Clarisys repro

Diskuze o reprosoustavách.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

V pondělí jsem navštívil Lampizator ve Varšavě. Před 3 týdny jsem si byl vyzvednout můj Pacific verze 1 a v poslechovce se hrálo na klasické repro s velkým basákem a nějakým ribbon výškáčem, asi výroba Lukasze. Říkal jsem si nic moc zvláštního. Tentokrát po vstupu do jejich budovy jsem zaregistroval zvuk, který zněl velmi zajímavě, viděl jsem Lukásze majitele Lamp. jak poslouchá s kolegou v poslechovce. Po vstupu do poslechovky jsem viděl nádherné a luxusní repro, které jsem nikdy jěště neviděl,vypadaly jako elektrostaty,zvuk, který z nich vycházel naprosto zaujal. Hrála zrovna Nina Simone, zpívala a já zcela v šoku poslouchal, a musím říct, že naprosto očarován . Říkal jsem si to není možné, takhle Ninu neznám, a nejen zpěv, ale prezentace hudby byla zcela jiná než jsem kdy slyšel, tučný a přitom transparentní bez jakékoliv agresivity, prostě nadherný zvuk se zaměřením na středy( to já moc rád).Poslouchal jsem a nadšení vzrůstalo, poslech mne bavil. Byl jsem těmi repro naprosto očarován. Netrvalo dlouho kdy jsem si řekl tohle musím mít. :smile: Mé nové repro jsou naprosto úžasné, ale toto byl zase zcela jiný přednes, neříkám lepší, prostě jiný, ale bavil mne zrovna tak u Niny Simone si musím přiznat o dost víc.. Bohužel jsem nemohl poslouchat dál, rád bych si poslechl spoustu mých oblíbených písní a skladeb, ale Lukazs najednou vypnul Pacific verze 2(dac) s tím, že ho musí hned poslat, aby do vánoc přístroj zákazník dostal k prezentaci na hifi výstavu. Repro jsou zcela jiné koncepce než na co jsem zvyklý, celoribonová konstrukce, toto byl jejich nejmenší model Minuet, váha 109 kg na kanál, cena s Neo magnetem 46000 euro, švýcarská firma, samotná výroba ve Vietnamu. Větší model je studio plus a vlajková lod je Auditorium. Nicméně největší úspěch má firma právě s cenově dostupnýnějším modelem Minuet. Lukasz prozradil, že tyto repro zakoupil, a dostal je před týdnem,že s nimi už 3 roky prezentuje na výstavách po celém světě své produkty. Co mne překvapilo, že hrál na stařičké monobloky Pass Aleph 0, prý jeho oblíbené zesilovače na které nedá dopustit. Minule hrál na Riviera integráč, nyní Clarisys a Pass Aleph. Lukasz ví své, může mít k svým produktům co si vzpomene, a já naprosto chápu proč si vybral zrovna tyhle úžasné repro. Nemohu ten zvuk dostat z hlavy, fakt paráda. Jestli někdo źná nebo slyšel tak mne zajímá jakýkoliv názor.
https://www.youtube.com/watch?v=wrK4cFC ... coastAudio
407298053_3787913941495831_8259607067160508724_n.jpg
411746411_383210187530991_7129317924963105878_n.jpg
409659576_394223633130651_6941208334432833144_n.jpg
409353971_901343804898000_2449767848986716267_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

Komentář z fora, který jsem právě objevil, a zcela s ním souzním.
Milá LL21... moc děkuji! Moc se mi to líbí.
Už jsem se nemohl dočkat, až mi také dorazí AC... Vsadím se, že to bude něco výjimečného.

psát o rozdílech mezi konvenčními reproduktory v.s ribbony a zejména Clarisys mi připadá jako "hra s nulovým součtem". jako všechno velmi zvláštní v našem koníčku je třeba to slyšet, abyste to plně pochopili.

Snažím se shrnout své myšlenky, než něco dlouze napíšu -
Jako bych poprvé poslouchal Contendo, když jsem poprvé poslouchal "Auditorium". Zážitek je "hlasitější" než audiofilské "BS", o kterých píšeme a mluvíme. Je to jako hudbu dýchat, ne ji jen slyšet. Clarisys pohybuje molekulami mezi vámi a jimi jinak než cokoli jiného. vlastně to místnost nabíjí energií vln a vrstev hudby. není to "plivání" nebo promítání na vás (jak mám někdy pocit u kuželových reproduktorů)
To jsem cítil i ve Stavrosově pokoji... Je to pocit, ne zvuk.
samozřejmě je tam celý ten SHEBANG v audiofilském jazyce... obrovská scéna, 3d obraz, pevné a živé jakoby basy, textura a jasný přednes.
A jedno z nejdůležitějších pro mě. přesny tembr.
Clarysy umí hrát delikátně, stejně jako umí vyrazit dech vysokým SPL jako při živém vystoupení. pro mě to bylo velmi zásadní! Poslouchám hudbu někdy 10-12 hodin denně (někdy i více). a potřebuji si ji užít na jakékoliv úrovni. a pro velké množství žánrů.Clarysys umí hrát jemně, protože dokáže vyrazit dech vysokým SPL jako živá zkušenost. pro mě to bylo velmi důležité! Poslouchám hudbu někdy 10-12 hodin denně (někdy i více). a potřebuji si ji užít na jakékoliv úrovni. a pro velké množství žánrů.
Když jsem dostal Studio plus a dlouhá přestávka byla hotová, byl jsem závislý!
Zamiloval jsem se! a bez váhání jsem si objednal Auditorium. věděl jsem, že je to pro mě KONEČNÁ HRA, v mé současné i budoucí oblasti poslechu, možná si jednou, až si budu moci dovolit sídlo, objednám od Stavrose "contendo" set, který bude hrát vedle mého AUDI ;).
pokud máte další dotazy nebo konkrétní poznámky, o které se chcete podělit, rád strávím čas a napíšu, co budu moci.

Translated with DeepL.com (free version)

Translated with DeepL.com (free version)
https://www.youtube.com/watch?v=OG4RMSe ... coastAudio
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Clarisys repro

Příspěvek od PavelDosko »

za chvilku budes mit velkou poslechovku plnou beden :-)
co ti provadel s Lampizatorem?
neni placka, neni highend
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Clarisys repro

Příspěvek od Fidji99 »

zaujimave, vyzera to na obnovene/vylepsene Apogee.

Poznam jednehi majitela, a mal som moznost pocut asi 3x.
Okolo Apogee je uplna komunita, ludi co uz nechcu nic ine.. Ako hovoris, ten zvuk je velmi specialny, da sa do toho zamilovat, je to uplne ine ako klasicke bedne s vyskacom.
Len ako vsetky dipoly, hlavne rovne, maju velmi maly sweetspot a su narocne na presne umiestnenie. Ked sa toto spravi dobre, tak vysledok je vynikajuci.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Clarisys repro

Příspěvek od blesk666 »

Na vystave vo Viedni som pocul zostavu s Halcro premapom a koncakom a bednami Alsyvox. Bolo to podla mna tiez velmi zvukovo zaujimave
IMG_0756 2 veľkej veľkosti.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

blesk666 píše: 23 pro 2023 14:31 Na vystave vo Viedni som pocul zostavu s Halcro premapom a koncakom a bednami Alsyvox. Bolo to podla mna tiez velmi zvukovo zaujimave
Alsyvox jsou taky parádní, ale je to malinko jiná technologie, ale obě jsou založené na ribonech.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 23 pro 2023 11:57 za chvilku budes mit velkou poslechovku plnou beden :-)
co ti provadel s Lampizatorem?
To jo, snad něco zmizí, má poslechovka je sice velikí, ale i ta má své limity :lol: Nechal jsem si udělat upgrade na verzi Pacific 2. A taky jsem zajel koupit poslední pacific pro kamaráda. Ve středu ho Lukasz Fikuz doveze ke mně domu. Kdyby někdo měl zájem tak začínám prodávat pro Lampizátor, mohu dát zajímavou cenu.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Clarisys repro

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 24 pro 2023 11:36 Kdyby někdo měl zájem tak začínám prodávat pro Lampizátor, mohu dát zajímavou cenu.
Tak to si zasluzi aj vlastne vlakno :thumbup:

Nech to,ludia spoznaju, co viem tak lampizator ma aj dostupne modely, kdo ma rad ten typ zvuku, urcite si vyberie.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

Jasný :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

Začátkem roku objednány Minuet,vyšší modely Studio plus budou následovat. Minuet budou možno slyšet v domácím studiu v březnu. Podařilo se nám získat zastoupení pro ČESKO-SLOVENSKO. :thumbup: Nejsme naivní, že se budou prodávat jako na běžícím pásu, spíše naopak, jejich cena je opravdu již vysoká, ale zvuk bude stát za to. Minuet jsou do středně velkých místností, Studio plus do středně až velkých místností a nejvyšší modely Auditorium do velkých a obrovských místností.
Recenze https://www.dagogo.com/clarisys-audio-m ... em-review/
https://positive-feedback.com/reviews/h ... dspeakers/

MinuetNeoFront.jpg
409353971_901343804898000_2449767848986716267_n.jpg
IMG_0761.jpeg
IMG_0760.jpeg
rear-term.jpeg
IMG_0757.jpeg
IMG_0758.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Clarisys repro

Příspěvek od Pavel M. »

zappa píše: 13 led 2024 10:02 Začátkem roku objednány Minuet,vyšší modely Studio plus budou následovat. Minuet budou možno slyšet v domácím studiu v březnu. Podařilo se nám získat zastoupení pro ČESKO-SLOVENSKO.
Rozumím tomu dobře, že u tebe ve Vratislavi budou ke slyšení Clarisys Audio? :thumbup:
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

Pavel M. píše: 13 led 2024 18:35
zappa píše: 13 led 2024 10:02 Začátkem roku objednány Minuet,vyšší modely Studio plus budou následovat. Minuet budou možno slyšet v domácím studiu v březnu. Podařilo se nám získat zastoupení pro ČESKO-SLOVENSKO.
Rozumím tomu dobře, že u tebe ve Vratislavi budou ke slyšení Clarisys Audio? :thumbup:
Ano, ano. Jsem moc natěšen, do konce března by tu měly ýt Minuet. V druhém analogovém studiu později budou prezentovány Studio Plus. Do konce roku možná jěště Auditorium u mne na statku v digitálním studiu. To bude velká pecka. Taky jsem zvědav jak to bude se zesilovačema. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Clarisys repro

Příspěvek od Pavel M. »

Skvěle Michale, ty jedeš :thumbup: :clap:
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

Jedná se o páskový výškový/středotónový reproduktor z modelu Clarisys Audio Studio Plus Neo. Všimněte si 6 stop. Minuet má 5 stop, Studio Plus má 6 stop a Auditorium má 7 stop.

Čím více stop, tím širší jsou pásky. A naopak, tím větší výkon a nízké frekvence zvládne.

Neo vs ferit:

Protože silnější magnetické pole Neo umožňuje překlenout širší mezeru mezi magnetickými póly, mají verze neo širší pásky než verze feritové.
Další důvod, proč dovážíme pouze verzi Neo. Je zvukově mnohem lepší.
23c40fffb9274f7c513bc869052bc37d.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

Clarisys na výstavě v Mnichově 2023, ukázka pro rockery YES - Roundabout https://www.youtube.com/watch?v=M7ncZZM ... hileJunkie
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

Nejvyšší model a vlajková lod Auditorium , na videu uvidíte externí vyhýbku. https://www.youtube.com/watch?v=ofOQg9K ... coastAudio
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

Od 3 minuty, to je pecka, uslyšíte jak si to poradí z trumpetou, je to tedy úžas.
Alternate One · Clark Terry · Freddie Hubbard · Dizzy Gillespie · Oscar Peterson
https://www.youtube.com/watch?v=0ajHkXj ... erry-Topic
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

A nejmenší model Minuet, který bude možno slyšet od dubna ve studiu. https://www.youtube.com/watch?v=OVDWxJV ... hileJunkie
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Clarisys repro

Příspěvek od Janik »

Prepac zappa ale tie posledne ukazky su velmi zle. Velmi to taha usi velmi vytiahnute vysky a basy aby to zaujalo na prve pocutie. Dufam, ze za dane peniaze to tak nebavi v reale.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

Janik píše: 16 led 2024 16:12 Prepac zappa ale tie posledne ukazky su velmi zle. Velmi to taha usi velmi vytiahnute vysky a basy aby to zaujalo na prve pocutie. Dufam, ze za dane peniaze to tak nebavi v reale.
Já se nezlobím. Asi máš špatný telefon nebo na čem to posloucháš? :smile: Nakonec to jsou pouhé ukázky pro představu. Co jsem slyšel já, absolutně žádné známky ukřičenosti a vytahnuté výškya basy už vůbec ne, a ocenuji na nich zvláště středy, plný a , tučný zvuk, přesto s velkým rozlišením a přirozeností. Mám to pořád v uších, a právě to se mi na nich velice líbilo. A všichni kdo slyšeli v reálu tyto reproduktory tak jim naprosto učarovaly, a v tom se shodují všichni, jěště sem neslyšel, že by se někomu nelíbil jejich zvuk. Počkejme si tedy na real deal než budeme hodnotit zvuk dle videí.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Clarisys repro

Příspěvek od Janik »

Iphone a airpods 3rd
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

Janik píše: 16 led 2024 19:35 Iphone a airpods 3rd
to je to lepší na trhu asi :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

Ukázka jak nejvyšší model Auditorium hraje piano, celkem ohromující. Minuet by měly hrát obdobně jen zřejmě s menším prostorem do výšky, když jsou o 80cm nižší. Jsme opravdu zvědavý, nemůžeme se jich dočkat. Doufáme, že splní naše očekávání.
https://www.facebook.com/watch/?v=10799 ... ef=sharing
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

V dubnu letím do státu Waschington, objevil jsem pozvánku na poslech Clarisys vlajkové lodi Auditorium ve Spokane což je východ ně od Seattlu téměř na hranicích z Idaho. Rozhodl jsem se udělat výlet do Spokane a promluvit s majitelem Ron Resnick těchto repro, který je též spolumajitel největšího highend fora na světě Whatsbestforum. Tento velezkušený pán se rozhodl obchodovat ze svého domu s těmito repro a zároven se staly centrem jeho osobní poslechové místnosti.Rád si poslechnu jak mu to hraje. Nezoufejte, Auditorium by měly hrát letos na výstavě v Praze, Florian přislíbil, že s nimi dorazít a pomůže nám s prezentací, mimochodem výborný chlapík, který občas mluví opravdu hodně lidově. :thumbup:
Tady je překlad jeho příspěvku na Whatsbestforum kde čerpám rozumy a inspirace v posledníc několika letech.
https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... ton.38329/

IMG_1619.jpeg

Pevně ​​věřím, že žádný reproduktor není dokonalý. Pokud je člověk intelektuálně upřímný, žádný reproduktor nedělá všechno lépe než každý jiný reproduktor.

Navzdory kontroverzi stále zastávám svůj názor, že určité typy reproduktorů dosahují přesvědčivější iluze živé hudby na určitých typech hudby než jiné reproduktory. Stále si například myslím, že na způsobu, jakým reproduktory lesních rohů pohybují vzduchem a reprodukují hudbu, je něco, co je v souladu se způsobem, jakým vydávají zvuky samotné žesťové nástroje. Nadále věřím, že kdyby mým primárním hudebním žánrovým zájmem byl jazz, pak bych měl reproduktor pro lesní roh (možná Tune Audio Avaton (slyšel a miloval) nebo Destination Audio Vista (nikdy neslyšel)).

V současné době si myslím, že Auditorium je celkově pro zvukové vlastnosti, kterých si cením nejvíce, nejlepší (i) skutečně širokopásmový, (ii) jednodílný, (iii) planární dipólový reproduktor, jaký jsem kdy slyšel na dlouhém konkurzu v soukromý dům.*

Možná, že nejvyšší výšky na činelech nejsou pro mé uši tak 100% dokonalé jako páskový výškový reproduktor Magnepan. (Stužkový výškový reproduktor Magnepan je můj oblíbený výškový reproduktor všech dob.)

Možná nejnižší frekvence fyzicky nepohybují tolik vzduchu jako Gryphonová věž s výkonnými basovými reproduktory. (Myslím, že ty věže basových reproduktorů Gryphon jsou naprosto geniální a myslím, že mi poskytují nejlepší reprodukci basů, nebo rovnou nejlepší, jakou jsem kdy slyšel.) Ale to jsou kosmopolitní dohady. A je docela divoké cítit ten druh šmrncu a dopadu z pouhých panelů, které poskytují Auditorium.

A tyto dohady se časem mohou ukázat jako nesprávné, protože jsem zkoušel reproduktory s digitálem, což není můj šálek čaje, a s pevným skupenstvím, což není můj šálek čaje. Takže tyto dohady by mohly být převráceny analogovým zdrojem a elektronkovou elektronikou.


Myslel jsem, že klavír zní úžasně. Piano mi znělo velmi podobně, jako to zní na velkých Magnepanech (což si myslím, že zní velmi přesvědčivě), ale rychleji a působivěji.

Musím myslet na velikost obrazu sólových vokalistů. Myslím si, že u širokých planárních dipólů je třeba dávat pozor, abychom neztratili jasně definovaný středový obraz hlavy sólového zpěváka.

Cyrus uvažoval o umístění pásků výškového reproduktoru spíše zvenčí než zevnitř, aby se dosáhlo širší zvukové scény. Řekl jsem mu, že teoretizování není náhradou za experimentování ve vlastním pokoji (dobrou radu bych si měl raději vzít pro sebe), ale myslím si, že zmenšení jasně definovaného středu obrazu pro zpěváka by pravděpodobně převýšilo zisk z mírně širší zvukovou scénu.

Stojím si za svým úplně prvním dojmem, když jsem poprvé slyšel Clarisys (malé menuety) na AXPONA v dubnu 2023 napsaný zde na WBF dne 20. dubna 2023:


Jako celoživotní planární nadšenec je zde klíčová věc k pochopení úspěchu Clarisys: lidé mohou milovat transparentnost, otevřenost a věrohodnost planárních reproduktorů, ale vždy existoval vědomý a explicitní kompromis ohledně dynamického zvuku a dopadu. Miluji transparentnost a otevřenost [Analysis Audio, Magnepans, Martin-Logans, atd.], ale chybí mi dynamický nádech a dopad kuželů a tonální hustota kuželů v oblasti horních basů až nižších středů.

Úspěchem reproduktorů Clarisys je porazit tento dříve nevyhnutelný zvukový kompromis. Každý, kdo slyšel Menuets v AXPONA, oznámí přesvědčivou tonální hustotu a texturu v oblasti horních basů až nižších středů, stejně jako plně působivý oomph a dynamiku. Pro někoho, kdo má rád prezentaci planárních reproduktorů, již nepotřebuje omluvu, ospravedlňování, zvažování výhod a nevýhod, racionalizaci ztráty dynamiky a výkonu na nízkých frekvencích, aby si mohl užít tyto planární výhody. Tento design reproduktoru skutečně splňuje vše.

* Poznámka: Nikdy jsem na dlouhém konkurzu v soukromém domě neslyšel reproduktor Alsyvox. Doufám, že v klidu zkusím Alsyvox buď u Boba Vineyarda nebo u přítele v Nizozemsku. Alsyvox a Clarisys jsou dvě nové těžké váhy ve světě planárních reproduktorů. Upřímně řečeno, neexistuje způsob, jak se mi nebude líbit také Alsyvox. Slyšel jsem to krátce třikrát a také je to úžasné, zvláště pro planární nadšence, jako jsem já. Ale bude velmi zajímavé pokusit se zjistit rozdíly mezi nimi, které dokážu rozeznat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Clarisys repro

Příspěvek od Fidji99 »

trochu som teraz zmateny-
ty budes mat u seba Clarisys kedy?

tie ma totiz z tvojho portfolia zaujimaju najviac
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

No tento měsíc by měly dorazit, čekací doba v pořadníku jsou 3 měsíce.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Clarisys repro

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 16 bře 2024 17:07 No tento měsíc by měly dorazit, čekací doba v pořadníku jsou 3 měsíce.
super, tesim sa na posluch. Na MartinLogan fore sa riesi Clarisys ako viac nez dostojna nahrada za cLS alebo CLX - plnopasmove elektrostaty, ktore sa uz nevyrabaju. Myslim, ze to bude bomba.

Nech to hlavne v poriadou dorazi do Europy, my mame dost napatu situaciu z dodavkami z Azie - priemerne predlzenie trasy je cca.2-3 tyzdne….
Hlavne nech lod netrafi nejaka raketa.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

Fidji99 píše: 16 bře 2024 19:30
zappa píše: 16 bře 2024 17:07 No tento měsíc by měly dorazit, čekací doba v pořadníku jsou 3 měsíce.
super, tesim sa na posluch. Na MartinLogan fore sa riesi Clarisys ako viac nez dostojna nahrada za cLS alebo CLX - plnopasmove elektrostaty, ktore sa uz nevyrabaju. Myslim, ze to bude bomba.

Nech to hlavne v poriadou dorazi do Europy, my mame dost napatu situaciu z dodavkami z Azie - priemerne predlzenie trasy je cca.2-3 tyzdne….
Hlavne nech lod netrafi nejaka raketa.
Ajaj, to mne znervoznuje, ale cena 4000 euro za dopravu z Vietnamu snad bude opravdu highendově kvalitní a takových zpoždění se nás nebude týkat. :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Clarisys repro

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 16 bře 2024 22:22
Fidji99 píše: 16 bře 2024 19:30
zappa píše: 16 bře 2024 17:07 No tento měsíc by měly dorazit, čekací doba v pořadníku jsou 3 měsíce.
super, tesim sa na posluch. Na MartinLogan fore sa riesi Clarisys ako viac nez dostojna nahrada za cLS alebo CLX - plnopasmove elektrostaty, ktore sa uz nevyrabaju. Myslim, ze to bude bomba.

Nech to hlavne v poriadou dorazi do Europy, my mame dost napatu situaciu z dodavkami z Azie - priemerne predlzenie trasy je cca.2-3 tyzdne….
Hlavne nech lod netrafi nejaka raketa.
Ajaj, to mne znervoznuje, ale cena 4000 euro za dopravu z Vietnamu snad bude opravdu highendově kvalitní a takových zpoždění se nás nebude týkat. :lol:
Zpozdeni je v danom pripade "dobre" - znamena ze ide lod okolo Afriky, a nie okolo jemenu. Cize mensie riziko.
Aj ked na duhej strane - za 4.000 euro vozime veci letecky ;-). Kazdopadne - ked ich chces mat doma aspon trochu rozohrane na tu akciu v Aprili - tak by uz mali by minimalne niekde blizko Brem/Rotterdamu.
Ja myslim ze to dobre dopadne a par tyzdnov hore dole je jedno. Tesim sa na posluch, ci uz v aprili. alebo hoci aj v lete.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

Dle zkušeností hrajou výborně po prvním poslechu, ale po 215 hodinách se zvuk transformuje na jinou úroven. To znamená, že Clarisys nebudou určitě jěště zcela rozehrané což mne samozřejmě mrzí.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Clarisys repro

Příspěvek od Janik »

Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

Janik píše: 25 bře 2024 11:32 alternativa -> vyrobca v EU ->
https://alsyvox.com
https://www.gtaudioworks.com/speakers
Na GT audio mne zaujaly ty subwoofery. Alsyvox už je opravdu vysoká liga a podstatně dražší než Clarisys, ale zvukově mnozí preferují druhé zmíněné. Clarisys vznikly jako alternativa ke starším firmách jako Apogee, Alsyvox a jsou i přímou konkurencí právě pro Alsyvox, protože zvukově na to mají.
Např komentář
Nechápejte mě špatně, když jsem oba tyto reproduktory poslouchal v dobrých místnostech, než jsem se rozhodl.
Oba byli dobří, ale odlišní.

Moje rozhodnutí jít s Clarisys přes Alsyvox bylo přesně z tohoto důvodu (basa). Alsyvox mi přišel velmi hifi znějící, tenký, bez basů. Ano, velmi otevřený, průhledný, ale postrádající basy a méně dynamický. Bylo to v osobním domě, pěkný velký pokoj, velmi dobrá elektronika. Posunuli jsme reproduktor dovnitř, ven, dopředu, dozadu. Dokonce jsme si hráli s nastavením crossoveru, nepodařilo se nám je správně nastavit. Když jsem odešel, cítil jsem se vyčerpaný, IMHO den ztraceného času.
Sakra, slyšel jsem je znít o něco lépe na show, a proto jsem udělal další míli, abych je slyšel na domácím konkurzu. Četl jsem všechny recenze, pochvaly atd... Možná s jinou elektronikou a dobře ošetřenou místností by mohly znít lépe, dokonce i subs by pomohli, nevím!
Nechci zavrhovat značku reproduktorů, ale prostě to za mě neudělali. To je důvod, proč jsem se na to vykašlal. Ale teď dál.

Clarisys jsou podle mě úplně jiné zvíře....extrémně muzikální, přirozená tonalita, prostorné, koherentní a basy jsou to nejlepší, co jsem kdy u páskového reproduktoru slyšel. Zabijácká zvuková kulisa také, zepředu dozadu, ze strany na stranu.
Nechci v ničem znít přehnaně, nic není dokonalé. Elektronika hraje roli i ve všech těchto scénářích.

Musíte to slyšet a rozhodnout se
JakoMilovat reakce:šakti,Audiohertz2,Golum
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

Vyjádření majitele na fóru k výtkám některých zlých jazyků ke zvuku na výstyvě v Mnichově 2023 :) :
Jen pro trochu transparentnosti. Auditorium vystavené v Mnichově bylo naším prvním prototypem Auditorium, který byl kdy postaven. Bylo vlečeno v přívěsu do Itálie, Belgie, Francie, Švýcarska. Bylo postaveno, sundáno, roztrháno a znovu vybudováno. Na výstavách nevytahujeme zbrusu nové produkty z krabice, ale nyní používáme sériovou výrobu. Pokud chcete posoudit konečný produkt, zaleťte k jednomu z našich mnoha zákazníků, jako nedávno Ron Resnick (majitel tohoto fóra). Mnichov je B2B Show a pro navazování obchodních kontaktů, což se nám docela úspěšně povedlo. Nyní je zde několik podnětů k zamyšlení. Soulution Audio koupil Auditorium přímo, stejně jako Lampizator (Minuet Neo) a Shunyata Research (Studio Plus). Také jsme nahradili další panelové reproduktory našimi, již jmenovanými v tomto vláknu, včetně samozřejmě Apogees, jako jsou Scintilla a Fullrange. Další značky jsme nahradili kde Alsyvox, Apogee, Magnepan, Von Schweikert, Boerensen, Evolution Acoustics MM7, Focal, Bayz, Rahido a další....
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

Jelikož o víkendu proběhla kýžená a dlouho očekávaná premiéra několika zajimavých značek neslyšených ve vodách naší roztomile malé zemičky, tak jsem přeplněný dojmy, veskrze pozitivními, ale i jedním vyloženě kontroverzním, který mi dělá starosti. Tím problémem je postavení reprosoustav panelových reprosoustav Clarisys v prostoru. Toto téma přesunuju na vlákno o Clarisys. Prosím odborníky na dipóly a akustiku, zajímaly by mne hlavně praktické zkušenosti jak akustika ovlivnuje zvuk těchto koncepcí. Pan Sroll už mi k tomu něco napsal, tak tyto zkušenosti předám dál. Nicméně tato akce mi velmi pomohla k dalšímu rozvoji, konečně jsem slyšel tuto koncepci panelů. Ted už snad jěště čisté horny jako např Avantgarde acoustic, Cessaro, Odeon atd. Nejblíže asi Tykon, tak mne Libor může čekat tento rok na poslech v jeho studiu. Slyšel jsem jsem od jednoho kolegy nadšenou recenzi na Avantgarde, které jsem slyšel již při premiéře v Tykonu, tenkrát se hrály Avantgarde Trio, ne každému se líbilo, ale tak je to vždycky, ani sebelepší věc nemusí každému vyhovovat.
Jak jsem předeslal před chvilkou, postavení Clarisys v prostoru je u mne velmi problematické. žádná jiná soustava mi nenadělala tak velkou hlavu jako tyto. Dle dosavadních poznatků a indicií se má za to, že mrtvá akustická úprava nedělá takovým dipólům dobře, od pana Srolla mi bylo řečeno, že dipoly potřebuji reronance ne absorpce, dle něj dipóly používají místnost jako resonátor, což u mne způsobuje problém. Díky tomuto problému jsme našli nejlepší pozici přesně uprostřed místnosti 10x7m. Tento model Studio plus je naladěn jinak než Minuet, které jsem slyšel ve Varšavě. Po dlouhé diskuzi jsem dostal z Floriána, který reprosoustavy vyvíjí nebo je pomáhá vyvíjet, informaci, že se potvrdilo co i pan Sroll prohlásil, že jsou vyladěné na transparentnější projev, který má mnoho lidí rádo, a že jsou jinak laděné než Minuet. Osobně mám radši projev Minuet kde jsou stredy plnější, a tak mi Florián nabídnul, že až se vrátím ze Států a repro budou již plně rozehrané tak přiletí, a naladí vyhýbku stejně jak se mi to líbilo na Minuet. Rozehrávám repro 10 až 14 hodin denně takže v půlce května budou zcela rozehrané, a čekám co se stane. Totiž jak mi Florian v diskuzi prozradil, jeden klient v Izralei byl ze zvuku prvotně neštastný, Florián mu doporučil před nějakým posuzováním zvuku počkat až se plně rozehrajou. Pán poslechl, přesně po 220 hodinách se prý stalo něco neskutečného, repro začali hrát tak skvěle, že pán prohlásil, že už je nikdy nedá z domu, že je to něco neskutečného. Z této informace vyplívá, že i když se mi zvuk líbí už nyní tak zřejmě nastane dramatická změna k lepšímu, tak jsem ve velkém očekávání. Kdo má zájem si poslechnout tyto krásné desgnové kousky tak po půlce května, ale spíše až v červnu, protože budu mít hodně práce s přípravama Květnového festivalu svobody u mne na statku.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

:thumbup: dipoly do stran nehrajou tak asi nejdůležitější odrazy jsou ze ze zádu a předu. Problém také je, že v místnosti jsoi ještě 3 páry velkých rrpro,.které požírají energii. Ty závěsy jsme dávaly pryč, ale zvuk se téměř nezměnil.
IMG-20240407-WA0002.jpg
IMG-20240407-WA0006.jpg
IMG_20240408_110754.jpg
20240409_160523.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 596
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Clarisys repro

Příspěvek od PMA »

Jeden z nejlepších zdrojů informací je Siegfried Linkwitz (bohužel už není mezi námi)

https://www.linkwitzlab.com/models.htm

Dipól má svoje výhody, je specifický, ale neustále musíš mít na paměti vyzařování z obou stran, proto je tak háklivý na umístění v prostoru a na okolí.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

PMA píše: 10 dub 2024 09:33 Jeden z nejlepších zdrojů informací je Siegfried Linkwitz (bohužel už není mezi námi)

https://www.linkwitzlab.com/models.htm

Dipól má svoje výhody, je specifický, ale neustále musíš mít na paměti vyzařování z obou stran, proto je tak háklivý na umístění v prostoru a na okolí.
Ale on popisuje chování dipol s woofer repro a open buffle repro, ne s panely. To se asi bude chovat zase jinak? A řešit akustiku s českými odborníky a firmami, kteří nemají zkušenost s dipóly panelových repro je asi ztráta peněz????? Kdyby tu někdo takový byl, asi bys mi poradil, ale takový tu asi nejsou?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Clarisys repro

Příspěvek od zappa »

V přípravě na Audiohappening jsem vyloučil mé Challenge SE-833 z možného používání s Clarisys, vyhodnotil jsem je jako slabé a tudíž ke Clarisys nepoužitelné. Jaké bylo mé překvapení dnešní ráno, když jsem si řekl, že je jěště jednou vyzkouším. Totiž ten převodník od Aries Ceratu má takový gain, že tlačí předzes natolik, že ve spolupráci se zesilovači podávají o mnoho větší výkon, ten dac je v tomto ohledu skvělý, chová se jako budič, proto se o něm píše, že vaší sestavu probudí s apatie. :lol: A tak mne na padlo to znovu vyzkoušet, wow, už první tóny naznačily, že zesilovače Counterpoint nejsou do této sestavy vhodné, a že další směr k pokroku bude správný výběr zesilovačů, to jsem sice věděl, ale nějak jsem to trochu podcenil. Takže toto je pro mne skvělá novinka a dobrá zpráva. Vypnul jsem to po prvních tónech Muligana s Webstrem, a podávám report, doufám, že ne předčasně, že zvuk ted bude úplně někde jinde. Další report dnes večer. Pozval jsem pana Srolla,aby mi pomohl s testem použití aktivní vyhýbky, tudíže použijeme veškeré dostupné zesiolovače ke zjištění, co Clarisys může posunout dál ke kýžené dokonalosti. :cool: Jsem zvědav jak bude dnešek pokračovat, a jak se vše bude vyvíjet.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Clarisys repro

Příspěvek od elfton »

zmenou akustiky to nevyresis, potrebujes mnohem vetsi plochu panelu, aby to hralo i nizky basy. Inspiraci hledej u expozic Alsyvox ci Magnepan ve velkych prostorech, vzdy tam k top modelu jeste pridaji jednou tak velkou plochu repro na basy. Potrebujes subwoofer nebo pridat nejaky bas panel od Clarisys. Ten mensi model jsi slysel v mnohem mensim prostoru, to se neda srovnavat, to by u tebe vubec nehralo.
DSCF3120-1024x683.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 596
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Clarisys repro

Příspěvek od PMA »

zappa píše: 10 dub 2024 09:57
PMA píše: 10 dub 2024 09:33 Jeden z nejlepších zdrojů informací je Siegfried Linkwitz (bohužel už není mezi námi)

https://www.linkwitzlab.com/models.htm

Dipól má svoje výhody, je specifický, ale neustále musíš mít na paměti vyzařování z obou stran, proto je tak háklivý na umístění v prostoru a na okolí.
Ale on popisuje chování dipol s woofer repro a open buffle repro, ne s panely. To se asi bude chovat zase jinak? A řešit akustiku s českými odborníky a firmami, kteří nemají zkušenost s dipóly panelových repro je asi ztráta peněz????? Kdyby tu někdo takový byl, asi bys mi poradil, ale takový tu asi nejsou?
Je to jak napsal elfton, aby to hrálo basy je potřeba velká plocha nebo sub. Fyziku neoblafneš a změna zesilovače to nevyřeší, to jsou naivní představy.
Odpovědět