CDčka z půjčovny ?

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

CDčka z půjčovny ?

Příspěvek od motýl »

Ahoj borci. Knihovna u nás začala opět půjčovat CD. Jsou to staré kusy od Supraphonu.
Začal jsem s poslechem pozdě, spíš mne zajímala technická stránka poslechu. No a chci se v hudbě nějak orientovat. Pár CD už mám a ty výpůjčky jsou pro mne ideálním začátkem. Plus vlákno " Co právě poslouchám" zde a Ulož to. Už mám zkušenost, že nahrávky Supraphonu příliš nevynikají, ale budiž. Takže, když se něco povede, vypálit na CD nebo převést do flacu? Stavím tedy CD přehrávač proti FiiO přes zesilovač. Myslím, že to bude jedno pro hudbu od Supraphonu... (??)
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: CDčka z půjčovny ?

Příspěvek od Frogyman »

motýl píše: 25 črc 2022 13:56 Takže, když se něco povede, vypálit na CD nebo převést do flacu?
Ani jedno. Spravne je buď koupit CD, nebo hi-res. :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: CDčka z půjčovny ?

Příspěvek od PavelDosko »

tak tak
neni placka, neni highend
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: CDčka z půjčovny ?

Příspěvek od motýl »

Dobrá rada, beru na vědomí. V tomto kontextu by se mi líbil Marantz CD60. Pro mne už jako konečné,univerzální řešení. Zdá se vám to OK , za ty prachy?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: CDčka z půjčovny ?

Příspěvek od PavelDosko »

pokud v soucasne dobe nemas velky pocet cd tak se spis poouhledni po reseni streamu
neni placka, neni highend
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: CDčka z půjčovny ?

Příspěvek od Fidji99 »

Myslim, ze si prepasol to spravne storocie na zacatie budovania CD zbierky.

Na druhej strane - tiez moznost, neviem ci este funguje ten second hand co bol pri Vaclavaku, tam by si mohol zacat s nejakym zakladnym na kupil tak 50ks ….
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: CDčka z půjčovny ?

Příspěvek od terahera »

Fidji99 píše: 26 črc 2022 22:56 Myslim, ze si prepasol to spravne storocie na zacatie budovania CD zbierky.
:lol: :lol: :lol: To si spousta lidí myslela ještě nedávno i o vinylu :cool: Vůbec bych neřešil,jaké je století a pokud je chuť budovat sbírku cd,hurá do toho :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: CDčka z půjčovny ?

Příspěvek od motýl »

Ne ne, neřešme sbírku CD.
Co je to stream? Anglicky trochu umím, audiofilně nikoliv. To se pořád vracíme k tomu, že vypálené CD není kvalitní řešení...A že by stream z netu na tom byl lépe? A ještě přes wifi připojení? Odpověď by taky mohla znít: "Tobě, který máš audio sestavu za 60-100 000 Kč by to mělo stačit. (jsem si odpověděl) ?
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: CDčka z půjčovny ?

Příspěvek od Vienna »

Asi tak, jak pise terahera. Pokud neco chces, tak to zvladnes. Potreba je vedet, co chces:)
Pochopil jsem to tak, ze vinyl je mimo diskuzi a zajima te digital. V tom pripade zapomen na cenova omezeni, v kazde cenove kategorii muzes poskladat dobry zvuk. Za me bych to videl asi takhle:
CD - fyzicky nosic, momentalne priznive ceny na bazarech, potreba ty tituly shanet (vetsina lehce dostupnych, ale musis pro to behat na postu nebo jinam), potreba misto na uskladneni
Uloziste dat - mas data stazena na disku nebo jinem ulozisti doma, nemusis nikam behat, postahujes od poskytovatelu nebo od kamaradu, potrebujes resit uloznou kapacitu a cestu dat
Stream - mas predplacenou sluzbu, nemas nic krome datove cesty, mas k dispozici temer cokoli co kdy vyslo z pohodli obrazovky

Jestli hi-res nebo mp3 je vcelku jedno - zalezi na tom jak a v jake kvalite chces poslouchat. Osobne bych doporucil oprostit se od kategorie nejak zacnu a pak to vylepsim. To je nejdrazsi cesta. Zacni rovnou tim nejlepsim, co si momentalne jeste tak tak nemuzes dovolit:)
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: CDčka z půjčovny ?

Příspěvek od terahera »

motýl píše: 27 črc 2022 09:36 Ne ne, neřešme sbírku CD.
Co je to stream? Anglicky trochu umím, audiofilně nikoliv. To se pořád vracíme k tomu, že vypálené CD není kvalitní řešení...A že by stream z netu na tom byl lépe? A ještě přes wifi připojení? Odpověď by taky mohla znít: "Tobě, který máš audio sestavu za 60-100 000 Kč by to mělo stačit. (jsem si odpověděl) ?
Kluci asi nemysleli,že vypálené cd není kvalitní řešení,nebo stažená hudba někde od někoho,ale že bys měl kupovat origo,jinak vlastně kradeš :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: CDčka z půjčovny ?

Příspěvek od dvader »

Přesně tak!
Není dobré se inspirovat rčením “všeci kradnú”. :lol:
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: CDčka z půjčovny ?

Příspěvek od motýl »

terahera píše: 27 črc 2022 11:16
motýl píše: 27 črc 2022 09:36 Ne ne, neřešme sbírku CD.
Co je to stream? Anglicky trochu umím, audiofilně nikoliv. To se pořád vracíme k tomu, že vypálené CD není kvalitní řešení...A že by stream z netu na tom byl lépe? A ještě přes wifi připojení? Odpověď by taky mohla znít: "Tobě, který máš audio sestavu za 60-100 000 Kč by to mělo stačit. (jsem si odpověděl) ?
Kluci asi nemysleli,že vypálené cd není kvalitní řešení,nebo stažená hudba někde od někoho,ale že bys měl kupovat origo,jinak vlastně kradeš :cool:
AHA. No já myslím, že ty tituly z naší půjčovny mají dnes asi takovou hudební hodnotu, jako kdybych si dnes "pirátsky" nainstaloval WIN XP. Tak to jsme vyřešili.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: CDčka z půjčovny ?

Příspěvek od PavelDosko »

to je myslim neporozumeni
neni placka, neni highend
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: CDčka z půjčovny ?

Příspěvek od motýl »

Vienna to docela dobře shrnul.
1.LP mne nepřitahuje. Pár z dob socíku jich mám velmi zachovalých. Ze srandy jsem si je zdigitalizoval a odnesl na půdu.
2.Stream: Neumím si představit, že budu vyhledávat hudbu na nějakém minidispleji. Ani na provoz FiiO přehrávače jsem si nezvyknul. Nesedí mi to. Viděl bych to teoreticky minimálně na "audiofilní" telefon 6,5" nebo tablet. :thumbup:
3.Digitální úložiště -To je pak hudba přes PC a kvalitní zvukovku, ne?
Pocitově opravdu vítězí CD. A peníze za originál tu nehrají roli. Fór je v tom, že např. hudbě Žlutý pes, Katapult, Turbo apod. jsem schopen odpustit horší nahrávky či sestavu. Nemám ale šanci poznat, která nová CD si mám pořídit. Takže to vypadá tak, že pro začátečníka bude nejsnadnější jít na www.supraphon a přes zv.kartu poslouchat prodejní ukázky.
Pozn: Trochu jsem testoval net radia a mnoho z nich má strašný zvuk. Něco se tedy poznat dá.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: CDčka z půjčovny ?

Příspěvek od Fidji99 »

motýl píše: 28 črc 2022 09:06 Vienna to docela dobře shrnul.
1.LP mne nepřitahuje. Pár z dob socíku jich mám velmi zachovalých. Ze srandy jsem si je zdigitalizoval a odnesl na půdu.
2.Stream: Neumím si představit, že budu vyhledávat hudbu na nějakém minidispleji. Ani na provoz FiiO přehrávače jsem si nezvyknul. Nesedí mi to. Viděl bych to teoreticky minimálně na "audiofilní" telefon 6,5" nebo tablet. :thumbup:
3.Digitální úložiště -To je pak hudba přes PC a kvalitní zvukovku, ne?
Pocitově opravdu vítězí CD. A peníze za originál tu nehrají roli. Fór je v tom, že např. hudbě Žlutý pes, Katapult, Turbo apod. jsem schopen odpustit horší nahrávky či sestavu. Nemám ale šanci poznat, která nová CD si mám pořídit. Takže to vypadá tak, že pro začátečníka bude nejsnadnější jít na www.supraphon a přes zv.kartu poslouchat prodejní ukázky.
Pozn: Trochu jsem testoval net radia a mnoho z nich má strašný zvuk. Něco se tedy poznat dá.
2 a 3 - nie je to uplne tak ako to pises. Je viacero sposobov ako sa da streamovat/prehravat cisty digital.
Co ty mas stale s tym supraphonom? Ide ti vyslovene o "zbierku CD od supraphonu"?
"prodejne ukazky" - to si mozes rovno pustit YouTube, medzi nami
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: CDčka z půjčovny ?

Příspěvek od motýl »

Asi bude vyřešeno. Právě jsem po instalaci Spotify na PC. Kouknu, přehraju, líbí-nelíbí. Pak případný nákup CD...V mých PC komponentech a Spotify bezplatně to k poslechu není. Díky, že jsme se dopracovali k řešení. :clap:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: CDčka z půjčovny ?

Příspěvek od terahera »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: CDčka z půjčovny ?

Příspěvek od motýl »

Ahoj, ještě dotaz související. Kdyby se mi zdál ten CD Marantz v rodinném rozpočtu neschválitelný, možná bych skousnul levnější Denon DCD 900. Chci se zeptat na jeho trik Advanced AL32 Processing. Technicky to chápu. Možná to u těch levných strojů udělá příjemnější poslechový dojem.?? Pozn: Omluva, že s takovou lácí lezu do Highendfora. Snad nevadí.
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: CDčka z půjčovny ?

Příspěvek od motýl »

Koukám ale, že MARANTZ CD-6007 má taky USB vstup pro flac. A možná větší displej. Asi to chce slyšet hned po sobě.
Odpovědět