Zavfino ZV8-X

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Zavfino ZV8-X

Příspěvek od Mark Levinson »

Pro mne absolutně neznámá firma s názvem "Zavfino 1877 phono".
Název zní jako by to byli Italové, ale není to tak. Jedná se o Kanadskou firmu, která již řadu let dodává raménka, phono kabely i vnitřní kabeláže ramének známým značkám. Letopočet v názvu firmy odkazuje na rok, kdy byl zveřejněn Edisonův fonograf. Firma se rozhodla přijít na trh se svým prvním gramofonem pod názvem Zavfino ZV8-X.
Cena včetně 9,5 palcového ramene "Aeshna Carbon" a s přenoskou Ortofon Cadenza Bronze vyjde na 6.700,- €
Německé Stereo udělilo 95% za zvuk.
.
Zavfino.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zavfino ZV8-X

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pekny strojek, vzhledem se mi libi vice nez SME :thumbup:
Dieter Burmester
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Zavfino ZV8-X

Příspěvek od efičák »

Pěkné představení. :thumbup:

Hezký model, pečlivě udělaný motorek, samomazné ložisko trochu jako Michell i materiál talíře.
V ramínku udělali břity něco jako Saec a magnety jako Graham ?
A na fotce rozlišuji, že s headschelly je konec. Jeden na všechno. :razz:

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Zavfino ZV8-X

Příspěvek od pepO77 »

Od tejto firmy som mal phono kabel na testovanie (najvyssiu radu). Kabel velmi lahky, flexibilny, dokonca velmi lahkde DIN a RCA koncovky. Asi jeden z najlahsich phono kablov, ktore som skusal. Krabicka exluzivna, niekolkokrat zabalene, vela marketingoveho materialu. Avsak ... kabel mal bud vyrobnu alebo konstrukcnu vadu, zvukovo to nemozem popisat. Skoda.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Zavfino ZV8-X

Příspěvek od Frogyman »

O phono kabelech této firmy, zejména o základních modelech, pěl před časem ódy anglický prodejce https://ammonite-audio.co.uk/.
Až tak, že jsem byl rozhodnut zakoupit na testy dva modely u francouzského prodejce www.audiophonics.fr , kde se dal koupit nejlépe. Než jsem to ale stačil zrealizovat, pořídil jsem jiné a k nákupu už nedošlo. Každopádně pokud někdo máte zkušenosti, budu rád za sdílení/porovnání.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Zavfino ZV8-X

Příspěvek od pepO77 »

mal som na skusku presne GoldRush. Zvuk bol prijemny az makky ... avsak ako som spominal, nebolo to ono. Takze som sa venoval co sa deje a az na konci "vypozicky" mi doslo, ze je to urcite kablom. Spatna som sa dozvedel, ze nieco bolo s tienenim kabla (fungovalo to ako solidna antena). Dal by som vsak kablu urcite este sancu uz len koli tej musej vahe a ohybnosti.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Odpovědět