Diretta target

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Diretta target

Příspěvek od zappa »

Trochu jsem se snažil představit Diretta protokol ve vlákně Mana. Myslím si, že je si to vyžaduje své vlastní vlákno.
https://audiophilestyle.com/forums/topi ... /#comments
Diretta protocol je nejnovější přenos signálu. Je to poměrně nová technologie, které se jako první ujmula malá firma Pachanko specializující se na streamování ve vysoké kvalitě. O Diretta je velmi málo dostupných informací, a tak v tom také trochu tápu. Ale říkám, nejlépe vyzkoušet, tak jak to již dělají někteří uživatelé Pachanko. K vlastnímu streamování je potřeba koupit tzv Diretta target, který tento process přenosu signálu umožnuje tou nejjednodušší cestou. Diretta Target je např. Soulnote Z3, který je zároven neuvěřitelně drahý, a tak zatím nejlevnější Diretta Target je Oliospec, ke kterému je potřeba ještě dokoupit LPS. Pachanko je jediný firma, která má možnost akceptovat Diretta protocol skrze Direta target bez nějakých dalších znalostí!!!
Jsou daleko složitější postupy s PC atd, ale pro normálního uživatele jako jsem já nebo ty, je toto jediné řešení. Bohužel, je to opět finančně náročné, řekl bych, že toto řešení je vhodné spíše pro ty velmi náročné, kteří chtějí streamovat v té nejlepší možné kvalitě bez kompromisů.
Tady je nejpodrobnější vysvětlení, které jsem našel. https://audio-creative.nl/projecten/dir ... olumbus-2/
Musíš použít překladač z japonštiny. Diretta je zatím pouze čistě asijskou záležitostí, až Pachanko ho přináší západnímu světu v té nejjednodušší formě. Uživatelé si Direttu velice pochvalují, tady jsou uživatelské postřehy s Pachanko a Diretta. https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... ost-949652
Osobně teprve Direttu budu zkoušet, Pachanko MINI SE streamer y měl dorazit snad příští týden. V létě pak objednám Oliospec Diretu Target. Poté budu reportovat zda opravdu je diretta přínos. :thumbup:
image.jpeg.57c2474e13c3ab851fe60805268d93ff.jpeg
image.thumb.jpeg.4b2f3d5a6ed65f233df25e6d8ccf85a8.jpeg
Z-3_silver_rear.jpg
Z-3_silver_front.jpg
Diretta-Oliospec-Canarino-DUB-2.jpg
Diretta-Oliospec-Canarino-DUB-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Diretta target

Příspěvek od zappa »

A tady ještě jeden důležitý odkaz kde vidíte jak vypadá signál s direttou oproti klasickému signálu https://spec-corp.jp/audio/RMP-UB1/index.html
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Diretta target

Příspěvek od zappa »

image_03.jpg
NAS2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Diretta target

Příspěvek od zappa »

A Pachanko ve vláknu na Whatsestforum vysvětluje dále:
Řešení společnosti Diretta zahrnuje úzkou koordinaci mezi hostitelem a cílem pomocí prediktivního přenosu dat v konzistentních intervalech ke stabilizaci spotřeby energie a zvýšení výkonu audio přehrávače. Tento proces je podobný synchronizaci USB, ale rychlost řídí hostitel, čímž se eliminuje potřeba složitých systémů řízení vyrovnávací paměti a toku. To umožňuje izolovaná připojení, jako je optická vlákna, a zjednodušuje procesy ve srovnání s protokoly jako UPnP a AES67.
Diretta se primárně zaměřuje na optimalizaci kvality zvuku při minimalizaci dopadu na analogové komponenty. Toho je dosaženo prostřednictvím průměrování zpracování a stabilizace spotřeby energie – čehož se stávající protokoly snaží dosáhnout – a nyní prostřednictvím Diretty existuje řešení této výzvy.
Představte si audio přehrávač jako cíl (např. Soulnote Z-3, SPEC RM-UB1, Oliospec Canarino) – zařízení určené k poskytování nedotčené kvality zvuku – a server jako hostitel (např. Pachanko Labs with Roon, Audirvana) – zodpovědný za správa úložiště a doručování dat – Tyto dvě entity jsou koncipovány s odlišnými filozofiemi, přičemž obě jsou navrženy s odlišnými principy.
V případě Target je étosem designu elegantní jednoduchost. Zbytečná složitost je odstraněna a volí se zjednodušený přístup podobný specializovanému hardwarovému zpracování, který připomíná efektivitu zjištěnou u polí FPGA (Field-Programmable Gate Arrays). Toto záměrné zjednodušení umožňuje bezproblémovou harmonizaci mezi přehrávačem a jeho podpůrnou infrastrukturou.
Pečlivou kalibrací hostitele a cíle tak, aby fungovaly v tandemu, se Diretta snaží dosáhnout harmonické rovnováhy mezi vysoce výkonnou reprodukcí zvuku a minimalizací digitálních rušení.
Digitální zvuk, jaký jste ještě nikdy neslyšeli

https://www.pachankolabs.com
Zajímavé, nemyslíte? https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... ost-949449
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Diretta target

Příspěvek od zappa »

Tady mi odpověděl výrobce reprosoustav
Sonner
Člen
22. února 2024
Přidat záložku
#295
Zappadaddy řekl:
Neviděl jsem žádné srovnání s hráči jako Taiko, Pink Faun atd. Měl někdo možnost slyšet tyto značky?

Top 11 nejlépe znějících místností v High End Mnichově 23 využívající Pachankovo ​​základní model (Mini SE) mluví za vše. Jako výrobce reproduktorů máme svobodnou vůli používat jakékoli značky, abychom ukázali to nejlepší z našich produktů. Jsme velmi spokojeni s výkonem a spolehlivostí serveru Pachanko a na High End Mnichově 2024 bude používat vyšší model Pachanko. Akce mluví hlasitěji než slova.


Pachanko Mini SE objednán a přiřazen do porfolia Mecca - Highend
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Diretta target

Příspěvek od elfton »

Porovnání Pachanko s Diretta a bez:

https://youtu.be/iPuSYQXwKOo?si=vQe0gn5ahN2QzPg7
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Diretta target

Příspěvek od zappa »

elfton píše: 11 dub 2024 22:36 Porovnání Pachanko s Diretta a bez:

https://youtu.be/iPuSYQXwKOo?si=vQe0gn5ahN2QzPg7
Zcela jednoznačné, vypadá to opravdu jako směr, kterým jít ve streamování :clap:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Diretta target

Příspěvek od F2014 »

Marně hledám srovnání "Pachanko s Diretta a bez".
Na uvedeném linku je přece srovnání dvou různých výrobků. Není to jiný než zamýšlený link?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Diretta target

Příspěvek od elfton »

Omlouvám se, je to srovnání nejnižšího modelu Pachanko Labs: Constellation Mini (1740€)+ SPEC RMP-UB1 vs Auralic Aries G1(starší model). Jak by dopadlo srovnání s G2.2 s Pachanko Mini SE s lepším PSU Stellar+ Diretta Oliospec či SPEC by bylo velmi zajímavé a cenově odhadem ne moc daleko od sebe.
Další servery, co by si srovnání s těmito top ve své ceně zasloužily by byly Melco N5, Silent Angel Music Server Rhein Z1 Plus, Exasound Delta Music Server Mark II. Diretta u Pachanka ale věřím bude přínos a časem na to přejdou i ostatní. Bez srovnání je to ale jen teorie
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Diretta target

Příspěvek od F2014 »

To chápu. Ale to nijak neřeší úvahy nad Diretta samotným.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Diretta target

Příspěvek od zappa »

F2014 píše: 12 dub 2024 13:55 To chápu. Ale to nijak neřeší úvahy nad Diretta samotným.
Elftone chtěl jen naznačit, že diretta target má opravdu smysl, a s tím lze souhlasit, ohlasy ve světě na to už jsou velmi pozitivní, je to nové věc, tak se mnohdy opomíná, ale věřím, že z toho co jsem četl, že to je taková malá/velká revoluce v kvalitě streamování, takže za mne palec nahoru
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Diretta target

Příspěvek od F2014 »

Jeslti má Diretta smysl anebo ne nedokážu posoudit. Ale vím naprosoto jistě, že její smysl nelze potvrdit porovnáním dvou zcela odlišných přístrojů ... a ještě "logicky" odvodit, že se vývoj bude ubírat právě tímto směrem.

To je stejný nesmysl, jako kdybych slyšel zesilovač v černé barvě od výrobce A a zesilovač ve stříbrné barvě od výrobce B. A protože se mi černý líbil více, tak bych z toho usoudil, že všechny černé jsou lepší a jistě se všichni výrobni dají na černou :roll:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Diretta target

Příspěvek od elfton »

Já u předpovědi nadějné budoucnosti Diretty vycházel z tohoto článku a měření, ne z videa:

https://audio-creative.nl/projecten/dir ... -columbus/

F2014: Ale nehledě na věcný článek, jak pisu vyse, bez porovnani je to jen teorie a také jsem se vyse omluvil za nespravny popisek videa, tak me prijde nefer se v tom dal bez vecnych argumentu patlat
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Diretta target

Příspěvek od F2014 »

Hele, já se přece vůbec nepatlám v nějakém popisku videa. A už vůbec nerozporuji smysluplnost anebo potenciální přínos nového protokolu. Naopak, budu rád, když se ukáže, že je to posun správným směrem - já primárně streamuji.
IMHO velmi věcně jsem napsal, že z toho videa žádné závěry o Direttě učinit nelze.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Yiakubou
Příspěvky: 109
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Diretta target

Příspěvek od Yiakubou »

Diretta nejaka zazracna novinka neni, uz jsem to studoval nekdy pred 2-3 lety a uz v te dobe to bylo zhruba ve stavu, kde to je ted. To znamena nijak zasadne se to nerozsiruje, coz vypovida o vsem. Jestli ma Diretta nejaky prinos podle meho zalezi hlavne na zpusobu samotneho streamingu a pouzitem prehravaci. Dovedu si predstavit, ze to muze mit pozitivni vliv pri pouziti Roonu, kde vlastne z Roon core do endpointu probiha neustale prenos dat i behem prehravani tracku - Roon proste 'kontinualne' streamuje (byt ne uplne), ale je to videt na provozu na switchi treba. Nedovedu si ale predstavit jakykoliv prinos u prehravacu, ktere na strane endpointu bufferuji cely track, a az pote dojde k vlastnimu prehrani, tzn. samotnemu renderu do PCM/DSD streamu, ktery pak jde do DACu. To je pripad spousty jinych prehravacu krome Roonu (napr HQPlayer pres NAA, Euphony Stylus, atd.). Vsechny testy Diretty co jsem videl jsou s Roonem, proto by me zajimal nejaky validni test, ktery by prokazal prinos Diretty u streamu, kde se prave bufferuje cely track / vice tracku a neni tam ten kontinualni sitovy provoz behem prehravani. Nedava mi smysl, aby to v takovych pripadech nejaky prinos melo. A tohle je podle me zasadni nevyhoda architektury Roonu z pohledu zvukove kvality, a pak se to musi dohanet, treba Direttou...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Diretta target

Příspěvek od zappa »

Yiakubou píše: 12 dub 2024 22:46 Diretta nejaka zazracna novinka neni, uz jsem to studoval nekdy pred 2-3 lety a uz v te dobe to bylo zhruba ve stavu, kde to je ted. To znamena nijak zasadne se to nerozsiruje, coz vypovida o vsem. Jestli ma Diretta nejaky prinos podle meho zalezi hlavne na zpusobu samotneho streamingu a pouzitem prehravaci. Dovedu si predstavit, ze to muze mit pozitivni vliv pri pouziti Roonu, kde vlastne z Roon core do endpointu probiha neustale prenos dat i behem prehravani tracku - Roon proste 'kontinualne' streamuje (byt ne uplne), ale je to videt na provozu na switchi treba. Nedovedu si ale predstavit jakykoliv prinos u prehravacu, ktere na strane endpointu bufferuji cely track, a az pote dojde k vlastnimu prehrani, tzn. samotnemu renderu do PCM/DSD streamu, ktery pak jde do DACu. To je pripad spousty jinych prehravacu krome Roonu (napr HQPlayer pres NAA, Euphony Stylus, atd.). Vsechny testy Diretty co jsem videl jsou s Roonem, proto by me zajimal nejaky validni test, ktery by prokazal prinos Diretty u streamu, kde se prave bufferuje cely track / vice tracku a neni tam ten kontinualni sitovy provoz behem prehravani. Nedava mi smysl, aby to v takovych pripadech nejaky prinos melo. A tohle je podle me zasadni nevyhoda architektury Roonu z pohledu zvukove kvality, a pak se to musi dohanet, treba Direttou...
Zase jiný pohled. No už brzo se dozvíme z reálného testu jak dopadne streamer s direttou vs streamer s Euphony Stylus.....bohužel Stylus mám jen v Pink Faunu. Ideální by bylo testovat stejný streamer s direttou a bez diretty s Euphony Stylus, jelikož máme 2 kusy Mini SE tak by to šlo, musela by se udělat subscribce Free trial a mezi sebou prozkoušet. Jěště musíme pořídit diretta target Oliospec, na objednávce se pracuje. Zeptám se Chana z Pachanka jestli to mají vyzkoušené. Z několika zdrojů, ale Pachanko s direttou porazil dražší streamery bez diretty tak uvidíme.
Taky bychom se mohli ptát jak velký rozdíl je mezi streamerem bez buffrování a s buffrováním, a jak velký je skok. Pro uživatele, kteří milují Roon s celoživotní subscripcí jako já, se vyplatí investovat do diretty pokud se ukáže, že zvuk je aspon na stejné úrovni jako stremaer ze Stylusem za který se musí měsíčně platit, také se může ukázat, že s direttou to bude jěště lepší. To by už se mohlo nazývat revolucí ve streamování, ne? Uvidíme
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět