Rozumíte textu v české produkci?

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Rozumíte textu v české produkci?

Příspěvek od motýl »

Již nejsem mladík,15 kHz slyšet nepotřebuji, sluch mám mizerný a tohle mi likviduje radost z poslechu hudby. Nerozumím. No, jak komu. Pomůže jedině dost zvýšit volume, to je asi jasné- u sluchátek vyloučeno. Zkoušel jsem i běžnou ekvalizaci řečového pásma, možná zlepšení 10-20%. Hledám, kolik % problému je ve mně, kolik degraduje mp3 formát, kolik různé stahovačky z internetu a zásadně-nakolik mizerně už je to namasterované k originálnímu prodeji. Samozřejmě chápu, že ne každý zpívající umí správně artikulovat. A možná to ani není účelem produkce. Co radíte? Smířit se s tím?
Pozn: Já bych si poradil a) nebát se utrácet a důvěřovat zkušenostem www. Supraphon, b) také mám řešení: stáhnout si texty z netu a při prvním poslechu si je číst. Hrozný, co?
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Rozumíte textu v české produkci?

Příspěvek od lubin »

Řekl bych, že pokud nerozumíš textu v českých interpretů, tak je 90% chyba u tebe. Česká zvukarska škola je mimo jiné známá věrným záznamem zvukové stopy hlasů v mixu. V podstatě si nevzpomínám na song, kde bych nerozuměl textu. To se mi snad nechce ani věřit.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Rozumíte textu v české produkci?

Příspěvek od terahera »

Ano,souhlasím s Lubinem,problém je určitě u Motýla,ovšem těžko říct,jestli jeho sluchem,jeho sestavou,balastem který poslouchá nebo mix všeho
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
komak
Příspěvky: 213
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Rozumíte textu v české produkci?

Příspěvek od komak »

zdravím
mám po 60-ke a ked niekto so mnou hovorí potichu a ešte má frekvenčne položený hlas v pásme ktoré mizerne počujem je to úplna katastrofa
čo sa týka hudby jeto lepšie,ale len pri výborných nahrávkach,na sluchatka ešte fungujem bez problému,po upgrade na Focal Elear a Teac HA 501.
Žiadne mp3 a podobne veci nepouživam...všetko z placiek a hires.
ked som u detí na návšteve ,pozeraju telku pri svojej bežnej hlasitosti-z TV repro- som v "autocenzura" :silent:
Užívajte muziku kým to funguje ako má...... :ympeace:
komak
Příspěvky: 213
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Rozumíte textu v české produkci?

Příspěvek od komak »

Čo sa týka textov na hlavnej aparature bez problemu no na vedlajšej,rôzne vintage mašiny,tam niekedy nerozumiem.
Najčastejšie z tuneru FM....
Fidji99
Příspěvky: 858
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Rozumíte textu v české produkci?

Příspěvek od Fidji99 »

Ja jedntlivym slovam rozumiem, len mi casto text ako taky nedava zmysel. Ceska textarska skola a zaluba v “pribehoch” je uplna kyselina na mozgove bunky.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Rozumíte textu v české produkci?

Příspěvek od terahera »

Dnes jsem věnoval poslech převážně věcem s českými texty.Pouštěl jsem všechny větve,jak analog,tak cd,tak stream a všude jsem jasně texty slyšel.Jestli se tedy nejedná o recesi od zakladatele tohoto vlákna,tak bych řekl,že příčinou problému by mohla být nastupující demence.Nemyslím to teď urážlivě,beru to prostě jako holý fakt a možnost problému
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Rozumíte textu v české produkci?

Příspěvek od efičák »

Známí byli na české opeře, na obrazovce pod hledištěm běžel text.Vynikající služba
Streamuju hudbu a zobrazeni textů je možné.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Rozumíte textu v české produkci?

Příspěvek od terahera »

Je to těžký zjistit příčinu,já mám třeba známého,který má potřebu mi volat a zdělovat své myšlenkové pochody,vždy,jak mu zvednu mobil,tak po chvíli zapne hlasitý odposlech a telefon položí někde vedle sebe.Já mu nejsem schopen vysvětlit,že on mě sice slyší,ale já mu nerozumím ani hov.no,když má mobil na stolku a žere u toho klobásu.Tak mu to už teď nezvedám a on pak píše,že proč mu to neberu,jestli už se s ním nechci bavit.....Asi bych řekl,že taky forma nějaké demence :-? Každopádně taky problém s řečovým pásmem a srozumitelností,kdy hloupost jedince je příčinou :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 933
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Rozumíte textu v české produkci?

Příspěvek od dvader »

Když jsem byl naposled v obchoďáku, tak tam byl puštěný Ego a taky jsem mu vůbec nerozuměl… =))
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Rozumíte textu v české produkci?

Příspěvek od efičák »

Jo, v obchoďáku to vůbec neměří, hraje jim to strašně, samý peaky a zvlnění, zlatá Tesla.
Dělal sem v OBI, po 2 měsících každodenního 13 hodinového vánočního teroru koled a reklam nám nedali ani korunu prémií. Textu koled a reklam bylo rozumět ale zákazníkům moc ne.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 933
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Rozumíte textu v české produkci?

Příspěvek od dvader »

No já to myslel jako legraci pro oživení vlákna a nemyslel jsem tím kvalitu reprodukce :mrgreen:
Odpovědět