HIGH END MÜNCHEN 2023

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

HIGH END MÜNCHEN 2023

Příspěvek od Mark Levinson »

Letošní výstava v Mnichově už má oficiální termín konání 18.-21.5.2023
https://www.highendsociety.de/high-end.html


OTEVÍRACÍ DOBA:
Čtvrtek: 10:00 až 18:00
Pátek: 10:00 až 18:00
Sobota: 10:00 až 18:00
Neděle: 10:00 až 16:00

Čtvrtek a pátek je otevřen pouze pro odborné návštěvníky s předchozí registrací.

VSTUPENKY:
Celodenní vstupenka Sobota: 20 EUR
Celodenní vstupenka Neděle: 10 EUR
Mark Levinson
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: HIGH END MÜNCHEN 2023

Příspěvek od Jiri »

Tak už se nám to blíží, jede někdo?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2023

Příspěvek od Mark Levinson »

Já letos, bohužel, nemohu jet. Tak se těším na nějaký report.
Mark Levinson
elfton
Příspěvky: 82
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: HIGH END MÜNCHEN 2023

Příspěvek od elfton »

Včera jsem se tam byl podívat, návštěvnost značná až k nehnutí, zajímavé expozice součástek, muzika často mizerná či žádná, mnoho marketingových slov a méně hudby, nicméně vzácně to hrálo skvostně, pro mě top 4 expozice:

ESD Acoustic
AlsyVox + Lampizator Horizon
Sigma Acoustics
Aries Cerat

další vynikající: Brinkmann, Kaiser Kaweroo, Boenicke W22, Wilson XVX, Rockport, Marten, Klipsch Jubilee, Avantgarde

nejlepší sluchátka: Abyss Diana, Hifiman Arya Organic a Susvara, z levných Sennheiser HD 560S

Také jsem byl rád, že jsem tam mohl Elfton reprobedny srovnat s konkurencí, neboť zvukově by patřily v dané ceně k nejlepším, tak snad někdy příště..
Abyss Diana.jpg
Aries Cerat.jpg
AslyVox a Lampizator.jpg
Boenicke W22.jpg
Brinkmann.jpg
ESD Acoustic.jpg
IMG_20230518_140252797.jpg
IMG_20230518_142950362_HDR.jpg
IMG_20230518_145021086_HDR.jpg
IMG_20230518_145548324_HDR.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: HIGH END MÜNCHEN 2023

Příspěvek od Vienna »

Pro me top 3 ze vcerejska, v tomhle poradi:
- Wilson + Constellation (ten Reference monoblok je velikosti uz nechutnej, ale hralo to skvostne)
- ESD (hrde hlasici "Designed in China" a jako jediny schopny zahrat klasickou hudbu a jeste k tomu v koncertni hlasitosti, doprovazenou podavanim horkeho cinskeho caje)
- Marten Septet + MSB (vyborny zvuk meli i vdruhe expozici Marten Mingus Orchestra + MSB)
Slusne to hralo i Dynaudiu, Ypsilon, YG, Boenicke, MoFi, d'Agostino, Stein Music, Tidal, Estelon, Nordost, Moon, Rockport
Nedobre to hralo Kharma, Soulution (ti to vyspravili jiz tradicne cokoladou Lindt), Vitus, Gryphon, Focal, Fyne, JBL... (to z tech znamejsich) + vetsine ostatnich
Diky bohu za Asijce, kteri pousti ve svych expozicich jazz, blues, komorni hudbu a symfonickou klasiku. Ostatni tam perou techno, pop, nebo vsudypritomne vokalistky s kontrabasem.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2023

Příspěvek od Mark Levinson »

To Elfton:
Díky za report a první pěkné fotky :thumbup:
Mark Levinson
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: HIGH END MÜNCHEN 2023

Příspěvek od Jiri »

Tak taky přidám pár postřehů z výstavy. Za mě asi nejlepší zvuk byl u TechDAS gramo s CH-Precision elektronikou a Wilson Audio, to bylo opravdu skvělé a navíc tam vystavovatelé hráli HUDBU:) Já jako jasný zastánce digitálu jsem hluboce smekl.
techdas1.jpg
techdas2.jpg
Další výborná sestava byla u Fono Acustica (výrobce bizár drahých kabelů) ale naladěné to měl výborně - digitál z WADAX, zesilovače Robert Koda a repro Kharma - opět zážitek, blížil se k TechDAS.
Fono Acustica 1 .jpg
Fono Acustica 2 .jpg
další úžasný zážitek - obě sestavy MSB elektronika + Marten repro, tam jsem měl i možnost si popovídat přímo s Jonathan Gullman (spoluvlastník a hlavním designer MSB) :
MSB-Marten1.jpg
MSB-Marten2.jpg
bylo tam toho ještě hodně dobrého např. Magico, Rockport, Kharma, Nagra, Dartzeel, ...

Zajímavé bylo, jak moc výrobci špičkového "železa" používali k prezentaci repro Wilson Audio (naopak třeba na B&W jsem tam vůbec za 2dny nenarazil). Z digitálu zase převažovalo dCS, Wadax, Esoteric a MSB.

Byl jsem na výstavě opět po letech a ani se mi tam moc nechtělo ale nakonec jsem byl hodně spokojený. Jediné co mě fakt štvalo byl tragický výběr pouštěné hudby, opravdu si člověk musel za vystavovatelem dojít aby mu pustil něco rozumného.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: HIGH END MÜNCHEN 2023

Příspěvek od Jiri »

Vidět a osahat si odlitek Rockport kabinetu bylo taky fakt něco, neskutečný ingot hliníku :shock:
Rockport.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
elfton
Příspěvky: 82
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: HIGH END MÜNCHEN 2023

Příspěvek od elfton »

Škoda, že letos nebude AVS Praha, letošní účast v Mnichově byla po všech stránkách rekordní:

https://audioxpress.com/news/40th-editi ... ll-records
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2023

Příspěvek od Mark Levinson »

Ten Rocport je hodně zajímavé foto, Jiří díky za report.
Já jsem letos bohužel nebyl, tak se kochám z fotek.
Mark Levinson
Odpovědět