Maretti

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Maretti

Příspěvek od Maretti »

Zdravím všechny fandy poslechu dobré hudby, myslím, že je slušné se stručně představit.

Hned pro počáteční škatulkování - nepatřím mezi tzv. HIFI-sty, nerozumím konstrukcím reprobeden ani zesilovačů. Sice mám za sebou střední elektrotechnickou školu, slovo ODPOR, NAPĚTÍ, PROUD, ZÁSUVKA, TRANZISTOR aj. jsou mě známé, ale neřeknu vám jak to má vliv na kvalitu reprodukce hudby. Mám prostě rád hudbu - miluji chvíle, kdy si večer v klidu sednu do křesla třeba s dobrým vínem nebo whisky (nepohrdnu ani whiskey), nejlépe po tmě ..... je to pro mě jednoduše povolená extáze.

Co poslouchám ?? Nemám vyhraněný styl, ale jednoduše řečeno - mám rád melancholickou, pomalejší hudbu - veselé a rozverné skladby mě neberou :roll:

Uvádím krátký seznam interpretů: Sigur Ros, Olafur Arnalds (Island); Damien Rice, Lisa Hannigan, Lou Rhodes, Sting (ostrovní interpreti); Loreena McKennitt, Patricia Barber,Dominic Miller (dvorní kytarista Stinga) .....

Protože sdílím se svou rodinou panelový byt a náš obývací pokoj neumožňuje ideální poslech, nechtěl jsem investovat větší peníze do HIFI. Níže uvádím na čem to vlastně poslouchám:
azur_840Av2.jpg
azur_740C.jpg
Tannoy_DC6T.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

No a protože se chci poslechu hudby věnovat trochu seriozněji, stavíme si s ženou nový domeček.
Takže se budeme moci věnovat svým koníčkům - vše jim bude přizpůsobeno. A to bych nebyl chlap, abych si neprosadil i místo kde bych si v klidu poslouchal hudbu. :D

Proto níže přikládám fotky části domu, která bude sloužit jako relaxační část, na hudbu a filmy. V této chvíli hledám novou aparaturu, která by důstojně rozehrála tento prostor, a opravdu si to teď užívám. Jezdím po hifi studiích a poslouchám a poslouchám .... a poslouchám :thumbup:

Jako REPRO jsem už rozhodnutý pro USHER Dancer Be-20. Nedávno jsem slyšel jejich menší bratříčky Be-10 a byl jsem jima nadšen. A jak vypadají :ymdaydream:

Ale co jako zesilovač a CD přehrávač ??? Babo raď ... nebo raději kamarádi hifisti raďte .....
IMG_0406.jpg
IMG_0407.jpg
Zatím mám pouze hrubé rozvody (2x samostantný přívod v mědi, s jističi, silnoproudou přepěťovou ochranu .... ) a čeká se na obklady stěny cihlama a finální osazení 10x zásuvek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Maretti

Příspěvek od Leny635 »

Ahoj, o těchto bednách taky uvažuji do budoucna, bohužel jsem je zatím neslyšel, ale kdo je slyšel tak byl nadšený. Zatím hraju na Whardefale opus 2-3, tak doufám, že to bude zlepšení. Leny
Odar

Re: Anawak

Příspěvek od Odar »

Maretti --> co sa tyka Ketosu, najjednoduchsie je zdvihnut telefon a zavolat tam, co maju k dispozicii :)
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Maretti

Příspěvek od Kokin »

Nazdar Maretti
tak to ti moc závidím ten kinosál, to je sen každého hifisty, mít speciální místnost jen pro tyto účely, navíc takových rozměrů. Jen nezapomen na akustické úpravy. K čemu 10 hifi zásuvek??
Na čem jsi poslouchal ty Ushery? Jinak doporučuju Luxman v Havířově.
Doufám že sem později vložíš fotodokumentaci z výstavby sálu. :thumbup:
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Anawak

Příspěvek od Maretti »

ano ano, to bych mohl zvládnout :angel:

Mě spíše zajímá i to, jak funguje Ketos, jejich přístup a možnosti - z vaší zkušenosti. Hlavně ve spojení ARC. A zkušenosti Anawaka s elektronkama. Plánované hifi u mě doma nebudu využívat jenom já, ale i má rodinka. Proto přemýšlím, zda to je vhodné řešení ( časté zapínání a vypínání ).
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

10 hifi zásuvek ..... na samotné hifi budou stačit asi 2-3, ale další spíše na televizi + setobox + DVD apod., mít nějakou rezervu chci mít.

Akustické úpravy samozřejmě budou, ale musí být esteticky šetrné. Přeci jenom tam bude sedávat i žena a nějaké ty návštěvy. Plánuje akustické obrazy, na stropě jsou trámy (krokve co 1m) a mezi ně dám nějaké desky s Obifonu ... uvidím, necham si poradit.

Jojo - usher dancer Be-20 budu řešit s Havířovem i Luxmany mám v užším výběru ( dělence ). Jinak u jednoho klienta v německu jsem slyšel Be-10 s zesilovačem a koncákem Audio Research, se kterýma si prý taky velice dobře rozumí.

Foto budu rád přidávat, pokud bude zájem.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Maretti

Příspěvek od zappa »

Děkujeme za představení.Mne by zajímalo na čem jsi slyšel ty Ushery.A když se ti ten zvul líbil tak i sestava k tomu asi byla adekvátní.Jěště by mne zajímala současná cena Usher u nás v Čechách.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Anawak

Příspěvek od Tony »

Maretti píše: Mě spíše zajímá i to, jak funguje Ketos, jejich přístup a možnosti - z vaší zkušenosti. Hlavně ve spojení ARC.
Prístup chlapcov z Ketosu je vždy vynikajúci. Sú maximálne ochotní, prístroje ARC majú mnohé skladom - vrátane tých referenčných.
Predvedú, v prípade vážneho záujmu dovezú zákazníkovi, nainštalujú, zapožičajú :thumbup:
Veci rozumejú a neberú nič osobne, ako niektorí iní...
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Anawak

Příspěvek od anawak »

Maretti píše:ahoj Anawaku, hlásím se tu jako nový přírůstek na fóru a hned se zapojuji. Do představení členů už jsme přispěl, tam se dovíš vice o tom, co chystám na příští rok.

K nový bednám hledám železo .... koukám po referenci, mám ještě půl roku čas. Vím jen to, že chci mít vše od jednoho vyrobce, ucelenou řadu. V užším výběru je Luxman (dělenci); Petr5 mě docela nahlodal s druhou nejvyšší řadou NAIUMu, A poslední týden pročítám co se dá o ARC. Píšu proto, že jsi továrním jezdcem Audio Research ..... nemám žádné zkušenosti s lampama ..... jak je na tom slovenský KETOS ? Mají tam ref modely nebo tranz. konce k poslechu ?

Nebo lepší dát na předek ARC reference 5, na konce ARC DS450 nebo HD220 ? Nebo tam šoupnout elektronku 250-ku ? :silent:

Ketos ji na stránkách ani nemá ..... cena 20k EUR ?

mám hodně otǎzek co ? :idea:

Ahoj Marrreti,

Otazok mas hodne ale o tom tie fora predsa su. Ty sa pytas a kto vie odpovie. Aby som to ucelil tak postupne asi takto:

KETOS : je spickova firma, ktora sa aj napriek tazkym podmienkam (lebo slovensko a cesko zial nie je nemecko alebo USA) snazi vsetky komponenty fyzicky mat. A to aj REFERENCNE kategorie. Takze tam mozes vypocut od referencnych meridianov, cez referencne XLO az po referencnu triedu ARC a Dynaudio ci dokonca Sonus Faber.
Pristup ludi v Ketose je pravdepodobne na najvyssej urovni s akou som sa stretol. Kupovat tam, pocuvat, testovat, badat a spekulovat je dovolene v maximalnej miere. Pristup je viac priatelsky ako obchodny.
To je moja skusenost.

Co sa tyka ARC ako takeho: sto ludi - sto chuti. Je mi tazke povedat KUP SI TOTO a budes spokojny. A pravdepodobne asi ani nebudem dostatocne objektivny pri porovnavani ARC s inymi znackami. Pre mna osobne je to vsak TOP a k ziadnej inej znacke nemam tak vyrazne pozitivny vztah ako k ARC.
elektronky vs tranzistory je vecna tema a je tazke to jednozancne "rozseknut". elektronkove pristroje su narocnejsie na udrzbu a servis, tiez prevadzku, v kazdom ohlade. Viem len to, ze ARC tranzistrorovy koncak na elektronkovy co sa tyka zvuku nema. Dynamika, priestor, kreslenie, farby, lokalizacia je v kazdom pripade lepsia na elektronkach od ARC ako na tranzistoroch. Pravdou ale je tiez ci ti to bude stat za tie cenove rozdiely, ktore su 100 a viac percentne. A tiez ci sa chces s elektronkami pyplat cely zivot alebo chces len zapnut tranzistorak do elektriky a nestarat sa uz o nic. Raz za rok utriet prach a hotovo. No a ak sa teda rozhodnes pre elektronky tak potom uz je len na tebe ci chces zosilovac za 50 000 eur alebo za 16000 eur.
Ak chces koncaky REF 210 alebo REF 250 je k nim nutne dat predok REF 5 alebo Aniversary. Ak sa rozhodnes pre stereo koncak HD220, ktory je mimochodom vynikajuci, tak ti staci predok LS27, ktory je za tu cenu co stoji neprekonatelny. Dalej sa potom mozeme pitvat este aku hudbu pocuvas, kolko priestoru potrebujes pocut z nahravky, aky rozsah od toho chces a podobne.

REF 250 sa oficialne zacne predavat v januari a preto o nej este vela nepocut. Nebude stat 20 k€ ale 26 k€(par). ak si ho v Ketose objednas, tak ti ho samozrejme privezu.

Luxman zosilovace nepoznam. Viem, ze su vynikajuci v CD a SACD ale zosilovacie vetvy som od nich nikdy nepocul. Ale zase - osobne by som si radsej kupil zosilovac od accuphase ako od luxmana. Accuphase totiz poznam.

NAIM : slova su tu zbytocne. Excelentne spracovanie, excelentny zvuk. Porovnavat ARC s NAIM je uz ale Tvoja uloha. Vec vkusu, sympatii, pocitu a pristupu k zadovazeniu. Zvukovo su na vysokej urovni obaja.

Este by ta mozno zaujala znacka MBL, ktora je poriadne draha a s poriadne dobram zvukom. A su to tranzistory. Charakter zvuku je podobny ARC.

No a zaverom k tvojmu domceku: :clap: :clap: :clap: :clap:
Pokial si tu svoju posluchovku upravis podla svojich predstav a nechas to kvalitne zvukovo odtlmit a upravit, je asi jedno ci tam budes mat NAIM, Luxmann, ARC alebo MBL. Vsetko su to top znacky a budu ta tesit velmi dlho. Posluchovka je vsak alfa a omega vsetkeho.

Je velmi dolezite ako si zelezo sadne z reproduktormi. Nie kazde zelezo hra s kazdym rerpo dobre. Treba to testovat a skusat.
Tomu venuj najviac casu, pretoze ak sa to nepodari tak to bude nakoniec najvacsi pruser.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Usher Be-10 na předzes Audio Research 5 REF + Audio Research CD 8 REF .... bohužel nevím, co to bylo za koncák od ARC.

Cena Usher Be-20 je v ČR cca 390.000 Kč za pár, starší beriliová verze. Novinka Diamond stojí 413.000 Kč.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Maretti

Příspěvek od bigjoe »

Hmm. Dobře to děláš a míříš hodně vysoko. Gratuluju. Hlavně podávej průběžně zprávy, abysme se mohli kochat. Jo a vítej na fóru.
P.s. proč neplánuješ filtr a radši 10 zásuvek ?!
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

k těm zásuvkám .... 10 protože trpím komplexem z panelového bytu. Na hifi budou připraveny pouze 3, na které napojí filtr nebo pračku. S tím si nechám od vás poradit.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Anawak

Příspěvek od Maretti »

Děkuji za obsáhlou odpověď. MBl nádhera .... ale ty ceny :oops: A navíc - u nás to asi nikdo nedělá.

Accuphase se mě moc nelíbí a raději zvolím konkurenta Luxman, řada 600 nebo 800. Ale 800 řadu nevím kde slyšet.

Rozhodně mám domluveno předváděčky na baráku s bednama Be-20. Luxmeňáci dovezou železo, Petr z Naim se už taky nabídl. Ještě chci vyzkoušet ten Audio Reference .... a vybrat co mě bude nejlépe sedět.

Koho mě doporučíte na Akustiku místnosti ?
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Odar

Re: Anawak

Příspěvek od Odar »

Ludi z Ketosu som zazil osobne len raz, ale takto si predstavujem pristup predajcu. Odpovedal na vsetko, nic nesilil, nechal cloveka vytvorit si svoj vlastny nazor. Ti ludia mi boli sympaticki.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Maretti

Příspěvek od zappa »

Hmm.Takže asi lampový zesilovač od AR?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

nebo NAIM audio NAC252 + Supercap [-x
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Maretti

Příspěvek od jirie »

Ti zelení brouci z té kopřivnické pěstírny se nám začínají hezky rozlézat :lol: :clap: :thumbup:
Úžasně ambiciozní.
Držím palce.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Maretti

Příspěvek od zappa »

Maretti,já jen reagoval na to ,že jsi nevěděl co to bylo za zesilovač při poslechu Ushrů ve studiu.Osobně bych též preferoval druhou řadu Naim oproti AR.Hodně štěstí s výběrem. :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

A nebo nejvyšší řadu od NAIM ^:)^

si dělám srandu .... to bych si před to musel dát koberec a udělat si z hifi oltář, ke kterému se budu každý večer modlit.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Maretti

Příspěvek od Kokin »

A zdroj? Naim CDS3 se myslím přestala vyrábět, ale dá se sehnat + napájecí zdroj PS555?? ;)
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Maretti

Příspěvek od Kokin »

Kokin píše:A zdroj? Naim CDS3 se myslím přestala vyrábět, ale dá se sehnat + napájecí zdroj PS555?? ;)
CD555 jsem slyšel ve studiu a je to opravdu reference, ale jak říkáš, ta cena oproti druhé řadě je fakt darda
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Maretti

Příspěvek od Mark Levinson »

Maretti,
vítej na fóru. Ta poslechová místnost je opravdu vynikající a jdeš na to opravdu bez kompromisů. Možnost postavit místnost s ideálními mírami je obrovská výhoda. Umožní to udělat ideální akustické úpravy, které nebudou muset být nutně extrémně náročné. Jsem zvědav, která technika nakonec zvítězí. Ať tak nebo tak, výběr máš dobře zaostřen. Usher Be 10 jsem slyšel na dělenci Luxman a musím říct, že jo. Dokázal bych s tím žít ;). Ty Be 20 jsou ohromné bedny s většími nároky na prostor, ale Tvá poslechovka bude naprosto vyhovující :thumbup:.
Držím palce a těším se na další info o postupu.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

to Mark Levinson:

S jakýma dělencema od Luxmanu jsi slyšel Be-10ky ?? řada 600 nebo 800 ??
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Maretti

Příspěvek od pajuna »

to Maretti
Vitej na foru! Ta priprava mistnosti nejen pro poslech vypada velmi dobre. Take ti osobne schvaluji "muzikalni" cestu vyberu :thumbup: . Myslim, ze jde o velmi dobre kandidaty. Slysel jsem nektere kombinace v posledni dobe i kdyz treba v nizsich radach a byl jsem velmi mile prekvapen, napr. Usher/Luxman (kdyz uz jsi rozhodnuty pro repro Usher)
Preju at spravne vyberes.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Děkuji za vaši podporu. Ještě to nebude snadné .... ale asi to
začíná směřovat k souboji Naim vs. Luxman. Obě varianty jsou velice muzikální.

Luxman - velice dobře si sedne s repro Usher, je velice živý, muzikální, oproti věčnému rivalovi z JAponska má lepší podání prostoru. Luxman je taková Japonská geiša, která vám servíruje večeři s noblesou, přesně víte co od ní čekat a nezklame vás.Zvažuji dělence řady 600, nebo 800.

NAIM - s Luxmanem ho spojuje vyhlášená muzikálnost a radost z poslechu. Naim je záludný .... je jako nebezpečná milenka, která vás přivítá s otevřenou náručí, opije svou muzikálností, je všude kolem vás, vtáhne vás na parket a tam vás utančí k absolutnímu vyčerpání. Pak až procitnete, zhluboka oddychujete a ona vás má plně v moci, tak vám vystavý účet za chvíle slasti ... a není to malý účet.

Sám jsem zvědav, která "holka" mě dostane ....
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Maretti

Příspěvek od Mark Levinson »

Maretti píše:to Mark Levinson:

S jakýma dělencema od Luxmanu jsi slyšel Be-10ky ?? řada 600 nebo 800 ??

Byl to řetězec komponentů značky Luxman, tedy nejlevnější dělený zesilovač C-600f + M600A a CD/SACD player D-05.
Mark Levinson
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Maretti

Příspěvek od martinowsky »

Píšež Maretti že máš vybrány do nové sestavy Ushery a všiml jsem si že v avataru máš Wilson Benesch. Že by nějaká změna ???
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Správný postřeh. :thumbup:

Nechci tu psát veřejně ještě žádné finální rozhodnutí , co si letos dovezu do nového domu, ale jedno už vím jistě. Původně jsem si vyhradil rozpočet na REPRO + zesilovač + CD ..... a poslouchal, a poslouchal, cestoval, poslouchal ...... a zjistil, že budu muset ke své absolutní spokojenosti sáhnout mnohem hlouběji do kapsy. Původní rozpočet na celou sestavu bude sotva stačit na CD přehrávač ~x(

Rozhodl jsem se jít cestou do absolutní REFERENCE, mít tzv. konečnou u každého komponentu ........ už jsem hodně blízko finální sestavy. Ale co to bude - nechejte se překvapit, ale slibuji bude to bomba :-t

K těm repro Usher BE-10/20, konečně jsem se dostal k jejich poslechu v zahraničí. Dokonce se mě poštěstilo je mít napojené na sestavě zesilovačů o kterých mám v podstatě na 99% rozhodnuto. Musím bez okolků uznat - hrálo to super. Řešit reprobedny do velkého prostoru a mít rozpočet 300 - 400tisíc, tak asi jasná volba - pro mě. Za ty peníze neskutečně hrající a vypadající bedny. Bohužel pro Ushery mě přeskočilo =)) ...... a tak jako u zesilovačů stoupám výše a výše, hledám řešení v repro sestavě. Abych překonal zvuk Usherů a mohl si říct - to je konečně ONO a stojí to za ten posun, musím jít v cenovce v podstatě na dvojnásobek x_x

Takže počkat na DUBEN/KVĚTEN .... nechat si od prodejců dovést jejich rozehrané hračky ke mě a bude se zkoušet. Jestli si toto přečte moje žena, tak se se mnou okamžitě rozvede nebo mě prohlásí za nesvéprávného :silent:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Maretti

Příspěvek od Kokin »

Jak vidím, rozhodl ses jít jednou z nejdražších cest. A to si ještě připočítej nějakou tu korunu na akustické úpravy a adekvátní kabeláž.
Jsem velmi zvědav na konečné resumé.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Nejdražší rozhodně ne, na to bych ani náhodou neměl .......... ale rozdíl ve zvuku už tam neslyším, nebo to komentuji slovy: zní to jinak ... ale nevím jestli lépe nebo ne pro moje uši.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Maretti

Příspěvek od Kokin »

Mohu se zeptat jaké nahrávky používáš k testování?
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Jinak akustiku se budu snažit maximálně řešit tzv. přírodní cestou.

** některé stěny holá omítka, některé obložené cihlama s 1,5cm reliefním povrchem, na další bude velká knihovna
** jednolitá plocha stropu je "rozbitá" krokvema co 1m .... a vystupují do prostoru
** podlaha bude dřevo + koberce
** když bude třeba, tak se dá pár akustických obrazů ...

Takže v podstatě nic extra, co by se vymykalo klasickým nákladům při konstrukci místnosti.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Kokin píše:Mohu se zeptat jaké nahrávky používáš k testování?
Mám pár svých oblíbených, rozhodně to nejsou pouze audiofilní CD. Hledám sestavu, která z mé oblíbené a ne vždy nejlépe nahrané muziky vykouzlí to nej.

- Olafur Arlands (některé nahrávané hodně na koleni, ale jinak úžasné http://livingroomsongs.olafurarnalds.com/ )
- Daminen Rice (Life from the Union Chappel) + Lisa Hannigan
- Kate Bush (Aerial)
- STING (If on a Winter's Night ..)
- Loreena McKennitt
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Maretti

Příspěvek od zappa »

Takže Naim 555 řada.Jsem zvědav co pořídíš za repro.Hlavně nic neuspěchej,při takové palbě to chce opravdu vyzkoušet lecos.Nezapomen,aby to bylo future proof,dost důležité!
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Maretti

Příspěvek od Kokin »

Maretti
Ty akustické úpravy bych na Tvém místě tak nepodcenoval. Jestli chceš dát za sestavu 2 mega, profesionální proměření a úpravy jsou nezbytné, jinak z ní nikdy nedostaneš to, co umí, a to by byla velká škoda, ne-li diletantství. Můžeš to řešit postupně, ale nevyhneš se tomu, a nebude to jenom o koberci a pár akustických obrazech, ty totiž nejdůležitější spodní pásmo neřeší. Mě to bude čekat taky a přikládám tomu úplně stejnou váhu, jako výběru komponentů.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Maretti

Příspěvek od zappa »

Zajímavé,já mám jen těžké opony jako závěsy a s akustikou nemám žádný problém.A to mám velké repro s velkými basáky.Ty repro nesmí mít zadní basreflex,to bývá problém.Ideální je ,když repro kontroluje místnost a ne obráceně viz recenze v angličtině(strana 3,první odstavec). :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Maretti

Příspěvek od Kokin »

zappa píše:Zajímavé,já mám jen těžké opony jako závěsy a s akustikou nemám žádný problém.A to mám velké repro s velkými basáky.Ty repro nesmí mít zadní basreflex,to bývá problém.Ideální je ,když repro kontroluje místnost a ne obráceně viz recenze v angličtině(strana 3,první odstavec). :smile:
Ale já netvrdím, že bude mít problém s akustikou, omlouvám se,asi jsem se špatně vyjádřil. Chtěl jsem tím říct, že pokud někdo investuje do takové sestavy, neměl by akustiku opomenout, přece jen, je to jak se říká, nejdůležitější komponent. Problémy mít nemusí, pokud bude mít ideální místnost rozměrově a vhodně zařízenou, ale taky mít může. Minimálně profesionálně proměřit bych to určitě dal. Maretti uvádí rozměry místnosti 6,5 x 6, což může skýtat určitá úskalí ve skoro čtvercovém půdorysu. Ty máš místnost určitě větší, to znamená méně náročnou na úpravy, přesné rozměry neznám.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Kokin píše:
zappa píše:Zajímavé,já mám jen těžké opony jako závěsy a s akustikou nemám žádný problém.A to mám velké repro s velkými basáky.Ty repro nesmí mít zadní basreflex,to bývá problém.Ideální je ,když repro kontroluje místnost a ne obráceně viz recenze v angličtině(strana 3,první odstavec). :smile:
Ale já netvrdím, že bude mít problém s akustikou, omlouvám se,asi jsem se špatně vyjádřil. Chtěl jsem tím říct, že pokud někdo investuje do takové sestavy, neměl by akustiku opomenout, přece jen, je to jak se říká, nejdůležitější komponent. Problémy mít nemusí, pokud bude mít ideální místnost rozměrově a vhodně zařízenou, ale taky mít může. Minimálně profesionálně proměřit bych to určitě dal. Maretti uvádí rozměry místnosti 6,5 x 6, což může skýtat určitá úskalí ve skoro čtvercovém půdorysu. Ty máš místnost určitě větší, to znamená méně náročnou na úpravy, přesné rozměry neznám.
Rozhodně nechci akustiku podcenit a společně s výběrem sestavy se to bude ladit - takový diletant nejsem a peněz s vážím :angel:

Psal jsem první kroky, které se dělají při stavbě domu a konkrétní místnosti, pak se uvidí. Místnost 6,5x6m není uzavřená .... volně na ni navazuje jídelna a kuchyně s velkým krbem. Navíc i strop není rovný, ale stoupá do výše. Takže celé se to musí proměřit.

Věřím, že najdeme řešení, jak to celé doladit a přesto to bude vypadat nenápadně - pro oko laika.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Maretti

Příspěvek od Kokin »

:thumbup: Držím palce, at je to dotažené k co největší dokonalosti
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Odpovědět