Meitner MA3

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Meitner MA3

Příspěvek od Yngwie »

Tak po delší době byl čas opět na nějaký testík. Půjčil jsem si Meitner MA3. Motivace byla mít nějaký streamer s DAC pro občasné sledování filmů a pohádek ... hraní z TIDAL, NAS. Veskrze pozitivní zjištění ... zvuk je takový v dobrém smyslu normální a vyvážený. Trošku mě mrzí absence podpory DSD128+ přes Ethernet (naštěstí mnoho hudby takto nemám). Zvuk externího převodníku je excelentní. Měl jsem strach se spínaného zdroje, ale evidentně to není problém ... jen hlodá červík, co by mohlo být, kdyby tam dali proprietární SPS řešení z DV2 nebo lineární zdroj. Ale to už aby si mohlo kanibalizovat prodeje dražších EMM Labs. Funkce "předzesilovače" je velmi dobrá ... skoro to láká vyzkoušet konec a řídit jen přes MA3 (zde trošku trabl s tím, že se mi jednou či dvakrát stalo, že jsem reguloval přes přístroj a mConnect Player mi tvrdošíjně vracel hlasitost zpět). Chyba aplikace zřejmě. Samotný mConnect Player je vcelku dobré řešení ... trošku jsem obával nutnosti řešit Roon a tím taký server pro Core ... no zatím zřejmě nebude potřeba.

Před Meitnerem má Sotm switch s hodinami a docela by mě zajímalo, zda má smysl řešit nějaké lepší ethernetové kabely k MA3 ...a případně napájecí kabel ... když je tam ten spínaný zdroj. Velmi dobře hodnotím design a displej MA3. Je to opravdu moc fajn a je čitelný i z velké dálky. Takový přijemný neseroucí. Zvukově? Hraje jinak než Lumin X1 na optice ... řekl bych vyváženěji a dokáže zažehlit překvapivě více věcí než Lumin. V prvních chvílích jsem si musel zvykat ... ale po pár hodinách aklimatizace a poslechu přes LCD3 nemůžu mít výhrad. Celkově hodnotím jako vynikající stroj, trošku mě mrzí, že je i v této kategorii pořád nutné dělat kompromisy (podpora formátů přes ethernet, napájecí zdroj ... chybí firemní aplikace, možnost downsamplovat nepodporované formáty tak, aby šly přehrát ... jako to umí Lumin). Zvukově ovšem patří MA3 k těm nejlepším streamerům vůbec ... šlo by to lépe ...asi šlo. Ale má to význam? Podle mě nikoli.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Meitner MA3

Příspěvek od blesk666 »

Pekny report, vdaka zanho. Neskusal si kombinaciu streamer Lumin+DAC Meitner s naopak? Teda zistit kory je lepsi ako DAC a ktory ako streamer? Nemal si zrovnanie s inymi delenymi DAC zvlast s zvlast streamer?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Meitner MA3

Příspěvek od Yngwie »

Trošku prvních dojmů s ethernetovým kabelem Shunyata Omega. Pro mě neskutečné, co dokáže jeden “hloupý” kablik před streamerem.🤨 Klidné pozadí, super bas, který jde vyyyrazně níže … prostor.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Meitner MA3

Příspěvek od Yngwie »

blesk666 píše: 19 srp 2022 12:30 Pekny report, vdaka zanho. Neskusal si kombinaciu streamer Lumin+DAC Meitner s naopak? Teda zistit kory je lepsi ako DAC a ktory ako streamer? Nemal si zrovnanie s inymi delenymi DAC zvlast s zvlast streamer?
Nezkoušel jsem, ale X1 mám stále doma, tak možná se k tomu dostanu. Tak jak teď hraje MA3 na Sotm switchi se Shunyata Omega kabelem a vše do GMG, tak jsem zatím nic lepšího u sebe neslyšel. Je fakt, že MA3 je potřeba trosku pomoci a Switch a kabel dělají své. Na Lumin X1 mám naposlouchanou optiku s Westminster Labs kabelem, což je taky špičkové.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Meitner MA3

Příspěvek od Jiri »

Vyzkoušej AAI Maestoso ethernet kabel místo Shunyata. Je to opět o kus lepší a levnější.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Meitner MA3

Příspěvek od Yngwie »

Jiri píše: 20 srp 2022 23:22 Vyzkoušej AAI Maestoso ethernet kabel místo Shunyata. Je to opět o kus lepší a levnější.
Díky za tip.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Meitner MA3

Příspěvek od MAR »

I když je tam spínaný zdroj tak napájecí kabel je slyšet, a až tak že vyšší řadu (sigma), jsem použil právě na zdroj.
Což jsem vůbec neměl v úmyslu vzhledem k ceně.
Přesně naopak než jsem si myslel, na koncáku nebyl rozdíl tak výrazný.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Meitner MA3

Příspěvek od Yngwie »

MAR píše: 21 srp 2022 21:59 I když je tam spínaný zdroj tak napájecí kabel je slyšet, a až tak že vyšší řadu (sigma), jsem použil právě na zdroj.
Což jsem vůbec neměl v úmyslu vzhledem k ceně.
Přesně naopak než jsem si myslel, na koncáku nebyl rozdíl tak výrazný.
Díky. Vyzkouším. Člověk by neřekl, že to bude kit vliv. Každopádně je u MA3 vliv kabelů poměrně výrazný.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Meitner MA3

Příspěvek od blesk666 »

To moze byt prave aj tym co z toho spinaneho zdroja ide smerom po kabli do siete
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Meitner MA3

Příspěvek od MAR »

blesk666 píše: 22 srp 2022 11:22 To moze byt prave aj tym co z toho spinaneho zdroja ide smerom po kabli do siete
Ano, tak by to mohlo být.
Shunyata má dva typy kabelu XC a NR a právě NR ( noise reduction) je slyšet u zdroje nejvíc. A na stránkách jsou i texty o ovlivňování komponentů navzájem a řeší to u filtrací.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Meitner MA3

Příspěvek od MAR »

Něco z YouTube, no nevím asi je to na jiné vlákno

https://m.youtube.com/watch?v=0mhrPTbjd34
Odpovědět