Sloupové repro rada

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
maras
Příspěvky: 5
Registrován: 27 lis 2023 07:16

Sloupové repro rada

Příspěvek od maras »

Ahoj,
jsem tady nový a zaregistroval jsem se, protože si nevím rady jaké repro koupit na chalupu, která je jediné místo, kde mohu v klidu poslouchat muziku a koukat na filmy.
Pravděpodobně nad mým aktuálním setupem budete ohrnovat nos, ale proti klasickému zvuku z TV repro nebo obyčejným PC bedýnkám to byl velký skok kupředu.
Aktuálně mám u TV aktivní bedýnky Edifier R1700BTs + subwoofer Edifier T5. Zdroj zvuku a obrazu je PC ke kterému jsem dokoupil externí zvukovou kartu SoundBlaster X4. Filmy a muziku pouštím z úložiště na lokální síti (filmy s DolbyDigital a DTS zvukem, audio ve FLACu) případně ze streamovacích služeb (Spotify, Tidal...).
Pár let jsem byl spokojen, ale občas se stalo, že audio výkon "sestavy" už nestačil (typicky nějaká oslava, kdy jede hudba naplno a i maximální úrověň zvuku se zdá slabá).

Minulý týden mi kamarád nabídnul zánovní AV receiver Yamaha RX-V390RDS, který mu leží v krabici, protože už dávno má něco lepšího.
Což mi připomělo můj dávný sen, kdy jsem odebíral Stereo-Video a snil o všech těch "hračkách", které jsem si nemohl dovolit.
Začal jsem proto procházet inzeráty na reprobedny. Líbily by se mi sloupové reprobedny s výkonem kolem 100-150W (přestože podarovaná Yamaha má výkon pouze 65W na kanál, ale časem bych ji asi vrátil koupil něco výkonějšího).

Místnost kde budou reprobedny umístěny je obývák s kuchyní dohromady, celková plocha cca 35 m2. Vzhledem k prostoru jsem vyloučil repro s bassreflexem dozadu a preferuji bassreflex dopředu/dolů nebo uzavřenou ozvučnici. Několik kandidátů v relaci do 10tisíc jsem sice našel, ale při čtení recenzí se v tom začínám ztrácet a byl bych moc rád za rady od lidí, kteří se v audiu pohybují podstatně déle než já.

Aktuálně jsem si vyhlédnul tyto kandidáty, kteří jsou na netu k dispozici (vše je samozdřejmě použité zboží):
- Wharfedale Diamond 8.4
- Canton CL07 Limited
- Canton LE 170
- Canton LE 190
- Canton LE 109
- Canton Ergo 80 DC
- CANTON ERGO 91 DC
- JBL XTi 80
Pokud byjste případně měli k prodeji něco ze své sbírky, tak se tomu vůbec nebráním :)

Budu Vám velmi vděčný za jakékoliv rady.

Děkuji vám za pomoc.

Marek
maras
Příspěvky: 5
Registrován: 27 lis 2023 07:16

Re: Sloupové repro rada

Příspěvek od maras »

Po delším vybírání mám dva favority, mezi kterými si vybírám (rozhodla cena a stav nabízených reprobeden).
Můžete mi poradit které z těchto dvou vybrat? Případně pokud má některý z nich nějaké výhody nabo vady proč ho vybrat nebo naopak nevybrat?

Wharfedale Diamond 8.4 nebo Canton LE 170 ?

Snad to tímto zjednoduším pro případné rady :)
maras
Příspěvky: 5
Registrován: 27 lis 2023 07:16

Re: Sloupové repro rada

Příspěvek od maras »

Děkuji Vám přátelé za rady a informace. Nakonec jsem si vybral Canton LE 170, které se mi podařilo sehnat za dobrou cenu a které vypadají jako nové.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sloupové repro rada

Příspěvek od aretax »

To vieš, tu sa ľudia zaoberajú kvalitou zvuku a nie ozvučovaním interiérov pri oslavách. O watty a decibely sa tu nejedná.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
maras
Příspěvky: 5
Registrován: 27 lis 2023 07:16

Re: Sloupové repro rada

Příspěvek od maras »

Asi jsi to špatně pochopil. Já se ptal primárně kvůli muzice a filmům, "oslavy" nejsou vubec důležité.
Stejně tak jsem neřešil waty a decibely. Chtěl jsem pomoci s rozhodnutím, které reprobedny si vybrat, protože jsem si myslel, že někdo členové fóra určitě mají více znalostí než já.
Poděkování jsem nemyslel ironicky, pokud to někdo takto pochopil. Opravdu jsem slušně poděkoval a chápu, že o nic nejde. Prostě jsem zrovna nenatrefil na nikoho, kdo by některou z vybraných beden znal anebo měl čas mi odpovědět.
Denkez
Příspěvky: 10
Registrován: 03 kvě 2017 07:51

Re: Sloupové repro rada

Příspěvek od Denkez »

Problém byl a je tvůj receiver Yamaha RX-V390RDS za pár stovek. Prostě na tomto fóru s takovým receiverem nemáš šanci. Víc by ti snad poradili tady.
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Sloupové repro rada

Příspěvek od Ramones »

Doporucil bych tazateli, aby požádal admina o uzavreni jeho fora. Jinak hrozi, ze se zmeni v negaci a maras prijde o radost, ze ma bedny vyresene 😬
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 938
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Sloupové repro rada

Příspěvek od dvader »

Já jsem byl nějakou dobu mimo a vidím ten dotaz až teď…
Tady platí zlatá rada: Pokud nemáš dost peněz na sloupovky, kup si regálovky - v dané cenové relaci budou hrát lépe.
maras
Příspěvky: 5
Registrován: 27 lis 2023 07:16

Re: Sloupové repro rada

Příspěvek od maras »

Tak je mi jasné, že ty Cantony nejsou žádný highend a že tady všichni mají bedny alespoň za půl míče. Ale za pokus to stálo :)
Odpovědět