PC do AVR Denon X1600H - pokazený HDMI vstup

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Sprota
Příspěvky: 2
Registrován: 16 úno 2023 19:36

PC do AVR Denon X1600H - pokazený HDMI vstup

Příspěvek od Sprota »

Pozdravujem Vás.
Riešim problém pripojenia stolného PC do AVR Denon X1600H. Aktuálne zapojenie je nasledovné : V PC graf. karta GeForce 1080, prepojené 15m HDMI káblom umiestneným v stene spolu s ostatnými káblami + silovina do AVR. Časom mi prestal fungovať jeden HDMI vstup a tak som prepojil tento kábel do iného. Odišiel aj tento. Cez tieto vstupy už nejde nič - skúšal som aj iné zariadenia. Zvuk aj obraz som mal zvládnutý, evidoval som však občasné rušenia.
Otázka znie : Kde bol problém ? S týmto zapojením už nejdem skúšať ďalšie vstupy. Hľadám však riešenie ako pripojiť tento PC do AVR aby mi neodišli ďalšie vstupy.
Môj návrh riešenia : Nový optický HDMI kábel vedený úplne mimo ostatných káblov. Prípadne zapojenie cez LAN extender.

Aký máte na to názor vy ?

Ďakujem veľmi pekne za rady a pomoc
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 933
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: PC do AVR Denon X1600H - pokazený HDMI vstup

Příspěvek od dvader »

No na 15 metrech se do toho mohlo z blízké siloviny indukovat větší napětí, které mohlo vstupy zničit. Nebo to mohl udělat rozdíl potenciálů v různých napájecích větvích domu.

Určitě to chce opticky oddělit.
Sprota
Příspěvky: 2
Registrován: 16 úno 2023 19:36

Re: PC do AVR Denon X1600H - pokazený HDMI vstup

Příspěvek od Sprota »

Téma indukcie je rozhodne na mieste. Zvykol mi vypadávať obraz a znova sa pripájať alebo nastalo napríklad trhanie obrazu pri prepnutí vypínačom na svetlo. Zaujímavé však je, že aj PC a aj zosilovač majú rovnakú fázu a sú istené pod jedným prúdových chráničom a ističom (svetlá sú osobitne). Potenciál by teda mal byť rovnaký ak sa nemýlim.. Prečo mi potom trhá obrazom aj pri prepnutí vypínača na svetlo ?

Optiku už riešim - čakám na kábel
Odpovědět