Fidji a jeho man cave

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Po dlhom case - som sa rozhodol aj ja si zalozit vlakno. Asi hlavne kvoli tomu, aby veci, ktore pisem davali ludom kontext.

Fidji - byvam teraz hlavne v BA,, vikendy v HU, ale velku cast zivota som stravil na dlhodobych pobytoch [m.i. asi 2 roky aj v CR], s tych zaujimavejsich krajin napr. Brazilia, Mexiko, Maroko a preto aj mam slabost na world music v hocijakej polohe. Prepadol som pred par rokmi elektrostatom - a viem, ze tam mi rezonuje moje hifisticke srdce a uz nic ine nehladam. Mam este rad studiove monitory - najma Neumanny [a myslim, ze kazdy hifista by si to mal vyskusat a stravit nejaky cas s kvaltinymi midfieldami - ako hovori moj znamy "hifi je krasna iluzia, monitory su casto skareda pravda" Mam za sebou aj analogovu fazu, ktora ale bola skor zberatelstvom LP ako nejakou zasadnou vasnou pre vinyl [najma 60 roky,orignal vydania] . Mimo muziky - kino, filmy, futbal [mame s otcom permanentku na jeden klub Premier league a tak si jazdime do Anglicka na futbal]

Moja filozofia asi aj v zivote, aj v hifi je Pareto - ries 20% pricin, ktore maju 80% vplyv na vysledok. Prelozene do hifi - "kup si najlepsie repraky ako si mozes dovolit, postav ich najlepsie ako vies a akustiku ries, kolko sa da". Inymi slovami - bizuteria blbu akustiku nezachrani. Nehanbim sa za to, ze si viem veci odmerat, a ked potrebujem radu, tak sa najviac dozviem u Amira alebo na avsforum.

Pocas covidu som prerobil stereo posluchovku na multikanal [zacalo to nevinne - "mam dobru cenu na projektor] az som skoncil na momentalnom 7.4.4, s perspektivou na 7.6.6. Bavi ma DRC, bavi ma mat kvaltiny bas, mam rad velky zvuk prehladnost a taku tu rychlost, ktoru dobre elektrostaty dokazu. Muzika bud slape, alebo nie. Bavi alebo nie. Ufnukany jazz uz nemusim, audiofilske vydania ma vacsinou nudia, mam rad zenske hlasy, kvalitna elektronika, dobry metal, symfonicke/komorne veci ano, opery nie. World music a tak. DObre funky a soul, a tak.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Zopar fotiek na ilustraciu - preto jaskyna, lebo je tmava.

Pre tych co by ich to zaujimalo - stvorcove prvky nie su absorbery, ale ladene membranove absorbery, rohove bass trapy maju limiter na cca 200 HZ, za frontami a na prvom odraze kombinovane cylindricke difuzery/absorbery. AJ Multikanal, aj Dipoly si vyzaduju akustiku riesit trochu inac. Strop - podvesene absrobery.
Front 1.JPG
Front 2.JPG
Zadna cast detto - vzdialenost pohovka od steny cca 1.8m 2 suby vzadu
rear 1.JPG
rear 2.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od PavelDosko »

:thumbup:
neni placka, neni highend
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

No a este taka drobnost - akustika fakt dokaze byt svina - stale som mal rezonanciu okolo 80Hz, a pritom tam nemala co robit.
NO a stacilo za 20 euro vytlmit radiatory Steredom - a uplne iny svet.

Nie MEMBRANOVE ABSORBERY - ale MEMBRANOVE REZONATORY [oprava post c 1] - ladene presne na frekvenciu podla merani. od 38 do 65Hz.
Radiator 1.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od pepO77 »

Super. Gratulujem.

Plochy radiatoru by ma teda nenapadli.

Ladene bass trapy - vlastna vyroba a design?
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

pepO77 píše: 16 črc 2022 19:50 Super. Gratulujem.

Plochy radiatoru by ma teda nenapadli.

Ladene bass trapy - vlastna vyroba a design?
Nie, vsetko od GIk acoustics. Ale priamo som jednal s ludmi z UK, nie z miestnym predajcom. Je to toto - dokazu to spravit v principe na hocijaku frkvenciu.

https://gikacoustics.eu/product-categor ... ass-traps/

Hej, ten radiator je teraz uplne inertny, ja tym ze tam mam tolko basakov, tak to treba riesit. Pri regalovkach to je asi jedno.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od pepO77 »

Dakujem. Jasne. Si mi pripomenul, ze som sa v Mnichove o tom s GFK bavil a ze vedia urobit “uzkopasmovy” basstrap (teda podla vysledku merania). Ja mam basstraps od artnovition, tiez laditelne, ale je to v ramci par +/- 1-2dB.

Si spokojny s prevedenim a vysledkom?
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Janik »

Paci sa mi to vyjadrenie "ufnukany jazz" 😂. Co to je za jazz? Nejaký smooth jazz? Nemyslel si bebop ci hard bop ten tiež musí slapat 🤗.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Mark Levinson »

Fidji,
moc pěkné představení, sen každého hifisty mít samostatnou, akusticky upravenou místnost. Je celkem jedno jestli stereo nebo multikanál, asi není co dodat, skvělé, dokonalé. Přesto si dovolím malé doporučení ke zlepšení zvuku. Mám ověřeno, že Martin Logan značně posouvá zvukově kupředu použití podstav pod reprosoustavy "Townshend Audio Seismic Podiums" http://www.townshendaudio.com/hi-fi-hom ... r-podiums/.
Ten systém funguje snad u všech značek reprosoustav, vím o mnoha spokojených uživatelích na různých značkách reprosoustav včetně mne. Na letošní výstavě v Praze toto právě demonstroval prodejce Martin Logan a moc si to pochvaloval, ostatně v obou jeho expozicích byl zvuk z Martin Logan špičkový a na obou byl systém Townshend Audio Seismic Podiums použit.
Nemá smysl o tom psát, ale zkus si podstavy zapůjčit na zkoušku a sám si je vyzkoušet. Nevím jestli je prodejce na Slovensku, ale v ČR je nejblíže Ostravské studio DiokAudio kde je zapůjčení možné https://www.diokaudio.cz/townshend-audi ... osoustavy/.
.
2022-03-03 16.00.23.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

pepO77 píše: 16 črc 2022 20:53 Dakujem. Jasne. Si mi pripomenul, ze som sa v Mnichove o tom s GFK bavil a ze vedia urobit “uzkopasmovy” basstrap (teda podla vysledku merania). Ja mam basstraps od artnovition, tiez laditelne, ale je to v ramci par +/- 1-2dB.

Si spokojny s prevedenim a vysledkom?
Ano -> pred



Meranie pred upravami Stereo.png
a po - malo to take 4 fazy - prva taky ten klasicky package - zakladne osetrenie prvych odrazov, potom sme sa zamerali na basy - cize riesenie rohov, potom v dalsej faze na konkretne rezonancie a pridavali sme difuziu a posledna faze bolo osetrenie stropu a rohu stena/strop. Kazda bola relativne velky posun, ale az to riesenie rohu strop/stena [to co mam aj vpredu a vzadu tomu dodalo taky ten pocit uplnej vyrovnanosti] - taka ta rezonancia, co je v kazdom priestore okolo 60-65Hz podla vysky stropu, sa inac ani riseit neda. ALe tych rezonatorv je treba vela - mam ich 14 ks, aby to malo efekt.

Necham to teraz trochu ulezat, doladim Altitude, doplnim repro a potom sa pustim do druhej fazy - rozmyslam nad vymenou niektorych tych difuznych platni za cylindircke absorbero difuzory. uz 4 pomohli zvuk pekne ozivit.

Vizualne - treba to vidiet na vlastne oci - GIK je povodne profi firma, co sa posunula do hifi, Artnovion je vizualne urcite dalej. Do obyvacky by som dal asi artnovion. Ale cena/vykon urcite GIK.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Mark Levinson píše: 17 črc 2022 11:56
Ten systém funguje snad u všech značek reprosoustav, vím o mnoha spokojených uživatelích na různých značkách reprosoustav včetně mne. Na letošní výstavě v Praze toto právě demonstroval prodejce Martin Logan a moc si to pochvaloval, ostatně v obou jeho expozicích byl zvuk z Martin Logan špičkový a na obou byl systém Townshend Audio Seismic Podiums použit.
Nemá smysl o tom psát, ale zkus si podstavy zapůjčit na zkoušku a sám si je vyzkoušet. Nevím jestli je prodejce na Slovensku, ale v ČR je nejblíže Ostravské studio DiokAudio kde je zapůjčení možné https://www.diokaudio.cz/townshend-audi ... osoustavy/.
.
2022-03-03 16.00.23.jpg
Ano, viem, Petr Podolsky je s Townsendu uplne nadseny a viem aj preco. Ale v mojich podmienkach sme sa dohodli, ze zatial asi najlepsia alterantiva su tie Gaie od IsoAcoustics [ide skor o technicke obmedzenia, ako hozico ine - zvyknem pri strero posluchu tak pololezat, a preto mam tiltnute repro trochu dopredu]. Povedal mi, ze to je este tak o 25% lepsie, ale pre mna uz posun z hrotov na IsoAcoustics bol dost vyrazny.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od blesk666 »

Fidji, som rad ze si sa predstavil. Co za model mas tie predne a zadne kanaly od Martin Logan?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Mark Levinson »

Fidji99 píše: 17 črc 2022 14:14
Mark Levinson píše: 17 črc 2022 11:56
Ten systém funguje snad u všech značek reprosoustav, vím o mnoha spokojených uživatelích na různých značkách reprosoustav včetně mne. Na letošní výstavě v Praze toto právě demonstroval prodejce Martin Logan a moc si to pochvaloval, ostatně v obou jeho expozicích byl zvuk z Martin Logan špičkový a na obou byl systém Townshend Audio Seismic Podiums použit.
Nemá smysl o tom psát, ale zkus si podstavy zapůjčit na zkoušku a sám si je vyzkoušet. Nevím jestli je prodejce na Slovensku, ale v ČR je nejblíže Ostravské studio DiokAudio kde je zapůjčení možné https://www.diokaudio.cz/townshend-audi ... osoustavy/.
.
2022-03-03 16.00.23.jpg
Ano, viem, Petr Podolsky je s Townsendu uplne nadseny a viem aj preco. Ale v mojich podmienkach sme sa dohodli, ze zatial asi najlepsia alterantiva su tie Gaie od IsoAcoustics [ide skor o technicke obmedzenia, ako hozico ine - zvyknem pri strero posluchu tak pololezat, a preto mam tiltnute repro trochu dopredu]. Povedal mi, ze to je este tak o 25% lepsie, ale pre mna uz posun z hrotov na IsoAcoustics bol dost vyrazny.
Díky za odpověď, v tom případě je to tak správně a přeji spoustu spokojeného poslechu oblíbené hudby :thumbup:.
Mark Levinson
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od pepO77 »

Za mna hlasujem za Seismic Podium, je to posun oproti Gaia.

Dakujem za odpoved, mam uz iba 'jeden' peak, avsak dost velky. Obavam sa vsak, ze bude treba velky objem basstrapov.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

pepO77 píše: 17 črc 2022 17:52 Za mna hlasujem za Seismic Podium, je to posun oproti Gaia.

Dakujem za odpoved, mam uz iba 'jeden' peak, avsak dost velky. Obavam sa vsak, ze bude treba velky objem basstrapov.
hej, ked uz riesis problemy pod 80Hz, tam uz to je o rezonatoroch a velkych objemoch. Da sa to mozno aj "analogovo" ale idealna kombinacia je analog+DRC a este to doladit multi-submi, ked je na to chut a priestor. Ale teda nejakej tej AD/DA konverzii sa nevyhnes.

@Blesk - ESL13A a SOurce. ESL15A boli uz do miestnosti prilis velke. Vsetky tieto velke logany maju aj dipolovy bas+aktivnu basovu cast s vlastnym DRC.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od fox »

Fidji99 píše: 16 črc 2022 19:31 No a este taka drobnost - akustika fakt dokaze byt svina - stale som mal rezonanciu okolo 80Hz, a pritom tam nemala co robit.
NO a stacilo za 20 euro vytlmit radiatory Steredom - a uplne iny svet.

Nie MEMBRANOVE ABSORBERY - ale MEMBRANOVE REZONATORY [oprava post c 1] - ladene presne na frekvenciu podla merani. od 38 do 65Hz.

Radiator 1.JPG
To mě nikdy nenapadlo. Nebude problém s účinností radiátorů ? Vždyť mezi deskami má proudit vzduch, který se mezi nimi ohřívá.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Janik píše: 16 črc 2022 20:54 Paci sa mi to vyjadrenie "ufnukany jazz" 😂. Co to je za jazz? Nejaký smooth jazz? Nemyslel si bebop ci hard bop ten tiež musí slapat 🤗.
Smooth jazz ako taky mi vobec neprekaza - teda ak sa na to divame ako na "zrely pop".

Pod "ufnukanym jazzom" [ale napriklad aj prog-rockom, blues, soulom] skor myslim taku tu velku cast dnesnej produkcie, ktora by sa dala shrnut asi tak nahrubo do dvoch skupin:
1) dalsi trio X-Y-Z [popripade kvarteto X-Y-Z-W] v zmysle - "pozrite sa nas, co vsetko sme sa na Berklee naucili, my uz hrame Coltranea lepsie ako Coltrane" - technicky a instrumentalne dokonale, ale nic v tej hudbe nie je. Moze to byt sice na prvy pohlad zaujimave, ale vzdy si viem spomenut, ze toto iste som pocul uz 10x a lepsie.
2) dalsia skandinavska [americka atd] spevacka s peknym kontraaltom, co spieva Great American Songbook, alebo "no pozrite, ako dokazem dat jazzovy feeling na Modern Talking cover" - a to je sice velmi prijemna muzika, ked to potichu hra v dobrej restauracii

Celkovo si o jazze ako takom myslim, ze je "mrtvy" v zmysle, ze vsetko podstatne uz cisto jazzovym jazykom povedane bolo.
JAzz, ako aj kazda ina hudba ma svoj cas, miesto a spolocensky kontext - a pre jazz to boli 40-60 roky v US, kde to bolo ako zjavenie z ineho sveta, ktore redefinovalo uplne hudbu ako taku, ciernym umelcom otvorilo dvere do mainstreamu, atd atd.

Keby existoval nejaky rebricek "100 best jazz LP", pravdepodobne 90 z nich by bolo vydanych pred roko 1968.

Preto to vsetko ide uplne uz mimo mna - lebo ako spravne poznamenal Duke Ellington - "it don't mean a thing if it has got no swing"
https://www.youtube.com/watch?v=qDQpZT3GhDg

p.s jedine kde sa mi zda, ze jazz este zije je tam, kde zacal - v tanecnej a world music. Svet fakt nepotrebuje sa dostat na 1.000.000 roznych verzii "ROund Midnight" Mam z toho pocit, ze to je dnes uz len take artistne masturbovanie, ako snaha dat zo seba nejaky ten pocit.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Vienna »

Je to takove smutne, kdyz si clovek uvedomi, ze kazda z tech 10 youtube-smooth-jazzistek vydelava vic, nez kdy za zivota vydelalo tech 90 jazzistu dohromady. Holt jina doba..
Ale jinak, Fidji, promyslene udelana mistnost, dals tomu hodne ^:)^
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Frogyman »

Krása :clap: . Jako "obývákový" posluchač mohu jen tiše závidět. :thumbup:
...a čekat, až se děti osamostatní a budu moci odstartovat projekt "poslechovka" i já :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Urbino »

zabiny007 píše: 19 črc 2022 12:07 Krása :clap: . Jako "obývákový" posluchač mohu jen tiše závidět. :thumbup:
...a čekat, až se děti osamostatní a budu moci odstartovat projekt "poslechovka" i já :lol:
:thumbup: :lol: :lol: :lol:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od bacil2 »

Fidji99 píše: 19 črc 2022 06:33...
Celkovo si o jazze ako takom myslim, ze je "mrtvy" v zmysle, ze vsetko podstatne uz cisto jazzovym jazykom povedane bolo.
JAzz, ako aj kazda ina hudba ma svoj cas, miesto a spolocensky kontext - a pre jazz to boli 40-60 roky v US, kde to bolo ako zjavenie z ineho sveta, ktore redefinovalo uplne hudbu ako taku, ciernym umelcom otvorilo dvere do mainstreamu, atd atd.
...
Chvalabohu tej "starej dobrej" jazzovej muziky sa zachovalo dosť veľa, takže sa človek ani dnes nemusí veľmi obávať, že by nebolo po večeroch čo počúvať :lol:
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

bacil2 píše: 20 črc 2022 13:27
Fidji99 píše: 19 črc 2022 06:33...
Celkovo si o jazze ako takom myslim, ze je "mrtvy" v zmysle, ze vsetko podstatne uz cisto jazzovym jazykom povedane bolo.
JAzz, ako aj kazda ina hudba ma svoj cas, miesto a spolocensky kontext - a pre jazz to boli 40-60 roky v US, kde to bolo ako zjavenie z ineho sveta, ktore redefinovalo uplne hudbu ako taku, ciernym umelcom otvorilo dvere do mainstreamu, atd atd.
...
Chvalabohu tej "starej dobrej" jazzovej muziky sa zachovalo dosť veľa, takže sa človek ani dnes nemusí veľmi obávať, že by nebolo po večeroch čo počúvať :lol:
Presne, ja to milujem, aj so vsetkymi nedokonalostami. Preto ma nijako neoslovuju tie reedicie, aj ked su “lepsie” , nejako mi tam chyba ta dusa.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od matus_pigy »

Včera som strávil u Fidjiho veľmi príjemné tri hodiny,ďakujem veľmi pekne.Posun oproti mojej poslednej návšteve je vďaka vyriešenej akustike obrovský.Fidji je hudobný nadšenec s veľa praktickými skúsenosťami,o čom svedčilo naozaj zážitkové sledovanie filmových ukážok.V živote som čo sa kina týka,nič lepšie nevidel a nepočul.Vynikajúcim odladením audia a akustiky pre kino v podstate dosiahol aj odladenie sterea, ktoré sa kvalitatívne pohybuje vo veľmi vysokých sférach highendu.Dúfam,že sa mi čoskoro podarí doriešiť miestnosť a akustiku a môžme zase pre zmenu posedieť a popočúvať u mňa.
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Dakujem pekne, a dufam ze tvoje vycibrene audiofilske zmysly nie su este tale v soku z niektorych tych test trackov co som ti pustal [Billie Eilish alebo Kelly ROwland]. Nie je to ziadne hifi, ale ucel to splni.

Co bolo pre mna zaujimave - aj ked obidvaj ideme na hifi z uplne opacneho konca [ty "srdcom" s dorazom na muziklanost a emocnost, a ja som skor "amirov clovek"] tak pri tom najdolezitejsom - hudbe sme sa stretli. A tak to ma byt.

Inac - ja prave v kine este vidim dost potencial na zlepsenie, tam sa to da este to taky schodik posunut vyssie. Stereo mam uz +- tam kde som ho chcel mat, mozno este trochu dolestit niektore veci, ale ianc v pohode, tam ma uz nic netrapi, ze by som sa trapil nad tym, ze co este treba doriesit.

Dakujem este raz, tvoja minula navsteva bol jeden z velkych impulzov, aby som sa konecne v niektorych veciach rozhybal.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Yiakubou »

Fidji, mas to moc pekny. Ciste ale takhle z fotek si rikam, jestli to nemas moc zatlumeny? Vidim samy absorpcni prvky, koberec po cely podlaze, zavesy...

Ja mam akustiku komplet od Vitvara / VMAudio a ne jen tak lehce, ale celkem dost - 8x hybrid difuzer Laaksum 5x8, 6x rezonator Boomkiller, ale pouze 3,5x absorber photoecho a to jeste z toho 2 kusy maji difuzni mrizku na odrazeni nejvyssich frekvenci. Ponechme ted stranou, ze ty jeho prvku se nekomu esteticky nelibi, ale dle meho to jsou jedny z nejucinnejsich prvku na trhu s asi nejlepsim pomerem cena/vykon (kdyz dame stranou DYI). Jinak mam co se tyce nabytku taky dost omezeny absorpce - pouze mensi koberec pred repro, jasneze sedacka a zidle neco pohlti, zavesy mam tenke co nedelaji skoro nic, policky/knihovny jsou Kallaxy z Ikea s ruznymi vyplnemi. Mam vystaveno taky dost Lega, co trochu pomaha s difuzi :-)

No ale proc to pisu, ja jsem k ty akustice, dle rad Vitvara, pristupoval tak, ze jsem nejdriv resil basy pomoci rezonatoru, pak pridat co nejvic difuze, protoze toho neni nikdy malo a az nakonec jsem to doladoval tema absorpcema, jen do te miry, ze to celkovy projev uklidnilo, ale aby mi to zaroven nezaclo prilis zrat vysky, ubirat na prostorovosti, vzdusnosti a detailu, coz prave prilisna absorpce typicky dela. Musim rict, ze tento postup se osvedcil. Sice mam stale dozvuk lehce pres 0.5s, coz se zda jako prilis. Ale ten dozvuk je silne difuzovany a lidskemu uchu nevadi (zato je to hodne slyset, kdyz bych to treba nahral na mikrofon) - jakkoliv jsem zacal pridavat ty absorpce vic, bylo to uz jenom horsi. A to mam jeste v poslechovce hodne oken a sklenene dvere. Diky tomuhle pristupu mam myslim akustiku v ramci moznosti frekvencne vyrovnanou, ale stale s pokud mozno maximalni prostorovosti a detailem na vyskach. Room correction vubec nepouzivam. Kdykoliv jsem byl v jinych prostorech podobne upravenych jako to mas ty, tak mi prislo ze je to proste pretlumene, vysky nejsou poradne slyset, prostorovost zabita, atd...

Tak si rikam, jestli by ti nestalo za to vyzkouset ubrat trochu absorpce a pridat vic difuze. Ale taky treba placam nesmysly, z fotek to nejde uplne poznat a jak je videt, resil jsi to hodne do detailu, tak asi sam vis nejlip.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

@Yiakubou - mas pravdu - vacsinou to tak je a isiel si na to spravne.

ALE :-)

1) je to multikanal, tam to musis mat stiahnute trochu nizsie tam sa odporuca 0.2-0.25, inac by si sa tom pri tych 15 kanaloch zblaznil a bol by to bordel. Tam je umenie to odladit tak aby to bolo tak akurat "na hrane"
2) Stereo su dipoly a konkretne tieto vleke logany maju aj dsot zdvih na vyskach nad 8KHz https://www.stereophile.com/content/mar ... asurements cize tam to trochu potrebujes vytlmit. Koberec - ten je skor kvoli susedom - elektrostaty nemaju prvy odraz od zeme a stropu - cize tam to zvuk sterea vobec neovpyvnuje [oni hraju do stran, preto je dolezity prvy odraz z boku a predna stena]
3) vsetky stvorcove elementy su rezonatory, cize cela zadna stena, to co je zavesene pod stropom a este nejake co nie su na fotkach vidno nie su absorbery. Plus na prvy odraz mam ti cylindricke difuzero-abosrbery s absorpciou tak 0.3 max. Ja tym ze tam ma v principe 8 basakov tak som potreboval riesit hlavne dozvuk pod 200Hz - mam vo vlakne graf, aky to ma dozvuk - ja hram 2.4 a tam to je velmi efektne, ked ta kopak len tak postekli vzdy na hrudi. mam AJ tei vsetky latkove veci maju bud limiter na 200Hz [membranu] alebo difuznu platnu pod latkou. Myslim, ze ani jeden cisty absorber tam snad ani nemam.
4) Nie je DRC ako DRC, TRINNOV je TRINNOV, ked sa k tomu dostanem, napisem nejaky kratky prehlad, ze co to vsetko dokaze. Predstav si skor nieco ako DIRAC, ale tak, ze to naozaj aj funguje a aj to celkom dobre znie. A aj TRINNOVU sa lahsie pracuje v trochu viacej zatlmenej miestnosti, lebo on ma taky specificky algorytmos, ze pocita prvych 1-8 odrazov.

Ale mozno Matus by vedel povedat, ci sa mu to zdao pretlmene. Ja som mozno uz tak zvyknuty, ze to mozno nevnimam. Ja som to riesil priamo z GIK a MartinLogan, ti mi takto poradili.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Yiakubou »

Diky za vysvetleni. No jo, s tim multikanalem mi to vubec nedocvaklo. To mas recht, ze tady na to musis jinak.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

https://gikacoustics.eu/product/gik-aco ... -trap-t40/

podobny princip ako tie od vitvara. len membranove, tiez ti to presne naladia, hrubka az 25cm. ja mam od 38 do 65Hz.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od matus_pigy »

Fidji,poviem ti to tak,ze u teba hrala kazda nahravka velmi vyvazene.Vyvazenost je pre mna zakladny parameter dobreho posluchu a tu mas ty vybornu a je to znakom slusne vyladenej akustiky.Ludia castokrat pocuvaju taku hudbu,ktora im doma znie dobre a to,co im dobre neznie,povedia ze je zla nahravka a to je vacsinou prt pravda.Pri dobre vyladenej akustike ci sluchadlach je jedno ci pocuvam trash metal alebo zahuhlany jazz z 50 rokov.Vsetko hra dobre a zo vsetkeho mam radost.
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od matus_pigy »

K pretlmeniu…Nemas to vobec pretlmene.Stereo dokazalo velmi slusne reprodukovat nielen hudbu ale aj miestnost v ktorej nahravka vznikla.Zive to teda mas na moj vkus akurat.
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Po survivale game - piatkova D1 s bonusovym levelom - "nemecke karavany" a velmi prijemne stravenom pol dni v Audioegu - medzi inym pocuvanie Neolithov postavenych na Townsendoch cex MX-R monobloy od Ayre - jak tie Neolithy hraju, to by sa jeden posral - aj ked stoja 100k euro, je to v podstate ludova cena. Ked sa povie plnorozsahove bedne, tak to je nieco taketo. Kto v Audioegu nebol - uz len samotna kava a prostredie obchodu je uplne super.

Odisiel som domov z novym centrom a aj ked nie som na velke slova - normalne ze dospele kino. UZ len samotna velkost [cca 110 cm] na sirku robi obrosky rozdiel. Na spodku to taha do cca 48 Hz bez basreflexu v priestore. Posielam to od 65Hz nizsie do Frontov, cize mam s toho take cca 2.5m siroke 4 pasmo. V principe to je normalne 3 pasmo s 2x 6.5 woofer a ATM, len stredak je nahradeny elektrostatom od 500- 300Hz.

Zasadny rozdiel az mozem takto nrychlo - najma hlbsie muzske hlasy zneju uplne inac, az sa tak skoro zhmotnuju v priestore a ked ma byt hlas chraplavy, tak je tak spravne chraplavy. A cela ta screen side [L-C-R] je uz uplne, ze jeden plny zdroj zvuku. Zase, za tie peniaze, aby to este hralo zle.

Samozrejme, ze som neodolal a zobral este v podstropne repraky nech uz dorazim ten Atmos/Auro/DTS:X pro na kompletku a aby to, ze akurat nebol na sklade ma zachranilo od toho, ze som neodisiel z dalsim subwooferom. Ale v pohode, od coho tu je PPL.

Dalsie 2 polozky na postupne sa skracujucom zozname "co by sa este dalo" odfajknute.
Focus.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od matus_pigy »

KW35 si doma? :smile:
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od zappa »

Na cestě do Bulharska jsem se stavil na chvilku U Fidjiho. Ta poslechovka je dokonale akusticky pořešena, na domácí kino těžko překéonatelné. Při prezentaci domácího kina se pouštěl např. Batman, musel jsem se zaptat jestli ty vibrace pode mnou jsou dílem jakéhosi připojení audia k sedačce, aby to vyvolávalo tyto tělesné požitky, prý ne, bylo to opravdové, měl jsem pocit, že mne ten bas nazvedává, dost příjemný pocit. Takové domácí kino bych bral na důchod. Na muziku nebyl dost času, audio tudíž nebudu popisovat. Moc děkui za možnost poslechu, už vstup z výtahu přímo do domácnosti byl ohromující. Fidji je zřejmě ve svém oboru kapacita a technický zdatný, a tak mu to i hraje, skvělý zážitek. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 22 srp 2022 13:55 Na cestě do Bulharska jsem se stavil na chvilku U Fidjiho. Ta poslechovka je dokonale akusticky pořešena, na domácí kino těžko překéonatelné. Při prezentaci domácího kina se pouštěl např. Batman, musel jsem se zaptat jestli ty vibrace pode mnou jsou dílem jakéhosi připojení audia k sedačce, aby to vyvolávalo tyto tělesné požitky, prý ne, bylo to opravdové, měl jsem pocit, že mne ten bas nazvedává, dost příjemný pocit. Takové domácí kino bych bral na důchod. Na muziku nebyl dost času, audio tudíž nebudu popisovat. Moc děkui za možnost poslechu, už vstup z výtahu přímo do domácnosti byl ohromující. Fidji je zřejmě ve svém oboru kapacita a technický zdatný, a tak mu to i hraje, skvělý zážitek. :thumbup:
Dakujem za vludne slova. Musim povedat - ze som ostal s teba velmi ale velmi prijemne prekvapeny - si skutocne autenticky a sala z teba mladost ducha. Ako fakt. Aj ten uleteny taliansky progrock sa mi k tebe uplne hodi :thumbup:

Zaroven ocenujem tvoju diplomatickost - som si plne vedomy, ze moja zostava nie je tvoj salok kavy a ze to je uplne naopak ako je kombo Tannoy + elektronky. Az som zozadu videl ako sa ti jezili vlasy ;-). Ja proste mam rad takyto zvuk - studiovy, presny a nic neodpustajuci. Ale zachytil si ma akurat v polke prestavby - uz mam aj nove kable k repro, novy center, prestavane a nanovo skalibrovane subwoofery [teraz to NOAZAJ hra basy, to co so pocul bolo len take steklenie] zatemnene okna, cize som mohol dat prec nejake tie zavesy, cela ta miestnost trosku ozila.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od zappa »

tvá slova mne těší, nevím jestli si to zasloužím, ale hudba spájá, a tak by to mělo být, jsem tvým příznivcem kamaráde
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Trochu by som sa rozpisal o TRINNOV Altitude, asi na extra vlakno to nie je. TRINNOV je primarne profi znacka urcena za a) do studii a komercnych kin a b) pre domace pouzitie hlavne na "custom install", kde sa predpoklada, ze vam to niekto profesionalne nastavi. Nejako tak panuje vseobecny konsenzus, ze co sa tyka multikanalu a DRC, ze TRINNOV je asi to najlepsie co existuje.

Unikatnou vecou je 3D mikrofon, ktory neponuka nikto iny, aj ked existuju aj multipoint mikrofony pre REW [MiniDsp ma ten svoj UMIK X] ale ako sucast DRC systemu nie. Na rozdiel od normalneho AVP tym dokaze urcit nielen vzdialenost, ale ja presnu POLOHU kazdeho repro v miestnosti [okrem SW, tam samozrejme triafa] Vyzera to nejako takto. A tie zelene to su idealne polohy, o ktorych to remapuje [co je takisto asi jediny pristroj co to vie]
Positions.JPG
Aby som len tak naznacil, moznosti, ktore mate - prinsscreen z jedneho z menu - mate SEDEM roznych parametrov ako nastavit "level alignment" cize vzajomnu hlasitost jednotlivych kanalov - od dBA vs dBC korekcie, urcenie presneho frekvencneho rozsahu v ktorom sa ta hlasitost ma nastavovat. Vysledok? Uplna bublina zvuku okolo, eventualne pre stereo - fantom hodeny presne na stred [BTW TRINNOV realne pracuje s 0.1dB krokmi] A ani jedno z nastaveni nie je "spravne" je len optimalne pre dany priestor a z zostavu, alebo nie.
advanced settings.JPG
.

Napriklad jedna z moznosti, ktora sa da nastavit na porictanie filtrov [a je mozna vdaka tomu mikrofonu] je rozdelenie zvuku na "skore odrazy" a " neskoru energiu" - v principe - nastavite si pocet odrazov [od 1 po 8], ktore ma brat ako zvuk, a vsetko potom je uz len dozvuk, ktory koriguje zase inac. A pre kazdu frekvenciu inac, Hlavne to zavisi od dozvuku miestnosti ako takej - napriklad u mna - mam plnu miestnost bass trapov, nejaku tu absorpciu a vela difuzie. cize napriklad dozvuk nad 1kHZ, kde realne nastuje difuzia je trochu vyssi ako 200-1000Hz, kde pracuje absorpcia, cize ma pre mna zmysel si nastavit citlivost na dozvuk inac. Je to pocut, ked sa to spravi dobre.

No a teraz grafy - Impulz - pred a po - niekto sa moze smiat, ale mat zrovnane impulzy je velmi ale velmi pocut, je to najma pri komplexnej hudbe o stupen vyssia uroven dynamiky a prehadnosti. A pri multikanale este 10x viac. A pritom sa netvari, ze to zrovna do roviny - ovela viac pocut zrovnany impulz a phase ako FR.
Impulse.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

A este jeden graf - toto je dovod preco sa nikdy z nikym nehadam ci nieco mohol alebo nemohol pocut. 4 merania v kocke cca 45 cm [specialne pre toto forum - simulujuce normalny pohyb hlavy -vystretie sa, nahnutie sa dopredu, posun kresla o 30cm a podobne.
AKo je vidno - tie rozdiely v FR su dost vyrazne. Preto jedna z najdolezitejsich veci, ked niekto hodnoti prinos nejakeho noveho prvku v zostave tak je urcite mat stabilne miesto, lebo potom sa porovnavaju fakt hrusky z jablkami. [to meranie je asi 10 sekundovy pink noise, cize ziaden sweep alebo chirp] Velmi presne.
4 positions.JPG
A este taka strasne cool vec - Atmos object viewer - tie zlte gulicky su objekty [napr vrtulnik] co sa hybu ,tak ako sa hybu aj v reale.
3D dolby.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Keby niekto chcel investovat nielen do bizuterie, ale aj rozsirit svoje schopnosti v pocuvanie hudby - myslim, ze toto je jeden z tych lepsich sposobov.

https://beatoeartraining.com/#features

za 99USD - trening pocuvania + kompletna hudobna teoria. Mne to spolu s tym online kurozm od Harmanu velmi ale velmi pomohlo. Je to uplne iny sposob pocuvania, ked rozumiem tomu co sa predo mnou deje.

Neviem to inac opisat - ale akoby som v kazdej skladbe pocul este o uroven informacie viac. Pre mna osobne to bol jeden z najvacsich posunov, co sa tyka "hifi cesty"
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od Fidji99 »

Trochu novinky - okrem posunu na 7.4.6 [pridanie 2 zadnych vyskovych repro] - zvukova bublina uzavreta na 360 stupnov. Kino ako vysite. Zase tych par % vylepsenia, aj ked asi jediny co si to vsimne som ja ;-) .

Hlavne mi to umoznuje lepsiu integraciu DTS X/DTS X Pro [a teda aj IMAX enhanced] zvuku. Stale volne 3 kanaly. Zvazujem bud
a) 9.5.6 -pridanie Front WIde a jedneho subu [nevyhoda, ze by som FW musel umiestnit na prvy odraz LR a trochu sa bojim dopadu na stereo. Sub by bol dedikovany 10 palec len pre C channel, cim by som mal L-C-R s konstantnou basovou sekciou [5x10 palec, uzavreta konstrukcia]
b) 7.6.7 - este 2 suby [lebo "why the fuck not"] a pridat este Height Center - co je nativny kanal pre DTS:X/Pro a Auro3D a IMAX enhanced. Atmos ho nema. Pocul som - a je to rozdiel, cela ta screen side je este kompaktnejsia.
c) necham to uz tak na nejaku dobu ;-), lebo co sa tyka kina, uz to je fakt dobre. Hlavne sa mi nechce riesit dalsi 4 kanal amp a dalsie kable. Keby moje kable videl niekto, kto si potrpi na podlozky pod kable, tak ho asi trafi slak.

Ale hlavne - rozhybal som sa a konecne som si zatemnil okna foliou [ to je ta vyhoda posluchovky vlastnej, v obyvacke by asi strieborne folie zvonka a cierne znutra nepresli] sice to vyzera ako jaskyna, ale zato som bol shopny dat dole cca 30m2 tazkych blackoutovych zavesov a miestnost skutocne ozila. Hlavne sa vyrovnal dozvuk, co je problem so zavesmi. Trocha laborovania s prehadzanim panelov atd. Celkovy vysledok - dozvuk zvyseny o 0.02s, ale hlavne uplne dorovnany +- 10% od 250 do 5kHz. Necham to trochu usediet a potom sa uvidi.

No a este sluzba vsetkych sluzieb - v piatok mi v TRINNOVE nastavili "personal setup" - na zaklade audiogramu od lekara mi presne nastavili "osobne" filtre. Nova doba. Je to pocut - trochu ale je, akoby sa spevnil priestor.. Mam trochu prepad na cca 6Khz na lavom uchu a tak, tak mi to nejako svojim know-how sa snazili vykompenzovat.

A este vela ale vela nastavovania DRC - ale to tu nikoho nezaujima, tak kto chce grafy a filtre - sup na vedlajsie forum. To je pocut najviac.
Rear new.JPG
Front New.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Fidji a jeho man cave

Příspěvek od blesk666 »

Ten audiogram a podla neho custom filtre od Trinov ma dostali. Uz davnejsie tvrdim ze nema zmysel investovat tisice az desiatky tisic Eur do hifi nad istu kvalitativnu uroven, ale treba invsetovat do byvania kde sa da zariadit samostatna posluchovka. Potom sa da zmysluplne vyblaznovat dalej.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Odpovědět