Sloupky s berylliovým tweeterem a 2 textreme woofery

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Sloupky s berylliovým tweeterem a 2 textreme woofery

Příspěvek od psyloelf »

Napadlo mě se podělit o část mojí hifi cesty ke svatému grálu. Již nějakou dobu (rok:dva) se poohlížím po nových reprobednách.

Přeskočím popisování poslechů na výstavách nebo showroomech. Zkrátka a dobře jsem uchvácen zvukem Berylliových tweeterů. Volba padla na Bliesmu nebo SB Acoustics. Jeden z nich jsem chtěl doplnit woofery s mebránou s karbonovou textilií textreme.

Do mého pokoje, který není nikterak ohromný ( 24 m2) jsem se rozhodl pro nějaké menší sloupky, které by překonaly stávající regálovky. Chtěl jsem vyšší citlivost a nižší impedanci neboť vlastním Ačkový integrovaný zesilovač 60W(4ohm). Snad jediný výrobce, který přicházel do úvahy byla firma Perlisten. Přišlo mě kolem ní ale hodně reklamy.

Přemýšlel o DIY sadě se satori textreme od SB acoustics. Tam ale nebyl ten beryliový tweeter. Má manuální zručnost končí tak ve složení stavebnice a pájení nebo kompletování kabeláže. Stavbu výhybky bylo nutné svěřit někomu jinému.

Obrátil jsem se na audiohobby.eu(estonská firma), kteří mají s tuningem tohoto typu zkušenosti. Domluvili jsme se na Rinjani boxech od SB Acoustics. Vyměnili jsme si přes 30 mailů.Komunikace a lazení trvala 3 měsíce.

Se zajícem v pytli a se spolehlivostí firmy a komunikací jsem nadmíru spokojen. Co se týče komponentů, tam se asi nikde nešetřilo.

Komponenty výhybky jsou založené na kondenzátorech Mundorf Supreme EVO Oil, rezistorech Mundorf Supreme a cívkách Mundorf Baked Aircore ,terminály jsou WBT-Nextgen 0703, vnitřní kabeláž je Audience auric.

Můj projekt je již inzerován zde, jsou tam i grafy frekvenční odezvy a další podrobnosti. Estonci se nestydí podávat hodně detailní informace.

https://www.audiohobby.eu/en/loudspeake ... &results=3

Jak to hraje? Byl jsem vyjeven z projevu basů, silné plné a ohraničené. V reproboxech jsou ale jen 2 6,5 palcové woofery a vzadní části 2 trubky bassreflexu. Detailnost výšek a jejich říznost a dozvuk mě nepřestává udivovat, ostrost tam ale není. Žádný nástroj mě nepřišel rozmázlý, nebo že by se ztrácel. Je jasně definovaný. To se samozřejmě týká za předpokladu kvalitní vstupní nahrávky na polazené sestavě. I to si dovoluji tvrdit i když moje sestava není za cenu garsonky v Praze.
PXL_20230204_134301696.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Sloupky s berylliovým tweeterem a 2 textreme woofery

Příspěvek od PavelDosko »

zajimavy projekt, at ti delaji radost
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Sloupky s berylliovým tweeterem a 2 textreme woofery

Příspěvek od blesk666 »

Moze to byt zaujimave. Nemas k tomu sadu merani?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Sloupky s berylliovým tweeterem a 2 textreme woofery

Příspěvek od jirie »

Teda, vypadá to fantasticky, a pokud to hraje tak jak říkáš musí to být kousek nebe.
Kolik dělala doprava z Estonska?
Mohl bys napsat do SZ kde se zhruba nachází tvoje poslechovka?
Děkuji.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Sloupky s berylliovým tweeterem a 2 textreme woofery

Příspěvek od jirie »

blesk666 píše: 05 úno 2023 21:12 Moze to byt zaujimave. Nemas k tomu sadu merani?
V odkazu jsou podrobnosti i grafy.
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Sloupky s berylliovým tweeterem a 2 textreme woofery

Příspěvek od psyloelf »

jirie píše: 05 úno 2023 21:18 Teda, vypadá to fantasticky, a pokud to hraje tak jak říkáš musí to být kousek nebe.
Kolik dělala doprava z Estonska?
Mohl bys napsat do SZ kde se zhruba nachází tvoje poslechovka?
Děkuji.
Doprava nestála nic a moje cena byla níž než ta inzerovaná-kvůli tomu, že to byl projekt. Dopravu mají již zakomponovanou v ceně. Reprobedny byly zabalené ve 2 krabicích každá. Pěkně zamotané do látky a vypodložené polystyrenem tak, aby byla kolem dokola vzduchová kapsa.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Sloupky s berylliovým tweeterem a 2 textreme woofery

Příspěvek od efičák »

Odvážné a povedené. (*)
Ozvučnice zajímavě tvarované, líbí se mi a terminály na repro kabely jako šperk.
Rozlišení je asi veliké, gratuluji ke spokojenosti.
Zvuk dobrý - všechno dobré
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Sloupky s berylliovým tweeterem a 2 textreme woofery

Příspěvek od blesk666 »

Vyzera to byt dobre vcitane merani. Gratulujem. Ako si sa dostal k tekemuto rieseniu, mal si referencie na nich?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Sloupky s berylliovým tweeterem a 2 textreme woofery

Příspěvek od psyloelf »

blesk666 píše: 06 úno 2023 07:25 Vyzera to byt dobre vcitane merani. Gratulujem. Ako si sa dostal k tekemuto rieseniu, mal si referencie na nich?
Díky, jak jsem se dostal k tomuto řešení jsem popsal ve svém příspěvku. Ohledně nějakých referencí projdi si příspěvky od uživatele xjr100 na diyaudio.com. Například jsme se měsíc dohadovali o tom, jestli kondenzátory mundorf evo oil, nebo evo silver gold oil na výškách. Už jsem byl tak daleko, že jsem chtěl udělat variantu s přepínaným crossoverem (těžké někomu věřit a neslyšet). Problém byl v tom, že sesgo byl výborný na živou hudbu jako jazz, ale když přišlo něco o basové složce třeba elektronika, basy jakoby zaostávaly a zvuková scéna nebyla ideální. To už by se musela změnit konstrukce reproboxů a stavět něco s rychlejším basreflexem, ale to už by nebyl tuning. Úskalí něco řešit na dálku je v tom, že člověk musí hodně komunikovat a důvěřovat. Jak jsem napsal výše je to risk - kupujeme zajíce v pytli. Pokud chceš reference tak je máš ode mě. Kdyby to nebylo z mého pohledu O.K. tak to sem nedávám.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Sloupky s berylliovým tweeterem a 2 textreme woofery

Příspěvek od blesk666 »

Ok, ako som pisal verim ze to je vyborne. Skor som smeroval k tomu, ze su tu v CR/SR niektori konstrukteri bedni, ktori su nielen dostatocne znali a maju prax, ale ze pracuju aj s vyhodnocovanim jednotlivych menicov, ich vzajomne zladenie (materialy membran tiez) ale aj pouzitych prvkov vo vyhybke a ich vplyv na zvukovu stranku (napr Kocour ale pokial virm aj Godz…).
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Sloupky s berylliovým tweeterem a 2 textreme woofery

Příspěvek od psyloelf »

blesk666 píše: 06 úno 2023 14:00 Ok, ako som pisal verim ze to je vyborne. Skor som smeroval k tomu, ze su tu v CR/SR niektori konstrukteri bedni, ktori su nielen dostatocne znali a maju prax, ale ze pracuju aj s vyhodnocovanim jednotlivych menicov, ich vzajomne zladenie (materialy membran tiez) ale aj pouzitych prvkov vo vyhybke a ich vplyv na zvukovu stranku (napr Kocour ale pokial virm aj Godz…).
Nemyslím si, že by to někdo v ČR/SR neuměl, jen jsem to zkusil jinak. Mohl bych jít i jinou cestou. Určitě nastane čas a zase se bude ladit. Od Kabelguru mám doma kabeláž....sříbrnou propojku XLR mezi DAC a ZES(výborná), jeden napájecí kabel (velmi objemnou black mambu) a reprokabel (polar bear) - ten mě příjde, že tam bych mohl začít zkoušet. Pak ještě něčím bedny podložit, jsou tam jen takové gumové hroty. O zábavu bude na chvíli postaráno.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Odpovědět