Zesilovač + repro, pračka LP

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Punisher6666
Příspěvky: 17
Registrován: 30 říj 2022 21:34

Zesilovač + repro, pračka LP

Příspěvek od Punisher6666 »

Dobrý den,

chci se zeptat, mám možnost koupit HiFi set se zesilovačem Grundig V4080 který byl prý po servisu, na kterém jsem si nejprve všim, že impedance pro repro je 16 ohmů (nízká kvalita fotky), poté že je tam rozsah 8-16 Ω, tak jak je to kompatibilní a jak to bude hrát s 8Ω repráky Tesla ARS 1038 (potažmo 4Ω)?

Předpokládám, že na zapojení PC/TV použiji vstup AUX/CD, ale tam bych měl zapojen CD přehrávač, tak dá se využít pro zapojení CD/TV vstup pro TAPE? Nebo je zapotřebí CINCH rozdvojka a napojit vše do ní a tu následně do AUX/CD?

A už jsem se zde na to ptal, nyní mám 4Ω repro+4Ω zesilovač, kde již při při malém vytočení hlasitosti hrají velmi nahlas. Chtěl jsem proto pořídit k tomu více ohmové repro, aby se lépe šla dávkovat hlasitost, no a nyní se mi naskytla možnost koupit tento zesilovač, tak jestli to bude i tento případ, že při již malém nastavení hlasitosti budou hrát repra nahlas (8-16Ω zesilovač + 8Ω repro).

Plus máte nějaké zkušenosti s touto LP pračkou?:
https://www.gramofony-desky.cz/produkty ... hhEALw_wcB

Předpokládám, že pračkám s odsáváním se to nevyrovná, ale zase to bude stále lepší, než jen LP desky otřít před přehráním karbonovým kartáčkem. Tak mě zajímá, do jaké hloubky to asi čistí, v jaké kvalitě a zdali je to pro samotnou desku vhodné-šetrné.

Děkuji za odpovědi.

(Dotazy mohou někomu přijít triviální-stupidní, ale mě jejich zodpovězení velmi pomůže)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Punisher6666
Příspěvky: 17
Registrován: 30 říj 2022 21:34

Re: Zesilovač + repro, pračka LP

Příspěvek od Punisher6666 »

Plus budu rád o jakékoli info a poznatky o daném zesilovači, či porovnání, se zesilovačem AZS 223.
monte

Re: Zesilovač + repro, pračka LP

Příspěvek od monte »

Já bych nekoupil nic, najdi něco lepšího. Ta pračka, spíš jen zvlhčovač, z drážek nic neodstraní. Funkční pračka má odsávání nečistot.
Janik
Příspěvky: 1654
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Zesilovač + repro, pračka LP

Příspěvek od Janik »

Pracka je dobra na velmi spinave lp. Ale treba to potom vysat z drazok. Ja pouzivam od pro-jectu vc-s2.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Quentin

Re: Zesilovač + repro, pračka LP

Příspěvek od Quentin »

Když je někde uvedeno 8-16Ω tak tam opravdu nemůžeš zapojit repro s impedancí 4Ω :-|

Jak píše @monte, nekupuj z uvedeného nic...
Punisher6666
Příspěvky: 17
Registrován: 30 říj 2022 21:34

Re: Zesilovač + repro, pračka LP

Příspěvek od Punisher6666 »

Děkuji za odpovědi, tak pračku jste mi úspěšně rozmluvili, někde jsem tu viděl návod, jak vyrobit si jí podomácku (myslim, že i z vysavače ETA Neptun), tak asi takhle se bude ubírat má cesta.

Jinak tedy poprosím o nasměrování, co hledat, na místo té sestavy. Ačkoli je Grundig má srdcovka, tak pokud by vaše rady směřovali do země vycházejícího slunce (=Japonska), tak i z toho mé srdéčko zaplesá. Značka tak nějak je jedno, ikdyž Philips, nebo Sony. :-)
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zesilovač + repro, pračka LP

Příspěvek od terahera »

Tvl,a co třeba řešit zvuk a jak to hraje,než to,co řešíš ty a z kama to je ~x(
P.S.Promiň,jestli tobě srdéčko plesá ze značek,mě srdéčko plesá ze zvuku,kvůli tomu to dělám :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět