Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od Pytell »

Nový model bytové pojistky : http://www.hifistore.cz/prislusenstvi-h ... de702.html

Už mám objednaný 4 ks , tak jsem zvědav na tu změnu po zapojení. Pojistku mám nyní totožnou , takže bude výměna pouze odpojovače a jsem zvědav jestli recenze nemlží.
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 71
Registrován: 10 říj 2011 23:46

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od acibuk »

Ahoj,

tak to jsem zvědavý na report. Mám doma ten předchozí i s tou jejich pojistkou.

Předem díky
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od Pytell »

Tak v pátek dorazily odpojovače, odpoledne jeden nainstaloval ( výměnou za původní starý model ) . Nevěřil jsem , že budu něco slyšet --- mám přeci pračku PS, solo přívod, Furutech zásuvku, před pračkou AAI 2 --- omyl, ten zvuk je nyní přesvědčivější, prostě to se musí slyšet. Použil jsem původní pojistku , stejný model jako je u tohoto nového odpojovače, ale když jsem tam zkusil fungl novou -- nerozehranou, tak zvuk posazen výš --- hold , každý si bude muset tu svoji rozehrát.

Dnes další jsem instaloval u kamaráda, třeba napíše poznatky.

Během dalšího týdne budu měnit u kamaráda za starší model, jsem u něj zvědavý co řekne na zvuk po výměně ( má už ve starém odpojovači rozehranou totožnou pojistku ), a každou změnu slyší po dvou taktech.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od terahera »

A co teprv,až bude Supreme4,5,6........ :shock:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
D1m1tr1
Příspěvky: 7
Registrován: 07 říj 2021 17:02

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od D1m1tr1 »

Pytell píše: 29 kvě 2022 18:36 Tak v pátek dorazily odpojovače, odpoledne jeden nainstaloval ( výměnou za původní starý model ) . Nevěřil jsem , že budu něco slyšet --- mám přeci pračku PS, solo přívod, Furutech zásuvku, před pračkou AAI 2 --- omyl, ten zvuk je nyní přesvědčivější, prostě to se musí slyšet. Použil jsem původní pojistku , stejný model jako je u tohoto nového odpojovače, ale když jsem tam zkusil fungl novou -- nerozehranou, tak zvuk posazen výš --- hold , každý si bude muset tu svoji rozehrát.

Dnes další jsem instaloval u kamaráda, třeba napíše poznatky.

Během dalšího týdne budu měnit u kamaráda za starší model, jsem u něj zvědavý co řekne na zvuk po výměně ( má už ve starém odpojovači rozehranou totožnou pojistku ), a každou změnu slyší po dvou taktech.
Ahoj, tiež som si pred pár dňami nechal nainštalovať tento odpojovač s tou ich poistkou (doteraz komplet štandard), rovno aj s Furutech NCF zásuvkou a zvuk sa dosť ukľudnil, hlavne v pásmach medzi 2-4 kHz, kde to hlavne na Meze Liricoch so strieborným káblom občas trhalo uši. Takže čo sa týka tohto pásma a celkovej tonálnej vyváženosti, tak veľká spokojnosť, no na druhej strane zreteľne ubudol aj spodok, tak sa chcem skúsenejšieho spýtať, či a v akom horizonte je možné očakávať navrátenie objemu v basoch? Prípadne aký ďalší progress sa zo skúseností iných časom dostavuje?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od terahera »

To co popisuješ je docela zvláštní :-? U mě po výměně odpojovače a zásuvky k samostatnému přívodu se naopak bas zpřesnil,získal hloubku a je krásně definovaný.Jinak zbytek jak u tebe
P.S.Ale nemám konkrétně Hifituning Supreme 3
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
D1m1tr1
Příspěvky: 7
Registrován: 07 říj 2021 17:02

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od D1m1tr1 »

Oki díky, samostatný prívod nemám a byte robiť ani nebudem, ale skúsim ešte otočiť poistky v prístrojoch, menil som ich úplne všade, kde sa dali :lol:
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od daliborr »

Tak já jsem překvapen, nad Hifi. Cože? To snad není možný, tak někdo asi má nastavený v hlavě jiné obvody. Hoši to je blbost jak prase. =))
PGH
Příspěvky: 3194
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od PGH »

:thumbup:
D1m1tr1
Příspěvky: 7
Registrován: 07 říj 2021 17:02

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od D1m1tr1 »

@daliborr Díky za hodnotný príspevok :clap:

@terahera Tak nakoniec to bola otočená poistka v zosiku, všetko je teraz s basmi tak, jak má byť a doterajšie prínosy zostali zachovalé.
Najprv som skúsil otočiť v zdroji ku streameru a tam som žiadny rozdiel nepostrehol, tak som už ani nedúfal, no nakoniec happy end :thumbup:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od terahera »

daliborr píše: 19 srp 2022 13:09 Tak já jsem překvapen, nad Hifi. Cože? To snad není možný, tak někdo asi má nastavený v hlavě jiné obvody. Hoši to je blbost jak prase. =))
Věřím,že tento tvůj příspěvek je založen(jako vždy) na základě praktické zkušenisti a ke svému závěru jsi došel po vyzkoušení mnoha odpojovačů :thumbup:
No já bohužel nejsem takový nadšenec jako ty a zkoušel jsem pouze 2 a došel tak tedy ke svému názoru,který nikomu nevnucuji,ale pouze sdílím ve vlákně tomu určeném :cool:
Jsem ovšem rád,že zde přispívají a obohacují nás svými zkušenostmi lidé jako dalibor,jinak by bylo fórum plné samých hovadin od hluchých šamanů :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od efičák »

daliborr píše: 19 srp 2022 13:09 Tak já jsem překvapen, nad Hifi. Cože? To snad není možný, tak někdo asi má nastavený v hlavě jiné obvody. Hoši to je blbost jak prase. =))
Samozřejmě seš v obraze a víš jak to ostatním hraje od své klávesnice. Měj své, však nepoučuj. Fachidiocii si velmi hlídám, nejsu proti ní imunní.

Hraju z obyčejné zásuvky a hifi nemám nějak detailní. Ovšem po shoření přípojky do činžáku majitelé vyměnili vše včetně přívodů od el. rozvaděče do jističů u bytu a nové jističe. Standardní ale nové. Zvuk se zlepšil v dynamice. :thumbup:

Kamoš umí měřit a dělá s audiotechnikou v práci.
Nevěřil mi že mi repasovaný zesilovač vadí. Vyměnil výstupní relé které bylo v pořádku na měřáku a nové relé prostě hrálo výborně.
Zvuk dobrý - všechno dobré
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od daliborr »

terahera, nevěř! Mám samostatný přívod stíněný a nic. Žádný skok se nekonal. Jo skok o peníze to bylo. Ale zvukově nic. A to doslova nic !!!!! Takže odpojovač pojistky je jen tahání peněz . =))
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od daliborr »

efičák, a kdo to slyšel? Jenom ty a kámoš ? Tak asi dráty hrají a to dost. =))
D1m1tr1
Příspěvky: 7
Registrován: 07 říj 2021 17:02

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od D1m1tr1 »

Zaujímavá dedukcia Daliborre - keďže ty si na svojej zostave nepočul prínos samostatného prívodu, tak nikto iný nemôže na jeho zostave počuť prínos ničoho iného ^:)^

Keď už ťa tu máme, tak mi prosím odpovedz na jednoduchú otázku, nad ktorou už dlho uvažujem - čo vedie takých ľudí ako ty k presvedčeniu, že viete najlepšie, čo komu môže alebo nemôže fungovať a máte tú potrebu vyjadrovať svoj nesúhlas so skúsenosťou niekoho iného? Čo je presne ten impulz, ktorý spôsobí, že sem napíšeš takýto príspevok? Čo konkrétne je motívom tohto konania? Už dlhšie si nad tým lámem hlavu, tak buď taký dobrý a obohať ma o toto vedenie, vďaka. :ympeace:
PGH
Příspěvky: 3194
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od PGH »

Dalibor má elektrotechnické vzdělání a v tomto oboru pracuje tak o tom asi něco ví!
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od terahera »

PGH píše: 19 srp 2022 18:26 Dalibor má elektrotechnické vzdělání a v tomto oboru pracuje tak o tom asi něco ví!
Ano,samozřejmě,el vzdělání to vše omlouvá :thumbup: Byl asi vzorný student,když mi jeho výtvor(nějaký filtr se zásuvkami) vyrazil pojistky v celém baráku hned po zapnutí.Teď,po informaci,že má el vzdělání a něco ví,mi to dává velkou váhu,vše od něj,odborníka :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od Dieter Burmester »

daliborr píše: 19 srp 2022 18:05 terahera, nevěř! Mám samostatný přívod stíněný a nic. Žádný skok se nekonal. Jo skok o peníze to bylo. Ale zvukově nic. A to doslova nic !!!!! Takže odpojovač pojistky je jen tahání peněz . =))

Zajimalo by me, jestli bys pri poslechu se zavrenymi ociskami vubec zaregistroval, kdyby ti nekdo vypnul zesilovac :-?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od terahera »

daliborr píše: 19 srp 2022 18:05 terahera, nevěř! Mám samostatný přívod stíněný a nic. Žádný skok se nekonal. Jo skok o peníze to bylo. Ale zvukově nic. A to doslova nic !!!!! Takže odpojovač pojistky je jen tahání peněz . =))
Ale Dalibore,v tomto ti věřím,jestli jsis dělal přívod sám a tak precizně,jako filtr,který jsem měl tu čest vyzkoušet,tak fakt věřím,že jsi nic neslyšel :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od terahera »

Další věcí je,že zhruba před třemi lety jsem dovezl ke Koudymu42 napájecí kabely,byl přítomen PGH i Daliborr a všichni jednoznačně uznali jasně slyšitelný vliv kabelů na reprodukci,napsali tohle zjištění i veřejně zde a na vedlejším fóru.Tak nechápu proč se pořád ztrapňují ve veřejném prostoru věčným zesměšňováním těhle věcí
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
D1m1tr1
Příspěvky: 7
Registrován: 07 říj 2021 17:02

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od D1m1tr1 »

Pokým mi to niekto konkrétny z tejto skupiny jedincov sám nevysvetlí lepšie, tak zatiaľ pracujem s hypotézou, že jednoducho existuje určitá časť populácie, ktorá má neutíchajúcu túžbu po zosmiešňovaní ostatných ľudí, asi si tak pripadajú potom významnejšie alebo nejaká iná ilúzia vlastného ega.

Nijak im to nezazlievam, oni sami za to pravdepodobne nemôžu, niekde tento vzorec chovania pochytili a teraz to opakujú, tak to chodí z generacie na generáciu už po milénia.

Len ak to niekto taký ešte číta, tak si prosím uvedom, že aj my na tejto strane objavovateľov sme boli takmer všetci bez výnimky skeptici. Lenže aký zmysel má popierať realitu a empirickú skúsenosť, aj keď si ju momentálne na základe vlastného >obmedzeného< poznania nevieme technicky vysvetliť?

Každý si môže vybrať svoju cestu - buď budeš zvedavý a objavovať sám na vlastné uši, poznávať, učiť sa a následne si vymieňať skúsenosti s podobne zvedavými dobrodruhmi. Mnohokrát sa tie skúsenosti budú prirodzene aj líšiť a to je perfektne v poriadku, no čím viac budeme zdieľať tieto skúsenosti medzi sebou, tým rýchlejšie sa budeme ako komunita posúvať v poznávaní ďalej.

Alebo môžeš zakrnieť vo svojej arogantno-povýšeneckej pseudo póze, ktorá ti asi poskytuje nejakú formu komfortu alebo potešenia, no vo výsledku len intoxikuješ a krok za krokom rozkladáš komunitu, ktorá by mohla všetkým, vrátane teba, pomôcť v posúvání svojho vytúženého zážitku z hudby, pre ktorý toto všetko podstupujeme.

Tak sa pozri do zrkadla a povedz si, kým chceš odteraz naďalej byť. Pekný večer všetkým a hudbe zdar.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od efičák »

daliborr píše: 19 srp 2022 18:11 efičák, a kdo to slyšel? Jenom ty a kámoš ? Tak asi dráty hrají a to dost. =))
Parádní úkaz Dalibor : https://www.you-ex.cz/fachidiocie/


Před mnoha lety u rekonstrukce elektřiny v bytě sem říkal elektrikářovi s praxí 45 let, že koncák Rotel 990 vyhazuje pojistky ať něco vymyslí.
Taky se odborně podivil, a že 300W zesilovač nemůže vyhodit jistič. Není to možné.
Tak sem chodil nahazovat jistič někdy i 3 x. :razz: :razz: :razz: Odborník, elektrotechnik to byl.

Přijde mi , že troll Dalibor řeší něco jiného :viewtopic.php?t=1413&start=40

Trolle , utvoř své svobodné stránky na vědeckých základech, nebo oživ jediné pravdomluvné fórum techniků Slovanet.
Protože kdybys trollil na Audiowebu máš okamžitý ban.

A ten filtr jsi dělal podle učebnic? A můžu ho vidět ? Vynikající práce. :thumbup: =))
Zvuk dobrý - všechno dobré
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od aretax »

A je to tu zas. Začalo sa to príspevkom niekoho, kto niečo vyskúšal a ostatným napísal svoje skúsenosti. Ihneď sa na neho "vrhlo" zopár "odborníkov", ktorí všetko vedia, všade boli a hlavne o všetkom čítali. Po vlastných skúsenostiach na fórach však nechápem, prečo na nich reagujete. Už som to tu napísal: Ak sa človek háda s blbcom, po minúte sa hádajú dvaja blbci.
Všetci, čo sa hifi zaoberáme vieme, že na kvalitu zvuku má vplyv naozaj všetko v reťazci, t.j. aj poistky, rozvody, káble a pod. ale hlavne sa to prejaví pri kvalitnejších prístrojoch. Odborníci majú pravdu v tom, že na prístrojoch najnižšej triedy (v cene okolo 500€) nepočujú žiadnu zmenu. Čím to asi bude? Namiesto toho, aby sem prispeli ďalší členovia so svojimi skúsenosťami, tak sa všetci "vybíjajú" reakciami na blbcov. Tento príspevok ma presvedčil a utvrdil v mojom rozhodnutí, ničím sem neprispievať a svoje skúsenosti si nechať pre seba, prípadne pre mne najbližších hifistov.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od terahera »

Aretax
Jenže problém je v tom,že kvůli těmto pár jedincům,kteří vlastně dělají pořád to samé a to,že okamžitě zesměšní zkušenost někoho,koho to baví a změnu slyší(a chce se o svou praktickou zkušenost podělit),tu ti,co mají co k tématům říct nepíší.A to právě ze strachu,aby nebyla jejich zkušenost hned zesměšněna a oni byli nazváni třeba pacienty.Proto si naopak myslím,že je třeba s těmito lidmi bojovat :cool: A jak sám už poněkolikáté píšeš,že jsi se rozhodl zde nepřispívat své zkušenosti právě kvůli nim,tak stejně na ně vlastně reaguješ,i když ne konkrétně,ale ve vláknech,které oni zprasí :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od efičák »

Miluju hudbu a co nejkrásnější zvuk. Původní levný aparát měl v dobré akustice pro mě povedený zvuk a byl imunní vůči kvalitě signálových drátů.
Stačil mu levný DIY síťový filtr a síťový kabel byl elektrikářský CYKY, VDH byl jen o trochu lepší.
Neprsil sem se tím na fóru, protože prostě u kamaráda se systémem za milion bylo všechno kolem kontaktů, drátů a woodo slyšet až nepříjemně dobře.

Mrzí mě vyostřená nálada u nás, šokují mě změny u dlouholetých členů. Přičítám to spíše celkové dlouhodobé situaci kdy i ti nejodolnější ztrácejí kontrolu nad emocemi. S investicemi do doplňků , mají možná pravdu. Prý budeme mrznout a nebude na základní životní potřeby a kontextu té tíživé informace jsou naše starosti nerozumné.
Ale kdo jsem já, abych říkal co je a bude a má být. :razz:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od Frogyman »

Podle mne jde do finále zase jedna etapa HEF a blíží se personální obměna. Je to pořád dokola, stačí kouknou do historie a zjistíme, že ti co fórum táhli před 10/5 lety tu už nejsou. A proč přestali psát? Že by hifi pověsili na hřebíček? Nikoliv, spíš v u každého aktivně píšícího nastane chvíle, kdy jej přestane bavit bojovat s větrnými mlýny. Jsou zde tací, kteří se diví BANánům pro provokatéry. Já osobně bych byl mnohem radikálnější. Pokud napíšeš urážlivý a dehonestující příspěvek, aniž bys to podložil vlastní zkušeností a názorem, tak nazdar - BANán. Sice vládne názor, že když zde nebudou provokatéři, bude forum mrtvé. Možná nějaký čas ano, ale třeba by možnost svobodného vyjádření pomohla těm mlčícím, co jen forum pasivně sledují a své dotazy směřují na konkrétní členy přes SZ, se odhodlat řešit své dotazy veřejně. A pak by forum mělo i nějakou hodnotu pro ty, kteří vědí že samostatný přívod je základ a že i výměna pojistky má vliv a chtějí to s ostatními konzultovat a řešit. A pokud to někomu není po chuti, tak jak již zaznělo výše, jsou přece i jiná fóra, kde by kroucení hlavou nad výměnou pojistky získalo spoustu přívrženců.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od aretax »

terahera píše: 20 srp 2022 07:51 Aretax
Jenže problém je v tom,že kvůli těmto pár jedincům,kteří vlastně dělají pořád to samé a to,že okamžitě zesměšní zkušenost někoho,koho to baví a změnu slyší(a chce se o svou praktickou zkušenost podělit),tu ti,co mají co k tématům říct nepíší.A to právě ze strachu,aby nebyla jejich zkušenost hned zesměšněna a oni byli nazváni třeba pacienty.Proto si naopak myslím,že je třeba s těmito lidmi bojovat :cool: A jak sám už poněkolikáté píšeš,že jsi se rozhodl zde nepřispívat své zkušenosti právě kvůli nim,tak stejně na ně vlastně reaguješ,i když ne konkrétně,ale ve vláknech,které oni zprasí :cool:
Na jednej strane máš pravdu, na druhej s Tebou nesúhlasím. Prispievam sem už naozaj iba sporadicky. Občas si fórum otvorím a zistím, že sa nič nové nekoná a hlavne nič zaujímavé nepíše. Ja som si tu svoje "užil" a nevidím dôvod prispievať. Bojovať proti "veterným mlynom" nemá zmysel.No, vieš, "zvyk je železná košeľa". Ani teraz mi nedalo, aby som zareagoval. Ale ja tak to bolo zbytočné. O poistkách sa tu už písali romány a prišla "nová poistková téma" a ide to presne tým istým smerom. Osobne si myslím, že som na toto fórum vložil dosť podnetných príspevkov a výsledok? Bol som tu za totálneho blbca. To naozaj asi nikto nepotrebujem. Ak si spomínaš, bol som jedným z prvých, čo písali o kábloch. Najväčší rival bol nebohý Boxer. Ako to skončilo? Nakoniec samotný Boxer písal o prínose káblov, ako by to bola jeho myšlienka. Bolo tu toho oveľa viac. Ale už to naozaj nemá zmysel rozoberať.
Zabiny:
Nejedná sa ani o nejaké etapy. Tí, čo tu boli si vytvorili vlastné "hifi bunky", komunikujú medzi sebou a medzi sebou si odovzdávajú informácie. Nikto im do toho nelezie, nikto ich nepresviedča o obecných "pravdách" z oblasti fyziky pre ZŠ a pod. Je to škoda, ale verejné fórum sa asi takýmto spôsobom viesť nedá. Stačí sa pozrieť na Slovanet a výsledok je vidieť okamžite. Fórum prakticky už neexistuje.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od Fidji99 »

aretax píše: 20 srp 2022 07:32
Všetci, čo sa hifi zaoberáme vieme, že na kvalitu zvuku má vplyv naozaj všetko v reťazci, t.j. aj poistky, rozvody, káble a pod. ale hlavne sa to prejaví pri kvalitnejších prístrojoch. Odborníci majú pravdu v tom, že na prístrojoch najnižšej triedy (v cene okolo 500€) nepočujú žiadnu zmenu. Čím to asi bude?
Ja myslim, ze vela zlej krvi robi tento postoj a argumentacia "rozlisiujucou zostavou" a "skusenostami" a "vedenim", ktora sa nejakym sposobom spaja so schopnostou pocut vplyv poistiek [ako aj inych veci, ktore nemaju ziadnu oporu vo vedeckych poznatkoch a spoliehaju sa len na anekoticke skusenosti muzov s vekom podmienenou sluchovou degenaraciou]. Ked niekoho zhodis hned prvou vetou a rozdelis to na "MY" a "ONI", tam akakolvek normalna diskusia konci.

Ja napriklad nikoho nepresviedcam ze ci nieco pocul alebo nie. Ked tvrdi, ze to pocuje, tak to asi pocuje, preco by to inak tvrdil. A tesim sa z kazdeho, kto ma leps zazitok z hudby, akymkolvek sposobom sa k tomu dopracuje. Pretoze, music is the best :thumbup:

Na druhej strane aj dehonestovat moju skusenost , ktora je uplne opacna - a to konkretne - cim KVALITNEJSIE su pristroje v retazci [bavime sa o elektronike], tym mensi vplyv maju vselijake zazracne doplnky a samodomo vylepsenia. Preto kupujem co najkvalitnejsie aparaty, s kvalitne vyriesenymi napajacimi castami odolnymi na rusenie zo siete. A nie, nemam "nerozlisujucu zostavu" a ani "malo skusenosti". Netvrdim, ze moja zostava je idealna alebo nieco podobne - ale je presne taka ako chcem. A netvrdim "no jasne, ze ti poistka vylepsi aparat, ked si kupujes zle skonstruovane drahe sunty", to tiez nepomaha nicomu.

A este ku konkretnej skusenosti - mam specialnu rozvodnu skrinu [jednu z troch co mam v byte] len pre audio miestnost, 2 separatne okruhy [audio a "ostatne"] do danej miestnosti, cela rozvodna skrina je naprojekotovana ako 2 velke listy, kable v stenach su Supra, vsetko co je "ostatne" - projektor, apple Tv, Playstation mam pripojene optikou. Zrazu nebol pocut ziadny rozdiel ci bola zapojena pracka [Accuphase] alebo nie. A ani nie je pocut ziadny rozdiel hocijaky napajaci kabel pouzijem]. Cize ak niekomu mozem dat radu - vyrieste si veci poriadne v skrini a nemusite si robit starosti a mozete si uz len uzivat. To je moja skusenost.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od efičák »

Fidji99 (*)

Souhlasím s tebou. Navíc je zvuk tak osobní, jako např. parfém. Co na jedné ženě voní, to na jiné ne. (brigáda v parfumerii) :lol: Elektronky, tranzistory / širokopásma, vícepásma, planáry....

Když ta elektřina šlehne 50 x za sekundu o 230 do plus a 230 do minus Voltů , s povoleným rozptylem normy o 15% ale někde ještě více, je pro přístroje velká zabíračka to zvládnout.
Kamoš je odborník na elektro a já úplný vůl co se bojí i rychlovarné konvice a odkládá ji mimo stojánek s přívodem. (hasičská statistika vzniku požárů) Hučel sem do něj aby zkusil zapojit áčkový koncák přímo do zásuvky a obejít gigantické oddělovací trafo.
Má zvlášť přívod pro audio a koncák není tak háklivý na případné nedostatky napájení jako zdroje signálu -CDP-předzesilovač linkový a gramofonový-atd. Teoreticky by to mělo být přes mnohonásobně předimenzované trafo lepší. Ale koncák napřímo fičí více dynamicky. :-?
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od terahera »

Já vždy říkám,že v hifi jsou věci mezi nebem a zemí,na odborníky kašlu a věřím svým uším :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od terahera »

Nedávno jsem byl s Zabinym a Valderonem v Casea,kde jsme porovnávali poslechem různé úpravy preampu MF.V jedné chvíli Saša vytáhl pojistku SR a řekl Danovi Vránovi,ať ji tam strčí.Samozřejmě Dan byl k tomuto,jako odborník v oboru,skeptický ale strčil ji tam.Kromě toho,že já jsem v podstatě úžasem oněměl(kluci potvrdí :lol: ),tak i Dan nevěřícně kroutil hlavou a přiznal,že to technicky nedokáže vysvětlit a nechápe to :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nejvetsi krasa, kdyz clovek z oboru prizna a nebalamuti sebe a okoli :clap: Chapu, ze pro nektere z oboru je tezke takova zjisteni napasovat na to minimum znalosti, ktere ohledne chovani signalu zatim clovek stihnul poznat, ale nechapu, proc ze sebe musi za kazdou cenu delat hňupy. Asi mne neznamy konicek ci co :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
iljic
Příspěvky: 6
Registrován: 28 úno 2017 07:59

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od iljic »

Tak jsem nainstaloval také nový odpojovač s pojistkou. Potvrzuji slova Pytlla. Je to slyšet. U mně došlo zejména ke zklidnění, větší čistota na pozadí, lépe prokreslený bas a z toho vyplývající další změny. A není to tak, že by je člověk přehazoval a hledal změnu, je to slyšitelné ihned. Zkusil jsem také vyměnit pojistku novou za starší a je to také slyšet. Nová také posazená výš, takové je to nervózní. Asi podobná logika jak s kabely. Takže já děkuji Pytllovi, že se podělil. Pro mě dobrý upgrade.
SP Audio A400S + P1S + D1
SP Audio GT2 + silver jumper
The Cable 1 Ag, Xindak FS2, Furutech Powerflux, AM M1 , PC NUC - OS Euphony + linear.zdroj, usb cable Move on gt-900, Intona usb isolator
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od fox »

Pytell píše: 29 kvě 2022 18:36 Tak v pátek dorazily odpojovače, odpoledne jeden nainstaloval ( výměnou za původní starý model ) . Nevěřil jsem , že budu něco slyšet --- mám přeci pračku PS, solo přívod, Furutech zásuvku, před pračkou AAI 2 --- omyl, ten zvuk je nyní přesvědčivější, prostě to se musí slyšet. Použil jsem původní pojistku , stejný model jako je u tohoto nového odpojovače, ale když jsem tam zkusil fungl novou -- nerozehranou, tak zvuk posazen výš --- hold , každý si bude muset tu svoji rozehrát.

Dnes další jsem instaloval u kamaráda, třeba napíše poznatky.

Během dalšího týdne budu měnit u kamaráda za starší model, jsem u něj zvědavý co řekne na zvuk po výměně ( má už ve starém odpojovači rozehranou totožnou pojistku ), a každou změnu slyší po dvou taktech.
Dnes jsem taky namontoval. Vyměnil jsem odpojovač AHP za Supreme 3. Ono to opravdu funguje. Pytel má pravdu. Dík za dobrou radu. :thumbup: Pojistku S3 jsem už delší dobu používal. I tak se zvuk podstatně zlepšil.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Jeliman nautilus
Příspěvky: 134
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od Jeliman nautilus »

Fox to jsi ještě nezkusil pojistku od QSA stříbro s jejich odpojovacem taki střibro. Je to hodně hodně mnohem dal než S3. :thumbup:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od fox »

Cena pojistky $4995. No, nekup to.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Jeliman nautilus
Příspěvky: 134
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od Jeliman nautilus »

No jo ale co neudělat pro své zvukovody a hobby. Trěba razit cestu od základnu el .rozvodny až po konec rětezu v systému.kdyř se jedna o ultra high end. ^:)^
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od fox »

A nebo si pěti tisícovkama připalovat doutník. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Jeliman nautilus
Příspěvky: 134
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: Odpojovač pojistky Hifi-Tuning Supreme3

Příspěvek od Jeliman nautilus »

To sem skousel taki,ale nechtělo to chytnou. Ale pojďme k věci . Naopak je extrémně rozdíl v poistkach od QSA.nehledě na to co stojí.i kdiz ji dáte opačně stále je lepší než kterákoliv . Skousel sem obyčejnou za 8 pak S3 za 90. Sám Elektikar řekl ze to není ta stříbro . Neviděl jakou sem tam dal . A to sem mu je taki vložil opačně ať ma co v hlavě dělat. =)) teď se hledá někdo kdo by šel do zlata,myslím pojistku od QSA. ^:)^
Odpovědět