Uživatelská recenze Lampizator Horizon, která mne dostala

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Uživatelská recenze Lampizator Horizon, která mne dostala

Příspěvek od zappa »

Právě jsem přečetl tento úžasné sdělení čerstvého majitele nového krále převodníků z dílny Lampizátoru - HORIZON.
Škoda, že musím použit strojový překlad, ale myslím, že i tak pochopíte co ho k takovému nadení vedlo, a jak se latka posouvá. To jsou ty inspirace, co vás chytí za srdce, a nepustí. Inspirace, když se stane skutečnou a zjistíte, že ta slova se nelišila od pravdy, to je pak mazec. A to se mi stalo jak s Pacificem tak čerstvě s nejnovějším Pink Faunem 2.16 ULTRA. Toto nejsou jen planná slova. Děkuji Keith
Originál příspěvek zde https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... rp3.38405/





5. března 2024
Nový
Přidat záložku
#1
FrontalDiningRoom-SMdimmed-778x1024 (1).jpg
Doufám, že to nikdo v práci nečte... Sotva jsem dokázal projít posledních několik dní v práci. Moje ospalá ospalost během dne byla důsledkem toho poslouchání velmi pozdě v noci a mé neschopnosti odejít od té další písně od chvíle, kdy dorazil Horizont. Abych se přiznal, dnes jsem se dokonce brzy ráno probudil, abych více poslouchal, a nakonec jsem přišel pozdě do práce. Těžko si vzpomenout, kdy jsem byl naposledy tak uchvácen kouskem nového audio zařízení...

Vraťte se do roku 2000, kdy jsem poprvé slyšel jméno Lampizator na fórech Audioasylum. Nějaký chlápek jménem Lukasz ručně stavěl DAC a získával si vášnivé příznivce, a v průběhu příští dekády jsem viděl, jak se Lampizator změnil z malého butiku a stal se uznávaným gigantem. Moje vlastní audio cesta se vydala směrem k California Audio Labs, Resolution Audio a Vinniemu Rossimu a rychle vpřed do roku 2022 mě cesta upgradu náhodně zavedla zpět k mému prvnímu nákupu Lampizatoru: Atlantic TRP 2 s upgradem Engine 11. Byla to láska na první poslech a během 15 měsíců jsem vyšplhal po žebříčku Lampi z TRP2 na Golden Atlantic TRP3, Pacific 2 a pak nyní Horizon.

Šílenství? Vinen. Ale šťastný šílenec a nucen se podělit o své srovnání Horizon s Pacific 2 a GA TRP3. Koneckonců, Pacific byl vlajkovou lodí DHT DAC před uvedením Horizon na trh a nedávno byl modernizován nejnovějším okruhem Engine 11P. Během mého přechodného období mi můj místní přítel Rob zapůjčil Totaldac Unity, který bude také zahrnut jako další srovnávací bod.

Proč "Horizont" ?
5. března 2024
Nový
Přidat záložku
#1
StockGlow-SMdimmed-1024x683.jpg
Doufám, že to nikdo v práci nečte... Sotva jsem dokázal projít posledních několik dní v práci. Moje ospalá ospalost během dne byla důsledkem toho poslouchání velmi pozdě v noci a mé neschopnosti odejít od té další písně od chvíle, kdy dorazil Horizont. Abych se přiznal, dnes jsem se dokonce brzy ráno probudil, abych více poslouchal, a nakonec jsem přišel pozdě do práce. Těžko si vzpomenout, kdy jsem byl naposledy tak uchvácen kouskem nového audio zařízení...

Vraťte se do roku 2000, kdy jsem poprvé slyšel jméno Lampizator na fórech Audioasylum. Nějaký chlápek jménem Lukasz ručně stavěl DAC a získával si vášnivé příznivce, a v průběhu příští dekády jsem viděl, jak se Lampizator změnil z malého butiku a stal se uznávaným gigantem. Moje vlastní audio cesta se vydala směrem k California Audio Labs, Resolution Audio a Vinniemu Rossimu a rychle vpřed do roku 2022 mě cesta upgradu náhodně zavedla zpět k mému prvnímu nákupu Lampizatoru: Atlantic TRP 2 s upgradem Engine 11. Byla to láska na první poslech a během 15 měsíců jsem vyšplhal po žebříčku Lampi z TRP2 na Golden Atlantic TRP3, Pacific 2 a pak nyní Horizon.

Šílenství? Vinen. Ale šťastný šílenec a nucen se podělit o své srovnání Horizon s Pacific 2 a GA TRP3. Koneckonců, Pacific byl vlajkovou lodí DHT DAC před uvedením Horizon na trh a nedávno byl modernizován nejnovějším okruhem Engine 11P. Během mého přechodného období mi můj místní přítel Rob zapůjčil Totaldac Unity, který bude také zahrnut jako další srovnávací bod.

Proč "Horizont" ?
Horizon-Back-SM-1024x642.jpg
Před mým hlubokým zájmem o Horizon mi tato nejnovější vlajková loď DAC připadala jen jako další model Lampizatoru – nový nejvyšší stupeň, údajně lepší a za nejvyšší cenu. Ale ve skutečnosti představuje dramatický a velmi unikátní design, který se odchyluje od historie Lampizatoru – jak vysvětluje Lukasz, byla to dokonalá smršť omezené dodávky nového DAC čipu, nové konfigurace elektronky využívající k regulaci výkonu čtveřici pentod, zatížení anody a vyrovnávací paměť katody ve vyváženém obvodu a fanatická výzva jeho inženýrského týmu opakovat návrh po návrhu, aby bylo dosaženo nejlepšího zvuku, a poté jeho tým tráví stovky hodin slepým posloucháním a vybíráním jednotlivých komponent/značek/produktů z víčka k pájení... to vše bylo možné jen díky roku izolace Covid. Jinými slovy, zatímco předchozí produkty jako Pacific byly pokusem o co nejlepší evoluci jejich DHT DAC, Horizon byl absolutní honbou za dokonalostí, kterou lze bez jakýchkoli překážek dosáhnout pouze jako práce z lásky – skutečný produkt v každém smyslu. toho, co mohou dělat. Jestliže Pacifik představuje sílu a dynamiku největšího oceánu, pak podstatou Horizontu je sen o možném a konečném cíli – „ hranici mentálního vnímání, zkušenosti nebo zájmu člověka “, jak je název definován Oxfordský slovník. A jestli tomu dobře rozumím, tak Horizonů bude vyrobeno jen omezené množství kvůli dostupnosti dílů.

Design Horizon je plně vyvážený. Zatímco předchozí DAC (Baltic, Atlantic, Big 7, GoldenGate, Pacific), které lze objednat v konfiguraci SE nebo Balanced a s volitelným ovládáním hlasitosti, Horizon se dodává pouze v jedné konfiguraci – všechny mají ovládání hlasitosti, SE a vyvážené. vstupy a výstupy. Barevné preference panelů karoserie a horního plechu jsou jedinou možností přizpůsobení (moje karoserie Sahara Silver s chromově stříbrnou horní částí). Vnější design se také liší od jejich předchozích DAC - na rozdíl od klasických produktů, které mají krabicový, průmyslový plechový vzhled s odhalenými upevňovacími prvky (např. šrouby s vnitřním šestihranem na Pacific), má Horizon moderní, ale umělecky tvarované tělo se zavěšeným " plovoucí" boční panely a zapuštěná akcentní horní část; za určitých tlumených světelných podmínek se zdá, že trubice téměř stoupají nad vodní hladinu. Nejsou vidět žádné šrouby kromě spodního panelu. Jádrem velmi těžkého a tuhého těla je pevný CNC rám, kde je obvod přímo namontován, aby se maximalizovala tuhost podpory a kontrola vibrací, a OLED displej používaný v jiných DAC je místo toho nahrazen displejem Nixie-tube nejen pro chladící faktor, ale také minimalizovat elektrický šum.



Moje první reakce po spatření Horizontu byla velká Wow! I když si pamatuji, že jsem poprvé viděl Pacific 2 a okamžitě jsem poznal jeho velikost a váhu, pro mé oči nevypadal nijak zvlášť krásným nebo sofistikovaným dojmem. Na druhou stranu Horizon vypadá jako šperk - obzvláště miluji plynulost jeho linií těla a zrcadlový vršek, který zesiluje záři trubice. Souhlas manželů byl vysoký (aka dokonce udělala kompliment). Má stejnou velikost jako Pacific, ale je o něco těžší (~70 liber) a je mnohem tužší; tento podvozek znamená byznys a působí jako kus žuly. Esteticky se bude dobře hodit jako středobod audio systému.




Testovací systém se skládá z Lampizator Horizon využívajícího jak zásoby (KR Audio 5U4G a KT88, Psvane 6SN7 modré koule) tak NOS elektronky (Valvo G2504, Telefunken C3G, SFR P17C všechny s TP adaptéry) ve srovnání s vyváženým Pacific 2 w/ VC ( s G2504, C3G, PT14 s adaptéry TP), Golden Atlantic TRP3 w/ VC (se Siemens F2a, Western Electric 422A) a Totaldac Unity. Roon a lokálně uložené soubory byly přehrávány z Lucas Domanksy Music Server (LDMS) Minimax. DAC přímo poháněly zesilovač Riviera AIC10 Bal a pár planárních sluchátek ZMF Caldera. Shunyata 6000S/V2 napájela směs kabelů QSA-Lanedri, Sablon a Shunyata. Digitální a analogová propojení zahrnovala Shunyata Omega a Alpha V2. Příchozí ethernetový signál byl zpracován filtrem Innuos Phoenixnet a Network Acoustics Muon. Horizon také používal pojistku Synergistic Research Purple a seděl na zápatí Critical Mass Systems Center Stage 2.

Zvuk


V době psaní tohoto článku existuje mnoho dobře zpracovaných recenzí Horizontu (klobouk dolů před článkem Grega Weavera jako příkladným). Pro svou úvahu omezím rozsah na to, co považuji za potenciální kandidáty pro ty, kteří zvažují upgrade na Horizon nebo místo něj - v tomto případě dva další sourozenci Lampizator a nejnovější nabídku Totaldacu střední úrovně.... pokud se okamžitě potýkáte se srovnáním DAC s tak rozdílnými náklady... to je moje svoboda jako autora. ;)Kromě toho, bylo to teprve před necelým rokem, kdy jsem si myslel, že Lampizator Atlantic TRP je blízko konce toho, co jsem potřeboval , protože odbavil téměř všechny zvukové boxy a trvale vytvářel krásný zvuk za to, co jsem považoval za drahý, ale přijatelný cenový bod. , a vzpomínám si, že jsem se ptal, proč bych kdy šplhal po žebříčku upgradů. Důležitá perspektiva, kterou je třeba zdůraznit – Atlantic TRP s optimalizovanými elektronkami NOS je pro mě velmi poutavý, klepající po špičkách, s krásnými harmonickými prezentovanými v zvukovém obrazu, který působil jako úplný. Bez lepšího způsobu, jak to popsat, byla to ZÁBAVA a měl jsem vzpomínky, jak jsem se zamiloval do konkrétních alb, protože byla tak dobře vykreslena.

Abych připravil scénu, Pacific 2 se svou drahou sadou elektronek NOS nahradil GA TRP3 jako můj referenční DAC. Při zhruba trojnásobku ceny TRP otočilo několik technických knoflíků o jedno kliknutí výše, což byl docela úspěch – bylo tam více mikrodetailů (aka „plankton“), více nuancí a ve skutečnosti o něco hlubší basy. Došlo k timbrální úpravě, která ji jasně stanovila jako vyšší měřítko, ale pro můj systém to také něco stálo: prezentovalo hudbu velmi věcným hlasem, který někteří mohou nazývat „neutrální“, ale pro mě postrádal určitý boogie faktor, který byl tak zjevný, kdykoli jsem se vrátil k TRP. Slyšel jsem víc s Pacifikem, ale s TRP jsem hrál na vzduchovou kytaru a zpíval spolu s úsměvem.

Během výroby Horizonu jsem měl Totaldac Unity po dobu 3 týdnů, abych odpověděl na otázku: Co kdybych za sebou nechal elektronky ? Upřímně řečeno, byl jsem poněkud unesen - Totaldac zněl krásně a zábavně, konkuroval některým technickým vlastnostem Pacifiku a navíc měl výhodu v tom, že byl v pořádku zapnutý 24 hodin denně, 7 dní v týdnu bez jakékoli viny z opotřebení trubek. Zobrazoval hudbu tak, že bych se ztratil v požitku a přestal se bát, že to možná nebylo poslední slovo v detailech, definici basů, tonalitě nebo rozšíření frekvence. Přinejmenším několikrát jsem cítil, že by (nebo jeho sourozenec Triunity) byla skvělá volba DAC, kdybych musel postavit nový systém a byl ochoten být bez trubek, zvláště když to stálo méně než můj vyvážený Pacific ( neříkám, kterou bych si nakonec vybral, protože všechny 3 mají své přednosti).
Přepnout podpis
Rega P8, Sutherland Little Loco mk2
LDMS Minimax
Lampizator Horizon
Riviera AIC10-Bal, Ampsandsound Nautilus
ZMF Caldera, Verite Open
QSA-Lanedri, Sablon Audio, Shunyata Research, Innuos/NetworkAcoustics, Timbernation & Butcherblock Acoustics
JakoMilovat reakce:Souldriver,Síťová akustika,Pokey77a 6 dalších
Jako OdpověďZpráva
keithc
Známý člen
5. března 2024
Nový
Přidat záložku
#2
(část 2)

Whole-Stack-SMdimmed-658x1024.jpg
Pak dorazil Horizont. Přiznávám - byl jsem připraven na zákony klesajících výnosů. Koneckonců, pro mě se rozdíl přechodu z GA TRP3 na Pacific 2 zdál nejistý ve srovnání s jeho cenovým rozdílem, takže jsem se bál, zda to bude splňovat nějaké nedefinované lepší...

Byl jsem ohromen. Naprosto zdrcený. Pokud se vám nechce číst dál, tak to pro vás jen shrnu: Horizon je výrazně lepší a nad rámec toho, co pro mě udělal Pacific 2 , a to od první písně v ještě nedopáleném stavu pomocí zásobních trubek. S trubicemi NOS je Horizon z tohoto světa. Vytírá podlahu s Pacific nebo Unity - což je šokující prohlášení, protože jsem si dříve myslel, že jsou vynikající, a nevěděl jsem, co by mohlo být lepší. Lampizator má na svých webových stránkách graf, který dává Pacific 2 skóre 85 až Horizon's 100; podle mého názoru je to pro mé uši asi o 30-40% lepší. Jak bych mohl doložit toto slovní tryskání? Pojďme to rozebrat.

Okamžitě jsem si všiml, jak daleko větší definice byla v celé tapisérii hudby. Až dosud byla myšlenka „detailu“ poněkud jednorozměrná; Zmínil jsem se například o tom, že Pacific 2 má „více planktonu“ než GA TRP3, což znamenalo, že při poslechu Norah Jones jsem v jejím hlase slyšel více mikrovibrátů, více mlaskavých rtů a ústního tvarování slov, větší zacvaknutí přední hrany v brnkání kontrabasu -- tyto změny byly obvykle v popředí nebo hlavní melodii, zatímco nástroje v pozadí byly více zastřené a měly menší charakter ("blobs of sound"). Nicméně, Horizon přináší definici další úrovně, ale ve dvou dimenzích; nejenže jsou znatelnější mikronuance šlápnutí pedálů klavíru, zvuk z masteringu nahrávek nebo jemné nádechy a přízvuk Norah při utváření jejích textů, ale doprovod na pozadí je mnohem přítomnější a stejně cinkavý a tělo nástroje a rychlost jako melodie bez ohledu na to, jak složitá je pasáž. Různé části Norahiny "Painter Song" byly jasně odděleny již dříve s Pacific 2, ale nyní opravdu cítím krásu ve hře každého interpreta, jako je nostalgický závěr akordeonu ve 2:33 nebo housle a klavír v Jewel's "Foolish Games." Píseň za písní jsem měl pověstnou, nikdy si neuvědomuji, že to tam bylo ! Zdá se, že celá kompozice je nyní odhalena, aby poskytla lepší pohled na záměry umělců, které jsem dříve nedocenil.

V souvislosti s obrovskými detaily/mikrodetaily obsluhovanými Horizontem se také zdá, že došlo k výraznému zlepšení zabarvení; to bylo okamžitě cítit v klavírních akordech - tóny vysokého klavíru mají přesně to správné množství těla, ostrý tón a úder, zatímco basové tóny mají jemné vibrace dlouhé klavírní struny a interakci s dřevem klavíru. Zní to mnohem správněji - toto je klišé, kterým normálně v recenzích opovrhuji, ale vhodně vystihuje to, co mi chybí slova k vysvětlení, ale stále přemýšlím, zda možná harmonické vyššího řádu nejsou neporušené při nastavení velmi nízkého šumu . Příkladem je hod na tympány v 7:03 blízko konce čtvrté věty Berliozovy Symphonie Fantastique (Cleveland / P.Boulez), údery paličky a odskoky bubnu jsou tak výrazné; dříve to bylo rychlé a jasné a mělo to dopad, ale stále to znělo jako nahrávka, ale teď to zní tak, jak to zní v reálném životě, když sedíte v přední části orchestru. Vokály, jako je "What A Wonderful World" od Evy Cassidy (Live at Blues Alley 1997), jsou neuvěřitelně živé s laryngeální strukturou, voskováním a ubývajícím minutovým vibrátem nebo pocitem napětí hraničícího s prasknutím, když drží notu. Poslední decil vokální složitosti je odemčen ve skladbě „Angel“ od Sarah McLachlan (Mirrorball 1999), skladbě, která se zde za posledních 20 let hrála nesčetněkrát, a vylepšení změnila mé uznání za její talent, který jsem před Horizonem plně nechápal. ; tato timbrální úplnost je oceňována od subbasů až po horní patro výšek. Faktor realismu je znatelně vyšší než jakýkoli jiný DAC, který jsem zažil; ve srovnání Pacific 2, GA TRP3 a Unity zní nekompletně.



Dalším postřehem je návykový smysl Horizontu pro atmosféru a „živost“ – můj termín pro pocit, jak každý nástroj interaguje s místem konání a nahrávacími mikrofony. Bubny, triangly, zvonky, klavíry, zesílené kytary, všechny mají znatelnější, ale vhodnější reverb, ring nebo echo, které se liší v závislosti na nahrávce (ale konzistentní u různých nástrojů v rámci jedné skladby), což pomáhá vytvořit iluzi, že je možné vidět. výkon, který je u jiných DAC méně patrný. Zvuková kulisa je poměrně široká a prostorové oddělení je znatelnější. V minulosti jsem občas kritizoval vokál Pacific 2, že není dostatečně dopředu nebo že mě nedokáže vtáhnout do hudby; s Horizon jste ponořeni , jako byste seděli na pódiu a umělci si individuálně upravují svou vzdálenost od vás v závislosti na tom, která část hudby je zvýrazněna. Makrodynamické výkyvy jsou obrovské, větší než moje předchozí DAC při přímém použití se zesilovačem Riviera, možná díky vylepšenému lampovému stupni a přizpůsobení impedance. Větší energie je také v perkusích a ataku not vedoucí k celkově vzrušujícímu charakteru, jindy však uvolněnému, záleží na skladbě.

Konkurenční DAC může v některých z těchto technických atributů vynikat, ale někdy za cenu toho, že zní klinicky, nudně nebo únavně. Horizon dosahuje nejvíce, troufám si říci, dokonalého spojení předností tak, že zvuková tapisérie je vyvážená a žádná charakteristika není na místě. Pokud jsem koukal na každou audiofilskou techniku, tak ano, je tam v piky a má špičkovou kvalitu..., ale jádrem je silné emocionální podání, které překrývá úžasné množství detailů, zvukové scény a tónu. Tato emocionální expresivita u menších DAC často chybí nebo chybí. Můj nejlepší popis zvukového podpisu Horizon je „jste hluboko v duši hudby“, synergie z magického součtu výše uvedených částí. Začátek "Winter" od Tori Amos (Little Earthquakes, remaster 2015) mě pronásleduje, a přesto mě vtahuje. Vytí během úvodní sekvence Guns N' Roses "Welcome To The Jungle" (Appetite For Destruction, Qobuz 192/24) následovala kaskáda kytar, jako kdybychom dostali obličej plný výfuku z přídavného spalování ze stíhačky. Cítil jsem Fillmore na živé nahrávce Sara Bareilles "City" se složitostí jejího hlasu, detailními nitkami jejího klavíru a kytary a shakerů skupiny uprostřed zpěvu a povzbuzování davu. Kreativní výlev Keitha Jarretta v „The Koln Concert Part I“ s klepáním špičkou na dřevěné pódium, jeho inhalacemi, zpíváním a křikem, tlustým viscerálním klavírem, se stává transformativním představením, o kterém jsem nikdy doma neslyšel.

Je to vrchol ?


Pan Weaver ve své recenzi EnjoytheMusic na Horizon uvedl, že tato vlajková loď Lampizator „ je prostě nejlepším příkladem samostatného motoru DAC, jaký jsem kdy zažil. “ Z celého srdce souhlasím! Jeho postavení na vrcholu hory Lampizator se prostě musí zažít a i přes jeho cenu jsem si více než párkrát myslel, že Horizon je mezi bohy DAC možná solidní kšeft.

Sakra, teď jdu pozdě do kostela. Manželka se mě ptá, proč pořád poslouchám hudbu, i když se na to snažíme připravit. Teď už víte proč... a je to úžasné.
Horizon-Glow-SMdimmed-1024x695.jpg
IMG_3701.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Uživatelská recenze Lampizator Horizon, která mne dostala

Příspěvek od PavelDosko »

v okamziku kdy gram hifi je drazsi nez gram zlata je neco nedobre
ne, nehraju na chi-fi, ale tenhle blazinec mne fakt nebere
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Uživatelská recenze Lampizator Horizon, která mne dostala

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 15 bře 2024 22:23 v okamziku kdy gram hifi je drazsi nez gram zlata je neco nedobre
ne, nehraju na chi-fi, ale tenhle blazinec mne fakt nebere
Nic ve zlém Pavlíku, ale snad není zrovna o drahotě hifi. Gram hifi se přeci nerovná ceně zlata. Naprosto nedobré přirovnání. Některé věci se nedají zaplatit, ani když máš MASTER CARD. :smile: Ale dobrá. Co je to zlato? Zlato je kov, který se jen třpytí, a je lidmi zhodnocen,lidi si nakupují šperky ze zlata, ozdoba, lesk, jinak je k ničemu. Hudba dává radost a emoce, a holt taková vyjímečná zařízení jako je např. Pacific nebo Horizon, které dokáží hudbu předat ve své ryzí podobě, a denodenně oblažovat tvou duši a mysl, stojí víc než by si člověk přál, to je bezpochyb. Však je zatím spoustu umu a potu, aby se podařilo vymyslet opravdový majstrštyk. A pokud takové zařízení člověk používá z láskou k hudbě, a ne jen ze snobského pocitu oslnovat lidi nebo ukazovat, že na to má, tak lepší investice snad ani není.
Osobně tomu člověku to moc přeju,třeba se na to dost nadřel, a tak si zaslouží odměnu. Vím to podle sebe.
Na závěr se podivuji, že někoho jěště překvapuje, že highend je drahý. :roll:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Uživatelská recenze Lampizator Horizon, která mne dostala

Příspěvek od Fidji99 »

Zappa, tvoje opisy kazdej zmeny v retazci su rovnako emocne, mozno este lepsie.
Dany prispevatel by sa od teba mohol este vela naucit :smile:

Ad. Zlato.- optimalny technicky kov co sa tyka chemickej stability a vodivosti (vid pozlatene konektory)

Ad gram hifi vs gram zlata - 33kg zlata (vaha DAC) je cca 2 miliony euro, cize v podstate je Horizon uplne zadarmo.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Uživatelská recenze Lampizator Horizon, která mne dostala

Příspěvek od elfton »

Horizon bude nejspis na vrcholu vsech DAC. My mene majetni ale muzeme smazat rozdil mezi Amber a Horizon 1-2 pivy :lol:
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Uživatelská recenze Lampizator Horizon, která mne dostala

Příspěvek od elfton »

Prehanim, i po 3 pivech spatne vyladena aparatura netesi. Ale ten rozdil Pacific2/Horizon je dan nejspis velmi kvalitnim predzesilovacem v Horizonu a jeho synergii s Rivierou zesilovacem. Nebo to spise nesedlo s pasivnim predzesem Pacificu. Na vystavach jsem pri dobrem nastaveni zadny vyznamny rozdil mezi Horizonem a Pacificem po pameti neslysel
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Uživatelská recenze Lampizator Horizon, která mne dostala

Příspěvek od Tony »

Treba sa skor zamerat na Poseidon, Pacific uz skoncil, resp. konci.
Takze Poseidon vs Horizon.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Uživatelská recenze Lampizator Horizon, která mne dostala

Příspěvek od zappa »

Tony píše: 16 bře 2024 09:29 Treba sa skor zamerat na Poseidon, Pacific uz skoncil, resp. konci.
Takze Poseidon vs Horizon.
Tam není vůbec pochyb, že Horizon je o několik levlů dál. Pacific II končí, protože je příliš náročný na výrobu, a i přesto, že Horizon by měl být o něco lepší, tak Pacific bude zajimavější co se týče poměr cena/výkon. Názory se různí, jeden ex majitel Pacifiku my tvrdil, že Pacific s nejlepší sadou elektronek je na stejné úrovni jako Horizon ze sadou dodávanou. Jestli je to pravda nevím, ale určitě bych někdy Horizon chtěl u sebe slyšet, tak jako Aries Cerat Kassandra Limited nebo i Ithaca jejich jěště vyšší model, a to už jsou opravdu pálky, takže to je spíše přání.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Uživatelská recenze Lampizator Horizon, která mne dostala

Příspěvek od zappa »

Fidji99 píše: 16 bře 2024 08:28 Zappa, tvoje opisy kazdej zmeny v retazci su rovnako emocne, mozno este lepsie.
Dany prispevatel by sa od teba mohol este vela naucit :smile:

Ad. Zlato.- optimalny technicky kov co sa tyka chemickej stability a vodivosti (vid pozlatene konektory)

Ad gram hifi vs gram zlata - 33kg zlata (vaha DAC) je cca 2 miliony euro, cize v podstate je Horizon uplne zadarmo.
to tedy děkuji, ale nadšeně jsem tento popis hltal, a zcela jsem mu rozuměl, té vášni a radosti, když se něco vymyká standartům, a tím opravdu Lampizátor je....dnes mne mrzí, když jsem tenkrát neměl dost odvahy jít rovnou do Pacifiku a místo toho jsem si pořídil Tamaqui, který mi taky dělal tradost, ale možná to tak mělo být, zkušenost, že i takový dac jako je Tambaqui je teprve tak napůl cesty je mnou osobně ověřena.....ale budu opakovat, bez top streameru vám ani nejlepší dac nedá co umí!!!!!!
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Uživatelská recenze Lampizator Horizon, která mne dostala

Příspěvek od Tony »

Top streamer - ulozisko hudby je tu na fore opominane Melco👍
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Uživatelská recenze Lampizator Horizon, která mne dostala

Příspěvek od blesk666 »

Tony: myslim ze podobne (teda opomijane) je na tom napr aj Antipodes
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Uživatelská recenze Lampizator Horizon, která mne dostala

Příspěvek od zappa »

blesk666 píše: 16 bře 2024 12:45 Tony: myslim ze podobne (teda opomijane) je na tom napr aj Antipodes
Antipodes jsem už zminoval ve vláknu top streamery
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Uživatelská recenze Lampizator Horizon, která mne dostala

Příspěvek od blesk666 »

Zappa to registrujem. Ked sa da vyhladat Melco - tak najde 3 strany, ked Antipodes tak jednu stranu prispevkov. Nazov temy Melco ani Antipodes tu nie je. (nie je tu vsak viac vyrobcov stremerov resp ani DYI nejek podrobnejsie preberanych).
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Uživatelská recenze Lampizator Horizon, která mne dostala

Příspěvek od zappa »

blesk666 píše: 16 bře 2024 14:21 Zappa to registrujem. Ked sa da vyhladat Melco - tak najde 3 strany, ked Antipodes tak jednu stranu prispevkov. Nazov temy Melco ani Antipodes tu nie je. (nie je tu vsak viac vyrobcov stremerov resp ani DYI nejek podrobnejsie preberanych).
Jo tak, to není. Musí k tomu někdo ze zkušenostmi napsat. Já s nimi zkuenost nemám. Jen o Antipodes jsem slyšel, že je též výborný, zvláště vlajková lod Oleandra, ale mám pocit, že stojí víc než Pink Faun, a Melco nevím zda patří mezi úplně top, řekl bych, že ne.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Uživatelská recenze Lampizator Horizon, která mne dostala

Příspěvek od Tony »

Treba si vypocut - ak je moznost (v Olomouci je cesky importer) - novu vlakovu lod Melco N1-S38👍
Cena 14tis€
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Uživatelská recenze Lampizator Horizon, která mne dostala

Příspěvek od zappa »

Tony píše: 16 bře 2024 18:09 Treba si vypocut - ak je moznost (v Olomouci je cesky importer) - novu vlakovu lod Melco N1-S38👍
Cena 14tis€
Toníku, ne spíš zajímá Pachanko Lab, nabízejí jako první na světě pro přenost dat nový protokol zvaný Diretta, přenos dat je je na zcela jiné ůrovni naž přes klasický LAN přenos. Dle konstruktéra Chan z Pachanka na to budou všichni v budoucnu přecházet. Kromě Pachanka používá direttu i Nucleus, ale práý je to technologicky trochu jiné než jak to dělají oni. Můžeš si připlatit možnost připojení přes diretta za 400 euro, v tomto případě si musíš jěště dokoupit Diratta target, nejlevnější je Oleospec za 900 euro, nejdražší je Soulnote network Z3 za 12000e. Už jsem slyšel jejich nejnižší model Pachanko Mini SE, a je za ty peníze opravdu zvukově velmi povedený, překvapil mne. Mají pak další 4 vyšší modely, tak bude velmi zajímavé je postupně vyzkoušet. Pachanko z Reunion je celkem novou společností, ale zdá se mi, že přináší velmi inovativní prvky, a že zvuk je u nich na prvním místě. Chan je navíc velmi komunikativní, zdá se velmi motivovaný a ambiciozní. Uživatele si nemohou vynachválit jeho služby, prý přes noc updatuje streamer, a když ho znovu zapojí tak se nestačí divit jak to hraje zase o něco lépe. Začíná se o Pachanko hodně mluvit jako o konkurenci Antipode, Taiko, Pink faun atd. tedy o streamerech nejtěžšího kalibru. Však jejich 3 box řešení Masterpiece může být opravdu dělo. https://www.pachankolabs.com/product-pa ... asterpiece
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět