Fidji a jeho man cave

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od terahera »

No já se k tobě určitě chystám,protože to musím slyšet/vidět :thumbup: :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

terahera píše: 04 led 2023 20:09 No já se k tobě určitě chystám,protože to musím slyšet/vidět :thumbup: :angel:
https://www.youtube.com/watch?v=wbX7x5TZm-g

ako sa hovori "Uvidite, co ste este nevideli, zazijete co ste este nezazili"

Pozri si cele video.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Chcel by som sa podelit so skusenostou z tohto vikendu - na tema akustika a jej vplyv.

Ako som pisal, po konzultaciach a meraniach sme sa dohodli, ze trochu upravime koncept [z panelovej dif/abs] prechod na cylindricke difuzory [je o cylindrickych vs QRD difuzoroch vela na nete]. Je to prvykrat kedy nerobim UPGRADE ale VYMENU akustickych prvkov.

Obrazok pred a po [na ilustraciu] - momentalne vsetky prve odrazy ako aj bocne steny su na baze cyl.dif.
LW before.PNG
LW After Polyfusers.PNG
1) Cakal som relativne miernu zmenu zvuku, len take doladenie ["tak isto, len trochu lepsie"] ale musim povedat, ze zmena bola vyraznejsia ako som dufal. Krasne sa zrovnala energia vo vokalnom pasme a akoby to vytiahlo prednosti elektrostatov [detail na stredoch] este viac do popredia. Napriklad hlasy su este realistickejsie zasadene v priestore. Vzdy som sa snazil aby hlas mal "sirku" nech ked zavriem oci tak citim cloveka, ale teraz ziskali aj "hlbku". Az by som to mal k niecomu prirovnat, tak ten efetk bol na urovni vymeny zosilovaca.

Zhodou okolnosti som mal na navsteve Valderona [pracovno/sukromne] tak som mu to rovno predviedol a ked sa mu bude chciet, tak urcite napise aj on svoje dojmy, v ktorych sme sa zhodli.

Pointa - akustika, akustika, dlho dlho nic, potom akustika a potom vsetko ostatne. A aj male zmeny - 2-3-4 decentne panely s rozumom umiestnene v obyvacke dokazu divy.

2) Pozornemu oku neuniklo, ze som menil aj zadne surroundy, jednak z estetickeho hladiska a jednak som si potrebovla spravit miesto na podlahe, nakolko som [samozrejme] MUSEL dokupit dalsi sub. TRINNOV ohlasil zasadny upgrade svojho softwaru, https://www.trinnov.com/en/blog/posts/t ... gy-at-ise/ , kde sa bude pracovat s takzvanym DBA [double bass array] principom, co v idealnom pripade vyzaduje rovnake mnzostvo zdrojov basu na prednej a zadnej stene.

Prekalibroval som a dobre to je
Back wall M35.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Vcera - len som tak sedel, luskal koncertne Blu Raye - Yello, Santana, Adele, Bonamassa, Porcupine Tree a podobne [+som si s chutou pozrel Parazita]

A sam pred sebou som musel priznat - ten multiknal je fakt k...a dobry. Uricte su aj lepsie, ale ja som nenarocny a skromny clovek, ked to uz aj dokonca ziovta bude v takejto kvalite, tak budem spokojny.

Ma to vsetko a nic tomu nechyba. Len este zopar subwooferov :evil:

Do noveho kina - https://www.aia-cinema.com/active-speakers/smsg24.html
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Vienna »

Jsem fanousek Tveho pristupu, myslim, ze jsem uz jednou smekal, ale smekam znovu. Mam dva dotazy, jestli muzu
1. Na obrazku LW After Polyfusers.png (ten druhy) mas ty vodorovne panely vlevo nahore na obrazku uchycene jak? Jen lepenim nebo na nejakych trnech/konzole? I lehky panel typu Basotec kdyz prilepim takhle na hranu, tak dlouho nevydrzi, ta paka je prilis velka.
2. Zkousel jsi, jak se chovaji subwoofery v near-fieldu? Myslim treba ve vysce usi hned vedle poslechoveho mista. Kdyz to zkusim, mikrofon mi sice v poslechovem miste nameri odezvu jak kdyz streli od 15 do 200 Hz (aby ne, kdyz je membrana 30 centimetru daleko), ale NESLYSIM to tam, respektive slysim obvykle propady a zdvihy. To by mel ale slyset i mikrofon, ne, kdyz jsme ve stejne pozici?
Diky.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

tie panely - to su normalne 2 palcove s difuznym panelom na prednej strane - je to normalne zavesene ako obrazy, su na to dost lahke.
Na tie tazke a rohove, podstropve atd - pouzivam take specialne haky/pripravky od GIK.

To s tym subom - meranie vs pocute - neviem aku metodu pouzivas, ale v principe simulujes anechoicku komoru [ziadny odraz] a to usami nedokazes. Asi mi to dava zmysel, ze to tak je.

Inac som skusal takyto nearfield subwoofer [cca 0.5m od MLP] , mne to nevyhovovalo, teraz mam najblzsi cca 2m zozadu.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Vienna »

Ja myslel tohle:
Screenshot 2023-01-16 203505.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Jaj, to su 10 kilove rezonatory, normalne to je cez take L konzoly podvesene pod stropom (hmozdinky a tak) dodavane ako prislusemstvo.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Jeden z rozdielov medzi stereom a multikanalom [historky z podsvetia]

Hfista meni signalovy kabel:
16.00 - Zacina vymena kabla
16.02- 22.00 - "zavoje padaju, vysky stredy, basy, mikrodynamika atd - 6 hodin radosti

Vymena siugnalovych kablov v multikanali:
16:00 - pustim sa do toho konecne
22:00 - j..m na to, dokoncim to zajtra

Bud moja manzelka mi chodi po nociach zamotavat kable za rackom, alebo teda u mna ziju skriatkovia.
cable pred.PNG
cable roztriedene.PNG
Ale teraz vazne - momentalne vsetka napajacia kabelaz tienena, cize od rozvodnej dosky az po aparaty.
Co sa tyka signalnej kabelaze - tam je problematicke, ze potrebujem Lkove XLR na strane subwooferov, tak som pouzival spojky. dalej nahradenie Quad Core signalnej [extra odolnej voci RF ruseniu] kabelazou Mogami Platinum - nizka kapacitancia sa pri tych dlzkach uz prejavi ako lahko pocutelne otvorenie vysok. Dorazilo 25m Kimberu na surroundy a za chvilu som hotovy.

Po naslednej rekalibracii - vidno rozdiel aj v nameranych hodnotach, vysledok je blizsie idealnej krivke, najma nad 10kHz, zvuk trochu kludnejsi, viac energie v silnych zenskych hlasoch [inac tam na testovanie pocuvam Anne Sofie von Otter a jeden specificky track od Katie Melua - Flood, kde je pekne pocut ako znie hlas uz tesne pri digitalnej limitacii a akekolvek dalsie skreslenie to len zvyrazni - ide o refren, najma druhe opakovanie].

Este je zaujimava Jessie Ware - Running, uz tesne pred koncom je pocut vyslovene spraseny komprimovany cinel a spev [ v takej dynamickejsej casti pred koncom] a tam sa to vie tiez peken ukazat.

Vela zmien, zase na par tyzdnov pokoj.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Trochu merania a nastavovania na ucho. V konecnom dosledku to posledne % si treba doladit podla seba, ci uz posledne mikrosekundy na sfazovani jednotlivych repro alebo presne doladenie vah - dnes som ladil preset na koncertne Blu Raye, tie su vacsinou v DTS HD 5.1. , cize maju zvuk nor. publika len do dvoch kanalov a zrazu to procesor rozhadze do 8 kanalov. Na druhe strane sa da pekne s 3D efektom na prednych repro, kde vrchne predky tvoria taky homogenny zvukovy obraz.

Mozno budem za debila - ale jeden zo zvukovo najlepsim BR je Adele v Royal Albert Hall, skveli su aj Yello Berlin, Wilson tiez v RAH, naopak lahko som sklamany z PF Delicate Sound of Thunder, to je uplne divne namixovane z najstrojmi do surroundov. A Iron Maiden En Vivo je uplna zvukova a obrazova sracka.

Este k akustike - dnes som si to premeral
toto je stav niekedy august minuleho roka, ked som zacal s upgradom na 2.0. Myslim, ze som tam, kde to potrebujem mat - dozvuk zrovnany ako som chcel [je tam pekne vidno ako okolo 800Hz nastupuju difuzery a znizeni absorpcie pomohlo ten dozvuk zrovnat] cerveny je aktual, fialovy pred

a je to pocut.
Before After RT60.png
Lavy a pravy reprak, tak si to predstavujem, skoro na sebe
RT60 LR.png
No a takto vyzera na grafe 6 subov - inymi slovami rychly, presny bas s kontrolovanym dozvukom. Spokojny som.
Waterfall Bass New.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od blesk666 »

pekne
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Chcel by som sa podelit so zopar zazitkami s ISE [Integrated Systems Europe] co je kazdorocna vystava - smart home, vela pro audio, custom install, domace kina, elektronika a tak. Vyuzil som prilezitost, ze som v Spanielsku pracovne a jeden den som vybehol do Barcelony. Moj halvny zaujem bol stanok firmy Trinnov, mal som asi len 4 hodiny casu, tak zvysok som len tak prebehol, zobral zopar kontaktov na distributorov/predajcov. Inac, kto mam moznost [a peniaze] VELMI zaujimavy zvuk ma Perlisten. Odporucam, ked sa niekto pohybuje vo vodach tak cca 15-20k euro a rozmysla nad novymi repro. Ascendo suby, tiez treba vidiet nazivo.

pozeral som nejake videa, co sa objavili - https://www.youtube.com/watch?v=Zlez4tIYcJY tento distributor trinnov je asi najlepsie.

TRINNOV - prezentacia noveho systemu na Bass Management. Uprimne, uz sa neviem dockat, kedy sa to objavi naozaj. Niekde koncom roka. Ako pocul som uz v ziovte hocico - pocul som aj tie Ascneda co tahaju to 8Hz, bol som v domacom kine za skoro milion,

Ale toto bolo nieco uplne mimozemske - cez elektroniku absolutne kontrolovana casova domena - dozvuk 15Hz - 80Hz na 0.1 sekundy, v principe uplne bez dozvuku, to kombinovane s nekonecnym mnozstvom evergie [16x 18 palcove suby], starostlivo vybrany material.

Nikdy v zivote som nepocul taku nekonecnu dynamiku a realisticku prezentaciu - strely, motory, vybuchy, ambient [auta prechadzajuce okolo a ruch] - fakt uplne ze realita, a hlavne som mal pocit smerovosti basov. Tazko sa to slovami opisuje. Proste energia ktora sa normalne rozdeli do pol sekundoveho dozvuku, koncentrovana do 0.1 sekundy. Zazitok az fyzicky. Skoda, ze sa tam nepustala nejaka symfonicka hudba, ale nejake nezmyselne techno v Atmose ako ukazka, ale aj to bolo velmi zabavne, pulzujuci presny bas .

Fajn je, ze ten dozvuk sa da elektronicky regulovat - kino 0.1, muzika napr na 0..2-0.3, ako ma kto chut. Len to je kompletne prekopanie systemu pre vela ludi - potrebujes minimalne 4 suby, este lepsie 8. Co uz pri klasickom 9.x.6 je vyse 20 a viac kanalov.

Celkovo aj dirac ma novy ART algorytmus, celkovo to vyzera na novy trend, kde elektronika bude schopna eliminovat velmi vela akustickych problemov.
Myslim, ze noznice medzi multikanalom a Stereom sa zacnu este viac roztvarat - akurat, ze objektivna technicka prevaha, ako aj prevaha v kvalite zvuku sa definitivne preklopi na stranu AV.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Vcera som si pripomenul posledne "normalne" leto roku 2019, kedy ss vsetko zdalo, ze to bude uz len kazdy rok trochu lepsie.

Colors of Ostrava a ZAZ a Cure - ZAZ velmi dobry zvuk a hudba, aj ked trochu skoda takej nasilnej dokumentaristiky [dokumentarne vsuvky medzi pesnickami] ale inac vyborne. a Cure = 2 rozne koncerty, prekvapivo, kde nikto necaka nejaku extra technicku uroven - prekavipivo dobra hrajuca kapela a aj zvuk na pomery velkych koncertov velmi dobry.
ZAZCure.PNG

No a samozrejme jedna z referencnych koncertnych BR - Beth Hart+ Joe Bonamassa, inac velmi, velmi zaujimave porovnanie s Beth Hart v Royal Albert Hall, kde su aranzmany uplne ine, site na inu kapelu ale osobnost Beth Hart - to je zivel.



Celkovo teraz vo velkom idem na koncertnych blu rayoch, strasne ma to bavi.
Beth Hart.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Nikdy by som nebol byval povedal, ze v mojom zivote sa objavi niekto v bielej celenke a ruzovom saku a ruzovych cizmickach.
Ale inac skvele natocene 5.1, akurat je strasne bizarne pozorovat, co bolo povazovane za "cool" pred 30 rokmi, co sa tyka scenickej prezentacie. Radostne vlnenie a poskakovanie a la Heidi Janku ale zase bolo osviezujuce nevidiet len les mobilnych telefonov ziariacich s publika.

Asi najvaic pridana hodnota tohto videa pre mna - pozorovanie bubenika, zaujimavy styl, take na prvy pohlad vizualne az punkove buchanie, ale pritom to su fakt tazke veci a neuveritelna presnost a cit pre hudbu. Z tohto disku - "Once upon a time in the West" je moj oblubeny flak.
Dire straits.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od dr.fish »

Uveď prosím ten disk, který komentuješ...díky moc.. :thumbup:
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Niekedy december 2020/januar 2021 pocas druhej vlny covidu, ked som si uvedomil, ze napr. cestovat kazdy vikend do zahranicia nie je uplna samozrejmost sa zrodilo rozhodnutie - "vylepsit zvuk na Netflix". 25 mesiacov neskor som na konci projektu. Ako spieva L Cohen vo svojej pesnicke "The Future" - "there is no one left to torture" a tak aj moj projekt je hotovy. 9.6.7 kino/stereo miestnost, za ktoru sa nie je treba hanbit. Asi tak 98% toho, co sa z daneho priestoru dalo vytihanut je tam. Teraz uz len uzivat a pocuvat. Sedel som vcera vecer, pozrel si Pianistu a bol to az fyzicky zazitok. Kvoli tomu sa to oplatilo.

Zmeny minuly tyzden;
- center height channel [ten v strede hore] - to je taka specialita, nerobi sa to casto, lebo je to opruz nastavovat, ale pomaha to este zvacsit hlbku priestoru co sa tyka filmov
- vymena 2x 12 palec sub za 2x15 palec - len tak, par Hz a par sto Wattov este nicomu neublizilo
- finalizacia kabelaze, noziciek a dalsej bizuterie
- kalibracia videa [podla moznosti]

Hlavne to pre mna bola obrovska skola a prevetranie vsetkych predpokladov a predsudkov, ktore som si zo sebou za tie roky niesol. Dufam, ze to co som sa naucil vyuzijem v dalsom projekte, ktory pride na radu niekedy [dufam] buduci rok, ale to uz bude ina krajina a iny koncept.

Az by som mal zhrnut:
- akustika je najviac. To co je vidno na fotkach je v hodnote asi tak 4 lepsich napajacich kablov od lokalnych vyrobcov a vplyv je exponencialne inde]
- nesetrit na centri
- a vlastne nesetrit na ziadnom repro, treba vediet co je akceptovatelne miminum
- basy a suby - to je kapitola sama a osebe - subov je privela az vtedy, ked ich nie je kam dat ;-)
- cas venovany nauceniu a porozumeniu REW/merani sa vam 100x vrati
- disky su stale nedostizne medium
- Dobre pouzite DRC je buducnost [a pritomnost] a v kombinacii s dobrou akustikou je to nieco, co dokaze vystrelit zvuk uplne na iny level.

Dalsia etapa - caka sa na novy Bass Management od Trinnov, to bude uz asi posledna zmena v danom priestore. Chodim na kurzy pre kalibratorov, tak to sem tam este budem prepiskavat a doladovat. Nekedy na jar chystam torchu stavebnych prac [premalovanie stien, vymena klimatizacie, ciastocna vymena koberca] a to uz je asi tak vsetko.

Prajem vsetkym pekny den.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Stav Piatok cez den a ilustracna fotka "pred" [vsimnite si zmes kabelaze v rohuv vpravo
Cables before.PNG
Cables Fri.PNG
Stav po [2 kable co to cele kazia, je elekrika k sedacke], je vidno 2x novy sub 15palcov/900W
967 final rear.PNG
no a teda konecny status predku [ pribudol ten vyskovy reprak v strede]
967 final front.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od mrba »

Nádhera. Už sa teším, až si to vypočujem.
Len by som doplnil závislosť multisubu a DRC.
DRC bez multisubu je omnoho ťažšie realizovateľné
a až s multisubom to veľmi pekne zapadá do seba.
Prajem príjemné počúvanie.
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Vcerajsi vecer som si fantasticky oddychol po 4 dnoch sluzobne v Berline [inac to ich letisko, to je fakt vysmech, za tie peniaze]

https://www.amazon.de/-/en/Bryan-Ferry/ ... 8&qid=&sr=

Bryan Ferry - live in Lyon, skvela hudba, skvely obraz, skvely zvuk.
Ked sa niekto narodi s charizmou a je prototypom slova cool, tak to je prave B Ferry - zmes veci od ROxy, solove, covery vo velmi napaditych interpretaciach. Kapela slape ako hodinky. Don't stop the Dance, Let's Stick together, My Only love atd ....

A samozrejme nechybaju 2 bubenici, basa ide ako lokomotiva, 4 vokalistky, 2 tanecnicky, 2 gitaristi a samozrejme nesmie chybat vlniaca sa saxofonistka [ktora vei aj hrat]. Pop pre dospelych. Odporucam.
Ferry 1.PNG
Ferry 2.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

No a k tomu taky trochu filozoficky postreh.

Coraz tazsie sa mi je uspokojit so stereom. Najma po tom, ako si pustim nejaky dobry koncert na Blu rayi v surround mixe. Je na tom disku vzdy aj stereo stopa a v porovnani s dobrym DTS-HD to je ako pocuvat tranzistorak na kupalisku. A to si myslim, ze mam aj stereo doladene ako treba a nie je sa za co hanbit.

len proste dobre urobeny surround je objektiuvne technicky lepsi - kde stereo sa snazi vytvarat iluziu priestoru, surround priestor ma. Kde stereo pracuje s odrazmi, surround pracuje s kontrolovanym priamym zvukom, kde napriklad dynamika ako taka je uplne inde. Nehovoriac o tom, ze 22 kanalov dokaze aj pri rovnakych dB napumpovat do miestnosti uplne ine mnozstvo energie. DObre urobena klasika alebo live nahravka - to je ako porovnvat Slavoj Vysehrad a Manchester City - uplne ina liga.

Skoda, ze sa surround nikdy realne nepresadil, ale vacsina ludi vnima multikanal cez 5 plastovych bedniciek a sub strceny v rohu.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
předseda1979
Příspěvky: 39
Registrován: 02 kvě 2013 09:27
Bydliště: Královehradecký kr.

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od předseda1979 »

Má oblíbená skladba z toho koncertu "If there is something". Před lety jsem ji objevil ve filmu Flashbacks of a fool. Jedna z těch filmových scén, co se ve spojení s hudbou, zaryje hluboko pod kůži. Alespoň mně teda...😁
Na tvé sestavě to musí být zážitek.
NA Sunrise V2 / Wadia 381i / Krell showcase 5 bia-amp / JBL Ti 10K
Bluesound Powernode 3 + KEF LS 50 meta
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Trochu update - len evolucne, male kroky v akustike [pridanie 3 ks difuznych platni] - len take postupne doladovanie, skor kvoli pocitu, ako nejakym zasadnym zmenam. Hra to "trochu lepsie" ako obvykle, ked sa clovek sustredi a zapocuva pozorne.

Chcel som vyuzit Velku noc na rekalibracie a celkovo pohranie sa zo zostavou, ale ako obvykle Trinnov do toho hodil vidle -> ohlasili zasadny SW upgrade, ktory by mal cele DRC zase posunut vyrazne inde - ci uz v kvalite merania, vylepsene algorytmy specificky na odstranenie pre-ringingu [na to som fakt zvedavy] ako aj lepsiu integraciu multi subwooferov. Takze 2 tyzdne cakania. Beta-Testeri su nadseni [tiez ako obvykle]

A to vsetko samozrejme v situacii, kedy sa caka na koniec roka a upgrade Active Acoustics, kde bude treba prekopat celu akustiku - zmizne potreba riesit region <100Hz uplne, ale zase sa stane kriticke pasmo 100-250Hz, no som zvedavy.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Este trochu postreh z mojej oblubenej oblasti koncertnych BR -ako rozdielne dokaze video vplyvat na zazitok z hudby

Leonard Cohen - Live in Dublin [odporucam, lepsie ako tradicny Song from the Road]. Zvukovo vyborne, video vrstva tu nie je len kulisou svetla/tance atd - ale pomaha sa ponorit a pochopit co sa deje hudobne - priklad 3 vokalistky - kazda ma svoju ulohu, nie je to len 3x to iste v harmonii - caste priblizenie a detail odhali ako to je velmi komplexne poskladane, zrazu je pocut farbu a frazovanie kazdej spevacky.
Tiex je vidno ako kapela slape rytmicky, suhru medzi gitaristami atd. Proste CDcko + 100% zazitku navyse.
Live Cohen.JPG
Na druhej strane kapela Anathema - dobry koncert, ked ma niekto rad ten typ hudby - velmi kvalitny hudobny vykon, zaujimave kulisy antickeho amfiteatru, symfinicky orchester - vsetko ako ma byt. Az na to, ze to ako filmovy zazitok vobec nefunguje. Nie je to proste stadionova muzika, vyzera to, ze hudbu najviac preziva spevak, ktory je v detaile polku casu, pokusy o roztlieskavanie a komunikaciu z publikom posobia divne. Proste Prog ROck, kde sa prides sukromne povlnit a nie headbangovat alebo tancovat. Ked si to pustim z CDcka - super zazitok, videozazitok - nic moc, az priam prekaza.
Live Anathema.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

-Kocour- píše: 15 dub 2023 23:35 Fidji, k tomu memu mereni xavian xn270, na prvni pohled to muze vypadat jako loudness, ale opatrne s interpretaci.
1. Je to bedna 6+1 bez wg, tzn smerovostne to hur navazuje, a pro dosazeni monotonne klesajici power response je potreba onlast kolem 2k decibel dva promacknout, na zaklade posledu. Nechat to v ose rovne vede ke zvukove trosku prepalenemu ostrejsimu zvuku. Neco jineho jsou bedny ktere maji wg, typicky 3p KH atd.
2. To mereni je i s mistnosti, vzdalenost mikrofonu myslim asi 70cm, vyhlazeni 1/12. Zvlneni pod 1k uz je mistnost. Muze to vypadat ze se krivka zveda, alebje to minimalne.
3. Hrb nad 10k je vlastnost vyskace. Z me zkusenosti, tato oblast uz uplne zvukove nekoresponduje s merenim u vyskacu. Drive bych se toto snazil zkorigovat ma to mam treba i Satori tw29rn i dn, a zvukove to ani u scan speak 9700 ani u tech satori neni problem, ani to neni zadna zvyraznena, neprirozena jiskra nebo vzduch. Naopak napriklad beryliove vyskace ci keramika accuton ci bw diamant nad 10k lehce padaji, ale zvukove bych to neoznacil za nahore tupejsi.

Rad bych dal jednozny navod ke korelaci mereni a poslechoveho dojmu, ale bohuzel, obzvlast co se tyka oblasti nad 10k jsem tu korelaci nenasel.
Tam by si asi potreboval Klippel alebo nieco podobne - a aj tam to sedi tak z 80%. Presne pre toto sa nad cca 7.5kHz uz snazim len velmi nasiroko a velmi obmedzene [+-1.5dB a Q 1/3 oktavy] korigovat excesy sposobene samotnou interakciou vlastnosti repro a miestnosti. Hocico ine mi prinieslo uz taky neprirodzeny zvuk na vyskach. Ja som osobne sialene precitlitlively na sykavky a podobne neduhy a preferujem skor taky tmavsi zvuk, kde vyniknu skor detaiy na stredoch, kde sa toho deje aj tak najviac. Elektrostaty idu rovno skoro do 14kHz a potom rychlo padnu [co bez korekcie, ci uz pasivnou alebo aktivnou akustikou] posobi prave ako taky velmi jasny zvuk - preto to jednducho len sklopim o 3dB 5Khz - 20kHz

Poviem len svoju osobnu skusenost - robim v priemysle, kde nase vyrobky musia splnat velmi prisne parametre m.i. co sa tyka zvuku, hluku a tak. Mam len v EU 3 centra co sa zaoberaju "noise and vibrations" cca 40 inzninierov, ktori sa venuju prave a len tomuto. Mame vsetko mozne vybavenie co si len vies predstavit - o B&K mikrofony a systemy sa u nas potkynas, laserove akcelerometre, ultrarychle kamery a software od vymyslu sveta. Tieto vysoke frekvencie jednoducho nikdy nezmeras mikrofonom poriadne pretoze neexistuje skutocne omnipolarny mikrofon - preto sme pri seriovych testoch vymysleli, nechali si patentovat a pouzivame nepriame meranie cez vibracie, tam sa trafis tak na 98% a ten zvysok stale potrebujes zenu do 30 rokov, ktora to skontroluje usami, ked sa pristroj za miliony nevie rozhodnut.

Ja som skor narazal no toto - ten asi jediny seriozny vyskum co sa kedy robil [Toole/Olive] za peniaze Harmanu [co je asi jedina firma v obore, co tie peniaze ma na taketo veci].

Je proste vtipne, kolko "skusenych hifistov" ma rovnake preferencie ako "netrenovany posluchac" - prifuknute basy a zdoraznene vysky. A tak sa aj vela repro dnes ladi - ten typicky "showroomovy zvuk". Ale ako som uz spominal - kazdy ma svoj vkus, a kazdemu, co mu vyhovuje. Spravne to je tak, ako to ma dany sudruh rad a ako mu to robi radost.
Toole Olive.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Dieter Burmester »

Fidji99 píše: 16 dub 2023 07:30 Spravne to je tak, ako to ma dany sudruh rad a ako mu to robi radost.
A měřákům právě praskla žilka :lol:
Dieter Burmester
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Dieter Burmester píše: 16 dub 2023 07:55
Fidji99 píše: 16 dub 2023 07:30 Spravne to je tak, ako to ma dany sudruh rad a ako mu to robi radost.
A měřákům právě praskla žilka :lol:
Hej je to tak, spoliehat sa iba na grafy je rovnaka hlupost ako spoliehat sa iba na usi. Treba to rozumne vediet skombinovat.

Toto je moj oblubeny priklad [starsie grafy, este pred asi 2 poslednymi vlnami upravy akustiky] , merania maju offset aby to bolo vidiet vedla seba
dole je meranie bez akuychkolvek uprav
hore je korekcia "L&R average" - cize velmi jemne upravy FR, a praca hlavne s fazou/group delayom
no a v strede je plna palba korekcie

najvacsi kvalitativny skok a pre mna niekedy najprijemnejsi zvuk je ten "L&R", kde si clovek uvedomi to, ze sme skutocne ovela viac citlivejsi na casove a fazove posuny ako na celkovu rovnost FR, na ktoru si clovek v konecnom dosledku zvykne,

Ja dost experimentujem s tymi DRC systemami [proste ma to bavi, tak ako niekoho bavi skusat a menit kable, take subhobby]. Zameriavam sa teraz skor na casovu stranku a sfazovanie a streovahy a podoben veci a "ako co najmenej korigvat, a dosiahnut co najlepsi vysledok" - jedna z veci v ktorej som sa utvrdil, je ze symetria v casovej a frekvencnej rovine je ovela dolezitejsia ako samotny tvar krivky. Posun delayu o 0.1ms [ekvivalent posunutia jedneho repro o 3 cm] je pocut ronvako ako pridanie 0.4dB Volume na Balance co sa tyka vplyvu na stereovahu. Detto je relativne jedno ci mas dozvuk 0.2 alebo 0.4 - je len dolezite aby bol co najvyrovnanejsi [jasne, ze vnem bude iny 'suchy, presny" vs "bohaty" zvuk, ale tonalita bude spravna pri obidvoch.

L&amp;R REW v2.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Len taky zabavny fakt: Trinnov vydal novy firmware, nejdem nikoho nudit detailami, ktore aj tak nikoho nezaujimaju.
ALE! - ako jedna z noviniek je aj niekolko prednastavenych target curves [teda ako by mal vyzerat zvuk v mieste posluchu] no a na zaklade tisicok profesionalnych kalibracii u klientov, zistili, ze existuje nieco ako "audiofilska preferencia"

Samozrejme prifuknuty bas a stredobas, null point na 1kHz a potom pripalene 2dB od 5 do 12kHz. Co ako vidno relativne pekne koreluje s "preferenciami neskolenych posluchacov" podla Floyd-Toola.
Audiophile curve.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Fidji99 dne 07 kvě 2023 11:45, celkem upraveno 1 x.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

No a minuly tyzden sa u mna konal "Den otvorenych dveri"

Dakujem za navsetvu Tonymu, Andymu a Coughovi. Ked budu zmeny, rad zopakujem. Mozno to po spolocnej navsteve v Ziline bude nejaky volny zarodok "BA kliky" [aj s Bleskom}.

Este raz dakujem za vsetky postrehy, nakolko kazdy bol profik - ci uz co sa tyka obrazu [fotograf, kameraman] alebo zvuku.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

EDIT:
Ked ma Cough poziadal o klasiku na referencnej hlasitosti, tak som sa asi prvykrat zacal trochu bat, ze sa objavim na domovom Facebooku "Prosim suseda o stisenie, nase deti chcu spat" =)) Ale aspon som si overil, ze ako nahlas to dokaze hrat, co je tiez vyhoda. Stale som hral na cca -20dB.

"jeste prosim 3dB......, jjo, skoro dobry, jeste 3dB prosim..... a ted jeste trochu.... " a uz to islo
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Tony »

Fidji99 píše: 07 kvě 2023 11:43 No a minuly tyzden sa u mna konal "Den otvorenych dveri"

Dakujem za navsetvu Tonymu, Andymu a Coughovi. Ked budu zmeny, rad zopakujem. Mozno to po spolocnej navsteve v Ziline bude nejaky volny zarodok "BA kliky" [aj s Bleskom}.

Este raz dakujem za vsetky postrehy, nakolko kazdy bol profik - ci uz co sa tyka obrazu [fotograf, kameraman] alebo zvuku.
Bola to super akcia, dobre zorganizovaná, každý dostal dve hodiny iba pre seba, nikto sa nemohol sťažovať🙂
Pre mňa osobne úplne nová skúsenosť, najväčší zážitok film Top Gun a štart stíhačiek z lietadlovej lode👍
Bohužial táto skúsenosť do väčšiny našich obývačkových posluchoviek neprenosná…
Fidji - vďaka!
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od mrba »

Fidji99 píše: 07 kvě 2023 11:52 EDIT:
Ked ma Cough poziadal o klasiku na referencnej hlasitosti, tak som sa asi prvykrat zacal trochu bat, ze sa objavim na domovom Facebooku "Prosim suseda o stisenie, nase deti chcu spat" =)) Ale aspon som si overil, ze ako nahlas to dokaze hrat, co je tiez vyhoda. Stale som hral na cca -20dB.

"jeste prosim 3dB......, jjo, skoro dobry, jeste 3dB prosim..... a ted jeste trochu.... " a uz to islo
Jj, na ten pocit si spomínam :) Moje max. na ALPS bývalo medzi 12-13, cough skončil až niekde medzi 15-16. Total max je na 17.
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od terahera »

Fidji99 píše: 07 kvě 2023 11:42 Len taky zabavny fakt: Trinnov vydal novy firmware, nejdem nikoho nudit detailami, ktore aj tak nikoho nezaujimaju.
ALE! - ako jedna z noviniek je aj niekolko prednastavenych target curves [teda ako by mal vyzerat zvuk v mieste posluchu] no a na zaklade tisicok profesionalnych kalibracii u klientov, zistili, ze existuje nieco ako "audiofilska preferencia"

Samozrejme prifuknuty bas a stredobas, null point na 1kHz a potom pripalene 2dB od 5 do 12kHz. Co ako vidno relativne pekne koreluje s "preferenciami neskolenych posluchacov" podla Floyd-Toola.

Audiophile curve.JPG
A co z toho vyplívá :-? Že hifisti jsou neškolení posluchači?Já,za sebe,to beru tak,že si ladím poslech tak,aby mě bavil a dělal radost.Ne,abych měl zvuk jako parta odborníků,která řekne,co je správně :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Dasta »

Myslím, že okomentování tak špičkového zvuku jaký zde Fidži prezentuje se u všech jeho návštěv smrskává na jeden příspěvek, který popisuje uchvacující zvuk stíhaček ve filmu Top Gun.
O stereu nepíše nikdo nic.Proč?
Nerozumí tomu,nebo se jim to nelíbí?
Nemyslím, že by čsl.hifista neuměl poslouchat.Tento argument silně pokulhává.
Chybí li emoce z hudby, nedá se nic dělat -kde nic není,ani smrt nebere.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

terahera píše: 07 kvě 2023 19:10
A co z toho vyplívá :-? Že hifisti jsou neškolení posluchači?Já,za sebe,to beru tak,že si ladím poslech tak,aby mě bavil a dělal radost.Ne,abych měl zvuk jako parta odborníků,která řekne,co je správně :cool:
Nevyplyva z toho vobec nic. Len taka zaujimavost typu "vedeli ste, ze mlade zirafy preferuju obhryzat listy na juznej strane stromu" alebo nieco podobne.

Proste firna, ktora ma pristup k datam tisicov pouzivatelov z profi aj hifi sfery si urobila statistiky a vyslo jej, ze preferencie "skolenych, vzdelanych" [anglicky vyraz je "trained"] su ine ako preferencie "untrained" posluchacov. Cize profici a muzikanti preferuju iny typ zvuku ako hifisti a zvysok populacie. To je vsetko. A na zaklade toho vytvorili asi 8 roznych cielovych kriviek, ktore si kazdy moze upravit podla chuti.

Samozrejme, kazdy nech si ladi zvuk podla seba. O tom moj prispevok vobec nebol. Ani sa tam nespominalo nic o spravnosti. Proste len ze napriek vsetkemu, maju ludia radi bum-cink. Ja som ten posledny co by niekomu chcel nieco radit, tiez mam naladeny zvuk presne podla svojho vkusu.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od matus_pigy »

Bol som u Fidjiho v minulosti viackrat a som zastanca cisteho sterea a v tomto duchu posluch prebiehal.Par pokusov o posluch multikanalu so submi samozrejme na porovnanie prebehol,avsak vratili sme sa za kazdym ku cistemu stereu bez subov.Moje relativne jednoduche postrehy najdes par prispevkov dozadu.
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Dasta »

matus pigi,
Měl jsem na mysli postřehy z poslední, návštěvy,ne z 15.rijna loňského roku.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od terahera »

Fidji99 píše: 07 kvě 2023 19:35
terahera píše: 07 kvě 2023 19:10
A co z toho vyplívá :-? Že hifisti jsou neškolení posluchači?Já,za sebe,to beru tak,že si ladím poslech tak,aby mě bavil a dělal radost.Ne,abych měl zvuk jako parta odborníků,která řekne,co je správně :cool:
Nevyplyva z toho vobec nic. Len taka zaujimavost typu "vedeli ste, ze mlade zirafy preferuju obhryzat listy na juznej strane stromu" alebo nieco podobne.

Proste firna, ktora ma pristup k datam tisicov pouzivatelov z profi aj hifi sfery si urobila statistiky a vyslo jej, ze preferencie "skolenych, vzdelanych" [anglicky vyraz je "trained"] su ine ako preferencie "untrained" posluchacov. Cize profici a muzikanti preferuju iny typ zvuku ako hifisti a zvysok populacie. To je vsetko. A na zaklade toho vytvorili asi 8 roznych cielovych kriviek, ktore si kazdy moze upravit podla chuti.

Samozrejme, kazdy nech si ladi zvuk podla seba. O tom moj prispevok vobec nebol. Ani sa tam nespominalo nic o spravnosti. Proste len ze napriek vsetkemu, maju ludia radi bum-cink. Ja som ten posledny co by niekomu chcel nieco radit, tiez mam naladeny zvuk presne podla svojho vkusu.
Jj,v poho :cool: Mně jen z tvých příspěvků poslední dobou připadá,že stále upozorňuješ nato,že hifisti neumí poslouchat,nebo že vlastně poslouchají špatně :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od PavelDosko »

trochu chucpe, ne?
neni placka, neni highend
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Dasta »

Co Pavle konkrétně myslíš?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Odpovědět