Bi-wire

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
pinot
Příspěvky: 56
Registrován: 08 led 2012 21:08
Bydliště: Česká Lípa

Bi-wire

Příspěvek od pinot »

Jaký je Váś názor na bi-wire zapojení? Chystám se vyměnit repro kabely a zjišťuji, že většina kabelů které bych
chtěl vyzkoušet se bi-wire nedělá.
Vincent CD-S5, TAC K-35, Aurum Cantus V3M, RCA kabel Cardas Golden Presence, Vincent Power Premium, VDH Mains, reprokabel DH Labs Q10 Signature, Hifi-Tuning Supreme 3
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Bi-wire

Příspěvek od Peer »

Bi wire je nejistý ale takový bi amp, to je jiné kafe...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Bi-wire

Příspěvek od bigjoe »

Zkoušel jsem ho na repro cca 10 firem, ale přínos nebyl žádný, nebo minimální (asi nejvíc se mi toto zapojení osvědčilo se Xavian). Co píše Peer...to podepíšu.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
enregistree
Příspěvky: 111
Registrován: 05 led 2011 08:42
Bydliště: Praha

Re: Bi-wire

Příspěvek od enregistree »

Zde:

viewtopic.php?p=6613#p6613

Zajimavy je text pod druhym obrazkem z monteho odkazu.
L_u_k_a_s
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Bi-wire

Příspěvek od pajuna »

Myslim, ze bi-wire urcity prinos ma. Vime, ze zadny komponent neni idealni, ma svuj charaketer a nedostatky. Sladeni komponentu neni vzdy jednoduche. Z vlastni zkusenosti mohu potvrdit prinos v pripade "doladeni" systemu tak, ze vedu dva ruzne kabely. Samozrejme kdyz je potreba zvuk "rozsvitit, otevrit, potlacit ostrost" apod, jde to takto resit.
Generalne ale toto neni preferovane reseni. Kdyz je sestava sladena a hraje, single wire by mel byt v pohode.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Bi-wire

Příspěvek od Mirek »

Moje konkrétní zkušenost je s Kimbrem TC8, kdy jsem měl separátně vedené 2 stejné kabely až do zesilovače - přínos oproti jednomu byl zřetelný.
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Bi-wire

Příspěvek od dkc69 »

Bi-amp jasně slyšitelný přínos,kdysi jsem tak hrál na AVR Marantz a bedny Wharfedale Evo II-30 propojené Kimber 4 PR a na basy nějaký Ecosse.Jistě,už jsem mockrát slyšel,že tak to nemá být,oba kable by měly být stejné,ale mě to tenkrát hrálo...a slušně.Po prodeji Marantzu jsem si pořídil Denona AVC A1 SE a k němu reprokabely XSymphony Pure Silver Hybrid a tak jsem použil zapojení bi-wire.Neměl jsem ani jinou možnost,ale nedávno jsem koupil repro SF a ty jak známo mají jeden pár pro připojení k zesilovači a tak jsem trochu zaexperimentoval a jedny banánky jsem vyměnil za vidličky.Tím pádem mám SF zapojené klasicky a to jak banánky,tak pod šroubem i lopatkami,což je vlastě v pohodě a ničemu to jistě nevadí.Z nudy jsem vyzkoušel rozdíl bi-wi u Wharfů.Na basy jsem připojil konce s vidlemi a na výšky s banány-propojovací klemy šly samosebou pryč a když jsem je dal zase zpět rozdíl ve zvuku byl zcela jasný.Zapojení bi-wi bylo lepší a to hlavně v dynamice,prostoru a lehkosti projevu a tak jsem vše v klidu odinstaloval,Wharfy sbalil do kouta(časem jsem je prodal) a zapojil zpět SF výše popsaným způsobem.Odborníci jistě budou namítat,že ty vidličky tam mám na nic a že jsem ty dvě přebývajíci žíly měl vrazit do jednoho banánku,ale nejde to-jsou moc obézní :D .
Po těchto zkušenostech vím,že Wharfy se zapojením bi-wi hrají lépe než při zapojení klasickém.
mám to co mám...a jsem za to rád
pinot
Příspěvky: 56
Registrován: 08 led 2012 21:08
Bydliště: Česká Lípa

Re: Bi-wire

Příspěvek od pinot »

Moje nová CD S5 hraje s Viablue trošku ostřeji. Potřebuju zmírnit ostrost výšek. S CA 340 se Siriem bylo výšek relativně málo a malej prostor. Buďto pomůže jinej kabel, nebo se budu muset poohlédnout po jiném CD přehrávači.
Vincent CD-S5, TAC K-35, Aurum Cantus V3M, RCA kabel Cardas Golden Presence, Vincent Power Premium, VDH Mains, reprokabel DH Labs Q10 Signature, Hifi-Tuning Supreme 3
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Bi-wire

Příspěvek od pajuna »

pinot píše:Moje nová CD S5 hraje s Viablue trošku ostřeji. Potřebuju zmírnit ostrost výšek. S CA 340 se Siriem bylo výšek relativně málo a malej prostor. Buďto pomůže jinej kabel, nebo se budu muset poohlédnout po jiném CD přehrávači.
Zalozil jsi tema Bi-wire, tak predpokladam, ze mluvis o repro kabelech. Tema jde urcite ostrost ovlivnit, sam jsem to u Vincenta delal, vcetne zmeny interconnect.
Jako prvni bych vyzkousel signalove kabely. Vim, ze CA nema xlr, Vincek ano, ale nevim jak ten lampac. I kdyby, zkus min. jine RCA. Jake tam mas signalove, repro a power cable?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
pinot
Příspěvky: 56
Registrován: 08 led 2012 21:08
Bydliště: Česká Lípa

Re: Bi-wire

Příspěvek od pinot »

Lampáč XLR nemá. Signálové mám Kratwire Guru S, reprokabely Viablue Biwire, ty jsou i podle prodejce posazené zvukově trochu výš a power mám Vincent Premium.
Vincent CD-S5, TAC K-35, Aurum Cantus V3M, RCA kabel Cardas Golden Presence, Vincent Power Premium, VDH Mains, reprokabel DH Labs Q10 Signature, Hifi-Tuning Supreme 3
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Bi-wire

Příspěvek od Mark Levinson »

pinot píše:Lampáč XLR nemá. Signálové mám Kratwire Guru S, reprokabely Viablue Biwire, ty jsou i podle prodejce posazené zvukově trochu výš a power mám Vincent Premium.
Pinote,
doporučuji Ti zkusit kabel DH Labs - Q 10, výborný Bi-Wire kabel za rozumné peníze a myslím, že by mohl zvukově sednout do Tvé sestavy.

http://panskydvur.unas.cz/
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Bi-wire

Příspěvek od pajuna »

Nechtel bych rozhodne polemizovat nejak s ML :silent: , jen dam svuj nazor na zaklade poslechu.

DH Labs - Q 10 jsem mel doma, je to urcite vynikajici kabel, souhlasim. Je ale hodne otevreny, vzdusny a scenu celkove "rozsviti" - u me to tak bylo, (i kdyz nevim jak to presne ted pinotovi hraje, ale zminil, ze ted ma s Vinckem lepsi prostor, vzdusnost, otevrenost). Osobne si myslim, ze pro ucely, ktere pinot potrebuje, zejmena pro zmirneni vysek, to neni uplne idealni. Tipoval bych, ze jeho problem na vyskach to nevyresi.
Btw - kdyz uz jsme na nej narazili, zkus se zeptat na doporuceni Pavla Dioka, na zminenem odkazu ;) .

Osobne bych doporucil napr. Qyaide Tunami Nigo, ktery je na vyskach umirneny, ma pevnejsi basy a je celkove vice do pohody. Porovnaval jsem napr. tyto dva najednou + dalsich asi 5 jinych typu na sve sestave (jeste s Vincent 234 + Vincent CDS5). ALE, kazdy muzeme samozrejme mit zkusenost jinou :-|
Doporucuji pinotovi pujcit vice moznych kandidatu najednou.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Bi-wire

Příspěvek od Mark Levinson »

pajuna píše:Doporucuji pinotovi pujcit vice moznych kandidatu najednou.
Naprosto souhlasím s Jardou určitě doporučuji vyzkoušet více kandidátů, Q 10 jsem uvedl jen proto, že s ním mám osobní zkušenost a navíc je to opravdu Bi-Wire kabel na rozdíl od Oyaide Tunami Nigo. Pravda, může natáhnout stejný kabel dvakrát, ale to už nechám na zvážení Pinota.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Bi-wire

Příspěvek od pajuna »

Mark Levinson píše:
pajuna píše:Doporucuji pinotovi pujcit vice moznych kandidatu najednou.
Naprosto souhlasím s Jardou určitě doporučuji vyzkoušet více kandidátů, Q 10 jsem uvedl jen proto, že s ním mám osobní zkušenost a navíc je to opravdu Bi-Wire kabel na rozdíl od Oyaide Tunami Nigo. Pravda, může natáhnout stejný kabel dvakrát, ale to už nechám na zvážení Pinota.
Bi-wire u Q10 je urcite vyhoda. Viktore, zkousel si je nekdy spolecne porovnat na tve sestave jak se chovaly, resp. jake si registroval rozdily? Abych se priznal, tak bych na soucasne sestave asi Q10 ted prechodne uvital :smile: .
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Bi-wire

Příspěvek od bigjoe »

No, jestliže ty ostré výšky dodává CD Vincent, tak bych to řešil signálovým kabelem (to kukuruku vůbec neznám). Nepospíchej na to. Půjčuj si kabely a poslouchej.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
pinot
Příspěvky: 56
Registrován: 08 led 2012 21:08
Bydliště: Česká Lípa

Re: Bi-wire

Příspěvek od pinot »

No, on mi celej zvuk připadá tak nějak tvrdej. I na basech.
Vincent CD-S5, TAC K-35, Aurum Cantus V3M, RCA kabel Cardas Golden Presence, Vincent Power Premium, VDH Mains, reprokabel DH Labs Q10 Signature, Hifi-Tuning Supreme 3
pinot
Příspěvky: 56
Registrován: 08 led 2012 21:08
Bydliště: Česká Lípa

Re: Bi-wire

Příspěvek od pinot »

Nedalo mi to a začal jsem hýbat repro po místnosti a trochu se to zlepšilo. Asi z Vincenta lezou jiný frekvence a tím pádem se změnily podmínky v akusticky neupraveném obýváku.
Vincent CD-S5, TAC K-35, Aurum Cantus V3M, RCA kabel Cardas Golden Presence, Vincent Power Premium, VDH Mains, reprokabel DH Labs Q10 Signature, Hifi-Tuning Supreme 3
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Bi-wire

Příspěvek od fox »

Vyzkoušej signálové kabely Van den Hul. Kdysi jsem je používal k Nad-ům. Jsou to pohodové kabely pro "ukřičené" přístroje.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Bi-wire

Příspěvek od Mark Levinson »

pajuna píše: Viktore, zkousel si je nekdy spolecne porovnat na tve sestave jak se chovaly, resp. jake si registroval rozdily?
Ahoj Jardo,
Když jsem kupoval DH Labs Q 10, tak jsem jej zapojoval jako Bi-Wiring, měl jsem tehdy JM-Lab Focal Electra 926, ty měly bi-wiringové terminály a musím říct, že na zvuku byl znát posun k lepšímu. Určitě bych to tak opět zapojil mít tu možnost, později jsem měl bedny se single wiring terminály i aparát se změnil.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Bi-wire

Příspěvek od pajuna »

Viktore,
ja jsem myslel, jestli si mel moznost porovnat DH-Labs s Oyaide Tunami Nigo na tve sestave. Vim, ze mas Power Oyaide, myslel jsem, jestli si nemel doma i reprokabely Oyaide. Mohlo by se to chovat mozna jinak nez u me.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Bi-wire

Příspěvek od Mark Levinson »

Ne, tohle porovnání jsem nedělal, u mne na nějakou dobu zakotvil čistokrevný speaker kabel Oyaide OR-800 Advance, který Q10 nahradil a byl i zvukově lepší. Zkoušel jsem i výborný kabel Acoustic Revive, ale nakonec u mne skončilo vše jinak.
Mark Levinson
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Bi-wire

Příspěvek od Mirek »

Signálové mám Kratwire Guru S, reprokabely Viablue Biwire, ty jsou i podle prodejce posazené zvukově trochu výš a power mám Vincent Premium.
Podle mých zkušeností trošku nešťastná kombinace, ale to se někdy stává, kdy každý z těchto komponentů je posunut k vyšším frekvencím, možná by tomu pomohla výměna kabelů mezi CD a zes., tam jsou rozdíly v charakteru zvuku poznat nejvíce.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Bi-wire

Příspěvek od pajuna »

Vymena signalovych by mela mit vetsi vliv, ale vyzkousej i power cables, napr. VDH. Mely by to oproti Vincentum sklidnit.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
pinot
Příspěvky: 56
Registrován: 08 led 2012 21:08
Bydliště: Česká Lípa

Re: Bi-wire

Příspěvek od pinot »

Díky všem za rady. Dnes jsem vyměnil Krautwire za Cardas Golden Presence a po třech hodinách poslechu musím říct , že si tenhle signálový kabel s mojí sestavou sednul. Zmizela ta nepříjemná drsnost výšek. Zlepšil se přednes bicích a hlavně se dost podstatně zvětšil prostor do hloubky. Nikdy bych nevěřil co může jeden takovejhle kabel udělat se zvukem.
Na příští týden mám objednanou zápůjčku několika rrokabelů, tak budu ladit dál.
Vincent CD-S5, TAC K-35, Aurum Cantus V3M, RCA kabel Cardas Golden Presence, Vincent Power Premium, VDH Mains, reprokabel DH Labs Q10 Signature, Hifi-Tuning Supreme 3
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Bi-wire

Příspěvek od Mirek »

Zajímavé.....s tím předozadním prostorem, je to sice trochu mimo, ale měl jsem doma pro zajímavost reproduktorové kabely od Krauta - už nevím přesně jaký to byl typ, ale vím, že byly dost drahé a když jsem je vyměnil za své Kimbry předozadní prostor byl fuč - u živáku Eagles seděla kapela s diváky v jedné řadě ;)
pinot
Příspěvky: 56
Registrován: 08 led 2012 21:08
Bydliště: Česká Lípa

Re: Bi-wire

Příspěvek od pinot »

Tak nějak to hrálo s Guru S. Ty Cardasy jsem kupoval použité, takže by měli být zahořené.
Vincent CD-S5, TAC K-35, Aurum Cantus V3M, RCA kabel Cardas Golden Presence, Vincent Power Premium, VDH Mains, reprokabel DH Labs Q10 Signature, Hifi-Tuning Supreme 3
pinot
Příspěvky: 56
Registrován: 08 led 2012 21:08
Bydliště: Česká Lípa

Re: Bi-wire

Příspěvek od pinot »

Tak jsem vyzkoušel několik druhů reprokabelů a zůstavají u mě doma DH Labs Q10.
Díky za tip ML
Vincent CD-S5, TAC K-35, Aurum Cantus V3M, RCA kabel Cardas Golden Presence, Vincent Power Premium, VDH Mains, reprokabel DH Labs Q10 Signature, Hifi-Tuning Supreme 3
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Bi-wire

Příspěvek od pajuna »

Nechces tim ale rict, ze ti DH Labs ubraly vysky? To by me hodne prekvapilo....Hlavni je, ze ti vyhovuji :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Bi-wire

Příspěvek od Mark Levinson »

pinot píše:Tak jsem vyzkoušel několik druhů reprokabelů a zůstavají u mě doma DH Labs Q10.
Díky za tip ML
Není zač. Jsem rád, že jsem mohl pomoci a že to sedlo do sestavy :thumbup:
Mark Levinson
pinot
Příspěvky: 56
Registrován: 08 led 2012 21:08
Bydliště: Česká Lípa

Re: Bi-wire

Příspěvek od pinot »

pajuna píše:Nechces tim ale rict, ze ti DH Labs ubraly vysky? To by me hodne prekvapilo....Hlavni je, ze ti vyhovuji :smile:
Výšky to určitě neubralo. Původně s Krautwire a Viablue byly nepříjemě ostré. Po výměně Krautů za Cardasy ta nepříjemná ostrost skoro zmizela a prohloubil se prostor. Byl to výrazný posun. No a když jsem odpojil Viabluhe a připojil DH Labs,
tak jsem zjistil, že to je ještě mnohem lepší. Výšek je stále dost, ale už jsou příjemně čisté. Ne..rou.
Prostor se ještě výrazně prohloubil. Je zajímavé, že se mi při výměně kabelů zvětšuje jen prostor do hloubky.
Do šířky mi připadá stále stejný. Říká se, že stříbro má ostřejší výšky, ale u tohoto kabelu v mojí sestavě to není pravda.
Vincent CD-S5, TAC K-35, Aurum Cantus V3M, RCA kabel Cardas Golden Presence, Vincent Power Premium, VDH Mains, reprokabel DH Labs Q10 Signature, Hifi-Tuning Supreme 3
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Bi-wire

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Chlapi, kdo má doma KIMBER 8 a 4 TC v bi-wiringu?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Bi-wire

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Nikdo? myslím, že aspoň jeden takový tady je.
O co mi jde, chci prozkoumat změny které nastanou když se bi-wiring změni na paralelní spojení kabelů. To znamená, když se u bi-wiringového propojení nasadí na reprosvorky zkratovací propojení mezi plusové a mínusové reprosvorky (tak jak to je když se použije jen jeden reprokabel (single-wire)
Podle možností se můžou kabely na reprobedně spojit u vrchních svorek a klema spojí signál do spodních, to by bylo ideální provedení, lepší než prosté vsunutí původních zkratovacích klem, ale na přepojování (bi-wiring/paralelní spojení) při porovnávání asi pracnější.

Vaše postřehy s rozdíly při bi-wiringu a paralelním spojení mi prosím pište do SZ ať neovlivňujeme ostatní. Můžete i vy, kteří máte jinou kabeláž a jste zvědavý a chcete si s tím pohrát, ale napište jakou kabeláž máte.
Jsem zvědavý co z toho vyjde za výsledek.

Majitelé Dynaudií a dalších beden jen se single připojením mají pravděpodobně k dispozici jen jeden kabel, takže by mohli zkoušet jen v případě, že mají ještě další pár kabelů bokem.

Kdyby si někdo nebyl jistý o co mi jde, tak je to vlastně kombinace dvou stavů, které jsou na těchto obrázcích:

http://www.djsociety.org/Bi-Wiring.htm

POZOR! Nezkoušet u použití dvou zesilovačů, tedy bi-ampingu
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bi-wire

Příspěvek od aretax »

Aj ja som skúšal bi-wiring, niekedy s pozitívnym, inokedy so žiadnym účinkom. Značky káblov tu nebudem rozvádzať, nemá to zmysel. Každá zostava a každý posluchový priestor vyžaduje niečo iné. Dospel som k názoru, že keď je kábel naozaj kvalitný a dokáže preniesť všetky frekvencie bez toho, aby nejakú zvýraznil, či utlmil a samozrejme ak "sadne" k reprobedniam a zosilovaču, nemá zmysel wi-wiring riešiť (na druhej strane niektoré miestnosti vyžadujú, aby boli napr. výšky, alebo basy zvýraznené). Ale to sú už káble naozaj vyššej kvalitatívnej aj cenovej triedy. Čiže na pôvodnú otázku zakladateľa vlákna podľa môjho názoru neexistuje priama odpoveď. Iba taká, že treba skúšať a nenechať sa ovplyvňovať názormi iných.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bond 007 alias Monte

Re: Bi-wire

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

QED GENESIS BI-WIRE nevypadá špatně :arrow: https://www.analogueseduction.net/termi ... EN2-5.html

nevím, jestli tady byla o tomto kabelu řeč , jen tak čučím v obchodě
51BnfZM9XsL._AC_.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět