Bluesound Node 3

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Bluesound Node 3

Příspěvek od Rostoun »

Zdravím,

prosím o pomoc, nejsem schopný rozběhnout doma Stream z Bluesoundu...celý den se snažím propojit s mobilním telefonem a bez úspěchu.

Jediné, co se mi povedlo, že jsem Bluesound napojil vedle NTB do Switche a povedlo se mi přes aplikaci v PC Bluesound rozběhnout, atualizovat a nastavit.

Nastavil jsem TIDAL a je to neuvěřitelně pomalé, blbě to načítá a alba, která často poslouchám se nepřepsala, ani v něm nelze vyhledávat, trvá to věčnost.

Jediné, co mi funguje je televize přes optický vstup a mobil přes APTX přes Bluetooth...

Když si zapnu v mobilu WIFI, tak to Bluesound nenajde a aplikace v mobilu hledá zařízení celý den a nic se neděje...začínám z toho být zoufalý a nejraději bych ten Bluesound vyhodil z okna :lol:

Mám doma dva routry, jeden mi ze země mění optiku a tahá ji do celého baráku do zásuvek a na jednu zdiřku je zapojený druhý routr, který vyrábí WIFI po celém domě...

Našel jsem, že je zapotřebí upravit WIFI a něco povolit a zakázat, tak jsem taky udělal, WIFI mi jede jen 2,4Ghz, povolil jsem UP/NP klienta a vůbec nic se neděje...

Neměl někdo podobný problém s tím Bluesoundem? Ani na forech nikde jsem nenašel jak rozběhnout Bluesoud, když on je napojený kabelem ze zásuvky a svítí modře, takže je OK v síti a mobil je na WIFI a vůbec není schopný se s tím Bluesoundem spojit, zařízení nenalezeno.

Pokud zapojím NTB kabelem a vypnu na něm WIFI, tak se přes aplikaci připojím do nastavení Bluesoundu, ale Tidal je nepoužitelný, nedá se v něm vyhledávat, ani internetová rádia nehrají...nechápu co s tím.

Pomoooc kluci :)
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: Bluesound Node 3

Příspěvek od tomiik »

Máš v mobilu staženou správnou aplikaci? BluOS?
BluOs na Node vždy běhal perfektně.
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Bluesound Node 3

Příspěvek od pepO77 »

Mozno este skontrolovat router, pre istotu
- router moze filtrovat nove MAC (nove zariadenie do siete). To zistis ked sa prihlasis na router v nastaveni WiFi
- je vobec Node v sieti? Stiahni nejaku Wifi scannovacu aplikaciu a pozri ci je Node vobec v svieti
- prve spustenie Node. (mal som Node2) a prve nabehnutie muselo byt BEZ eth kablu, aby sa pripojil na Wifi. Inak sa pripaja na WiFi.
-- ak sa toto stalo, factory reset. A skusit znova.

Node2 fungoval perfektne, nemal som ziadne problemy.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: Bluesound Node 3

Příspěvek od tesarpa »

A mobil normálně na wi-fi funguje dobře? Načítá třeba web stránky rychle atd.? Z popisu bych řekl, že je možné, že dochází k nějakému zmatku v síťové adresaci (přidělování IP adres), kdy možná wi-fi router vytváří vlastní podsíť, což by nemuselo tolik vadit, al eproblém by byl, kdyby přiděloval adresy ve stejném rozsahu jako hlavní router. Taky ale může být prostě Bluesound Node rozbitý.

Obvyklé tipy jsou:
a) na Node ověřit, že má nejnovější firmware a případně aktualizovat,
b) všechno úplně vypnout a po 15 minutách znovu zapnout,
c) ověřit fungování na pevném ethernetu, tzn. Node zapojit kabelem a aplikaci pustit na PC (raději nechat wi-fi router vypnutý),
d) pokud funguje správně, zkusit Node připojit přes wi-fi a zkusit znovu z PC,
e) pokud funguje správně, zkusit ovládat z mobilu přes wi-fi.

Ty poslední tři body se právě vztahují k fungování domácí sítě. Pokud bude zapojení c) fungovat a d) nebo e) ne, chce to soustředit se na nastavení domácí sítě. Když nebude fungovat ani c), je problém nejspíše jinde, i když i v této variantě by mohla síť zlobit, ale obvykle na pevné síti problémy nejsou.
Odpovědět