Repro kabel vymena

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Lubo666
Příspěvky: 7
Registrován: 23 říj 2022 18:03

Repro kabel vymena

Příspěvek od Lubo666 »

Ahojte momentálne používam metráž Sommer Cable Orbit 225. Na zostave focal Chorus 726 + NAD 388.

Zvažujem o zmene príde mi dosť zahuhlany utiahnuty, dost basovo zalozeny ( možno neadekvátny ?)

Niekto nejaké tipy na zlepšie celkového zvuku + života tónom.

Dik za tipy co sa vám osvedčili v tejto mágii :thumbup:

V hľadáčiku Chord, Tellurium q , nordost, audioquest?
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Repro kabel vymena

Příspěvek od Rothaudio »

Ahoj, určitě vyzkoušej.
Focal Chorus má svůj charakter, doporučuji kabel s menším basovým fundamentem.
Lubo666
Příspěvky: 7
Registrován: 23 říj 2022 18:03

Re: Repro kabel vymena

Příspěvek od Lubo666 »

Rothaudio píše: 20 srp 2023 22:06 Ahoj, určitě vyzkoušej.
Focal Chorus má svůj charakter, doporučuji kabel s menším basovým fundamentem.

Nemám možnosť vyskúšať všetko... preto sa pýtam trocha pre nasmerovanie:)
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 939
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Repro kabel vymena

Příspěvek od dvader »

Zkusil bych vyměnit repro…
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Re: Repro kabel vymena

Příspěvek od PajusB »

Viablue sc4.
Je pocitove presnejsi, detailnejsi a mne prijde i vyse posazeny.
Pouzivam ho na stredy a vysky. Za ty penize vyborny kabel
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 939
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Repro kabel vymena

Příspěvek od dvader »

dvader píše: 21 srp 2023 06:50 Zkusil bych vyměnit repro…
Dělal jsem si trochu srandu. :angel:
Ale nedobrý basy bývají nejčastěji akustikou… Máš na tyhle bedny adekvátní místnost? A nějak řešené odrazy? Hrál sis s umístěním beden?
pepO77
Příspěvky: 382
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Repro kabel vymena

Příspěvek od pepO77 »

Lubo666 píše: 20 srp 2023 20:58 Ahojte momentálne používam metráž Sommer Cable Orbit 225. Na zostave focal Chorus 726 + NAD 388.

Zvažujem o zmene príde mi dosť zahuhlany utiahnuty, dost basovo zalozeny ( možno neadekvátny ?)

Niekto nejaké tipy na zlepšie celkového zvuku + života tónom.

Dik za tipy co sa vám osvedčili v tejto mágii :thumbup:

V hľadáčiku Chord, Tellurium q , nordost, audioquest?
Ahoj, prv, ze sa pustis do vymeny kablov a eletroniky 1) ake ma rozmery miestnost 2) v akej pozicii su reproduktory k posluchovej pozicii 3) ako daleko mas reproduktory od prednej steny (stena za repro), a bocne steny 4) co je pod reproduktorom (koberec, dlazba polezene bez hrotov, hroty, ...). Bas by som najskor riesil akusticky, az potom eletronikou. P.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Repro kabel vymena

Příspěvek od F2014 »

Lubo666 píše: 20 srp 2023 20:58 V hľadáčiku Chord, Tellurium q , nordost, audioquest?
.. tak já jsem uživatel Nordostu. Určitě mohu doporučit. Ale, přece jen, jsou ty kabely cenově hodně vysoko (čínské verze hrají opravdu jinak než originál) a při ceně Tvého aparátu myslím, že bys asi mohl udělat změnu k lepšímu jiným způsobem.
Ty předchozí příspěvky směřované na akustiku mají něco do sebe (mimochodem, zrovna prodávám 4ks basstrapu) :smile:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Miles
Příspěvky: 508
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Repro kabel vymena

Příspěvek od Miles »

Tady je každá rada drahá , osobně bych se poohlédnul po kabelech Shark Musical Dream které svého času byly hodně dobré a nebo mám doma kabel Neotech s označením NS 241260 jedná se o koaxiální kabel ,bohužel jej mám pouze v metráži nikoliv jako set
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Repro kabel vymena

Příspěvek od blesk666 »

Tu je nejake zakladne meranie frekvencnej charakteristiky Chorus 726:
https://www.soundandvision.com/content/ ... s-measures
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Lubo666
Příspěvky: 7
Registrován: 23 říj 2022 18:03

Re: Repro kabel vymena

Příspěvek od Lubo666 »

Mne prídu z toho linku dobre repro ci ? :) Riešim kable miestnosť je ôk, nemám problém s dunenim a rozliatym basom... Ale ked sa odpichneme z recenzie že nazveme to ze sú nudnejsie repro vieme pomôcť káblom nejakým lepším? Ten sommer asi není nič extra, nemá tienenie, a mam zapajkovane konektory v obchode mi povedali ze to je jedno ale po dlhšom čase mi nepríde ta pajka ako dobre riešenie ....
Lubo666
Příspěvky: 7
Registrován: 23 říj 2022 18:03

Re: Repro kabel vymena

Příspěvek od Lubo666 »

Viem ze nemám repro za 10tisice ako niektorí. Myslím ze zosilnovac ma ešte rezervu na lepšie repro. Ale dá sa aj tu ešte možno upgradnut ci repro kable alebo napájací origo zameniť za čosi lepšie:)
RedBaron
Příspěvky: 270
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Repro kabel vymena

Příspěvek od RedBaron »

Mně z toho linku přijdou že žádnej reálnej bas nemaj a huhlaj a bučej na 100Hz aby se zdálo že jo. Já osobně takovej zvuk nerad, z toho jsem vyrost už před lety.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Repro kabel vymena

Příspěvek od jirie »

Měl jsem svého času Focal Chorus 836 spolu s dělencem NAD. Bedýnky měly skutečně nádherný design a tři basáky. Přestože koncák měl skoro 2x 150W, po náhodném poslechu sestavy NAIM NAIT 5 Si a Proac Response D 28 jsem celou sestavu okamžitě prodal. Vím že sestava, která mi tak trochu otevřela oči a uši byla mnohem dražší, ale ten zvuk byl úplně někde jinde. Vůbec jsem nechápal jak mohl autor recenze napsat takové ódy na spojení Focal a NAD !!! :eek:
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 939
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Repro kabel vymena

Příspěvek od dvader »

V týhle cenový relaci to je spíše na regálovky. Za tuhle cenu dobrý sloupy nikdo nevyrobí…
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Repro kabel vymena

Příspěvek od Fidji99 »

Lubo666 píše: 21 srp 2023 21:47 Mne prídu z toho linku dobre repro ci ? :) Riešim kable miestnosť je ôk, nemám problém s dunenim a rozliatym basom... Ale ked sa odpichneme z recenzie že nazveme to ze sú nudnejsie repro vieme pomôcť káblom nejakým lepším? Ten sommer asi není nič extra, nemá tienenie, a mam zapajkovane konektory v obchode mi povedali ze to je jedno ale po dlhšom čase mi nepríde ta pajka ako dobre riešenie ....
Tiez som neni celkom presvedceny, ze problem vyriesia kable.

Ale ak si z BA - mam niekolko parov repro kablov, ktore nepouzivam [aj nejaky napajaci mi zvysil]- tak ti ich mozem pozicat, a uvidis. Nie je nad osobnu skusenost.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Repro kabel vymena

Příspěvek od Janik »

Ahoj Lubo su aj ine moznosti ako sa posunut vo zvuku a nemusi to byt ani novy kabel ani repro od predajcu. Neuvazoval si postavit si repro podla predlohy sam? Vyslo by ta to menej kedze pracu by si odrobil ty. Platil by si len za material a komponenty. v skratke DIY.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
manev
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2021 11:52

Re: Repro kabel vymena

Příspěvek od manev »

Zdravím Lubo,
nevím sice,kolik jsi ochoten za ty kabely dát,ale já bych měl tip na vyzkoušení dvou značek v kategorii 550-650 euro(podle délky.Jedná se o Supra XL Annorum a QED Silver Spiral.Co je důležité-každý z nich u nás má několik prodejců,tudíž je značná pravděpodobnost,že by Ti zapůjčili zahořený kabel.Pokud by však u Tebe doma tyto neutrální a slušně rozlišující kabely(a nejen tyto)něco nehezky zdůraznily,tak bych hledal řešení jinde-viz příspěvky výše.
P.S.nevím,jaké používáš nf a napájecí kabely i zdroj signálu,tam by se též dalo experimentovat.
Odpovědět