Acoustic Signature

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4231
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Acoustic Signature

Příspěvek od Mark Levinson »

Nedávno jsem navštívil High End studio DiokAudio (Hifi Studio Pánský Dvůr Ostrava), abych se podíval/poslechl novinku v podobě gramofonu značky Acoustic Signature Typhoon NEO. Velice pěkný gramofon jak vzhledem, tak i zpracováním, který mne zaujal natolik, že by si tato značka zasloužila představit na HEF. Jedná se precizní ruční výrobu made in Germany, což je vidět i okem, ale hlavně je to slyšet. Zvuk je precizně pevný, přesný a detailní. Model Typhon je z vyšších příček nabídkové řady a cena už tomu odpovídá, ale zvuk je opravdu výjimečný. Šasi je osazeno 3 motory s precizním, externím řízením otáček, talíř obsahuje tzv. Constraint Layer Damping, tlumiče vibrací a to v počtu 24 ks, těmito tlumiči je vybaven i prémiový clamp. Gramofon je osazen dvěma rameny, jedno z nich je firemní 12" rameno TA-5000 NEO s firemní přenoskou MCX3.
.
2023-09-06 16.08.38.jpg
2023-09-06 16.09.31.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 112
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Acoustic Signature

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Děkuji za založení tématu, kromě již zmíněného Typhoonu máme k prezentaci i levnější model Double X NEO v klasickém tradičním designu s ramenem TA-1000 NEO.
Obrázek
V průběhu září/října by měl dorazit i další vyšší model, který je úplnou novinkou (představen letos v Mnichově) a to model Verona.
Obrázek
Určitě stojí za zhlédnutí i videa výrobce.
Nejnižší model Maximus NEO
https://youtu.be/8L5Uun5nNr0?si=Y7OdXEG60DE_V2kf
Střední třída Typhoon NEO
https://youtu.be/IrGxXuHgClQ?si=kW72p0jRjbb_CFmN
Nejvyšší model Invictus NEO
https://youtu.be/BfgNNNGkv3k?si=Azd1m109JbavnS6Z
Na všechny modely platí navíc patnáctiletá záruka na šasi, 5 let na rameno.
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Acoustic Signature

Příspěvek od Pavel M. »

Krásné stroje, radost pohledět! Nikdy jsem si na vinyl netroufl, jen obdivuju.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4231
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Acoustic Signature

Příspěvek od Mark Levinson »

Pavel M. píše: 16 zář 2023 16:30 Krásné stroje, radost pohledět! Nikdy jsem si na vinyl netroufl, jen obdivuju.
I já to tak mám, přesto jsem cítil nutnost vlákno založit, protože to na živo vypadá ještě lépe než na fotkách.
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Acoustic Signature

Příspěvek od aretax »

Ja som zas mal 14 dní na vyskúšania Acoustic Signature Storm a môžem povedať, že s prenoskou Transfiguration Axia S a ramenom TA 1000, prepojený káblom XLO Signature a hral excelentne.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Acoustic Signature

Příspěvek od Pytell »

Minulý týden jsem u klienta sestavoval, nastavoval tento nádherný kousek :
20230914_112039.jpg
O zvuku nemohu toho moc napsat -- nový zesilovavač, bedny, komplet kabeláž, nová přenoska -- ale i tak hraje výborně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: Acoustic Signature

Příspěvek od Antony »

Před týdnem jsem objednal nové gramo a přenosku. Vlastní výběr jsem prováděl několik měsíců. Acoustic Signature byl výrobce, který se dostal do nejužšího okruhu výběru. Načetl jsem spoustu uživatelských zkušeností i recenzí. Komunikoval jsem i s majitelem jednoho z vyšších typů. Nezazněla v referencích prakticky žádná nespokojenost se zvukem Acoustic Signature, snad až na jednu zmínku o horším odstupu signál/rušení u třímotorové instalace. Osobně považuji tohoto výrobce za velmi precizního.
Že jsem se nakonec rozhodl pro jiného výrobce, byla otázka dostupnosti.
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Acoustic Signature

Příspěvek od Janik »

Antony píše: 18 zář 2023 08:02 Před týdnem jsem objednal nové gramo a přenosku. Vlastní výběr jsem prováděl několik měsíců. Acoustic Signature byl výrobce, který se dostal do nejužšího okruhu výběru. Načetl jsem spoustu uživatelských zkušeností i recenzí. Komunikoval jsem i s majitelem jednoho z vyšších typů. Nezazněla v referencích prakticky žádná nespokojenost se zvukem Acoustic Signature, snad až na jednu zmínku o horším odstupu signál/rušení u třímotorové instalace. Osobně považuji tohoto výrobce za velmi precizního.
Že jsem se nakonec rozhodl pro jiného výrobce, byla otázka dostupnosti.
co si nakoniec vybral? kuzmu? brinkmann? pevne dufam, ze jedno z toho :thumbup:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Dasta
Příspěvky: 1452
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Acoustic Signature

Příspěvek od Dasta »

Antony,
jaký stroj jsi zvolil? A přenosku?
Nicméně přeji šťastné chvíle s novým strojem.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: Acoustic Signature

Příspěvek od Antony »

Nepatří to úplně do tohoto vlákna, ale heslovitě takto:
Transrotor Fat Bob TMD + dvoupatrová (nebo jak se tomu říká) základna pro rameno.
Kuzma 4 point 9 s kabeláží Kondo
Transrotor Konstant Studio
Přenoska zůstává - DS Audio DS003
Dasta
Příspěvky: 1452
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Acoustic Signature

Příspěvek od Dasta »

Tak to je bomba,Transrotory jsou jedny z nejlepších gramofonů,dotažených k dokonalosti ,jsou tak dokonalé, že ignorují jakoukoliv úpravu.
Kamarád z balkánské kliky má Rondino a to je reprodukce opravdu nejvyšší kvality.
Blahopřání k vynikajícímu výběru.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Acoustic Signature

Příspěvek od Janik »

Gratulácia pekný gramofon 👍. Tiež som jeden čas poskuloval po Fat Bob.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: Acoustic Signature

Příspěvek od Antony »

Děkuji, pánové.
Kamarád, co má Rondino, byl ve věci Transrotor mým konzultantem..
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Acoustic Signature

Příspěvek od fox »

Janik píše: 17 zář 2023 13:48 Mal som možnosť počuť verona a celkom sklamanie. To už nehovorím o problémoch s jedným z dvoch motorov, nestabilita otacok. Žiaľ neplatí čím viac motorov viac adidas. Znamená to totiž viac problémov. AS je nič moc aj co sa tyka kvality tiež strašne dlhé čakacky na servis... Mnoho ľudí za veľkou mlákou sa zbavili týchto gramofonov a kupovali garrard 301/401, technicsy sp10/sp15, Denon dp-80/75, thorens td124 atď...
Mam známeho co ma techdas airforce, denon dp-80, Victor tt101 . A úprimne mi povedal, že najradšej počúva na denone a victor.
Jak jsi mohl poslouchat gramofon Verona, když ten se začíná teprve uvádět na trh? :crazy:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Acoustic Signature

Příspěvek od Janik »

Verona bol predstavený v máji. Myslel som si, ze to bol Verona. Musím prezistit. Bud verona alebo jeden z tych s klasickým vzhľadom (drevený plinth).
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Acoustic Signature

Příspěvek od Janik »

Pozeral som na ich instagram a majú tam len nove modely... Nechápem prečo stiahli fotky všetkych staršich modelov.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Acoustic Signature

Příspěvek od fox »

Tak si to příště pořádně ověř, než začneš placat hloupostí.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Acoustic Signature

Příspěvek od Dieter Burmester »

Antony píše: 18 zář 2023 14:14 Transrotor Fat Bob TMD + dvoupatrová (nebo jak se tomu říká) základna pro rameno.
Tady lze pouze gratulovat :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4231
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Acoustic Signature

Příspěvek od Mark Levinson »

Pytell píše: 18 zář 2023 07:41 Minulý týden jsem u klienta sestavoval, nastavoval tento nádherný kousek :
20230914_112039.jpg

O zvuku nemohu toho moc napsat -- nový zesilovavač, bedny, komplet kabeláž, nová přenoska -- ale i tak hraje výborně.
Mirku,
prosím Tě, jaká je tam přenoska? Zvuk se dá hodnotit asi až s odstupem času a po rozehrání všech komponentů, především přenosky.
Mark Levinson
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Acoustic Signature

Příspěvek od Janik »

myslim, ze mcx 4 od toho isteho vyrobcu https://www.acoustic-signature.com/prod ... dges/mcx4/
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Acoustic Signature

Příspěvek od Pytell »

Ano, přenoska je MCX 4, za tu cenu myslím , že optimální volba k tomuto gramofonu.
Odpovědět