Jazz Fusion.

Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Jazz Fusion.

Příspěvek od zappa »

Jedna z jazz fusion Weather Report,vynikající,zvláště doporučuji alba Heavy Weather a Black Market.Dříve jsem neposlouchal jazz fusion,a to je pochopitelné,do takové hudby člověk musí dorůst,ale dnes je mnou velmi oblíbeným stylem. :D Další Mahavishnu Orchestra,Herbie Hancock,Jazz Q jsou též fantastičtí! :thumbup:
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
DD

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od DD »

jazz fusion je aj moj oblubeny zaner... okrem toho co spominas vypichnem kapely ako Brand X, Gong, Steps Ahead, resp. hudobnikov ako A. Holdsworth, Jean Luc Ponty alebo Jan Hammer :cool:
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od Lindemann »

Zdravím Chlapáci !Jazz fusion.....hmm To joo.Myslím ,že prokousat a dorůst je trefné .Naprosto souhlasím ! Mě to trvalo od r. 94.Skusím Zappu malinko doplnit o lidi kolem Milese Davise , Johna Mc Laughlina taky Chick Corea na své elektrické období našel vhodného Dave Weckla.Zmíněný Joe Zawinul a Jaco Pastorius ! Z basistů dále pak Stanley Clark , Bromberg , Bailey , Mrcus Miller, Stu Hamm. a sooláci : Gambale , Henderson , Mike Stern. Ze stálejších formací mě napadá Vital Information a Yellowjackets . Toto je samozřejmě jen hrubý nástin je toho mnohem mnohem víc / naštěstí :thumbup: / , kdyby měl někdo zájem ,mohu napsat víc i konkretní názvy alb. Pro "začátečníky " :D bych doporučil možná Mezzoforte nebo Spyro Gyra. Jsem rád ,že je tu aspon´malá základna ! Já s tím ještě pořád otravuju Viktora. :D Tak at´žije jazz fusion zatím .Lindemann
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od zappa »

Lindemann píše:Zdravím Chlapáci !Jazz fusion.....hmm To joo.Myslím ,že prokousat a dorůst je trefné .Naprosto souhlasím ! Mě to trvalo od r. 94.Skusím Zappu malinko doplnit o lidi kolem Milese Davise , Johna Mc Laughlina taky Chick Corea na své elektrické období našel vhodného Dave Weckla.Zmíněný Joe Zawinul a Jaco Pastorius ! Z basistů dále pak Stanley Clark , Bromberg , Bailey , Mrcus Miller, Stu Hamm. a sooláci : Gambale , Henderson , Mike Stern. Ze stálejších formací mě napadá Vital Information a Yellowjackets . Toto je samozřejmě jen hrubý nástin je toho mnohem mnohem víc / naštěstí :thumbup: / , kdyby měl někdo zájem ,mohu napsat víc i konkretní názvy alb. Pro "začátečníky " :D bych doporučil možná Mezzoforte nebo Spyro Gyra. Jsem rád ,že je tu aspon´malá základna ! Já s tím ještě pořád otravuju Viktora. :D Tak at´žije jazz fusion zatím .Lindemann
Jseš znalý,můžeš doporučit nějaká stěžejní alba JF?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od pajuna »

Jazz fusion (také „jazz-rock fusion“ nebo „fusion“) je hudební styl, který spojuje prvky jazzu s ostatními styly, zvláště s popem, rockem, folkem, reggae, funkem, metalem, country, R&B, hip hopem, elektronickou hudbou a world music.

[editovat] HistorieZačal se hrát na konci 60. let 20. století. Zřejmě se vyvinul z hard bopu. Bývá spojován s pozdějšími alby Milese Davise. Dále pak s Mahavishnu Orchestra, Return to Forever, Weather Report, Pat Metheny Group, Jean Luc Ponty, Riff Raff atd.

Vyznačuje se poměrně agresivním zvukem (oproti swingu apod.), rockovou rytmikou. S počátky této hudby bylo spojeno spousta hudebních experimentů (za všechny pár příkladů: Joe Zawinul a jeho syntetizátor, John McLaughlin - fascinace východní filosofií a stavění schémat písní podle tradičních mystických pravidel, Jaco Pastorius byl velký popularizátor bezpražcové baskytary a efektů na ni). Jako zásadní jazz-rocková alba jsou často uváděna tato: Birds of Fire od Mahavishnu Orchestra, Bitches Brew od Milese Davise, Weather Report od stejnojmenné skupiny Weather Report a Return to Forever od Return to Forever.

Mezi české hudebníky, kteří se objevili v jazz-rockových skupinách světového formátu patří Jan Hammer (Mahavishnu Orchestra) a Miroslav Vitouš (Weather Report).

[editovat] Jazz fusion v čecháchZ českých kapel působících v tomto žánru zaujal v minulosti především legendární soubor Jazz Q Martina Kratochvíla.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ja ... _musicians

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ja ... recordings
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od Lindemann »

Zdarec. Myslím ,že to co napsal Pajuna je jasná definice ,to si ale každý může přečíst na wikipedii. Tak to ale napíšou kritici oborů znalí ! :evil: Z vlastní zkušenosti mohu říci , že je to celé na hovmno :D ! Protože ten kdo začne postupně prostupovat do tohoto žánru většinou přichází z jiných proudů a potřebuje seznámit opatrně... s tím přechodem. :D Nemá cenu začínat od těch stěžejních věcí které jsou napsány u těch top jazz-fusion ...kapel . Zažil jsem to na srpnovém HI-FI tour ...pustili ... Mc Laughhlina ....a zůstal jsem tam sám :D já jsem na to přešel z ART-rocku, všechny kapely spojuje vyšší instr. zručnost a ambicioznější přístup ke skladbě. Hard rock, Art rock ...Jazz rock.podobné styly ,postavené na rozdílných základech , avšak stejně působí na posluchače , ač
je jazz-rock postaven na nepatrně jiných principech - výsledný dojem , vrcholné extáze z muzikantsky , kompozičně náročné hudby postavené na výrazných osobnostech a jejich specifickém projevu ! Jazz - fusion ,prostě nejsou " garážovi " muzikanti. :D :D Zejtra napíšu seznamovací postup dle Lindemanna. .../ Kapely , muzikanti a názvy některých desek. hojec. :thumbup:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od zappa »

Jé to se mi líbí,přesně tak to je u mne. \m/ V podstatě mne jazz fusion bere až v posledních 2 letetch,když hledám vymakanější a vymakanější muziku.Např. Jazz Q,ty jsem vždy bral s jakýmsi lehkým pohrdáním,já jsem přeci rocker a toto bude pěkná nuda. :-ss No a dnes musím říct,že jsem jazz fusion úplně propadl a Jazz Q jsou ve svém oboru hodně dobří,na Progarchives jsou jejich desky v top 100 jazz fusion http://www.progarchives.com/subgenre.as ... 30&top=100!!!!A protože jsem teprve v začátcích objevování tohoto stylu,byl bych vděčný za nějaká ta doporučení a už se na ně moc těším.Sám za sebe doporučím určitě Zappu-Hot Rats Waka/Jawaka,Soft Machine III,Maneige-NI VENT... NI NOUVELLE (toto album se bude líbit i širší hifistické obci) a Weather Reports-Heavy weather a Mahavishnu Orchestra-Birds of fire.
Obrázek
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od Lindemann »

Zdarec ! Tak si myslím ,že si tu budeme pisat sami dva Zappo . :D Ty věci jsou jasný co jsi napsal ,klasicky případ je Soft Machine kde se chlapci nemohli domluvit , jestli budou hrát Rock a nebo už Jazz-rock. :crazy: Takový nenasilný přechod by mohli být kapela GONG - Gezeuse nebo Expresso II. Možná i Alan Holdsworth sám.Dobrý začátek jsou Mezzoforte a Spyro gyra . Mezzoforte má dvě cedla Viktor , Ti je napíše. S:G.- Dreams beyond control , Love other obsessions .Dále pak Chick corea a jeho Elektric band , Light years ,Inside out , Paint the world. / ta poslední nejde sehnat ,tak kdyby jsi měl nějaké páky ,dej prosím vědět :D ./Potom taky , Dave Weckl - Master plan. Lee Ritenour - A live in L.A. Larry Carlton a Lee Ritenour- Larry and Lee. Možná Bill Bruford- se svým Earthworks - Random acts of happiness. Tak to skus probrat ,pak napíšu další. zatím
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od Lindemann »

Ještě malinko.. :D : Bruford - One of a kind. Niacin-97. a Time crunch. Santana - první čtyři věci ! Když Tě bere Heavy weather a Birds of fire , tak skus Herbie Hancock - Head hunters. Pak bychom mohli skusit ještě Scotta Hendersona - Well to the bone Scotta Hendersona a jeho VitalTechtones - VTT2. Frank Gambale - Show me what you can do. ..... a myslím ,že ted´ už máš co hledat. :D Lin.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od Mark Levinson »

Pěkná recenze mé oblíbené Kylie E. Thiele na desku Herbie Hancock - Head Hunters
zde: http://www.hifi-voice.com/hudba-a-nahra ... nters.html
Mark Levinson
Uživatelský avatar
yarda
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2011 08:41
Bydliště: Kadaň

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od yarda »

Lindemann a ostatní skvělé informace a váš perfektní přehled :thumbup: :clap: .

Pro mě velká inspirace, díky. Určitě si něco najdu, moc mě to zajímá.

Jarda
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od tujatuja »

Na kapelu Jazz Q se zpěvačkou Joan Duggan jsem chodíval v sedmdesátých letech a mohu ujistit, že to byl pěkně tvrdý nářez - repertoár a projev mnohem blíže k k blues a rocku. To, co vyšlo na deskách, je jenom slabý odvar. Samozřejmě je dobré poznat třeba zpětně to, co vznikalo na přelomu šedesát a v sedmdesátých letech, ale v současnosti se jazz vyvíjí velice zajímavými směry a stává se posluchačsky přístupnějším třeba oproti bopu z padesátých let. Osobně se mi hrozně zamlouvá to, co dělala kapela Esbjörn Svensson Trio a nyní dělá Magnus Öström a Dan Berglund (Tonbruket). Za pozornost stojí vůbec značná část produkce vydavatelství ACT. Myslím si, že jak přistupují k jazzu třeba skandinávští hudebníci, je správná cesta pro rozvoj tohoto žánru. Musím se přiznat, že ten funky jazz-rock ze sedmdesátých let mě dost brzy začal nudit. Dnes už Herbie Hancocka (Headhunters apod.) poslouchat nedokážu - to si mnohem raději poslechnu jeho předchozí desky.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od zappa »

Ani já funky jazz nemusím.Mám raději fusion více do rocku ala Maneige,Mahavishnu a Colloseum.Novou tvorbu neznám,musím to dohnat,doporučte please nějaké zásadnější alba.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od Mark Levinson »

Tujatuja :thumbup:,
Esbjörn Svensson Trio miluju, jinak tady máme i samostatné vlákno viewtopic.php?f=45&t=82, myslel jsem, že nikdo nezná (kromě Peera a Lindemanna ;) ).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 94
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od TOM »

zappa píše:Ani já funky jazz nemusím.Mám raději fusion více do rocku ala Maneige,Mahavishnu a Colloseum.Novou tvorbu neznám,musím to dohnat,doporučte please nějaké zásadnější alba.
z novějších a tvrdších třeba Planet X ,založil Derek Sherinian (ex Dream Theater)
Obrázek
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 94
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od TOM »

....a pro starší kořeny..
Pamatujete si ještě někdo na tyto desky od pantonu z poloviny 70.let ? Jazzrocková dílna 1 a 2.nebylo to vůbec špatný.
Obrázek
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od zappa »

Tom.Pamatuji si je,ale tenkrát jsem byl ponořený do hardrocku a bigbítu.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
DD

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od DD »

TOM píše:...
z novějších a tvrdších třeba Planet X ,založil Derek Sherinian (ex Dream Theater)
Dereka Sheriniana som zazil s Black Country Communion (G.Hughes/Bonamassa/Bonham+D.S.) v lete vo viedenskej opere - nie je to uz sice jazz fusion ale i tak neskutocnee
ale aby som tu neofftopicoval z JF odporucam Gongzilla (obzvlast Suffer a Thrive), Chada Wackermana, Matalex a solovky Simona Phillipsa (TOTO) alba Symbiosis a Another Lifetime
:cool:
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od tujatuja »

zappa píše:Ani já funky jazz nemusím.Mám raději fusion více do rocku ala Maneige,Mahavishnu a Colloseum.Novou tvorbu neznám,musím to dohnat,doporučte please nějaké zásadnější alba.
Doporučovat zásadnější alba si netroufám, protože nemám dostatečný přehled. Mohu namátkou doporučit ze své sbírky to, o čem se domnívám, že by se mohlo líbit posluchači rocku. Budu se přitom snažit o co největší pestrost:
Bobby Previte - The Coalition of the Willing;
Avishai Cohen - Continuo;
Erik Truffaz - The Walk of the Giant Turtle;
Sidsel Endresen/Bugge Wesseltoft - Out Here, In There;
Lars Danielson - Tarantella;
Nils Petter Molvaer - Baboon Moon;
Jan Garbarek – Rites;
Mathias Eick – Skala;
St. Germain – Tourist;
Minus 8 – Elysian Fields;
The Cinematic Orchestra – Every Day;
Nostalgia 77 – The Sleepwalking Society;
Tingvall Trio – Vägen;
Tonbruket – Dig It To The End;
Magnus Öström – Thread Of Life;
A samozřejmě cokoli od Esbjörn Svensson Trio – momentálně poslouchám skvělé E.S.T. Live in Hamburg.
A na dokreslení toho, co vše se nyní dá zahrnout pod nálepku JAZZ, musím ještě doporučit mimořádně pohodovou desku Bill Frisell – Good Dog, Happy Man.

Doufám Zappo, že se alespoň s něčím z tohoto seznamu trefím do tvého vkusu.
KRAT

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od KRAT »

Tujatuja :thumbup:
Gratuluji, rozhodně skvělý výběr !
Všechny desky dobře znám a můžu jen doporučit !

přidám třeba

Nik Bartsch's Ronin - Lyria
Wolfgang Haffner_Round Silence
Wolfgang Haffner_Shapes
ULF WAKENIUS - Love is real (věci od E.S.T v nových kytarových aranžmá)
Terje Rypdal
.. jsou toho mraky, zatím mě víc z hlavy nenapadá, když tak něco ještě postnu.

A nebo rovnou přitvrdit a skočit na další Level \m/
Panzerballett - Hart Genossen Von Abba Bis Zappa
Panzerballett - Starke Stucke :lol: To už je asi jen na podepsaný Reverz =))
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od Lindemann »

Zdar . Zappa.... je rocker ,vy nadšenci..! :roll: Co mu to tam cpete za těžký klády. A ještě klasická tria ,kontrabas, piáno, bicí. Fusion. :D :D :D Lin
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od zappa »

Krat.Panzerballett - Hart Genossen Von Abba Bis Zappa je výborný,ale to není jazz fusion ale metal-jazz fusion :lol:
Lindemann.Nějak to tu sklouzlo do moderního jazzu,ale nevadí.Já se s tím nějak poperu,jde jen o to, aby ostatní nebyli zmateni co je JAZZ FUSSION. ;)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od Lindemann »

Zdravím Zappo ! ...No právě :lol: ! Jsem myslel ,že Ti to udělali schválně , aby jsi měl co největší hokej v hlavě. :lol: Ale když už píšu, tak skus ty dvě věci co tam píše ..DO. Simon Phlllips. To je Fusion jak břitva ! Napiš pak co Ti nejvíc sedí .Zatím
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od Peer »

Zappo, zkus toto...
Co se týče jazz rocku, tak nebudeš zklamaný, si myslím. ;)
Obrázek
KRAT

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od KRAT »

Simon Phillips. Znám z puberty. Nooo taky super. :thumbup: Dneska jsem si poslechl Simon Phillips - Symbiosis
Takový věci jsem hodně poslouchal, když jsem chodil do tanečních .... vybavuje se mi z té doby i Cozy Powell. To je tak dvacetpět let zpět.

Schválně nee. :???: Ale přiznávám v kontextu Symbiosis jsem ustřelil už asi hodně do moderny a více k jazzu.
To se omlouvám za zmatky. Hold "tento fusion" v mé phonotéce již odvál čas.
ALE i dnes symbiosis potěšil :clap:
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od Lindemann »

Zdravím ! Asi naposled . Já si furt myslel , že se to jmenuje jazz -fusion. :shock: :shock: :shock: Lin
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od Lindemann »

Krate. ! Jestli Ti Hráli na tanečních Simona Phillipse ,tak to musel být zážitek. :D To ale nezmění nic na tom ,že právě obě ty desky co tam jmenuje ..DD.. jsou fusion jak Brno , néé už jak Peerovo trio. ! :shock: Lin
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od Peer »

to Lin:
Copak jazz rock nespadá do fusion?
Nicméně, škatulkovat hudbu je často velmi ošemetné...
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od anawak »

Ja k tejto teme len okrajovo lebo sa nechcem starat medzi znalcov, ale pre mna JEDINE, NAOZAJSTNE, KRANSE a REFRENCNE JAZZ BLUES FUSSION je toto:

Obrázek
DD

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od DD »

momentalne mam v praci zo streamu radio Fusion 101, kto hladate inspiraciu na nakup CD/LP pozrite sa na to
hraju tam zrovna napr. Brand X... EST ani mne nepripada ako fusion (mam celu diskografiu)
no a do tanecnej kde hraju Simona Phillipsa by som sa rad prihlasil aj dnes ak by to este slo :thumbup:

DD
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od tujatuja »

Lindemann píše:Zdar . Zappa.... je rocker ,vy nadšenci..! :roll: Co mu to tam cpete za těžký klády. A ještě klasická tria ,kontrabas, piáno, bicí. Fusion. :D :D :D Lin
Opravdu? JAZZ FUSION je velice široký pojem a zdaleka neznamená pouze archaický jazz-rock. Třeba Oregon je taky JAZZ FUSION. Pod tímto pojmem lze označit prakticky cokoliv, co nějak vybočuje z běžného kánonu ortodoxního jazzu, ať už směřuje k rocku, vážné hudbě, elektronice. Zrovna tria jako E.S.T. nebo Tingvall Trio mají drive, jaký by jim mohla závidět leckterá rocková skupina. Nechápu, proč by se Zappa nemohl pokusit zaposlouchat se do něčeho nového. Já osobně jsem začínal s rockem a doteď ho rád poslouchám (momentálně například Grinderman a Ween), ale poslouchám taky jazz a vážnou hudbu, někdy dokonce i country ;) . Chce to jen otevřít mysl i uši :smile:
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od tujatuja »

Ještě pro upřesnění: ten můj seznam doporučených alb nevycházel z toho, co si představuju pod pojmem JAZZ FUSION. Jen to pouze seznam desek, o kterých se domnívám, že by se mohly líbit i posluchačům rocku. Tím chci taky potvrdit, že ani já bych nezařadil třeba E.S.T. do krabičky JAZZ FUSION (když už musím krabičkovat).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od zappa »

Já zkouším nové věci,např Bondage Fruit VI,to by se mohlo líbit i těm co poslouchají hodně ty novější jazzovévěci,a je opravdu suprově nahraná.Jo a jsou to japonci a ten styl se jmenuje Zeuhl.
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od Lindemann »

Zdravím ,pánové ! My si nerozumíme. Zappa má zájem seznámit se s Jazzem a sám si založil vlákno , JAZZ - FUSION. Chtěl jsem mu to usnadnit nebot´jsem si prošel přesně tím samým a vybrat nejfusionovatější věci aby tam bylo co nejvíc rockových stop ! Protože jestli ho to chytne , sám po čase přijde na : E.S.T , Erika Truffaze , Lars Danielsona , Nicka bratch´se , trio Beyond ...atd. Já neměl zájem nic škatulkovat !!! Podle mě dobře zareagoval p. s iniciály D.D. P.S. touto cestou děkuji p. D. D. :D za Chada Wackermana. Hned jsem si sehnal věc z r. 2000 - Scream. Jazz - fusionu zdar.! ..... pak se ozvi zappo jak jsi dopadl. :thumbup: :D :thumbup: Lin
DD

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od DD »

Lindemann píše:... P.S. touto cestou děkuji p. D. D. :D za Chada Wackermana. Hned jsem si sehnal věc z r. 2000 - Scream. ...
Lindemann - urcite si zozen od Wackermana Forty Reasons a View
ak som trafil Tvoj vkus zaujimave budu Bill Connors - Step It a I.O.U. live (podla mna doteraz najlepsi Holdsworth)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od zappa »

To je Wackerman od Zappy,to může být dobré.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od Lindemann »

D.D. Díky za tip. Dave Weckla dobře znám i Toma Kennedyho co hrajou Billu Connorsovi , skusím ... Co se týká Alana Holdswortha tak jsem si sehnal asi před dvěma roky : Hard hat Area , Metal fatigue.Bylo to moc tvrdé =)) :cool: škoda . Kdyby mi tak někdo před 20 lety napsal do vlákna Alana určitě bych ho měl doma :D ! Od Weckla skus dvě tutovky : Transition a Multiplicity. já se vrhnu na toho Wackermana. zdarec Lin.
davidsound

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od davidsound »

Tribal Tech - Illicit 1992

Scott Henderson - guitar
Gary Willis - bass
Kirk Covington - drums
Scott Kinsey - keyboards

Obrázek

Tohle by se Ti mohlo Michale urcite libit. Ale i ostatnim samozrejme
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 94
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od TOM »

a také by se nemělo zapomenout zde uvést bubeníka Billa Bruforda (ex Yes),
Obrázek
jak jeho samostatné věci,tak jeho kapely BILL BRUFORD'S EARTHWORKS,nebo BRUFORD LEVIN UPPER EXTREMITIES(tuto zvlášť doporučuji,
vydali sice pouze jednu desku,ale stojí zato)
Obrázek
DD

Re: Jazz Fusion.

Příspěvek od DD »

TOM Bruforda s Levinom mas aj na cd Cloud about mercury (D. Torn) Obrázek moj nazor je, ze Brufordove starsie solovky boli viac fusion ako Earthworks a projekty okolo toho... to uz je viac jazzové
ale neda sa vsetko krabickovat to je jasne
Odpovědět