MANA

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
k.enigma
Příspěvky: 1
Registrován: 24 říj 2023 12:00

Re: MANA

Příspěvek od k.enigma »

To Yamaha Man
Ahoj Yamaha Man,muzes prosim uvest co to je za gramec, co pod nim mas ty podlozky viablue? eventualne celou sestavu?Tam mas ty podlozky jeste pod necim ?
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: MANA

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj, pozri SS
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

YamahaMan píše: 19 pro 2023 11:59 Ahoj MANA,
z vlastnej skúsenosti môžem poradiť:
https://www.trinasty.sk/tovar/viablue-ufo-absorbers/
Mám ich pod 25 kg stojanom na ktorom je gramo cca. 23 kg a max. spokojnosť.

V prípade väčšej váhy je varianta XL:
https://www.trinasty.sk/tovar/viablue-ufo-xl-absorbers/
Ahoj YamahaMan,
Díky za typ. Viablue podložky jsem vnímal, ale neměl jsem na ně reference. Tak super, že jsi spokojený. Zajímal by mě rozdíl oproti mým RBS podložkám zejména pod gramcem, protože RBS mám za TOP v této oblasti a oproti origo nohám je to veliký posun - separace a artikulace vokálů se výrazně zlepšila.
Jinak v podložkách mám již jasno a nechci laborovat. Porovnání se však nebráním, to mě vždy zajímalo a hodně. Většinou když jedu na návštěvu, nebo návštěva ke mně tak provede nějaké srovnání a je to super zkušenost :thumbup: .
Někde jsem zahlédl foto Tvé sestavy a tuším, že máš RPM 10 jako já :thumbup: Máš to moc pěkné, v černém provedení - pastva pro oči.
Ať Ti hifi dělá radost :smile:
Mana
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Zdravím všechny lidi, co si čtou tohle fórum. Ikdyž je to mimo našeho skvělého koníčku, tak přeji všem hodně zdraví a hlavně, aby se svět stal lepším pro nás všechny. To co se dnes stalo na filozofické fakultě v Praze je obrovská tragédie, která ublížila mnoha lidem. Pokud se to někoho dotýká osobně, tak prosím přijměte upřímnou soustrast a ostatním přeji, ať nikoho tato strašná tragédie nikdy nepotká :sad:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MANA

Příspěvek od aretax »

MANA píše: 21 pro 2023 21:11 Zdravím všechny lidi, co si čtou tohle fórum. Ikdyž je to mimo našeho skvělého koníčku, tak přeji všem hodně zdraví a hlavně, aby se svět stal lepším pro nás všechny. To co se dnes stalo na filozofické fakultě v Praze je obrovská tragédie, která ublížila mnoha lidem. Pokud se to někoho dotýká osobně, tak prosím přijměte upřímnou soustrast a ostatním přeji, ať nikoho tato strašná tragédie nikdy nepotká :sad:
K tomu sa dá iba pripojiť. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1252
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: MANA

Příspěvek od lidumil »

JJ.....
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

18.8. jsem si objednal CD od Sophie Zelmani, album Soul. Už jsem ani nedoufal že se sním někdy shledám a jako zázrakem mi dnes dorazila výzva k vyzvednutí. Takový hezký Ježíšek :smile:
Tím, že toto album rád poslouchám a objevil jsem ho na streamu, tak jsem byl zvědavý na zvukový rozdíl mezi streamem a CD.
Pokud jsem si správně vyhledal infoamce,tak na CD pro Evropský trh vyšla pouze jedna verze v roce 2011 (ten samý rok potom Taiwan a následně 2012 China). Předpokládám tedy, že na streamu je verze z roku 2011, stejná jako na CD.
Napadlo mě tedy CD naripovat na interní HDD ROON Nucleus a porovnat s verzí na streamu.
Podáním nástrojů, barvou a intonací vokálu je to v podstatě totožné, ale podstatný rozdíl je v klidu a usazení vokálu do prostoru. CD je v tomto ohledu klidnější a lépe se poslouchá. Hlas Sophie lépe zapadá to prostoru, není tak popředný jako u streamové verze.
Pokud se tedy někomu toto album líbí, doporučuji CD pořídit. Za mě to má cenu.
Fajn poslech a Hezké svátky
MaNa
IMG_1508.jpeg
IMG_1509.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: MANA

Příspěvek od blesk666 »

Stream z choho? Tidal Hifi/hires, Qobuz? Roon Nucleus pouzivas ako Roon core aj Roon endpoint?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

ROON Nucleus používám jako ROON core a zároveň i endpiont. Za stream je zdrojem jak Tidal, tak i Qobuz (v obou případech je k dispozici jen jedna verze tohoto alba). Rozdíl mezi Tidal a Qobuz u toho alba u mě bez rozdílu, proto jsem použil v příspěvku srovnání (všeobecně) stream.

Nechtěl jsem to úplně rozvádět, ale zdrojem by ROONl Nucleus, na kterém byla jak streamova verze, tak i ripovaná CD verze - to byl zdroj. Následně převodník SP audio D1 atd.
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 140
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: MANA

Příspěvek od phenom »

MANA píše: 22 pro 2023 20:27 18.8. jsem si objednal CD od Sophie Zelmani, album Soul. Už jsem ani nedoufal že se sním někdy shledám a jako zázrakem mi dnes dorazila výzva k vyzvednutí. Takový hezký Ježíšek :smile:
Tím, že toto album rád poslouchám a objevil jsem ho na streamu, tak jsem byl zvědavý na zvukový rozdíl mezi streamem a CD.
Pokud jsem si správně vyhledal infoamce,tak na CD pro Evropský trh vyšla pouze jedna verze v roce 2011 (ten samý rok potom Taiwan a následně 2012 China). Předpokládám tedy, že na streamu je verze z roku 2011, stejná jako na CD.
Napadlo mě tedy CD naripovat na interní HDD ROON Nucleus a porovnat s verzí na streamu.
Podáním nástrojů, barvou a intonací vokálu je to v podstatě totožné, ale podstatný rozdíl je v klidu a usazení vokálu do prostoru. CD je v tomto ohledu klidnější a lépe se poslouchá. Hlas Sophie lépe zapadá to prostoru, není tak popředný jako u streamové verze.
Pokud se tedy někomu toto album líbí, doporučuji CD pořídit. Za mě to má cenu.
Fajn poslech a Hezké svátky
MaNa
Pred chvíľou som ju do počúval, za mňa úžasná speváčka a konkrétne tento album a pieseň My Soul Remembers, sú moje obľúbené. Je to jedna z pesničiek ktorou tak vždy trochu testujem aparatúru. Skvelý darček 😉.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Phenom díky, ano z dárku mám radost, ikdyž jsem ho rozbalil předčasně, stejně jako vinyl Keith Jarret, The Köln concert a dále CD Trio Music, Live in Europe :clap:
Ono celkem tento rok byl pro mě z pohledu HI-FI jedno veliké dobrodružství a dáreček :cool:
Z tohoto pohledu na tento rok nikdy nezapomenu a třešničkou bylo rozhodnutí aktivně přispívat na tohle fórum :razz:
Ať to všem hraje k plné spokojenosti chlapi
MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 140
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: MANA

Příspěvek od phenom »

Heh, Ja som mal tiež perný rok, ale to je len dobre, pribudlo veľa novej techniky, všetko k lepšiemu. Keď je čím, kľudne aktívne prispievaj. Každá skúsenosť môže niekomu pomôcť😉
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Po delší době zdravím všechny Hifisty :smile:
Nejprve jsem chtěl napsat příspěvek až na večer, ale jak vidím, tak někteří chlapi již reagují na pozvánku SPaudio - Stranka v jejich vlákně.
Možná to některým lidem přijde zvláštní, ale nabídka na uspořádání poslechové akce firmy SPaudio v rámci akce Audihappening přišla z mé strany - nikoliv ze strany výrobce.
Možná jsem pro někoho až moc zapálený blázen, ale myslím, že to je dobrý nápad, jak se s vámi Hifisty potkat a podpořit mého oblíbeného výrobce/značku.
Budu tedy rád, když dorazíte chlapi :thumbup:
Přeji fajn den a poslech
MaNa :smile:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: MANA

Příspěvek od samcus »

MANA píše: 21 bře 2024 10:55 Po delší době zdravím všechny Hifisty :smile:
Nejprve jsem chtěl napsat příspěvek až na večer, ale jak vidím, tak někteří chlapi již reagují na pozvánku SPaudio - Stranka v jejich vlákně.
Možná to některým lidem přijde zvláštní, ale nabídka na uspořádání poslechové akce firmy SPaudio v rámci akce Audihappening přišla z mé strany - nikoliv ze strany výrobce.
Možná jsem pro někoho až moc zapálený blázen, ale myslím, že to je dobrý nápad, jak se s vámi Hifisty potkat a podpořit mého oblíbeného výrobce/značku.
Budu tedy rád, když dorazíte chlapi :thumbup:
Přeji fajn den a poslech
MaNa :smile:
Za mě palec nahoru :thumbup: Přeji Vám ať se akce podaří.
matus_pigy
Příspěvky: 165
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: MANA

Příspěvek od matus_pigy »

Skoda ze byvas tak daleko.To bude fajn akcia.
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Děkuji samcus, myslím, že je to dobrá příležitost se potkat a poznat s hifisty a také poslechnout sestavu, která se dle mého názoru opravdu velmi povedla. Pro někoho to může být svým způsobem i inspirace na řešení akustiky. GTdvojky jsou již dospělé reprosoustavy a myslím, že na obývák se to povedlo. Minulý týden jsem ještě udělal další změny, které za mě opět vedly k posunu. Rád bych slyšel i zpětnou vazbu/názor od zkušených hifistů, tak uvidíme :smile:
matus_pigy, ano to je škoda, rád bych se s tebou opět potkal a probral nově nabrané zkušenosti v oblasti HI-FI. Někdy to určitě vyjde :thumbup:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Mike_Czech
Příspěvky: 9
Registrován: 03 úno 2022 17:33

Re: MANA

Příspěvek od Mike_Czech »

Zdravím, tento typ prezentace je trochu nevšední, ale líbí se mi to, takže jestli mohu, tak já se hlásím :smile:
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Mike_Czech píše: 22 bře 2024 05:10 Zdravím, tento typ prezentace je trochu nevšední, ale líbí se mi to, takže jestli mohu, tak já se hlásím :smile:
Jsi vítán Mike_Czech. Jak dorazíš tak se přihlas, rád Tě poznám osobně :thumbup:
Fajn den
MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Mike_Czech
Příspěvky: 9
Registrován: 03 úno 2022 17:33

Re: MANA

Příspěvek od Mike_Czech »

Bezva, děkuji, těším se.
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: MANA

Příspěvek od samcus »

MANA píše: 21 bře 2024 22:15 Děkuji samcus, myslím, že je to dobrá příležitost se potkat a poznat s hifisty
Rád bych se AH zúčastnil, jako vloni. Ale letos jsem bohužel mimo. Takže jindy
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: MANA

Příspěvek od zappa »

Třeba budeš následovat příklad Mecca - Highend studia, kdy studio je zároven domácí poslechovkou. :thumbup: Takže za nás určitě skvělé, že si výrobci navrhl toto řešení. Paráda. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

samcus píše: 22 bře 2024 13:26
MANA píše: 21 bře 2024 22:15 Děkuji samcus, myslím, že je to dobrá příležitost se potkat a poznat s hifisty
Rád bych se AH zúčastnil, jako vloni. Ale letos jsem bohužel mimo. Takže jindy
Jasan. Pokud budeš mít chuť a náladu, tak se můžeme potkat v jiném termínu, ikdyž to nebude v takové konfiguraci, jako na Audiohappening. Nicméně i tak, je to za mě k plné spokojenosti :smile:
Rád Tě poznám, něco poslechnem a pokecáme o HI-FI.
Fajn den :thumbup:
MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

zappa píše: 22 bře 2024 19:03 Třeba budeš následovat příklad Mecca - Highend studia, kdy studio je zároven domácí poslechovkou. :thumbup: Takže za nás určitě skvělé, že si výrobci navrhl toto řešení. Paráda. :thumbup:
JJ, rád sleduji Tvé příspěvky a příběh studia Mecca - Highend studio. Určitě se také vydám na poslech, jakmile bude možnost/příležitost. Nicméně ambice vytvoření studia nemám - ikdyž nikdy neříkej nikdy :lol:
Teď vážně, beru to opravdu jako možnost poslechnout výrobky SPaudio/Stranka v domácích podmínkách, protože za mě to stojí za to a myslím, že ten kdo se rozhodne dorazit bude mile překvapen, jaký potenciál a zvukovou kvalitu tyto výrobky mají :smile:
Další zajímavostí je akustická úprava standardního obývacího pokoje a možnost si poslechnout na vlastní uši, jak je to u mě doladěné a řešené a třeba to někomu v něčem pomůže, pokud o úpravě akustiky uvažuje.
Fajn den :thumbup:
MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: MANA

Příspěvek od zappa »

MANA píše: 22 bře 2024 22:32
zappa píše: 22 bře 2024 19:03 Třeba budeš následovat příklad Mecca - Highend studia, kdy studio je zároven domácí poslechovkou. :thumbup: Takže za nás určitě skvělé, že si výrobci navrhl toto řešení. Paráda. :thumbup:
JJ, rád sleduji Tvé příspěvky a příběh studia Mecca - Highend studio. Určitě se také vydám na poslech, jakmile bude možnost/příležitost. Nicméně ambice vytvoření studia nemám - ikdyž nikdy neříkej nikdy :lol:
Teď vážně, beru to opravdu jako možnost poslechnout výrobky SPaudio/Stranka v domácích podmínkách, protože za mě to stojí za to a myslím, že ten kdo se rozhodne dorazit bude mile překvapen, jaký potenciál a zvukovou kvalitu tyto výrobky mají :smile:
Další zajímavostí je akustická úprava standardního obývacího pokoje a možnost si poslechnout na vlastní uši, jak je to u mě doladěné a řešené a třeba to někomu v něčem pomůže, pokud o úpravě akustiky uvažuje.
Fajn den :thumbup:
MaNa
Rád se někdy stavím. Tak at to hraje :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

:thumbup:
zappa píše: 22 bře 2024 23:25
MANA píše: 22 bře 2024 22:32
zappa píše: 22 bře 2024 19:03 Třeba budeš následovat příklad Mecca - Highend studia, kdy studio je zároven domácí poslechovkou. :thumbup: Takže za nás určitě skvělé, že si výrobci navrhl toto řešení. Paráda. :thumbup:
JJ, rád sleduji Tvé příspěvky a příběh studia Mecca - Highend studio. Určitě se také vydám na poslech, jakmile bude možnost/příležitost. Nicméně ambice vytvoření studia nemám - ikdyž nikdy neříkej nikdy :lol:
Teď vážně, beru to opravdu jako možnost poslechnout výrobky SPaudio/Stranka v domácích podmínkách, protože za mě to stojí za to a myslím, že ten kdo se rozhodne dorazit bude mile překvapen, jaký potenciál a zvukovou kvalitu tyto výrobky mají :smile:
Další zajímavostí je akustická úprava standardního obývacího pokoje a možnost si poslechnout na vlastní uši, jak je to u mě doladěné a řešené a třeba to někomu v něčem pomůže, pokud o úpravě akustiky uvažuje.
Fajn den :thumbup:
MaNa
Rád se někdy stavím. Tak at to hraje :thumbup:
Budu rád, pokud se osobně potkáme :thumbup:
Fajn poslech :smile:
MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: MANA

Příspěvek od zappa »

Všiml jsem si, že máš Nucleus. Nevíš, máš tu verzi kde je zakomponovaný Diretta protokol?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

zappa píše: 23 bře 2024 11:18 Všiml jsem si, že máš Nucleus. Nevíš, máš tu verzi kde je zakomponovaný Diretta protokol?
To nevím. Zkousěl jsem to vyhledat, ale bez úspěchu :sad:
Abych byl upřímný, tak si moc nejsem jistý, co tento protokol umožní :?:
Můžeš to prosím přiblížit/vysvětlit :?:
Rád se dozvím více :idea:
Díky :smile:
MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: MANA

Příspěvek od zappa »

Diretta protocol je nejnovější přenos signálu. Je to poměrně nová technologie, které se jako první ujmula malá firma Pachanko specializující se na streamování ve vysoké kvalitě. O Diretta je velmi málo dostupných informací, a tak v tom také trochu tápu. Ale říkám, nejlépe vyzkoušet, tak jak to již dělají někteří uživatelé Pachanko. K vlastnímu streamování je potřeba koupit tzv Diretta target, který tento process přenosu signálu umožnuje tou nejjednodušší cestou. Diretta Target je např. Soulnote Z3, který je zároven neuvěřitelně drahý, a tak zatím nejlevnější Diretta Target je Oliospec, ke kterému je potřeba ještě dokoupit LPS. Pachanko je jediný firma, která má možnost akceptovat Diretta protocol skrze Direta target bez nějakých dalších znalostí!!!
Jsou daleko složitější postupy s PC atd, ale pro normálního uživatele jako jsem já nebo ty, je toto jediné řešení. Bohužel, je to opět finančně náročné, řekl bych, že toto řešení je vhodné spíše pro ty velmi náročné, kteří chtějí streamovat v té nejlepší možné kvalitě bez kompromisů.
Tady je nejpodrobnější vysvětlení, které jsem našel. https://audio-creative.nl/projecten/dir ... olumbus-2/
Musíš použít překladač z japonštiny. Diretta je zatím pouze čistě asijskou záležitostí, až Pachanko ho přináší západnímu světu v té nejjednodušší formě. Uživatelé si Direttu velice pochvalují, tady jsou uživatelské postřehy s Pachanko a Diretta. https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... ost-949652
Osobně teprve Direttu budu zkoušet, Pachanko MINI SE streamer y měl dorazit snad příští týden. V létě pak objednám Oliospec Diretu Target. Poté budu reportovat zda opravdu je diretta přínos. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Děkuji Zappa za představení Diretta protokolu a založení vlákna Diretta target. Opravdu zajímavé a další důvod sledovat tohle zajímavé fórum.
Tvůj nadhled/přehled a zkušenosti v oblasti HI-FI jsou inspirativní ^:)^
Díky za Tvé příspěvky :thumbup:
MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: MANA

Příspěvek od blesk666 »

Dovolil by som si k tomu dat odkaz na ine forum s technickejsim vysvetlenim od clena Bogi:
http://hififorum.sk/phpBB3/viewtopic.php?f=23&t=903
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Děkuji blesk666 :thumbup:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: MANA

Příspěvek od zappa »

A Pachanko ve vláknu na Whatsestforum vysvětluje dále:
Řešení společnosti Diretta zahrnuje úzkou koordinaci mezi hostitelem a cílem pomocí prediktivního přenosu dat v konzistentních intervalech ke stabilizaci spotřeby energie a zvýšení výkonu audio přehrávače. Tento proces je podobný synchronizaci USB, ale rychlost řídí hostitel, čímž se eliminuje potřeba složitých systémů řízení vyrovnávací paměti a toku. To umožňuje izolovaná připojení, jako je optická vlákna, a zjednodušuje procesy ve srovnání s protokoly jako UPnP a AES67.
Diretta se primárně zaměřuje na optimalizaci kvality zvuku při minimalizaci dopadu na analogové komponenty. Toho je dosaženo prostřednictvím průměrování zpracování a stabilizace spotřeby energie – čehož se stávající protokoly snaží dosáhnout – a nyní prostřednictvím Diretty existuje řešení této výzvy.
Představte si audio přehrávač jako cíl (např. Soulnote Z-3, SPEC RM-UB1, Oliospec Canarino) – zařízení určené k poskytování nedotčené kvality zvuku – a server jako hostitel (např. Pachanko Labs with Roon, Audirvana) – zodpovědný za správa úložiště a doručování dat – Tyto dvě entity jsou koncipovány s odlišnými filozofiemi, přičemž obě jsou navrženy s odlišnými principy.
V případě Target je étosem designu elegantní jednoduchost. Zbytečná složitost je odstraněna a volí se zjednodušený přístup podobný specializovanému hardwarovému zpracování, který připomíná efektivitu zjištěnou u polí FPGA (Field-Programmable Gate Arrays). Toto záměrné zjednodušení umožňuje bezproblémovou harmonizaci mezi přehrávačem a jeho podpůrnou infrastrukturou.
Pečlivou kalibrací hostitele a cíle tak, aby fungovaly v tandemu, se Diretta snaží dosáhnout harmonické rovnováhy mezi vysoce výkonnou reprodukcí zvuku a minimalizací digitálních rušení.
Digitální zvuk, jaký jste ještě nikdy neslyšeli

https://www.pachankolabs.com
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: MANA

Příspěvek od zappa »

blesk666 píše: 24 bře 2024 14:07 Dovolil by som si k tomu dat odkaz na ine forum s technickejsim vysvetlenim od clena Bogi:
http://hififorum.sk/phpBB3/viewtopic.php?f=23&t=903
Jo, tam z toho mají taky pěkně pomotanou hlavu. :lol: Bogi cosi vyčetl z toho fóra, ale jasný mi to vůbec nepřipadá. Ale jeden extrémně šikovný týpek to dokázal jaksi implementovat DIY a vyšel z toho hodně pozitivní závěr
Tento víkend jsem nainstaloval Diretta ASIO na svůj počítač s Windows 11 a fungovalo to s mým RPI s gentooplayerem jako koncovým bodem Diretty. Provedením A/B testu pomocí zkušební verze roona přináší diretta více zabarvení nástrojů a jasnost. Opravdu byl rozdíl mezi používáním a nepoužitím.

Použil jsem to také s Audirvanou a znělo to úžasně.
Můj problém je, že můj počítač s Windows je moje herní zařízení a nechci ho mít celý den spuštěný. Ještě musím udělat nějaké další a/b testy s Audirvanou, abych zjistil, jestli Audirvana za to stojí. Také se musím rozhodnout mezi náklady, jestli potřebuji získat NUC nebo koupit další RPI a licenci pro gentoplayer; tyto věci se sčítají:(
Ale takových lidí je opravdu minimum, a ani se neví jestli je jejich implementace dle originální myšlenky dotažená do dokonalosti. V opačném případě nechápu, proč by existoval Z3 od Soulnote za 12000e, který Direttu zpracovává a posílá do D/A převodníku, nebo Oliospec za 1000e. Ti hoši na fóru se zdá nevědí, že už se Diretta začíná rozjíždět komerčně, že Pachanko už to používá,a pro uživatele to už je užívání s občasnou Chanovou pomocí jednoduché. Chan z pachanka je super týpek, ten tím prostě žije. Jen je potřebba zjistit jaký je posun ve zvuku. Ale nebojte, to zjistíme, v létě snad.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: MANA

Příspěvek od Fidji99 »

MANA píše: 13 dub 2024 09:12 [ Záda budou v pohodě, ta sedačka je na tom ještě hůř oproti křeslu bohužel. Musím dobře vybrat a díky za typy. Ještě nevím jak to vymyslet. Rozhodně to bude dlouhá cesta a musím být opatrný.
Prenesiem diskusiu sem - ohladne sedaciek som tiez nedavno riesil - problem casto byva, ze ked je pohodlna, neni hifi a naopak.
Velmi doby tip je toto https://www.rasike.com/matiz

Hlavne to ma nastavitelnu opierku hlavy, cize vies ist zopar roznych konstelacii. Cenovo to ale nie je IKEA.
Ja mam momentalne kozenu, s vyskou opierky 62 cm, tenkum [relativne[ chrbtom a tenkymi penami. Oproti takej tej klasickej sedacke co som mal predtym kde boli desiatky dm3 peny a calunenia vsade tak to je ovela pohodlnejsie a zarovne to menej zavadza.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Fidji99 píše: 13 dub 2024 11:17
MANA píše: 13 dub 2024 09:12 [ Záda budou v pohodě, ta sedačka je na tom ještě hůř oproti křeslu bohužel. Musím dobře vybrat a díky za typy. Ještě nevím jak to vymyslet. Rozhodně to bude dlouhá cesta a musím být opatrný.
Prenesiem diskusiu sem - ohladne sedaciek som tiez nedavno riesil - problem casto byva, ze ked je pohodlna, neni hifi a naopak.
Velmi doby tip je toto https://www.rasike.com/matiz

Hlavne to ma nastavitelnu opierku hlavy, cize vies ist zopar roznych konstelacii. Cenovo to ale nie je IKEA.
Ja mam momentalne kozenu, s vyskou opierky 62 cm, tenkum [relativne[ chrbtom a tenkymi penami. Oproti takej tej klasickej sedacke co som mal predtym kde boli desiatky dm3 peny a calunenia vsade tak to je ovela pohodlnejsie a zarovne to menej zavadza.
Ano, sedačky RaSike vypadají skvěle. Je to už ale přes mé možnosti. Budu nyní hledat ve vodách dejme tomu střední třídy a uvidím. Ani bych se nebránil jednoduché pohovce - mám rád jednoduché designy a nevadí mi ani nízká opěrka. Současná sedačka má výšku 78 cm po celé délce - opěrka zad i boky. Je to opravdu lavór s velkou koženou plochou, která odráží a není to dobře. Stále jsem měl pocit nejasné lokalizace prostoru mezi bednami a tohle byl společně se závěsem na jedné straně významný negativně ovlivňující faktor :thumbdown:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Ramones píše: 13 dub 2024 11:30 Obecně je to naše snažení "také čudné". Snaha o co nejlepší kvalitu řetězce, laborování s doplňky, šoupání nábytkem, atd a přitom stačí předklonit nebo zaklonit hlavu vlivem různého sklonu sedacího nábytku a zvuk se opět podstatně změní. Výsledek je vždy jen nějaký kompromis, vyplývající z využívání místnosti. Základní požadavek na co maximální symetrii prostoru tady nemůže být splněn, bohužel (viz fotodokumentace). Těch velkých a holých odrazových ploch je tam hodně, ale je třeba k tomu přistupovat s kompromisem. Do určité míry by tomu pomohl poslech v blízkém poli, zaostřený pomocí mono signálu růžového šumu. Málo kdo má doma možnost upravit si samostatnost místnost jen pro své hobby, poslech hudby. Já tu možnost do určité míry mám, ale stále častěji přes bedny poslouchám hudbu spíše jako kulisu, přestává mě bavit sedět na vrcholu trojúhelníka ve strnulé poloze a "čučet" do zdi nebo okna. Detailní poslech si raději vychutnávám přes sluchátka se zavřenýma očima, bez rozptylování okolím.
Já to vnímám trochu jinak. S původními repro jsem tohle neřešil, protože pokud není potenciál, tak není ani moc co řešit. U GT2 je to jiné. Za mě je to již dospělý zvuk s plným rozsahem a rozlišením, který má veliký potenciál a změna akustiky na výsledný zvuk/zážitek z poslechu má zásadní vliv. Jak píšeš, je to ale kompromis, protože musím respektovat to, že se jedná o obývák s KK. Ikdyž do budoucna bude kuchyň přesunuta, ale to je další story - není to téma na letošní a možná ani příští rok. V plné palbě - kabeláž STRANKA SILVER + vynikající analogová cesta, byl zvuk přímo dechberoucí, to je pro mě hnací motor a jasná indicie, že jdu správným směrem.
Jak jsem již několikrát zmínil, mohu vše přetlumit a chválit si to, jak je to vše super a hlavně mohu poslouchat hoooodně nahlas. Za mě však přetlumená místnost není cesta, nedostaví se u mě ty emoce a zábava, díky kterým to asi všichni děláme.
Poslech přes bedny je pro mě naprosto klíčový a nedovedu si představit podvečer bez poslechu hudby = relax. Takto to mám nastavené a pokud tomu tak není, tak se rodina diví a ptá se mě, jestli jsem OK :smile:
Rozumím i tomu, že poslech sluchátek je pro tebe cestou. Nikdy jsem TOP sluchátka neměl na svých uších a věřím, že to bude také zážitek a hudba se dá vychutnat plnými doušky!
Díky Ramones za věcnou diskuzi :thumbup:
MaNa
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: MANA

Příspěvek od Ramones »

Jak jsem už psal dříve, máš to příjemně zařízený prostor k bydlení. Možná by se mohla zkusit větší kobercová plocha, ale to musí rozhodnou paní domu ... :smile:
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

Ramones píše: 13 dub 2024 17:07 Jak jsem už psal dříve, máš to příjemně zařízený prostor k bydlení. Možná by se mohla zkusit větší kobercová plocha, ale to musí rozhodnou paní domu ... :smile:
Větší koberec mám smotaný v jiné místnosti a zálusk si na něj dělá dcera :smile: . U mě opravdu bez pozitivního efektu větší koberec, ale je pravdou, že to bylo se zavěsem, který je nyní pryč :crazy:
Jinak ještě uvažuji o květinách, které také mají údajně pozitivní vliv na akustiku :?: :idea:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 596
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: MANA

Příspěvek od PMA »

Souhlasím s Ramonesem, floor bounce je to nejhorší ovlivnění zvuku.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: MANA

Příspěvek od MANA »

PMA píše: 13 dub 2024 18:00 Souhlasím s Ramonesem, floor bounce je to nejhorší ovlivnění zvuku.
OK chlapi, zítra vytáhnou větší koberec a zkusím - to je to nejmenší.
Díky za rady ^:)^
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Odpovědět