PMC - model MB2 XBDi

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

PMC - model MB2 XBDi

Příspěvek od Maretti »

Co si myslíte o těchto repro ??? Prodává tuto značku někdo v ČR, je to někde k vidění ??? Jak to hraje .... ??? atd. :idea:
mb2xbdi-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: PMC - model MB2 XBDi

Příspěvek od lubin »

V ČR pokud vím, tak nikdo. Na Slovensku je prodává někdo (vozí je tuším z Rakouska)...hledej (Nisel?). Slyšel jsem jiný typ těchto repro a bylo to velmi dobré. Detail, prostor a plnej spodek až opravdu dolů.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PMC - model MB2 XBDi

Příspěvek od Mark Levinson »

Marreti,
tenhle model bych také rád slyšel, tohle už bude 1.liga, ale nevím o nikom v ČR, že by je vlastnil. Co vím, tak jsou mezi našimi hifisty model PMC-OB1, myslím, že na Slovensku (?Matto, Bratislava?). Neslyšel jsem je, ale co vím, tak bývají k TL výhrady.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: PMC - model MB2 XBDi

Příspěvek od Kokin »

Pokud se nepletu, matto měl naposledy PMC EB1i
Obrázek
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PMC - model MB2 XBDi

Příspěvek od Mark Levinson »

Kokine,
díky za opravu, asi jsem to spletl ;).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: PMC

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Nikdy jsem nepochopil proč za tyhle bedny chtějí takovou sumu, když jsou OB 1i osazené vyloženě lacinýma měničema i vyhybkou.
Výškáč je SEAS za 10,- střeďák VIFA za 70,- liber.

Vyhybka
pmcob1i.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: PMC - model MB2 XBDi

Příspěvek od NA-Noble Audio »

MB2 XB2 jsou na tom úplně stejně.
Vyhybka je plná pár korunových bipolárních elektrolytů a laciných modelů svitkových modelů kondíků, cívečky taby obyč. :shock:

Obrázek
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: PMC - model MB2 XBDi

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Ne že by to nějak měnilo situaci, ale musím opravit cenu výškové kaloty od SEASu, ta není v ceně 10,- ale cca. 30,- liber.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
davidsound

Re: PMC - model MB2 XBDi

Příspěvek od davidsound »

NA - díky Pavle, myslím, že je dobre se podivat na tyhle věci i z pohledu profesionálů. Mnohokrát jsme se přesvědčili, že za velkými jmény jsou ne tak velke činy spíše zklamání. Mne to osobne vůbec nepřekvapuje.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: PMC - model MB2 XBDi

Příspěvek od Maretti »

Postavit Kvalitní bedny je umění, ale ještě větší umění je podprůměrné umět prodat za několik stovek tisíc :)
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: PMC - model MB2 XBDi

Příspěvek od Kokin »

Laciné = podprůměrné, drahé = kvalitní? Není umění sestavit bednu z nejdražších součástek a měničů, ale postavit konkurence schopnou bednu, což si myslím že PMC dokáže, a pokud navíc dokáže takovou bednu prodat za cenu konkurentů s dražšími(tedy jistě kvalitnějšími) měniči a součástkami, slouží to firmě ke cti. Samozřejmě nechci polemizovat o tom, že Esotar 2 nebo beryliový výškáč v Usherech jsou lepší (a mnohem dražší) měniče, tady jde ale o výsledný celek, konečný zvuk celé bedny, která může být z tohoto hlediska předražená, ale z hlediska konečného zvuku a poptávky o produkt nakonec odpovídající.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: PMC - model MB2 XBDi

Příspěvek od boxer »

Tak toto je tedy hozená rukavice.

Není problém postavit levnou bednu,větší problém je ji prodat za mnohonásobnou cenu. To se děje kolem nás všude, dnes a denně a zdaleka nejen u beden. Že? Stačí se podívat třeba na vnitřek "proslavených " nejdražších komponent Audio Note.
Nebo prozkoumat například z pohledu kvality pláště a vnitřního drátování Harbethy,Avalony,... a pod.
(nemluvě o oblečení,jídlo,jiná technika.)

Pak jsou postavené bedny (nejen bedny) z dražších komponent a prodávané za rozumně vyšší ceny.

No a pak jsou výrobky z hodně drahých součástek,za hodně peněz. Tedy takový ten TOP. Jenže není tím zaručeno,že to je i zvukově top.


Jak to může dopadnout i u toho TOP,jsme slyšeli a viděli třeba na Avante,nebo já několikrát u EGGLESTONWORKS . Nebo i u těch Audio Note.
A nebo u hromady kabelů na šílený a nesmyslný prachy.A mohl bych jmenovat další.

Největší umění je spojit do sebe přístroje,které jsou v rámci možností z dostatečně dobrého materiálu postavené,na dostatečně dobré konstrukční technologii,za rozumný peníze ,ale hlavně.....které nás zvukově a tím i hudebně neserou. To je ale právě ten největší OŘÍŠEK.

Těch vzájemných možností spojení aparátů je neskutečné a skoro nekonečné množství. Navíc do toho vstupuje akustika místnosti (tedy co někde hraje super, ve vedlejší místnosti to může být nic moc a naopak),dále každý z nás jinak slyšíme. Nejen že máme jinak "akusticky" stavěné uši,jsme jinak citlivý na určité frekvence. Co někdo považuje za řezání uší,jiný si spokojeně pochvaluje.Někdo má rád basobřichotřasy,jiný je oželí za daň superčistých středů a výšek.
Někdo má rád především prostor a detaily neřeší (třeba jen kvůli pouštěné hudbě,=myšleno kvalita nahrávky a druh hudby),jiný řeší především detaily a předozadní prostor ho nějak neirituje.

Proto se NIKDY nemůže shodnout na jednotném výsledku. Neexistuje. VŽdy to bude pro někoho dobrý a pro někoho ne.
Je to prostě tolik proměnných,že to nejde. Kdyby to šlo,kupovalo by se jedno zařízení a bylo by to.

No a kdo nedá na svůj rozum,tak pak je to o těch stálých nákupech a zničujících levných prodejích.

Mohl bych zde ukázat na mnohé,kteří bojovali na krev za své aparáty,byli se v prsa a pak potajmu pod jiným jménem prodávali to své za méně jak poloviční cenu. Ta cesta k tomu vysněnému domácímu poslechu je nekonečná,protože je tolik možností.

Tak si popřejmě v roce 2012,aby nás ta cesta nezničila,a našli jsme takový výsledek,který nás uspokojí na dlouhá léta.
davidsound

Re: PMC - model MB2 XBDi

Příspěvek od davidsound »

Boxer- :thumbup:
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: PMC - model MB2 XBDi

Příspěvek od anawak »

boxer píše: Není problém postavit levnou bednu,větší problém je ji prodat za mnohonásobnou cenu. To se děje kolem nás všude, dnes a denně a zdaleka nejen u beden. Že? Stačí se podívat třeba na vnitřek "proslavených " nejdražších komponent Audio Note.
Nebo prozkoumat například z pohledu kvality pláště a vnitřního drátování Harbethy,Avalony,... a pod.
No neviem, ale ja si nemyslim, ze AVALON ma nejake smejdove kablovanie. Dokonca si myslim, ze ho ma jedno z najlepsich a najpoctivejsich na trhu.

Ale to len taky off topic. nechcem nejak rozvijat tieto debaty.

Inak s Tebou vo vsetkom ostatnom plne suhlasim.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: PMC - model MB2 XBDi

Příspěvek od boxer »

Anawak

Omlouvám se za překlep. Patřilo tam .... z pohledu kvality pláště a NEBO vnitřního drátování Harbethy,Avalony,... a pod.

Prostě u Avalonů mě ta cena a práce za obal nepřijde adekvátní. To neznamená,ale že nehrají !!!!
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: PMC - model MB2 XBDi

Příspěvek od bigjoe »

To boxer: ode mne taky :thumbup:

Tohle je základní a zásadní problém napříč celým HIFI. Kdo toto pochopí, už se nepře o firmách a o tom jak mu to hraje a jinému ne. Stačí pouze "Mně se líbí toto a jsem s tím spokojený" a jestli se někomu líbí něco jiného a je s tím spokojený, tak zaplať pánbůh, že má z toho radost - hifi splnilo své poslání pro nás oba.
Např. já mám rád diskrétní součástky a pokud možno vůbec, nebo aspoň co nejmíň "švábů" :crazy: .
Toto vlákno by se mělo okopírovat do "Značek" a diskuzi o "Srollu", která je právě o tomto "žij a nech žít" :silent: .
A jestli má někdo z něčeho radost, tak mu to ještě pochvalme (nic nám to neudělá a navíc nebudeme "kazimrdi" :lol: ).
Jinými slovy: "Chce to víc pokory a míň ješitnosti".
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: PMC - model MB2 XBDi

Příspěvek od bigjoe »

Toto vlákno by se mělo okopírovat do "Značek" a diskuzi o "Srollu", která je právě o tomto "žij a nech žít" :silent: .
Než jsem to dopsal, tak už to tam bylo vložené :shock:
Pajuno - poklona a pochvala :thumbup:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: PMC - model MB2 XBDi

Příspěvek od zappa »

boxer píše:Tak toto je tedy hozená rukavice.

Není problém postavit levnou bednu,větší problém je ji prodat za mnohonásobnou cenu. To se děje kolem nás všude, dnes a denně a zdaleka nejen u beden. Že? Stačí se podívat třeba na vnitřek "proslavených " nejdražších komponent Audio Note.
Nebo prozkoumat například z pohledu kvality pláště a vnitřního drátování Harbethy,Avalony,... a pod.
(nemluvě o oblečení,jídlo,jiná technika.)

Pak jsou postavené bedny (nejen bedny) z dražších komponent a prodávané za rozumně vyšší ceny.

No a pak jsou výrobky z hodně drahých součástek,za hodně peněz. Tedy takový ten TOP. Jenže není tím zaručeno,že to je i zvukově top.


Jak to může dopadnout i u toho TOP,jsme slyšeli a viděli třeba na Avante,nebo já několikrát u EGGLESTONWORKS . Nebo i u těch Audio Note.
A nebo u hromady kabelů na šílený a nesmyslný prachy.A mohl bych jmenovat další.

Největší umění je spojit do sebe přístroje,které jsou v rámci možností z dostatečně dobrého materiálu postavené,na dostatečně dobré konstrukční technologii,za rozumný peníze ,ale hlavně.....které nás zvukově a tím i hudebně neserou. To je ale právě ten největší OŘÍŠEK.

Těch vzájemných možností spojení aparátů je neskutečné a skoro nekonečné množství. Navíc do toho vstupuje akustika místnosti (tedy co někde hraje super, ve vedlejší místnosti to může být nic moc a naopak),dále každý z nás jinak slyšíme. Nejen že máme jinak "akusticky" stavěné uši,jsme jinak citlivý na určité frekvence. Co někdo považuje za řezání uší,jiný si spokojeně pochvaluje.Někdo má rád basobřichotřasy,jiný je oželí za daň superčistých středů a výšek.
Někdo má rád především prostor a detaily neřeší (třeba jen kvůli pouštěné hudbě,=myšleno kvalita nahrávky a druh hudby),jiný řeší především detaily a předozadní prostor ho nějak neirituje.

Proto se NIKDY nemůže shodnout na jednotném výsledku. Neexistuje. VŽdy to bude pro někoho dobrý a pro někoho ne.
Je to prostě tolik proměnných,že to nejde. Kdyby to šlo,kupovalo by se jedno zařízení a bylo by to.

No a kdo nedá na svůj rozum,tak pak je to o těch stálých nákupech a zničujících levných prodejích.

Mohl bych zde ukázat na mnohé,kteří bojovali na krev za své aparáty,byli se v prsa a pak potajmu pod jiným jménem prodávali to své za méně jak poloviční cenu. Ta cesta k tomu vysněnému domácímu poslechu je nekonečná,protože je tolik možností.

Tak si popřejmě v roce 2012,aby nás ta cesta nezničila,a našli jsme takový výsledek,který nás uspokojí na dlouhá léta.
Super příspěvek Boxere,jsem rád že jsi sem napsal.Mnohdy dnes chápu tvoje reakce z minulosti. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: PMC - model MB2 XBDi

Příspěvek od Zdeny »

[quote="N.A."]MB2 XB2 jsou na tom úplně stejně.
Vyhybka je plná pár korunových bipolárních elektrolytů a laciných modelů svitkových modelů kondíků, cívečky taby obyč. :shock:

NA:

já mám na věc svůj názor a to ten, že asi nebude zásadní a nosný rozdíl, z jakých součástek (co do provedenía výrobce), ale JAK jsou ony součástky "poskládané". Víme, že dle faktoriálu lze 3 součástky postavit do 6 kombinací. Tady je jich ve výhybce asi 40. Tedy... nehce se mi to počítat, kolik existuje možných kombinací 40x30x29.... Tím chchi říct, že je zcela jasné, že dvě kupy součástek zcela identických, mohou ve výsledku dát zcela a zásadně odlišný zvuk. Počítám v to 0,3m3 dřevotřísky, 3 "obyčejné" měniče od Seasu či kohokoliv a pak součástky , o jejichž původu si nedělám iluze, že pod různým natištěným názvem nelezou ze stejné linky. Víme své...

A opačně, drahé a nedostupné cenou součástky nejsou v žádném případě podmínkou dobrého zvuku.... Doufám, že víš, kam mířím.

Přesto všechno se domnívám, že PMC bedny nebudou "až takový propadák" jsouce uznávány po celém světě zvukaři ve studiích, tak, jako na českých forech odsuzovaný Bryston. Tato diskuze mi něčím zavání a to tím, že ad
a) nemáme jakožto Češi patent na rozum, abychom mohli bez začervenání soudit a odsuzovat
b) každá liška svůj ocas chválí
c) množina lidí, kteří po celém světě něco chválí, je pak "přehlušena" hrstkou lobbistů, kteří jdou proti všemu a málokdy mívají pravdu

Více netřeba komentovat.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: PMC - model MB2 XBDi

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Není potřeba mi psát, že dražší se nutně nerovná lepší, to si jistě každý již vyzkoušel, že tomu tak nemusí být.
Já zase uvedu, že i nejlepší možné vyladění při použití kompromisních součástí může přinést výsledek odpovídající pouze kvalitě oněch součástí.
A jen pomocí nejlepších součástí se dá vyrobit nejlepší celek.

Je vícero možných pohledů na tyto záležitosti.

Mě prostě nepřijde adekvátní použít výškové a středové kaloty z nejnižší cenové hladiny do beden za hodně přes půl milionu KČ.
Pro představu SEAS vyrábí tento druh výškových kalot v rozpětí cca. 25 - 220,-liber, takže bylo vybráno z těch úplně nejlevnějších. A špičková třípalcová kalota od ATC stojí kolem 400,- liber, tedy skoro 6x více než zde použitá středová VIFA. Součástky ve vyhybce jsou očividně zvoleny podle malých rozměrů, aby se vešly, a aby to nestálo mnoho. Velký počet podřadných a časově nestabilních elektrolytů je vyloženě úlet pro takovouhle cenovou třídu.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět