Datove ulozisko

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 127
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Datove ulozisko

Příspěvek od RoGi »

Zdar...
Potrebujem , teda prosím o informáciu /radu. Mám 3.5 hdd , jeden 10tb a druhý 20tb. Jedná sa o to, že by som ich chcel dať do nejakého externého boxu. Teraz ich mám ,každý v silverstone ts07. Pozeral som veľa značiek -sinology, lacie, ORICO, nasy ,aj externe ramceky /krabičky bez NASu. U väčšiny som našiel v komentároch - zlé chladenie , zlá prenosová rýchlosť , a najhoršie - datá bolo zničené ,stratené.., Takže či máte odskúšané nejaké spoľahlivé riešenie ? Konkrétne nepotrebujem teda NAS. Ide my o to aby som napojil 10 a 20 tb Hdd , do kvalitného boxu ,ktorý ich ,,nezničí, nezmaze..

lacie vyzeraju zaujimavo ,avsak sa predavaju uz s HDD a vnutri je ironfolf seagate. Neviem ,ja pouzivam western digital ,ale jeho inu iteraciu - ultrastar
https://www.lacie.com/gb/en/products/big/2big/


dalej som narazil na dalsiu zaujimavu peknu znacku -
https://www.akitio.com/desktop-storage/ ... id-station
https://www.akitio.com/desktop-storage/thunder3-quad-x

neviem, radsej by som nieco bez vetrakov, tiche ,spolahlive, teda len citanie /zapis, nemusi byt nas. Kto ma ake skusenosti s prevadzkou?

som zvedavy na odozvu - aj na odumrete HDD ,co dost citam pri roznych hdd boxoch..
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 932
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Datové úložiště

Příspěvek od dvader »

Ahoj,

každý disk jednou umře…
Proto je základ bezpečného uložení dat v řešení založeném na nějaké paritní ochraně - mirror v případě dvou disků či různé verze RAID v případě více.

A to musí nějaká “krabička” umět! Ty standardně prodávané NAS toto umí automaticky a k tomu ty různé síťové protokoly. Zda-li někdo prodává hotovou věc, která by uměla pouze mirror ale měla třeba jen USB či SATA/SAS, to netuším… Ale třeba s Raspbery by se to dalo zvládnout.
Fidji99
Příspěvky: 856
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Datove ulozisko

Příspěvek od Fidji99 »

dvader - presne tak.

Rogi - kup si NASku s RAIDOM, to co mas najcennejsie este uloz na 3 cloudy.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
RedBaron
Příspěvky: 269
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Datove ulozisko

Příspěvek od RedBaron »

Na tyhle kapacity už se USB moc nehodí, mám NAS Synology DS920+ a v něm 4x18TB WD181KRYZ, takže 48TB v RAID5. Je třeba udělat Gbit LAN a zapomenout na USB kabely, wi-fi apod. Pro mě super zařízení nastav a zapomeň na něj. Už třetím rokem si chroustá někde na druhý straně domu, samo si stahuje co mu dám za úkol, mám do něj přístup i zvenku a já si tu v tichosti přehrávám. Když klekne jeden disk, pošlu do reklamace nebo objednám nový a úložiště stále pojede bez zaškobrtnutí.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 932
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Datove ulozisko

Příspěvek od dvader »

Přesně!
Mám se Synology jen ty nejlepší zkušenosti.
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 72
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Datove ulozisko

Příspěvek od mrba »

Postupne som mal Synology DS107, DS112j a DS918+. Vždy som menil len kvôli rýchlosti, ako postupne rástli potreby. Raz mesačne pošle info, že disky sú OK, keď stúpne teplota diskov o pár °C, povysávam vetracie otvory. Za tých 13 rokov bez chyby.
TeplotyNAS.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Odpovědět