Sen o přehrávači s velkým displejem.

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Sen o přehrávači s velkým displejem.

Příspěvek od motýl »

Ahoj borci. 1. Nemám moc CDček, ale jsem ochoten si je kupovat. Ale blokuje mne kam s nimy. Když už nepřekáží reprobedny, pak překážím já nebo stolek s audio. 2. Mám přenosný přehrávač s rozměry 4x10 cm a dotykovým displejem. Poslech na sluchátka mi nic neříká, mám to přes zesilovač. Sem se vejdou mraky hudby, jenomže-odpuzuje mne ten malý displej. 3. O provozu hudby z počítače jsem toho trochu načetl, docela vyšší dívčí to ladit do kvality.
Takže jsem si tak vysnil přehrávač na doma s displejem velikosti menšího tabletu, se sluchátkovým audiovýstupem a usb připojením pro externí převodník. (Můžete mi říkat PAN NESPOKOJENÝ.) Nemožné?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Sen o přehrávači s velkým displejem.

Příspěvek od PavelDosko »

ten vysneny prehravac bude prehravat co? CD? Stream?
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Sen o přehrávači s velkým displejem.

Příspěvek od blesk666 »

Tak ako si to poziadavkami ramcoval, by to mohol splnat aj Metronome AQWO. Nie som si isty ci cenou…
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Sen o přehrávači s velkým displejem.

Příspěvek od efičák »

Motýlovi se svěřím s jednou svou úchylkou, jako řidič dodávky jsem byl zamilovaný do špičkového modelu autorádia Philips. CD receiver měl excelentní tuner, cd technika byla na vynikající úrovni a zvuk to mělo audiofilský. Spolu s na míru stavěnými bednami s repro pro hobby stavitele Tonsil.
Práce byla rutinní a hudba s pořady mi vyplňovala ten dlouhý čas strávený v práci, podle hesla - buď jsi na pracáku, nebo děláš od nevidím do nevidím.
Smím-li nabídnout jedno řešení, vyšší model 2 DIN autorádia s CD mechanikou. Jednou z komplikací je napájení přes trafo a asi i výběr reprosoustav vhodných k slabšímu zesilovači.

https://www.2din.cz/autoradia-s-dvd/

Já mám iPad na streamer, nebylo snadné jej přimět ke kvalitnímu zvuku, za to díky Teraherovi. Není to jako s tělesným médiem. Zato mohu zjišťovat info o kapelách.

Nevzdávej to, něco vymyslíš. Hodně zdaru.
Zvuk dobrý - všechno dobré
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Sen o přehrávači s velkým displejem.

Příspěvek od motýl »

A sakra, ta autoradia neznám...A co že umí pan Terahera ohledně audia?
Ale už je to ve výrobě, např. FiiO M17. Displej už by šel. Počkám, až to klesne na 20 000 KČ. :clap:
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 72
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sen o přehrávači s velkým displejem.

Příspěvek od mrba »

Prečo nevyhovuje streamer ovládaný tabletom?
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Sen o přehrávači s velkým displejem.

Příspěvek od motýl »

mrba píše: 19 říj 2022 11:07 Prečo nevyhovuje streamer ovládaný tabletom?
Nevím, jestli si rozumíme. Postačí dát nějaký odkaz. Jde o přehrávání mojí hudby na SD kartě, nikoliv přímý poslech streamu ani net radií.Jinými slovy, poslech off line.
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 72
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sen o přehrávači s velkým displejem.

Příspěvek od mrba »

Aha. Zle som čítal, či pochopil :(
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 72
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sen o přehrávači s velkým displejem.

Příspěvek od mrba »

Riešením by mohol byť aj tablet s sd kartou a prepojenie napr. pomocou roon aplikácie na roon ready zariadenie.
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 932
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Sen o přehrávači s velkým displejem.

Příspěvek od dvader »

Já se přidám se svými zkušenostmi...

A. požadavek - velký displej
1. Má být velký proto, aby měl velká písmena a pokud bude v hifi komponentě, tak aby šly informace na dálku přečíst?
2. Nebo je tím myšleno osobní zařízení, které budu mít v ruce a chci mít na displeji co nejvíce informací a snadné ovládání přehrávání?

Ad 1)
Pokud je to to první, tak dle mého asi nic vhodného na trhu není - i ty přehrávače s relativně velkým displejem jej mají tak malý, že z větší dálky to nelze moc přečíst... U mého CA CXNv2 z 2,5 metru jsem rád, že z infografiky rozeznám obrázek alba a ukazatel, jak daleko je poslech v běžící skladbě. Písmena již v podstatě ne (a oči mám zkorigované brýlemi dobře).

Ad 2)
Pokud je to to druhé, tak asi největší smysl dává tablet s vhodnou aplikací...

B. Zdroj zvuku a zapojení do sestavy
Pokud tedy vezmeme v úvahu tablet, tak vidím 2 možnosti:
1. Vše „lokálně“ v tabletu - tedy mít jej přes USB propojený do DACu a v jeho interním úložišti, či vložené SD kartě, mít hudební soubory...
2. Tabletem pouze ovládat externí zařízení.

Ad 1)
Sice jednoduché (jediná komponenta) ale při manipulaci mne omezuje USB kabel a ten může být i celkem dlouhý, pokud budu sedět daleko od DACu (nutnost hodně kvalitního kabelu). A také bude vyšší spotřeba energie a tablet se bude muset častěji nabíjet.

Ad 2)
To externí zařízení může být typicky třeba streamer (většina má port na USB klíč) nebo Roon koncept (ale tazatel píše, že není počítačově zdatný, takže to asi není cesta). Výhodou je jednoduchost a v podstatě „plug and play“, podmínkou zase zapojení do Wi-Fi. Z pohledu uživatelského komfortu je důležité vybrat si takový streamer, jehož ovládací aplikace mi bude vyhovovat!
Další výhodou je to, že to přes tablet/telefon pustím a pak na mobilní zařízení mohu zapomenout. A pokud ten streamer umí řídit hlasitost linkového výstupu (nebo umí ovládat připojený zesilovač), tak lze řídit hlasitost poslechu rovnou z aplikace...

Já bych ten streamer nezatracoval:
- hudbu může hrát z USB
- hudbu může hrát i z NAS (síťového disku)
- streamování se časem může hodit
- mohu poslouchat internetová rádia
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 95
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: Sen o přehrávači s velkým displejem.

Příspěvek od TOM »

Obrázek
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 932
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Sen o přehrávači s velkým displejem.

Příspěvek od dvader »

Díky - ono tedy asi něco bude, nicméně já bych se v rozsáhlejším katalogu nechtěl pohybovat jen klasickým dálkovým ovladačem…
Interaktivní výběr na displeji mobilního zařízení je mnohem pohodlnější.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Sen o přehrávači s velkým displejem.

Příspěvek od Vinco »

A co tak Hifi Rose RS250 ?
elfton
Příspěvky: 98
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Sen o přehrávači s velkým displejem.

Příspěvek od elfton »

zatím jsem neslyšel, ale vypadá dobře: https://www.youtube.com/watch?v=e5XbN40ozmg
ozzy8
Příspěvky: 26
Registrován: 29 kvě 2011 10:43

Re: Sen o přehrávači s velkým displejem.

Příspěvek od ozzy8 »

Myslím si, že veľký displej na samotnom hifi prístroji nie je podstatný. Podstatné je to, ako a čím ho budem ovládať. Tam už na veľkosti môže záležať. Takže skúsil by som nejaký streamer, do ktorého pripojím USB kľúč, HDD, alebo kartu so svojou hudbou, nainštalujem si na mobil či tablet jeho aplikáciu, ktorou budem prístroj ovládať a počúvam. Streamovacie služby Tidal, Spotify a iné sú ako čerešnička naviac. Aký teda prístroj? Páči sa mi Shanling EM5. Má prakticky všetko: zvuk, výbavu a široké možnosti. Možno cena cca 815€ môže byť pre niekoho problém.
tesarpa
Příspěvky: 46
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: Sen o přehrávači s velkým displejem.

Příspěvek od tesarpa »

Vidím to podobně. Stačí mi displej na telefonu / tabletu, odkud přehrávač ovládám. Kdybych už moc chtěl displej, stačí ke streameru založeném na Volumio apod. připojit TV obrazovku a tam si pouštět obrázky (titulní fotky alb). Někdy si z Roon pouštím texty - takové malé domácí karaoke :-)
Odpovědět