vytiahnutý kolík z prenosky

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
ts.jethro
Příspěvky: 41
Registrován: 29 bře 2022 12:46

vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od ts.jethro »

Zdravím..pri vyťahovaní káblika z prenosky sa mi podarilo vytiahnuť aj kolík z prenosky..po opatovnom zasunutí to už nejak nefunguje..čo s tým ešte možem urobiť?Ďakujem
Pro-Ject Xtension 9 Evolution/Ortofon 2m Black,Bi amp 2x Onkyo A9150,Bowers & Wilkins 606,kabeláž DM audio,phono kabel Pro-Ject silver
ts.jethro
Příspěvky: 41
Registrován: 29 bře 2022 12:46

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od ts.jethro »

Je to kolik LG modrý
Pro-Ject Xtension 9 Evolution/Ortofon 2m Black,Bi amp 2x Onkyo A9150,Bowers & Wilkins 606,kabeláž DM audio,phono kabel Pro-Ject silver
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od terahera »

Koukám,že stejný dotaz je i na vedlejším fóru,ale pod jiným nickem :-? Takže pokud se nestalo naráz to samé dvěma hifistům,máš tedy dvojí identitu,což ve mě vyvolává velkou nedůvěru.Další věcí je,že v podstatě fóra používáš jen jako návod k použití(aspoň to podle tvých pár příspěvků tak vypadá),což ve mě zas vyvolává trochu zlosti,jako být někde členem,jen brát a nic nepřinést :???: Proč to vše píši?Protože jsem chtěl původně reagovat a poradit konkrétně na tvůj dotaz,ale .......
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od YamahaMan »

terahera píše: 27 srp 2022 17:55 Koukám,že stejný dotaz je i na vedlejším fóru,ale pod jiným nickem :-? Takže pokud se nestalo naráz to samé dvěma hifistům,máš tedy dvojí identitu,což ve mě vyvolává velkou nedůvěru.Další věcí je,že v podstatě fóra používáš jen jako návod k použití(aspoň to podle tvých pár příspěvků tak vypadá),což ve mě zas vyvolává trochu zlosti,jako být někde členem,jen brát a nic nepřinést :???: Proč to vše píši?Protože jsem chtěl původně reagovat a poradit konkrétně na tvůj dotaz,ale .......
Máro, už mi to hlava neberie...
No a čo? Koľkí majú iné nicky a nie dva aj na iných fórach? To sa nesmie?
Keď nechceš radiť - je to tvoja vec ale....
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od terahera »

Pouze jsem vyjádřil svůj názor a pocit z toho,také jsem vyjádřil,proč se mi v tomto případě nechce radit.Co ti tedy hlava nebere?Nebo by ti hlava brala,kdyby fóra byla jen plná členů s dvojí a nevím kolika identitama,kteří zde a jinde lozí jen vyžírat?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od terahera »

A omlouvám se ti Yamahaman,jestli se tě to nějak dotklo,můj přístup.Jako asi jiný kraj,jiný mrav,tak se nezlob na mě.U nás v kraji jsme zvyklí se představit,když někde příjdem(pokaždé stejným jménem),něco sem tam i donést,když si odnášíme.....
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od efičák »

Včera sem přinesl slivovicu do naší hospůdky a hned mi všichni radili. Nálada byla výtečná :smile:
Sympatie ke mě se zvýšila o desítky procent !

Těch kolíků - pinů se mi taky povedlo vytáhnout pár a nejsilnější zážitek byl u kolegáčka z Bratislavy na jeho Sumiko Celebration.
Nevím jak na opravu, šel bych cestou ohrané přenosky kterou si někdo může odlehčit kvůli cenové politice nových hrotů.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od YamahaMan »

terahera píše: 27 srp 2022 18:28 A omlouvám se ti Yamahaman,jestli se tě to nějak dotklo,můj přístup.Jako asi jiný kraj,jiný mrav,tak se nezlob na mě.U nás v kraji jsme zvyklí se představit,když někde příjdem(pokaždé stejným jménem),něco sem tam i donést,když si odnášíme.....
Máro, beriem ale to, že niekto má na rôznych fórach iný nick môže mať na to svoj dôvod a nemusí mať nič zlé za lubom.
U nás sme zase naučení povedať všetko na rovinu a keď mám radu, tak ju dám.
Bohužiaľ v tomto radiť nemôžem lebo sa mi tento "zázrak" ešte nepodaril...
Quentin

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od Quentin »

terahera píše: 27 srp 2022 17:55 Koukám,že stejný dotaz je i na vedlejším fóru,ale pod jiným nickem :-? Takže pokud se nestalo naráz to samé dvěma hifistům,máš tedy dvojí identitu,což ve mě vyvolává velkou nedůvěru.Další věcí je,že v podstatě fóra používáš jen jako návod k použití(aspoň to podle tvých pár příspěvků tak vypadá),což ve mě zas vyvolává trochu zlosti,jako být někde členem,jen brát a nic nepřinést :???: Proč to vše píši?Protože jsem chtěl původně reagovat a poradit konkrétně na tvůj dotaz,ale .......
Sorry, to chceš tohle fórum totálně rozbít?! Přečti si své poslední příspěvky...pouze svému okruhu kamarádů lezeš do (_!_) ale do ostatních reješ. Místo rady či názoru k věci tady filozofuješ a děláš z ostatních blbce!
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od Dasta »

Quentine,
Já si naopak myslím, že terahera fórum stmeluje.Podivej se třeba rok,dva zpět a zjistíš, že sdílí poznatky ze svého hifi života měrou vrchovatou.Mluvit tedy o rozbíjení fóra není na místě.Kdyby měli všichni příspěvky jako on,je dnes fórum o kus dál.
To si myslím a jsem přesvědčen, že nejsem sám,kdo si to myslí též.
Jinak přeji příjemný poslech.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
ts.jethro
Příspěvky: 41
Registrován: 29 bře 2022 12:46

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od ts.jethro »

terahera píše: 27 srp 2022 17:55 Koukám,že stejný dotaz je i na vedlejším fóru,ale pod jiným nickem :-? Takže pokud se nestalo naráz to samé dvěma hifistům,máš tedy dvojí identitu,což ve mě vyvolává velkou nedůvěru.Další věcí je,že v podstatě fóra používáš jen jako návod k použití(aspoň to podle tvých pár příspěvků tak vypadá),což ve mě zas vyvolává trochu zlosti,jako být někde členem,jen brát a nic nepřinést :???: Proč to vše píši?Protože jsem chtěl původně reagovat a poradit konkrétně na tvůj dotaz,ale .......
no..paráda..takže pán Terahera..ano,mam rovnaký príspevok na dvoch forach..skoro vždy ked niečo súrne riešim..dovod je jednoduchý..na toto forum chodí 5 ludí a na to druhe chodí ludí 6..takže som odpoved dnes ani moc nečakal..druha vec..iba beriem a nedávam..ano,lebo sa necítim na to aby som daval druhým rady..a..a vlastne viac ani už nemám čo napísať
Pro-Ject Xtension 9 Evolution/Ortofon 2m Black,Bi amp 2x Onkyo A9150,Bowers & Wilkins 606,kabeláž DM audio,phono kabel Pro-Ject silver
ts.jethro
Příspěvky: 41
Registrován: 29 bře 2022 12:46

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od ts.jethro »

Poprosím konkrétne rady nie riešenie mojej identity alebo farbu mojej pleti..som normálny beloch,rodený Slovák,ak by sa niekto pýtal
Pro-Ject Xtension 9 Evolution/Ortofon 2m Black,Bi amp 2x Onkyo A9150,Bowers & Wilkins 606,kabeláž DM audio,phono kabel Pro-Ject silver
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mas dve moznosti:

a) koupit novou prenosku
b) opravu prenosky

Vyber, co ti vic vyhovuje 🤷🏼‍♂️
Dieter Burmester
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od blesk666 »

vytiahnuty kolik ma na konci este pripojeny kablik? ak nie, tak by som to videl na novu prenosku. Ak ano, skusit ho opatrne aj s kablikom naspat nasadit
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od Fidji99 »

terahera píše: 27 srp 2022 18:22 Pouze jsem vyjádřil svůj názor a pocit z toho,také jsem vyjádřil,proč se mi v tomto případě nechce radit.Co ti tedy hlava nebere?Nebo by ti hlava brala,kdyby fóra byla jen plná členů s dvojí a nevím kolika identitama,kteří zde a jinde lozí jen vyžírat?
Zdravím všechny, v hifi jsem úplný nováček a v tomto fóru už dva roky hledám inspiraci a rady.

viewtopic.php?p=46754#p46754

Kazdy sme nejako zacinali, a myslim, ze tvoj prispevok urcite cloveku co si znicil prenosku urcite nijako nepomoze k tomu, aby sa aj nabuduce obratil po radu prave sem. A mozno by zacal prispievat naspat aj skorej ako o 2 roky. Spionov z 2 nickami [FS/F2014 napriklad] je tu tiez niekolko. Ziadnu dramu by som z toho nerobil.

Myslim, ze nejake gesto dobrej vole by sa patrilo, aby sa tu kazdy novy clen citil vitany, tak skus poradit, aj mna by zaujimalo, mozno mas nejake riesenie.

@horsky vlk - ak si utrhol aj vnutornu kabelaz, je velmi pravdepodobne ze si prenosku znehodnotil. Neviem ako sa hybu ceny oprav u Ortofonu, ale vzdy mozes vyskusat napisat. Teda ak nie si hodinar alebo neurochirurg.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od aretax »

Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od efičák »

Aretax jo. (*)
ts.jetro
Nouzově a laicky, odborníci prominou, pamatuji si že v starších gramofonech bývá signálová zem spojená do společného kanálu. Prozatím je asi možné hrát než se vyřeší reklamace. Konektor upadlé modré mínus nějak připojit k zelené. Gramofon máš nový, přijde mi to na vadu v přenosce.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od terahera »

ts.jethro píše: 27 srp 2022 22:02
terahera píše: 27 srp 2022 17:55 Koukám,že stejný dotaz je i na vedlejším fóru,ale pod jiným nickem :-? Takže pokud se nestalo naráz to samé dvěma hifistům,máš tedy dvojí identitu,což ve mě vyvolává velkou nedůvěru.Další věcí je,že v podstatě fóra používáš jen jako návod k použití(aspoň to podle tvých pár příspěvků tak vypadá),což ve mě zas vyvolává trochu zlosti,jako být někde členem,jen brát a nic nepřinést :???: Proč to vše píši?Protože jsem chtěl původně reagovat a poradit konkrétně na tvůj dotaz,ale .......
no..paráda..takže pán Terahera..ano,mam rovnaký príspevok na dvoch forach..skoro vždy ked niečo súrne riešim..dovod je jednoduchý..na toto forum chodí 5 ludí a na to druhe chodí ludí 6..takže som odpoved dnes ani moc nečakal..druha vec..iba beriem a nedávam..ano,lebo sa necítim na to aby som daval druhým rady..a..a vlastne viac ani už nemám čo napísať
To,že tady chodí 5 lidí a vedle 6 je možná důsledek toho,jak právě ty a podobní fungujete,tedy už se nechce ostatním jen sdílet,když si nemohou nic odnést :cool: A že se necitíš dávat rady :-? To přeci není povinnost,ale představit se,sdílet radosti i starosti z hifi přeci můžeš.Jinak tvůj problém s přenoskou(mě se to tedy ještě nepovedlo),je asi jen řešení nechat přenosku opravit,nebo koupit novou,jak píše Dieter :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od terahera »

Fidji
Nemyslím si,že tvůj příspěvek vůči mně je to správné přirovnaní,právě naopak.Jak jsi napsal,dva roky jsem čerpal inspiraci a pak jsem na fórum vstoupil,představil se,napsal na čem poslouchám a začal sdílet radosti i starosti :cool: Nebo ti připadá,že jsem po vstupu na fórum jednal stejně,jako to co popisuji a vadí mi?Tedy že jsem jen pasivně přihlížel a aktivní jsem byl pouze jen,když jsem něco potřeboval?
Jinak už to tu nebudu plevelit a omlouvám se za OT
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od dvader »

Problém, že sem chodí málo lidí, je mimo jiné dán i tím, že se každou chvíli nějaké věcné vlákno zaplevelí takovýmto flame!

Kde jsou moderátoři, že to hned v začátku neutnou a nepošlou do stoupy?!? :thumbdown:
ts.jethro
Příspěvky: 41
Registrován: 29 bře 2022 12:46

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od ts.jethro »

"blesk 666"..kolík mal pripojený káblik..už nemá..je odtrhnutý niekde dnu pravdepodobne.."Fidji 99"to bolo trefné od teba..pekne si to napísal.."Aretax" dakujem za typ ale bolo by to asi dosť nákladné.."efičák"dakujem,tiež ma to napadlo s tým prepojením káblikov..a reklamacia nehrozí bolo to kúpené nie oficiálne.."dvader"hlavne klud nejde o život..v podstate ide len o nejakých 150 eur..nepoznám žiadnu prekážku aby moje skoro "HIFI",šlapalo tak ako má..no..a teraz "TERAHERA"..Mám na bazoši dva skoro rovnake inzeráty..v jednom predám stylus 2M bronze,,a v druhom kúpim 2M bronze celú okrem stylusu..divné,však? :-?
Pro-Ject Xtension 9 Evolution/Ortofon 2m Black,Bi amp 2x Onkyo A9150,Bowers & Wilkins 606,kabeláž DM audio,phono kabel Pro-Ject silver
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Fidji99 píše: 28 srp 2022 02:17 Neviem ako sa hybu ceny oprav u Ortofonu…
Cena je 70% nove prenosky. A taky se jim nemusi zadarit jako v mem pripade, kdy mi to opravovali 2x.
Dieter Burmester
ts.jethro
Příspěvky: 41
Registrován: 29 bře 2022 12:46

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od ts.jethro »

tak prepojenie modrý a zelený kolík nepomohlo..
Pro-Ject Xtension 9 Evolution/Ortofon 2m Black,Bi amp 2x Onkyo A9150,Bowers & Wilkins 606,kabeláž DM audio,phono kabel Pro-Ject silver
Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 49
Registrován: 10 bře 2022 18:16

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od jirkash »

Rozsáhlé téma o ničem, nová přenoska.
Od vintage až po současnost.. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Technics, Dual, JVC.
Quentin

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od Quentin »

ts.jethro píše: 28 srp 2022 13:07 tak prepojenie modrý a zelený kolík nepomohlo..
Toto by pomohlo, pokud by bylo přerušené vedení v raménku (někde mezi přenoskou a RCA konektory). Ale jelikož máš, dle popisu, utržený jeden konec vinutí v přenosce, tak Ti opravdu nezbude nic jiného, než pořídit novou přenosku .
ts.jethro
Příspěvky: 41
Registrován: 29 bře 2022 12:46

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od ts.jethro »

Ďakujem všetkým za za rady..kúpim novú prenosku a dúfam že predám z nej stylus..ten nepotrebujem mam uplne novy 2M black
Pro-Ject Xtension 9 Evolution/Ortofon 2m Black,Bi amp 2x Onkyo A9150,Bowers & Wilkins 606,kabeláž DM audio,phono kabel Pro-Ject silver
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od Fidji99 »

ts.jethro píše: 28 srp 2022 14:22 Ďakujem všetkým za za rady..kúpim novú prenosku a dúfam že predám z nej stylus..ten nepotrebujem mam uplne novy 2M black
Hlavne by som sa zamyslel, co robit nabuduce inac, aby sa ti to nestalo zase ...
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od fox »

U přenosek 2m je možné stylus měnit. Pokud je stylus Bronze v pořádku, nech si ho jako náhradu k přenosce Black.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od efičák »

Ano, na telicko pasuji 3 hroty.
Fine line bronzky, Shibata blacku a 2M Black Shibata na boronove chvejce - Ludwig Van Beethoven 250 let.
Ceske zastoupeni uvadi ze jeste maji, jinde je vyprodana. Kdyz MM tak LVB.
Zvuk dobrý - všechno dobré
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od aretax »

ts.jethro píše: 28 srp 2022 11:01 ""Aretax" dakujem za typ ale bolo by to asi dosť nákladné.
Keď to vieš už dopredu, tak si asi jasnovidec. Nebolo by lepšie tak napísať a zistiť si cenu? Inak neviem, čo vlastne chceš. Napísal si, že sa Ti ulomil kontakt. Čo vlastne očakávaš - že niekto k Tebe "priletí", prenosku Ti opraví a poďakuje sa Ti za to, keď Ty sám preto nič neurobíš?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
ts.jethro
Příspěvky: 41
Registrován: 29 bře 2022 12:46

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od ts.jethro »

aretax píše: 29 srp 2022 06:16
ts.jethro píše: 28 srp 2022 11:01 ""Aretax" dakujem za typ ale bolo by to asi dosť nákladné.
Keď to vieš už dopredu, tak si asi jasnovidec. Nebolo by lepšie tak napísať a zistiť si cenu? Inak neviem, čo vlastne chceš. Napísal si, že sa Ti ulomil kontakt. Čo vlastne očakávaš - že niekto k Tebe "priletí", prenosku Ti opraví a poďakuje sa Ti za to, keď Ty sám preto nič neurobíš?
vobec nerozumiem prečo sa nasieraš??pekne som sa podakoval za tip..a matematika je uplne jednoducha..ak kupim novu prenosku dam 350 eur..ak predam z nej stylus za 200 eur tak ma zvyšok stoji už iba 150 eur..neviem si predstaviť ze by mi to niekto opravil v taliansku v tej cene..plus doprava hore dole..plus či sa to bude dať porovnať s prenoskou novou
Pro-Ject Xtension 9 Evolution/Ortofon 2m Black,Bi amp 2x Onkyo A9150,Bowers & Wilkins 606,kabeláž DM audio,phono kabel Pro-Ject silver
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od Dasta »

Proč se to pořád řeší dokola, když je buď možnost retipu přenosky,nebo koupit jinou.
Dva předešlé problémy, které tazatel vznesl se také řešily takto podobně, vypadá to jako nějaká mánie řešit něco,co k řešení vůbec není.A jako bonus na obou fórech.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od Frogyman »

Přenoska je spotřební zboží, zvláště v této kategorii. Na koleni za flašku ti to nikdo neopraví a servis bych zvažoval jen, pokud je "skoro nová a nehraná", aby investice kolem 100 EURO (můj odhad) dávala smysl.
Jinak je jediným rozumným řešením se domluvit s prodejcem/výrobcem na výměně za 70% ceny (což asi bude problém, pokud ji máš ze šedé zóny, jak avizuješ).

BTW: Představa, že si od tebe někdo koupí jetý stylus za 200 EURO, když nový stojí 6500 Kč, je podle mne hodně naivní. Zvlášť když si dohledá na fórech, proč to prodáváš a jaký je původ.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od efičák »

Dasto jo. Tím jsi rozklíčoval celý problém. Má to prostě tak. :idea:

Egoismus mi nevadí, ts.jethro není zlý, jen nechápe jak funguje fórum. Za podpis jsem rád, sestava ts.jetro je zajímavá a tím bych se pokusil ho poprosit o představení.
Jak máš třeba řešenou hlasitost obou integráčů? Gramec je fajn a s tak dobrou MMkou dá maximum, phono používáš z Onkyo?

Mě je milejší nadšenec bez zlého úmyslu, než zatrpklý technik. No a čerpají všichni co mají členství ale nepíšou. Členství, aby viděli fotografie instalací a tipů na úpravy, které pak ve svých tajných klubech použijí, nebo kritizují. :lol: Když na něco přijdou, " je to tajný " nesmí se to říkat. Jděte do p...e
Právě vinyl je prevít na všechno a tipy srdcařů co investují peníze, úsilí a čas dokáží pomoci k radosti z poslechu.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 111
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: vytiahnutý kolík z prenosky

Příspěvek od djrix »

ts.jethro

Vim ze te to nepotesi, ale jsem "rad", ze se to stalo i nekomu jinemu. Bohuzel na tom neni co opravovat a prenoska je na vyhozeni. Svou jsem takto oddelal taky, tak jsem ji pak kuchal a studoval jak to maji udelano. Piny jsou pomerne malou casti zasunute do plastove casti prenosky, pri vyrobe je to duta trubicka, kterou vede ven dratek od civky. Nasledne do konce trubicky zalisuji malou kulicku, ktera skripne drat a tim realizuje spojeni na ten pin. Neni tam absolutne zadna rezerva a vule v tom vodici, takze jakekoliv vytazeni toho pinu vede k roztrzeni dratu uvnitr prenosky.
Vzhledem k tomu, ze jsem takto oddelanych 2M zahledl po forech nekolik, je to evidentne ne uplne ojedinely problem.
Fidji99 píše: 28 srp 2022 14:27 Hlavne by som sa zamyslel, co robit nabuduce inac, aby sa ti to nestalo zase ...
Rada je jednoducha, je potreba mezerou v konektoru na headshell pridrzovat pin prenosky a tlacit ho smerem do prenosky. Na to si pak uz clovek dava pozor tak nejak prirozene, kdyz si tak jednou prenosku oddela :lol:
Odpovědět