Luxman L-509Z

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Luxman L-509Z

Příspěvek od Yngwie »

Po pár letech Luxman uvedl nový vlajkový model. Revoluce se nekoná, ale třeba tam bude posun ve zvuku. Výkon je stejný. Provedení exemplární jako vždy. Za zmínku stojí také výstup pro sluchátka 4,4 mm jack (sluchátkový zesilovač ale diskrétní zřejmě není) a tónové korekce, kde je navíc regulátor pro středy.
gb1.jpg
gb2.jpg
gb3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 933
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Luxman L-509Z

Příspěvek od dvader »

Vypadá pěkně!
V této kategorii mě ty tónové korekce celkem překvapují…
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman L-509Z

Příspěvek od Yngwie »

Korekce jsou skvělá věc. Pro některé starší nahrávky je to spása IMHO. Jen bych rád, aby to VU měly podsvícení podobné jako koncovka m10x.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman L-509Z

Příspěvek od Dieter Burmester »

Luxman a Accu uz asi skrze ten spolecne sdileny dvorek prorostli, protoze ten cerveny numericky displej mezi meraky je velmi Accu-like :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman L-509Z

Příspěvek od Yngwie »

Fidji99 píše: 12 úno 2023 15:58
Dasta píše: 12 úno 2023 11:05 Jakákoliv ekvalizace, používání korekcí, hrátky s balance apod.je hifi neuctivost nejhrubšího zrna.
Nic na tom nemění to, že se může takto někomu líbit, protože se zbaví ekvalizací sykavek,nebo zhavějšího pásma vyšších středů.
ten co vymyslel RIAA ekvlizaciu, by sa urcite mal smazit v pekle a rovnako je hifi neuctivost pocuvat na inej hlasitosti ako je referencna. Prec s Volume! :thumbup: Peace.

Ale naspat k Luxmanom - evidentne dobra znacka, aj som pocul v studiu. Pre mna trochu zahada - vzdy mi splyvali ako taky "lacnejsi Accuphase". MOzno kvoli farbe ...
Accuphase je pro mě s Luxmanem srovnatelný. Luxman je více "spotřební" asi blíže Marantz nebo Denon, ale poměr ceny ku výkonu měl většinou lepší jak Accu. Provedení se mi líbí více u Accu, ale třeba konkrétně ten 509Z je krásně provedený a vypadá lépe s tím hliníkovým vrchem jak plech se "saténovou" úpravou u E-4000/5000. Ale otázka vkusu.
Fidji99
Příspěvky: 858
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Luxman L-509Z

Příspěvek od Fidji99 »

Yngwie píše: 12 úno 2023 18:42
Fidji99 píše: 12 úno 2023 15:58
Dasta píše: 12 úno 2023 11:05 Jakákoliv ekvalizace, používání korekcí, hrátky s balance apod.je hifi neuctivost nejhrubšího zrna.
Nic na tom nemění to, že se může takto někomu líbit, protože se zbaví ekvalizací sykavek,nebo zhavějšího pásma vyšších středů.
ten co vymyslel RIAA ekvlizaciu, by sa urcite mal smazit v pekle a rovnako je hifi neuctivost pocuvat na inej hlasitosti ako je referencna. Prec s Volume! :thumbup: Peace.

Ale naspat k Luxmanom - evidentne dobra znacka, aj som pocul v studiu. Pre mna trochu zahada - vzdy mi splyvali ako taky "lacnejsi Accuphase". MOzno kvoli farbe ...
Accuphase je pro mě s Luxmanem srovnatelný. Luxman je více "spotřební" asi blíže Marantz nebo Denon, ale poměr ceny ku výkonu měl většinou lepší jak Accu. Provedení se mi líbí více u Accu, ale třeba konkrétně ten 509Z je krásně provedený a vypadá lépe s tím hliníkovým vrchem jak plech se "saténovou" úpravou u E-4000/5000. Ale otázka vkusu.
V BA ich predava rovnaky predajca - Nisel. Mozno preto, Accuphase vyzera ako sperk, Luxman ako elektronika :cool: Ako hovorim, bol Luxman mimo moj zaber, ale ludia ktorych nazor si vazim, sa o Luxmanoch vyjadrovali v dobrom. Ja som bol skor na Ayre, Moon a tak. Az som skoncil na Dckach

(Edit by ML)
Příspěvky na zajímavé téma "Korekce" jsem přesunul do stejnojmenného vlákna, které již existuje.
Děkuji za pochopení.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman L-509Z

Příspěvek od Mark Levinson »

Pěkný, nový Luxman, Yngwie díky za představení. Je obdivuhodné jak obě značky (Luxman i Accuphase) pravidelně chrlí na trh nové řady integrovaných zesilovačů. S digitálním prvkem uprostřed budíků je jasné, že obě firmy ostře sledují konkurenci, jak píše Dítr.
Vzpomínám na poslech obou značek u Valdy ve studiu, měl jak integrované verze, tak i dělené zesilovače. Zvuk vždy výborný, provedení obou značek Japonsky excelentní.
Zajímala by mne cena vlajkové lodi Luxmanu, Petře kolik by měl stát v ČR?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman L-509Z

Příspěvek od Yngwie »

Mark Levinson píše: 13 úno 2023 09:12 Pěkný, nový Luxman, Yngwie díky za představení. Je obdivuhodné jak obě značky (Luxman i Accuphase) pravidelně chrlí na trh nové řady integrovaných zesilovačů. S digitálním prvkem uprostřed budíků je jasné, že obě firmy ostře sledují konkurenci, jak píše Dítr.
Vzpomínám na poslech obou značek u Valdy ve studiu, měl jak integrované verze, tak i dělené zesilovače. Zvuk vždy výborný, provedení obou značek Japonsky excelentní.
Zajímala by mne cena vlajkové lodi Luxmanu, Petře kolik by měl stát v ČR?
Fajn, by bylo kdyby se vlezl do 300:). 507Z je o dost dražší než 507uXII.
Odpovědět