KAS Audio

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: KAS Audio

Příspěvek od Yngwie »

winelover píše: 31 srp 2023 17:35 Já ve Studiu Tykon taky ne! :thumbup: =))
Tak tak, malém bych zapomněl, že jsem poslední tři věci kupoval u Libora Šulce a zapomenu mu udělat reklamu :mrgreen:
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: KAS Audio

Příspěvek od Fidji99 »

Nemam problem zaplatit 10-20% zalohu, ked to dava zmysel. Napriklad teraz mam objednane veci, co su vyslovene zakazkova vyroba, vcitane povrchovej upravy. Popripade, ked objednavam nieco skutocne velmi drahe, kde je vleky predpoklad ze na SK si to nenajde dalsich 10 rokov kupca.

No a ti co su taki strasne drsni, ze zaloha nikdy a tak - vy ste uz asi dlhsie nekupovali nabytok, resp vybavenie domu. Ked niekto najdete kuchynske studio, co vam preda linku na mieru bez zalohy, dajte vediet.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 119
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: KAS Audio

Příspěvek od djrix »

Taktak, naprosty souhlas s Fidjim.
Lita podlaha - 70% zaloha. Interierove dvere - 60% zaloha. Topeni - 40% zaloha. Dlazba - platba plne ceny dopredu. Atd atd jen par prikladu ze stavby domu.
Libi se mi silacka stanoviska typu zalohu neplatim, ani korunu dopredu,pokud budou chtit zalohu jdu jinam apod...bohuzel se s vami ale minimalne v dnesni dobe pak proste nikdo nebavi, maji to vsichni prodejci v p... (vite kde) kdyz nezaplatis zalohu ani nezacne bezet termin dodani,kseftu mame dost, ceny jsme napalili a slevnovat nehodlame. Pokud se uz vubec hned v uvodu dockate milostive odpovedi a treba i cenove nabidky.
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: KAS Audio

Příspěvek od Antony »

Záloha je při objednávce něčeho speciálnějšího, což je jakákoli neskladovka, běžná věc. Důležité jsou podmínky a záruky, za jakých se záloha skládá. Solidní prodejce tohle transparentně uvede a potvrdí. Nesolidní mlží.
Tu samou věc lze vždy objednat u různých dodavatelů. Vybírám si toho, kdo je důvěryhodný. PP HiFi tuto podmínku rozhodně nesplnilo. Objednal jsem jinde.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: KAS Audio

Příspěvek od Yngwie »

Záloha je v pohodě, ale je třeba dávat pozor a být obezřetný. V případě pana Kaliny bohužel to nevyšlo a udělalo to dalším prodejcům medvědí službu.
aristoweb
Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2023 12:14

Re: KAS Audio

Příspěvek od aristoweb »

For now his reputation is lost and next time I go to Prague I will personally go to both his house and the Police.
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: KAS Audio

Příspěvek od Mikipetr »

Jsem v kontaktu asi s 10-ti okradenými zákazníky z Itálie kteří se také nechali nachytat po předchozích " dobrých " zkušenostech s firmou KAS AUDIO a myslím že pana podvodníka ještě čekají napínavé časy.Co mám info -žaloby už jsou podány. Pomohl jsem v ČR asi 3 lidem k vrácení peněz , ale v rámci Evropy toho bude asi víc. No na každou svini se voda dovaří-jak se říká a zárukou poctivého obchodu ještě není milé a přívětivé vystupování a příjemný zevnějšek.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 938
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: KAS Audio

Příspěvek od dvader »

Když chce někdo obchodovat, musí mít provozní peníze. Viděli jste snad, že by chtěl nějaký prodejce zálohu, když kupujete třeba auto přes mega?
Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 56
Registrován: 10 bře 2022 18:16

Re: KAS Audio

Příspěvek od jirkash »

djrix píše: 01 zář 2023 22:12 Taktak, naprosty souhlas s Fidjim.
Lita podlaha - 70% zaloha. Interierove dvere - 60% zaloha. Topeni - 40% zaloha. Dlazba - platba plne ceny dopredu. Atd atd jen par prikladu ze stavby domu.
Libi se mi silacka stanoviska typu zalohu neplatim, ani korunu dopredu,pokud budou chtit zalohu jdu jinam apod...bohuzel se s vami ale minimalne v dnesni dobe pak proste nikdo nebavi, maji to vsichni prodejci v p... (vite kde) kdyz nezaplatis zalohu ani nezacne bezet termin dodani,kseftu mame dost, ceny jsme napalili a slevnovat nehodlame. Pokud se uz vubec hned v uvodu dockate milostive odpovedi a treba i cenove nabidky.
Nesmysl, rekonstruoval jsem a nikomu dopredu zalohu neskladal, ani na podlahu, ani na topeni ani dvere + oblozky do celeho domu, bezpecnostni vstupni dvere či jine prace. Delalo to x ruznych firem. Stejne jako u auta.
Od vintage až po současnost.. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Technics, Dual, JVC.
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: KAS Audio

Příspěvek od Antony »

dvader píše: 22 zář 2023 21:09 Když chce někdo obchodovat, musí mít provozní peníze. Viděli jste snad, že by chtěl nějaký prodejce zálohu, když kupujete třeba auto přes mega?
Koupil jsem za posledních 10 let asi 6 nových aut u různých autosalonů. Vždy se platí záloha při objednávce. Sice symbolická, cca 10%, ale platí.
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: KAS Audio

Příspěvek od Antony »

jirkash píše: 22 zář 2023 21:14
djrix píše: 01 zář 2023 22:12 Taktak, naprosty souhlas s Fidjim.
Lita podlaha - 70% zaloha. Interierove dvere - 60% zaloha. Topeni - 40% zaloha. Dlazba - platba plne ceny dopredu. Atd atd jen par prikladu ze stavby domu.
Libi se mi silacka stanoviska typu zalohu neplatim, ani korunu dopredu,pokud budou chtit zalohu jdu jinam apod...bohuzel se s vami ale minimalne v dnesni dobe pak proste nikdo nebavi, maji to vsichni prodejci v p... (vite kde) kdyz nezaplatis zalohu ani nezacne bezet termin dodani,kseftu mame dost, ceny jsme napalili a slevnovat nehodlame. Pokud se uz vubec hned v uvodu dockate milostive odpovedi a treba i cenove nabidky.
Nesmysl, rekonstruoval jsem a nikomu dopredu zalohu neskladal, ani na podlahu, ani na topeni ani dvere + oblozky do celeho domu, bezpecnostni vstupni dvere či jine prace. Delalo to x ruznych firem. Stejne jako u auta.
Ve stavební branži se desítky let pohybuji denně. Ve stavebnictví se naprosto běžně platí zálohy kolem 50%. Někdy i 100%. Většina firem si o nějakou zálohu řekne. Některé firmy některým klientům ne, ale tam to funguje na dlouhodobých osobních vazbách. Pokud mi někdo tvrdí, že nezaplatil nikomu žádnou zálohu, silně o tom pochybuji. Moje zkušenost u stovek klientů je přesně opačná.
Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 56
Registrován: 10 bře 2022 18:16

Re: KAS Audio

Příspěvek od jirkash »

Ne, nikdo po nechtel nic dopredu. Platil jsem vzdy po dokonceni praci. Silne o tom muzes pochybovat, ale je to tak. Tak me nevnucuj neco, co neni pravda. Evidentne ne kazdy to vyzaduje a ja ani nehodlam platit neco nekomu dopredu. Takova firma by u me narazila.
Od vintage až po současnost.. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Technics, Dual, JVC.
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: KAS Audio

Příspěvek od Antony »

Opakuji, mám dlouholetou rozsáhlou zkušenost. Dneska bez zálohy nepostavíš, nezrekonstruuješ. Leda bys měl mezi řemeslníky a projektanty dobré známé. Ale i ti to udělají výjimečně. Pravidlem, a to drtivým, jsou zálohy.
Dasta
Příspěvky: 1452
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: KAS Audio

Příspěvek od Dasta »

To ani bez zálohy nejde,aby živnostník,nebo firma nesly všechny náklady až do ukončení díla.
Celý život se živím jako klempíř pokrývač a po dodání materiálu okamžitě fakturuji příslušnou část uvedenou ve smlouvě.Zbytek dohodnuté ceny za dílo až po dokončení a předání.
Sorry za off topic
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 56
Registrován: 10 bře 2022 18:16

Re: KAS Audio

Příspěvek od jirkash »

Antony píše: 23 zář 2023 09:07 Opakuji, mám dlouholetou rozsáhlou zkušenost. Dneska bez zálohy nepostavíš, nezrekonstruuješ. Leda bys měl mezi řemeslníky a projektanty dobré známé. Ale i ti to udělají výjimečně. Pravidlem, a to drtivým, jsou zálohy.
Ja ti verim a opakuji, ze ja ani u jednoho neplatil zadnou zalohu dopredu, nevim, co je na tom k nepochopeni. Vse jsem platil az po udelani a kontrole. A jelikoz to byli ruzni dodavatele a ne jeden, pochybuji ze drtivym pravidlem jsou zalohy nebo, ze je to bez zalohy vyjimecne.
Kdyz to spočítam, 5 ruznych dodavatelů/firem. Takze opakuji, dnes zrekonstruujes i bez zalohy.
Od vintage až po současnost.. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Technics, Dual, JVC.
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: KAS Audio

Příspěvek od Antony »

Nechci to zpochybňovat, ale skutečně se s tím ve vlastní praxi nesetkávám. Nezbývá, než pogratulovat ke šťastnému výběru dodavatelů.
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 119
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: KAS Audio

Příspěvek od djrix »

jirkash píše: 22 zář 2023 21:14 Nesmysl
Když někdo reaguje na mou osobní zkušenost, z posledních 2 let takto, a pak reaguje na zkušenost někoho jiného takto:
jirkash píše: 23 zář 2023 09:00 Silne o tom muzes pochybovat, ale je to tak. Tak me nevnucuj neco, co neni pravda.
Je veškerá diskuse zbytečná a nezbývá než se připojit ke gratulaci od Antonyho k výběru dodavatelů. Vzhledem k tomu že jsou unikátní, možná by stálo za to, kdyby ses s námi podělil, kteří to byli, určitě by se našli další, kdo by podobnou vstřícnost a téměř anomální chování v dnešní době ocenili ! :thumbup:
Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 56
Registrován: 10 bře 2022 18:16

Re: KAS Audio

Příspěvek od jirkash »

Není to anormální chování. Anormální je vyzadovat cokoliv predem.
Nemohu za to, ze si nekdo vybira chude firmy, ktere nemaji na nakup materialu, vyplaty a pak musi zadat penize predem. :roll:
Od vintage až po současnost.. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Technics, Dual, JVC.
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: KAS Audio

Příspěvek od Antony »

Víc plevelit vlákno tímto OT nebudu, ale požadování záloh skutečně s chudobou firmy nemá společného nic. Naopak, velké a zavedené společnosti zálohu natvrdo vyžadují a nelze s nimi hnout. Chudák je rád za kšeft a zálohu oželí..
Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 56
Registrován: 10 bře 2022 18:16

Re: KAS Audio

Příspěvek od jirkash »

požadování záloh skutečně s chudobou firmy nemá společného nic
Dle zkusenosti evidentne ma, kdyz jine firmy zalohu nechteji. Proste firma věčně v dluzích, tak musí kasírovat zálohu. Děkuji, nechci.


Jasne chudak ma na drahe nakupy a zalohu ozeli, to dava logiku, houpaciho kone, ledatak. :clap:
Také poslední slovo, at to tu neplevelíme OT. :thumbup:
Od vintage až po současnost.. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Technics, Dual, JVC.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: KAS Audio

Příspěvek od Tony »

Založte si sólo vlákno na tému Záloha a tam sa môžete realizovať do sýtosti…
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: KAS Audio

Příspěvek od Antony »

jirkash píše: 24 zář 2023 16:43
požadování záloh skutečně s chudobou firmy nemá společného nic
Dle zkusenosti evidentne ma, kdyz jine firmy zalohu nechteji. Proste firma věčně v dluzích, tak musí kasírovat zálohu. Děkuji, nechci.


Jasne chudak ma na drahe nakupy a zalohu ozeli, to dava logiku, houpaciho kone, ledatak. :clap:
Také poslední slovo, at to tu neplevelíme OT. :thumbup:
OK, takže test pravdomluvnosti. Který konkrétní dodavatel bezpečnostních vstupních dveří nevyžaduje zálohu?
Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 56
Registrován: 10 bře 2022 18:16

Re: KAS Audio

Příspěvek od jirkash »

BP dveře Praha.
Od vintage až po současnost.. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Technics, Dual, JVC.
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: KAS Audio

Příspěvek od Antony »

Fajn, ty znám. Požadují zálohu 50-100% naprosto běžně. Stačí se podívat do obchodních podmínek.
Opakuji, jsem z branže. Spolupracuji s cca 5 dodavateli bzp. dveří. Všichni berou zálohu.
Myslím, že mi to jako důkaz stačí.
Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 56
Registrován: 10 bře 2022 18:16

Re: KAS Audio

Příspěvek od jirkash »

Nikoliv, zadnou zaloha neplacena. Znas leda tak houby.
Platil jsem v den montaze, po prijezdu z prace, kdy me po platbe byly predany klice.
Takze at zde napisu jakoukoliv firmu, napises, ty znam apod blafy.
Takze to, ze to napises neni zadny dukaz.
Od vintage až po současnost.. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Technics, Dual, JVC.
Odpovědět