Naleštěné prdy

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Naleštěné prdy

Příspěvek od terahera »

Zakládám tohle téma čistě jen ze zvědavosti :cool: Dost se tu poslední dobou probírá téma naleštěných prdů,finanční gramotnosti,šamanismu a ve výsledku vlastně pacientismu.Zajímalo by mě,jak vlastně takový naleštěný prdy mají hrát,nebo naopak nemají,podle čeho se pozná hranice mezi naleštěným prdem a ještě finančně gramotnou investicí.Je někde definice sochifi,naleštěných prdů a je něco mezi tím :-? Nevím,kde se mám a podle čeho zařadit,blbě se mi teď tedy poslouchá a nejsem schopen u sebe vlastně vyhodnotit,jestli mám mít radost z poslechu,nebo né,v jaké jsem vlastně kategorii,jestli ještě ve finančně gramotné investici nebo už pacient ~x( Třeba někdo s vyšším vzděláním vydal nějakou definici,kdy se nám to ještě může líbit a kdy ne.Prostě jsem teď nešťastný a nevím,kam patřím a jestli mohu spokojeně užívat,nebo ne :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od terahera »

A ještě by mě zajímalo,když zjistím podle nějaké definice,kterou jistě nějaký odborník s vyšším vzděláním,nebo někdo zde hodně zkušený a dle svých zkušeností určitě má,že jsem v kategorii finančně negramotných pacientů s naleštěnými prdy,můžu vůbec svou sestavu poslouchat,můžu si to užívat :-? Nejsem třeba nebezpečný svému okolí,možná i sám sobě :-? Neměl bych být izolován od zbytku světa?Fakt jsem z toho teď hodně rozhozen a mám strach,jak o sebe,tak i o své okolí
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od Frogyman »

Pokud tvoje nákupy a investice do hifi nejsou na úkor normálního chodu rodiny, je vše v pořádku. Kdo je socka, koupí kabel za dva litry a děti nemají co žrát, je finančně negramotný magor. Stejně jako ten, kdo za rodinné úspory nechá nějakýho bastlíře udělat zesák a pak nemá na novou pračku, když mu náhle odejde. Ale když je někdo uhlobaron a koupí kabel za mega a aby měl klid na poslech, pošle celou rodinu na Maledivy a to vše bez toho, aniž by musel prodat ledvinu, je to podle mne v pořádku.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od terahera »

Ahaaa,já měl pocit,že měřítko si nemohu dělat sám :-? Že se to řeší podle měřítek a nároků jiných,kteří to mají nějak definováno a podloženo a zbytek,co to má jinak,jsou pacienti.Tak jsem měl strach,ať nedělám něco zle a nejsem nebezpečný :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od terahera »

A nemusím se tedy ani cítit provinile,když si koupím desku za 2 litry a užívám si ji,i když jsem si ji mohl zadára stáhnout :-? Není to tedy ode mne nebezpečné chování :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od efičák »

Mám hifi jako standartní náboženství kam se tisíce let odevzdává 10% příjmů.
K tomu obvyklé oslavy navíc, jako Jaro, Léto a slavnosti boha slipmatu kdy synovi dopřeji o kopeček zmrzliny navíc, protože mám výčitky z utrácení.
Chlapec váží v 15 letech víc, než já v 21 po vojně, čili svědomí kouše.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od PavelDosko »

Rad bych se zakladatele vlakna zeptal zda opravdu zije s predstavou ze on sám má doma nějaký High End
neni placka, neni highend
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od Dasta »

Pavle,
o highendu zde nepadlo ani slovo,tady se řeší naleštěný prdy.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od PavelDosko »

ahoj Honzo, viz vlakno DH Labs kde byl Koudy42 poucovan o Highendforu a toto vlakno je pokracovanim

hezky den
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od terahera »

PavelDosko píše: 18 kvě 2022 06:31 Rad bych se zakladatele vlakna zeptal zda opravdu zije s predstavou ze on sám má doma nějaký High End
Rád bych se zeptal tebe,kde jsi došel k závěru,že žiju v představě,že mám highend :-?
Jestli jsi tak pozorný,jak si myslíš a žiješ v představě,že o mě tedy něco víš,tak bys věděl,že dost často zmiňuji,že jsem v hifi stále začátečník
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od dvader »

Tohle jdou celkem dobrý lesklý prdy, alespoň děti jsou s tím spokojený… ale jestli to je hi-fi, to nevím.
1DAE012F-CBF2-4F99-A6AF-157D2C4660F5.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od PavelDosko »

no, Maro, mej se
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od terahera »

PavelDosko píše: 18 kvě 2022 07:11 ahoj Honzo, viz vlakno DH Labs kde byl Koudy42 poucovan o Highendforu a toto vlakno je pokracovanim

hezky den
Ať čtu,jak čtu,tak nikde ani v tomto vlákně nevidím,že bych psal,že mám highend,nebo že mám nějakou představu,že bych měl mít :-? Ale to je tam ve vašich končinách asi běžné napadat cokoli,bez znalosti daného,stačí jen,že si to myslíte
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od terahera »

PavelDosko píše: 18 kvě 2022 07:33 no, Maro, mej se
Mimochodem Pavle,jistě jsi tak pozorný,že jsis všiml,že dost jezdím po návštěvách hifistů.Takže z praktické zkušenosti z toho,co jsem měl u různých členů možnost vidět a slyšet vím,že se k highendu ani zdaleka neblížím :cool:
Taky se měj
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od PavelDosko »

a duvod proc jsi toto zalozil byl tedy jaky? Kde te napadam?
v tomto nesmyslnem vlakne koncim
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od terahera »

Důvod je jednoduchý,už mě vytáčí,jak určitý člen a jeho blízcí ve zbrani,napadají vše,co je jen trochu nad rámec toho,co mají a stačí jim.Vše ostatní jsou podle nich jen naleštěné prdy,majitelé těchto věcí jsou finančně negramotní pacienti atd.Tak chci vědět,kde je ta hranice,kdy se už jedná o naleštěný prd,na základě čeho se tato hranice definuje a jestli po překročení téhle hranice jsou tito negramotní pacienti těm ostatním uvědomělým nějak nebezpeční.A jestli vůbec v tomto fóru může člověk sdílet cokoli,co je nad rámec této definice
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od terahera »

dvader píše: 18 kvě 2022 07:16 Tohle jdou celkem dobrý lesklý prdy, alespoň děti jsou s tím spokojený… ale jestli to je hi-fi, to nevím.

1DAE012F-CBF2-4F99-A6AF-157D2C4660F5.jpeg
Tak to je fakt naleštěný prd,ale prd slyšíš :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od dvader »

A když budou hrát nějaký kotlíkáři, nebo Kryštof tak to ani nebude rušit :lol:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od terahera »

=)) =)) =))
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od PavelDosko »

terahera píše: 18 kvě 2022 08:38 Důvod je jednoduchý,už mě vytáčí,jak určitý člen a jeho blízcí ve zbrani,napadají vše,co je jen trochu nad rámec toho,co mají a stačí jim.Vše ostatní jsou podle nich jen naleštěné prdy,majitelé těchto věcí jsou finančně negramotní pacienti atd.Tak chci vědět,kde je ta hranice,kdy se už jedná o naleštěný prd,na základě čeho se tato hranice definuje a jestli po překročení téhle hranice jsou tito negramotní pacienti těm ostatním uvědomělým nějak nebezpeční.A jestli vůbec v tomto fóru může člověk sdílet cokoli,co je nad rámec této definice
last - ke me ten clen z duvodu toho ze to mam asi predrazene nechodi, ale co uz. Hranice je na kazdem jednom
neni placka, neni highend
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od Janik »

Nalestene prdy moze byt kludne hajend. Najviac sa mi to potvrdilo pri pocuvani niektorych. Ci uz v studiu alebo na vystave. Krasne spracovane, dokonala povrchovka ale zvuk cista katastrofa.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od Dasta »

Vidíš Pavle,to co jsi teď napsal je jasný důkaz toho, že vše pramení ze závisti.
Kecy o naleštěných prdech je pak jenom snaha zavistivce si racionálně vysvětlit, že to co mám je vlastně taky dobrý.Nic víc než závist.Typicky české.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od Janik »

Pisal som vyssie o reprosustavach. Vznika otazka, ze co je hajend? Nieco co je drahe a nalestene s obrovskym mnozstvom marketingovych kecov? Ci nieco co bavi aj ked to nema tu cenovku ci tu dokonalu povrchovku? Tazka otazka a pravda je niekde medzi. Kazdopadne jedno je vsak iste, vdaka DIY sa moze smrtelnik dostat k skutocne dobremu zvuku. Samozrejme s tym, ze sa pouziju kvalitne materialy a urobia sa premyslene konstrukcne ci technicke ukony.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od Frogyman »

když koukneš na wiki, najdeš definici hájendu.

High-end audio je třída domácích spotřebitelských audio zařízení na trhu pro audiofily na základě vysoké ceny nebo kvality, esoterické či nové zvukové reprodukční techniky. Termín může odkazovat pouze na cenu, na kvalitu sestavených komponentů, nebo na subjektivní či objektivní kvalitu reprodukce zvuku.

Tuto oblast lze zařadit do dvou zcela odlišných sekcí, oblasti špičkové audiotechniky vycházející z Hi-Fi a do druhé oblasti monitorující lidské závislosti a posedlosti. Technická specifikace High-End není striktně definována. Obecně lze popsat jako snahu o technicky dokonalé řešení za příznivého vlivu neobvyklých technických řešení.

High-End se od běžných komerčních audiopřístrojů odlišuje především:

  • Kvalitou jednotlivých komponent
  • Vysokou hmotností
  • Neotřelým designem
  • Neobyčejně vysokou cenou


Za High-End tedy nelze považovat žádné masově vyráběné audio komponenty. Některá High-End řešení dokonce hraničí s běžně uznávanými bezpečnostními předpisy! Optimalizace celého audiořetězce počíná již zdrojem energie pro aparaturu a končí úpravami poslechové místnosti nebo dokonce návrhem audio optimalizovanému domu.



Takže mne neustále a furt dokola překvapuje, proč tolik lidí chodí na HIGH-END fórum nadávat na to, jak je vše předražený, když vysoká cena je jedním parametrů třídy, která dala tomuto fóru název. to je to stejný, jako by někdo chodil nadávat na fórum o supersporťácích, že je to děsný, jak rychle jezdí.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od Janik »

To, že na wiki nejaký anonym niečo napíše nič neznamena. A je tam kopec nezmyslov. Takže otázka je stále nezodpovedana.

Je hájend len komerčná výroba alebo tam môžeme zaradiť aj diy?

Osobne si myslím, že áno keď sú splnené atribúty pouzitia kvalitnych materiálov a premyslených technických úkonov.

Auto vs audio. Nemyslím si, že sa to dá takto pripodobnit. Kúpim si ferari alebo lambo? Obe idú rýchlo. Obe sú špičkovo spracované. Ide tam len o sympatie, ktorá značka mi je sympatická.

V audiu je oveľa viacej atribútov. A ten najdôležitejší by mal byť zvuk. Ak reprak stojí ja neviem 15k eur ale nebaví, vytiahnuté výšky, rozsekane pásma plytký bas atď atd. Tak toto nezachráni ani cena ani dizajn pokiaľ to chceš kúpiť kvôli zvuku.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od Frogyman »

Moc nechápu, kam tvoje zjišťování míří. Pokud chceš znát odpověď na otázku, zda tvoje sestava je či není hájend, tak to si odpovíš nejspíš sám. Pokud to má být jen akademická debata, tak za mne je to ztracený čas, který se dá využít lépe. Já osobně jsem smířen s tím, že doma hájend nemám a dokonce vím, že k dokonalému zvuku mi docela dlouhá cesta chybí. Ale v prostředí sdíleného prostoru jsem to doháhl do maxima a pokračování bude až "jednou" v samostatné poslechovce. Podstatné pro mne teď je, že mne poslech neskutečně baví, je to pro mne realax, odpočinek, zážitek a svým způsobem i pokaždé svátek. Takže naleštěným prdům zdar.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od Janik »

Jasne, ze som pisal vo vseobecnej rovine kedze stale nechapem co ten hajend je. Hlavne v spojitosti s tym co pise terahera o nalestenych prdoch :lol: ...

Osobne si myslim, ze audio by malo bavit a prenasat emocie, ze sa clovek tesi ked si moze nieco pustit.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od dvader »

High-End, to je prostě konec. A velkej… :lol:
Takže když si pořídím sestavu, která je pro mě finální (alespoň po nějakou dobu) a řeknu si “jít dál za ještě větší ceny, tam nejdu, to je fakt konec”, no tak jsem na konci, ne? Tak mám vlastně High-End! =))

Ale jestli mám Hi-Fi, to bych si vůbec netroufal hodnotit… je reprodukce u mně fakt vysoce věrná? Nebo jen středně, či jak?

Prostě Hi-End je dle mého podmnožina Hi-Fi.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od terahera »

Sice se diskuze pěkně rozjela,ale úplně mimo téma :cool: Já neřeším,co je highend,ale díky napadání určitých členů mě zajímá co je smysluplná investice a co už naleštěný prd.Na základě čeho to rozlišit,na základě čeho tito členové berou jistotu,že právě jejich investice je ta smysluplná a u ostatních se jedná o finanční negramotnost.......
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od dvader »

Nad tím není potřeba dumat, jako u každého jiného koníčku to je čistě subjektivní. Někdo dá za bicykl 100 litrů, ale koupí si přehrávač za dvojku, někdo to udělá obráceně…

Mě osobně by trošku “žralo” asi jen to, pokud bych slyšel jinou sestavu, která by hrála stejně nebo lépe, než ta moje, a stála mnohem méně. Pak bych si říkal, že jsem vyhodil peníze navíc.

Drahota věcí je subjektivní:
Když byla u nás na návštěvě kamarádka manželky, která se v audio světě vůbec neorientuje, tak jsem jí dával poslechnout něco na HD800… Odpověď byla: “Jo, hraje to krásně, ale mě stačí nějaká obyčejná sluchátka, nic drahého za nějaké dva tisíce nepotřebuji.”
=)) =))
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od terahera »

Dvader
Úplně s tebou souhlasím a bylo mi to jasné už před založením tohoto vlákna,vlastně vždy
Proto nechápu ty útoky onoho člena a jeho nejbližších ve zbrani a mám dvě teorie
1) Závist,že nemohu mít to co ten druhý,tak ho označím za blba a sebe tím utěším,že je to v pořádku
2)Demence myšlení stylu,že co stačí a líbí se mně,musí stačit zbytku planety
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Quentin

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od Quentin »

...místo argumentů jenom urážení... :thumbup:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od terahera »

Quentin píše: 18 kvě 2022 13:35 ...místo argumentů jenom urážení... :thumbup:
Nevím teď,jak to myslíš,ale jestli to je na mě,tak věz,že argumentů jsem za posledních pár týdnů na ony osoby použil dost v různých vláknech :cool: Jestli je to myšleno na ony osoby,tak to sedí přesně
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
koudy42

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od koudy42 »

Divejme jak malo stacilo, aby se ukazalo jak to tu chodi.... :mrgreen:.

To PavelDosko: Pavle nemohl jsem dojit, protoze syn slavil narozeniny, to je cele :thumbup:.

PS: zavist me pobavila vic nez nalestene prdy :lol:....
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od Ramones »

Hi-fi, hi-end a pak už jen snob-end....?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od terahera »

Ramones píše: 18 kvě 2022 13:58 Hi-fi, hi-end a pak už jen snob-end....?
A sem tam nějaký dem-ent :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od Janik »

terahera píše: 18 kvě 2022 14:02
Ramones píše: 18 kvě 2022 13:58 Hi-fi, hi-end a pak už jen snob-end....?
A sem tam nějaký dem-ent :lol:
:lol: :lol: :lol:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od blesk666 »

Niekto to tu uz pomenoval. Je to ako s vierou. Prislusnik ineho nabozenstva alebo ateista sa tazko zhodnu v otazkach viery. Staci sa pozriet okolo seba a aj do historie co toto sposobuje. Zaroven sa podla mna v slusnej spolocnosti sa o cenach nehovori. (teda mimo obchodnych vztahov). Je to dobry predpoklad pre zachovanie si dobrych vztahov postavenych na hodnotach na ktorych sa s kamaratmi, znamymi, kolegami a rodinou zbodneme
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od Fidji99 »

Ako sa hovori - Nezabranis bohatemu zit skromne.

Ale ja hovorim, radsej budem plytvat, ako zit v nedostatku. A nikdy nerobim druhym, co nie je dobre pre mna.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Naleštěné prdy

Příspěvek od Ramones »

terahera píše: 18 kvě 2022 14:02
Ramones píše: 18 kvě 2022 13:58 Hi-fi, hi-end a pak už jen snob-end....?
A sem tam nějaký dem-ent :lol:
Chybka, musi tam byt koncovka end.
Toto neni vlakno o volicich ano, spd, kscm a Zemana 😊
Odpovědět