Pre out Denon/HEOS

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Danielsan
Příspěvky: 3
Registrován: 21 čer 2022 11:22

Pre out Denon/HEOS

Příspěvek od Danielsan »

Zdravim.Potrebuji,jak jinak,poradit ohledne dvou veci.
1. Momentalne mam domaci kino propojene pres receiver Denon AVR 3600X a repro 5.1,vlastnim take zesilovac Marantz hodne stareho data pouze s cinch vstupy a k nemu mam pripojene sloupy.Hudbu na nem posloucham pouze ze streameru Denon. Muj problem je v tom, ze bych chtel poslouchat ve stereu pres Marantz take hudbu z TV a jelikoz ma telka ma pouze vystupy HDMI a optiku tak jsem premyslel nad propojenim TV/eARC do receiveru a z neho pak pre outem do stereo zesilovace aby mi hudba napr, z You tube hrala na velkych sloupech. Po zapojeni 2x cinch do AV receiveru Denon a sterea Marantz neni slyset zadny zvuk ani pri vypnutem a i zapnutem receiveru. Je nejaka moznost ze v nastaveni AV receiveru Denon se musi neco prenastavit aby ten jeho pre out byl aktivni?
2. A druha vec me trapi ohledne streamovani a aplikace na android. Existuje nejaka Android aplikace ktera dokaze vzduchem do streameru poslat hudbu i v 192/24 krome heosu? Ten mi moc nevyhovuje jelikoz je neprehledny a navic v Tidalu nevidim pak co je master a co obyc hifi.Dekuji
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Pre out Denon/HEOS

Příspěvek od HonzaE »

Ahoj.
1.
Receiver Denon musí být zapnutý, pre out je dle mého aktivní pořád, není třeba nic nastavovat.
Pro toto zapojení by měl mít zesilovač Marantz vstup do koncové části main in a pak hlasitost ovládáš na receiveru.
Pokud nemá Marantz main in a zapojis do běžného vstupu bude hlasitost regulovana jak z receiveru tak ze zesilovace, což je trochu nepohodlné.
Jinak takhle na dálku netuším proč to nehraje. Odkud jsi?

2.
?
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Pre out Denon/HEOS

Příspěvek od Fidji99 »

Neviem na o sa trapis s tym Marantzom. Taketo “divne” prepojenia nezvyknu fungovat dobre. Ani po zvukovej stranke.
Zapoj si stlpy normalne do Denonu ako Zone 2.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Danielsan
Příspěvky: 3
Registrován: 21 čer 2022 11:22

Re: Pre out Denon/HEOS

Příspěvek od Danielsan »

Dekuji vsem za cenne rady,ja si nevsiml ze krome vystupu z receiveru pre out je tam take jeste cinch zone 2. Ted uz vse funguje jak ma. Ted uz jen vyresit bod 2. Jeste jednou mnohokrat dekuji
Odpovědět