Fidji a jeho man cave

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od terahera »

Dasta píše: 08 kvě 2023 11:24 Co Pavle konkrétně myslíš?
I mne by to zajímalo :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Dasta píše: 07 kvě 2023 19:32 Myslím, že okomentování tak špičkového zvuku jaký zde Fidži prezentuje se u všech jeho návštěv smrskává na jeden příspěvek, který popisuje uchvacující zvuk stíhaček ve filmu Top Gun.
O stereu nepíše nikdo nic.Proč?
Nerozumí tomu,nebo se jim to nelíbí?
Nemyslím, že by čsl.hifista neuměl poslouchat.Tento argument silně pokulhává.
Chybí li emoce z hudby, nedá se nic dělat -kde nic není,ani smrt nebere.
Dasta. muzikalnych a emocnych zostav kazdy z nas pocul hafo. 15Hz a 110dB nezazijes kazdy den. :razz: A aj teba rad privitam, lebo si tvoj hudobny rozhlad velmi vazim. Proste Top Gun a lietadlova lod - to je taky ekvivalent DSOTM, Brothers in Arms a Keith Don't Go. Jedna zo zvukovo najlepsich scen vo filme, ktora skoro dokonale vytvara iluziu "je to fakt a ja som tam" - ci uz mnozstvo detialov [buchanie kovov, tlmene uryvky rozhovorov v pozadi, hluk techniky, stupnujuca sa dramaticka hudba, do toho zasadene krystalovo ciste rozhovory atd. No a samozrejme uplne prelomova praca so infrasonickymi frekvenciami - predstav si to ako konstantnu uroven medzi 20-25Hz [motory idu] a stupnujuca sa "hlasitost" medzi 12-18Hz ako sa postupne zvysuju otazcky az po samotny start, kde zrazu cele skonci. Proste super iluzia. System pumpuje kilowatty vykony a sem tam mi normalne odstreli gril na suboch. Pre vela ludi to je prva taka skusenost v zivote, vcitane tych co dany film mali moznost vidiet v kine. Preto to aj ludom pustam.

Ale su aj ine - napr Mad Max Fury Road [to je zase festival priestoroveho zvuku], Duna, Blade Runner 2049, ale npriklad aj TRON Legacy [co je v podstate taky videoklip Daftpunku] a mnoho mnoho inych.

Ja hudbu konzumujem primarne cez koncerty a doma si len pripominam atmosferu aka na danom koncerte bola. Sice ti neviem povedat, ktore vydanie Brothers in Arms je najlepsie, ale zato si presne pamatam, ze uz som v 91 nevydrzal a siel na zensky zachod pocas koncertu Dire Straits, aby som sa nepos...l. Preto aj zbieram koncertne BR, DVD, mam subscribe na Qello a tak. 90% hudby, ktoru si doma pustim su nejake zaznamy koncertov.

len tak tip - https://www.jazzavienne.com/en/lineup-2 ... e=1&page=0
Vela pristupneho jazzu/R&B/soulu v skvelom prostredi. ked sa niekto chysta do Francuzska na dovolenku. Dajte vediet, mozno sa tam stretneme.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Tony »

Fidji - dobrý popis štartu - tak nejak to bolo👍
Takže minimálne čo sa týka domáceho kina to máš výborne🙂
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

No tak som po prvom kole koncertov a musim povedat, ze som tak nabity dobrou energiou. Strasne mi to chybalo.

Diana Krall
Metallica
ZAZ
Depeche Mode dvakrat
New Order
Blur
FourTet
Bad Religion
Sparks

Ziva hudba je ziva hudba a to je najviac.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

ELTON JOHN je pan .... Som rad ze som to zazil.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od matus_pigy »

Saaakra stihol si Eltona?My sme pozerali Mnichov,kvoli rozumnemu dojazdu a to bolo vseto vypredane.Potom bolo vsetko uz len na dolet.To musel byt fantasticky zazitok
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Ramones »

Oh my god.... Warm John 🙏🙄
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Schopnost urobit skvley koncert a uplne zhypnotizovsat 200 000 ludi nema nic spolocne s tym, ci sa niekomu pacia chlpci alebo dievcata. Bez takych ako elton by boli galerie poloprazdne a vela dobrej muziky by nikdy nevzniklo.

Chodim po koncertoch dlhe roky a casto - a raz za cas sa vyskytne taka zhoda okolnosti, ktora z toho dokaze spravit emociu, ktoru si v sebe nesies este velmi dlho, A v nedelu to bolo presne toto. Posledny koncert skveleho hitmakera v UK, kde vsetci hipsteri a pankaci odhodili pozu a jednoducho spolu preizvali hudbu.

Celkovo - schopnosrt spravit skvely koncert je osobitna kategoria umenia. Je vela kapiel/umelcov, ktorych si doma ani nepustim a na koncerty chodim velmi rad. A naopak vela hudobnikov je uplne nudnych, ked maju hrat nazivo.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Janik »

Bol som na Eltona v BA a je to frajer. Neskutočna energia a skvelý muzikant. Mal som to stastie byt zopár metrov od pódia.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Tony »

Fidji99 píše: 29 čer 2023 07:01 Schopnost urobit skvley koncert a uplne zhypnotizovsat 200 000 ludi nema nic spolocne s tym, ci sa niekomu pacia chlpci alebo dievcata. Bez takych ako elton by boli galerie poloprazdne a vela dobrej muziky by nikdy nevzniklo.

Chodim po koncertoch dlhe roky a casto - a raz za cas sa vyskytne taka zhoda okolnosti, ktora z toho dokaze spravit emociu, ktoru si v sebe nesies este velmi dlho, A v nedelu to bolo presne toto. Posledny koncert skveleho hitmakera v UK, kde vsetci hipsteri a pankaci odhodili pozu a jednoducho spolu preizvali hudbu.

Celkovo - schopnosrt spravit skvely koncert je osobitna kategoria umenia. Je vela kapiel/umelcov, ktorych si doma ani nepustim a na koncerty chodim velmi rad. A naopak vela hudobnikov je uplne nudnych, ked maju hrat nazivo.
Absolútny súhlas!
Tak isto, ako v minulosti Freddie👍
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Yiakubou »

Eltona mam hodne rad, zvlast veci z prvni poloviny 70. let. Je to legenda. Ale nejvetsi King zivych vystoupeni je pro me Prince.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Chystam velke zmeny v zostave, v auguste bude prvy krok. Nakoniec som sa teda rozhodol zainvestovat aj do existujuceho setupu, s tym ze sa to vsetko bude dat preniest do finalneho priestoru, ktory sa projektuje.

Ale medzitym - taky mierny kablovy life-hack ktory som sa dozvedel od ludi co stavaju ultimatne posluchovky.

Na moje prekvapenie, vsetky kable co sa pouzivaju v takych high end profi studiach a posluchovkach su digitalne - cize aj na analogove symetricke prepojenia sa pouzivaju 110Ohm AES/EBU kable. Lepsie AWG, nizsia kapacitancia, vacsinou aj vyrazne lepsia konstrukcia a tienienie. A teda vraj aj lepsi zvuk - viac otvorene do vysok a stredov.

Tak ked niekot bude nahodou rozmyslat nad novymi XLR kablami, tak moze vyskusat. Ja uz mam vymenene - W3137, pre klud v dusi.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od blesk666 »

som zvedavy co chystas
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od matus_pigy »

blesk666 píše: 03 črc 2023 17:46 som zvedavy co chystas
Aj ja,Fidji,nenacrtnes nieco?
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Zatial co v posluchovke pracuju majstri - niekolko noviniek

Doladovanie sterea - jeden dobry clovek v US si dal namahu a doma zmeral take iste repraky ako mam ja - co mu v podstate vyslo je asi toto. 2Ohm repro. [cca do 300Hz je vidiet vplyv aktivnej casti]
IMpedance.JPG
impedance graf.JPG
Dcka su dobre vo vela veciach, ale praca do nizkych impedancii medzi ne nepatrila [malo amperov] Relativne nedavno vysiel novy modul od Bruna Putzeysa [Hypex. MolaMola, Purifi, KII Audio], asi jedneho z najvyznamenjsich konstrukterov dnesnej doby. Je to 1ET7040SA, co je silnejsia verzia klasickeho Purifi Eigentakt Dcka. Tak som si ho kupil od Apollon Audio vo verzii dual mono.

http://www.audiodrom.net/cs/koncove-zes ... io-pet-950
purifi.JPG
Zvukovo - oproti predchdazjucemu zosiku [klasicky Purifi 1ET400SA] tam je posun najma v stredoch a vyskach, kotre su o nieco otvorenejsie a dynamickejsie. Je to citit v takych dymamicky dobre urobenych nahravkach. Odkryva sa taka dalsia jemna vrstva detailov a celkovo zvuk je plnsi v zmysle, ze harmonicke su trochu lepsie vykreslene. Spokojnost. Mal som to spravit skorej. AJ velmi pekne urobeny kus zeleza.

Ziadna zmena, ze den a noc, stale su to elektrostaty v relativne suchej posluchovke, ale je to pocut.

Velmi ocenujem najma nastavitelny gain, ktory umoznuje naladit spolupracu predzosilovaca s koncakom na optimalnu dynamiku - tym ze Trinnov ide az do 7V tak sa z tym da pohrat -> nizsi gain, nizsi sum, blizsie k optimalnemu SNR na preampe. je tych 6dB citit a pocut.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

No tak den D nastal vcera - celu nedelu som nosil na stredne poschodie vsetko co sa len dalo vyniest, len kable vazili [pre zaujimavost 26 kilo]

Tvaria sa ze vo stvrtok bude vsetko hotovo,vcitane zavesenia akustiky, no tak som zvedavy. Mam nejake nove prepocty od GIK, trochu to upravim, tak som zvedavy, tym ze pracujem s MS [multiple source] co sa tyka basov, tak si budem moct dovolit menej absorpcie a viac difuzie. Sam som zvedavy, jak to dopadne.
Posl maliari 1.JPG
Posl maliari 2.JPG
Plan je - optimalizovat kino zazitok po vizualnej stranke - specialna cierna kino farba na prednu stenu + cast stropu -> dovoli odstranit dalsie 2 ks zavesov, doladit lavo-pravu symetriiu - posun platna a akustickych prvkov na prednej stene, nech to je na 100% vyvazene.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od blesk666 »

fuu prace a prace, drzim palce nrch vsetko dopadne podla predstav. Som zvedavy na vysledok
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Yiakubou »

Fidji, zajimalo by me jak resis pomer absorpce a difuze? Tedy ne nekdy na zacatku procesu, ale kdyz uz ladis detaily. Meris neco? Podle me, kdyz mas dobu dozvuku na hrane, nebo to jen ladis, jde to realne jen poslechem a to jeste dlouhodobejsim, protoze pri kratsim poslechu se vyssi dozvuk neprojevi v usich a mozku hned. To prave prichazi az s unavou usi po delsim poslechu a tak neni uplne jednoduche to vyladit na ten idealni pomer. Z me zkusenosti spis dlouhodobejsi proces. Naopak pri vyssi absorpci je to 'mrtvo' slyset hned, nebo relativne rychle.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Yiakubou - u mna to je vzdy zmes merania a "critical listening". Mam svoje referencne tracky, cize viem presne povedat, ci sa nieco zmenilo, alebo nie.

To som sa naucil tento rok na

https://www.avpro.training/haa-audio1.html

Pointa vsetkeho bolo, ze v urcitom rozpati [0.2-0.5, aj podla velkosti miestnosti a preferovaneho zanru hudby] je to OK, len jedina vec co je podstatna je aby bol dozvuk vybalancovany [rovnaky]. Problem vela miestnosti su prave rozdielne dozvuky cez pasma a reproduktory. Mensia miestnost [pod 40m2] tam by to malo rozhodne byt max.0.4

Takto to nejako bolo vysvetlovane:
Decay Slide.JPG
Napr. ja som si presiel od uplne brutalne pretlmenej miesntosti, k niecomu co uz sa podoba na dobru akustiku [a aj na tu pretlmenu miestnost som mal dovod, len som neodhadol - basy som vyriesil, len som zabil zvysok pasma, nez som pochopil, ze treba kombinovat rezonatory, multisub a DRC]

Toto je napriklad vyvoj za poslednych 18 mesiacov- lavy kanal ako priklad - vidis ze tam nad cca 4kHZ isiel dozvuk 33% hore a cele to je v rovine
akustika stara vs aktualna.JPG
Meria sa to oddelene basy [Spectrogram do 250HZ] a RT60 [TopT, T20, T30] pre stredy a vysky, zaklad je uniformita a symetria.

No a toto je fakt len drobna zmena akustiky - nahradenie 2 modulov viacej absorbujucich za viacej difuzne a trochu poprehadzovanie - je to pocut ako viac detailny a vyvazeny zvuk [trochu, ale ano]. Hlavne to je L-R viac na sebe.
Teraz ako prerabam posluchovku, idem dat prec trochu absorpcie, zameram sa na rohy [pod stropom] a celkovo na pasmo 400-800hz by som chcel dostat o 0.02-0.03 vyssie.
akustika pred po.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Yiakubou »

Diky! Ja to mereni chapu, spis me zajimalo jestli neco delas jinak, kdyz uz ladis detaily, kde to podle me uz tolik o tom mereni neni. Kazdy mame jinou mistnost, jiny vkus, jine usi a tohle uz jsou detaily, ktere muzou byt dost individualni. Ale chapu, ze delas tak nejak oboji - mereni i poslech.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Skoro hotovo - predne 4 subwoofery nainstalovane - 18 palcov, 2500W kanal.
Suby nove.JPG
Vrcholia pripravy na toto https://www.audioholics.com/audio-techn ... aveforming co je v principe uplna revolucia v reprodukcii basov. Smerove basy s kontrolovanym dozvukom a bez ziadnych rezonancii a modov v miestnosti. Inymi slovami - basy rychle ako stredy a vysky.

Takto to vyzeralo v medzifaze, daval som to dokopy naspat 1 a pol dna.
suby nove 2.JPG
Prve nastavenia spravene - a musim povedat, ze aj ked momentalne vyuzivam potencial instalacie tak na 60% podla mna [budem poriadne kalibrovat cez vikend], tak uz teraz to je uplne iny vnem. Neviem ako to inac opisat - ale asi najskor 3D bass. velmi cisto integrovany, pekne prichadzajuci s priestoru medziu repro, dava nastrojom objem a priestorovy ambient. Uvidim, este sa s tym musim pohrat cez vikend.

Bude este zopar zmien, na fotkach to nie je moc vidno, prekopana akustika na predne a zadnej stene, odobrata absorpcia, doslednejsie osetrene rohy [hlavne pod stropom], posun platna, aby sa umoznila este lepsia akusticka symetria, namalovane cast steny a stropu kinarskou farbou [dovolilo odstranit dalsie 3 ks zavesov]

No a teraz uz len cakat na nove velke repraky, ktore su na ceste z US.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Tony »

Kedy začneš prijímať hifinávštevy, nech sa radšej v predstihu zapíšem do poradovníka👍🙂
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Tony píše: 23 srp 2023 14:08 Kedy začneš prijímať hifinávštevy, nech sa radšej v predstihu zapíšem do poradovníka👍🙂
cakam na nove stereo repro, rozohrat - asi polka septembra.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od matus_pigy »

Cauko,som zvedavy ake to bude ked to doladis.Ten projektor v pohode zvladne taky akusticky tlak?Myslim ze tie basaky uz spravia celkom vyznamne vlnenie vzduchu v miestnosti.
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

nemyslim, vcera som ako tak doladil stereo, a predne 4 suby a musim povedat, ze som nesmierne prijemne prekvapeny, co sa tyka zvuku. Dam potom nejake grafy s REW. Akustika sa pocutelne zlepsila, basy su ciste, ako nikdy, stredy a vysky pekne plne s tym elektrostatovym detailom. Vysky som na null pointe az do cca 12kHz a potom to pekne kontrolovane klesa -4dB k 20Hz.

Tam je pointa to, ze ked sa dostanes pod prvy mod tak uz sa ti v miestnosti nerobia ziadne stojate vlny mas len cisty akusticky tlak [a zdvih miestnosti]. Druha dolezita vec je to, ze ked to mas ci dozvukovo, alebo frekvencne zrovnane, tak sa tej energie zda subjektivne ovela viac, ako ked ti to lieta +-10db pri klasickom stereu a mozes ist s celkovym levelom par dB dole.

Co musim povedat, ze ma uplne fascinuje je Group delay - vsade pod 20ms,co som este nazivo nevidel. Je to super pocut ako velmi dynamicky spodok, najma bicie/basa. Uz sa to dynamikou blizi zivym veciam. To nejakymi 8 alebo 10 palcovymi woofermi nedas.

GD DBA.JPG
A o rozsah smerom dole - myslim, ze uz sa neni kam dalej v domacich podmienkach pohnut - obrovske rezervy v audio/koncertoch, a vsetko co potrebujes v ramci filmov. V kine je 12Hz povazovane za tu hranicu, kde to uz je pre velkych chlapcov.
FR DBA.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Zopar poznamok:

1) Akustika - finalna instalacia po malovani a prerabke - zopar akustickych prvkov islo prec, zopar sa ich premiestnilo - s vysledkom som velmi spokojny, v ramci daneho priestoru to je asi maximum co sa da spravit Opat kontolovany posun v dozvuku hore, stale suchy zvuk, ale akoby dovolil reprakom viacej dychat. Priemerny dozvuk miestnosti je teraz okolo 0.23, kde to uz chcem udrzat. Pene vidno, ako okolo 800-900Hz nastupuju difuzory. [nevem preco dal REW 2x fialovu po sebe.... ]
RT60 final.JPG
2) Predna stena - detail - suby pod stropom [alebo celkovo vo vyske] su neskutocny upgrade oproti standardnym subom na zemi. Neviem to inac opisat, ale jednoducho sa otvori priestor a najma v nahravkach kde je pritomny ambient, tam sa zrazu zjavi uplen presna informacia o akustike a velkosti priestoru, v ktorom ta naharavka vznikala. Pocuvam vela koncertov a tam to je uplne o inom. Mozno co sa tyka samotnej hudby, tak tam vela not pod 30Hz ani nie je, ale zase tam je tolko inych informacii.

A o filmoch ani nehovoriach - tam uz sa len tak zlahka usmievam, ked si spomeniem na zopar poslednych navstev kina. Cistych 12Hz ktore sa cez teba prevlnia je velmi specificky zazitok, ktore komercne kina neponukaju. Jedine co lutujem, je ze v Europe a teda v CZ/SK je ta home theatre komunita uplne miniaturna. A to pritom pustit si doma v noci sam nejaky dobry horor, to je level adrenalinu 1000 ;-)
suby vpredu pod stropom.JPG
Pra fanusikov DK a projektorov - uplne cierna stena a teda aspon ciastocne cierny strop - upgrade obrazu skoro zadarmo.

Len pre zaujimavost - docasne umiestnene suby na zadnej stene, tiez to je take vesele. Tam by mali za 3 tyzdne dorazit rovnake suby ako dopredu. 4x18 palcov uzavrete.
subsy vzadu.JPG
3) no a ta najdolezitejsia novinka - vsetko by malo klapnut tak, ze 11-12 oktobra by som mal mat u seba doma jedneho z najlepsich profi kalibratorov na svete, ktory robi svoje jesenne europske turne a zhodou okolnosrti bude asi 10 km od BA, tak som sa dohodol, ze jeden a pol dna stravi u mna. Tak som zvedavy - jeho zaver, po tom co som mu poslal fotky a nejake merania "myslim, ze tam z toho este dostaneme pekne zlepsenie" [co neviem, ci nie je nahodou slusne povedane, ze teraz to je uplne hrozne =)) ]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Jeliman nautilus »

Fidji ono je podstatne ako vnímas zvuk ty. Vždy po násteve niejakeho odborníka to je inak. Každý vnímáme zvuk po svom,co sa paci odborníkovi nemusí sa každému. V tom sme ako Ludia jedinecny a vymimocny. :roll: Každý odborník ti povie inak.ked daš za den 5 odborníkov po sebe tak potom treba to už len zpriemerovat a vybrat si stoho nieco. Co vyhovuje tebe.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Vcera som zdarne dokoncil etapu c.2 [z troch] velkeho upgradu zostavy.

Po dlhom lete, ktore obsahovalo jednak navstevy studii ako aj nejake sprostredkovane navstevy repro v domacich podmienkach, som sa nakoniec rozhodol pokracovat na najblizsich par rokov s elektrostatmi. Pocul som aj zostavy, co hrali nesmierne dobre, az dalo by sa povedat takmer dokonale, ale to sa uz bavime o urovni, ze ci si kupit Porsche a repraky [martinlogan] alebo len repraky :smile: Za mna najblizsie k idealu toho co som pocul boli Magico M6 v dokonalej posluchovke. Pre mna osobne nedostizny referencny zvuk.

Takze rozhodnutie padlo na druhy najvyssi model [a asi najvacsi do normalnych podmienok - vyssie uz je len Neolith] Ml Renaissance 15A.
https://www.absolutesounds.com/pdf/main ... n_4web.pdf

Uz to je poriadny kus nabytku - len pre zabavu porovnanie velkosti [predtym som mal ten o jeden vpravo]
ML Porovnanie.JPG
a na foto
ML REN vs EXPR.JPG
Po prvych par hodinach, ktore vacsinou spocivali v posuvani a hladani optimalneho miesta musim povedat, ze az taky posun som necakal. Ak by som to mal k niecomu prirovnat, tak by to bolo ako presadnut s 5koveho do 7koveho BMW - navonok pocit velmi podobny, vsetko je povedome, ale zazitok z jazdy je uplne inde.

20% vacsia plocha panelu, ktory je umiestneny vertikalne, 2x12 palcov namiesto 2x10 woofery a 1000W aktiv namiesto 600.

Prve dojmy - este viac detailu [ak to je vobec mozne] na stredoch, muzske hlasy vacsi objem atd. Asi najvacsi rozdiel je ale v podani vysok, kde je pocut, ze tam je dynamicka rezerva v najvyssich oktavach. Charakter zvuku velmi podobny, ale vsetkeho co mam na elektrostatoch rad, tam je viac.
ML hovori, ze cca 70 hodin na zakladne rozohratie najma basov a usadenie elektroniky, tak som zvedavy, aj ked uz ani keby to zostalo takto, tak by som nic nenamietal.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Druha zmena - po rokoch som sa odhodlal k vymene zdroja zvuku - v mojom pripade streamera LINN, kde som urobil upgrade na DAC architekturu Katalyst. Budem mat este nejaku dobu obidva na porovnanie a vcera som sa hlavne sustredoval na repro, a az podvecer som robil A/B prepinanie medzi zdrojmi - tiez tam je pocut urcita zmena, aj ked samozrejme radovo nizsia ako pri repro. Akoby sa zvuk este trochu viac vycistil, myslim, ze hlavne vdak novym hodinam a celkovej zmene koncepcie DACka.

Skor to bolo tak, ze nech to mam s krku a naskytol sa dobry deal, ked predchadzajuci majitel robil upgrade, tak som to za velmi privetive peniaze zobral.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Jeliman nautilus píše: 17 zář 2023 10:06 Fidji ono je podstatne ako vnímas zvuk ty. Vždy po násteve niejakeho odborníka to je inak. Každý vnímáme zvuk po svom,co sa paci odborníkovi nemusí sa každému. V tom sme ako Ludia jedinecny a vymimocny. :roll: Každý odborník ti povie inak.ked daš za den 5 odborníkov po sebe tak potom treba to už len zpriemerovat a vybrat si stoho nieco. Co vyhovuje tebe.
Jasne, ako ten proces funguje - nechas ho cely den robit svoje veci, potom vecer prva posluchova seanca na 2 kanal, kde sa doladia osobne preferencie. Druhy den rano - kontrolny posluch po nastaveni a potom kino + teda finalne nastavenie multikanalu a vyroba presetov pre rozne situacie - napr. film, nocne pocuvanie, koncert, multikanal hudba a pod.

V mojom pripade pojde hlavne o nastavenie 8 subwooferov a zladenie so zvyskom, kde si slubujem najvacsi potencial posunu - aj ked si myslim, ze sa v tom relativne vyznam, tak to co som pocul nastavene profesionalne, je zase niekde inde. Profici maju jednak iny SW, uplne ine meracie pristroje a mikrofony a samozrejme aj uplen ine skusenosti.

A aj ked to dopadne hocijako - je to +- cena jedneho trochu lepsieho napajacieho kabla. Low RIsk High Reward situacia. Uz som vyskusal hocico, tak preco aj nie toto. V porovnani s tym, co ma stalo tento rok len zelezo, tak to je v kategorii "ostatne vydavky"
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od blesk666 »

Dost si toho veru pomenil. Tak ci tak ten kto nepozna blizssie Linn, tak moc nevie co to znamena ze si presiel na Katalyst? Stranky vyrobcu k tomu moc nepomozu a odkazuju na “Vasho Linn specialistu” Ide o DAC moduly pre multinanal? ci cely pristroj a stereo?…
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

blesk666 píše: 27 zář 2023 00:14 Dost si toho veru pomenil. Tak ci tak ten kto nepozna blizssie Linn, tak moc nevie co to znamena ze si presiel na Katalyst? Stranky vyrobcu k tomu moc nepomozu a odkazuju na “Vasho Linn specialistu” Ide o DAC moduly pre multinanal? ci cely pristroj a stereo?…
Je to v podstate novy DAC, vymenena cela doska v povodnej krabici, stereo streamer. NASka + Tidal+Qobuz
Linn tak drzi rovnake meno, len kazdyhc par rokov upgraduje vnutro, teraz zmenili dizajn. To sa mi na Linne vzdy pacilo, ze tie ich veci si mozes drzat vzdy aktualne, za velmi dobre peniaze.

Napr. bol taky program, ze ked si si takto upgradol DAC, tak ti dali novu dosku do povodnej skrine, a staru ti dali do takej pleachovej krabice, normalne funcny streamer na chatu/do druhej zostavy.
najdes toho na hifisjharku dost ako Klimax Renew, napriklad.

Detto LP12 - kupis 5-10 rocny deck, a postupne si ho vies upgradnut komponent po komponete na najnovus status, ci uz dielmi od LInnu alebo od tretich stran a hlavne internet jeplny dielov z druhej ruky, kde ludia upgradovali - cize si vedel taky "skoro Klimax" mat za velmi prijemne peniaze.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
mesab
Příspěvky: 11
Registrován: 20 říj 2020 21:29

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od mesab »

Fidji99 píše: 17 zář 2023 08:38
subsy vzadu.JPG

Co je to za repro, ty bílé?
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

mesab píše: 30 zář 2023 17:11
Fidji99 píše: 17 zář 2023 08:38
subsy vzadu.JPG

Co je to za repro, ty bílé?
MartinLogan Motion 35XTi
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

No dnes dorazilo 200kg subwooferov na palete a zajtra instalacia a kalibracia.
Tak som fakt zvedavy .....
subs rear paleta.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od T101 »

Gratulace, hlavně to nastav tak aby ti při filmu/hudbě s větším basovým základem zbylo něco z domu :mrgreen:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Citujem manzelku; "no tak toto uz je masaker" Nazivo to posobi este lepsie. suby su 60x70, 18 palcove menice. Asi to necham bez grilov, este ich vytiahenm par centimetrov od zeme, ked pridu redukcie na Gaie
Umiestnenie menicov je tak, aby sa dostalo na 1/4 rozmeru steny. Tak som zvedavy, ako dopadne dnesna kalibracia.
Sunbs rear po instalacii.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Pavel M. »

Vypadá to dost hustě. 4x18" na zadní stěně. Kolik bude subů celkem?
dostalo na 1/4 rozmeru steny
to je míněno 1/4 od bočních stěn?
Jsem upřímně zvědav na pokračování u tebe. Asi se budu v budoucnu inspirovat. :mrgreen:
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od jirie »

Kdybys bydlel v Prešově už by byla pravděpodobně známa příčina tamního zemětřesení :mrgreen:
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Janik »

jirie píše: 12 říj 2023 13:31 Kdybys bydlel v Prešově už by byla pravděpodobně známa příčina tamního zemětřesení :mrgreen:
co je natom akoze smiesne?? to hadam nemyslis vazne robit si z toho "autocenzura" a takto to spajat...
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Odpovědět