Topping D90SE

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
KarlN

Topping D90SE

Příspěvek od KarlN »

Několik lidí se mě ptalo na zkušenosti s tímto přístrojem...přikládám, zatím, nejobsáhlejší a jak soudím i velmi objektivní recenzi, na kterou jsem narazil. :thumbup: Pokud by to někoho zajímalo...
p. s. Na každé stránce ve spodní části recenze, je odkaz na další pokračování. Celkem tři.

http://archimago.blogspot.com/2021/09/m ... c.html?m=1
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Topping D90SE

Příspěvek od blesk666 »

klobuk dole velmi komplexne meranie aj vcitane MQA a koment k tomu. Nie je to ale asi typ co sa na to pozera aj subjektivne (posluchom), asi bere ze ked to super meria tak nie je o com.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
KarlN

Re: Topping D90SE

Příspěvek od KarlN »

blesk666 píše: 21 dub 2022 11:53 klobuk dole velmi komplexne meranie aj vcitane MQA a koment k tomu. Nie je to ale asi typ co sa na to pozera aj subjektivne (posluchom), asi bere ze ked to super meria tak nie je o com.
No, jestli jsem tu závěrečnou 3. část dobře pochopil, tak tam někde před seznamem skladeb autor zmiňuje právě oproštění se od nějakých předsudků a měření při samotném poslechu a vyzývá k objektivitě. Dokonce zmiňuje i důležitost psychického rozpoložení a nálady před samotným poslechem. :thumbup: Docela bych řekl, že je v té recenzi pro každého něco, jak pro lidi zabývající se měřením tak pro ty, kteří dají spíše na poslech. 😉
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Topping D90SE

Příspěvek od Fidji99 »

Archimago je dobry. Vela sa tam da naucit.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Topping D90SE

Příspěvek od blesk666 »

Archimago je grafoman, nikto nerobi snad uz dlhsie testy a to som dost trpezlivy citatel. Vadia mi tie siahodlhe uvody a zbytocne sa ospravedlnovanie preco to hodnoti aj subjektivnym blbym neobjektivnym posluchom. Merania su ok. V hodneteni zvuku mi chyba nejake porovnanie s nejakou “referenciou” aspon s tym RME to mohol porovnat alebo D10 ked uz mu merania vysli tak podobne a kde sam priznal ze rozduely medzi nimi v merani pravdepodobne nikto nebude vediet pocut
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
KarlN

Re: Topping D90SE

Příspěvek od KarlN »

Tak já ho samozřejmě nějak neznám ani nesleduji a souhlasím s tím, že je to dlouhé. :lol: Ačkoliv mně se taková pojednání líbí. Věc názoru jako vždy...ale myslím že to NEporovnaní byl právě záměr, protože je jasné, že snad pro každého z nás, je reference něco jiného o zvuku nemluvě. Tomu se myslím chtěl právě vyhnout...ale zase, jen můj názor. :ympeace:
KarlN

Re: Topping D90SE

Příspěvek od KarlN »

Fidji99 píše: 21 dub 2022 13:30 Archimago je dobry. Vela sa tam da naucit.
Také bych řekl. Mně tato hodnocení sedí. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že neuznávám jiné. :thumbup:
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Topping D90SE

Příspěvek od blesk666 »

Tak ako napisal tu 3.cast sa robia recenzie do casopisov kde mate zadavatela zaroven inzerenta v danom casopise a ktory este hrozi, ze ak by ste to s niecim nebodaj trochu skaredo porovnali, sa vam bude vyhrazat, ze vam uz neda inzerciu…
Odvadza sa pozornost k samotnej hudbe aka je skvela a ze dane zariadenie to dokaze reprodukovat tiez skvele, nic viac. Za mna v tomto uzitocne len ta cast najma merani s MQA. Ze meria vyborne sme uz vedeli, ale v podstate by mal hrat prakticky rovnako aj Topping D10 Balanced, kedze merania su tak blizko seba, ze to aj, ako autor sam priznava, nebude nikto pocut. Alebo zeby nie? Z tohto som sa to urcite nedozvedel
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
KarlN

Re: Topping D90SE

Příspěvek od KarlN »

:-? Těžko říct, rád bych se vyhnul nějakým dohadům o pozadí celého článku, nevím...možné je všechno. Koneckonců každý podobný test, je jen subjektivismus dané osoby. Takže spíše jen orientace daným směrem...poslechnout a rozhodnout se musí každý sám. A o pocit z kvalitního poslechu hudby (tak jsem to pochopil já) nám jde přece všem, ne? :thumbup:
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Topping D90SE

Příspěvek od blesk666 »

KarIn: urcite mas pravdu. Co sa tyka clanku nespekulujem a ani si nemyslim ze by to bola platena recenzia. Skor som reagoval na to, ze by mal byt spokojny aj “pocitar” lebo je tam ta cast 3. Ja ako “pocitar” spokojny nie som, lebo ani neviem ci to podla autora hra lepsie (a v akom smere) ako D10 balanced.
Pre mna su vzdy testy, merania, recenzie, porovnania, diskusie a vlastne porovnania pristrojov skladacka mozajky. Ked nieco meria otrasne, tak to nechcem, ked na nieco je 10 pozitivnych recenzii, vyborne alebo aspon velmi solidne merania, 10 porovnani od roznych ludi kde uz niektore pristroje sam poznam a viem si urobit teda predstavu, tak zacinam mat na dany pristroj nejaky nazor a zacina ma zaujimat.
Denafripsy som napriklad porovnaval: Pontus II vs Ayon CD3s, Venus II vs: Spring 3 KTE, Ayon CD3s, Topping D50, RME ADI II Pro, Matrix X Sabre Pro MQA. a to na viacerych aparaturach (celkom na 4 a aj ked boli odlisnosti dane aparat i a akustikami, tak urcite spolocne znaky tam zostavali) Merania maju niektore velmi dobre, niektore dobre ale viac menej skoro rovnake maju Ares II aj Terminator Plus (najnizssi aj najvyssi model) pritom kazdy ma trochu inu signaturu, ale je tam aj cast veci spolocnych, preto uz vyssie modely ani nepotrebujem riesit, ale zaujalo ma viac Holo Audio Spring 3 KTE vlastnou skusenostou, meraniami, testami, recenziami, porovnaniami. Nebudem ale viac zasierat temu. Len som teraz taky trochu nabudeny kedze asi rok a pol su DAC-y pre mna celkom vyznamna tema a zaujimal ma aj Topping D90SE.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
KarlN

Re: Topping D90SE

Příspěvek od KarlN »

Tak já si nemyslím, že by tvé poznatky nebyly k tématu. Naopak odkaz byla jedna věc, ale mě osobně tvé zkušenosti určitě zaujaly a snad je i zúročím, až bude chuť na další porovnávání. :thumbup: Jsem rád, že ses rozepsal a jistě to nebude zajímat pouze mne. Díky! Myslím, že ve spoustě věcech se shodneme. :thumbup:
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Topping D90SE

Příspěvek od blesk666 »

KarIN: uz sme toto diskutovali inde, neviem ci si zachytil, ked nie tak designer HQplayeru (Miska) v ramci ASR fora problematizival meranie Topping D90SE a ukazal aj merania inych DAC-ov kde sa dany problem v merani THD pri -60dBFS neukazal:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... st-1055938
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
KarlN

Re: Topping D90SE

Příspěvek od KarlN »

blesk666 píše: 27 dub 2022 10:01 KarIN: uz sme toto diskutovali inde, neviem ci si zachytil, ked nie tak designer HQplayeru (Miska) v ramci ASR fora problematizival meranie Topping D90SE a ukazal aj merania inych DAC-ov kde sa dany problem v merani THD pri -60dBFS neukazal:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... st-1055938
Pokud myslíš ta měření z 19.ledna a následnou diskuzi, tak četl i to, jak ho tam skoro nikdo nebere už vážně, také ho tam myslím trochu podezřívali ze zkreslování sdílených dat měření, ale tomu vážně nehovím. Víceméně to vypadá na jeho osobní problém s touto značkou či modelem, nebo nechápu co se vlastně snaží dokázat :-? což mě absolutně netankuje...mám jej doma, vyřešeno a zvuk naprostá spokojenost. Ale díky za upozornění. :thumbup:
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Topping D90SE

Příspěvek od blesk666 »

Ak si to cital, mas nazor. Som odjakziva minimalne podozrievavy k nazorom “ak to meria rovnako, tak to bude aj rovnako hrat” Velka vacsina clenov ASR fora sa vsak nasli v tomto a vyhovuje im pristup ze ak napr jeden DAC ma SINAD 120 a druhy tiez ale jeden je drahsi, tak automaticky ten drahsi oznacit za zbytocnost. Ak to ma nebodaj o 2-3 body menej, tak to uz je uplne nepovsimnutia hodne. Preto ma alebo mala dost clenov co tam prispievaju doma celu zbierku DAC-ov, kedze stale prichadzaju lepsie merajuce, a rovnako cenovo dostupne. (velmi casto to byvaju ludia co maju doma aj celu zbierku sluchatiek)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
KarlN

Re: Topping D90SE

Příspěvek od KarlN »

blesk666 píše: 27 dub 2022 11:20 Ak si to cital, mas nazor. Som odjakziva minimalne podozrievavy k nazorom “ak to meria rovnako, tak to bude aj rovnako hrat” Velka vacsina clenov ASR fora sa vsak nasli v tomto a vyhovuje im pristup ze ak napr jeden DAC ma SINAD 120 a druhy tiez ale jeden je drahsi, tak automaticky ten drahsi oznacit za zbytocnost. Ak to ma nebodaj o 2-3 body menej, tak to uz je uplne nepovsimnutia hodne. Preto ma alebo mala dost clenov co tam prispievaju doma celu zbierku DAC-ov, kedze stale prichadzaju lepsie merajuce, a rovnako cenovo dostupne. (velmi casto to byvaju ludia co maju doma aj celu zbierku sluchatiek)
Tak jak jsem uvedl, já se v měřeních opravdu neorientuji, tudíž jedu pouze na uši...ale netroufal bych si hodnotit či dogmatizovat, že mezi tímto a dražšími nebudou rozdíly. Myslím, že každý soudný "poslechář" (což jsem já :lol: ) či prostě hifista si naplánuje ten čas na vyzkoušení a porovnání. Pokud rozdíl slyší a má prostředky, určitě má díky té zkušenosti více na výběr a širší rozhled a popřípadě koupí ten pro něj lepší, bez ohledu na cenu. Tím myslím samozřejmě i ten dražší...aby to nevyznělo jako protimluv. :thumbup:
KarlN

Re: Topping D90SE

Příspěvek od KarlN »

pokud by měl někdo zájem, mrkněte, zajímavé povídání i nějaké to porovnání. :thumbup:

https://www.youtube.com/watch?v=XHy9rNnIaUM
Odpovědět