Mark Levinson-člen

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od vitek »

fox píše: 30 pro 2020 13:39 A proč nemá tento filtr normální 10A zástrčku ? Dávat tam redukci, mi připadá, jako cesta zpět.
Myslím, že výrobce chtěl to nejlepší a proto Power Con, akorát nepočítal s tím, že zdejší komunita je tak hravá a bude chtít zkoušet i jiné kabely...,čímž se to trošku zkomplikovalo a proto přišla redukce.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od terahera »

Tos napsal moc hezky a trefně :angel: :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od fox »

A co teprve konektory. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Je to dva dny co jsem domů přivezl Harmonic Hammer Exclusive na trvalo. Nemohu se poslechu nabažit, je to snad ještě lepší než jsem ho měl půjčený na zkoušku. Všechny atributy již tak výborného modelu 3000P se ještě prohloubily, nevím jak to v GMG Power dělají, ale dokázali to ještě zlepšit. První co upoutalo mou pozornost byly basy, ještě přesnější a více konturované. Zvuk bicích nebo klavíru je úžasný. Výšky se nějak pročistily a je v nich více detailů nebo ne více, ale spíše jsou lépe zřetelné a tím se zlepšila i prostorová informace. Nevím jestli toto má na svědomí přidání 2 stupňů filtrace (nyní celkem 10 stupňová) nebo ještě něco jiného či špičkové zásuvky Furutech NCF? Estetické zpracování je excelentní, čelní panel má nyní 2 cm, vzadu jsou zásuvky bez přiznaných šroubů a v neposlední řadě podsvícený měřák, který se může přepínat na denní/noční svícení nebo úplně zhasnout a po tom měřák vypadá jako na modelu 3000P. Příjemná je také signalizace přehozené fáze na vstupu, která je signalizována tak, že budík začne svítit červeně a to i ve vypnutém stavu přístroje.
Vnitřně jsem si říkal jestli do toho mám jít, jestli už to není zbytečné. Vím, řeknete si, že je to drahé a zvukově výborné už u modelu 3000P, ale ten zvukový posun ve prospěch Hammer Exclusive je jasně slyšet a opravdu stojí za to.
.
2021-01-21 18.03.10.jpg
2021-01-23 16.02.39.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Urbino »

Viktore asi si to budu muset poslechnout.
Gratuluji
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Karle,
děkuji a jsi samozřejmě vítán na poslech. Škoda, že nebudeš moct porovnat ten rozdíl, ale nevadí, snad se Ti to bude líbit.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od zappa »

Pěkný Viktore, třeba taky někdy ....... Gratuluji
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Jiri »

ML
Jaký napájecí kabel používáš k tomu Harmonic Hammer Exclusive? Stále ten z metráže ViaBlue?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

zappa píše: 20 bře 2021 21:15 Pěkný Viktore, třeba taky někdy ....... Gratuluji
Michale, kdykoliv jsi vítán a budu moc rád.

Jiri píše: 21 bře 2021 14:51 ML
Jaký napájecí kabel používáš k tomu Harmonic Hammer Exclusive? Stále ten z metráže ViaBlue?
Ten ViaBlue jsem měl zapůjčen s Hammerem Exclusive, ale jinak ho nevlastním. Momentálně mám zapojený Oyaide Tunami GPX, který se mi jeví jednoznačně lepší než ViaBlue a o dost. Právě jsem měl na zkoušku i kabel od AAI (Authentic Image Audio), model Vittorioso, kabel velice kvalitně provedený i zvukově povedený, značku jsem neznal.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Viktore,

moc Ti gratuluji k novému přírůstku a přeji spoustu orgasmů při poslechu :thumbup:
Taky se k Tobě rád někdy podívám, už je to let co jsem byl u Tebe naposled.

Mě tento týden přistane taky nový mazlík a vypadá to na lásku na celý život, protože výš už to snad ani nejde....

Přeji fajn poslech Petr.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Petře,
díky moc, od Tebe to těší dvojnásob. Samozřejmě se na Tvou návštěvu těším a snad už co nevidět Covid dovolí setkávání.
Mark Levinson
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Rostoun »

Jaké víno nebo jiné tekuté ovoce máš rád? :lol: za chvilku otvírají okresy :razz:
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Rostoun píše: 10 dub 2021 20:18 Jaké víno nebo jiné tekuté ovoce máš rád? :lol: za chvilku otvírají okresy :razz:
Už se těším, sejdeme se hned jak to bude možné a to nejen ze strany Covidu, ale i z důvodu rekonstrukci kuchyně.
Jo a o ovoce si nedělej starost.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak jsem neodolal a po několikaměsíčním testování streamerů značky Auralic jsem si jeden model pořídil a zařadil jsem se mezi tzv. stahovače hudby. Po zvážení výhod konkrétních modelů jsem se rozhodnul pro Altair G1. Původně jsem uvažoval o Altair G2.1, ale po poslechových testech jsem zjistil, že rozdíl je především v sofistikovanějším předzesilovači a ve dvou analogových vstupech z toho jeden je osazen phono. To vše by u mne nebylo využito. Jednu výtku bych přece jen měl, na pěkném a velkém displeji je nastavovací menu jen pro mladé hifisty, my vyzrálí bereme do rukou lupu. Naštěstí se tato základní nastavení dělají pouze jednou a později jsem zjistil, že i toto lze provést z NB po propojení IP adresy.
Ač jsem streamer delší dobu odmítal z důvodu nepřesvědčivé kvality, tak jsem nyní musel uznat, že nejnovější streamovací mašinky umí hrát velmi přesvědčivě a třeba Tidal v MQA je výborný nebo HiRes nahrávky na SSD jsou vynikající.
.
2021-06-02 17.55.56.jpg
2021-06-02 18.27.51.jpg
2021-06-04 18.45.14.jpg
2021-06-06 11.44.12.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od terahera »

Tak už i ty :shock: :eek: :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od PavelDosko »

super ze ti sedi i zakladni model streamer/DAC, uzivej
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

terahera píše: 22 srp 2021 19:34 Tak už i ty :shock: :eek: :lol:
Neboj, není to přechod, ale rozšíření poslechových možností. Jak přijedeš, rád předvedu.

PavelDosko píše: 22 srp 2021 20:51 super ze ti sedi i zakladni model streamer/DAC, uzivej
Díky, užívám si to teď hodně, začal jsem procházet všechny HDD na kterých mám už léta uloženou nějakou hudbu v HiRes. Ani jsem nevěděl co tam všechno mám, protože mne to nezajímalo a teď jsem překvapen co tam je za poklady.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od zappa »

Paráda, streaming is way to go, ten kdo nemusí rituály s disky tak to je ono.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Yngwie »

Gratulace, nevěřil bych, že tě to zláká :thumbup: ... mě fyzická média chybí pořád, tak nějak, ale vzhledem k chaosu, který je doma, tak skutečně "streaming only". Tak zkoumej a zkoušej :thumbup:
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od tujatuja »

Porovnával jsi Altair G1 vs Vega G1?
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Jiri »

ML
Taky gratuluji. Určitě vyzkoušej nějaký lepší ethernet kabel a switch, ať z toho dostaneš maximum.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od PTK »

Pane jo! Čubrním!
Skalní odpůrce hraní ze sítě vstoupil do světa virtuální hudby :clap:
Každopádně veliká gratulace Viktore :thumbup:

No tak teď ještě samostatný ethernetový přívod, celé to uzemnit, nějaké slušné hodiny s kvalitním switchem – lépe dvěma, solidní LAN kabeláž, kvalitně a především odděleně to celé napájet a začne to OPRAVDU hrát...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

tujatuja píše: 23 srp 2021 18:54 Porovnával jsi Altair G1 vs Vega G1?
Ano, porovnával jsem je. K dispozici bylo několik Auraliců k porovnání, nezajímal mne jen model Aries, protože nemám DAC. Tak jsem měl doma jen Altair G1 a G2.1 dále potom Vega G1 včetně Upsampling processoru Sirius G2.1.
Nejdříve jsme porovnávali zvuk jednotlivých modelů a když bylo jasné, že zde není slabý kousek, tak potom jsem zvažoval jak mi sedne výbava kterého modelu. Vega nemá možnost osazení interním SSD diskem a nemá Wi-Fi. Nejvíce mi vyhovuje Altair, tak jsem čekal na model G2.1, ale jeho zlepšení je především v oblasti předzesilovače a analogových vstupů včetně osazení phonem, ani jedno nepotřebuji. Proto padla volba na G1.
PTK píše: 23 srp 2021 21:35 No tak teď ještě samostatný ethernetový přívod, celé to uzemnit, nějaké slušné hodiny s kvalitním switchem – lépe dvěma, solidní LAN kabeláž, kvalitně a především odděleně to celé napájet a začne to OPRAVDU hrát...
Tomu se chci právě vyhnout použitím Wi-Fi, nevím jestli to má Auralic tak ošetřené, ale dělali jsme testy a nebyl rozdíl ve zvuku přes LAN nebo Wi-Fi. A to jsme měli napojení u kolegy na kvalitní switch a na běžnou LAN a potom jsme zkusili nějaký drahý LAN kabel Furutech a mezi Wi-Fi nebyl rozdíl a to mne právě nadchlo, že jsem to chtěl na testy domů.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Yngwie píše: 23 srp 2021 18:52 Gratulace, nevěřil bych, že tě to zláká :thumbup: ... mě fyzická média chybí pořád, tak nějak, ale vzhledem k chaosu, který je doma, tak skutečně "streaming only". Tak zkoumej a zkoušej :thumbup:
Fyzická média tím nekončí, naopak budou se lépe vybírat. Musíš se stavit a pokecáme...
Mark Levinson
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Janik »

PTK píše: 23 srp 2021 21:35 No tak teď ještě samostatný ethernetový přívod, celé to uzemnit, nějaké slušné hodiny s kvalitním switchem – lépe dvěma, solidní LAN kabeláž, kvalitně a především odděleně to celé napájet a začne to OPRAVDU hrát...
toto je uplne zbytocne ak je v zariadeni kvalitna wifina a lokalita nie je "prewifiovana" (je to bezne v panelakoch kde kazdy byt ma minimalne jeden router)
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od PítrsPraha »

Ach jo :shock: :thumbdown: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od terahera »

Janik píše: 24 srp 2021 13:18
PTK píše: 23 srp 2021 21:35 No tak teď ještě samostatný ethernetový přívod, celé to uzemnit, nějaké slušné hodiny s kvalitním switchem – lépe dvěma, solidní LAN kabeláž, kvalitně a především odděleně to celé napájet a začne to OPRAVDU hrát...
toto je uplne zbytocne ak je v zariadeni kvalitna wifina a lokalita nie je "prewifiovana" (je to bezne v panelakoch kde kazdy byt ma minimalne jeden router)
Předpokládám u tebe,že opět asi nevyzkoušeno prakticky,ale někde vyčteno(na zahraničních fórech :cool: ),tím pádem předkládáno jako jasná věc.Pokud se mýlím,tak napiš prosím,na jak ošetřené lan síti,za použití jakých kabelů,switchů,napájení jsi porovnával,než jsi došel k poznatku,že wifi je natom stejně :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Janik »

terahera píše: 24 srp 2021 16:00
Janik píše: 24 srp 2021 13:18
PTK píše: 23 srp 2021 21:35 No tak teď ještě samostatný ethernetový přívod, celé to uzemnit, nějaké slušné hodiny s kvalitním switchem – lépe dvěma, solidní LAN kabeláž, kvalitně a především odděleně to celé napájet a začne to OPRAVDU hrát...
toto je uplne zbytocne ak je v zariadeni kvalitna wifina a lokalita nie je "prewifiovana" (je to bezne v panelakoch kde kazdy byt ma minimalne jeden router)
Předpokládám u tebe,že opět asi nevyzkoušeno prakticky,ale někde vyčteno(na zahraničních fórech :cool: ),tím pádem předkládáno jako jasná věc.Pokud se mýlím,tak napiš prosím,na jak ošetřené lan síti,za použití jakých kabelů,switchů,napájení jsi porovnával,než jsi došel k poznatku,že wifi je natom stejně :cool:
Nemusím ti nič dokazovať. Jednu reálnu a popisnu skúsenost máš vyššie od Marka Levinsona. To by ti mohlo stačiť je predsa dôveryhodnéjsi zdroj ako ja.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od terahera »

O.K.Děkuji za vyjádření :cool:
P.S.Předpokládám tedy,že tvá zkušenost je ta vyčtená z příspěvku ML
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od PavelDosko »

ma zkusenost s wifi je jina a to i s prumyslovym standardem wifi, ne nejakym soho resenim
neni placka, neni highend
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od PítrsPraha »

...a rozdíl v neprospěch wifi (a to v porovnání s úplně obyč routerem za 1500 Kč a kabelem za 200 Kč) byl u mě zřetelně slyšet i na Bluesound Node....
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od PTK »

Vyzkoušel jsem různé varianty připojení, ale ani nejkvalitnější wifi se u mne nevyrovná kabelovému připojení.
Důvod, proč „na první dobrou“ rozstřelí i běžný CD přehrávač streamer hrající z neošetřené sítě je zjevný. Aby se signál dostal v požadované kvalitě už do vstupu streameru, je nezbytné ho odfiltrovat, synchronizovat hodinami…viz můj předchozí příspěvek. Je to drahé, zdlouhavé a velice náročné, především finančně.
Ve spojení s kvalitním streamerem pak může být zvuk opravdu dobrý, naprosto srovnatelný s úrovní špičkových SACD přehrávačů.
Toť prosím jen moje osobní zkušenost.. :smile:
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od vitek »

Dobré téma!!! Doufám, že se ML nebude zlobit, že řešíme v jeho vlákně wifi - lan. U mne v podstatě nebyl rozdíl při zapojení všech Auraliců, co jsem testoval, přes wifi a lan zapojený přes Melco switch + nejlepší kabel od Furutechu.( je fakt, že jsem neměl zapojené dva switche za sebou...) Takže kromě Vegy, vše šlo přes wifi. Nevím jestli je rozdíl jestli člověk bydlí v panelákové zástavbě, nebo někde na samotě u lesa, ale mne příjde že wifi cesta je míň náchylná na veškerý ten binec v síti elektrické a "lanové". Je možné, že má Auralic wifi dobře pořešenou včetně hodin...
Ještě doplním, že nemám problém mít klidně tři switche za sebou, pokud to bude mít slyšitelný vliv.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od terahera »

Tak koukám,že analog se ve světle těchto událostí jeví jako vlastně levné řešení :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Dieter Burmester »

Analog je dalsi Viktorova meta. Nebo v to aspon doufam :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

PítrsPraha píše: 24 srp 2021 18:01 ...a rozdíl v neprospěch wifi (a to v porovnání s úplně obyč routerem za 1500 Kč a kabelem za 200 Kč) byl u mě zřetelně slyšet i na Bluesound Node....
PTK píše: 24 srp 2021 19:48 Vyzkoušel jsem různé varianty připojení, ale ani nejkvalitnější wifi se u mne nevyrovná kabelovému připojení.
Důvod, proč „na první dobrou“ rozstřelí i běžný CD přehrávač streamer hrající z neošetřené sítě je zjevný. Aby se signál dostal v požadované kvalitě už do vstupu streameru, je nezbytné ho odfiltrovat, synchronizovat hodinami…viz můj předchozí příspěvek. Je to drahé, zdlouhavé a velice náročné, především finančně.
Ve spojení s kvalitním streamerem pak může být zvuk opravdu dobrý, naprosto srovnatelný s úrovní špičkových SACD přehrávačů.
Toť prosím jen moje osobní zkušenost.. :smile:
vitek píše: 24 srp 2021 20:12 Dobré téma!!! Doufám, že se ML nebude zlobit, že řešíme v jeho vlákně wifi - lan. U mne v podstatě nebyl rozdíl při zapojení všech Auraliců, co jsem testoval, přes wifi a lan zapojený přes Melco switch + nejlepší kabel od Furutechu.( je fakt, že jsem neměl zapojené dva switche za sebou...) Takže kromě Vegy, vše šlo přes wifi. Nevím jestli je rozdíl jestli člověk bydlí v panelákové zástavbě, nebo někde na samotě u lesa, ale mne příjde že wifi cesta je míň náchylná na veškerý ten binec v síti elektrické a "lanové". Je možné, že má Auralic wifi dobře pořešenou včetně hodin...
Ještě doplním, že nemám problém mít klidně tři switche za sebou, pokud to bude mít slyšitelný vliv.
V podstatě to Vítek shrnul tak, jak jsme nasbírali zkušenosti. Testovali jsme to tři a na třech různých aparátech se stejným výsledkem, mezi zapojení přes kabel LAN a Wi-Fi nebyl rozdíl. Až po těchto testech jsem se rozhodnul do toho jít. A to jsme pro jistotu měli i LANku půjčenou kvalitní od Furutechu. Nevím jestli to má Auralic tak dobře vyřešeno nebo to jinde je jinak, ale mne právě toto nadchlo.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od terahera »

Pokud se Auralic podařilo vyřešit síť tak,že wifi je na stejné úrovni jako lan,tak to by byla fantastická zpráva :eek: Spoustu lidí odrazuje právě náročnost,hlavně finanční,ošetření sítě lan,takže tohle by byla neskutečná úspora peněz,času :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od PavelDosko »

spis zazrak ...
neni placka, neni highend
Quentin

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Quentin »

PavelDosko píše: 26 srp 2021 14:00 spis zazrak ...
Proč si takový "nevěřící Tomáš"?
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od zatty »

terahera píše: 26 srp 2021 13:40 Pokud se Auralic podařilo vyřešit síť tak,že wifi je na stejné úrovni jako lan,tak to by byla fantastická zpráva :eek: Spoustu lidí odrazuje právě náročnost,hlavně finanční,ošetření sítě lan,takže tohle by byla neskutečná úspora peněz,času :cool:
no technicky vzato se ušetří jen jeden Lan kabel, protože tu cestu k rourtu musíš udělat tak či tak a jestli to ve finále pošleš data přes Wifi nebo po Lan je právě ten kabel navíc. Velmi odlehčeně řečeno. ( bo stejně časem budeš potřebovat routr s hodinama :lol: )

I když to mnohým odpůrcům digitálního příjmu se zdá jako hloupost poslouchat přes internet a dávat do toho peníz. Tak dnes je to stejně složité jako stavět gramofonovou cestu. Není lepší digitál nad gramofón a na naopak. Obě cesty jsou dnes velmi finančně náročné a na tolik složité, že si každý musí určit jakou cestou půjde.

Viktorovi samozřejmě gratuluji ke koupi nové hračky ^:)^
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Odpovědět