Alternativa k Marantz Melody M-CR612

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
bluenite
Příspěvky: 2
Registrován: 16 črc 2022 19:36

Alternativa k Marantz Melody M-CR612

Příspěvek od bluenite »

Potřebuji kvalitní mikrosystém s dobrým zvukem a internetovým rádiem, v ceně cca20000K. Podle referencí a dostupných informací to nejspíš vypadá na tento. Nicméně před konečným rozhodnutím bych rád znal pár názorů na něj a/nebo jeho alternativy. Repro bych použil Paradigm Monitor3 v3, jestli je někdo zná. Později bych je vyměnil za novější s imp. 4ohmy. Primární zdroj zvuku je CD, nebo kvalitní stream. Typ muziky – klasika, nebo tichý jazz/new age.
Poradí někdo znalý?
Díky moc za každou radu.
Petr
Loophazz
Příspěvky: 10
Registrován: 23 led 2021 21:56

Re: Alternativa k Marantz Melody M-CR612

Příspěvek od Loophazz »

Myslím, že to bude dobrá volba. Stále mám první verzi jejich mikrosystému M-CR502 a se zvukem jsem byl a jsem moc spokojený. Alternativ s CD moc není (Denon, Yamaha). Ve svojí verzi ještě nemám DAC ani HEOS streamer (na který jsem ale neslyšel moc dobré ohlasy). Tak snad zbytek moc neořezali.

Poslouchám také převážně jazz, klasiku a akustické nástroje. Při výběru repro bych pak nehleděl jen na impedanci, ale spíš na to, jak dokáží bedny zahrát nejpreferovanější žánry. Já poslouchám se Xavian Primissima a když jsem zkusil sestavu "zmodernizovat", musel jsem sáhnout do kapsy pro násobně vyšší částku.
Main: NAD M33, Xavian Orfeo, Townshend Audio Isolda DCT, Chromecast Audio
Office: Lyngdorf TDAI-1120, ProAc Tablette 10, Squeezebox Touch
Headphones: Bayerdymanic DT-880 PRO, Master & Dynamic ME05, Audioquest Dragonfly Cobalt
Odpovědět