Phenom

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Phenom

Příspěvek od aretax »

podložiť dlažobnú kocku s GAIA
...bez Gaya. Čo sa týka hrotov, mne sa najviac osvedčili závitové Soundcare a betónová dlažobná kocka. Lacné, ale veľmi účelné.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 140
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Phenom

Příspěvek od phenom »

Zrejme je to len dočasné riešenie, pretože zvažujem výmenu repro a to je trochu iná váhová kategória 🤭
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Phenom

Příspěvek od Mark Levinson »

Já bych doporučil vyzkoušet plovoucí uložení reprosoustav Townshend Seismic Isolation Platforms, po vyzkoušení už jsem bez toho nemohl být a už u mne zůstaly. Změna ve zvuku k lepšímu je markantní, mramorové desky šly okamžitě pryč.
Dá se to zapůjčit a jen vyzkoušet, aby člověk nekupoval naslepo.

Více se píše v tomto vlákně:
viewtopic.php?p=96679#p96679
Mark Levinson
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 140
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Phenom

Příspěvek od phenom »

Viem o tom, čítal som dávnejšie tvoje príspevky . Vyzerá to celkom zaujímavo a zrejme to aj dobre funguje. Uvidim ešte ako sa rozhodnem, ale páči sa mi, že sa to dá požičať.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: Phenom

Příspěvek od MANA »

phenom píše: 11 pro 2023 17:29 Zrejme je to len dočasné riešenie, pretože zvažujem výmenu repro a to je trochu iná váhová kategória 🤭
Ahoj phenom, to je opravdu důležitá informace. Osobně bych vyčkal na nové repro, kde budeš znovu od nuly řešit odhmotnění. V podstatě jsem šel podobnou cestou jako ty. Virtuosy jsem pořešil s nožičkami Isoacoustic Gaia II a dál se to již posouvat nesnažil - po různých jiných řešení za ty peníze to bylo s GaiaII na Virtuose slušné s ohledem na cenu. Následně jsem si pořídil nové repro STRANKA GT2, kde má výrobce odladěné odhmotnění svou technologií RBS podložek. Dnes si jen mohu říct, ještě že jsem do toho neinvestoval víc a vyčkal. Jinými slovy, vyčkal bych a ladil až konečnou bedýnku. Např. řešení od Towshendu nebo jiné, vždy to bude o váze a rozměru reprobedny, tak ať tě to pak nemrzí, ale to si určitě uvědomuješ :-).

Přeji fajn poslech

Marián
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 140
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Phenom

Příspěvek od phenom »

Ahoj, áno to je presne v pláne-počkať čo vymyslím. Možností je teraz celkom dosť, už si len vybrať správne, podľa sluchu. Ak budú nové repro, je to jasné, ak zostane staré tak viac menej tiež 🙂. Ale ďakujem, aj takéto informacie pomôžu.
Inak STRANKA GT2 vyzeráju velmi dobre, ani som netušil, že existujú. Paráda. Tiež prajem príjemný posluch.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: Phenom

Příspěvek od MANA »

phenom píše: 12 pro 2023 21:18 Ahoj, áno to je presne v pláne-počkať čo vymyslím. Možností je teraz celkom dosť, už si len vybrať správne, podľa sluchu. Ak budú nové repro, je to jasné, ak zostane staré tak viac menej tiež 🙂. Ale ďakujem, aj takéto informacie pomôžu.
Inak STRANKA GT2 vyzeráju velmi dobre, ani som netušil, že existujú. Paráda. Tiež prajem príjemný posluch.
V případě zájmu tě rád přivítám na poslech, stojí to za tu cestu :thumbup:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 140
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Phenom

Příspěvek od phenom »

Díky 😉
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 140
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Phenom

Příspěvek od phenom »

Tak hoši, práve mám predčasné Vianoce. Testujem tieto krásky :razz:
IMG_20231221_122137.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1252
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Phenom

Příspěvek od lidumil »

Menší nebo větší?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
PGH
Příspěvky: 3196
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Phenom

Příspěvek od PGH »

K tomu zesilovači určitě menší, už tak je to na hraně ale třeba plánuje do budoucna nějaký dělenec s monobloky tak potom ty větší.
Marilyn
Příspěvky: 29
Registrován: 09 pro 2023 12:10

Re: Phenom

Příspěvek od Marilyn »

Nějak mi uniká jaký je zdroj signálu a převodník.
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: Phenom

Příspěvek od MANA »

Typuji Electrocompaniet, který disponuje DACanem a streamerem.
Jinak Phenom gratuluji s této HI-FI nadílce :thumbup:
Fajn poslech
MANA
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 140
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Phenom

Příspěvek od phenom »

Chlapci, ťažké rozhodovanie.
370 hrajú fakt že dobre, ale na moje prekvapenie 270 úplne ovládli miestnosť a zrejme (čo som si aj myslel) bude na ne stačiť aj zosilňovač.
A teraz - mám počúvať niekoľko rokov s tým , že to hrať síce bude(370), ale je do budúcna možnosť odomknúť potenciál bední na plno,alebo počúvať naplno už teraz(270).
370 pýtajú adekvátne železo, ktoré teraz nemám. A hudba ma baviť, takže odpoveď s výberom je viac menej jasná.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 140
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Phenom

Příspěvek od phenom »

Chlapci, ťažké rozhodovanie.
370 hrajú fakt že dobre, ale na moje prekvapenie 270 úplne ovládli miestnosť a zrejme (čo som si aj myslel) bude na ne stačiť aj zosilňovač.
A teraz - mám počúvať niekoľko rokov s tým , že to hrať síce bude(370), ale je do budúcna možnosť odomknúť potenciál bední na plno,alebo počúvať naplno už teraz(270).
370 pýtajú adekvátne železo, ktoré teraz nemám. A hudba ma baviť, takže odpoveď s výberom je viac menej jasná.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 140
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Phenom

Příspěvek od phenom »

Blbne trochu net, prosím o zmazanie jedného rovnakého príspevku-ďakujem.

Je to posluch celkom na rýchlo a to nemám rád, predsa len, nekupujem ich na mesiac..
Ano plány do budúcna samozrejme sú, delenec s monoblokmi, ale teraz to nejde, tak neviem teda či to risknúť. 🤷‍♂️
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
PGH
Příspěvky: 3196
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Phenom

Příspěvek od PGH »

Jak jsem říkal, je to vyrovnanější sestava a proto to k sobě lip sedlo. Přeji pěkný poslech.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Phenom

Příspěvek od Fidji99 »

Ja to vidim mozno inac - kup si najlepsie repro ake si mozes dovolit - ten zvysok k tomu uz nejako dosmolis.
Dobrych zosikov z druhej ruky za dobre peniaze su vsade plne inzertne portaly.

Ale su to tvoje peniaze.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Phenom

Příspěvek od aretax »

Ja by som to videl skôr na závislosť od miestnosti, ako od železa. Podľa obrázkov vidím, že posluchovku nemáš veľmi veľkú a osobne by som doporučoval menšie bedne. Fyziku totiž neoklameš. Aj tie menšie keď pripojíš na lepšiu zostavu, tak Ti zvuk "poskočí" o level vyššie. Ak sa Ti ich zvuk teraz páči viac, tak s lepším železom bude ešte lepší. Pri väčších môžeš "naraziť" na limity miestnosti.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Phenom

Příspěvek od YamahaMan »

Presne, lepšie železo k adekvátnym Repro si časom dovoliť môžeš ale další level - sťahovať sa do väčšieho k vôli väčšej bedni asi ťažko....
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Phenom

Příspěvek od Fidji99 »

Bavime sa v principe o uplne rovnakych bedniach - 1xAMT + 2x woofer - v jednom pripade to je 6.5 palca a v druhom 7 palcov. Obidva s BR - jeden dopredu, jeden downfire, jeden vykazuje FR 39 druhy 36Hz. Obidvojo su to take prerastene regalovky.

To fakt neni ze 4 pasmo s 15 palcom a regalovka.

@Phenom - viem ze tie bedne su tazke jak svina - ale skus ich poposuvat, podla mna jedny z nich nestoja optimalne - a hlavne ako vidim, nie su rovnako vysoke - to moze spravit vleky rozdiel.
Naposledy upravil(a) Fidji99 dne 21 pro 2023 17:11, celkem upraveno 1 x.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 140
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Phenom

Příspěvek od phenom »

Rozhodnuté - kúpené menšie SN 270 AMT ., skúšali sme ich spolu s pánom s AUDIOFEEL, za čo mu samozrejme ďakujem a jednoducho to tam nebolo.
Vážne sa mi SN 370 AMT páčili, rád by som povedal, že u mňa hrali tak ako vyzerajú, ale ide o hudbu. Viac bavila s menšími a na to aké sú "malé" produkujú úžasný, priestorový zvuk.Ale tá váha 42kg pri presúvaní mi stále nejde do hlavy 😎.
Bavili sme sa o úprave akustiky, možno na rok podľa financii.
Mať vedľa seba všetky bol celkom zážitok, aj sťahovanie veľkých.. naspäť z poschodia do auta. Ušetrené peniaze pôjdu zrejme na fyzioterapiu😁
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Phenom

Příspěvek od Fidji99 »

tak potom nic ine uz nezostava len popriat co najviac radosti z hudby.

:thumbup:
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 140
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Phenom

Příspěvek od phenom »

Fidji99 Ďakujem, aj Vám ostatným.Možno vyzerajú rovnako, ale u mňa to tak nebolo, s ťažkým srdcom musím priznať, že nemám na 370tky vybavenie. Vážne nehrali, posúval som ich, skúšal, niečo pomohlo,niečo nie, ale stále hrali "horšie" ako AE509,bez urážky samozrejme. Sú to skvelé bedne, ale určite potrebujú VIAC všetkého - výkon, priestor, potom ukážu čo v nich je.
Teraz počúvam svoje😎 a musím povedať, že aj keď som použijem silné slovo-sklamaný, že mám iba menší model... Hrajú parádne.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Phenom

Příspěvek od YamahaMan »

Myslím si, že logické a skvelé rozhodnutie. Nie vždy je väčšie lepšie a tu to platí dvojnásobne.
Parádny Ježiško! Nech dlho slúžia k spokojnosti👍
matus_pigy
Příspěvky: 165
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Phenom

Příspěvek od matus_pigy »

Ahoj,jedna otazka.Je pochopitelne,ze mensie hrali s tvojim zelezom lepsie,ma to logiku, ale ze tie vacsie hrali slabsie ako AE?To mi trosku nesedi.Boli tie vacsie rozohrate?
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 140
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Phenom

Příspěvek od phenom »

YamahaMan píše: 21 pro 2023 18:55 Myslím si, že logické a skvelé rozhodnutie. Nie vždy je väčšie lepšie a tu to platí dvojnásobne.
Parádny Ježiško! Nech dlho slúžia k spokojnosti👍
Ďakujem 😉.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 140
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Phenom

Příspěvek od phenom »

matus_pigy píše: 21 pro 2023 19:34 Ahoj,jedna otazka.Je pochopitelne,ze mensie hrali s tvojim zelezom lepsie,ma to logiku, ale ze tie vacsie hrali slabsie ako AE?To mi trosku nesedi.Boli tie vacsie rozohrate?
Ano, je to výpredaj zo štúdia, jednoducho všetko akoby bolo viac v pozadí, nahrávky, ktore mám napočuvané zneli nejak slabo, bez života, nevravím že všetko hralo zle, keď sa do toho opreli a zrovna im sadla pesnička, tak to hralo celkom slušne, ale nemôžem predsa vyberať v zozname, no táto nehrá dobre, tú nebudem počúvať... Bolo cítiť že potrebujú väčšiu kontrolu.

Bavili sme sa spolu aj na tému Hegel H600, že niekedy bolo aj tých 300W málo, ked ho skúšali. Chce to riadne monobloky.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Marilyn
Příspěvky: 29
Registrován: 09 pro 2023 12:10

Re: Phenom

Příspěvek od Marilyn »

Bavili sme sa spolu aj na tému Hegel H600, že niekedy bolo aj tých 300W málo, ked ho skúšali. Chce to riadne monobloky

Tak ti nevím zda je horší ten Hegel nebo ty repro. Asi bych se poohlédl ještě jinde. Protože pokud ani 300w v 8Ohm nestačí, tak bylo něco špatně.
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 140
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Phenom

Příspěvek od phenom »

Možno len nesadol charakter zosilňovača, povedal že to bol taký chill, kľud, cigaretka. Keď som si teraz znova pozrel recenziu od p.Brezinu-mimochodom sú to tie isté bedne z jeho testu, aj 270tky,tak tam píše-

""Probudit dynamickou jiskru SN-370 AMT není úplně snadné - až zesilovače Mono II skutečně dokázaly rozvinout dynamiku naplno při zachování pečlivé kontroly. V takovéto konfiguraci pak SN-370 AMT zvládnou působivě i špičky ve Stravinského "Ptákovi Ohnivákovi" ("Dynamic Experience Classics" | 2014 | STS Digital | STS-6111139). Zvuk je to hřmotný a zároveň rychlý, má fantastickou sílu a plnost, která se prostorem valí jako mocná bouře. Má to sílu, důraz a tělo, které vás v malých místnostech prostě utluče a budete potřebovat aspoň 50 metrů čtverečních, aby vše fungovalo jak má. Přednes zůstává s dobrou elektronikou snadno čitelný, spořádaný a dýchající od velmi nízkých poslechových úrovní až po ty velmi vysoké - SN-370 AMT snesou, zdá se, prakticky cokoliv do nich pustíte, aniž by je to nějak rozhodilo (tedy dřív, než to rozhodí vaše uši).""
Takže mal pravdu, potrebujú predimenzovaný reťazec.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: Phenom

Příspěvek od MANA »

Phenom Gratuluji :thumbup: Už máš změněné repro i v popisu - super :clap:
Jak budeš mít chvíli, prosím napiš pár postřehů o AMT měniči. Jak vnímáš výšky? Mám osazené v GTdvojkách a jsem velmi spokojený :cool:
Užívej
Mana
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 140
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Phenom

Příspěvek od phenom »

MANA píše: 21 pro 2023 20:57 Phenom Gratuluji :thumbup: Už máš změněné repro i v popisu - super :clap:
Jak budeš mít chvíli, prosím napiš pár postřehů o AMT měniči. Jak vnímáš výšky? Mám osazené v GTdvojkách a jsem velmi spokojený :cool:
Užívej
Mana
Ďakujem, zatiaľ sú to len také prvé skúšobné posluchy. Kabeláž je dosť citlivá na pohyb, nechám to celé pár dní sadnúť a potom sa vyjadrím nejak obšírnejšie.Ale čo som zatiaľ počul, tak priestorovo je to velmi dobré. Nič ma v ušiach nereže. Hrajú prirodzene
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: Phenom

Příspěvek od MANA »

Ano, chce to čas. Za mě dokáže AMT krásné výšky. Tak naposlouchávej a jak bude čas a nálada, tak se prosím poděl o své zážitky.
Dnes jsem si tvé příspěvky rád pročetl. O tom to je :thumbup:
Měj se
MANA
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
matus_pigy
Příspěvky: 165
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Phenom

Příspěvek od matus_pigy »

phenom píše: 21 pro 2023 20:24
matus_pigy píše: 21 pro 2023 19:34 Ahoj,jedna otazka.Je pochopitelne,ze mensie hrali s tvojim zelezom lepsie,ma to logiku, ale ze tie vacsie hrali slabsie ako AE?To mi trosku nesedi.Boli tie vacsie rozohrate?
Ano, je to výpredaj zo štúdia, jednoducho všetko akoby bolo viac v pozadí, nahrávky, ktore mám napočuvané zneli nejak slabo, bez života, nevravím že všetko hralo zle, keď sa do toho opreli a zrovna im sadla pesnička, tak to hralo celkom slušne, ale nemôžem predsa vyberať v zozname, no táto nehrá dobre, tú nebudem počúvať... Bolo cítiť že potrebujú väčšiu kontrolu.

Bavili sme sa spolu aj na tému Hegel H600, že niekedy bolo aj tých 300W málo, ked ho skúšali. Chce to riadne monobloky.
Dakujem za vysvetlenie.Nech si spokojny a uzivaj kvalitnej hudby!
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 140
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Phenom

Příspěvek od phenom »

Ďakujem 😉, podobne.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Phenom

Příspěvek od blesk666 »

Gratlujem k novym bedniam. Pocul som vyssi model na vystave vo Viedni a zvuk sa mi pacil.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 140
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Phenom

Příspěvek od phenom »

blesk666 píše: 21 pro 2023 22:04 Gratlujem k novym bedniam. Pocul som vyssi model na vystave vo Viedni a zvuk sa mi pacil.
Ďakujem, teším sa aj ja. Som zvedavý ako si sadnú.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Phenom

Příspěvek od aretax »

Na jednej strane si bedne veľmi chváliš, ale z Tvojich slov cítim, že ani jedny Ti nezahrali tak, aby Ti padla sánka a povedal si, že je to "bomba" a je to presne to, čo si chcel. Nie je mi jasný dôvod, prečo si ich vlastne kupoval a nehľadal si ďalej. Je to veľká investícia, ktorá vyžaduje aj veľa trpezlivosti a hľadania. K priemernému zosilňovaču je ťažko dopasovať nadpriemerne hrajúce bedne. Ja osobne by som volil opačný postup. Ale kupuješ Ty a nie ja a úprimne Ti prajem, aby si bol s nimi spokojný a aby Ti dlho robili radosť.
P.S. Aj keď to sú predvádzacie bedne zo štúdia, určite ešte nie sú poriadne "vyhrané". Moja skúsenosť je, že môže trvať viac, ako pol roka, kým z nich dostaneš maximum. Držím palce !!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Phenom

Příspěvek od Janik »

Gratulacia :thumbup:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 140
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Phenom

Příspěvek od phenom »

aretax píše: 22 pro 2023 05:51 Na jednej strane si bedne veľmi chváliš, ale z Tvojich slov cítim, že ani jedny Ti nezahrali tak, aby Ti padla sánka a povedal si, že je to "bomba" a je to presne to, čo si chcel. Nie je mi jasný dôvod, prečo si ich vlastne kupoval a nehľadal si ďalej. Je to veľká investícia, ktorá vyžaduje aj veľa trpezlivosti a hľadania. K priemernému zosilňovaču je ťažko dopasovať nadpriemerne hrajúce bedne. Ja osobne by som volil opačný postup. Ale kupuješ Ty a nie ja a úprimne Ti prajem, aby si bol s nimi spokojný a aby Ti dlho robili radosť.
P.S. Aj keď to sú predvádzacie bedne zo štúdia, určite ešte nie sú poriadne "vyhrané". Moja skúsenosť je, že môže trvať viac, ako pol roka, kým z nich dostaneš maximum. Držím palce !!!
Ďakujem.
Možno to vyznie, že nie som spokojný a nepadol som z nich na zadok, nedával hneď na fórum ovácie na celú stranu, ale musím všetky tie prvotné dojmy spracovať. Udialo sa to všetko celkom na rýchlo a na to nie som zvyknutý.
Za normálnych okolností, si asi väčšina ľudí ide vypočuť svoje vysnívané bedne do štúdia, či je to naozaj ONO. Lenže, akustika, celkové vybavenie posluchovky je stále iné, ako u mňa doma. Bol som veľmi rád za možnosť, mi priamo domov priviezť obidva modely. Čiže - vyniesť na poschodie dve mŕtvoly v dreve - váhou by to aj sedelo(cca85kg), plus menšie v krabiciach. To nám dalo celkom zabrať.Vybaliť,ako tak ustaviť, nechať chvíľu aklimatizovať, zosík bežal dávno predtým, takže "surové" to nebolo. Pán si išiel vybaviť svoje veci a ja som mohol nerušene počúvať cca 4-5 hodín, ktoré mi sadnú viac. 370tky, šli min 2-2,5 hodiny, ale stále to tam nebolo, po zapojení 270, ako som už písal, - hneď, zvuk super, priestor , hudba bavila, bez toho, aby som musel premýšľať,hľadať, či tam niečo chýba - jednoducho to boli ONI.
Lenže stále vo mne driemal/možno ešte drieme červík - sakra 370 by boli lepšie /väčšie /krajšie, wow, do budúcna atď atď. Ale musíme brať veci reálne a zvážiť pre a proti, čo je pre mňa lepšie-pre bedne, zosilňovač, miestnosť, peňaženku.Tak preto 270.
Hrajú vážne skvele a keby som o tom nebol presvedčený, tak ich nekúpim, aj keby boli neviem ako výchválené. Z AE509 som spokojný, ale Fischery ich s prstom v nose prehrajú, snáď vo všetkom. A ako píšeš, ešte bude trvať, kým sa otvoria naplno a na to sa velmi teším.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Odpovědět