Akustické obrazy

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Akustické obrazy

Příspěvek od lubin »

Vážení,

zjišťuji předběžný zájem o výrobu akustických obrazů. Po smutné zkušenosti od nejmenovaného výrobce těchto produktů a to hlavně s dodržením barev, ostrosti a stálosti těchto parametrů na obraze, jsem si vyrobil vlastní obraz z pohlcujícím účinkem především na středních a vysokých kmitočtech. Výhodou mého výrobku je relativně přesné dodržení barev fotografie či jiného motivu s velmi dobrým zachováním ostrosti. Cena včetně dřevěného rámu při velikosti kolem 60*100 cm je cca.4200,- Kč. Obrazy jsou bohužel (zatím) rozměrově limitovány délkou strany 1m.

Výroba obrazu může proběhnout z jakékoli fotografie zaslané v elektronické podobě v barevném gamutu sRGB. Při použití Adobe RGB není úplně zajištěna barevná shoda.
Jsem schopen i z negativu čb i barevného (nebo pozitivu) získat profesionální skeny na tvorbu jpg. souboru (Nikon technika). Útlum zvuku při 250Hz je cca. 0,2, při 1000Hz je cca.0,9. Takhle pokračuje až do 5kHz. Myslím, že obrazy jsou vhodným doplňkem interieru a pokud nám splňují i vlastnosti na útlum zvuku, máme příjemný bonus navíc....

Obrázek
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od pajuna »

Nestalou kvalitu a jednani nejmenovaneho vyrobce u nasich sousedu muzu osobne potvrdit a nejsem z hifistu rozhodne sam. Mam stale jeden obraz, ktery vypada slusne a jeho ucinky jsou znat. Zajimalo by me provedeni a ucinnost. Na jakem povrchu finalni potisk bude?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
bh69

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od bh69 »

a co je uvnitr ? pena ? kamenna vlna ?
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od lubin »

Finální povrch je jemné plátno a tlumící prvkem je ztlačená kamenná vlna....
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
luke0025
Příspěvky: 1
Registrován: 26 říj 2012 19:13

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od luke0025 »

Taktiez robim akusticke obrazy, momentalne pracujem na webstranke, kte budem vyrobok prezentovat...ako motiv si mozete zvolit nejaky z mojich, ponuku by som poslal mailom, alebo mozete zvolit vlastny motiv vo forme digitalnej fotografie(popripade nakreslim 2D grafiku v krivkach +10€), ktoru dam nasledne vytlacit na platno. Ramik je tiez moznost vybrat v roznych odtienoch a ako absorbcny material pouzivam mineralnu penu, ktora sa pouziva v nahravacich studiach na zatlmenie strednych a vysokych frekvencii... rozmer je limitovany len jednou stranou 1m x (x)...a cena je v pripade rozmeru 600x600mm 99€ + postovne
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Dieter Burmester »

pajuna píše:Nestalou kvalitu a jednani nejmenovaneho vyrobce u nasich sousedu muzu osobne potvrdit a nejsem z hifistu rozhodne sam. Mam stale jeden obraz, ktery vypada slusne a jeho ucinky jsou znat. Zajimalo by me provedeni a ucinnost. Na jakem povrchu finalni potisk bude?
To ja mam od tohoto nejmenovaneho vyrobce tri obrazy a zadny problem s nimi neni. Asi mam stesti :clap: Hlavne byli ochotni udelat monstrozni rozmery :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Tony »

Predpokladám že nemenovaný výrobca je z Novej Bane. Môj laický pohľad mi ale hovorí, že čím sýtejšie farby, tým horšie akustické (v našom pripade tlmiace) vlastnosti. Alebo sa mýlim?
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Tony »

Apropo Luke0025, myslím že by bolo oveľa slušnejšie si založiť vlastné vlákno...
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od drvoštěp »

Tony můžeš upřesnit z čeho usuzuješ na-- že čím sýtejšie farby, tým horšie akustické (v našom pripade tlmiace) vlastnosti.Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tony píše:Predpokladám že nemenovaný výrobca je z Novej Bane...
V mem pripade z Blavy ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Tony »

drvoštěp píše:Tony můžeš upřesnit z čeho usuzuješ na-- že čím sýtejšie farby, tým horšie akustické (v našom pripade tlmiace) vlastnosti.Děkuji za odpověď
Predpokladám že tam musí byť viac farby a látka sa stáva nepriezvučnejšou a menej tlmiacou. Niečo ako normálny obraz. Alebo sa mýlim?
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od drvoštěp »

Tak to jo.Z mojí strany došlo k menšímu 3:-O Já jsem si vysvětlil -sýtejšie -ne jako hustší ale barevnější(nebo jak to popsat) No,tak to jsem také zvědav co na to odborníci.Já si moje Diy panely natřel hustší malířskou barvou.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od lubin »

Tony píše:Predpokladám že nemenovaný výrobca je z Novej Bane. Môj laický pohľad mi ale hovorí, že čím sýtejšie farby, tým horšie akustické (v našom pripade tlmiace) vlastnosti. Alebo sa mýlim?

Tvůj laický pohled se plete. Jde o princip tisku. Například Obifon tiskne přímo na netkanou textilii, která hodně saje a tím se barvy velmi oslabují. Pokud uděláš tisk na "speciální" tiskařské plátno o nízké hustotě, které si podrží barvu a následně ho aplikuješ na patřičný pohltivý materiál, tak hovořit o sytosti barev, potažmo o hustotě barviva v plátně a jeho vlivu na pohltivost je zavádějící...
Takto vyrobené obrazy jsou sice o něco dražší, ale s vynikajícím obrazovým výsledkem. Obrazy jsou doplněk akusticky upraveného interiéru a tlumí pouze středy a výšky...s tím je třeba počítat. Nově umím akustické obrazy bez rámu, prozatím pouze v rozměrech 60*60 cm. Lze je tak efektně kombinovat na zdi...kde neruší průvodní rám. Nevýhodou je, že se musí na zeď lepit.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od drvoštěp »

A co místo lepení zkusit suchý zip?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od aretax »

Alebo obojstrannú lepiacu pásku...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od lubin »

Dobré tipy...je nutné odzkoušet. Já preferuji dva malé body Rexe nebo Mamuta. Lze kdykoli sejmout. Jen je nutné potom "zapravit" omítku.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od drvoštěp »

A to je ono.Viděl jsem lepící bod od Mamuta(sorry Mamute to není o tobě) cca 1cm čtv.a když se pak odlepovalo tak z to ho bylo pomalu 30cm čtv.štuku.Oboustraná páska dobrá,ale záleží od jakého výrobce.Suchý zip přitlučeč sedlářským hřebíčkem a po demontáži máš 1mm dirku kterou zamázneš barvou zbylou po malování.Mám v tom osobní zkušenost,sbírám dřevěné talíře nemalé hodnoty které mám v kuchyni (65kousků) Bohus zdejší člen může potvrdit.Ale určitě se najde ještě lepší řešení.Lubine to čumíš jak to klepu s prsteníčkem,viď??? =))
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od fox »

Já bych to řešil přilepením akrylátovým tmelem. Pro dané účely to bude vyhovující. Tmel se dá sloupnout špachtlí, na omítce nezanechává stopy. Navíc je přetiratelný. S oblibou ho používáme k montáži soklových lišt u plovoucích podlah.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Pamela »

Akustické obrazy jsem si pořídil od cz firmy, dám jen foto, ať se ví o čem je řeč.
Pokud má někdo zájem o informace ohledně obrazů ze strany zákazníka, lecos mohu
osvětlit. Spíš ale SZ.
133.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Mark Levinson »

Pamelo :thumbup:,
to je radost pohledět, opravdu moc pěkně provedeno. Jako celek je to pohlazení na hifistické duši.
Mark Levinson
lubo212
Příspěvky: 8
Registrován: 09 zář 2012 13:13

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od lubo212 »

Pekné, čisté, asi účelné. Dobrý pocit pre nerušený posluch.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od martinowsky »

Už jsem Ti to chválil v sz, ale pochvala má být veřejná. Je to fakt dobré jak cyp. Líbí se mi to. Uvažuji nad něčím podobným ale s jinými motivy.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Pamela »

Jéžiši, tak děkuji za kladné ohlasy.
Dal jsem fotku spíš pro inspiraci druhým. Co já bych za to před dvěma měsícema dal, kdyby sem někdo
dal fotku akustického obrazu v interiéru + nějaké info co a jak.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Pamela »

Tak jsem se přestěhoval a uzrál čas na další akustický obraz. Zabil jsem dvě mouchy jednou ranou. Potřeboval jsem nějakou dekoraci na zeď, velikostně podobný obraz v Hornbachu...... vyjde kolem 2 - 2,5k.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Pamela »

Sakra, tenhle obrázek jsem tady dát nechtěl a už nejde smazat :thumbdown:
A je to naprostý šunt , tak si myslím že tohle je slušná alternativa + navíc "nějaké" to akustické vylepšení. Barvy jsou krapet jiné než na mnou zadané předloze, ale nic dramatického, i u předešlých dvou obrazů se barva krapet lišila. Těžko říct kde je pravda, jelikož jsem to před tím viděl vždy jen na nějakém displeji a srovnávat to s potištěnou látkou???? Námět jsem si vybral u všech sám a není předmětem diskuze :mrgreen: :mrgreen:
První dva obrazy jsem vyřizoval osobně, třetí už přes let a vše naprosto OK. :thumbup:
Vypadá to v reálu velmi dobře ( samozřejmě z mého pohledu) jsem s tím spokojen :thumbup:
Vliv s a bez jsem neměl možnost z více důvodů zkoušet :thumbdown: :thumbdown: Navíc jsem změnil totálně poslechovou místnost, i materiálem stěn, takže porovnávaní čehokoliv by bylo velmi diskutabilní a náročné :crazy:
Jen jsem se chtěl podělit o zkušenost a hlavně ukázat jak takový obraz vůbec vypadá v reálu. Nikdo tady žádnou fotku svého obrazu nedal :thumbdown:
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Pamela »

ob4.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Pamela »

ob3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Pamela »

ob2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Pamela »

ob1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od martinowsky »

:thumbup: :clap:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
jarys
Příspěvky: 22
Registrován: 12 kvě 2016 22:54

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od jarys »

Taky pridam jednu fotku audio obrazu. Rozmery 200x100 cm
DSC_0451.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CA Edge NQ + 2x W, Bi-amp, Xavian Prometeo
jarys
Příspěvky: 22
Registrován: 12 kvě 2016 22:54

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od jarys »

Jeste jeden, blizsi pohled.
DSC_0453.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CA Edge NQ + 2x W, Bi-amp, Xavian Prometeo
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od martinowsky »

:thumbup: Pěkné
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od pajuna »

jarys
Odkud ho mas, kde je vyrabeny a na jakem zaklade?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
jarys
Příspěvky: 22
Registrován: 12 kvě 2016 22:54

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od jarys »

Koupeno zde: http://www.akustickematerialy.cz/katego ... ke-obrazy/
Je to dreveny ram, uvnitr nejaky akusticky molitan, zpracovani je solidni.
CA Edge NQ + 2x W, Bi-amp, Xavian Prometeo
rrart
Příspěvky: 64
Registrován: 19 lis 2013 14:07

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od rrart »

...pri troche zrucnosti a vytlaceni na fotoplatno takyto obraz musi vyjst na stvrtinu predavanej ceny.
jarys
Příspěvky: 22
Registrován: 12 kvě 2016 22:54

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od jarys »

Troufnu si tvrdit, ze jsem trochu zrucny, ale kdyz spocitam material plus cas na sehnani dreva, vyplne, platna, cas na vyrobu, potisk atd., tak za tu dobu si vydelam svoji praci, ktera me zivi, asi na 2-3 takove obrazy.
CA Edge NQ + 2x W, Bi-amp, Xavian Prometeo
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od pajuna »

rrart píše:...pri troche zrucnosti a vytlaceni na fotoplatno takyto obraz musi vyjst na stvrtinu predavanej ceny.
Tak to je super. Reknes nam kde?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od bh69 »

Mne spis vadi, ze tam vubec nepisou z ceho je ten obraz vlastne slozeny.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od aretax »

rrart píše:...pri troche zrucnosti a vytlaceni na fotoplatno takyto obraz musi vyjst na stvrtinu predavanej ceny.
Máš určite pravdu. Načo kupovať napr. drahé zosilňovač. Predsa stačí poohýbať kus plechu, kúpiť za pár € súčiastky, cínovú pájku a za pár € má zosilňovač hotový. Že sme na to všetci už dávno neprišli !!!!
To som myslel ironicky. Asi si si zmýlil fórum. Nejde do hlavy, prečo takéto obrazy sám nevyrábaš. Podľa Tvojho príspevku to dokážeš "ľavou zadnou".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět