druhu museli zvyknúť. :evil: :silent:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od aretax »

Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
BVaudio

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od BVaudio »

Tomu naozaj nerozumiem. Prečo sa tu porovnávajú hrušky s jablkami? JR Concerto je predsa úplne iný zosilovač, ako JR 501, alebo 201.
Porovnávajú sa jablká s jablkami, len vám sa zdá , že jedno je hruška.. Všetky tie konce používajú rovnaké PWM moduly (celý koniec ) od výrobcu Ice power (predým časť B&O),rovnaká technológia, len namontované v inej krabici a s trochu rozdielnym výkonom (iné zdroje). Je dosť naivné si myslieť, že budú hrať diametrálne rozdielne. Nie sú to žiadne predsudky, ale čiste praktické konštrukčné a posluchové skúsenosti s viacerými PWM koncami. Všetky majú rovnakú zvukovú"pachuť" (v trochu rozdielnej úrovni)- syntetičnosť a "zrnité" výšky a rovnaké objektívne, merateľné nedostatky. Ohúria výkonom a "suverenitou", ale to nie je všetko.
A okrem toho, napísal som aj príspevok predtým ako reakciu na tvrdenie, "Digitálny je iba napájací zdroj, signálová cesta je kompletne analógová a to tak pri JR, ako aj pri Bell Canto a NF". Aj to je predsudok? ;)
Pre zaujímavosť, v tom vašom odkaze je aj toto
I have no doubt that within 5-10 years chip amps will make terrific inroads into audiophile systems – the technology holds that much potential. Hearing the 501’s, I am convinced the technology is on the verge of achieving this.
Takže ešte si počkáme, súčasnosť je iná :smile:
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od jimmi »

Počul v klude a dlhodebejšie v kvalitných aparaturach monobloky BelCanto typ 500 aj 1000 aj JR 201 a žiadny problém typu basy ,stredy, výšky som nepozoroval. Skor naopak bezproblémova čistá detailná reprodukcia. A syntetické či zrnité výšky už vobec nie.Práve že boli jemné nenápadné detailné a celkovo zvuk vysoko nad štandardom ,aj priestorovo zvuk absolutne bez problému-excelentný!
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od aretax »

[quote="BVaudio"][quote]

...Je dosť naivné si myslieť, že budú hrať diametrálne rozdielne. ...

Prepáčte, ale ja som ich neporovnával myslením a podľa schém zapojenia. Ja som ich všetky počul. A hrajú diametrálne odlišne. Ak je v tom naivita...Ten úryvok, ktorý Ste z recenzie vytrhol nehovorí nič o zvuku, ale o veľkom potenciále "D" triedy.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od palipol »

Jeden úplne jednoduchý slepý test - mix povedzme desiatich diametrálne odlišných zosilňovačov a bolo by po objektivite.
Som zvedavý, aký by mali mnohí skalní v triafaní sa do digitálnych výšok nástrel. Za klávesnicou je hrdina každý. x_x
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od aretax »

Bolo by to naozaj zaujímavé. Ja osobne však nie som priaznivcom "slepých" testov, ani žiadnych porovnávaní. Podľa mojich skúseností každý komponent vyžaduje "spoluprácu" s inými komponentami, napr. každý zosilňovač vyžaduje iné bedne a samozrejme aj iné káble. Nemôžeme porovnávať rôzne zosilňovače na rovnakých bedniach s rovnakou kabelážou. Ďalším významným faktom je akustika, volne povedané každému to doma hrá ináč. Ja osobne najradšej počúvam rôzne zostavy tak, ako sú ideálne zostavené a v domácich podmienkach. Napr. k bedniam Dynaudio je problematické dopasovať elektrónkový koniec, preto na nich nemôžeme porovnávať AR a napr. Krell. Taktiež k nim nepasujú všetky tranzistorové zosilňovače. Konkrétne u Mirka som počúval Accuphase v kombinácii s Cantonmi a výsledný zvuk sa mi naozaj páčil. Pritom vôbec nemám rád zosilňovače Accuphase, ani repro Canton. Ale táto zostava aj s káblami hrá naozaj vynikajúco. Keď som počúval Accuphase s Aurum Cantus, mne osobne sa zvuk vôbec nepáčil. Preto záverom iba toľko - nemôžeme porovnávať v slepom teste samotné zosilňovače, to by sme museli porovnávať celé aparatúry.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od tujatuja »

Preto záverom iba toľko - nemôžeme porovnávať v slepom teste samotné zosilňovače, to by sme museli porovnávať celé aparatúry.
Souhlasím - platí to nejen pro zesilovače, ale pro jakýkoli komponent hifi řetězce.
BVaudio

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od BVaudio »

Preto záverom iba toľko - nemôžeme porovnávať v slepom teste samotné zosilňovače, to by sme museli porovnávať celé aparatúry.
No vidíte, a ja zase nesúhlasím, pretože ak pri porovnávaní zosilňovačov (ktoré si musia poradiť s každým boxom, nahrávkou, káblom, nie je to osopbnosť s určitým vkusom a povahou, je to stroj, ktorý má "len" zosilňovať ..) zmeníme aj všetko ostatné ( a "najlepšie" aj priestor a referenčné uši) tak to je ukážkové miešanie hrušiek a jabĺk.
Ak sa mýlim, tak mi napíšte jediný rozumný dôvod, prečo "nemôžeme porovnávať v slepom teste samotné zosilňovače".
Jeden tuším, 99% by nepočulo rozdiel. Ak sa mení všetko, ta sa nedivím, že "každý hrá úplne inak" ale je to hlavne priestor (akustika) a boxy.
Súhlasím s tým, že skutočne slepý test na jednom mieste, kde by sa menil len zosilňovač (nastavený presne na rovnakú hlasitosť, základná podmienka takého testu, inak hlasitejší = lepší!) by ukázal, či počúvame zvuk, alebo značku a cenu..A nejaké skúsenosti s tým mám, pretože slepé testy neodsudzujem ako zbytočné a nepreukazné.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od blesk666 »

...k zrnitym vyskam- neznamena ze musia tahat za usi, kludne mozu byt "nestresujuce" napriek tomu "zrnite" teda ze nieco ustupi v zvuku na ukor ineho.
osobne si myslim ze problem interpretacie ako co hra a ma hrat nie je ani tak v objektivnej pravde ale v individualite testerov (kombinacia ocakavani, preferencii a predsudkov). Preto tato diskusia podla mna je viac menej nekonecna...
O to viac je fajn ostat v rovine popisu nazorov dojmov a skusenosti a vyhnut sa osobnym utokom.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od tujatuja »

BVaudio píše:
Preto záverom iba toľko - nemôžeme porovnávať v slepom teste samotné zosilňovače, to by sme museli porovnávať celé aparatúry.
No vidíte, a ja zase nesúhlasím, pretože ak pri porovnávaní zosilňovačov (ktoré si musia poradiť s každým boxom, nahrávkou, káblom, nie je to osopbnosť s určitým vkusom a povahou, je to stroj, ktorý má "len" zosilňovať ..) zmeníme aj všetko ostatné ( a "najlepšie" aj priestor a referenčné uši) tak to je ukážkové miešanie hrušiek a jabĺk.
Ak sa mýlim, tak mi napíšte jediný rozumný dôvod, prečo "nemôžeme porovnávať v slepom teste samotné zosilňovače".
Jeden tuším, 99% by nepočulo rozdiel. Ak sa mení všetko, ta sa nedivím, že "každý hrá úplne inak" ale je to hlavne priestor (akustika) a boxy.
Súhlasím s tým, že skutočne slepý test na jednom mieste, kde by sa menil len zosilňovač (nastavený presne na rovnakú hlasitosť, základná podmienka takého testu, inak hlasitejší = lepší!) by ukázal, či počúvame zvuk, alebo značku a cenu..A nejaké skúsenosti s tým mám, pretože slepé testy neodsudzujem ako zbytočné a nepreukazné.
BVa to vidí z pozice konstruktéra zesilovačů, uživatel si zase vybírá zesilovač podle toho, jak mu zvukově sedne do zbytku jeho hifi řetězce. Když aparatura hraje dost ostře a rozhodnu se koupit nový zesilovač, tak si vyberu takový, který zapadne do zbytku mé sestavy tak, aby výsledný zvuk byl pro mé ucho příjemný, neunavující. Výsledný zvuk bude pro mě vždy rozhodující, nikoliv dokonalost parametrů zesilovače. Bohužel, reprobedny a další komponenty nebudou nikdy dokonalé z hlediska technických parametrů, nemluvě o akustických podmínkách doma, takže vybírat si zesilovač na základě dokonalosti jeho parametrů nemusí být nejlepší cesta k dosažení uspokojivého zvuku doma.
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od palipol »

Dokonalosť parametrov a objektivita za každú cenu je snom každého exaktného konštruktéra a ja nemám absolútne nič proti tomu, že ho poznanie a profesionálna zaujatosť ženie k lepším a lepším výsledkom. Lenže je tu reálny svet a v ňom reálne fyziologické možnosti a hlavne potreby človeka. Ak mám byť uspokojený predovšetkým teoreticky hodnotami mimo prah ľudského vnímania, nemá to pre mňa význam a idem cestou výberu posluchom. Niekto nie a ja mu to nezazlievam, ani nevyhováram, je to jeho filozofia a jeho uspokojenie, avšak vyprosím si jeho posmech a opovrhnutie.
Slepý test je jediným možným riešením dopracovať sa ku konsenzu v zmysle, že reálne neexistuje všeobecne aplikovateľné riešenie na uspokojenie každého, dôvodov môže byť X - od techniky až po jedinečnú fyziológiu sluchového orgánu. Ideálny zosilňovač je možno realizovateľný, ale ideálny poslucháč nie. Ak by to tak bolo, mali by sme ten zosilňovač všetci.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od aretax »

BV:
je to Váš názor, akceptujem ho, ale chcem iba podotknúť, že by to bol ideálny stav, keby taký zosilňovač existoval. Mne to pripadá ako "perpetuum mobile".

Palipol:

aj ja mám podobný názor s tým, že slepý test by mohol byť prínosom, ale za podmienok, že si vyberám zosilňovač doma, vo svojej miestnosti a na konkrétnu zostavu. Obecne so slepými testami nesúhlasím, iba ak by išlo o "dokonalý" zosilňovač, o ktorom píše BV a taký sa zatiaľ nevyrobil.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
BVaudio

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od BVaudio »

uživatel si zase vybírá zesilovač podle toho, jak mu zvukově sedne do zbytku jeho hifi řetězce.
Ale proti tomu som nikdy nič nemal, len nemám rád, keď sa tvrdí (skoro stále), že najlepší zosilňovač (reprobox, prehrávač, kábel..) je ten, čo mne (tebe, jemu.. :smile: ) sadne do zabytku reťazca, vkusu, rozpočtu, nálady, žánru,sympatií k značke.. "To je oč tady běží"..
iba ak by išlo o "dokonalý" zosilňovač,
Tak sa raz zúčastni (alebo si ho zorganizuj) poriadneho slepého testu a uvidíš, čo naozaj počuješ, a čo si myslíš , že počuješ, ako relatívne "málo" stačí k tej dokonalosti.. Realita je iná ako pocity a želania, nepreceňujte svoje uši, tie sú veľmi nedokonalé, ale v kombinácii s mozgom a inými vnemami "počujú" zázraky....
Taký test sa organizoval pred cca 10-15 rokmi za účasti známych recenzentov z časopisov Stereo, AV a iných, ktorí písali vtedy recenzie.. Výsledok bol taký, že ho nechceli zverejniť, niečo ale presiaklo na verejnosť, vyhrala "spotrebka" najhrubšieho zrna a ako zdroj signálu tuším kazeťák..
vyprosím si jeho posmech a opovrhnutie.
Ale ja sa nikomu neposmievam (ukážte mi jediný príspevok!), ani nikým neopovrhujem, keď poviem napr. že nejaký prístroj má objektívne nedostatky..Takže je mi ľúto, ak to beriete takto osobne (napr. preto , že ten prístroj vlastnite..), ale je to úplne zbytočné.
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od palipol »

To BVa:

Nie, tentokrát a ani v minulosti som v otázke výsmechu nemyslel na Vás, to by som Vám naozaj krivdil. Je to poukázanie na všetkých tých, ktorí Vaše objektívne myšlienky zgeneralizujú a vzápätí zneužijú na spomínané prejavy v prospech pocitu, že tvoria dejiny a sú rovnako dôležití ako ste Vy - mnohokrát sa však opäť jedná len o obyčajných sluchařov a straníkov, ktorí Vašej dôležitosti nikdy nedosiahnu, ale zato sú živitelia skoro všetkých škriepok, čo na fórach odznievajú. Nie som, ani nikdy nebudem z tých, čo tlačia značku, či nejakú filozofiu ako jedinú správnu - logicky teda očakávam, že sa k tomu podobne postavia aj ostatní. Nechcem sa stavať do pozície nejakého misionára len verím, že sa prestaneme zabávať tým, čo nás zbytočne rozdeľuje.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bel Canto REF 1000M

Příspěvek od aretax »

BV:
Je otázne, čo hľadáme. Pre mňa bude vždy najlepší ten prístroj, ktorý mám doma, resp. chcel by som k tomu štádiu prísť. Ja osobne nehľadám objektivitu ale to, čo sa mi páči. V žiadnom prípade nehľadám dokonalý zvuk. Keď dospejem k štádiu, že si poviem: To, čo mám doma je pre mňa najlepšie, budem spokojný. Ale v žiadnom prípade nechcem vnucovať nikomu to, čo sa mne zdá najlepšie. S tými ušami a mozgom plne súhlasím a zároveň to je najväčší rozdiel v našich názoroch. Už som niekde písal - neviem, ako iní, ale ja si prístroje vyberám pre seba. Ak sa mne zvuk páči, som spokojný. Rád sa s dojmami podelím, ak má niekto o ne záujem. Samozrejme, že to iným nemusí vyhovovať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět