Krautwire Fractal

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Krautwire Fractal

Příspěvek od zappa »

Někdo zkušenosti s tímto repro kabelem? Po testu Kraut Aes Ebu gold mne tento kabel začal zajímat.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Krautwire Fractal

Příspěvek od lubos »

Kedysi dávno u známeho sme ho porovnávali s Kimber 3035, ktorý vlastnil a hral tak 90% s Kimber, hlavne v basoch zaostával.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Krautwire Fractal

Příspěvek od zappa »

lubos píše: 12 lis 2023 17:56 Kedysi dávno u známeho sme ho porovnávali s Kimber 3035, ktorý vlastnil a hral tak 90% s Kimber, hlavne v basoch zaostával.
A na jaké sestavě jste to hráli? Já ho slyšel s NAT monblokama a BW 801d a bas jako kráva, právě to mne dostalo, jak to hrálo bas. Asi je to od sestavy k sestavě, proto se vždy ptám na čem se to testovalo, ale to málokdy testéři napíší, ale hned odsoudí kdeco, ale to jsem dělával i já. Dnes po zkušenostech už se snažím nc neodsuzovat, spíše řeknu v té a té sestavě toto hrálo tak lépe, v jiné sestavě to může být naopak. Kimber 3035 jsem doma měl a byl to výborný zvuk.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krautwire Fractal

Příspěvek od aretax »

Je to naozaj vynikajúci kábel a ako píšeš, veľa závisí od zostavy, do ktorej ho zapojíš. Ja som ho pre viacerými rokmi mal týždeň požičaný v mojej zostave a naozaj som sa veľmi ťažko rozhodoval medzi XLO Limited a Fractalom. Mal som požičaný aj Kimber 3035, ale ten mi absolútne nevyhovoval. Potom so Fractal počul následne aj na iných zostavách a všade hral výborne. Charakterizoval by som ho tak, že všade hral výborne, niekde vynikajúco. U mňa nakoniec drobnosti rozhodli v prospech AAI Maestoso (nie Maestoso II !!). Fractal je naozaj vynikajúci kábel !!!
P.S. Potrebuje pomerne dlhé rozohranie - najprv aspoň 3 dni na zahorovači a potom ešte zopár týždňov v samotnej aparatúre.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Krautwire Fractal

Příspěvek od lubos »

zappa píše: 12 lis 2023 18:14
lubos píše: 12 lis 2023 17:56 Kedysi dávno u známeho sme ho porovnávali s Kimber 3035, ktorý vlastnil a hral tak 90% s Kimber, hlavne v basoch zaostával.
A na jaké sestavě jste to hráli? Já ho slyšel s NAT monblokama a BW 801d a bas jako kráva, právě to mne dostalo, jak to hrálo bas. Asi je to od sestavy k sestavě, proto se vždy ptám na čem se to testovalo, ale to málokdy testéři napíší, ale hned odsoudí kdeco, ale to jsem dělával i já. Dnes po zkušenostech už se snažím nc neodsuzovat, spíše řeknu v té a té sestavě toto hrálo tak lépe, v jiné sestavě to může být naopak. Kimber 3035 jsem doma měl a byl to výborný zvuk.
Známy už je v hifi nebi, takže mu nebude vadiť keď sem dám foto jeho zostavy, na ktorej sa testovalo .
IMG_0175.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
manev
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2021 11:52

Re: Krautwire Fractal

Příspěvek od manev »

Fractal jsem měl možnost porovnat u známého na jeho sestavě-server Melco,přes USB Tellurium Q do dig.vstupu ML 585,z něj přes Chord Sarum T do Xavian Quarta.Třetím porovnávaným kabelem byl Nordost Tyr 2,jehož dynamika a preciznost převyšovala ostatní.I v podání prostoru byl lepší než Fractal,ale už ne v přirozenosti zvuku a znělosti nástrojů a hlasů.Nám se v této sestavě nejvíce líbil Chord díky vynikajícímu,detailnímu a rozvrstvenému podání prostorových informací a ještě přirozenějšímu zvuku než Fractal.Sice v podání basové složky zvuku trochu zaostával za Fractalem a ještě více za Nordostem,ale celkově i díky skvělé reprodukci klasiky a akustických nástrojů se nám líbil nejvíc.Berte prosím toto hodnocení jako naše čistě subjektivní i s přihlédnutím k použitému řetězci.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Krautwire Fractal

Příspěvek od zappa »

manev píše: 13 lis 2023 15:54 Fractal jsem měl možnost porovnat u známého na jeho sestavě-server Melco,přes USB Tellurium Q do dig.vstupu ML 585,z něj přes Chord Sarum T do Xavian Quarta.Třetím porovnávaným kabelem byl Nordost Tyr 2,jehož dynamika a preciznost převyšovala ostatní.I v podání prostoru byl lepší než Fractal,ale už ne v přirozenosti zvuku a znělosti nástrojů a hlasů.Nám se v této sestavě nejvíce líbil Chord díky vynikajícímu,detailnímu a rozvrstvenému podání prostorových informací a ještě přirozenějšímu zvuku než Fractal.Sice v podání basové složky zvuku trochu zaostával za Fractalem a ještě více za Nordostem,ale celkově i díky skvělé reprodukci klasiky a akustických nástrojů se nám líbil nejvíc.Berte prosím toto hodnocení jako naše čistě subjektivní i s přihlédnutím k použitému řetězci.
děkuji za toto porovnání :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět