Esoteric

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
artrock
Příspěvky: 17
Registrován: 25 zář 2012 11:54

Esoteric

Příspěvek od artrock »

Prázdniny, dovolené, :cool: tak je chvilka na to, podělit se s uděláním si radosti novou mašinkou. Před nedávnem jsem si pořídil v hifi studiu ve Strašnicích přehrávač Esoteric K-05 XD. Původně jsem měl políčeno na 07 XS, ten se však přestal vyrábět a díky covidu a přepracování designu 05-ové série se nová verze dostala na trh až letos na jaře. Design je teď rozměrově a vzhledově velmi podobný verzím z horní části portfolia firmy. Po několika týdnech „zahřívání v provozu“ a trocha nervozity, zda bude poměrně vzrostlá cena od starší verze, odpovídat výkonu tohoto stroje, musím konstatovat, že jsem velmi spokojen. Projev tohoto Esotericu je strašně příjemný až pohodový. Netlačí na pilu v žádné části frekvenčního pásma. Poslech prostě neunavuje. Přesto v jeho prezentaci nechybí dynamika skloubená s detailem. Obzvlášť detail ve spodním pásmu mne potěšil. Kvalitu zpracování přístroje netřeba popisovat, prostě Esoteric. Také jsem byl překvapen, coby malý kabelomaniak, jak je přístroj resistentní na změnu síťového kabelu. Zkoušel jsem prohazovat Furutech, Acrolink, Oyaide, RammAudio a Gigawatt (příslušenství filtrace) a…… nic. Zato rca interconnect dokáže slušně zvuk doladit dle preference ucha (doladit, ne změnit). Tak to jen stručně z mé radosti a těšení se, až zase doma zmáčknu play.
Jeliman nautilus
Příspěvky: 134
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: Esoter

Příspěvek od Jeliman nautilus »

Gratulujem :clap: ,Esoteric je fantasticky přepracovaný do detailu. Ziadne tlačítka navise co by kazili zvuk a velmi tichý chod vysuvu .Tak ze skorej započuje človek mouchu letiacu okolo. Vela hlinika mohutného čo je na škodu a pri nízkej cene výkupu je to na škodu. Moj Esoteric Grandioso K1X šlape jak hodinky a človek sa diví čo za detailní zvuky idu von z kazdej nahrávky .
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Esoteric

Příspěvek od Zdeny »

Od roku asi 2006 mám Esoteric DV 50. Dodnes jak hodinky, čte všechno okamžitě a zvuk jak lusk. Ten se mnou už dožije.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Odpovědět