alá Pink Floyd

Obecná diskuze o hudbě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

alá Pink Floyd

Příspěvek od boxer »

Netajím se tím,že mám nejen rád Pink Floyd-y,ale docela ujíždím na jejich coververzích a různých snahách o jejich jinak zahraná témata.

Zajímá mne,jak se s tím ten který umělec popere,co do toho vnese svýho a pod.
Někdy je to snaha zahrát prakticky na tón přesně jak originál (Dream Theater),někdy pokus o úplně jiný styl ( Easy Star All-star -drum´n bass nebo Rita Marcotulli - jazz (?))
nebo prostě jako pocta této kapele,kde jsou hvězdy rockového nebe a dávají tam něco ze sebe (Back against the wall) atd.

Poslední,co se mi dostalo do přehrávače je koncert z loňského podzimu od Brit Floyd. Hodně dobrý a dobře zahraný.

Obrázek
elektrosklady
Příspěvky: 26
Registrován: 04 říj 2012 18:28

Re: alá Pink Floyd

Příspěvek od elektrosklady »

Nedávno jsem slyšel anglickou skupinu Think Floyd a jejich desku Hope z roku 1997. Je to v podstatě tribute band, ale s vlastní hudbou, která maximálně čerpá z tvorby Pink Floyd. Zajímavé.

http://www.think-floyd.com/thinkfloyd/albums.html
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: alá Pink Floyd

Příspěvek od boxer »

Jo to není vůbec špatný.

Obrázek

Jejich druhé album, zcela již vlastní hudba, i když jisté motivy PF jsou slyšet je ještě lepší.

Obrázek
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: alá Pink Floyd

Příspěvek od Tinariwen »

Tiež mam rad Pink Floyd,predovšetkym Dark Side of the Moon považujem za niečo genialne.

Zaujal ma album "The Jazz Side Of The Moon " od Sam Yahel,Ari Hoenig,Mike Moreno,Seamus Blake.

...vrele doporučujem,skvelý zážitok.
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
pajecka
Příspěvky: 7
Registrován: 09 zář 2013 17:24

Re: alá Pink Floyd

Příspěvek od pajecka »

akorát jsem to poslouchala. Musím říct, že se mi to také líbí. Skladba The Great Gig In The Sky je moc hezká.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: alá Pink Floyd

Příspěvek od Zdeny »

Já mám zase dva dny starou zkušenost s Australian Pink Floyd, byť nej z you tube, kde jsem ňuchal při svém pobytu v Arábii, kde jsem nějaký čas byl pracovně.
Po večerech co má člověk taky dělat, že? Na pivo to tam jaksi moc nejde, TV nerozumíš (západní propaganda je silně přefiltrovaná a satTV je naladěn poněkud odlišně, než jsme zvyklí) Takže you tube to jistilo a při tom jsem shlédnul jejich koncert.

Po pravdě, já osobně se nemohu oprostit od originálu. Zásadní věc, kterou vnímám silně negativně na tomto koncertu je o poznání pomalejší tempo skladeb. To je vyloženě rušivá věc. No apak, když někdo něco zná nazpamět pozpátku, tak jakýkoliv tón zahraný jinak, než se očekává, působí také rušivě.

Ovšem celku se nedá vytknout snaha hrát v dnešní době pořádný rock se vším všudy, i když originál se překonává těžko. Buď mělo být aranžmá opravdu odlišné, aby bylo jasné, že jde o JINÉ aranžmá skladeb a nebo prostě je to tak, jak píšu. Replika originálu, byť ale velmi dobrá.

Ale pěvecké sólo , které předvedla na originálu černá kráíska je nepřekonatelné.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Odpovědět