Fidji a jeho man cave

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak to je ultimativní řešení, příjemně se to čte a ještě lépe se dívá na fotky :thumbup:.
Mark Levinson
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Trochu uprav, DRC beriem momentalne za vyriesene, tak trochu prelestit akustiku.

Trochu historie - dhlsiu dobu, som najma na profi froach sledoval relativne intenzivne diskuzie o difuzii - hlavne o QRD vs Cylindrickych. [QRD a skyline tu vsetci poznaju]. Jedna z vyhod cylindrickych difuzerov sa spominala ze nekazia fazu. Tak som si kupil najprv 2 na prvy odraz na prednu stenu, potom dalsie 2 na prvy odraz na bocne steny - a bol som nadseny. Casto zvyknu byvat kombinovane s absorbciou [ale jemnou, tak cc 30% normalnej platne]. VYhoda je, ze difuzia zacina uz vyrazne nizsie ako pri QRD/Skylinoch, uz okolo 600Hz.

Dobry clanok - trocha teorie - druha strana - https://www.stereophile.com/content/nwa ... vel-page-2

V ramci nejakeho posunu som si objednal dalsie 2 na zadnu stenu, vymenil 2 palcove platnove difuzery/absorbery a 2 platne co mi zostali tak som prehodil na rozne bass trapy.

VIem, ze hifisti radi veci zvelicuju a kazda zmena je opisovana ako ked niekto vyhra milion v loterii. NIc take - u mna to je skor ako ked niekto dobre zaraba, a trochu mu zvysia plat. NIc zasadne sa nezmenilo, ale zivot je trochu prijemnejsi.

To len tak na insiparaciu, ked niekto rozmysla o nejakych akustickych provkoch - su tie polyfusory dobre. Zase sa ten zvuk trocha skludnil, dospel a je ho trosku viac. Velka spokojnost. Na zaciatku, pes tym nez som odstartoval operaciu "akustika druah etapa" jedna z veci ktore bolo pocut v niektorych skladbach - ked bol nejaky vyrazny nastroj typu trubka, saxofon nahraty vyslovene do jedneho repro, tak tak troch trcal do priestoru. Teraz s tymi 6 timi polyfusormi sa to zrovnalo, ze ta scena je kompaktnejsia.
Polyfisir 1.JPG
polyfisir 2.JPG
Rear new.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od blesk666 »

V nedelu podvecer som bol asi na 2 hodiny u Fidjiho. Zacali sme kinom, to nie je sice moja parketa, kedze som skor na art kinematografiu, kde to obvykle efektami nesrsi, ale rozhodne to stoji za to. Nic lepsie som v domacich podmienkach nevidel a nepocul.
Stereo sme zacali koncertom Georga Michaela - perfektny realisticky priestor aj s realnymi neduhmi takehto koncertu (hlas trochu viac tlacil) To uz som ale tusil ze to nie je aparatom a posluchovkou. Dalsie nahravky ci uz od Dead can Dance alebo Portishead ktore dobre poznam, boli po kazdej stranke vyborne. Taktiez akusticke nahravky aj elektronika vsetko zachovavalo charakter nahravky v dobrom zmysle a nepridavalo to nejaky ten svoj charakter. Musim konstatovat ze to je jedna z top instalacii co som vobec pocul, vcitane najdrahsich. Moznosti len tak si prepnut nastavenie alebo hrat na 2 alebo 4 suby su este bonusy navyse pre napr horsie nahravky. Bolo mi potesenim aj osobne
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Dakujem pekne za navstevu, bolo mi potesenim.

Bol som zvedavy, ako to budes vnimat - predsa len moj pohlad - tzv. racio-hifi [nemylit si z "pocuvanim grafov", soc-hifi] nie je momentalne prevladajucim prudom v nasom hobby. Nejako som po dlhych rokoch a vela slepych ulickach dospel k nazoru, ze moderna veda a fyzikalne zakony platia aj v hifi a vedia dat vsetky odpovede, ktore potrebujem na to, aby som si hudbu vedel vychutnat. [Samozrejme, ze veda este dodnes neprisla na vysvetlenie fenomenu "hifistova manzelka v kuchyni" a podobne, tam zatial hanebne zlyhava]

Uprimne - viem, co este treba doladit a chystam sa na zopar drobnych experimentov, ale celkovo - uz asi nenajdem hudbu, ktora by ma na mojej aparature nebavila a na nejakej inej ano, A o to mi v konecnom dosledku ide.

A to pritom moja zostava je uplne anti-ezo-hifi - DRC, Dckove zosiky, zaidne bizu, kable "z kontajneru", subwoofery, no uplna hroza. Niekto si povie "4 suby" a predstavi si feliciu co prejde pod barakom s vyhulenym hip-hopom. A mne tie 4 suby zneju ovela presnejsie, rychlejsie a kultivovanejsie ako nejake stlpy s 8 palcom a basreflexom, co sa poslednu pol oktavu trapi a reoznuje +- 10dB.

A ani ten TRINNOV nehra "digitalne" priam, naopak, mam pocit, ze to je najanalogovejsi zvuk, aky som kedy mal.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

A aby to nevyznelo blbo - na nasom hobby je krasne to, ze sa da dostat k rovnakemu vysledku - emocii z hudby, stovkami roznych sposobov, Sam som mal napr. elektronky a poznam ten pocit. To co pisem, je to, ze existuju sposoby, ktore bezne cloveka nenapadnu, alebo ma predsudky ich co len vyskusat.

Len pre info - na TRINNOV users fore je clovek s TechDas Air Frce One gramo, a ten to zenie AD/DA prevodom a DRC - a hovori, ze mu v zivote nehralo lepsie.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od terahera »

Aby to nevyznělo blbě,já nemám předsudky vyzkoušet Trinnov,DRC ani Déčkové zesilovače,jen na to prostě nemám love :lol:
Jinak rád čtu tvé vlákno právě proto,že máš zcela jiný přístup k hifi a baví mě to,člověk se doví spoustu nového,narovinu i spoustě věcí nerozumím.Věřím,že to u tebe musí být masakr a doufám,že se mi poštěstí to u tebe i někdy slyšet :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

@terahera - si vzdy vitany, aj ked u mna to nebude az taka zabava ako inde, ja som abstinent, ale zase je u mna celom dobra kava.

Este k tomu racio-hifi - pre mna jednou zo zakladnych pomocok je REW a Umik od MiniDsp + treba mat notebook/pocitac a schopnost dostat z neho data do zostavy [ja mam vsade HDMI vstupy, tak to nie je problem]. Na nete je plno navodov a vsetky tie krasne waterfally a FR grafy. Cize naucit sa robit s REW na bazalnej urovni - tak pol dna, a potom uz podla potreby sa da ist aj do skutocnej hlbky. Na meranie miestnosti ako stvorene a hlavne bez REW si ani neviem predstavit vobec zacat riesit akustiku, ako taku. Samozrejme, ked sa niekto nezivi ako ladic klavirov.

Na zaciatku som nemal problem ani tak s meranim ako takym - to som sa naucil relativne rychlo, ale skor s interpretaciou vysledkov - proste som nevedel, ze co je "dost dobre" a na co sa pozerat. Tu mi otvoril oci clen @mrba, ktoremu aj takto dakujem. Toto je zaujimava knizocka, co by mala byt v kniznici kazdeho hifistu.

http://www.acousticfrontiers.com/wp-con ... ndards.pdf

uplne genialne su tam tie casti o ETC a dozvuku na stredoch, to mi velmi pomohlo s nastavovanim postavenia repro.

Fakt si neviem predstavit, ako niekto moze nejako do hlbky ladit zostavu, bez toho aby objektivne vedel, aky problem riesi, to je ako lekar, co pride operovat a nevie diagnozu.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od matus_pigy »

Fidji, používaš okrem toho 3D mikrofónu ešte aj mikrofón zvlášť na REW? Podelíš sa o typ? Premýšľal som že by som si zaobstaral nejakú meraciu aparatúrku.
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

https://www.soundimports.eu/en/minidsp-umik-1.html

toto je na zaciatok [aj dalej] uplne OK, eventualne ked poznas niekoho kto ma Dirac, ten by tiez mal mat takyto mikrofon.
Akurat ti neviem uplne poradit, ako dostat signal z pocitaca do tvojho DAC, ja som mal vzdy HDMI vstup/vystup. Ale asi aj USB by malo fungovat

A ano, meriam prave nezavisle - aby a) overil merania TRINNOVu a b) REW okaze ovela viac grafov/vystupov ako TRINNOV, cize napriklad ked som staval suby, tak som robil s REW tie primarne merania a az potom som to prehnal cez TRINNOV.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

terahera píše: 27 zář 2022 10:45 Aby to nevyznělo blbě,já nemám předsudky vyzkoušet Trinnov,DRC ani Déčkové zesilovače,jen na to prostě nemám love :lol:
Jinak rád čtu tvé vlákno právě proto,že máš zcela jiný přístup k hifi a baví mě to,člověk se doví spoustu nového,narovinu i spoustě věcí nerozumím.Věřím,že to u tebe musí být masakr a doufám,že se mi poštěstí to u tebe i někdy slyšet :cool:
No, ja to este len tak skrabem po povrchu - napriklad toto je uz uplne iny level aj na mna ;-)
alebo - vsetko co ste chceli vediet o multinali, ale bali ste sa opytat .... [ale inac skvelo napisane]

https://drive.google.com/file/d/1qFpM5c ... Wqjg3/view

a aj na zaklade tohto som sa rozhodol prestavat kino c1 a neskor aj kino c2

kino c 1/stereo bude 9.5.6
kino c 2 skonci ako 13.8.10, ale to tak o 2 roky, ked nejako vyriesim svoju osobnu buducnost vo vztahu k strednej europe a slovensku konkretne [chcem odtialto definitivne odist], tak do toho teraz nijako extra neinvestujem

No a vcera jezisko prisiel a nadelil, cize bude co robit najblizsie dva vikendy, pocitam - piaty sub, to uz len tak z marnomyselnosti, nech ma tam neserie jeden prazdny kanal

A dam sancu Motion15kam ako Front Wide a ked sa osvedcia, tak vymenim Motion 30ky co mam momentlane ako RS a LS
ML Dynamo.JPG
Mal som tu vcera P. Podolskeho s Audioega - robil aj nejaku udrzbu Loganov - jeden mi torchu rezonoval na 218Hz a to bol nejaky kablik co sa vnutri triasol. Plus mi poradil life-hack - odstranit kovovy gril zo zadneho basaku, ze to zlepsuje cistotu na basoch, tak idem dnes pocuvat.

No a zaverecna vec - idem vsetky suby prehodit na IsoPucky od IsoAcoustics, velmi sa mi to osvedcilo pod 15 najvacsim 15 palcom
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od F2014 »

No a zaverecna vec - idem vsetky suby prehodit na IsoPucky od IsoAcoustics, velmi sa mi to osvedcilo pod 15 najvacsim 15 palcom
Predpokladam, ze to mas se svym vedeckym pristupem zmerene. Das sem vysledky?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

F2014 píše: 29 zář 2022 16:48
No a zaverecna vec - idem vsetky suby prehodit na IsoPucky od IsoAcoustics, velmi sa mi to osvedcilo pod 15 najvacsim 15 palcom
Predpokladam, ze to mas se svym vedeckym pristupem zmerene. Das sem vysledky?
Sam dobre vies, ze ked budes pozerat na grafy, tak sa ti strati schopnost rozlisovat medzi zvukom ethernetovych kablov. =)) .

Ja cely cas pisem o racio-hifi [pouzivat tozum] a nie o pocuvani grafov. Kto chce, chape rozdiel.A pri SW ten test nie v merani, co a da postnut ako graf
- na rezonancie pouzivam bud a) kovovu gulicku, alebo b) pohar s vodou. Najma pri SW to je dost vidno, ci tam je nejaky rozdiel.

Nakolko sa nejako nevenujes subom, tak asi nema zmysel ti vysvetlovat jemne nuansy a rozdiely, v spravani front firing vs down firing subu a to, ze riesis uplne veci [coupling/decoupling]. A ze preco je v jednom pripade lepsi auralex, a v druhom isoacoustics. Ked budes niekedy uvazovat nad tym, ze si zaobstaras suby - kludne sa ozvi, rad poradim

Aha - a este to aj cool vyzera [tie puky] a ked ich uz mam vsade, tak preco nie aj pod submi. Vyzera to tak viac hifi a nestoji to ziadne peniaze. Boli na muzikere v akcii.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od F2014 »

OK. Trochu jsem doufal, ze jsi to zmeril.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od blesk666 »

merania roznych podmoziek pod repro bolo robenych viac. Napr tieto:
https://carbide.audio/measurements/
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Suby su uplne specificke na meranie - tam skutocne merias ciste miestnost, na to aby si zmeral sub, ako taky, tak ho potrebujes vyvliect niekde na pole. Navyse na tie spodne frekvencie platia uplne ine parametre - vseobecne sa okolo 20Hz povazuje skreslenie 10% za nepocutelne. Aj in-room FR variation +-6dB je povazovana za prijatelnu, napriklad v tych nejnizsich kmitoctoch. ALe ked si chce niekot uletiet - nech sa paci navod ;-).

https://www.audiosciencereview.com/foru ... cad.21860/

Ked poviem, ze sa mi puky osvedcili, tak myslim, ze je ten sub fyzicky stabilny a zaroven decouplovany od podlahy a to je to co potrebujem. Pri mojich test trackoch - staci polozit ruku na sub, dat tam signal co obsahuje dost energie okolo 25Hz a je to trochu citit [2 rovnake suby, 2 rozne podlozky/nozicky]

Este k tym multisubom - ono "cim viac tym lepsie" tu zvykne platit, aj ked samozrejme aj tu plati zakon klesajucich vynosov. Vela ludi je fixovanych na priemer menica, ale rovnako dolezity je aj vykon zosilovaca, aby sa sub nedostal do kompresie, kedy zacne skreslovat a vyslovene sa ten zvuk rozpadne.

1 Sub - nezmysel - da sa vyekvalizovat na 1 miesto, ale stale bude pravdepodobne bude trcat. Pri suboch su najvacsi problem nuly,tie nevyekvalizujes nijako normalne a je to pocut.
2 Suby - to uz, co sa tyka FR je vyrazne lepsie a da sa normalene dostat na +-3dB na 1/3 smoothingu. Tam sa nuly pri troche snahy daju uz krasne eliminvat a te efekt je krasne pocutelny. Casty problem a chyba je, ze sa niekto snazi suby umiestnit "pekne symetricky" - napriklad toto - to je uplne zle - vo vacsine pripadov tam dosiahnes efekt "stacked sub" cize sa ti nasobi amplituda. Spravne je mat aspon jeden sub asymetricky, idealne "von" od L-R. [to plati aj pre film aj pre hudbu]
675849.jpg
3 suby - to uz je co sa tyka FR absolutne postacujuce. Tam je viacero metod, ale tu uz sa bez merania nijako nezaobides. Vyhoda je, ze pri 3 suboch uz je bas skutocne nelokalizovatelny.

4 suby - headroom - dane SPL pri konstantnom gaine narastie o 6dB, ak su to dekorelovane suby - a to je strasne vela, co sa tyka headroomu - bavime sa vacsino o 50% poklese kazdeho mozneho skreslenia. Zaujimavy efekt - vyrazne sa zvysi rozsah pod 20Hz

5 a viac - to uz je len headroom a headroom.

Treba to pocut - vela uzavretych subov hrajucich na 25% vykonu, zekvalizovanych a sfazovanych, to je uplne iny vnem. Strasne to dokaze byt navykove. Nie preto, ze sa vsetko trasie, ale preto, ze sa nic netrasie.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od blesk666 »

Inak tie merania roznych podloziek, neviem ci ste si rozklikli grafy ale zodpovedaju tomu co ma skusenost Fidji. Vsetky riesenia bez tlmiaceho clena (hroty alebo, keramicke gulicky) maju namerane vacsie hodnoty prenosu vibracii, ako tie s tlmiacimi clenmi v podlozke (to su aj tie Isoacoustics)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

V ramci postupneho upgradu akustiky, mi samozrejme niektore elementy postupne prevysuju. Nechcem ich momentalne predavat, lebo je mozne, ze ich niekedy vo vzdialenejsej buducnosti mozem este pouzit. Ale momentalne su v pivnici a mohli by niekomu pomoct.

Ak by niekto mal zaujem, a chcel si zaexperimentovat s tym, ako dokazu pomoct akusticke upravy, mozem [aj dlhodobejsie] zapozicat nasledovne:
GIK Acoustics:
1ks Monster s difuznou platnou - biely - hrubka 15cm 60x120
2ks A4 s difuznou platnou - cierny hrubka 10 cm 60*120
4ks A2 biely, hrubka 5cm 60*120

Mam aj vselijake zavesne systemy, ale vedia aj stat oprete o stenu

4 ks Vicoustics Cinema Premium Round cierny 60*60
6ks Thomann EPS 1D difuzor biely 60*60
2ks Sonitus Acoustics Low Killer - penove bass trapy cierne

Tieto su lahke a drzia aj pripevnene obojstrannou paskou na stene/nabytku/skle

Asi ako komplet - je to celkom uz dostacujuci set na nejake zakladne poriesenie akustiky - prve odrazy, dozvuk a tak.

Ak by mal niekto zaujem, ozvite sa. Urcite sa to da odviezt na jednu supu kombikom alebo SUVckom a aj niecym vacsim ako fabia [tych 120 cm sa zmesti na zadne sedadla krizom]
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od terahera »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Musím uznat,že jsi velkorysý :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od matus_pigy »

Vcera som sa zastavil u Fidjiho na kus dobrej reci a fajn posluch.Zacali sme nejakymi novsimi vecami,ktore mi ponukol,zvuk proste velka pohoda,presne taky ako sa pri vyriesenej akustike ocakava.Pustili sme si Buty-Mam jednu ruku dlouhou,kvoli navrstvenym hlasom a priestoru.Super.Potom sme presli na moju ziadost na klasiku a teda musim povedat,ze az tu sa stereo predviedlo naozaj v plnej krase.Prave klasicka hudba mu svedci najviac a posluch uz bol zazitkovy.Vyziadal som si moje oblubene nahravky od Stokowskeho - Hungarian rhapsody,Vltavu a z Londynskej filharmonie labutie jazero.Scena pri vsetkych nahravkach rovnomerne,nezlievajuco sa rozlozena s vybornym detailom.Co ma velmi bavilo bol pocit ako pri zivom koncerte,ci uz z reprodukovaneho priestoru alebo vyziarenej energie.System pumpoval do miestnosti obrovsku energiu a zaplnala rovnomerne cely priestor.Ani pri vysokych hlasitostiach sa scena nerozsypala.Presli sme na Zimmera - Time,The Dark knight a piratov a potom na film.Novy center pomohol velmi realistickemu prekresleniu hlasov,v zivote som co sa kina tyka nepocul nic lepsie.Som zvedavy ked zapojis zvysok.Takze dakujem za super stravene tri hodiny :)
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Dakujem pekne, ako sa hovori, konstruktivna chvala je vzdy uzitocna.
Este pre obecentstvo - aj tie Buty, to bol Matusov playlist, ja pouzivam ako referencny track Billie Eilish =))

No musim sa Matusovi podakovat - som si uvedomil, ze ako som za posledny rok, odkedy som sa pustil do multikanalu a multisubov, zanedbaval klasiku. To boli cely cas len nejake tracky z brutalnymi basovymi linkami a filmy kde to vybuchuje.

Skusal som to vcera trochu dohnat - dal som Stravinskeho, potom mojho oblubeneho Purcella [taky velmi muzikalny barokovy popik] a potom som sa tulal po Qobuze - Brahms, Martha Argerich a Chopin, a tak. Dakujem za ten tip na toho McFerrina/YoYoMa, to je fakt lahodka.

Inac to u mna od soboty rana vyzera nejako takto - 3x som sa skusal prinutit to zacat napajat na 9.5.6 , ale celu sobotu som len pocuval muziku a potom sa nervoval na futbale a vecer ma z kina vyhodila manzelka.

Dnes som vstal skorej, len aby som si po hodine hladania spomenul, ze som AES/EBU kabel daroval pri predaji DACka asi pred 3 rokmi, cesta to Muzikera, objednavka v pondelok dorazi a nasledne hodina zapajania spat toho co som rozdrbal.

Nakolko som uz dosiahol fyzicky pocet kanalov, tak idem pripajat softwarove kanaly - to je funkcia ktoru TRINNOV umoznuje, vytiahnut cez AES vystupy dodatocne kanaly, len je treba dokupit externy DAC. V Audiophinicse som kupil Gustard X16, z klasickym SINAD 100 Milionov ako vsetky cinany.

https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.17419/

Uprimne, som velmi zvedavy ako to bude hrat v porovnani s internymi DAC TRINNOVu, ktore su postavene na najnovsich ESSkach oproti 9068AS, ale asi ho nakoniec hodim na suby, tam to je relativne jedno, tam ziadne "ostrejsie sykavky" nehrozia.

+ dalsi Ncore a teda montaz IsoPuckov pod zvysne suby.

Koniec hlasenia.
Kable a bordel.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

No este jedna vec - mozno pre niekoho to bude inspiracia. Ukazoval som to aj bleskovi aj matusovi.

Pocul som zopar zostav, kde bol zvuk vyslovene holograficky, nadherne lokalizovane nastroje, ako vytesane do kamena. Ale ked som zavrel oci, nieco mi tam uplne nesedelo. Hlavne to bolo pocut na hlasoch - krasne v strede, umiestnene v priestore, ale akoby iba jeden rozmer - tenucka ciara [nema to nic spolocne s objemom atd, len s lokalizaciou]. Vedia tak hrat aj elektrostaty a hralo to tak aj mne.

Zacal som trochu experimentovat s natacanim repro [ale fakt ze o milimetre + mam taku vyvytavku vo forme nalepky na vrchu woofera, ze vidim, ze su repro natocene uplne symetricky] a trocha som ten hlas "rozsiril" , tak ze pri zavretych ociach mam pocit ze predo mnou stoji ziva osoba, co ma normalnu sirku hlavy. SIce sa strati ta posledna kvapka lokalizacie, ale aspon mne to znie nejako tak analogovejsie a prirodzenejsie.

Ako vsetko v hifi - nieco ziskas, nieco stratis.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Rychle zhrnutie vcerajsieho vecera a dnesneho doobedia.
Opatovne rozobratie zostavy, vymotavanie kablov, prenasanie subwooferov, napajanie novych ampov a DAC- to sme na cca 12:00 dnes, ked som to vsetko zapojil naspat. Slavnostne zapajanie do zasuviek a zapnutie zostavy. Navyse som zistil, ze som toho Gustarda ani nemusel kupovat a staci mi na suby Flex cez Toslink a len aktivovat v menu 2 kanaly navyse. Cize mam cinana DAC a ani som ho nepustil.

BRUM!!! -velmi jemny, ale bol tam - mam jeden jediny RCA sub ten to nebol, kazdy jeden komponet som zapol/vypol. Stale brum. Tak som zacal komponenty vytahovat zo zasuviek, vcitane projektora a PSka, aj ked tie su zapojene optikou. na konci bolo VSETKO vytiahnute zo zasuviek.

Stale brum. Normalne som siel do skrine a vypol poistky do posluchovky - nic, brum. A potom odislo spod okien auto, co tam vytahovalo nejaky bordel z kanala. Skoro som sa rozplakal.

Inac - ked uz o tom brume rozpravame - snazim sa vyvarovat RCA spojeni, ale mam stale jeden sub, ktory ma len RCA a velmi sa mi osvedcila tato krabicka od Neutriku - stoji asi 35euron na Thomanne - lepsia ako hocijake redukcie a prekablovania.
Neutrik.JPG
Zajtra hodim nejake fotky a trochu pribeh "cesta od 2.0 k 9.5.6"
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Ramones »

:thumbup: to me po ranu pobavilo. Sranda, jak se hledaji predozadni prostory, zhmotneni muzikantu, holografie prostoru a ve finale nejsme schopni lokalizovat cizí zvuk, ktery necekame. Take jsem to párkrát zažil... a spokojene napr. poslouchal pul minuty mono místo stereo, nez si to mozek prelouskal 🎶👀😁
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Dnesny post je poucenie - "citajte navody a nezanedbajte nastavenia"
Najprv fotky - pribudol 5ty SW a 2x regalovky [zatial len na skusku, kvoli overeniu konceptu] - inac ten maly sub pri centri ma 10 palcovy menic a hraje pekne k 20Hz.

Stereo - ziadna zasadna zmena, 5ty subwoofer [alebo skor zmena rozostavenie subov v miestnosti - v principe mam pokryty kazdy roh a aj priestor medzi repro.prinieslo to co sa cakalo - este o trochu lepsiu integraciu, zase o nieco menej prace pre DRC s ekvalizaciou, nakolko sa prirodzene eliminuju prepady a nuly. Celkovy dojem - este trochu zvacsenie hlbky a velkosti priestoru, ale ako hovorim uz nic zasadne, ako ked natunujes motor z 500 na 505 koni.

Pre tych co nechcu "pocuvat grafy" a maju zasadny moralny problem s meraniami - toto je moznost si overit "na usi" ako sa spravaju unho basy v miestnosti - inac celkovo toto je super stranka - poslite chlapovi par euro, stale tam pridava veci. Zabavne a uzitocne, je tam viacero dobrych.

https://www.audiocheck.net/audiotests_b ... zation.php

Hlavne by som ale chcel upozornit, aby ste nepodlahli pokuseniu a neskusali si otestovat sluch. Moze vas to mrziet, Nevedomost je casto lepsia ako pravda, najma pocas uprsaneho novmembra.
Front 1 novy.JPG
Front Left.JPG
Zase som o jednu kalibraciu skusenejsi a idem podla CEDIA postupu, aby som co najlepsie zmeral charakteristiku miestnosti a funguje to velmi dobre, najma na multikanal.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Teraz k tomu navodu -
pridal som 2 reproduktory do systemu -> zo 7.x.6 - > 9.x.6 co uz je takzvany "velky atmos" , dalsie zvacsovanie na 11.x.8 atd to uz potom len suvisi z velkostou miestnosti [napr, pri velmi velkych platnach cca 200 palcov a viac sa uz niekdy pracuje s 5 screen kanalmi namiesto 3 -cize s L-C-R sa stane L-Lc-C-Rc-R] a podobne, pointa je mat repro rozmiestnene v uhloch, aby medzi nimi nebola nejaka zasadna diera.

Tie 2 dodatocne kanaly - su tzv Front Wide kanaly - ktore su pre Atmos/DTS XPro nativne, cize sa aktivne pouzivaju v mixe a ked chybaju tak sa dopocitavaju napr do L-LS.
FW.JPG
No tak som to slavnostne zapojil, pustil si svoj Dolby Atmos test disk - a nieco bolo divne. Namiesto ocakavaneho zlepsenia a zvacsenia priestoru, sa skor zvukova scena uplne rozpadla do takeho nejakeho divneho zmatku - nic nebolo poriadne lokalizovane - neesedel akoby obraz na zvuk, nie co sa tyka casu [lipsyncu[ ale skor to bolo, ako by som sedel v kine a pozeral na malu obrazovku.

Do riti - ved to neni mozne, Napr Auromatic [3D upmix zo sterea] hral uplne vyborne, 3D hudba sa vylepsila. Cize to nebol problem ani s postavenim repro ani nic. Tak som zasiel na nejake fora - dal vsetky data, prinscreeny, dostal blbe rady [a ake mas kable?] az ma nakoniec jeden clen upozornil, na to ze TRINNOV pracuje s 3D obrazom miestnosti a nastavuje si zvuk na obraz.

A v tom bol cely problem - ze som mal defaultnu velkost platna v nastaveniach velkosti a procesor si myslel, ze L-R su vnutri platna, tak zacal kompenzovat, aby sa celkova velkost zvukoveho podania kryla s velkostou obrazu. No tak som nastavil ako to ma byt - a hop - obrovska zmena. Teraz to hra o uroven lepsie, a to az tak, ze som si rovnol objednal vacsie regaly na FW, nech to je SPL uplne dorovnane. Toho obsahu tam moc nejde, vzdy je to kombinovane s prislusnym frontom, ale je to zaujimave - v zmysle "prilieta vrtulnik sprava, este ho nie je vidiet, ale uz ho je zboku pocut" oproti klasickej 7.x.4 to je zase o schod vyssie a aj ta celkova zvukova bublina je zase o nieco rovnomernejsia.
3D room model.JPG
Preto je dolezite mat ten obraz co najvacsi - tu nejde o nejaku megalomaniu alebo co - ak je vidiet ja mam L-R uplne na hranu platna, aby koreloval smer zvuku s dianim na obrazovke. Ked ma niekto hoci aj 87 inch TV a L-R ma meter na stranu od kraja obrazovky - to uz nie je ono. Zvuk je vacsi ako obraz - vrtulnik mas na 10stupnoch od stredu a zvuk vrtulnika na 30 tich. To sa neda oklamat.

Preto su aj ultimativne kina s reprakmi ZA platnom. Vzdy. A take bude aj moje dalsie kino, ktore postavim. Teraz sa len ucim, ze co sa vsetko da aj v relativne kompromisnych podmienkach.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

No, tak som sa trochu uvolnil a ten upgrade o ktorom so uz nejaku dobu rozmyslal som zahajil. Nechcem nudit detailami, ale v principe idem subwooferovu cast posunut este trochu dalej a to pridanim este jedneho 15in subu [teda spolu 2] a aplikacii ultimatneho variantu toho comu REL hovori 3D theatre [oni sice robia dobre suby, ale tie ich reci okolo "high level connection" to su povedzme, ze rozporuplne] + upgrade vsetkych vyskovych a trochu aj surroundov.

Takto dnes rano vyzerala moja chodba - a to je hlavna nevyhoda tychto instalacii- hocico menis, stoji to vela penazi a narobis sa pritom jak hovado, uz len preto, ze kazdu vec vzdy musis kupovat niekolko krat.
Chodba.JPG
Ale tak pre pobavenie zlava - 12 - 15 - 10 palcovy sub - momentalna konfiguracia - 2x15, 3x12, 1x10, uz to zase hra o nieco lepsie.
SW 1-3.JPG
Zlava doprava - Motion4 [4palcvoy] - to boli moje vyskove repro - budu nahradene 7ks Motion 15 [5.25 woofer] a zaroven front wide a surround budu Motion 35 [vacsi AMT a 6.5 palcu]. Hlavne som potreboval dostat zo systemu tie Motion 4, lebo ma dost obmedzovali v niketorych parametroch [crossover som musel davat na 110Hz, a to uz je moc, inac isly do kompresie pod 100Hz pri hlasnych pasazach v Atmose] Zhora je ten rozdiel vidiet este viac.
Satellites front.JPG
Sat top.JPG
No a vysledok - predok a zadok. Este to nie je uplne nakalibrovane, to buduci tyzden, ale uz je ten posun pocut. Zase je to vsetko vacsie a homogennejsie a preciznejsie. ZIadne skoky, ale uz len drobne kroky.
Front 4 sub.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Tony »

Žasnem a obdivujem👍🙂
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Ramones »

Ty si riadny magor.......... 👍😁
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Yiakubou »

A ja myslel, ze ten Trinnov DRC ti vylecil audioneurozu :lol:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od PavelDosko »

ten novy kinosal budes stavet hned vedle domu?
neni placka, neni highend
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od matus_pigy »

Este minule sme kecali o tom co mas v plane a ty uz si to zrealizoval.Tak som zvedavy kam si sa posunul.
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
monte

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od monte »

Posloucháš zvuk velmi nahlas ?
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od phenom »

Strašný masaker téma , to som si myslel, že už čo to o hifi viem, mám na čítané, ale tu som polovici výrazov nerozumel 😁a obdivujem ako si dokážeš sám pomôcť, naladiť, urobiť, pretvoriť na obraz svoj. Keď to porovnám, tak mám doma rádio do kuchyne 🤦🏻‍♂️😁. Veľká paráda.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od blesk666 »

Yiakubou píše: 27 lis 2022 23:02 A ja myslel, ze ten Trinnov DRC ti vylecil audioneurozu :lol:
Toto nie je audioneuroza, to je perfekcionizmus. Alebo mozno pre niekoho uz obsesivno kompulzivna porucha:-)
Gratulujem, s odstupom casu by som si to mozno opat raz vypocul.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Pavel M. »

Fidji, rád čítam tvoje vlákno. Veľký rešpekt a obdiv k tvojmu neutíchajúcemu zápalu do... (dá sa ešte hovoriť o "domácom kine"?) :lol:
Kedysi som k plátnu postavil 7.1, ďalej som sa nedostal, ale aj tak vtedy paráda a spokojnosť.
Užívaj, musí to hrať famozne. :clap: :thumbup:
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

monte píše: 28 lis 2022 10:29 Posloucháš zvuk velmi nahlas ?
Ani nie, jasne ze kalibracia ide na referencnej hlasitosti [-20db Digital na 85db/ spicky 105dB a 115dB SW], ale normalne pozeram 9-12 dB pod referenciu. Velmi zriedkavo na kino hlasitosti. Tam ide hlavne o headroom a dynamiku. Preto aj vymiemam tie vrchne lebo bolo citit, ze pri referencnej hlasitosti nestihali a padali do kompresie.

Ono to treba pocut - je rozdiel hlasno a hlasno, najma pri takychto multikanalovych zostavach - ked si uvedomis, ze v nieco vyse 30m2 hra takmer 10.000W a ze plocha basakov je ako by si tam mal jeden 39 palcovy basak. Druha vec - je ta miestnost akusticky osetrena relativne na kratky dozvuk, cize je tam aj dost vysoky pomer priameho zvuku, co pomaha vnimaniu dynamiky a priestorovosti. To mnozstvo vzduchu co sa hybe je uplne ine ako pri stereu, hlavne to je citit na suboch - aby som sa dostal na referencnu hlasitost mam nastaveny gain na suboch na -12db [rozpatie je -24 + 10]. Plus velmi pomaha, ze DRC zvuk dostava do fazy a pracuje s korekciou impulzu.

A preto aj vlastne robim to co robim - budujem si dalsi a dalsi headroom, aby som dostal system este dalej od nejakej limitacie. Vyhoda je aj to, ze to je profi stroj, co vie ist do vysokych Voltov na vystupe, cize dokazem hrat koncaky na relativne nizke gainy, aj to dost pomaha.
Yiakubou píše: 27 lis 2022 23:02 A ja myslel, ze ten Trinnov DRC ti vylecil audioneurozu :lol:
Toto uz je len taky omikron =)) , co sa tyka Sterea, tam som fakt vybaveny, len sem tam nieco preklaibrujem a tak, mam niekolko presetov na rozne situacie, ale myslim, ze uz z tej zostavy toho moc viac nevyzmykam. Som spokojny.

Len tie vrchne repro boli proste slaby clanok zostay a bola by skoda nevyzuzit potencial, co Trinnov dokaze. Tym, ze budem schopny ist o 20Hz nizsie na Bass mangemente, velmi odlahcim zvysku zostavy. SU tie nove bedne aj o nieco citlivejsie, to tiez nicomu neublizi.


PavelDosko píše: 28 lis 2022 08:26 ten novy kinosal budes stavet hned vedle domu?
Ano, vestavba v takej stodole, aj ked neviem, ci nebudem musiet trochu zlavit z narokov , prvy nastrel cenovej ponuky co som dostal na stavbene prace a interier [bez elektroniky] bol taky, ze trinnov by sa tam skryl v polozke "ostatny spotrebny material".

Plan je - kino [tam bud pojdem do profi veci typu Procella repro] alebo pouzijem Neumanny a upgradnem to, dalsia miestnost na Stereo a co mi zostane, z toho spravim po baraku taky multiroom na podmazove pocuvanie.

@blesk666 , @matus - ste vitani [aj hocikto iny, koho zaujima multikanal a elektrostaty] . Co sa tyka Sterea, tam sa nic nezmenilo, ale kino bude tak za 2 tyzdne myslim si, ze na uplne inom leveli.

a este obligatna fotecka - zadna stena po vymene vyskovych repro
zadok motion 15.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Tak hotovo, davam verejny pionersky prislub, ze teraz idem uz len poupratovat kable, lebo to je fakt hanba. Porste ked si na ka\dy kabel das 1.5 metra rezervu, tak to tak aj dopadne. Asi to nakoniec skonci Tascam db25 8xXLR snake cables,lebo inac sa jedneho na jednom z nich zabijem.

KOncepcia - 3 predne suby spojene do jedneho, aby tam bol headroom, do nich ide LFE + predna sekcia L/R/FW, C ma vlastny sub. a potom surround ma kazdu kvadrant vlstny sub - uz bez LFE, cize to je dost odlahcene. SOm rad, ze aj tie 15ky sa daju sekat na 80Hz, cize v pohode.

11.000W to je aj celkom tak akurat, 350W na meter stvorcovy :shock:
9.6.7.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Overgrounder »

Jednoho dne ti prolítne hlava stropem jako když odšpuntuješ šampus... :thumbup:
Jsi fakt borec!
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Vcera bol pre mna osobne velky den - zoznamenie z capom di tutii cappi CZ analogu Frogmanom a Valderonom.
Dakujem za dobre tipy na muziku, ktoru som nepoznal.

A je to tak - len skusenosti a navstevy realne posuvaju. Dakujem este raz.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

terahera píše: 29 pro 2022 21:07 Opět pěkné čtení a vše opět zní sofistikovaně :oops: Mě by jen zajímalo,jestli jsi svůj setup porovnával se setupem jiným,u někoho s jiným přístupem k věci.Jen zvědavost,nic víc,jaké je porovnání tvého přístupu vs přístupu jiných hifistů-pocitářů(kteří na rozdíl od tebe vnímají ve svých sestavách kabely atd)
Ano, ja celkovo chodim po svete a cerpam inspiraciu kde sa da, nielen v hifi. Ked sa mi nieco paci, snazim sa to nejako vyuzit/okopirovat/prisposobit. Napriklad vacsina vychytavok co mame na byte je zbierka vselijakych drobnosti co sme niekde pocas cestovania alebo navstev videli. To iste je aj hifi - napriklad cez avsforum som sa dal dokopy z jednym fanusikom pri viedni a tam som sa uvidel, ze ako sa spravit kino [a stereo].

Moj najvacsi hi-fi kamarat je ultra-ezo-saman [B&W 800, aktivna vyhybka LINN, Clearaudio s Thales reference a este nejakymi dalsimi dvoma ramienkami [v oddelenom uzavretom vyklenku, aby basove vibracie neposobili na gramo] a kable, podlozky atd od vymyslu sveta. Pre miestnych pocitarov mam jeden tip - zalepit lepidlom vsetky mikrofony a repraky na Ipadoch a pocitacoch, lebo to skresluje zvuk. Detto nemat v posluchovke ziadny iny reprak [napr, TV, telefon a pod - to je rada, ktoru dostal od Ivora Tiefenbrunna s Linnu]

Za seba - ja mam v hlave svoj ideal zvuku, ku ktoremu sa postupne snazim prepracovat a uz som relativne blizko. Velky, detailny, transparentny zvuk, ktory nic nepridava - ziadnu "muzikalnost", "zabavnost" "hravost" . Nie - ja chcem zvuk spickovych studiovych monitorov u seba doma. Preto Purifi Eigentakt namiesto Ayre V-XR alebo MOONu. Preto Trinnov. Preto akustika uplne do posledneho detailu.

Myslim, ze vela toho zavisi od osobneho vkusu a navykov - ja napriklad tym, ze som roky bojoval s asymetrickou akustikou tak som uplne alergicky, ked je zvuk lavo-pravo rozhodeny [a to velmi casto byva, najma na stedobasoch, ked nie je miestnost osetrena, zensky hlas a nastroje v pohode, a muzsky hlas posunuty lahko do strany, z toho ma ide slak trafit. Detto som vysadeny na agresivne vysky a sykavky, z toho ma boli hlava, preto ladim zvuk skor do jemnosti na vyskach, ako do nejakej extra cink-cink, co si vela ludi zamiena so "vzdusnostou" a "detailnostou". Celkovo su take prifuknute vysky [a stredobasy] velmi popularne u dnesnych konstrukterov repro. Mne ta zmenena tonalita nesedi. Radsej mam "nudny" zvuk, kde nic netrci a neupozronuje na seba. Pre mna su referencia Neumanny alebo Genelecy v nearfielde.

Ja celkovo vyznavam filozofiu "sustred sa na najslabsie miesto, to vylepsi a potom zase a zase" a tak dokola.

Moja cesta za posledne 3 mesiace:
- identifikacia atmos/surround repro ako slabeho clanku [a nasledna vymena 10 repro] + optimalizacia vykonu zosilovacov [vymena niektorych 250W Hypex na 500W]
- to je asi ta najvacsia nevyhoda multikanalov - vsetko co robis robis vela krat a stoji to vela penazi ;-)
- niekolkonasobne konzultacie s TRINNOV ohladne optimalneho setupu na kino - prechod zo 7.2.4 na 9.6.7 - 22 kanalovu zostavu.
- korespondencia z Kalmanom Rubinsonom zo Stereophilu ohladne najlepsieho setupu na 5.1 hudbu v multikanali a nasledne dokupenie 2 subov a prestavanie celej filozofie repro [vtyvorit 5.1 ako 5 plnorozsahovych repro a aspon 2 suby na LFE]

December
- 2 dnove meranie miestnosti pre GIK Acoustics a vyroba dodatocnych prvkov na mieru [dodavka buduci tyzden] - focus na pasmo 250 - 600Hz, snaha je uplne dorovnat dozvuk cez cele pasmo 250-5.000 Hz na +-5%
- TRINNOV - naladenie multikanalu na hudbu a koncerty, 3 rozne kalibracie.

Plan na Januar - optimalizacia kabelaze a doladeni akustiky.
- kompletna vymena napajacich kablov za tienenu metraz [neviem ani aka to je znacka] - skratenie na minimalne dlzky a upratanie list atd, objednavka L koncoviek c18 od Audioquestu
- konuzltacie s jednym americkym kalibratorom [za peniaze], co stava kina v Hollywoode a Silicon Valley - dal mi kontakty na firmu, co mi na mieru vyrobi kabelaz - objednane, dodavka za 2 tyzdne
- len aby si mal predstavu ;-) je to 78 [sedemdesiat osem] metrov SIGNALNYCH kablov + cca 40m metraze od Kimber na repro a na vrchne repro dam zdvojeny VandDenHull. Beriem Quad Cory od Neglexu ako aj W2594 s nizkou kapacitanciou, potrebujem na suby TRS/XLR koncovky, Mogami profi multi-core na DB25 konektor a tak. 78 metrov ;-) , to sa tazko potom riesi Nordostom ;-). Ked su tie kable dost dobre pre Davida Gilmoura, su dost dobre aj pre mna.
- cakam ako sa dohodnem s Valderonom na malovke/rekonstrukcii posluchovky, nech to je aj vizualne tip-top

Ked nieco pisem - som si plne vedomy, ze posobim ako mimon. Nikto okrem mna TRINNOV a 22 kanalov nema anikto take veci ako ja neriesi. Len sa snazim ukazat, ze existuje aj ina cesta, keby niekto nahodou chcel.

A samozrejme, pozvanie stale plati.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Odpovědět