výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od parnass »

protože už jsem neměl vinylovou desku cca 30 let v ruce, moc se v analogu neorientuju, poprosím o nějaké náměty.
děkuju
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - avm pa8.3 - bergmann modi - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
vinylplay
Příspěvky: 14
Registrován: 02 lis 2019 10:35

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od vinylplay »

...jenom samotný gramofon? (bez přenosky, bez kabelů, popř. i bez ramínka a bez předzesilovače)
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od Fidji99 »

Ak to myslis z analogom vazne - mal by si mierit niekde do cenovej oblasti tvojho DAC.

Ak je to len taka hracka na vyskusanie - kup si nejaky Project z druhej ruky, to je dobra hodnota za peniaze. A slovo "hracka" nemyslim v zlom, proste vyskusas, pohras sa a uvidis, akym smerom sa chces vydat.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od samcus »

Pokusím se ti k tomu taky něco říci z vlastní zkušenosti. Přečetl jsem si pár tvých příspěvků ohledně tvého zájmu o digitál, abych si udělal představu o tvém přístupu k věci.
Ačli 100t není málo kaček, musíš mít dost štěstí na koupi z druhé ruky fakt dobrého stroje. Mám za to, že jen nová použitelná MC přenoska je tak kolem 50t. :eek: A kde je samotný kolotoč, gramo předzes, step up trafo, kabely a hlavně dobře hrající desky kdy dnes to je cca 1000,- za každou. Audiofilní vydání a vzácnější 1. pressy o dost víc. Naproti tomu jen Tidal 100mil skladeb za max 5kilo měsíčně. :thumbup:
Ale připravit analogovou větev ( i třeba počkat až se někde zahřejí lampy ) vytáhnout desku, očistit ji, uložit na stroj, zatížit adekvátním klampem a sjed tou nádherou v podobě stylusu a dotknout se diamantem zvuku … usedneš a odjistíš mute. Obřad jež stojí za to. To žádnej digitál nikdy nedokáže. A když si oblíbíš ten analogovej zvuk propadneš tomu jako mnoho z nás.
A ta tvá cesta k dobrýmu gramci je poměrně jedno. Jestli koupíš použitý Project s třeba s Ortofon 2M a pak půjdeš dál. Konkrétní rady určitě dostaneš.
Tohle je, dle mě, nejdůležitější rozmyslet. Než utratit 100t a nechat to jen tak ležet a v klidu procvakávat stream. Obojí hraje dobře.
Tož můj pohled.
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od Janik »

Ahoj

Ak nechces ist cestou kup skus predaj nevyhnes sa pozickam od predajcov. Ja som vela penazi premhrhal kym som dosiel k zaveru, ze pre mna je gramofon s priamym nahonom tzv. direct drive. Som clovek ktory dlhodobo pocuva veci cirka roky nemenim veci po zopar mesiacov. Aj Xtension som mal fakt vyse 2 rokov. Pioneer PL-50L mam stale ako zalohu odlozeny v skrini.

Mal som tieto gramofony chronologicky (bez prenosky phona atd):

Pro-ject RPM 5 Carbon (remen, 39 990 Kč)
Yamaha YP-211 (remen, 15 000 Kč)
Pioneer PL-50L II (velmi kvalitny priamy nahon, 25 000 Kč )
Pro-ject Xtension 9 S-shape (remen, 62 300 Kč)
Denon DP-80 Dasplinth s 2 ramenami (Bokrand, Denon) (top priamy nahon, cca 120 000 Kč)

Po celej tejto skusenosti uz viem co chcem a preto som isiel na istotu do projektu s gramofonom Denon DP-80 s priamym nahonom. Viem to nie je pre kazdeho podla tvojho popisu chces nieco nove a nove.

Zopar novych gramofonov priblizne okolo tych 100 000 Kč...

Priamy nahon:
Denon-3000ne (nizsia cena ale fakt velmi dobre urobeny gramofon za danu cenu)
Brinkman Bardo (bazar)
Technics SL-1200G

Remenovy nahon:
Pro-ject RPM 10 / Xtension 10
Transrotor ZET1 s RB-330
Transrotor Dark Star s RB-330
E.A.T E-FLAT
BRYSTON BLP-1
AVID Diva II
Clearaudio Performance DC
Kuzma Stabi S
Nottingham Analogue Hyperspace
Rega Planar 10
a samozrejme dalsie ...

Potom je tu cesta akou som isiel ja ale to je samozrejme nie pre kazdeho. Niekto chce zapnut a pocuvat (aj ked pri analogu to uplne tak neplati, velmi dolezite je nastavenie a ovela narocnejsie ak sa jedna o nejaky advanced stylus (shibata, micro ridge, replicant a podobne...)
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od elfton »

parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od parnass »

děkuju za radu všem… chápu, že 100.000 působí neadekvátně málo vzhledem k ceně mýho digitálu (jenže ten je výsledkem postupnýho budování a upgradů a omylů od roku 1989) podle mé digi sestavy by to mohlo vypadat, že mám hromadu peněz, ale nemám))) asi to znáte, že od 20 ti let do současných 57 let každá vydělaná kačka šla do hifi.
já bych o analogu vlastně ani neuvažoval nebýt toho, že mi vadí současný digi vydání nové hudby. (myslím rock, pop, jazz ještě celkem jde)

kdyby vycházela současná hudba ve slušné kvalitě na sacd nebo i cd, analog bych neřešil.) kdyby dnes totéž co na LP vydávali na páskách, koupil bych magnetofon, jenže nevydávají…
poslední kapka byla, když jsem zjistil, že ilegálně staženej vinyl rip 72 Seasons Metallicy je poslouchatelnější než koupenej 24b flac nebo stream at už z qoubuz nebo tidalu…

takže mám tidal, qoubuz i apple music, ale cokoli ze současné hudby si tam pustím, tak vydržím max pár skladeb …
čili uvažuju o příštích pár letech a říkám si, že buď skončím jako dědek, kterej poslouchá jen hudbu od 60 tých do 80 tých let minulýho století a nebo se zkusím přizpůsobit tomu, že je dnes trend vydávat všechno na domácí poslech jen LP.
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - avm pa8.3 - bergmann modi - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od zappa »

parnass píše: 10 úno 2024 13:29 děkuju za radu všem… chápu, že 100.000 působí neadekvátně málo vzhledem k ceně mýho digitálu (jenže ten je výsledkem postupnýho budování a upgradů a omylů od roku 1989) podle mé digi sestavy by to mohlo vypadat, že mám hromadu peněz, ale nemám))) asi to znáte, že od 20 ti let do současných 57 let každá vydělaná kačka šla do hifi.
já bych o analogu vlastně ani neuvažoval nebýt toho, že mi vadí současný digi vydání nové hudby. (myslím rock, pop, jazz ještě celkem jde)

kdyby vycházela současná hudba ve slušné kvalitě na sacd nebo i cd, analog bych neřešil.) kdyby dnes totéž co na LP vydávali na páskách, koupil bych magnetofon, jenže nevydávají…
poslední kapka byla, když jsem zjistil, že ilegálně staženej vinyl rip 72 Seasons Metallicy je poslouchatelnější než koupenej 24b flac nebo stream at už z qoubuz nebo tidalu…

takže mám tidal, qoubuz i apple music, ale cokoli ze současné hudby si tam pustím, tak vydržím max pár skladeb …
čili uvažuju o příštích pár letech a říkám si, že buď skončím jako dědek, kterej poslouchá jen hudbu od 60 tých do 80 tých let minulýho století a nebo se zkusím přizpůsobit tomu, že je dnes trend vydávat všechno na domácí poslech jen LP.
Podíval bych se nejdříve na tvou digitální cestu streamování. Můžeš popsat jak máš tvou digitální cestu poskládanou, jaký je zdroj stremovacího signálu, převodník, kabeláž, switche atd? Dám příklad, když jsem nedávno kupoval repro soustavy, při poslechu přes jeho digitál bych ty repro nekoupil, plochý umělý zvuk bez dynamiky, nuda, děs, říkal jsem si repro nic moc. Ale po kontrole jeho digitálu, jsem se zděsil, zdroj signálu notebook, obyčejný etnernet kabel přímo do Esoteric multi stroje s převodníkem, to bylo vše. Když však zapojil jeho analog přes milon nainvestovaných mincí tak jsem padl na zadek, konečně to hrálo, a tak jsem repro koupil. Po zapojení doma, jsem si chrochtal, hrálo to podobně jako z jeho analogu, hudba přes digitál mne baví, a to jsem na půl cesty, hraju všechny styly z minulosti i současnosti. Popiš prosím tedy tvou digi-stream cestu.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 10 úno 2024 15:16
parnass píše: 10 úno 2024 13:29
takže mám tidal, qoubuz i apple music, ale cokoli ze současné hudby si tam pustím, tak vydržím max pár skladeb …
čili uvažuju o příštích pár letech a říkám si, že buď skončím jako dědek, kterej poslouchá jen hudbu od 60 tých do 80 tých let minulýho století a nebo
se zkusím přizpůsobit tomu, že je dnes trend vydávat všechno na domácí poslech jen LP.
Po zapojení doma, jsem si chrochtal, hrálo to podobně jako z jeho analogu, hudba přes digitál mne baví, a to jsem na půl cesty, hraju všechny styly z minulosti i současnosti. Popiš prosím tedy tvou digi-stream cestu.
Myslim, ze parnass spravne identifikoval problem.
Nahravky s DR5 ti na ziadnej digitalnej ceste nebudu hrat dobre. Mozes to pribarvit druhymi harmonickymi s elektroniek, aby to bolo aspon trochu znesitelne, ale zvukova kasa to bude stale.

Jedna cesta je analog, druha cesta je multikanal, kde su masteringy ako tak normalne.
Alebo teda pri starsej muzike ist cielene po vydaniach s dobrou kvalitou zvuku, aj ked to casto znamena ist do edicii z 80 rokov.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od blesk666 »

Neviem co mate stale s tym ze vsetko co bolo vydane neskor ako v roku 89 ma DR6. Ja som namatkou vybral veci vydane az do sucasnosti co pocuvam a bezne tam je DR 12-14.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
manev
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2021 11:52

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od manev »

Necítím se být kompetentní někomu s analogem radit už vzhledem k tomu,že jsou tu daleko zkušenější bardi provozující své nádherné mašinky(já měl naposledy někdy v hifi pravěku gramo Denon DP-37F).Přesto bych do Janíkova seznamu přidal ještě jednu značku a to Thorens,konkrétně typ TD 1600 s novým velmi zajímavým raménkem TP 160.To celé bez přenosky má stát 3500€.
Podle nedávné recenze na lowbeats.de značný zvukový přínos proti starší verzi s raménkem TP92.
harley44
Příspěvky: 181
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od harley44 »

Mam tri gramofony. Gyrodec,smeV,lyra delos; Mcintosh mt05,koetsu black; Pioneer Pl50l,spu royal; Pioneer koupis za 25t, k tomu spu za 50t a mas naprosto skvele hrajici gramo v podstate za smesnou cenu.A digital muzes poslat do kanalu.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od parnass »

zappa píše: 10 úno 2024 15:16
parnass píše: 10 úno 2024 13:29 děkuju za radu všem… chápu, že 100.000 působí neadekvátně málo vzhledem k ceně mýho digitálu (jenže ten je výsledkem postupnýho budování a upgradů a omylů od roku 1989) podle mé digi sestavy by to mohlo vypadat, že mám hromadu peněz, ale nemám))) asi to znáte, že od 20 ti let do současných 57 let každá vydělaná kačka šla do hifi.
já bych o analogu vlastně ani neuvažoval nebýt toho, že mi vadí současný digi vydání nové hudby. (myslím rock, pop, jazz ještě celkem jde)

kdyby vycházela současná hudba ve slušné kvalitě na sacd nebo i cd, analog bych neřešil.) kdyby dnes totéž co na LP vydávali na páskách, koupil bych magnetofon, jenže nevydávají…
poslední kapka byla, když jsem zjistil, že ilegálně staženej vinyl rip 72 Seasons Metallicy je poslouchatelnější než koupenej 24b flac nebo stream at už z qoubuz nebo tidalu…

takže mám tidal, qoubuz i apple music, ale cokoli ze současné hudby si tam pustím, tak vydržím max pár skladeb …
čili uvažuju o příštích pár letech a říkám si, že buď skončím jako dědek, kterej poslouchá jen hudbu od 60 tých do 80 tých let minulýho století a nebo se zkusím přizpůsobit tomu, že je dnes trend vydávat všechno na domácí poslech jen LP.
Podíval bych se nejdříve na tvou digitální cestu streamování. Můžeš popsat jak máš tvou digitální cestu poskládanou, jaký je zdroj stremovacího signálu, převodník, kabeláž, switche atd? Dám příklad, když jsem nedávno kupoval repro soustavy, při poslechu přes jeho digitál bych ty repro nekoupil, plochý umělý zvuk bez dynamiky, nuda, děs, říkal jsem si repro nic moc. Ale po kontrole jeho digitálu, jsem se zděsil, zdroj signálu notebook, obyčejný etnernet kabel přímo do Esoteric multi stroje s převodníkem, to bylo vše. Když však zapojil jeho analog přes milon nainvestovaných mincí tak jsem padl na zadek, konečně to hrálo, a tak jsem repro koupil. Po zapojení doma, jsem si chrochtal, hrálo to podobně jako z jeho analogu, hudba přes digitál mne baví, a to jsem na půl cesty, hraju všechny styly z minulosti i současnosti. Popiš prosím tedy tvou digi-stream cestu.
jistě v digi větvi je vždycky co vylepšovat, ale stejně si nemyslím, že je tam hlavní problém v technice (pokud budu mluvit o A sestavy je to router napájeny sboosterem, 2x cisco meraki s ocxo upgradem (přišlo mi to na ucho lepší než základní SOTM) napájené 2x faradem super3 a propojené optikou, nuc v akasa taky napájenej faradem, ethernet kabely jsou shunyata sigma // B sestavy (kam by přišel gramofon - moje druhý bydliště v zahran.) je to jen o málo skromnější, v podtatě totéž, jen eth kabely jsou shunyata alpha)
já jsem netvrdil, že mi digitál hraje blbě, já mám jen pocit že současnej rock a pop mi na digitálu nezní…a je jedno jestli je to do sluchátek z AK2000T nebo z velkejch sestav a nebo jestli qoubuz a nebo uloženej soubor, jestli jplay nebo roon…
chápu, že třeba přes lampy ti to zní příjemněji (slyšel jsem „vylepšovací“ převodník SW1X …jenže ..no..nevím… netvářím se, že mám všechno v digi na 100% ošetřeno a že všechno vím…ale myslím, že je problém víc ve vydání hudby než v mý sestavě, kdyby to tak nebylo, asi by mi hrálo mizerně všechno)
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - avm pa8.3 - bergmann modi - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
tm.watch
Příspěvky: 141
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od tm.watch »

…slyšel jsem „vylepšovací“ převodník SW1X …

Co tím myslíš?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od zappa »

parnass píše: 10 úno 2024 20:54
zappa píše: 10 úno 2024 15:16
parnass píše: 10 úno 2024 13:29 děkuju za radu všem… chápu, že 100.000 působí neadekvátně málo vzhledem k ceně mýho digitálu (jenže ten je výsledkem postupnýho budování a upgradů a omylů od roku 1989) podle mé digi sestavy by to mohlo vypadat, že mám hromadu peněz, ale nemám))) asi to znáte, že od 20 ti let do současných 57 let každá vydělaná kačka šla do hifi.
já bych o analogu vlastně ani neuvažoval nebýt toho, že mi vadí současný digi vydání nové hudby. (myslím rock, pop, jazz ještě celkem jde)

kdyby vycházela současná hudba ve slušné kvalitě na sacd nebo i cd, analog bych neřešil.) kdyby dnes totéž co na LP vydávali na páskách, koupil bych magnetofon, jenže nevydávají…
poslední kapka byla, když jsem zjistil, že ilegálně staženej vinyl rip 72 Seasons Metallicy je poslouchatelnější než koupenej 24b flac nebo stream at už z qoubuz nebo tidalu…

takže mám tidal, qoubuz i apple music, ale cokoli ze současné hudby si tam pustím, tak vydržím max pár skladeb …
čili uvažuju o příštích pár letech a říkám si, že buď skončím jako dědek, kterej poslouchá jen hudbu od 60 tých do 80 tých let minulýho století a nebo se zkusím přizpůsobit tomu, že je dnes trend vydávat všechno na domácí poslech jen LP.
Podíval bych se nejdříve na tvou digitální cestu streamování. Můžeš popsat jak máš tvou digitální cestu poskládanou, jaký je zdroj stremovacího signálu, převodník, kabeláž, switche atd? Dám příklad, když jsem nedávno kupoval repro soustavy, při poslechu přes jeho digitál bych ty repro nekoupil, plochý umělý zvuk bez dynamiky, nuda, děs, říkal jsem si repro nic moc. Ale po kontrole jeho digitálu, jsem se zděsil, zdroj signálu notebook, obyčejný etnernet kabel přímo do Esoteric multi stroje s převodníkem, to bylo vše. Když však zapojil jeho analog přes milon nainvestovaných mincí tak jsem padl na zadek, konečně to hrálo, a tak jsem repro koupil. Po zapojení doma, jsem si chrochtal, hrálo to podobně jako z jeho analogu, hudba přes digitál mne baví, a to jsem na půl cesty, hraju všechny styly z minulosti i současnosti. Popiš prosím tedy tvou digi-stream cestu.
jistě v digi větvi je vždycky co vylepšovat, ale stejně si nemyslím, že je tam hlavní problém v technice (pokud budu mluvit o A sestavy je to router napájeny sboosterem, 2x cisco meraki s ocxo upgradem (přišlo mi to na ucho lepší než základní SOTM) napájené 2x faradem super3 a propojené optikou, nuc v akasa taky napájenej faradem, ethernet kabely jsou shunyata sigma // B sestavy (kam by přišel gramofon - moje druhý bydliště v zahran.) je to jen o málo skromnější, v podtatě totéž, jen eth kabely jsou shunyata alpha)
já jsem netvrdil, že mi digitál hraje blbě, já mám jen pocit že současnej rock a pop mi na digitálu nezní…a je jedno jestli je to do sluchátek z AK2000T nebo z velkejch sestav a nebo jestli qoubuz a nebo uloženej soubor, jestli jplay nebo roon…
chápu, že třeba přes lampy ti to zní příjemněji (slyšel jsem „vylepšovací“ převodník SW1X …jenže ..no..nevím… netvářím se, že mám všechno v digi na 100% ošetřeno a že všechno vím…ale myslím, že je problém víc ve vydání hudby než v mý sestavě, kdyby to tak nebylo, asi by mi hrálo mizerně všechno)
To nezní úplně špatně, ale to hlavní je převodník a streaming transport, to používíš co?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od zappa »

A pak všichni co poslouchají analog tak nadávají právě na ty novější vydání lp desek. Pokud ti hraje nové vydání Metalicy lépe než obdobné vydání na digi pak je něco špatně, tipoval bych tedy převodník a streamer. Jeden známý si koupil Eosteric s externím oxclock a pujcil si Aries Kassandru Ref II a je nadšený, Esoteric jde pryč. Přesně to jsem slyšel já na té sestavě na Slovensku, bylo to fakt špatné.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od parnass »

zappa píše: 10 úno 2024 21:23
parnass píše: 10 úno 2024 20:54
zappa píše: 10 úno 2024 15:16

Podíval bych se nejdříve na tvou digitální cestu streamování. Můžeš popsat jak máš tvou digitální cestu poskládanou, jaký je zdroj stremovacího signálu, převodník, kabeláž, switche atd? Dám příklad, když jsem nedávno kupoval repro soustavy, při poslechu přes jeho digitál bych ty repro nekoupil, plochý umělý zvuk bez dynamiky, nuda, děs, říkal jsem si repro nic moc. Ale po kontrole jeho digitálu, jsem se zděsil, zdroj signálu notebook, obyčejný etnernet kabel přímo do Esoteric multi stroje s převodníkem, to bylo vše. Když však zapojil jeho analog přes milon nainvestovaných mincí tak jsem padl na zadek, konečně to hrálo, a tak jsem repro koupil. Po zapojení doma, jsem si chrochtal, hrálo to podobně jako z jeho analogu, hudba přes digitál mne baví, a to jsem na půl cesty, hraju všechny styly z minulosti i současnosti. Popiš prosím tedy tvou digi-stream cestu.
jistě v digi větvi je vždycky co vylepšovat, ale stejně si nemyslím, že je tam hlavní problém v technice (pokud budu mluvit o A sestavy je to router napájeny sboosterem, 2x cisco meraki s ocxo upgradem (přišlo mi to na ucho lepší než základní SOTM) napájené 2x faradem super3 a propojené optikou, nuc v akasa taky napájenej faradem, ethernet kabely jsou shunyata sigma // B sestavy (kam by přišel gramofon - moje druhý bydliště v zahran.) je to jen o málo skromnější, v podtatě totéž, jen eth kabely jsou shunyata alpha)
já jsem netvrdil, že mi digitál hraje blbě, já mám jen pocit že současnej rock a pop mi na digitálu nezní…a je jedno jestli je to do sluchátek z AK2000T nebo z velkejch sestav a nebo jestli qoubuz a nebo uloženej soubor, jestli jplay nebo roon…
chápu, že třeba přes lampy ti to zní příjemněji (slyšel jsem „vylepšovací“ převodník SW1X …jenže ..no..nevím… netvářím se, že mám všechno v digi na 100% ošetřeno a že všechno vím…ale myslím, že je problém víc ve vydání hudby než v mý sestavě, kdyby to tak nebylo, asi by mi hrálo mizerně všechno)
To nezní úplně špatně, ale to hlavní je převodník a streaming transport, to používíš co?
omlouvám se, mám to v podpisu, myslel jsem, že je to vidět - takže v A sestavě je za druhým switchem shunyata sigma - EMM NS1 - optilink - EMM DV2 // v sestavě B je za druhým switchem shunyata alpha - Meitner MA3
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - avm pa8.3 - bergmann modi - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od parnass »

" Pokud ti hraje nové vydání Metalicy lépe než obdobné vydání na digi pak je něco špatně, tipoval bych tedy převodník a streamer."



pokud započtu mobilní sluchátkovou sestavu AK2000T + audeze lcdi4 a stacionární sluchátkovou sestavu Feliks Envy + Meze Emp Elite a dvě stereo sestavy ve dvou bydlištích a všude nějaké album hraje v digi vydání hůř (ať už uložený flac a nebo stream od tří možných stramovacích služeb) prostá logika mě nějak nabádá tomu věřit, že problém je spíš v tom digi vydání alba než v technice … (chápu, že se i tak můžu mýlit…)
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - avm pa8.3 - bergmann modi - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od blesk666 »

Vsetko toto potovnavas s cin? s vinyl ripom? “ poslední kapka byla, když jsem zjistil, že ilegálně staženej vinyl rip 72 Seasons Metallicy je poslouchatelnější než koupenej 24b flac nebo stream at už z qoubuz nebo tidalu…”
Naposledy upravil(a) blesk666 dne 10 úno 2024 23:42, celkem upraveno 1 x.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 10 úno 2024 21:27 A pak všichni co poslouchají analog tak nadávají právě na ty novější vydání lp desek. Pokud ti hraje nové vydání Metalicy lépe než obdobné vydání na digi pak je něco špatně, tipoval bych tedy převodník a streamer. Jeden známý si koupil Eosteric s externím oxclock a pujcil si Aries Kassandru Ref II a je nadšený, Esoteric jde pryč. Přesně to jsem slyšel já na té sestavě na Slovensku, bylo to fakt špatné.
Zappa, konktretne pri novej metalice to bude hrat lepsie z gramofonu za 20 korun najdenom v kontajneri ako na najlepsom digitale na svete. Ono je to fakt s DR 5 uplne nepocuvatelne.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od blesk666 »

Tak ten Flac od Metalica s DR5 vs LP DR13 je v tomto pripade priepastny rozdiel, to je fakt.
IMG_0025.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od samcus »

Tak jsem trochu prohledal web aby tu padla trochu konkrétní odpověď. A docela mě zaujalo : https://www.hifitorget.se/visa_annons.p ... 194604.htm
Jinak je dost Transrotorů Z1 za slušné peníze - jen najít se slušným ramenem.
pepO77
Příspěvky: 382
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od pepO77 »

nezachyitl som odpoved - jedna sa teda iba o Gramofon + ramienko +prenoska? (neratame kabelaz, phonopreamp)
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od zappa »

Fidji99 píše: 10 úno 2024 23:40
zappa píše: 10 úno 2024 21:27 A pak všichni co poslouchají analog tak nadávají právě na ty novější vydání lp desek. Pokud ti hraje nové vydání Metalicy lépe než obdobné vydání na digi pak je něco špatně, tipoval bych tedy převodník a streamer. Jeden známý si koupil Eosteric s externím oxclock a pujcil si Aries Kassandru Ref II a je nadšený, Esoteric jde pryč. Přesně to jsem slyšel já na té sestavě na Slovensku, bylo to fakt špatné.
Zappa, konktretne pri novej metalice to bude hrat lepsie z gramofonu za 20 korun najdenom v kontajneri ako na najlepsom digitale na svete. Ono je to fakt s DR 5 uplne nepocuvatelne.
I to je možné, jěště , že novou Metalicu neposlouchám. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
marasten
Příspěvky: 180
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od marasten »

Ahoj, já se rozhodně nepovažuji za nějakého velkého experta na vinyl (i když ho poslouchám z 90%), ale dnes není nic černo/bílé.
Píšeš, že impulsem je pro tebe kvalita současného digitálu. Jenže v poslední době je zase u vinylů problém s kvalitou samotného výlisku. Dost často se vyskytují různé kazy, které nejde odstranit ani opětovným praním v pračce. Je pravdou, že se to týká hlavně běžné produkce (myšleno ne audiofilní).
Jde jen o to, aby jsi potom nebyl znovu zklamaný, že zase řešíš kvalitu.
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od parnass »

pepO77 píše: 11 úno 2024 10:46 nezachyitl som odpoved - jedna sa teda iba o Gramofon + ramienko +prenoska? (neratame kabelaz, phonopreamp)
gramofon (případně gramofon + rameno)
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - avm pa8.3 - bergmann modi - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
pepO77
Příspěvky: 382
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: výběr gramofonu (řádově kolem 100.000)

Příspěvek od pepO77 »

Chce si tie gramofony skusit, nie len vypocut. Niektore sa nastavaju lahko, niektore je to na dlhsie. Ak uvazujes v buducnosti vazne s LP a budes casto pocuvat, to znamena, ze sa budu menit prenosky. Nie kazde rameno je vhodne pre kazdu prenosku, takze treba sa pozriet co sa TI asi pozdava aby rameno bolo schopne dat priestor prenoske.

E.A.T. C-Sharp (pohon by mohol byt lepsi, phono kabel rovno vymenit)
https://www.europeanaudioteam.com/en/ea ... 00016.html
https://www.l-e.cz/eat-c-sharp?gad_sour ... WMQAvD_BwE

Technics SL-1200GR2 (priamy pohon, mozsnosti upgradovania, "sazka na istotu")
https://www.technics.com/cz/products/gr ... 00gr2.html
https://www.l-e.cz/technics-sl-1200gr2-stribrny

Marantz TT-15S1
https://www.marantz.com/cs-cz/product/t ... es/tt-15s1
https://www.l-e.cz/marantz-tt-15s1-d2862

Project Xtension 10 (pohon by mohol byt lepsi, phono kabel rovno vymenit)
https://www.project-audio.com/en/produc ... evolution/
https://www.l-e.cz/pro-ject-x-tension-10-evolution

Rega Planar 10, AVID Diva II, Kuzma StabiS +StogiS,
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Odpovědět