Lampizator produkty

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Lampizator produkty

Příspěvek od zappa »

Novinkou je, že se pustím s partnerem do obchodu s elektronikou, kterým věříme, ne produktům na kterých se se dobře vydělává. Jelikož tu už není nikdo kdo tu zastupuje Lampizátor a já jakožto pyšný majitel jejich doposud nejúspěšnějšího převodníku Pacific 2 jsem se rozhodl Lampizátor zastupovat. :cool: Model Pacific je po nejnovější vlajkové lodi Horizon jejich druhý nejdražší model, ale ano, mají i nižší modely, které jsou pro veřejnost cenově přístupnější, Amber, Baltic, Atlantic, Big7..... Zatím je možnost slyšet Pacific 2. Krása tohoto modelu tkví v tom, že je udělan tak aby se mohly měnit elektronky dle chuti majitele. Nevěřil jsem jak velký rozdíl ve zvuku elektronky v tomto převodníku dělají. Chcete transparentnost nejvyššího řádu, můžete ji mít, chcete plný a hutný zvuk, který vám vyhovuje lépe, ano, můžete to po výměně elektronek mít. To je nejsilnější lákadlo pro milovníky hudby. V řádu do 30 000 můžete dostat zvuk takový, který vám neudělá ani nejdramatičtější výměna kabelů. Například KR elktronky jsou výborné, jejich nejvhodnější kombinace do Pacificu jsou 242, někteří mají rádi 45, někdo PX25, je mnoho dalších ekvivalentů všech elektronek, které se dají v převodníku použít, na zadním panelu je otočný regulátor dle příslušného druhu eletronek, tudíž je velice uživatelsky příjemný a jednoduchý.... usměrnovací lampa 5u4G je též významně ovlivnující zvuk, a v neposlední řadě 6sN7 se dají zaměnit za jiné ekvivalemty, kombinace jsou opravdu početné, a tak si se zvukem můžete pěkně pohrát. To u jiných klasických převodníku není možné!!!! A v tom je ta krása. Mohu vám předvést jak se zvuk mění, již tu mám nějakou kolekci elektronek k předvení.Věřte však, že at tam dáte jakoukoliv elektronku bude to hrát úžasně, neskutečný stroj. Abych pravdu řekl mám pouze krátkou zkušenost s Baltic 1, tak nevím jak se budou i další nižší modely chovat v porovnání s Pacificem. Nicméně ceny převodníků od Lampizator se pohybují od 4000-46000euro, v případě zájmu se mi ozvěte a domluvíme si poslechový test. Určitě Lampizátor je jeden z nejlepších elektronkových převodníků, jedinou konkurencí mu může být Aries Cerat. Mnoho majitelů používají zvláště Golden Gate, Pacific a Horizon ve svých vypiplaných milionových sestavách, a preferují oproti dražší konkurenci např před MSB, CH Precision atd. Určitě Lampizátor stojí za poslech, vyzývám i k porovnání s vaším stávajícím převodníkem, to je dobrá cesta zjistit jakou cestou se ubírat.
.
411746411_383210187530991_7129317924963105878_n (1).jpg
IMG_2211.jpeg
20231121_125353.jpg
20231121_125359.jpg
8599526969_1_g.jpg
IMG_1815.jpg
20230628_173833a.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
tomiik
Příspěvky: 51
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od tomiik »

Smekám před zápalem pro věc a odvahou a budu držet palce, ať se daří!!!
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od zappa »

tomiik píše: 24 pro 2023 15:21 Smekám před zápalem pro věc a odvahou a budu držet palce, ať se daří!!!
Díky, když mne to prostě baví. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od zappa »

Tenhle komentář z forum Whatsbestforum mi připomněl stejnou situaci u kamarád, když jsem k němu na jeho žádost přenesl Pacific, Byl u toho jěště jeden kolega. Stejná situace, stejná reakce proto Tambaqui.
Přešel jsem z Dave +HMS na Pacific. Dave se mi líbil, ale opravdu se to nedá srovnat. Upgrade byl největší v mém životě. Byl okamžitý a zahrnoval celé spektrum všech kvalit, které mám v audiu rád. První 3 sekundy mě odrovnaly. Při instalaci se mnou seděl dobrý kamarád, který se o Hifi moc nezajímá (pomáhal mi ho stěhovat). Dobře znal můj systém. Každopádně byl unešený. Pořád dokola opakoval "nádhera"...... Inspirovalo ho to k tomu, aby si šel koupit sluchátkovou sestavu... Jinými slovy, Pacific.
https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... ler.36464/
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od PavelDosko »

drzim palce
neni placka, neni highend
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od Janik »

Michal dufam, že mi to vyjde niekedy budúci rok ta navštíviť. Som veľmi zvedavý na lampizator. Držím palce nech ti nová aktivita prinesie veľa radosti.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od Pecuch »

Hmmmm…tak to je zajímavé. Hifi fanda se stal hifi šiřitelem svatýho grálu - kruh se uzavírá… přeju mnoho spokojených a nadšených posluchačů. Že bych se sakra stavil? :lol: já ty lampy moc nemusím… no nechám si to projít ušima :razz:
Marilyn
Příspěvky: 29
Registrován: 09 pro 2023 12:10

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od Marilyn »

Lampizátor prodává v ČR https://www.superhifi.cz/
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od zappa »

Marilyn píše: 25 pro 2023 03:32 Lampizátor prodává v ČR https://www.superhifi.cz/
Bylo mu to odejmuto pro neaktivitu, mi řekli v Lampizatoru. V utery se u mne staví Lukasz Fikus majitel Lampizatoru, veze nám další Pacific 2 pro kamaráda, který to tady slyšel, pak i doma, a je z toho naprosto paf.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od zappa »

Pecuch píše: 24 pro 2023 22:47 Hmmmm…tak to je zajímavé. Hifi fanda se stal hifi šiřitelem svatýho grálu - kruh se uzavírá… přeju mnoho spokojených a nadšených posluchačů. Že bych se sakra stavil? :lol: já ty lampy moc nemusím… no nechám si to projít ušima :razz:
Jo tady v Čechách je dost nevěrců elektronek, jednu domu jsem sám byl na pochybách, ale to jsem neslyšel ty nejlepší konstrukce, to je jiný svět, a tranzistor má těžkou úlohu se tomu přiblížit. Určitě se stav, to je pro mne výzva. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od zappa »

Dnes tu byk další milý človíček, nelampový, odcházel ze slovy, že Lampizátor je pro něho cesta. Pass Aleph, který přinesl na zkoušku nebyl špatný, ale nestačil této sestavě a velké místnosti.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od blesk666 »

Celkom nerozumiem co bolo cielom majitela zosilnovaca Pass Aleph v suvislosti s Lampizator DAC-om?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od zappa »

blesk666 píše: 25 pro 2023 22:17 Celkom nerozumiem co bolo cielom majitela zosilnovaca Pass Aleph v suvislosti s Lampizator DAC-om?
Byl pozván na test Alephu, ale ocházel ze zkušeností s Pacificem, o kterém nevěděl, že existuje.Byla to jeho nová zkušenost/náhoda. A právě jeho slova se mi zdá, že vystihují mnohé obavy českých hifistů,že si myslel, že lampy jsou jen starosti. A toto mu zde bylo vyvráceno a předvedeno. Touto zkušeností bych rád dodal odvahu lidem, nebát se elektronek, zvláště s Lampizátorem, který je uživatelsky jednoduchý a přívětivý. Zkoušeli jsme tu různé elektronky, a nestačil se divit, prý levná výměna elektronek udělala větší rozdíl než výměna zesilovačů. Byla tu tedy předvedena atraktivní stránka Lampizátoru, změna zvuku za pár korun. Tyto příběhy mohou být inspirativní pro ostatní kolegy. Rád předvedu všem, kdo mají zájem prozkoumat úžasný svět elektronek. Myslím, že dokáži mnohým změnit náhled na ně.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od vitek »

zappa píše: 25 pro 2023 20:31
Marilyn píše: 25 pro 2023 03:32 Lampizátor prodává v ČR https://www.superhifi.cz/
Bylo mu to odejmuto pro neaktivitu....
Jestli to není tím, že má lepší značku než je Lampizátor... https://sw1xad.co.uk
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od F2014 »

Držím palce, ať Ti to zastoupení Lampizatoru dělá radost.

Co se týče obav z elektronek ... upřímně, tohle
zappa píše: 25 pro 2023 22:58 ...Zkoušeli jsme tu různé elektronky, a nestačil se divit, prý levná výměna elektronek udělala větší rozdíl než výměna zesilovačů. ...
je pro mne jednoznačně stopka pří výběru zařízení, nikoli fakt, který obavy překoná.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od Dieter Burmester »

vitek píše: 26 pro 2023 09:45 Jestli to není tím, že má lepší značku než je Lampizátor... https://sw1xad.co.uk
Jak to poznas? :-?
Dieter Burmester
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od blesk666 »

Este otazka: Budes ako oficialne zastupenie pre Lampizator CR/SR? Cize aj servis a reklamacie budu zabezpecene? Len pre korektnost, ak je tak malo by to byt v sekcii:
http://highendforum.cz/viewforum.php?f=14
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od vitek »

Dieter Burmester píše: 29 pro 2023 12:45
vitek píše: 26 pro 2023 09:45 Jestli to není tím, že má lepší značku než je Lampizátor... https://sw1xad.co.uk
Jak to poznas? :-?
Nejlépe se to pozná poslechem...
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od Fidji99 »

vitek píše: 29 pro 2023 14:55
Dieter Burmester píše: 29 pro 2023 12:45
vitek píše: 26 pro 2023 09:45 Jestli to není tím, že má lepší značku než je Lampizátor... https://sw1xad.co.uk
Jak to poznas? :-?
Nejlépe se to pozná poslechem...
A teda, tvoje dojmy z porovnania?
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od vitek »

Fidji99 píše: 29 pro 2023 15:22
vitek píše: 29 pro 2023 14:55
Dieter Burmester píše: 29 pro 2023 12:45

Jak to poznas? :-?

Nejlépe se to pozná poslechem...
A teda, tvoje dojmy z porovnania?
Bohužel to neumím tak pohádkově podat jako někteří (a to myslím v dobrém, protože si myslím , že zappa se minul povolání...měl psát romány, fakt se to dobře čte..) ale sw1x je jiný vesmír... reálnost, prostorovost a dynamika. Je to pro dospělé kluky, kteří už ví co chtějí... žádné přepínače, displeje, upsamplingy. To co vytáhne z "obyčejného" CD je neuvěřitelné. V porovnání se Lampizátor jevil pouze, jako slušný převodník...
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od PavelDosko »

dejme tomu, swix jsem neslysel

a ted nechme prostor Zappovi k tomu proc to vlakno zalozil
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od Dieter Burmester »

Chudak zappa, swix se mu nesmi dostat do ruky, jinak zase vse znovu :crazy:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od zappa »

Tak vlákno jsem založil proto, že se mi Lampizátor líbí, zvláště tedy model Pacific, protože s Balticu, který měl ve studiu Olomouc mne nijak neoslovil, nebyl to ten přístroj, který bych bral jako referenční produkt. Pacific to už je naprosto jiná liga. Musím tedy zároven odpovědět Vítkovi. Možná by značka nebyla odejmuta, kdyby mohl nabídnout poslech toho nejzajimavějšího co Lampizátor v té době měl a tím je právě Pacific!!! Už tenkrát bych koupil, ale studio mělo v nabídce pouze Baltic. A proto jsem tenkrát zakoupil Molu, mohl jsem dac v mé sestavě vyzkoušet. Lampizátor sklízí velké úspěchy u milovníků hudby po celém světě. Na tento poznatek není potřeba být spisovatelem, stačí slyšet produkt o kterém mluvím, tedy o Pacificu. Pokud prohlásíš, že v porovnání s Sw1wad byl Lampizátor jen slušným převodníkem pak by bylo fér říct, který Lampizátor jste porovnávali s tebou zminovaným dacem! Protože pokud vím tak Olomouc studio Pacific nikdy neměl, nebo se mýlím? Lampizátor má celou řadu nížších modelů(Amber, Baltic, Atlantic, Big7 ad) ,a tak jak jsem slyšel Baltic tak s Pacificem má málo společného co se týče performance. V takovém případě je tvůj výrok zcela zavádějící, a záměrně podpásový. :thumbdown: Co se týče sw1xad tak ten jsem opravdu neslyšel, a neřekl bych, že Justan z něho byl tak odvařenej jako z Moly a to i napříč ceně Sv1xad 1069000kč http://www.audiodrom.net/en/digital-sou ... -v-special
Není pochyb, že Mola je úžasný stroj, a v mnohých sestavách předvádí skvělé věci, ale Pacific je pro mne bezpochyby jedním z nejpovedenějších D/A převodníků v současném hifi světě. Samozřejmě tu zřejmě existuje další zajímavá firma Sv1xad o které jsem nevěděl, tímto děkuji za tip, nicméně ta cena už je pro mnohé mimo českou realitu . :thumbup:
Když říkám, že budu zastupovat Lampizátor nebo jakoukoliv značku tak ze vším všudy! Výdělek si obchodník musí zasloužit. Jsem jedním z vás, a tak chci vyjít vstříc , rozumím potřebám českého hifisty, vím, že dokonalý servis, důvěra, trpělivost, pevné nervy a férovost musí být. Nakonec to nebude jen Lampizátor, ale jěště další zajímavé značky. Důvodem tohoto kroku je hlavně má zvědavost v zajímvé produkty,ke ketrým se nemohu u nás v české kotlině dostat, a také to, že mám pocit, že bych mohl své zkušenosti zúročit a pomoci lidem najít zvuk, který mají rádi. Je také zřejmé, že mne hifi velice baví, tak proč nezkusit jinou level. Prodávat budu produkty, kterým věřím, a nebudu závislý na prodeji. Bude to spíš domácí studio, něco jako Kraut studio. Je také možné, že na to nebudu mít, a že má aktivita záhy skončí.A tak uvidíme jestli to vůbec dotáhnu do konce, rok 2024 bude tedy hodně zajímavý. At se stane, co se stane, vášen pro hudbu a kvalitní poslech zůstane a tím vám všem chci popřát Štastný Nový rok a hodně krásných chvilek u poslechu vaších miláčků.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Právě jsme se dozvěděli, že převodník Lampizátor Baltic za 200.000,- neoslovil, tedy není nic moc, a je potřeba investovat 750.000,- do modelu Pacific. Úplně vidím tváře těch psychicky slabších jedinců a natož těm postižených audiofilní neurozou. A hlavou běží kde na to vezmou peníze.
Takže aby bylo něco takového jako je D/A převodník uděláno správně, tak to musí stát takovouhle ránu?
Když vezmu v úvahu, že musím mít adekvátní zbytek sestavy, tak je potřeba mít v sestavě s takovýmto převodníkem v maloobchodních cenách nainvestovány 3 ale spíše až 5 milionů korun.
A nebo má být převodník něco tak pro zvuk zásadního, že na ostatních článcích sestavy už zdaleka tolik nezáleží a proto může být sestava s Pacificem jen třeba do 1,5 milionu ?
Také mě baví číst Zappovi literární počiny, ale o nutnosti takto horentních cen za hifi aby mě bavilo poslouchat hudbu a vyvolávalo to ve mně příjemné emoce mě ani ty barvité popisy nepřesvědčují. Zažívám uspokojení i u mého dvacet let starého přehrávače Lindemann.
A celkem by mě zajímalo kolik bych musel utratit za převodník aby mi výrazně zvuk toho přehrávače posunul ne jenom k odlišnému zvuku, ale celkově k lepšímu.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od F2014 »

@NA: Jakkoli Ti fandím, tak předchozí příspěvek Tě v mých očích staví zbytečně do pozice prudiče. Jsi přece nejen konstruktér, ale také obchodník a určitě víš, že při cenotvorbě určují výrobní a distribuční náklady jen spodní hranici požadované prodejní ceny. Horní hranice je dána ochotou zákazníka zaplatit za službu, kterou mu výrobek udělá - a v tomto kontextu je Tvůj příspěvek mimo mísu.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Na cokoli se dá dívat z vícero úhlů pohledu a Tvůj pohled a názor není o nic relevantnější než jiný.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
rimidalv
Příspěvky: 15
Registrován: 01 led 2023 09:34

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od rimidalv »

Naopak!

Za mě NA člověk pořád ještě s HIFI nadhledem a zdravým selským rozumem.

ad Zappa - nebude to dlouho trvat a bude adorace zase nějaké jiné exoznačky (tipuju balkán nebo Afrika) - aneb my tam ty vyšší harmonické dostaneme :silent:
ad Marilyn - report
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od Mark Levinson »

Měli bychom oslavovat Nový rok, a já doufám, že bude lepší než ten uplynulý, a místo toho vznikají infantilní příspěvky. Filosofické zamýšlení nad tím jestli je přístroj předražen či je cena nad rámec mých možností? Ba dokonce úvaha, či není cena vysoká pro jiné hifisty, jestli na to budou mít? No to snad ne! Nikdy jsem nehodnotil lidi podle toho kolik investovali do Hifi a nikdy jsem nehodnotil Hifi přístroje podle jejich ceny.
Toto vlákno je o výrobcích Lampizátor, prosím Vás, respektujme to.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Nic nového, jen další ukázka jak si různí lidé v hlavě vytvářejí odlišné představy nad jedním a tím samým příspěvkem, každý tam čte jakoby něco jiného - pochopil to po svém.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od YamahaMan »

NA-Noble Audio píše: 01 led 2024 19:55 Nic nového, jen další ukázka jak si různí lidé v hlavě vytvářejí odlišné představy nad jedním a tím samým příspěvkem, každý tam čte jakoby něco jiného - pochopil to po svém.
Z seba môžem napísať, nech si každý kúpi to, čo mu najviac sedí a lahodí jeho uchu.
Keď má na to prachy, tak prečo nie? Či už je to Zappa alebo ktokoľvek iný.
Vôbec Zappovi nezávidím a práve, že fandím každému kto si v dnešnej dobe dovolí niečo také a podeli sa o skúsenosti.
Osobne mám zostavu za zlomok uvedeného DAC-u, dá sa povedať, že som postihnutý audiofilnou neurózou.
Čuduj sa svete, nič to so mnou neurobilo.
Som zvedavý na ďalší diel skladačky... :thumbup:
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od Jiri »

Dohledal jste někdo detaily ohledně použité D/A technologie jakou používá Lampizator? Na webech jen píšou detaily o analogové části a napájení.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od blesk666 »

Jiri to je vcelku relevantna otazka nakolko to Lampizator oficialne nekomunikuje. Z webu sa da dohladat ze Pacific pouzival donedavna R2R ale tiez nie je velmi jasne ci je to na baze starsich r2r chipov alebo diskretne riesenie. V sucasnosti (od 2022) pouziva pokial sa da dohladat Delta sigma riesenie (tiez nie je zrejme ci custom alebo chipove).
Sw1s pouziva stare 16bitove chipy TDA1541
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od Jiri »

Přesně, zajímalo by mě co obsahuje Lampizator 57 engine. Přijde mi velikostně malý na nějaké R2R diskrétní řešení a to předpokládám, že tam mohou být ještě i clock moduly.
Lampizator.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od Vienna »

+1
Protoze kdyz budeme presne vedet, co obsahuje 57 Engine, budeme schopni vysvetlit nejen zappovi co ma slyset, ale budeme i schopni stanovit cenu, za kterou se spravne ma Pacific prodavat. V dalsim kroku pak uz zbyva jen dokazat, ze SINAD je o 11,2% horsi, nez u obdobneho reseni od Yinghzouxi Ninja DAC za 10 USD i s dopravou.
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od zatty »

Vienna píše: 02 led 2024 15:09 +1
Protoze kdyz budeme presne vedet, co obsahuje 57 Engine, budeme schopni vysvetlit nejen zappovi co ma slyset, ale budeme i schopni stanovit cenu, za kterou se spravne ma Pacific prodavat. V dalsim kroku pak uz zbyva jen dokazat, ze SINAD je o 11,2% horsi, nez u obdobneho reseni od Yinghzouxi Ninja DAC za 10 USD i s dopravou.
Zappo promin ale todle musim okomentovat.... Todle je opravdu k popukani jak vubec muzete rict ze muzete byt schopni stanovit cenu podle toho co je uvnitr 57engine... To je vrchol ceskeho chudackovskeho alibusmu... Aj kdbyby tam byl zalita nit od bot tak to muze byt uplne jedno..firma si prosla nejakym vyvojem a testy atd aby dala dohromady pristroje slusne az high endove kvality a absolutne nikdo nemuze rict co je spravna cena.. todle z ust vypusti opravdu jen negramotny hifista.....

Osobne znam a mel sem moznost přístroje Lampizatoru slyset a je to jedna ze znacek kdy me ten zvuk co predvadi bavi a jednoho dne si k sebe jejich vyrobky poridim. A je pecka ze nekdo v CR tuto znacku k zastoupeni
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od zappa »

NA-Noble Audio píše: 01 led 2024 12:08 Právě jsme se dozvěděli, že převodník Lampizátor Baltic za 200.000,- neoslovil, tedy není nic moc, a je potřeba investovat 750.000,- do modelu Pacific. Úplně vidím tváře těch psychicky slabších jedinců a natož těm postižených audiofilní neurozou. A hlavou běží kde na to vezmou peníze.
Takže aby bylo něco takového jako je D/A převodník uděláno správně, tak to musí stát takovouhle ránu?
Když vezmu v úvahu, že musím mít adekvátní zbytek sestavy, tak je potřeba mít v sestavě s takovýmto převodníkem v maloobchodních cenách nainvestovány 3 ale spíše až 5 milionů korun.
A nebo má být převodník něco tak pro zvuk zásadního, že na ostatních článcích sestavy už zdaleka tolik nezáleží a proto může být sestava s Pacificem jen třeba do 1,5 milionu ?
Také mě baví číst Zappovi literární počiny, ale o nutnosti takto horentních cen za hifi aby mě bavilo poslouchat hudbu a vyvolávalo to ve mně příjemné emoce mě ani ty barvité popisy nepřesvědčují. Zažívám uspokojení i u mého dvacet let starého přehrávače Lindemann.
A celkem by mě zajímalo kolik bych musel utratit za převodník aby mi výrazně zvuk toho přehrávače posunul ne jenom k odlišnému zvuku, ale celkově k lepšímu.
Baltic v té době jsem mohl mít někde kolem 100000kč, Pacific kolem 250t. Na to cu tu říkáš nemohu nic jiného říct, že v některých vzácných případech takový stroj stojí za ty peníze. Ale znovu, ne každý dává prioritu zrovna hudbě, a tak se spokojí s tím co má, a to je v pořádku.Chápu, že to může lidi štvát, když je něco výborné, a je to příliš drahé, ale tak to je se s vším. někomu stačí, Oktávka, někomu panelák, někomu maringotka, každý je spokojený. :smile: Jen mne nebaví číst tyhle úvahy stále dokola. Promin, myslel jsem si, že je to vyloženě vlastnost česká, ale občas jsem na toto téma narazil i na zahraničních forech.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od zappa »

Vienna píše: 02 led 2024 15:09 +1
Protoze kdyz budeme presne vedet, co obsahuje 57 Engine, budeme schopni vysvetlit nejen zappovi co ma slyset, ale budeme i schopni stanovit cenu, za kterou se spravne ma Pacific prodavat. V dalsim kroku pak uz zbyva jen dokazat, ze SINAD je o 11,2% horsi, nez u obdobneho reseni od Yinghzouxi Ninja DAC za 10 USD i s dopravou.
Pacific, Poseidon a Horizon mají engine 11, myslím si, že i nový Golden Gate. A jestli z tohoto někdo usuzuje cenu? Každého názor. Administrátor tu napsal naprosto jasně, vlákno je o Lampizátoru, ne o tom jestli někomu vyhovuje jeho levnější zařízení, to je přeci na jiné vlákno. Nezapomente, že toto je highend forum, a tudíž se tu můžeme bavit o přístrojích v jakékoliv cenové hladině. Wadax stojí 2x tolik, Sv1xad V taky 2x tolik, tak se o nich nemůžeme bavit? Cena v highendu nerozhoduje pokud za to někdo ty peníze chce dát, každého věc. Já se jen divím, že tu Lampizátor nemá jěště zastoupení. Lukasz Fikus, šéf a myslitel Lampizátoru je správný chlap, férový a na nic si nehraje. Na moji otázku zda vystavoval letos ve Varšavě řekl, a to mohu potvrdit ze své zkušenosti, v Polsku není prorokem, jeho výrobky kupují po celém světě, ale v Polsku jen pár desítek. Chtěl bych vyzdvyhnout přístup jeho malé firmy, přívětivý a excelentní servis. Za mně velký palec nahoru, a at si tvrdí každý co chce.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od zappa »

Včera získal Pacific 2 dalšího příznivce a pravděpodobně budoucího kupce, také se v telefonu smál. Jen se smějte, ono vás to přejde. :lol: Osobně jsem zvědav na porovnání Pacific a Poseidon, dle Lukasze je výkon převodníku u těchto 2 strojů na stejné úrovni, jen Poseidon má plnohodný analogový aktivní předzesilovač na vysoké úrovni, Pacific zase analog pasivní volume regulaci, která neovlivnuje zvuk vlastního převodníku, mám osobně vyzkoušeno. Po přepnutí na direct do zesilovačů, v kterých jsem hlasitost reguloval přímo na monoblocích jsem neslyšel žádnou změnu v kvalitě. Chtěl bych tedy přidat k některým komentářům shora, že se mi přístroj nezdá vůbec předražený, když si uvědomíte, že máto co dočinění i z velmi kvalitním volume ovládáním u Pacificu, a vynikajícím plnohodnotným předzesilovačem Poseidonu, a že tím tedy zároven ušetříte na napájecím a propjovacím kapelu, na nožičkách a na předzesilovači, jseme na poloviční ceně přístroje, přitom kvalita je víc než nadstandartní. Takže další silná zbran pro zvažování těchto převodníků ze stáje Lampizátoru. Mimochodem jsem moc zvědavý i na Aries Cerat, který je jednou z mála možných konkurencí v elektronkových převodnících (nově uznávám jako konkurenci i SV1xad, děkuji Vitek), snad se povede zastupování i této firmy, je příslibeno, že budoucí Mecca - highend studio bude Aries Cerat zastupovat ČESKO-SLOVENSKO, prvními produkty by měly být entry level převodník Helene(35kg) a druhý v pořadí enter level předzesilovač Incito S(36kg) s odděleným zdrojem.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od Jiri »

Zappa, víš tedy něco ohledně toho Lampizator engine a jaký je rozdíl mezi verzí 57 a 11? Opravdu jsem nic na webech nenašel a u DACu je to myslím dost zásadní informace. Děkuji
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Lampizator produkty

Příspěvek od Fidji99 »

Jiri píše: 02 led 2024 22:07 Zappa, víš tedy něco ohledně toho Lampizator engine a jaký je rozdíl mezi verzí 57 a 11? Opravdu jsem nic na webech nenašel a u DACu je to myslím dost zásadní informace. Děkuji
Su 2 formy marketingu - jedna, kedy sa vyrobca komunikuje technicke parametre a detaily, v snahe ukazat aky je jeho vyrobok najlepsi. Druha skupina sa spolieha skor na opisy a emocie. Lampizator sa rozhodol ist tou druhou cestou, co je vzhladom na zameranie asi aj spravne.

@Zappa - otazka - kedze uz to teda vyzera, ze sa to bude realny biznis - planujes mat na ukazku aj nieco ine ako Pacific? Ten tolko spominany Baltic by mohol byt pre vela ludi takou vstupnou branou do sveta Lampiaztoru.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Odpovědět