Mark Levinson-člen

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od aretax »

Kedysi dávno, keď ešte nikto vibrácie neriešil, sme pod reprobedne dávali tenisové loptičky, rozrezané na polovicu (ako reakciu na hroty). Nepripomína vám to trochu drahý pneupod? Výsledok by mal byť podobný. Pod prístroje sme zas dávali polovice ping-pongových loptičiek. Firma Jeff Rowland do dnešného dňa dodáva pod komponenty "nožičky" podobného typu. Mal som ich a môžem povedať, že s nimi bol zvuk lepší, ako s drahými Cereballmi. To dávno mám na mysli cca 20 rokov. Jediný problém bol ten, aby rez bol absolútne rovný, teda aby vzduch ostal zachytený v loptičkách. T
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od aretax »

terahera píše: 24 úno 2020 11:11 Něco podobného jsem před nedávnem zkoušel,problém je,že pumpička po dofoukání na potřebnou výšku,nejde oddělat,takže u mě pod gramofon,kde jsem to chtěl mít,nepoužitelné
Pumpičku je možné veľmi jednoducho odmontovať. Stačí do hadičky vložiť ventil (bicyklový, prípadne autoventil). Potom bude možné použiť akúkoľvek pumpu (na bicykel, autopumpu...).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od terahera »

Aretax
Díky za typ :thumbup: :thumbup: :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
kutilka
Příspěvky: 36
Registrován: 09 kvě 2016 11:29

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od kutilka »

Já mám gramofon postavený na řeznickém prkénku z Ikey, které stojí na nafouknuté duši z koloběžky. Duše má průměr okolo 30cm, takže stabilita je dobrá. Kročejový hluk odfiltruje dostatečně.
Idea odsud:
https://audiokarma.org/forums/index.php ... be.329028/
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Frogyman »

aretax píše: 24 úno 2020 14:57 Kedysi dávno, keď ešte nikto vibrácie neriešil, sme pod reprobedne dávali tenisové loptičky, rozrezané na polovicu (ako reakciu na hroty). Nepripomína vám to trochu drahý pneupod? Výsledok by mal byť podobný. Pod prístroje sme zas dávali polovice ping-pongových loptičiek. Firma Jeff Rowland do dnešného dňa dodáva pod komponenty "nožičky" podobného typu. Mal som ich a môžem povedať, že s nimi bol zvuk lepší, ako s drahými Cereballmi. To dávno mám na mysli cca 20 rokov. Jediný problém bol ten, aby rez bol absolútne rovný, teda aby vzduch ostal zachytený v loptičkách. T
Já před časem, inspirován touto platformou, uvažoval o využití squash míčků, u kterých by se dle potřeby mohla volit i tvrdost. Bohužel jsem se nikdy nedokopal k tomu, abych měl doma 4 stejné na vyzkoušení...

Obrázek
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od fox »

kutilka píše: 25 úno 2020 10:46 Já mám gramofon postavený na řeznickém prkénku z Ikey, které stojí na nafouknuté duši z koloběžky. Duše má průměr okolo 30cm, takže stabilita je dobrá. Kročejový hluk odfiltruje dostatečně.
Idea odsud:
https://audiokarma.org/forums/index.php ... be.329028/
Na té nafouklé duši je to velmi dobrý nápad za pár kaček. :thumbup: :clap:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Bond 007 alias Monte

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Na nějaké duši bych nechtěl seřizovat gramo :lol: , na mém plovoucím na magnetech, je to taky fuška.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Bohužel mám zapůjčenou jen jednu sadu Neupod a tak jsem neměl možnost vyzkoušet je pod monobloky nebo pod reprosoustavami. Takže poslechové zkoušky proběhly jen pod CD/SACD playerem, předzesilovače a pračkou proudu. Dle mého očekávání se zásadní změny nekonaly, pod playerem to dokonce vypadalo, že je to mírně horší. U čtvrté skaldby SACD Barb Jungr - Walking In The Sun se mi zdálo, že se nepatrně změkčily basy, ubralo tvrdost a pevnou linku. Mírné zlepšení snad bylo u předzesilovače, ale to bylo tak mizivé, že to bylo na prahu psychoakustiky. Přesně takhle se mi to kdysi jevilo, když jsem měl zapůjčeno několik sad Cerballů pod komponenty a největší pozitivní vliv byl pod reprosoustavami kde ihned dvě sady zůstaly. Ono je to asi dáno tím, že komponenty Mark Levinson mají poměrně kvalitní nožičky již z výroby. Výplň nožiček je tvořena nějakou pěnou nebo měkčenou gumou, která je poměrně tuhá, ale dá se prstem stlačit, něco jako sorbotan. Další faktor, který dost rapidně pohlcuje vibrace je rack Finite Elemnte - Pagode, pamatuji jak jsem na něj poprvé ustavil komponenty a málem mi upadla brada, to byl největší antivibrační posun.
.
2020-02-09 10.50.45.jpg
2020-02-09 10.50.30.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Ramones »

kutilka píše: 25 úno 2020 10:46 Já mám gramofon postavený na řeznickém prkénku z Ikey, které stojí na nafouknuté duši z koloběžky. Duše má průměr okolo 30cm, takže stabilita je dobrá. Kročejový hluk odfiltruje dostatečně.
Idea odsud:
https://audiokarma.org/forums/index.php ... be.329028/
Ano, letitá myšlenka, ale jedna duše není dobrá, protože se promačkává v místě větší zátěže. Účinější řešení by byly 3 nebo 4 co nejmenší nafukovací duše, které se pak dají regulovat rozdílným tlakem nahuštění.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od adrian »

Mark Levinson píše: 24 úno 2020 10:19 Boj s vibracemi, to je problém, který je někde podceňován a jinde zase přehnaně řešen. Zlatá střední cesta, mnoho výrobců High End elektroniky se tímto problémem zabývá a jejich přístroje jsou velice imunní vůči vibracím již z výroby. Tím nechci říct, že specializované firmy zabývající se problémem vibrací nevyrábějí účinné pomůcky, ale je potřeba tyto výrobky vyzkoušet na vlastní aparatuře. Mně se do rukou dostal výrobek fa Pneuance Audio, konkrétně model Pneupod NP-1S4, tak jsem neváhal a vyzkoušel jej.
Pneupod je velice sofistikovaný systém, každá nožička se nafukuje přiloženou pumpičkou a komponent je vlastně na čtyřech vzduchových polštářcích což by (teoreticky) mělo být jedno z nejlepších řešení pro potlačení vibrací.
.
Osobne si myslim,ze keby to bolo vyplnene olejom,tak je to este lepsie...vzduchom sa vybracie / vlny / lepsie siria nez olejom.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od adrian »

Mark Levinson píše: 27 úno 2018 18:42 Taky to tak vidím, protože předzesilovač je plnohodnotný a podstatný článek zvukového řetězce bez ohledu na to jestli máme jen jeden zdroj zvuku. Přímé propojení variabilního výstupu CD/SACD přehrávače přímo na koncový zesilovač se hojně používá buď z ekonomických nebo puristických důvodů, ale zvukově to není lepší řešení, působí to sice na první dojem čistě, ale zvuk je plochý bez dynamiky. Předzesilovač zvýší dynamiku a zpevní basy, zlepší se mikro a makro dynamika celého prostoru, barvy nástrojů, zvuk je hladší a působí přirozeněji. Samozřejmě je to další článek v řetězci a může do signálu zanést různé zkreslení a zabarvení, proto musí být předzesilovač co nejvíce kvalitní, aby těch nedostatků bylo minimum. Potom může v plné kráse ukázat koncový zesilovač, co umí.
Keby boli patametre na vystupe CDP a vstupe zosilovaca zhodne popripade minimalne sa lisili,tak ten zvuk by Ti vyhovoval. Ako totu pisal terahera :

,, Na druhé straně,třeba u Renowna jsem slyšel z Dacana přímo do konce,a zvuk fantastický."
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

adrian píše: 25 úno 2020 18:17
Mark Levinson píše: 27 úno 2018 18:42 Taky to tak vidím, protože předzesilovač je plnohodnotný a podstatný článek zvukového řetězce bez ohledu na to jestli máme jen jeden zdroj zvuku. Přímé propojení variabilního výstupu CD/SACD přehrávače přímo na koncový zesilovač se hojně používá buď z ekonomických nebo puristických důvodů, ale zvukově to není lepší řešení, působí to sice na první dojem čistě, ale zvuk je plochý bez dynamiky. Předzesilovač zvýší dynamiku a zpevní basy, zlepší se mikro a makro dynamika celého prostoru, barvy nástrojů, zvuk je hladší a působí přirozeněji. Samozřejmě je to další článek v řetězci a může do signálu zanést různé zkreslení a zabarvení, proto musí být předzesilovač co nejvíce kvalitní, aby těch nedostatků bylo minimum. Potom může v plné kráse ukázat koncový zesilovač, co umí.
Keby boli patametre na vystupe CDP a vstupe zosilovaca zhodne popripade minimalne sa lisili,tak ten zvuk by Ti vyhovoval. Ako totu pisal terahera :

,, Na druhé straně,třeba u Renowna jsem slyšel z Dacana přímo do konce,a zvuk fantastický."
Slyšel jsem mnoho špičkových sestav, které hrály z CD/SACD/DAC přímo do koncového zesilovače naprosto fantasticky, ale po zařazení špičkového předzesilovače to bylo ještě lepší, dokonalé.
Mark Levinson
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od adrian »

A co potom taky Sroll Lyrik ( ? ) . Netrvdim,ze co pises nie je pravda,ale zas neverim,ze to plati vseobecne.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od adrian »

Opravujem : Sroll Lyric
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od adrian »

Este doplnim. Pri Tvojej skusenosti pravdepodobne islo o situaciu,v ktorej bol pouzity cdp s variabilnym vystupom,kde islo o regulaciu v digitalnej domene,pouzitim ktorej sa degraduje vystupny signal cdp a nasledne pouzitim predzosilovaca s analogovou regulaciou.
Otazkou je,ci vysledny zvuk zostavy /Sroll Lyric ako koncovy zosilovac s klasickym predzosilovacom / by bol lepsi oproti zvuku samotneho Lyricu.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od lubos »

Adrian plati to vseobecne a jedno ci preamp cast je digitalna alebo analogova, spickovy preamp posunie zvuk dalej, vlastna skusenost.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

adrian píše: 26 úno 2020 03:41 A co potom taky Sroll Lyrik ( ? ) . Netrvdim,ze co pises nie je pravda,ale zas neverim,ze to plati vseobecne.
Adriane,
nikoho nepřesvědčuji, jen píši své zkušenosti. Navíc nečteš pozorně, protože jsem to již psal v tomto vlákně (28.2.2018-14:05).


adrian píše: 26 úno 2020 04:19 Este doplnim. Pri Tvojej skusenosti pravdepodobne islo o situaciu,v ktorej bol pouzity cdp s variabilnym vystupom,kde islo o regulaciu v digitalnej domene,pouzitim ktorej sa degraduje vystupny signal cdp a nasledne pouzitim predzosilovaca s analogovou regulaciou.
Nešlo. Prosím nepodsouvej mi své úvahy či dedukce, já vím co jsem slyšel a jak jsem to slyšel.
Luboši, díky :thumbup: .
Mark Levinson
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od adrian »

Nikoho nepresviecam,nic nepodsuvam a ani netvrdim,ze si nieco pocul inak. Avsak len pisem,ze sa na tom vyrazne moze podielat samotny regulator plus tie parametre na vystupe cdp a na vstupe koncaku. Preto som potom uviedol priklad Sroll Lyric,ako koncak spolu s predzosilovacom a samotny Lyric.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od adrian »

Mal som na mysli Sroll Lyric Mini / Rhythm /.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od PavelDosko »

Jako vždy - vlastní zkušenosti jsou v zásadě neprenositelné
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

adrian píše: 26 úno 2020 20:53 Nikoho nepresviecam,nic nepodsuvam a ani netvrdim,ze si nieco pocul inak. Avsak len pisem,ze sa na tom vyrazne moze podielat samotny regulator plus tie parametre na vystupe cdp a na vstupe koncaku. Preto som potom uviedol priklad Sroll Lyric,ako koncak spolu s predzosilovacom a samotny Lyric.
Adriane a já Ti znovu napíši, že to nebylo jak mylně uvádíš. Mluvím o zkušenosti s přehrávači a koncovými zesilovači z nejvyšší ligy kde jsou parametry na patřičné úrovni a rozhodně regulace hlasitosti neprobíhá v digitální doméně. Tuto triviální informaci bych snad ani nezmiňoval, protože při řízení hlasitosti v digitální doméně dochází k rapidní a jasně slyšitelné degradaci zvukového signálu.
Zkušenost se zesilovači Sroll nemám, ale hláška "ako koncák spolu s predzesilvacom" u mne vyloudila úsměv na tváři. Koncový zesilovač s předzesilovačem v jedné skříni to je snad každý integrovaný zesilovač, ne? A mnohé z nich umožňují rozpojení předzesilovače a koncového zesilovače s možností využití např. jen koncového stupně.
Mark Levinson
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od adrian »

Mark Levinson píše: 27 úno 2020 12:20
Zkušenost se zesilovači Sroll nemám, ale hláška "ako koncák spolu s predzesilvacom" u mne vyloudila úsměv na tváři. Koncový zesilovač s předzesilovačem v jedné skříni to je snad každý integrovaný zesilovač, ne? A mnohé z nich umožňují rozpojení předzesilovače a koncového zesilovače s možností využití např. jen koncového stupně.
No a v tom je medzi nami rozdiel...ja viem co pisem a to ,ze sa smejes na svojej neschopnosti pochopit ,neviem ci povrchnostou,nedostatkom informacii ci predsudkom,o com pisem ja,nejdem komentovat. Sroll Lyric Mini / Rhythm / nie je vobec ako bezny integrovany zosilovac,ale koncovy zosilovac s moznostou regulovat intenzitu vstupneho signalu cize zmenou zisku.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Adriane,
ano souhlasím, v tom je mezi námi rozdíl, já píši své zkušenosti a Ty píšeš své domněnky a úvahy. Nehledě na to, že se mi snažíš podsouvat své úvahy jako mé zkušenosti, což jsem Ti několikrát výše napsal (nejednalo se o regulaci v digitální doméně!). Se zesilovači Sroll nemám osobní zkušenost, tak se k nim nemohu vyjadřovat.
Mé zkušenosti mne dovedly k tomu, že bez předzesilovače je poslech horší než s předzesilovačem. A proto to takto provozuji i když vím, že bych mohl 300k za předzesilovač ušetřit. Vím, že je mnoho lidí, kteří poslouchají bez předzesilovače z playeru přímo do koncového zesilovače a respektuji to. Tímto by jsme to mohli ukončit, protože s Tebou to není debata, ale demagogické bláboly. Buď napiš jak to máš Ty, zapojení, zkušenosti, jak to slyšíš atd. nebo se do toho vůbec nepouštěj. Nikam to nevede a psát za každou cenu do každého vlákna a radit do jaké výše dávat centry a jaké repro si dávat na kino apod. je přinejmenším úsměvné.
Mark Levinson
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Fous »

Jojo pravdu máš :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Před pár dny jsem se vypravil do High End studia Navrátil Audio v Havířově, abych si poslechl novou vlajkovou loď v integrovaných zesilovačích firmy Accuphase a to model E-800. Další novinkou, která mne zajímala byly nové sloupové reprosoustavy Franco Serblina, model Accordo Essence. Takže se nabízelo poslouchat tyto věci spolu i přesto, že jsem byl upozorňován na, že tyto dvě značky nehrají společně ideálně. Musím říct, že spolupráce obou výrobků byla naprosto dokonalá, zvuk byl krásně barevný s krásným prostorem. Poslouchali jsme různé žánry a tento zesilovač měl Essence nádherně pod kontrolou. Pro kontrolu jsme zapojili na chvilku Essence na sestavu Cambridge Audio Edge kde koncový zesilovač byl naprosto studený. Po prvních skladbách to bylo trochu zklamání, ale jak se Edge zahřál, tak se zvuk podstatně zlepšil. Nicméně se na několikrát dražšího "macka" E-800 zvukovvě nedotáhl, což je celkem předvídatelné. Celá scéna se smrskla mezi bedny a zmizela ta úžasná barevnost.
Doporučuji tuto kombinaci k poslechu.
.
2020-03-04 16.20.41.jpg
2020-03-04 16.20.53.jpg
2020-03-04 16.21.24.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Yngwie »

Taky jsem zvědav. E-650 neměla pro mě dost výkonu a moje bedny dost výkonu. A-47 + 2420 zase nebavila tak, jako E-650 ... byl to boj celkem. E-800 by mohla být řešením :thumbup:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od lachim »

Mark levinson
Delal nekdy accuphase takle veliky integrac? Z fotky mi pripada, ze jsem takovy rozmer nikdy nevidel
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Yngwie »

Nedělal. Je to integráč velikosti konců A-7x a výkonově na úrovni A-48 ... s tím rozdílem, že je více otevřený do áčka. Absolutní pecka je ale část plně symetrického předzesu s diskrétním sluchátkovým zesilovačem a korekcemi.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Ve studiu je na vedlejším stolku je i E-650, což jsem vždy považoval za velký integráč, ale ta E-800 je ještě o kus větší. Myslím, že takhle velký model ještě nedělali. Je to opravdu monstrózní kousek, který i dobře hraje.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Před víkendem se ke mně dostal na test redukční člen od GMG Power, jedná se o redukci z konektoru PowerCon na klasickou 10A síťovou zástrčku. Výrobek je primárně určen k síťové filtraci Harmonic Hammer 3000P tak, aby bylo možné vyzkoušet či připojit jiné síťové kabely. Po té se nabízí dvě možnosti, buď vyvolený kabel osadíte koncovkou PowerCon nebo pokud je Vám líto u drahého kabelu originální koncovku dávat pryč, tak můžete trvale hrát s redukcí. Redukce je totiž provedena nekompromisně alá GMG Power, tedy v hliníkovém těle osazena konektorem Furutech nejvyšší jakosti a propojeni je bez zbytečných kabelů, pouze dráty opět Furutech. Navíc koncovka PowerCon uzamkne redukci pevně na Hammeru, takže vše sedí jak nočník víte na co....
.
2020-12-19 14.42.27.jpg
2020-12-19 14.43.09.jpg
2020-12-19 14.43.23.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Posledních 14 dnů stále zkouším jaké zapojení napájecího kabelu pro GMG Power - Harmonic Hammer 3000P zvolit. Měl jsem zapůjčen i kabel Furutech PowerFlux ve dvojím vyhotovení, jeden byl originál s originálními koncovkami a druhý totéž jen koncovka do přístroje byla osazena PowerCon tak, aby se kabel dal použit přímo pro Hammer. Tímto jsem měl možnost porovnat vliv redukčního členu GMG Power na změnu zvuku nebo jestli zvuk nějak degraduje. Redukční člen nemá sebemenší vliv na zvuk a nijak jej nedegraduje, to bylo důležité zjištění. Potom už nic nebránilo nasadit redukční člen a začít zkoušet různé síťové kabely a jejich vliv na zvuk. Zkusil jsem znovu nově vyrobený kabel ViaBlue se stíněním a dvěma ferity osazený koncovkami Furutech FI-E38(R) a na druhém konci Neutrik PowerCon. Tento kabel má naprosto jasné a slyšitelné zlepšení zvuku oproti originálnímu kabelu dodávanému k Hammeru. Potom jsem zkoušel přes redukční člen i bez něj mnoho kabelů od základních a levných až po poměrně drahý kus s výsledkem uvedeným níže. Za zapůjčení kabelů Furutech vděčím Vítkovi za což mu touto cestou ještě jednou děkuji, protože to byla z jeho strany obětavost (nemohl několik dní poslouchat).

Pořadí kabelů po testu u mne v bodové škále 0-10:
GMG Power HH-C01 - (0b)
Supra LoRad 2,5 - (1b)
ViaBlue X-60 - (3b)
DH Labs Power Plus - (3b)
Cardas Golden Reference - (5b)
Furutech PowerFlux - (5b)
Oyaide Tunami GPX - (5,5b)
Furutech NanoFlux - (10b)

Nějaké foto:
2020-12-23 11.32.53.jpg
2020-12-23 11.33.22.jpg
2020-12-23 11.37.26.jpg
2020-12-23 13.27.13.jpg
2020-12-20 14.33.12.jpg
.
Závěrem snad jen poznámka, originální kabel GMG Power HH-C01 je kvalitně provedený, stíněný kabel s feritem a kvalitními koncovkami. Rozhodně je to nadstandard, který se k přístrojům běžně nedodává. Nicméně je jasné, že je možné zkusit i jiné napájecí kabely a přístroj lze zvukově posunout ještě výše. Otázkou je jak velká investice je ještě výhodná v poměru výkon cena? Kdo nechce experimentovat, tak prověřený a opravdu funkční kabel je ViaBlue X-60, tam je jasný zvukový posun za poměrně málo peněz. Naopak zklamání pro mne je Furutech PowerFlux, kabel je to slušný, zvukový přínos je slyšitelný, ale za tu cenu jsem jaksi čekal více. O to více mne překvapil výborný Oyaide Tunami GPX, který splnil to samé (možná byl i o chlup lepší) za pětinu ceny PowerFluxu. A třešinkou na dortu byl Furutech NanoFlux, ten byl jasný vítěz, ta jeho jemnost by se dala přirovnat jako když jsme u Saši zapnuli Hammer na kabel Synergistic Research SRX, ovšem cena opět astronomická.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od valderon »

Úžasný report, díky!
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od blesk666 »

vdaka za report, prekvapuje ma tam ta Supra LoRad 2,5 pred GMG kablom.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

blesk666 píše: 28 pro 2020 22:07 vdaka za report, prekvapuje ma tam ta Supra LoRad 2,5 pred GMG kablom.
Omlouvám se, tam je chyba. Mělo být u GMG i Supra 1b, bylo to tak na stejno i když každý trochu jinak.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Yngwie »

Díky z report. Skoro mě láká vyzkoušet to mé letité Oyaide GPX v2 a předělat ho na GMG. Ta redukce me vadí z jednoho důvodu, mám komponenty blízko zdi a už tak neohebné kabely, což by přidalo dalších cca 10 centimetrů prostoru za rackem.
kychtax

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od kychtax »

pěkně udělaný "prezervativ". :smile:
Škoda, že se nezkoušely žádné "solid" cory. Např. takový Nordost apod.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od jirie »

kychtax píše: 29 pro 2020 19:09 pěkně udělaný "prezervativ". :smile:
Škoda, že se nezkoušely žádné "solid" cory. Např. takový Nordost apod.
No, to je fakt Nordost byl úplně ze hry???
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Zatím jsem zkoušel jen co bylo k dispozici a je uvedeno v popisu výše. Primárně mi šlo o ověření vlivu redukce GMG Power na zvuk. Samozřejmě, že díky této GMG Power redukci bude možné vyzkoušet všelico. Kvalitních kabelů je nepřeberné množství, nejen Nordost.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od fox »

A proč nemá tento filtr normální 10A zástrčku ? Dávat tam redukci, mi připadá, jako cesta zpět.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od aretax »

Nemusíš tam dať redukciu, môžeš vymeniť celú zástrčku. Power Con je práve cesta vpred, pretože tento systém má oveľa pevnejšie spojenie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět