MANA

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

efičák píše: 06 črc 2023 16:02 Děkuju za zdravici, je to milé. Tvá instalace je dospělá a až "katalogová". Kombinace peněz a vkusu je vzácná.
Možná pojedu do Prahy na svatbu, taky bych tě rád viděl.

Máš můj respekt, protože když sem slyšel poprvé Virtuosy nerozehrané a syrové, zvuk se mi nelíbil. Nemám rád charakter výškového repráku Ring Radiator, je reálný bez přikrášlení. :lol: Takže klobouček dolů, ty bedny jsou náročné na všechno.

Po roce se měniče Virtuoz rozehrály a s nekompromisním zdrojem zvuku DACu CZAP, to bylo výborné. I tak bych raději obyčejný kalotový Revelator nebo Iluminator. A kondenzátory, to je úplná alchymie.
To by bylo skvělé. Rád bych tě osobně potkal a přivítal u sebe doma. Klidně dej vědět, pokud budeš v Praze. Klidně Tě i vyzvednu a opět zavezu na svatbu zpět, abys mohl požívat opojné nápoje a radost se svatebčany a nebyl limitován :smile: - nemám v tom problém - bývám většinou doma.

Díky za upřímná slova k Virtuose. Pro mě právě ta realita, syrovost, super prostor a klid je něco, co mě baví, ale rozumím Ti velice dobře. Každý má svoji představu a vkus. Mám velmi dobrého kamaráda, který ke mě jezdí na poslech - říkáme tomu hifisleziny a ten mi vždy říká - Bejku dobrý, líbí se mi to, ale chtělo byt to trochu otevřít, moje XN 270 Evo jsou ve výškách a středech znělejší, zábavnější :smile: . Má samozřejmě pravdu, ale jsem zvědavý co řekne na poslední změnu - kdy jsem pořešil kabely a RBS podložky jak popisuji ve vláknu SPaudio. Volal jsem mu a lákal ho na návštěvu. Myslím, že bude hodně překvapený :-).
Možnost poslechu DACu CZAP jsem měl také u sebe doma. Bylo to v době, kdy jsem neměl takto dotaženou akustiku a zcela jinou kabeláž. Již v té době to bylo velice dobré. Čistota, klid a dynamika s CZAPem byla výborná - dodnes si ten zvuk pamatuji. Tehdy to poslechla i manželka s dcerou, které vydržely dlouhodobě poslouchat.
Upgrade Virtuos je otázka. Hrozně mě to láká, ale ještě potřebuji čas na rozmyšlení, jakou cestou se vydat :-)

Měj se fajn a dej vědět, pokud bys realizoval cestu do Prahy.

Fajn den do Ostravy

Marián
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

aretax píše: 06 črc 2023 20:02 Rád by som niečo napísal k nožičkám pod gramofón, nakoľko už dlhší čas s rôznymi nožičkami experimentujem. Čo sa týka gramofónov, sú k dispozícii 2 základné typy - ľahké a odpružené a ťažké neodpružené. Zvukový rozdiel je počuteľný. Tie odpružené sú detailnejšie, ale menej dynamické. U ťažkých je to naopak. Z toho vyplýva, že keď umiestniš ťažký a neodpružený gramofón na odpružené podložky, tak sa prakticky priblížiš charakterom zvuku k odpruženému gramofónu, teda pribudnú detaily, ale stratíš časť dynamiky, hlavne v basovej sekcii. Basy sú síce hlboké, ale nemajú takú kontúru, ako pri podložení tvrdými podložkami. Cieľom podložiek nie je odpružiť ťažký gramofón, ale zabrániť vibráciám. Na to je dostupných dosť materiálov, ktoré túto podmienku splňujú, napr. rôzne podložky s guličkami a pod. Ale v konečnom dôsledku všetko závisí od vkusu poslucháča. Mne sa napr. totálne neosvedčili magnetické nožičky - "patlali" mi hlavne basy, ale aj výšky neboli také priezračné, ako pri tvrdých nožičkách. Pri guličkových nožičkách má na zvuk vplyv naozaj všetko - materiál nožičiek, ich kryogenické ošetrenie, materiál guličiek (oceľ, rôzne druhy keramiky, ako Si, Zr a pod.), ako aj ich priemer a počet. Sú to moje "výskumy" a skúšania. Každý si to môže vyskúšať sám. Zhrnul by som to asi takto - tvrdé nožičky po ťažký gramofón - pevný, dynamický zvuk. Pružné nožičky - detailnejší, ale zaoblenejší a mäkší zvuk.
Díky Aretaxi za příspěvek. Jsem rád, že jsi to takto detailně sepsal a hlavně ochotně sdílíš Tvé praktické zkušenosti a musím říct, že se s Tvým názorem ztotožňuji na základě i mých praktických zkušeností - ikdyž jsou stále na začátku oproti tobě ^:)^ . Můj RPM10 Carbon byl v basech (na mé sestavě) vždy těžší/hutnější. Nejprve jsem to řešil výměnou za jiný phono předzesilovač - z IFI IPhono2 na Parasound JC3+, dále pak předrátování ramene, slipmat Hexmat atd. - vždy to byl posun a vždy jsem slyšel změnu k lepšímu a byl s posunem spokojený. Nakonec jsem se pustil i do výměny nožiček/podložek (v mém případě padla volba na produkt ze stáje STRANKA) a opět došlo k posunu. Po této změně se mi slyšitelně změnil zvuk ve středech, kdy se vše zpřesnilo a vokály byly slyšitelně čistší s mnohem lepší artikulací - za mě zmizelo zatažení ve středech (ty to myslím popisuješ jako patlání), což přesně zapadá do tvého popisu. Basy se zpřesnily a dostaly tvar/kresbu. Zde připouštím, že Tvůj popis určité ztráty basové části může být na místě - basy jsem měl předtím opravdu objemné a šly hodně hluboko s náznakem hučení u některých nahrávek - proto mi jejich zklidnění hodně pomohlo.Když čtu Tvůj příspěvek tak mě napadlo, že se v podstatě jedná o takový hybrid - těžký gramofon s minimálním odpružením postavený na podložkách, které se chovají jako odpružené - ikdyž zde jsem ve výkladu opatrný s tím odpružením nožiček. Opravdu netuším, jak toho výrobce STRANKA docílil, ale nožičky se chovají jako odpružené - když do šasi ťuknu, tak se gramec začne jemně chvět a chvíli tvá, než se opět uklidní. Jsem ale přesvědčený, že ono odpružení nedělá klasická pružina nebo soustava více pružinek - už jsem o tom myslím i psal. Rozhodně mě to při zkoušení podložek ihned napadlo, že tento odpružený systém může pomoci k jemnějšímu, detailnějšímu zvuku - z principu těžký minimálně odpružený gramofon, dostane náznak identity odpružených přístrojů. Cca pře 2 lety jsem díky právě hutným basům RPM10 uvažoval o změně - líbil se mi např. systém LINN. Po poslední změně podložek STRANKA, mě úvaha po výměně přešla a RPM10-tku si ještě ponechám - nyní jsem s výsledkem spokojený a poslech mě baví :smile:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MANA

Příspěvek od aretax »

MANA píše: 06 črc 2023 21:27 RPM10-tku si ještě ponechám - nyní jsem s výsledkem spokojený a poslech mě baví :smile:
A o to tu ide...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: MANA

Příspěvek od efičák »

S odpruženým gramcem tě podporuju. Vylaď si RPM10 a na druhou polici pořiď něco jako Linn LP12, nebo restaurovaný Thorens TD-150.
Mimochodem usazení police máš nekompromisní, to se běžně nevidí. (*)

Teď mám Teraherou upravený odpružený gramofon a má 4 pružiny pod základnou a 4 magneticky odpružené nožky. Kromě dalších úprav uvnitř je to pro mne překvapení, nehrál nic moc v původním stavu. Teď stačí Ortofon OM 3e, aby zahrál klasiku a Jazz tak poutavě, že poslouchám LP celé.
Také jsme narazili na to, že každé rameno má "svou" přenosku". Kámoš má 3 gramce a 8 přenosek na headschellech. Metodou pokus omyl doladil každý na maximum a k tomu správná Step up převodní trafa a kabely. Neuvěřitelné úsilí, náklady a čas.
Teď vyměnil bedny a může začít znovu. :razz:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

efičák píše: 07 črc 2023 11:33 S odpruženým gramcem tě podporuju. Vylaď si RPM10 a na druhou polici pořiď něco jako Linn LP12, nebo restaurovaný Thorens TD-150.
Mimochodem usazení police máš nekompromisní, to se běžně nevidí. (*)

Teď mám Teraherou upravený odpružený gramofon a má 4 pružiny pod základnou a 4 magneticky odpružené nožky. Kromě dalších úprav uvnitř je to pro mne překvapení, nehrál nic moc v původním stavu. Teď stačí Ortofon OM 3e, aby zahrál klasiku a Jazz tak poutavě, že poslouchám LP celé.
Také jsme narazili na to, že každé rameno má "svou" přenosku". Kámoš má 3 gramce a 8 přenosek na headschellech. Metodou pokus omyl doladil každý na maximum a k tomu správná Step up převodní trafa a kabely. Neuvěřitelné úsilí, náklady a čas.
Teď vyměnil bedny a může začít znovu. :razz:
Aho, zrovna o Linnu LP12 jsem vážně uvažoval. Lákalo mě pořídit si starší zachovalý kousek a postupně doladit k obrazu svému. Zatím jsem tento projekt odložil, nicméně červíček stále hlodá a jednou na to třeba i dojde. Je neskutečné, jak je možné tento gramec rozvíjet a ladit - možnosti jsou skutečně neomezené.
Moc se mi líbí příspěvky členů Terahera, Frogyman, Dasta a dalších, kteří inspirativně řeší svoje přístroje a snaží se je vyladit k obrazu svému. Oracle, Garrard, Technics - musí být radost, takto nekompromisně ty skvělé kousky posunout a mít to v podstatě jako svůj originál - opravdu zajímavé a inspirativní :thumbup:
Gratuluji k pořízení přístroje od Terahery, odpružení opravdu funguje a zcela jistě se jedná o vynikající mašinku. K výměně ramene jsem se zatím ještě nedostal - na RPM10 mám jejich klasiku 10-ti palcové Evo. RPM10 má systém uchycení ramene LINN - to mám prozatím zjištěno :-). Abych byl upřímný, tak mě to již několikrát lákalo, zkusit jiné, třeba těžší rameno, ale toho jsem se bál, nemám takové zkušenosti. Pevně věřím, že do budoucna se i výměnou ramene budu zabývat a zkušení kluci z fóra mě v tomto podpoří - navedou správným směrem ^:)^
Nyní se však soustředím na dotažení akustiky + další projekty, které mám nyní v hlavě a budu se nimi zabývat na podzim - nyní chci naposlouchat a užít si výsledný zvuk po posledních/letošních změnách.

Přenosky a jejich sladění s ramenem jsou další téma a pro mě tak říkajíc španělská vesnice. Věřím tomu, že pokud si to sedne a správně se vybere, tak je to zážitek a pokud to chce mít člověk dotažené do nekompromisního konce, tak mu jedno rameno a jedna přenoska nestačí.

Proto je HI-FI nádherné, stále je co zlepšovat a pokud má člověk chuť, náladu, odhodlání a nemá problém do těchto věcí investovat čas a finance, tak se mu to vrátí ve formě krásných prožitků a chvil při poslechu oblíbené hudby.

Ten výsledek a dobrý pocit je prostě nejvíc :smile:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MANA

Příspěvek od aretax »

A čo tak vyrobiť si svoj gramfón? Budeš mať originál, presne podľa svojho "gusta". Rád Ti s tým pomôžem.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

aretax píše: 07 črc 2023 21:15 A čo tak vyrobiť si svoj gramfón? Budeš mať originál, presne podľa svojho "gusta". Rád Ti s tým pomôžem.
UF, na to jsem si netroufnul ani pomyslet Aretaxi :smile: . Bohužel nemám takové zkušenosti, možnosti, zázemí. Za mě je to již opravdu vyšší liga, ikdyž musím říct, že je to lákavé. Zařadím to do kategorie svých snových projektů. Dnes jsem byl na návštěvě u kamaráda hifisty v Olomouci, který je také do tohoto koníčku zapálený.Domlouval jsem se s ním, zda by nejel k tobě na návštěvu se mnou, pokud by to nevadilo. Moc se na to těším, vše probereme a pobavíme se o možnostech - jsem zvědav na Tvůj zvuk, gramofon..... :thumbup: Vidím to na září - v podstatě hned po prázdninách :clap:
Díky moc!
Marián
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MANA

Příspěvek od aretax »

Ten problém s výrobou sa zdá väčší, ako naozaj je. Nakresliť - objednať - zložiť a doladiť, aby nič nerezonovalo a pod. Výrobné výkresy Ti viem urobiť podľa Tvojho priania a aj viem Ti pomôcť aj zabezpečiť výrobu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

aretax píše: 08 črc 2023 18:08 Ten problém s výrobou sa zdá väčší, ako naozaj je. Nakresliť - objednať - zložiť a doladiť, aby nič nerezonovalo a pod. Výrobné výkresy Ti viem urobiť podľa Tvojho priania a aj viem Ti pomôcť aj zabezpečiť výrobu.
Je to opravdu lákavé Aretaxi a Tvá ochota s výpomocí - moc díky - na návštěvě vše probereme ^:)^
Děkuji
Marian
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Napadlo mě podělit se zde na fóru o zajímavost/vychytávku, kterou provozuji na svém gramofonu Pro-Ject RPM10 Carbon, lépe řečeno na rameni PJ 10ccEvo. Jedná se o nápad špičkového výrobce gramofonů Oracle audio, který u modelu Paris používá rameno Pro-Ject 9cc. Oracle pro tohle rameno dodává vylepšení, které nazývá DAMPING KIT a nabízí ho i zvlášť jako rozšíření pro vlastníky tohoto ramene. Jedná se v podstatě o vaničku naplněnou silikonem, která se namontuje na rameno společně s plováčkem, který je přichycený přímo na trubce/těle ramene. Při spuštění ramene do pracovní polohy drážky, se plováček ponoří do vaničky se silikonovou tekutinou, ve které je ponořený celou dobu přehrávání desky. Dle výrobce tato vychytávka zmírňuje micro vibrace. Odkaz zde : https://www.oracle-audio.com/project-9cc-damping-kit .
Osobně Damping kit provozuji na desetipalcovém rameni. Rádius vaničky v poměru dráhy plováčku vychází těsně (na začátku je plováček více k jedné straně vaničky a na konci zase těsně u druhé strany), ale stěny se nedotkne - alespoň u mě na RPM 10. Nicméně u 9 palcového ramene včetně Evo, by to mělo být v pohodě - info výrobce.
Nápad je to podle mě zajímavý. Zda pomůže? Toď otázka. V tomto případě si netroufnu hodnotit zvukový dopad. Pořídil jsem v době, kdy jsem měl chvíli novou RPM10 a nebyl jsem si jistý.
Zajímalo by mě, zda to někdo provozuje a jaký na to má názor :?:
Osobně jsem na to narazil náhodně na zahraničním fóru. U nás jsem o tomto produktu žádnou informaci/zkušenost nedohledal.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: MANA

Příspěvek od zatty »

Ahoj vítam tě na fóru... s poslechovkou si udělal kus práce... :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: MANA

Příspěvek od efičák »

Mariane potěšující odvaha prošlapávat novou cestu. :thumbup:

Oracle silikonové tlumení vidím poprvé. Frogmann a kolegové budou vědět víc, jen se mi zdá, že to zvedá hmotnost ramene a tím posouvá frekvenci rezonance jinam a to je změna. Silikon může pomoci s uvolněnými ložisky ramene. Silikonové tlumení připomíná kromě jiných jako Jelco anebo kovové ramínka EAT a slavné řešení pertinaxového ramene od pana Jandy v Teslách pro NAD 5120.
Jak píšeš, na gramci hraje všechno od nožek po šroubky na přenosku. Můžeme naladit co chceme. (*)

https://stereonomono.blogspot.com/2015/08/nad-5120.html

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

efičák píše: 10 črc 2023 06:30 Mariane potěšující odvaha prošlapávat novou cestu. :thumbup:

Oracle silikonové tlumení vidím poprvé. Frogmann a kolegové budou vědět víc, jen se mi zdá, že to zvedá hmotnost ramene a tím posouvá frekvenci rezonance jinam a to je změna. Silikon může pomoci s uvolněnými ložisky ramene. Silikonové tlumení připomíná kromě jiných jako Jelco anebo kovové ramínka EAT a slavné řešení pertinaxového ramene od pana Jandy v Teslách pro NAD 5120.
Jak píšeš, na gramci hraje všechno od nožek po šroubky na přenosku. Můžeme naladit co chceme. (*)

https://stereonomono.blogspot.com/2015/08/nad-5120.html

Obrázek
Ahoj Efičáku :smile:

Děkuji za rozšíření obzoru, o ramenech EAT a slavném řešení pertinaxového ramene od pana Jandy v Teslách pro NAD 5120 jsem zase nevěděl já - díky i za ilustrační foto :thumbup:
Nesnažím se zde na fóru prošlápnout novou cestu, to bych si nedovolil - zkušenosti oproti jiným analogovým borcům zde na fóru jsou mizivé a v podstatě jsem základy a inspiraci čerpal od nich, včetně tebe :thumbup:
Zdálo se mi to spíše zajímavé, nikde jsem se o tom u nás nedočetl a máš pravdu, že nejspíš dojde ke změně frekvenční rezonance ramene, což je důležité. Na druhou stranu jsem rameno osadil přenoskou Ortofon SPU Royal, která pokud se nemýlím, parametry právě třeba z pohledu frekvenční rezonance zcela nebo vůbec nesedí s mým lehkým ramenem. Je ale pravdou, že to při poslechu nijak nevnímám a jsem s výsledkem spokojený, užívám si to :smile: Třeba mi v tom ta fičurka Oracle pomáhá - potvůrka jedna :smile:
Měj se fajn a v těchto vedrech hlavně relax, bez velkých pohybů :smile:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

zatty píše: 10 črc 2023 05:52 Ahoj vítam tě na fóru... s poslechovkou si udělal kus práce... :thumbup:
Moc děkuji zatty za přivítání. S poslechovkou jsem spokojený - Martin Vitvar mi opravdu dokázal pomoci od parazitních odrazů - zejména basové části, kde je Virtuosa pro mě nejnáročnější a nejvíce mě trápila. Nyní aktivně uvažuji o jakémsi závěsném nebo přenosném panelu s difuzory mezi repro, které pevně věřím, budou mít opět pozitivní vliv na akustiku a výsledný zvuk. V poslední době jsem udělal tolik změn, že nyní jen užívám výsledného poslechu a přemýšlím, jak pokračovat. Mám rád, když si kroky řádně a s rozvahou rozmyslím. V neděli v pozdním odpoledni jsem procházel regály hobbymarketů a hledal inspiraci, jak vymyslet výrobu a zavěšení difuzorů. Byl to takový relax, jen se procházet a prohlížet různé dřevěné hranolky atd. a přemýšlet, zda se to na něco hodí, nebo nikoliv. Nic jsem však nevymyslel a stále to vypadá, že u difuzorů zavěšených na TV se přikloním k difuzorúm od firmy Vicoustic model DC3, které mi zde chlapi doporučili - jsou lehké a pro daný účel i vyhovující.
Přeji pohodový poslech
Marián
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: MANA

Příspěvek od Fidji99 »

Diff Abs.JPG
Toto som nasiel na Gearspace [ked som sa prehrabaval ohladne difuzorov] Vyrazne nizsi absorpcia.po natreti latexom. Samotna difuzia - tie skyline od Vicousticsu - skor by som siel do nejakych wave 1D difuzerov, ale nech to ma hlbku aspon 10-15 cm

Ja mam nejake nenatrete a skor sa mi hodi, ze su lahko absorbujuce. Ale zavisi od toho co chces riesit
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Fidji99 píše: 11 črc 2023 08:33 Diff Abs.JPG

Toto som nasiel na Gearspace [ked som sa prehrabaval ohladne difuzorov] Vyrazne nizsi absorpcia.po natreti latexom. Samotna difuzia - tie skyline od Vicousticsu - skor by som siel do nejakych wave 1D difuzerov, ale nech to ma hlbku aspon 10-15 cm

Ja mam nejake nenatrete a skor sa mi hodi, ze su lahko absorbujuce. Ale zavisi od toho co chces riesit
Ahoj Fidji99,

moc děkuji za Tvůj příspěvek a jednoznačný názor, vycházející z praxe a navíc podložený grafem s výsledky měření při nátěru latexem :thumbup: .
Tvá rada použít namísto skyline DC3 difuzoru nějaký difuzor typu wave 1D se mi líbí a vážně uvažuji, že do toho půjdu ^:)^ .
Věřím, že by to mohlo fungovat při hloubce 10-15 mm jak mi doporučuješ.
Nezbývá, než vybrat nějaký vhodný typ/model a vymyslet uchycení na TV, což je v tomto případě nejméně náročným řešením, díky tvaru difuzoru a použitého materiálu, který je lehký.

Díky za Tvou radu a vážím si tvého zájmu mi pomoci s výběrem vhodného řešení ^:)^

Měj se fajn

Marián
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: MANA

Příspěvek od blesk666 »

Aby to niekoho nemiatlo. Fidji udava rozdiely vo vyske difuzoru 10-15cm, ty si sa asi uklepol, mas tam napisane 10-15mm
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

blesk666 píše: 12 črc 2023 18:49 Aby to niekoho nemiatlo. Fidji udava rozdiely vo vyske difuzoru 10-15cm, ty si sa asi uklepol, mas tam napisane 10-15mm
Děkuji za upozornění a korekci :thumbup:
Ano, jsou to centimetry
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: MANA

Příspěvek od Pytell »

Včera jsem byl u Mariána na poslechu a testu kabelů AAI.

Naposled jsem byl když měl pouze strop akusticky upravený. Čekal jsem že Martin V. odvedl dobrou práci, ale po prvních taktech musím napsat perfektní :thumbup: , dokázal ukočírovat basy tak , že je radost nyní Virtuosi poslouchat -- všechny pásma vyrovnané, nádherný prostor, prostě jsem si ten zvuk užíval. Asi poprvé jsem slyšel potenciál těchto beden -- Barleta by to měl slyšet a doporučuji majitelům těchto beden si zajet poslechnout co mají doma, když se dotáhne akustika a jemně doladí kabely. Přibyly poličky s knihami, a na TV má pověšený latexem natřené prvky Viacoustic --- krásně to vypadá a zvuku to určitě pomohlo.

Ohledně kabelů AAI před pračkou PS-- dlouhodobě používám Maestosso 2 -- plná spokojenost , asi nejlepší kabel v kombinaci s touto pračkou ( a to jsem zkoušel ODIN, V2, nejvyšší model AQ, atd ). Chlapci z AAI mi poslali na test Assoluto +, po zahoření na ProBurnu 48. hodin jsem doma zapojil --- čistota, detail, ale proti M2 nemá takový ten drajf. To samé jsme slyšely i u Mariána, na pozici před pračkou je M2 lepší.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Zdravím všechny,
@Mirku, jsem rád, že se Ti zvuk u mě líbil. Oproti Tvé polední návštěvě jsem udělal opravdu hodně změn. Hnacím motorem pro mě byly právě tyto návštěvy, kdy jsi mi na rovinu sdělil svůj názor na zvuk a já měl zase o čem přemýšlet - jak to posunout dál a dostat ze sestavy a místnosti/akustiky co nejvíce v rámci svých možností :thumbup: .
Za mě se jednalo o kompletní skládačku více věcí, které ve finále přinesly tento výsledek, který jsi slyšel. Z těch hlavních to byla akustika, kabeláž a v neposlední řadě tak hodně diskutovaná bižuterie v podobě nožiček, které mě svým výsledným / dopadem na zvuk pozitivně překvapily.
Osobně mi také více sedl Maestoso 2 oproti verzi plus. Čistota, pevnost a tebou popisovaný drajv/energie byla u M2 lepší - oproti tomu verze plus zvuk uklidnila a dostala do pohody.

Poslední změnu, kterou jsem u sebe provedl a s tebou Mirku jako jedním z prvních i otestoval byla akustická úprava zadní stěny za repro a řešení usazení panelů před TV. V podstatě po mém posledním příspěvku někdy před měsícem jsem se vrhl na realizaci. Dlouho jsem přemýšlel, jak tuto úpravu uchopit a zrealizovat. Nakonec jsem se jako první krok rozhodl zakoupit 4ks hybridních difuzorů od Vicoustiku a to typy DC3. Měl jsem to rozmyšlené tak, že všechny 4 kusy rozmístím nad TV s tím, že vedle TV po obou stranách umístím police, do kterých difúzně rozložím knížky. Police po stranách TV jsem zároveň využil jako základnu pro vodítka na hliníkový U profil, který jsem umístil těsně nad TV a který se dá zasunout až ke zdi, aby zbytečně nerušil. Mezera mezi U profilem a TV je cca 1 cm. U manželky mi to prošlo skvěle, dokonce prohlásila, že účko ani není potřeba zasouvat dozadu ke zdi, že design TV to nijak neruší a dokonce to i vypadá zajímavě :thumbup: Vymyšlené jsem to měl tak, že 4 panely DC3 budou standardně umístěné nad TV s tím, že při soustředěném poslechu dva postranní kusy sundám a pověsím před TV. To byla první verze. Jakmile jsem realizaci dokončil, tak jsem si sedl, chvíli poslouchal a přemýšlel, jak zaplnit ona dvě holá místa sundaných panelů a umístěných před TV.
V této souvislosti mě napadla varianta využití polic nad TV a panely Vicoustic posadit níže. Tak se i stalo. Nad TV jsem nakonec umístil 5 kusů polic přímo na zeď, a další dvě jsem postavil přímo na vyšší postranní knihovny. Dva kusy panelů V-DC3 jsem usadil přímo pod police na zeď, kdy z části vyplňují prostor i za TV a zbylé dva jsem nechal na umístění před TV. Umístění hliníkové hrazdy jsem ještě doladil úpravou vodících kolejniček tak, aby bylo možné panely umístit cca na střed TV obrazovky. Knížky jsem do polic vyskládal opět mnou ověřenou metodou, tedy difúzně. Vyskládání se mi povedlo asi napotřetí, kdy jsem přidával a ubíral knihy tak, až mi výšky a středy sedly na moje ucho. V tomto to opravdu funguje a kdo má možnost, tak to vyzkoušejte - výrazně to ovlivní chování výšek a středů a dá se tím doladit charakter zvuku - moje osobní zkušenost a doporučení. Nakonec jsem i provedl nátěr panelů latexovou barvou. Důvodem byl citelný úbytek výšek zejména při variantě umístění panelů před TV. Po třech nátěrech latexovou barvou se výšky opět rozezněly a středy usadily optimálně pro mé uši, k plné spokojenosti.
Přikládám také pár fotek z postupné realizace a různých variant až k té konečné.
Jako třešničku na dort jsem za TV instaloval LED osvětlení, tak posílám také jednu fotečku, jak to vypadá při večerním poslechu Black Sabbath - Paranoid, kdy mi osvětlení doplňuje atmosféru a umocňuje zážitek z poslechu =))
Všem děkuji za rady a náměty, které mě dotlačily k této realizaci.

Prima den všem a fajn poslech

Marián
IMG_0922.jpeg
IMG_0935.jpeg
IMG_0937.jpeg
_DSC2798.JPG
_DSC2799.JPG
_DSC2802.JPG
_DSC2801.JPG
_DSC2804.JPG
IMG_0974.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: MANA

Příspěvek od Vienna »

Moc pěkný.... Nezkoušels na ty Black Sabbath černou žárovku? :idea:
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Vienna píše: 08 srp 2023 21:52 Moc pěkný.... Nezkoušels na ty Black Sabbath černou žárovku? :idea:
Ahoj, no to by byla TMA, černou barvu LED pásek neumí :lol:
Ale pokud se ptáš na tmu, tak to praktikuji poměrně často a je to super - vnímání prostoru se stane zážitkem :thumbup:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

MANA píše: 08 srp 2023 22:04
Vienna píše: 08 srp 2023 21:52 Moc pěkný.... Nezkoušels na ty Black Sabbath černou žárovku? :idea:
Ahoj, no to by byla TMA, černou barvu LED pásek neumí :lol:
Ale pokud se ptáš na tmu, tak to praktikuji poměrně často a je to super - vnímání prostoru se stane zážitkem :thumbup:
Teď mě napadlo, že příště si u tohoto osvětlení pustím Simply Red - sice úplně jiný šálek kávy, ale…. :smile:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: MANA

Příspěvek od lachim »

Ahoj chlape!
Máš to krásné. Fotky báječné.
Našel jsem si fotku sestavy z doby , když jsi chtěl bedny prodat.
"Kapku", ale vážně kapu rozdíl! Tož pravda.
Těším se na poslech! Užívej skvělé akustiky a bedny od Roberta.
( je super, že jsi se nakonec rozhodl na fóra i přispívat!)
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

lachim píše: 09 srp 2023 22:09 Ahoj chlape!
Máš to krásné. Fotky báječné.
Našel jsem si fotku sestavy z doby , když jsi chtěl bedny prodat.
"Kapku", ale vážně kapu rozdíl! Tož pravda.
Těším se na poslech! Užívej skvělé akustiky a bedny od Roberta.
( je super, že jsi se nakonec rozhodl na fóra i přispívat!)
Ahoj Michale,
Opravdu díky za Tvou reakci, moc mě potěšila :thumbup:
Chvíli mi trvalo nabrat kuráž a přispět i svými zkušenostmi na fórum. Jsem rád, že jsem se k tomu nakonec odhodlal. Je to skvělý koníček a považuji za prospěšné sdílet zkušenosti s ostatními hifisty.
Stále mám v patrnosti Tvé rady ze svých začátků a postupně se snažím vše realizovat. Jde to pomalu, ale stále se posouvám :cool:
Rád Tě u sebe přivítám. Stále mám v hlavě ony začátky, kdy jsi nademnou kroutil hlavou, jak jsem to mohl takto provozovat.

Měj se fajn a dej vědět, kdy budeš mít čas na návštěvu - chápej, musím koupit kefír :lol:

Hezký zbytek večera

Marián
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: MANA

Příspěvek od T101 »

Pěkná sestava, dobrý příklad toho že lze akustiku realizovat i decentněji a k bydlení přívětivým způsobem. :thumbup:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

T101 píše: 10 srp 2023 21:43 Pěkná sestava, dobrý příklad toho že lze akustiku realizovat i decentněji a k bydlení přívětivým způsobem. :thumbup:
Děkuji T101 :smile:
Ano, je to kompromisní řešení v rámci možnosti a zachování podoby obýváku s kuchyní. Nyní ještě čekám na dodání dřevěných žaluzií na prosklené plochy a následně začnu s postupným odstraněním závěsu až na polovinu - je složen ze čtyř sešitých dílů - tak uvidím.
Jsem zejména zvědav na efekt dřevěných žaluzií, zda dojde k pozitivnímu posunu :roll:

Fajn poslech

Marian
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: MANA

Příspěvek od Pytell »

Včera jsem byl pozvaný k Mariánovi na poslech STRANKA GT2, chlapci z Litoměřic před mým příjezdem osadily nový sokly pod bedny ( klobouk dolů za kvalitu provedení celé bedny ). Co se týče kabeláže komplet jejich produkce. Poslouchali jsme jak z Qobus, DSD a i z CD. Po jemném doladění , zvuk pro mé uši neměl chybu --- dobře odvedená práce na akustice Martina V. se na zvuku podepsala a je vidět , že i v obýváku lze dosáhnout kvalitního poslechu na vysoké úrovni. Majitel boomkilery potáhl látkou --- už vůbec neruší špunty od vína -- třeba něco nafotí a postne to sem -- perfektní provedení a inspirace pro majitele.. Přivezl jsem svůj síťový kabel AAI M2, který už delší dobu používám před pračkou PS audio, zvukově úplně propadl originál PS audio, můj AAI na druhém místě ,ale síťový kabel STRANKA-- nevím model, asi stříbro, bohužel nejlepší na sestavě u Mariána před stejnou pračkou . Možná sem postne i foto beden.

Děkuji za pozvání, výborná káva, občerstvení a samozřejmě příjemný pokec o hifi. Chlapcům z Litoměřic držím palce , výborný produkt, je vidět , že tomu obětovali hodně času a energie. Doporučuji poslech co umí reprobedna z Litoměřic.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Mirku, moc díky za tvou včerejší návštěvu a možnost vyzkoušet si napájecí kabel AAI M2. Jsem rád, že se ti zvuk líbil. Musím říct, že to byla poměrně dlouhá cesta, kterou jsem zakončil obměnou asi toho nejcitlivějšího v sestavě a to reprosoustavami. Virtuosy byly mojí srdcovou záležitostí a než jsem se těchto repro definitivně vzdal, tak jsem se je snažil doladit z mého pohledu do maxima. Na konci (cca před dvěma měsíci), jsem pochopil, že další krok, který by mou první generaci Virtuos posunul dále, je upgrade výškového reproduktoru a doladění výhybky, kabeláže a reproterminálů. V podstatě na verzi, kterou dnes má několik hifistů a spokojeně užívá. Zajel jsem si tedy poslechnout poslední verzi původní Virtosy, abych měl představu, kam se zvuk posune. Měl jsem určité představy, které jsem očekával a ty se bohužel zcela nenaplnily. Pochopil jsem, že pokud se budu chtít posunout a splnit svou představu o výsledném zvuku, budu muset Virtuosky vyměnit. Logicky cesta vedla do Xavianu, kde jsem si poslechl nové Virtuosy. Ikdyž jsem je poslouchal v jiném prostředí (přímo u Xavianu) a na zesilovači Norma, pochopil jsem, že tohle ladění není můj šálek kávy a myšlenku o koupi nových Virtuos jsem opustil. Další můj krok vedl do Litoměřic na poslech reprosoustav Stranka GT2. Tyto reprosoustavy jsem za dobu jejich vývoje měl možnost párkrát poslechnout zejména v objemnější verzi GT1, kde kromě větších basáků a logicky objemnější ozvučnice, by mělo být osazení a ladění totožné s verzí GT2. Celkově jsem však tyto reprosoustavy vnímal jako něco, co je nad moje finanční možnosti. Nicméně i tak jsem se s Pavlem Strankou spojil a poprosil ho, že bych měl zájem poslechnout si nižší verzi gétéček. Měl jsem štěstí, protože Pavel jedny gétédvojky zrovna finišoval. Dohodli jsme se tedy na poslechu u něj na studiu. GT2 jsem v Litoměřicích poslouchal společně s Mirkem. Zvuk se nám líbil, zejména potom na stříbrných repro kabelech. Dojmy z poslechu jsme tehdy uvedli ve vlákně SPaudia. Cestou zpátky jsme to s Mirkem poměrně detailně probírali. Bylo mi jasné, že se jedná již opravdu o dospělé bedny a je nutné je slyšet u sebe ve svém prostředí. Jedinou otázkou pro mě zůstávala cena, kde mě Mirek upozornil, že za tento zvuk a provedení mám očekávat vysokou cenu. Chlapi z SPaudia mi řekli, že GTdvojku již mají ve finále a bude uvedena na jejich stránkách. Bylo to opravdu úsměvné, bál jsem se zeptat, kolik to bude, tak jsem si řekl, že počkám, až to uvedou na webu. Bál jsem se, že když mi sdělí cenu face to face, tak by se mi mohl nějak blbě pohnout obličej a toho jsem se chtěl vyhnout :-). O to větším překvapením pro mě byla uvedená cena. Čekal jsem. že první číslo bude začínat čtyřkou. Poradil jsem se tedy s manželkou, která se Virtuos nechtěla vzdát a následně jsem se dohodl na poslechovém testu u mě doma. Reprosoustavy mám doma již cca měsíc a za tu dobu jsem repro za účasti a konzultace chlapů z SPaudia ladil do finální zvukové podoby. Pro mě až neuvěřitelné, jak fungují jejich resonanční RBS podložky pod bednami. Mají čtyři barvy a každá opravdu do jisté míry naladí zvuk samotné bedny do určité podoby. Nejvíce mi vyhovovala barva bílá. Dohodli jsem se tedy na osazení finálního podstavce bílými nožičkami. Při testovaní jsem měl původní verzi podstavce s tím, že mi finální verze byla dodaná včera. Tak nějak jsem to bral jako oživení designu a uvidím, jak to bude vypadat. Musím ale říct, že tyto podstavce jsou opravdu neskutečné - nedá se ani tak mluvit o nějakém podstavci, jako spíše o robustní základně! Opět, jak je u SPaudia zvykem, u konstrukce přemýšleli na všem. Jedná se v podstatě o masivní kovový plát o síle 2 cm, ve kterém jsou nožičky zašroubované masivními šrouby a z vrchu výškově seřiditelné. Když je tam chlapi osazovali, tak jsme je museli pokládat zpět na zem ve třech. Bedna se stojany atakuje hranici 100 Kg a je to opravdu mazec!. O uvedených RBS podložkách jsem se již na tomto fóru zmiňoval. Když se do bedny jemné ťukne, tak se chvěje, jako by levitovala, ale ne měkce jako na pružině - prostě jinak a je to zajímavý pocit. V přiložených fotkách si třeba všimněte v zadní části stojanů aretačních černých šteftů, které mají za úkol chránit bednu před převrácením, protože bedna stojí na třech nožičkách - opravdu promyšlené do detailu. Dokonce musím prozradit, že jsem viděl i prototyp vrchní zátěže bedny, která byla osazená na GT1 a designově ladí s podstavci. Vypadalo to velice zajímavě.
No a zvukově? Cca po měsíci jsem schopen s plným svědomím říct, že zvukově nejen splnila, ale jednoznačně předčila moje očekávání. S Virtuosou to nemá srovnání. Tónová vyváženost, rozlišení, detaily a klid, jednoznačně vystihuje zvuk této bedny. Přirozenost vokálů je taková, že jsem ji snad slyšel u opravdu velmi drahých reprosoustav. Jemnost a detaily výšek jsou vynikající a při tom s velikou lehkostí. Basy pevné, plné kresby a detailů. Nedokážu se nabažit zvuku činelů u tria Jarrett, Peacock, DeJohnette - album Tribute - vydavatel ECM. Ten veliký klid a nadhled GTdvojkám ještě více podtrhla nová masivní základna, to byla taková třešnička na dortu, kterou si užívám od včerejška. Zvukově jsem velice spokojený, pro mě nad očekávání a maximální spokojenost. Nebojím se říct, že pro mé uši se jedná o dokonalý zvuk!
Je také nutné říct, že GTdvojky jsou citlivé na ladění zejména kabelů. Mirek byl tak hodný, že donesl síťák AAI, abych měl představu, jak si povede tento velmi dobrý kabel na mé nové sestavě. Nevím, jak to chlapi z SPaudia dělají, ale jejich stříbrný síťový kabel přehrál i tento mezi hifisty oblíbený AAI M2. Pro představu, největší rozdíl byl v tónovém vyvážení vokálů - vyšší přirozenost hlasu a zase ten klid. Opravdu stříbrné kabely STRANKA zvuk nijak nevyleští, nebo nakopnou, ale tonálně vyváží a zklidní. Kabel, který jsme s kabelem AAI srovnávali, byl STRANKA SILVER MAX. Pozice při testu byla před pračkou PSaudio P20. V sestavě mám z produkce STRANKA dva tyto stříbrné kabely - před pračkou a z pračky do koncáku. Ostatní kabely jsou ze stáje PSaudio AC12 A Roth Orfeo zdrojové komponenty + NBS Signature k externímu zdroji. Jinými slovy, není třeba mít osazené všechny kabely od SPaudia a i tak, GTdvojky zní pro mě výborně.
Tak dospělé bedny také potřebují upravenou akustiku. Oproti poslednímu jsem boomkillery potáhl lněnou/režnou bavlnou, jak uvedl Mirek. Nejdříve jsem to bral pouze jako designový posun a nakonec se to projevilo i určitým zklidněním výšek - zřejmě došlo k odstranění parazitních odrazů.

Celkově jsem tedy velmi spokojený a opravdu rád, že jsem tuto změnu zrealizoval. Opět musím smeknout před progresivním přístupem SPaudia a jejich konstruktérů Pavla Stranky a Honzy Hubáčka. Jsou to velicí srdcaři a své výrobky díky tomu, že sami vyvíjí a mají plně pod kontrolou i výrobu, tak se jich vše dotýká vyloženě v osobní rovině. Tento přístup se mi osobně hodně libí a pokud to člověk pochopí, tak těmto lidem (ikdyž výrobce/potažmo i prodejce) začne věřit. Je skvělý pocit, pokud si někdo koupí výrobek od výrobce, který si pevně stojí za svými názory!

No a to je vše :-). Nakonec jsem se opět trochu více rozepsal, ale opravdu mám v sobě spokojenost a klid a chtěl jsem to tak nějak i sdělit ostatním hifistům.

Ještě si dovolím jednu myšlenku, která reaguje na názor, že lepší je poslouchat hudbu a pořád nic neřešit okolo (velmi jednoduše řečeno). Můj názor je takový, že pokud někdo chce, ať se posouvá a laboruje jak často chce - je to jen jeho věc a osobně si jeho posuny a zkušenosti s chutí přečtu - třeba Zappa, opravdu klobouk dolů - to musí být neskutečný pocit a zkušenosti a to nemluvím o zvuku, ten si mohu jen představovat dle popisů :thumbup: Mě osobně mnohem více uspokojí třeba i hodinový poslech s dobře doladěnou sestavou, než každodenní poslech průměrného zvuku - prosím není to osobní - všeobecně pro pochopení. Ten hodinový zážitek špičkového zvuku mi dá spousty energie, neskutečných pocitů a nikdy ho nezapomenu - zůstane mi uložený v hlavě.

Níže zasílám ještě pár fotek.

Přeji všem klidný poslech a užívejte hudbu chlapi :-)
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

a ještě pár foto :-)
Ještě jsem zapomněl napsat dobrou zkušenost se zavěšením obrazů. Mám je zavěšené na struně před boomkillery a zbavil jsem se rezonance rámů, když tam tak visí ve vzduchu :-)))))
Martin Vitvar mi to tehdy měřil, o kolik se sníží účinnost BK, když je před ním obraz a nebylo to nic výrazného - funguje to i tak :smile:
.
_DSC3038.JPG
_DSC3039.JPG
_DSC3042.JPG
_DSC3046.JPG
_DSC3047.JPG
_DSC3048.JPG
_DSC3049.JPG
_DSC3052.JPG
_DSC3053.JPG
_DSC3054.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

a poslední dvě fotky.....
_DSC3057.JPG
_DSC3059.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Luikas
Příspěvky: 43
Registrován: 07 říj 2023 07:53

Re: MANA

Příspěvek od Luikas »

Za me moc pekny stereo ;) moc se mi libi citlive zakomponovana akustika do obyvaku :thumbup:

Osobne bych z pohledu designu schoval vse krome beden a gramofonu a dal do mistnosti par kytek (velky kvetinace navic fungujou jako docela sirokospektralni difuzory :) ).
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Luikas píše: 17 lis 2023 06:57 Za me moc pekny stereo ;) moc se mi libi citlive zakomponovana akustika do obyvaku :thumbup:

Osobne bych z pohledu designu schoval vse krome beden a gramofonu a dal do mistnosti par kytek (velky kvetinace navic fungujou jako docela sirokospektralni difuzory :) ).
Děkuji Luikas
máš pravdu, vůbec mě nedošlo, že zde nemám ani jednu kytku, budu to muset napravit. Bohužel, nedostanu sem již nic velkého, ale Tvůj názor ohledně akustických vlastností květináčů a kytek samotných, jsem již slyšel a někteří hifisté to takto řeší. Osobně s tím nemám zkušenost, ale třeba někdy v budoucnu. Rozhodně nějakou kytičkou interiér zcela jistě oživím - Díky :smile:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
jardak
Příspěvky: 25
Registrován: 30 čer 2012 21:23

Re: MANA

Příspěvek od jardak »

Gratuluji!!! Jestli hrají tak, jak vypadají, tak to musí být maso :thumbup: Pro moje oči technika je to pastva, včetně barvy. Skvělé!!!!
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: MANA

Příspěvek od Pytell »

Nádhera, krásně koncipované v obýváku. To se musí vidět v reálu. A co se týče zvuku, bez připomínek, prostě pecka.

Co se týče doladění zvuku , tak kdo má odpojovač pojistky a solo přívod --- můžete si naladit dle preferencí. Vyzkoušeno už u 10 hifistů a všude to funguje. I u Mariána to slyšeli chlapci z Litoměřic.

Také jsme vzpomněli na ( Velkýho Boba ) B.S. , určitě by měl radost jak ty bedny hrajou.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

jardak píše: 17 lis 2023 08:33 Gratuluji!!! Jestli hrají tak, jak vypadají, tak to musí být maso :thumbup: Pro moje oči technika je to pastva, včetně barvy. Skvělé!!!!
Děkuji Jardak :smile: Zvuk je pro mé uši naprosto ideální. Pokud bys měl zájem něco poslechnout a pokecat o tomto skvělém koníčku, tak jsi vítán. Stačí se ozvat přes SZ. Rád se potkám s novými lidmi, které hifi zajímá. Pokec u dobré kávy a předání zkušeností mezi sebou je motivující a důležité :cool:
Fajn den
M.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Pytell píše: 17 lis 2023 08:49 Nádhera, krásně koncipované v obýváku. To se musí vidět v reálu. A co se týče zvuku, bez připomínek, prostě pecka.

Co se týče doladění zvuku , tak kdo má odpojovač pojistky a solo přívod --- můžete si naladit dle preferencí. Vyzkoušeno už u 10 hifistů a všude to funguje. I u Mariána to slyšeli chlapci z Litoměřic.

Také jsme vzpomněli na ( Velkýho Boba ) B.S. , určitě by měl radost jak ty bedny hrajou.
Pojistky v odpojovači jsou další nepochopitelné zjevení a to doslova :idea: . Jen díky tobě, jsem to zkusil a nechápal, jaký to má vliv na výsledný zvuk. Nakonec i typ, který používáš doma se mi nejvíc osvědčil. Dát na Tvoje rady a doporučení se mi již několikrát vyplatilo Mirku - díky :thumbup:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Luikas
Příspěvky: 43
Registrován: 07 říj 2023 07:53

Re: MANA

Příspěvek od Luikas »

No kytkama si urcite splhnes i u drahe polovicky :)

Jinak je mi moc sympaticke, ze je system poskládaný z produktu lokalnich vyrobcu, to je parada
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: MANA

Příspěvek od Janik »

@Mana gratulacia vyzerá to veľmi dobre. Ľudia u SP audio vedia čo robia. Nahlodal ma riadne Honza od nich čo sa týka analógu ale o tom neskôr a v inej téme 😇.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Janik píše: 17 lis 2023 12:21 @Mana gratulacia vyzerá to veľmi dobre. Ľudia u SP audio vedia čo robia. Nahlodal ma riadne Honza od nich čo sa týka analógu ale o tom neskôr a v inej téme 😇.
Děkuji Janik :angel: , ano Honza je opravdu znalec s velikými zkušenostmi v oblasti analogu. Měl jsem možnost poslechu u něj doma a zvuk jeho monumentálních reprosoustav je zážitkem. Nikdy jsem neměl možnost slyšet LP monozáznam a k tomu na lampových koncích. Veliká zkušenost pro mě.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Odpovědět