Gryphon

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Gryphon
Příspěvky: 43
Registrován: 19 říj 2022 21:23
Bydliště: Větřní

Gryphon

Příspěvek od Gryphon »

Ahoj, jsem Pepa ročník 1964, bydlím kousek od Českého Krumlova. Poslouchám vše, jen duc duc nemusím. Moje hudební začátky začaly s gramofonem, tenkrát to byl kus nábytku, byla to velká bedna, nahoře byl gramofon, uprostřed rádio a dole prostor pro desky, to kupoval otec, já byl školou povinný žák. Časem jsem si koupil Unitru - kotoučový magnetofon. To už jsem byl na učňáku.

Časem jsem vyzkoušel různé značky, Aiwa, Sony, Technics, Yamaha, Arcam, DH Labs, Acrolink, Vincent, Canton, Tannoy, B&W.

Poslouchám v obýváku cca 18 m, nebydlím sám a tak musím na nějaké větší akustické úpravy zapomenout.

Má nynější sestava :

Zesilovač Gryphon Diablo 120
Blu-ray Player SONY UBP-X800M2 4K
Streamer Moon 280D MiND 2
CD přehrávač Wadia 850
Beyerdynamic sluchátka
Elac FS 249 repro
IsoTek EVO3 Genesis One filtrace
IsoTek Gemini
Furutech e-TP66E
8switch
Furutech Destat III
Ceraball

Kabely :
Krautwire Fractal
Nordost TYR 2
Neotech NEET
Furutech
Oyaide

Tak ať nám to hraje !
Gryphon.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Gryphon Diablo120
Gryphon Scorpio
Moon280Dmind2
SOtMsNH10G/sCLK-EX
RoonNUC i7
EE8switch
GenesisOne
Tyr2
Valhalla2
NeotechNeet1008 Ethernet
TelluriumQ BlackDiamond
FurutechFP314Ag II
KrautwireFractal
FurutechDPS 4.1
Audience AU 24 SE
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Gryphon

Příspěvek od efičák »

Ahoj Pepo, díky za představení. Zajímavá sestava.
Gryphon ve mě vzbuzoval obavy s temnou magií, :ymdevil: ale je to poctivá značka co nešidí na součástkách a v Mnichově jim to hrálo velmi dobře.
Přeju spokojené poslouchání a piš prosím.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Gryphon

Příspěvek od terahera »

Ahoj Pepo
Díky za představení,je to super vstup a mnozí diskutující tohle neudělali,pak je diskuze složitější,když nevíš s kým máš tu čest(myšleno aparátem :cool: )
Hned ze startu tě možná trochu naštvu,ale není to mým cílem.Podle fotek vidím krásný aparát,dle mě zabitý umístěním :-? Samozřejmě stolek je velký a mnoho skla,ale hlavně umístění repro až za úrovní stolku a v rohu,to musí zvuk hodně dusit.Samozřejmě vařím z vody a na základě fotek,takže neber prosím ve zlém :cool: A samozřejmě,ať ti to hraje chlape :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Gryphon
Příspěvky: 43
Registrován: 19 říj 2022 21:23
Bydliště: Větřní

Re: Gryphon

Příspěvek od Gryphon »

terahera píše: 20 říj 2022 23:24 Ahoj Pepo
Díky za představení,je to super vstup a mnozí diskutující tohle neudělali,pak je diskuze složitější,když nevíš s kým máš tu čest(myšleno aparátem :cool: )
Hned ze startu tě možná trochu naštvu,ale není to mým cílem.Podle fotek vidím krásný aparát,dle mě zabitý umístěním :-? Samozřejmě stolek je velký a mnoho skla,ale hlavně umístění repro až za úrovní stolku a v rohu,to musí zvuk hodně dusit.Samozřejmě vařím z vody a na základě fotek,takže neber prosím ve zlém :cool: A samozřejmě,ať ti to hraje chlape :thumbup:
O špatném umístění vím, bohužel není jiná možnost, pokud nechci doma válčit
Gryphon Diablo120
Gryphon Scorpio
Moon280Dmind2
SOtMsNH10G/sCLK-EX
RoonNUC i7
EE8switch
GenesisOne
Tyr2
Valhalla2
NeotechNeet1008 Ethernet
TelluriumQ BlackDiamond
FurutechFP314Ag II
KrautwireFractal
FurutechDPS 4.1
Audience AU 24 SE
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Gryphon

Příspěvek od YamahaMan »

Pepo nazdar!
Pekná zostava. Zosík som nepočul hrať ale verím, že hrá k tvojej spokojnosti.
Čo sa týka toho skla. Nemusíš meniť rozmiestnenie pokiaľ ti to vyššia hodnosť nedovolí :silent:
V rámci kompromisu by stačilo vymeniť sklo za napr. mramor....
matus_pigy
Příspěvky: 164
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Gryphon

Příspěvek od matus_pigy »

Ahoj,mal si moznost porovnat gryphon s inymi zosilnovacmi na tvojom stereu?
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Gryphon

Příspěvek od efičák »

Kluci nerozbíjejte Pepíka po prvním příspěvku. :mrgreen:
Teď chválíme, až potom narušujeme spokojenost a nabídneme své přebytky.
Gryphon je dělo, moc se mi líbí streamer Moon, kabely důstojné té kvality.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Gryphon
Příspěvky: 43
Registrován: 19 říj 2022 21:23
Bydliště: Větřní

Re: Gryphon

Příspěvek od Gryphon »

matus_pigy píše: 21 říj 2022 17:19 Ahoj,mal si moznost porovnat gryphon s inymi zosilnovacmi na tvojom stereu?
Pouze Technics a Arcam jsem porovnal s Gryphonem,fakticky se to porovnávat nedá, Gryphon je jiná liga. Asi tak.
Gryphon Diablo120
Gryphon Scorpio
Moon280Dmind2
SOtMsNH10G/sCLK-EX
RoonNUC i7
EE8switch
GenesisOne
Tyr2
Valhalla2
NeotechNeet1008 Ethernet
TelluriumQ BlackDiamond
FurutechFP314Ag II
KrautwireFractal
FurutechDPS 4.1
Audience AU 24 SE
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Gryphon

Příspěvek od Mark Levinson »

Vítej Pepo,
Gryphon mám možnost poslouchat u kamaráda a mockrát jsem slyšel na výstavách, to je ultimativní amplifikace. Pokud zvuk vyhovuje, tak netřeba nic srovnávat, lepší se bude těžko hledat. Streamer Moon se mi moc líbil u Zappy i když to asi byl vyšší model a on sám šel do vyšší ligy Pink Faun, ale Ty to ještě jistíš snovým plackožroutem ze stáje Wadia, to je prostě legenda. Ten jsem vždycky obdivoval, je to jen CD player nebo umí i SACD? Mockrát jsem slyšel i reprosoustavy Elac, třípásmo s páskovým výškáčem sladěno dobrou kabeláži a není co řešit.
Mírný kompromis s umístěním v obýváku, tak s tím se nedá nic dělat. Asi všichni jsme to zažili, než jsme měli to štěstí a mohli mít vlastní poslechovku.
Jižní Čechy, pěkný kraj.
Mark Levinson
Gryphon
Příspěvky: 43
Registrován: 19 říj 2022 21:23
Bydliště: Větřní

Re: Gryphon

Příspěvek od Gryphon »

Mark Levinson píše: 23 říj 2022 12:47 Vítej Pepo,
Gryphon mám možnost poslouchat u kamaráda a mockrát jsem slyšel na výstavách, to je ultimativní amplifikace. Pokud zvuk vyhovuje, tak netřeba nic srovnávat, lepší se bude těžko hledat. Streamer Moon se mi moc líbil u Zappy i když to asi byl vyšší model a on sám šel do vyšší ligy Pink Faun, ale Ty to ještě jistíš snovým plackožroutem ze stáje Wadia, to je prostě legenda. Ten jsem vždycky obdivoval, je to jen CD player nebo umí i SACD? Mockrát jsem slyšel i reprosoustavy Elac, třípásmo s páskovým výškáčem sladěno dobrou kabeláži a není co řešit.
Mírný kompromis s umístěním v obýváku, tak s tím se nedá nic dělat. Asi všichni jsme to zažili, než jsme měli to štěstí a mohli mít vlastní poslechovku.
Jižní Čechy, pěkný kraj.
SACD jsem nezkoušel, pro jistotu mám jěště dvě náhradní laser. mechaniky, zatím každý návštěvník, zajímající se o hifi, byl překvapen zvukem vycházející z Elaců, přestože jsou v menší ,, poslechové místnosti ,, .
Gryphon Diablo120
Gryphon Scorpio
Moon280Dmind2
SOtMsNH10G/sCLK-EX
RoonNUC i7
EE8switch
GenesisOne
Tyr2
Valhalla2
NeotechNeet1008 Ethernet
TelluriumQ BlackDiamond
FurutechFP314Ag II
KrautwireFractal
FurutechDPS 4.1
Audience AU 24 SE
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Gryphon

Příspěvek od Fidji99 »

Ten ELAC - taka zaujimava znacka - tak trochu pod radarom vacsiny ludi a pritom vedia urobit velmi zaujimave bedne. Asi vacsina ich ma zaskatulkovane niekde okolo 500 - 1000 euro mid-fi, ale uz davnejsie som pocul tu ich najvyssiu radu [taka velka piskota s koaxialom] a to uz bolo poriadne hifi.

A o Gryphone sa ani netreba bavit, to je ulitmativna vec.

Este k tym Ceraballom - je tam trochu citit ustup zo slavy na podkladanie repro, tychto rieseni na baze guliciek, skor teraz ide trend smerom k pruznym veciam a tak. To by si mohol vyskusat a cerabally dat potom pod komponenty alebo nieco podobne.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Gryphon
Příspěvky: 43
Registrován: 19 říj 2022 21:23
Bydliště: Větřní

Re: Gryphon

Příspěvek od Gryphon »

Fidji99 píše: 24 říj 2022 09:28 Ten ELAC - taka zaujimava znacka - tak trochu pod radarom vacsiny ludi a pritom vedia urobit velmi zaujimave bedne. Asi vacsina ich ma zaskatulkovane niekde okolo 500 - 1000 euro mid-fi, ale uz davnejsie som pocul tu ich najvyssiu radu [taka velka piskota s koaxialom] a to uz bolo poriadne hifi.

A o Gryphone sa ani netreba bavit, to je ulitmativna vec.

Este k tym Ceraballom - je tam trochu citit ustup zo slavy na podkladanie repro, tychto rieseni na baze guliciek, skor teraz ide trend smerom k pruznym veciam a tak. To by si mohol vyskusat a cerabally dat potom pod komponenty alebo nieco podobne.
Cerabally mám pod vším, kromě switche, bedny jsou na ceraballech, který je na koberci a ten je na parketách.
Gryphon Diablo120
Gryphon Scorpio
Moon280Dmind2
SOtMsNH10G/sCLK-EX
RoonNUC i7
EE8switch
GenesisOne
Tyr2
Valhalla2
NeotechNeet1008 Ethernet
TelluriumQ BlackDiamond
FurutechFP314Ag II
KrautwireFractal
FurutechDPS 4.1
Audience AU 24 SE
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Gryphon

Příspěvek od Mark Levinson »

Fidji99 píše: 24 říj 2022 09:28 Este k tym Ceraballom - je tam trochu citit ustup zo slavy na podkladanie repro, tychto rieseni na baze guliciek, skor teraz ide trend smerom k pruznym veciam a tak. To by si mohol vyskusat a cerabally dat potom pod komponenty alebo nieco podobne.
Já to mám jak popisuje Fidji, také je u mne různé použití Ceraballů a měl jsem to i pod reprosoustavami až do chvíle kdy jsem byl přesvědčen, abych vyzkoušel Seismic Isolation Podium od firmy Townshend Audio. Zkouška byla natolik přesvědčující, že jsem zkušební podia vyndal až přišly ty mé objednané. Je to na bázi odpružení celé plošiny a se zvukem to udělalo neskutečné zlepšení, zpřesnily se basy a uklidnil se celý kabinet reprosoustavy tak, že dostaly více prostoru i středy a výšky. Tím pádem je ve zvuku ještě více detailů a dozvuků, které tam sice byly, ale různé rezonance a pazvuky je maskovaly. Ono to v podstatě dělá totéž jako Ceraball, ale je to mnohokrát účinnější.
Rozhodně doporučuji vyzkoušet, podia se dají zapůjčit na zkoušku.
Mark Levinson
Gryphon
Příspěvky: 43
Registrován: 19 říj 2022 21:23
Bydliště: Větřní

Re: Gryphon

Příspěvek od Gryphon »

V polovině prosince objednán tady : https://www.contrado-audio.nl/product/s ... -new-copy/ , Černý SOtM sNH-10G/sCLK-EX s orig. nap.zdrojem, dneska jsem převzal zásilku. Po pátrání na jaké napětí nastavit zdroj, jsem nastavil 9V, na radu člena Tomíík. Našel jsem to na krabici, dle pokynu. Tímto mu opětovně děkuji. Odpojil jsem předchozí zapojení a zapojil způsobem popsaným níže :

Router -> Viablue -> MED-MI-1005 Ethernet/LAN -> Viablue -> EE8switch -> NEOTECH NEET-1008 -> SOtM sNH-10G/sCLK-EX -> Tellurium Q Black Diamond -> MOON D 280 Mind 2 -> Nordost Tyr2 XLR -> Gryphon Diablo 120 -> Krautwire Fractal -> Elac 249.

SOtM sNH-10G/sCLK-EX -> NEoTECH NEET-1008 -> ROON Nucleus+/Intel NUC I7 Fanless.

Při prvním poslechu jsem hned zaregistroval pevnější a razantnější basy, větší ticho, lepší srozumitelnost, čistotu, začal jsem vnímat nové zvuky, předtím jsem je nevnímal, nebo tam nebyly.

Počítám, po rozehrání, další zlepšení, v řetězci je víc věcí nových. Zatím vše.
Gryphon Diablo120
Gryphon Scorpio
Moon280Dmind2
SOtMsNH10G/sCLK-EX
RoonNUC i7
EE8switch
GenesisOne
Tyr2
Valhalla2
NeotechNeet1008 Ethernet
TelluriumQ BlackDiamond
FurutechFP314Ag II
KrautwireFractal
FurutechDPS 4.1
Audience AU 24 SE
Gryphon
Příspěvky: 43
Registrován: 19 říj 2022 21:23
Bydliště: Větřní

Re: Gryphon

Příspěvek od Gryphon »

IMG_0588.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Gryphon Diablo120
Gryphon Scorpio
Moon280Dmind2
SOtMsNH10G/sCLK-EX
RoonNUC i7
EE8switch
GenesisOne
Tyr2
Valhalla2
NeotechNeet1008 Ethernet
TelluriumQ BlackDiamond
FurutechFP314Ag II
KrautwireFractal
FurutechDPS 4.1
Audience AU 24 SE
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Gryphon

Příspěvek od zappa »

Gryphon píše: 16 bře 2024 20:55IMG_0588.jpeg
Užívej, další změny k lepšímu příjdou
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět